Daj cynk
Reklama

Artykuły

WOŚP 2010: Pleszew

Akcje charytatywne, 17.01.2010, h. 18:39, dodał: Promant
14

Relacja airsoftowców z PAST, którzy wzięli udział w XVIII finale WOŚP zorganizowanym w mieście Pleszew. Jest to kolejny przykład atrakcyjnej prezentacji naszego hobby,w połączeniu z realizacją szczytnego celu.



 

 

 

 

 

 

 

Gr3lla nadesłał do nas relację z XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanego w mieście Pleszew, w którym wzięli udział airsoftowcy z ekipy PAST: Pleszew AirSoft Team. Ta relacja jest kolejnym przykładem atrakcyjnej prezentacji naszego hobby, w połączeniu z realizacją szczytnego celu, niekoniecznie ograniczoną do samego zbierania datków:

 

 


W tym roku miasto Pleszew zorganizowało szereg imprez towarzyszących 18 finałowi WOŚP. Między innymi koncerty, licytacje przedmiotów, pokaz jazdy samochodami rajdowymi zorganizowany przez grupę Rajdowy Pleszew.

To właśnie dzięki uprzejmości grupy Rajdowy Pleszew, która udostępniła nam część przewidzianego na jej pokaz terenu, oraz dzięki patronatowi Domu Kultury w Pleszewie - nasza grupa PAST mogła zaprezentować i przybliżyć airsoft szerszej grupie ludzi.

Cały pokaz odbywał się na wyznaczonym i oznakowanym taśmami terenie, udostępnionym na terenie byłej jednostki wojskowej w Pleszewie. Połączone pokazy grupy Rajdowy Pleszew i naszej pleszewskiej grupy airsoftowej PAST (Pleszew AirSoft Team) rozpoczęły się w godzinach przedpołudniowych i z krótkimi przerwami trwały do późnych godzin popołudniowych. Mimo niesprzyjającej pogody widownia dopisała.

 

 

Do dyspozycji mieliśmy megafon, dzięki czemu byliśmy słyszani na całym terenie. W skrócie opowiedzieliśmy, czym jest airsoft, jakie obowiązują w nim zasady, jakiego rodzaju jest to gra, jak jesteśmy wyposażeni oraz najfajniejsza rzecz: prezentacja replik.

 

 

Nasz pokaz przewidywał niewielką ilość informacji z zakresu CQB. Między innymi sposób poruszania się w dwu i cztero osobowej grupie.

 

 

 

Prezentację zmiany magazynków na czas w parze.

 

 

 

W późniejszej części pokazu pojawili się przedstawiciele policji oraz przedstawiciele służb medycznych, którzy również mieli niewielki pokaz metod ratowniczych. Jedni i drudzy z zainteresowaniem obserwowali nasze poczynania.

 

 

W każdej chwili można było, w zamian za niewielki datek do puszki na WOŚP, zrobić sobie zdjęcie z nami czy z repliką lub postrzelać do kartonowego celu umieszczonego przed usypanym 1,5m wałem ze śniegu, chętnych nie brakowało :].

 

 

 

Dodatkowo, chętne osoby, w porozumieniu z Komendą Rejonową Policji w Pleszewie uzyskały pozwolenie poruszania się po mieście w pełnym oporządzeniu i z repliką (bez baterii i kulek oczywiście) - towarzysząc wolontariuszom WOŚP.

W przygotowaniu i pokazie wzięli udział:
Banan, Barszcz, bartussz, Czorny, gr3lla, Gremlin, J3zior, Kauża, martin, Qba, Thomas

 

PAST  - Pleszew AirSoft Team

 

 


tekst: gr3lla
zdjęcia: Bartussz 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
MwMichal 17.01.2010, h. 19:46 MwMichal
trochę dziwnie wygląda kolega w goglach i czapce - ja rozumiem, że tak wygląda podczas gry ale na pokazie mógł to sobie odpuścić bo dla obserwatorów to wyglądał pewnie trochę zabawnie
Ryba1993 17.01.2010, h. 20:14 Ryba1993
Moim faworytem jest lufa w śniegu na szóstym zdjęciu.
Los_Bananos 17.01.2010, h. 20:18 Los_Bananos
MwMichal nie czepiaj się, zimno mi było
Promant 17.01.2010, h. 21:00 Promant
Niby dlaczego dziwnie? Nie opowiadali o strzelaniu spinaczami, z gumki, tylko o airsofcie. A ochrona oczu jest podstawą. Natomiast nigdzie nie jest zdefiniowane co trzeba mieć na głowie, może sobie założyć czapkę, beret, kapelusz, garnek lub pióropusz, jego sprawa.
veeP 17.01.2010, h. 21:07 veeP
Rozwala mnie lans tych panów przy ambulansie... Dobrze jest panowie! Tak trzymać!
MwMichal 17.01.2010, h. 22:52 MwMichal
@Promant: a no dla tego dziwnie, że jestem wyznawcą szkoły, że gogle nosi się do kasku bądź hełmu i gdy widzę gogle na czapce to mam na mojej gębie rogala I rozumiem, że ochrona oczu była dobrym akcentem (od razu airsoft kojarzy się innym również z rozsądkiem i dbaniem o bezpieczeństwo) ale na miłość boską są przecież jeszcze okulary !

@Los_Bananos: w oczy 0.o? Nie no nie będę się czepiał - twoja sprawa w czym chodzisz i nic mi do tego . Ważne, że pomogłeś dzieciakom.
Szaryy 17.01.2010, h. 22:54 Szaryy
szlachetny cel )
Promant 18.01.2010, h. 00:02 Promant
No cóż. Ludzie tworzą różne "szkoły", zwłaszcza w airsofcie, gdzie czasem chcą być bardziej realni od frontowych żołnierzy.
Najlepiej niech każdy robi to co lubi, albo co jest mu potrzebne czy wygodne. To tylko hobby.
Pritcher 18.01.2010, h. 08:37 Pritcher
Niektórzy czują się bardziej komfortowo będąc chronieni przez gogle. Nie ma żadnych szpar. Wiem że to mało sensowne ale mimo wszystko gogle ciaśniej przylegają.
MwMichal 18.01.2010, h. 08:55 MwMichal
@Pritcher: też tak kiedyś miałem, w końcu się przemogłem i kupiłem sobie okularki. Teraz nie wyobrażam sobie biegania po lesie w goglach które zakładam tylko do CQB (i to też nie zawsze ).
Diabl0 18.01.2010, h. 09:00 Diabl0
Nie wiem co się tak czepiacie googli? Każdy nosi co mu pasuje, chroni oczy i jak najmniej paruje. Zwłaszcza że było na tyle zimno że kapelusz, preferowany przez bardzo wielu graczy, byłby dość kiepskim wyborem na kilkugodzinne stanie na mrozie.

Zresztą, nie widziałem nigdzie żadnego regulaminu ASG określającego dozwolone nakrycia głowy, a na wielu strzelankach można spotkać dużo dziwniejsze zestawienia szpeju niż ciepła czapka.

Btw. Można do tego podejść też po wojskowemu - dostał na stan mundur, buty, 2 pary skarpetek, hełm i google, a że szwejowi było zimno to własnym sumptem skombinował sobie cieplejsze nakrycie głowy. Skoro szwej może chodzić w gumofilcach (http://www.youtube.com/watch?v=pz_p3b7hpco), [youtube.com] to czemu nie w czapce? Sytuacja bardzo częsta w naszym (i nie tylko) wojsku

"Czy ta czapka pasuje do tych googli?", "Czy ta torebka pasuje do tych butów?" - dostrzegacie podobieństwo?
Maxim96 18.01.2010, h. 19:46 Maxim96
Masz racie ja mam takie samo podejście które zresztą jest częste w takich oddziałach jak SAS i Seals czy Grom biorą to co im pasuje i w czym mi wygodnie a nie bo pasuje do sznurówek.
szogun1279 18.01.2010, h. 20:25 szogun1279
A ja noszę hełm wikinga z rogami i gogle spawalnicze, znaczy trendy nie jestem?
Czajson(wiking126p) 18.01.2010, h. 20:56 Czajson(wiking126p)
Hełm wikinga jest bardzo trendy