Daj cynk
Reklama

Artykuły

F.R.W.P. – Formacja Rekonstrukcyjna Wojska Polskiego

Felietony, 09.10.2013, h. 23:35, dodał: Promant , autor: Sab93 (Robot)
50

Artykuł na temat  F.R.W.P. – Formacji Rekonstrukcyjnej Wojska Polskiego, zrzeszającej osoby i ekipy rekonstruujące oraz stylizujące się na jednostki Wojska Polskiego.



F.R.W.P. – Formacja Rekonstrukcyjna Wojska Polskiego

 

 

1.jpg

 


1. Informacje o formacji.

a) Kim jesteśmy

Formacja Rekonstrukcyjna Wojska Polskiego (F.R.W.P.) jest ogólnopolską formacją zrzeszającą osoby i ekipy rekonstruujące oraz stylizujące się na jednostki Wojska Polskiego. Członkostwo w formacji nie przekreśla bycia jednocześnie członkiem w innej grupie airsoftowej.

 

 2.JPG

 

 

b) Geneza formacji

Formacja powstała jesienią 2011r. Inicjatorami i założycielami byli Jacek z G.G.R.S. oraz Robot z G.O.O.D. Wymieniliśmy ze sobą kilka dłuższych wiadomości po czym przystąpiliśmy do działania. Wkrótce potem mieliśmy już ustalone cele i formę działania. Gotowe także były formularze zgłoszeniowe i opis formacji. Utworzyliśmy także profil formacji na WMASG.pl, a dzięki uprzejmości portalu zostało nam także utworzone forum. Pomocą przy tworzeniu formacji wykazał się także Samuraj z G.O.R. Tak też formacja zaczęła istnieć, zrzeszając początkowo 3 ekipy.

 

 3.JPG

 

 

c) Cele i zadania F.R.W.P.

Za cel postanowiliśmy sobie przede wszystkim skupienie osób odtwarzających swoim umundurowaniem i wyposażeniem różnych jednostek Wojska Polskiego. Staramy się także wskazywać poprawną drogę do rekonstruowania WP, udzielając rad odnośnie ekwipunku i służąc pomocą w znajdowaniu materiałów. Promujemy stylizowanie się na Wojsko Polskie w lokalnych środowiskach. Zachęcamy ludzi aby zamiast zagranicznych formacji częściej starali się odtwarzać rodzime jednostki. Wymieniamy się również własnymi doświadczeniami i wspieramy w dążeniu do jak najlepszej rekonstrukcji. Członkowie naszej formacji biorą także udział w rożnego rodzaju imprezach miejskich i charytatywnych, jak dni dziecka, parady, finały WOŚP, itd. ale również w imprezach o charakterze bardziej militarnym jak zloty i pikniki militarne. Oprócz tego promujemy wojskowość i patriotyzm. Informujemy także ludzi o airsofcie i staramy się pokazywać go od najlepszej strony.

 

 

4.jpg

 

 

2. Skład formacji

a) Ekipy wchodzące w skład formacji

W obecnej chwili w skład FRWP wchodzi 5 ekip. Poniżej najważniejsze informacje o każdej z nich.


- Gorzowska Grupa Rekonstrukcyjno - Strzelecka (G.G.R.S.)
Miasto: Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) Data powstania: 08.02.2009r. Adres strony: www.ggrs.pl Jednostka na której się wzoruje: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

 

 5.jpg6.jpg7.jpg

 

 

- Gdyńskie Oddziały Operacyjno Desantowe (G.O.O.D.)
Miasto: Gdynia (Pomorskie) Data powstania: 01.02.2009r. Adres strony: www.good.y0.pl Jednostka na której się wzoruje: VI-VIII zmiana PKW Afganistan, 12 Brygada Zmechanizowana.

 

 8.jpg9.jpg10.jpg

 

 

- Grupa Operacyjno Rozpoznawcza (G.O.R.)
Miasto: Skwierzyna / Międzychód (Lubuskie) Data powstania: 21.03.2011r. Adres strony: www.gor.airsoft-team.pl Jednostka na której się wzoruje: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, Wojska Specjalne.

 

 11.jpg12.jpg13.jpg

 

 

- B3-Be Free
Miasto: Łódź (Łódzkie) Data powstania: 24.10.2008r. Adres strony: www.facebook.com/TeamBeFree Jednostka na której się wzoruje: JW AGAT, 25BKPow, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, JW Formoza, 6BDSz, V zmiana PKW Afganistan.

 

 14.jpg15.jpg16.JPG

 


- ASG Nowe Miasto Lubawskie (ASG NML)
Miasto: Nowe Miasto Lubawskie / Iława (Warmińsko-Mazurskie) Data powstania: 20.06.2008r. Adres strony: www.asg-nml.pl Jednostka na której się wzoruje: 8 Batalion Rozpoznania, PKW Czad

 

 17.jpg18.jpg19.jpg

 

 

b) Osoby nie zrzeszone, wchodzące w skład formacji.

Nasza formacja zrzesza także pojedyncze osoby stylizujące i rekonstruujące WP. Liczymy, że dzięki nam będą mogli znaleźć w swoim regionie osoby zainteresowane Wojskiem Polskim, i w przyszłości stworzyć być może nawet własną ekipę. Poniżej krótkie wypowiedzi osób nie zrzeszonych tłumaczących dlaczego postanowili dołączyć do F.R.W.P.

„Tworzymy dwuosobowy zespół próbujący odtworzyć żołnierzy służących w Afganistanie w latach 2008/2009. Rekonstrukcje zapoczątkował Pavlo i po pewnym czasie zachęcił do tego Ciapka. Po długotrwałym kompletowaniu sprzętu i zdobywaniu odpowiedniej wiedzy udało nam się osiągnąć obecny poziom. Staramy się promować naszą pasje biorąc czynny udział w życiu miasta oraz organizować warsztaty tematyczne, np. dla harcerzy. Dzięki dołączeniu do formacji nawiązaliśmy kontakt z pasjonatami podobnymi do nas. Mamy też nadzieje ze dzięki członkostwu uda nam się namówić większą liczbę osób do rekonstrukcji współczesnego Wojska Polskiego w naszym rejonie.” - Pavlo i Ciapek, Oleśnica.

 

 20.JPG

 

 

„Zabawę z rekonstrukcją WP zacząłem około 2010 roku. Wzoruje się na 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich oraz na jednostkach CIMIC z Kieleckiej Bukówki, jednostce specjalnej żandarmerii z Mińska Mazowieckiego i Oddziale Zabezpieczenia Marynarki Wojennej. Postanowiłem rekonstruować Wojsko Polskie ponieważ należałem do strzelca i to mnie w pewien sposób nakierowało. Oprócz tego odtwarzam Wojsko Polskie z kampanii obronnej 1939 i był to naturalny odruch aby zabrać się za rekonstrukcje współczesnego. Do formacji dołączyłem ponieważ szukałem ludzi, z którymi mogę poszerzyć moją pasje i rozwijać swoje umiejętności. Poza tym dzięki F.R.W.P. poznałem kupę sympatycznych ludzi, którzy w razie problemów zawsze potrafili mi pomóc.” - Korwin, Kielce.

 

 21.jpg

 

 

3. Rekrutacja

Formacja jest otwarta na nowe osoby i grupy. Jeśli posiadasz sprzęt pasujący do stylizacji na WP, lub jeśli Twoja grupa odtwarza jakąś jednostkę Wojska Polskiego zapraszamy do współpracy. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i wymogów jakie należy spełnić znajdują się na naszym forum. Nie czekaj i dołącz do nas!

 

 

22.jpg

 

 

4. Dane kontaktowe

Profil na WMASG.pl
Forum

Sab93 (Robot)
GG: 4305566
E-Mail: Sab93@wp.pl

Jacek GROT
GG: 34575593
E-Mail: jaca.rok1@op.pl

marcinpmi (Samuraj)
GG: 3377506
E-Mail: marcinpmi_91@interia.pl:

 

 

 23.jpg

 

 

Ocena wszystkich (5.19, głosów: 16)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Lambert 10.10.2013, h. 08:48 Lambert
Czy ktoś z Was mistrzowie-założyciele zadał sobie trud sprawdzenia co oznacza słowo REKONSTRUKCJA? http://sjp.pl/rekonstrukcja
A wiesz, ze np. zamek, TIR i wiele innych slow ma kilka znaczen? Takie wyrazy to homonimy. Albo, jesli to Tobie nie wystarcza, to wiedz, ze jezyk caly czas sie rozwija i w zaleznosci od potrzeb ludzi - uzytkownikow jezyka - niektore wyrazy dorabiaja sie nowego znaczenia. Tyle ode mnie Mistrzu-polonisto-slowniku.
Maciejox 10.10.2013, h. 09:22 Maciejox
Jedni (max 5% ogółu) jeżdżą z wojskiem i innymi jednostkami po poligonach, współpracują, tworzą coś niesamowitego jednocześnie pokazując dobry kierunek ewolucji typowego ASGeja, część natomiast pozostaje WMASGowymi znawcami i koneserami co niedzielnych strzelanek- jebanek dla których to forum i ilość postów/ komentarzy/ pocisków w stronę innych jest wyznacznikiem swojej zaj3bistości i czerpania satysfakcji z życia... Po prostu zatrzymali się w ewolucji, jak nasi najbliżsi krewni z naczelnych. Miłego dnia ! :)
Jacek GROT 10.10.2013, h. 10:50 Jacek GROT
Tylko Panowie, niech to będzie rekonstrukcja - robota oparta na zdjęciach i ewentualnych rozmowach z żołnierzami a nie "co wydaje mi się wydaje, że używali", bo to jest bez sensu. Rekonstrukcja dobra WP to nie są dziesiątki tysięcy złotych (chyba, że ktoś chce lecieć na samych oryginałach jak Kandahar lub ogół sprzętu na wyposażeniu WS). Rekonstrukcja może być z użyciem kopii tylko, żeby to były kopie takie, że ciężko je odróżnić od oryginału a nie jakieś ścierwo ACM. Jak lubimy fajne i modne słówka to też trzeba włożyć trochę pracy aby to wyglądało.
HellMaker666 10.10.2013, h. 13:07 HellMaker666
Akurat ja popieram Lamberta.
Tym bardziej, że mamy wysyp coraz to nowszych grób oraz ogólną mode na "rekonstrukcje"...
Sprawia to, że teraz co któryś tam Team nazywa swą działalność rekonstrukcją i nie chodzi mi tu o fakt biegania z kopiami sprzętu zamiast oryginałami tylko całokształt... Nie ma co się zrestą rozpisywać. Wojna Polsko Polska jest wszędzie jak widać...
Kalmar 10.10.2013, h. 13:40 Kalmar
Ja do kopii nic nie mam - nie widzę wręcz przeszkód w używaniu kopii. Dla mnie ważne jest odwzorowanie wyglądu zgodnie z tym co było używane. Jeśli kopia różni się od oryginału jedynie metką lub odstającą nitką jedną to na prawdę nie ma co drzeć łachów na tym.
HellMaker666 10.10.2013, h. 14:20 HellMaker666
Jak dla mnie w ASG mówienie o "rekonstrukcji" faktycznie nie jest zbyt uzasadnione. Praktycznie w każdej dziedzinie, "rekonstrukcja" to odtwarzania czegoś nie istniejącego, lub zniszczonego, na jakiejś bazie... A w naszym hobby? To wszystko jest co najwyżej "odwzorowaniem", albo coś w tym guście.
I nie zgodzę się, że w przypadku słowa "rekonstrukcja", można tu mówić o wielu znaczeniach, albo homonimach. Przykro mi, ale nie jestem prywatnie fanem wykoślawiania znaczeń słów w języku potocznym. My sobie to możemy weekendowo nazywać "rekonstrukcją" ale takową to nie będzie.

Natomiast fajne jest to, że działalność grup wydaje się być jakimś remedium na zalew amerykańskich flag w polskim ASG ;).
koho 10.10.2013, h. 14:30 koho
Wejdź w link, który wkleił Lambert - rekonstrukcja to również odwzorowanie.
HellMaker666 10.10.2013, h. 14:34 HellMaker666
Odtwarzanie! Co to oznacza chyba nie muszę już linkować..
Lambert 10.10.2013, h. 14:39 Lambert
J.w. Nie "odwzorowanie", a "odtwarzanie" ;). Jest różnica.
koho 10.10.2013, h. 15:10 koho
O przepraszam, na fotce mojego byłego teamu ASG NML.
W sprzęcie kolegi od lewej, jego hełm ma tylko skorupę replikę.
Środkowego tylko łoże TDI i Comtac nie są orginalne.
A u mnie tylko skorupa od hełmu to replika.
Ale tak! Nasze repliki to częściowo ASG... na prawdę marna rekonstrukcja. Sto batów proszę za to.
Maza94 10.10.2013, h. 15:30 Maza94
Lambercie, i co żeś narobił? Zasiałeś ziarno niepewności
qurcz 10.10.2013, h. 15:48 qurcz
Boże. Nikt nic nie może zrobić bo zaraz hajtują. Zaraz znajdzie się parę osób, które niczego same nie osiągnęły szukają by innym dopiec. Żałośni jesteście po prostu. I zaraz pewnie upomnienia się posypią na moim profilu,, ale mam to gdzieś i tak zastanawiam się nad opuszczeniem tego portalu i to nie przez to, że z portalem coś nie tak tylko z kilkoma osobami, z którymi nikt do tej pory porządku nie zrobił.
Hagen1989 10.10.2013, h. 15:56 Hagen1989
@Hagen1989
Po pierwsze, to chyba jeśli już to "hejtują". A po drugie, ważniejsze, nie bardzo rozumiem, gdzie Ty się tego "hejtu" dopatrzyłeś. Dyskutujemy sobie akademicko o słuszności używania słowa "rekonstrukcja" w stosunku do airsoftu, szczególnie w wydaniu współczesnym... Nikt bohaterów artykułu nie krytykuje za to, co robią.

(Czasem mam nie mogę się oprzeć wrażeniu, że pewne pokolenie wyrosło w jakiejś totalnej nadwrażliwości na jakąkolwiek krytykę - jeśli taka faktycznie ma miejsce - lub nawet coś, co się z nią choć trochę kojarzy. Wystarczy choć odrobinkę dotknąć stół, a nożyce się odezwą...)
koho 10.10.2013, h. 19:51 koho
Ty koho nie dorzucaj nowych, trudnych słów - albo linku znaczenie gdy piszesz "akademicko" bo nie wiem czy mnie nie obrażasz.. ;)
Lambert 10.10.2013, h. 20:09 Lambert
Przyjęliśmy założenia podobne do tych którymi kierują się inni "mistrzowie-założyciele" wszelakich grupy GRH (np. odtwarzających oddziały US Army z konkretnego okresu WWII). US Army, zarówno jak Wojsko Polskie cały czas istnieje, rożnica polega jedynie na okresie lat jakie minęły od danych wydarzeń. Oni "rekonstruują" coś co było 70 lat temu, a my to co było 2-3 lata temu. W oby przypadkach odwzorowujemy wizerunek żołnierza, który tak prezentował się w danym okresie.
Sab93 10.10.2013, h. 21:19 Sab93
@Sab93: Wiem i rozumiem - mimo niedorozwoju ewolucyjnego.. ;) Nie chodzi mi o meritum Waszej zabawy. W żaden sposób też jej nie wartościuję zadowalając się przeganianiem małp z mojego bananowca.. Zwracam tylko uwagę na niewłaściwe stosowanie słów. W Waszej nazwie wręcz kuriozalne, czego powodem może być jedynie nierozumienie ich znaczenia. Rekonstrukcja nie jest odwzorowaniem i odwrotnie. To słowo w ogóle jest nadużywane i o ile w odniesieniu do grup odwzorowujących wygląd nieistniejących już formacji ( historycznych np. przedwojenne WP albo LWP itp.  ) można przymknąć na to oko, to już w przypadku współczesnych i czynnych jednostek to określenie staje się absurdalne - nie można rekonstruować czegoś istniejącego. Czy tak trudno to zrozumieć? Mnie osobiście martwi kiedy młodzi ludzie fascynujący się polską wojskowością nie rozumieją ojczystego języka.
Lambert 10.10.2013, h. 21:45 Lambert
@Lambert - Ja z kolei tylko tłumaczę założenia którymi się kierowaliśmy przy wybieraniu nazwy. ;) Piszesz, że nie można rekonstruować czegoś istniejącego. Z punktu widzenia poprawności językowej muszę się z tym zgodzić, jednak patrząc na to bardziej ogólnie widać, że to słowo, w takiej formie w jakiej go użyliśmy weszło już do użycia. Często pisze się u nas o rekonstruktorach czy też grupach rekonstrukcyjnych w odniesieniu do grup i osób odtwarzających istniejące jednostki. (Choćby niedawny artykuł w PZ opisujący ludzi z zagranicy, odtwarzających nasze rodzime wojsko) Tak się już przyjęło i zapewne tak zostanie. Poza tym często słowa potoczne lub uznawane początkowo za nieprawidłowe po pewnym czasie stają się poprawną formą akceptowalna przez słowniki.
Sab93 12.10.2013, h. 01:58 Sab93
(do Lambert)Ludzie się tak starają, mają pasję, a ty jeszcze się sapiesz...
PrOdEuX 28.05.2016, h. 15:37 PrOdEuX
Kosa_Rommel_PL 10.10.2013, h. 17:14 Kosa_Rommel_PL
rekonstrukcja wp ale niestety smutnym obrazem znakomitej większości jednostek jest: tak zwany zamiennik...czytaj:jany, zasobnik ( worek ) stary chlebak, pasoszelki, bechatka, garnuszek zamiast kewlarów, akms, i mundur polowy cało roczny. Większość tego super szpeju co widzicie idzie z ich własnej kieszeni, nie mówimy o jednostkach specjalnych tam trochę jest inaczej ale to inna bajka.
Odezwał się najbardziej dotknęity ;D
Pan 2013 to, 2012 tamto ;P
Maza94 11.10.2013, h. 15:17 Maza94
Akurat odgórnie poszło, że wszystkie jednostki mają dostawać przy kolejnych przydziałach nowy wzór umundurowania czyli wz.2010 więc nie jojcz tak.
HellMaker666 11.10.2013, h. 17:47 HellMaker666
Kosa_Rommel_PL 10.10.2013, h. 17:28 Kosa_Rommel_PL
a i na forum ASG-NML.pl przepraszam za utrudnioną rejestrację, jest to związane z olbrzymim atakiem botów na nas przez co jestem zmuszony aktywować konta osobiście.
Więc przy rejestracji proszę o mail kosaisierp@wp.pl
też mieliśmy ten problem, po prostu zrób ban na zakres mailowy, wszystkie mają podobnego maila
marcinpmi 10.10.2013, h. 18:11 marcinpmi
Polecam zmienić skrypt. My mamy u siebie PHPbb3 + dobrą Captche i od dłuższego czasu zero botów ;-)
Sab93 10.10.2013, h. 21:27 Sab93
puki z magazynów nie wypchną staroci to o wz. 2010 można zapomnieć. i tak jestem dotknięty ale aż tak nie boli jakby mogło się zdawać :D
Kosa_Rommel_PL 11.10.2013, h. 18:12 Kosa_Rommel_PL
Troszkę nie trafiłeś z odpowiedzią - wz.2010 wydają nawet w jednostkach zabezpieczenia. Poszło odgórnie takie polecenie. W magazynach wbrew pozorom aż tylu mundurów nie ma (nie licząc bechatek).
HellMaker666 11.10.2013, h. 21:27 HellMaker666
pamiętaj WOG, WOG'owi nie równy.
Kosa_Rommel_PL 12.10.2013, h. 06:58 Kosa_Rommel_PL
WOG ma całe G do gadania, kiedy decyzja leci z SG.
HellMaker666 12.10.2013, h. 07:45 HellMaker666
Kosa_Rommel_PL 10.10.2013, h. 18:54 Kosa_Rommel_PL
niestety wiele różnych ....
HellMaker666 11.10.2013, h. 21:29 HellMaker666
Z ciekawości wszedłem na stronę z jednej ekip i trafiłem na taki kwiatek:
http://www.dds.czo.pl/topics20/216.htm

Proszę nie nazywać tego rekonstrukcją, bo aż mi oczy krwawią jak czytam takie bzdety i głupoty. Wiem, że fajnie się lansić na specjalsa, ale robienie pospolitego chłamu może tylko wystawić na pośmiewisko wśród osób ogarniających temat.
witam, jestem dowódcą GORu, chciałbym opisać kilka spraw i dodatkowo za nie przeprosić.
Post został niedokończony z powodu osobistych spraw itd, jako dowódca ekipy mam również wiele na głowie z powodu działania drużyny, z powodu mojego życia osobistego itd, jak widać, zostało napisane, że kamizelki do 100 zł są to kamizelki ACM, reszty nie dopisałem z powodu braku czasu i zapomnienia tematu. chciałbym od razu przeprosić za wszelkie próby starania, za wszelkie próby motywacji ludzi do hobby jakim jest ASG, to promocji działań proobronnych oraz możliwości rozwoju fizycznego i intelektualnego (tak, rozwój intelektualny też tutaj jest, jeśli nie wiesz jaki, to znaczy że coś idzie nie tak), przepraszamy za to, że w naszej ekipie są jedynie dwie osoby pracujące na normalnym etacie, gdzie większość ekipy ma jedynie dorywcze prace sezonowe i wydaje swoje zaoszczędzone pieniądze na szpej na jaki ich stać, przepraszamy za to, że chcemy coś osiągnąć i cokolwiek robić, że chcemy się rozwijać w kierunku zadań wojsk specjalnych. Przepraszamy również za to, że korzystamy ze sprzętu Miwo Military, Flyye, Condor itd, napiszemy do tychże firm, że ich sprzęt jest chiński oraz sprawia, że wojska specjalne powinny się wstydzić takiego oporządzenia (na załączonych zdjęciach naszej ekipy widnieje tylko 1, powtarzam 1 fotka gościa w sprzęcie ACM, reszta ma oryginalne kamizelki), zadbamy o honor polskiego Specjalsa, jak to powinno być. Przepraszamy również, że tak wielu ludzi ma po prostu ból dupy o słowo "rekonstrukcja", że tak mocno ich boli, że ktoś chce coś robić, coś stylizować, jakbyś przeczytał opis na naszej stronie, gdzie napisane jest, że "rekonstruujemy lub stylizujemy", to byś się nie czepiał tak mocno. Przperaszam również, że boli Ciebie tak mocno, że ćwiczymy taktykę ASG w kontekście wojsk specjalnych, jak np TF Valykrie itd, że przygotowujemy się i nasz szpej pod kontekst ASG, gdzie niepotrzebne nam są niektóre elementy wyposażenia.
Jako że spowodowaliśmy obrzydzenie, degustację, zniesmaczenie i wiele innych okropnych bodźców, to ustaliliśmy, że na następnym spotkaniu wszyscy popełnią samobójstwo, żeby dalej nie obrażać honoru żołnierze Wojsk Specjalnych, bo kogoś z naszych nie stać na kamizelkę za 700 zł.
Chcemy jednak działać, więc zostawimy jedną osobę przy życiu z ekipy, pozwoli to na kontynuację naszego zespołu i prosimy o przelewanie pieniędzy, szczególnie Ty HellMaker666 powinieneś przelewać pieniądze na nasze konto, co pozwoli nam na zorganizowanie ekipy z pełnego zdarzenia, widocznie masz tak w ch*j kasy, że możesz to robić, ale co tam, lepiej zjechać niż pomoc, krytykant zawsze tak robimy, a o dobrego krytyka to nie ma co nawet się rozglądać. Przepraszamy, że nasza pasja i chęci sprawiły, że jesteśmy do niczego i obrażamy Wojska Specjalne. Chcieliśmy dobrze, wyszło jak zwykle, bo komuś żyłka w odbycie pękła.
Pozdrawiam - Samuraj
marcinpmi 13.10.2013, h. 02:12 marcinpmi
Przykro mi, ale skoro reklamuje się tu FRWP i podpina pod to ekipę co od prawie 2 lat (sic!) nie potrafi zaktualizować jednego acz jakże ważnego posta to co ja mam o tym myśleć?

I powiedz mi czym jest słowo stylizacja? Stylizacja dla mnie to jest jedynie pewien zabieg literacki. Jakbyś poświęcił trochę czasu i przeczytał to co napisałem wcześniej to byś się dowiedział, że w mojej opinii można zrobić reko używając dopuszczalnych zamienników o ile nie różnią się one drastycznie od oryginałów (a że takich za bardzo nie ma...).

Proszę Cię, przy pracach dorywczych można kupić spokojnie sprzęt do reko co wiem po sobie (sam na reko się nie porwałem, ale miałem sprzęt za podobne kwoty). Miwo jest używane od samych początków - argument nietrafiony całkowicie; pokaż mi jakiekolwiek zdjęcie z użyciem, szerszy, condora czy Flyye. Nie ma? O jak mi przykro.

Nie podawaj tu jako przykładu TF Valkyrie ani innych podobnych grup, bo to jednak nie ta liga. Na prawdę, nie sięgacie im do pięt (i tak, oni robią reko na ogólnie dostępnych kopiach, ale to wygląda jakoś).
HellMaker666 13.10.2013, h. 12:10 HellMaker666
Ale jesteś popierdolony gościu.
maszd2222 13.10.2013, h. 13:52 maszd2222
butelka 11.10.2013, h. 21:56 butelka
Zdecydowanie "rekonstrukcja" Wojsk Specjalnych w tym wykonaniu wygląda co najwyżej śmiesznie. Rozumiem pasję, zaangażowanie, oraz to, że finanse ograniczają i nie każdy musi być od razu najlepszy, ale jednak dopóki się czegoś nie zrobi dobrze, nie nazywajmy tego rekonstrukcją, po co się upoubliczniać z czymś co wygląda źle i kompletnie odbiega od pojęcia jakim jest "rekonstrukcja". Proponuję wpierw zdobyć widzę i stopniowo pokazywać efekty, ale tylko i wyłącznie te, które są prawdziwe, a słowo "rekonstrukcja" zostawić w spokoju, bo uważam, że na nazywanie siebie rekonstruktorem należy sobie zasłużyć i to nie tylko sprzętem, co wiedzą i zachowaniem.
głównie opieramy się na stylizacji, jak coś przeszkadza, to pokaż siebie i swoje możliwości, krytykujesz, a nie pomagasz, chcemy dobrze, ale zawsze komuś jest źle, jeśli Ci coś przeszkadza, to skomentuj to jakoś możliwe inteligentnie, a nie że "to jest śmieszne, bo nie mają pieniędzy, dlatego hurr durr nie rekonstrukcja", szczególnie że wiemy sami, jaka jest różnica między rekonstrukcją a stylizacją
marcinpmi 13.10.2013, h. 02:18 marcinpmi
Wklep sobie w wujaszka google - stylizacja została wymyślona przez osobniki, co to chciały wyglądać, ale nie chciało im sie robić tego na porządnie i z zachowaniem szczegółów.
HellMaker666 13.10.2013, h. 12:19 HellMaker666
tzn, że nie możemy wyglądać i nie możemy zachować 100% podobieństwa? jak byś tez przeczytał całość, to byś wiedział, że my nazwy nie wymyślilismy do Formacji, więc czepianie się nas o to jest trochę dziwne
marcinpmi 13.10.2013, h. 13:24 marcinpmi
duch225 11.10.2013, h. 22:44 duch225
a ja powiem tak: haters gonna hate... -.- wjeżdżać na grupę dla tego że nie dorównujesz im w szpeju i umjejętnościach -.-
Stary, chyba czytać nie umiesz. Jakich umiejętnościach? Nikt tu nie pisze o żadnych umiejętnościach. Jak już robią reko to niech to będzie reko a nie przyzakładowa chujnia. Kamizelki ACM - do reko?! To już lepiej niech się do cyrku zapiszą jak lubią, żeby się z nich śmiali.
HellMaker666 11.10.2013, h. 22:58 HellMaker666
dojebałeś się o tą kamizelkę ACM, bo tylko to było napisane, a że reszta postu niedokończona, to już nic nie znaczy, masz ból dupy ostrzejszy niż po sosie tabasko
marcinpmi 13.10.2013, h. 02:19 marcinpmi
Kosa_Rommel_PL 12.10.2013, h. 07:11 Kosa_Rommel_PL
wiele razy widziałem żołnierzy na poligonie w ACM :D
Dopóki nasze wojsko w 70% ( doposaża się samo ) można odpuścić.
Pokaż mi jakiegokolwiek specjalsa, który używa sprzętu ACM. Tylko nie wrzucaj mi zdjęć JWK w combat shirtach Helikona, bo to znany przypadek. Dlatego więc używanie chińskiego ścierwa i nazywanie tego rekonstrukcją wojsk specjalnych jest dla mnie śmieszne i zasługuje jedynie na pogardę. I ja piszę jedynie o tym - nie o armii regularnej, gdyż to wiadomy fakt, że się doposażają chociaż można zaobserwować, że w dużej mierze w wybrane konstrukcje.
HellMaker666 12.10.2013, h. 07:52 HellMaker666
hejter weź się człowieku uspokój, plujesz gryziesz i na co to Ci... Przejdź się może dobrze Ci zrobi. Jeśli się nie wypowiadasz o zwykłych oddziałach to się nie wypowiadaj bo nawijasz w kółko o SF. aż sam nie potrzebnie się w tą rozmowę nie potrzebnie wciągam.
Kosa_Rommel_PL 12.10.2013, h. 09:36 Kosa_Rommel_PL
Poruszyłem tematykę reko polskich WS i tego się trzymam a to Ty jakoś przeskakujesz na regularsów. Nie hejtuję, po prostu zwracam uwagę, bo z "pracy" i domu wyniosłem pewną naukę, że jeśli coś robić to porządnie i na 100%. Dlatego będę się dopieprzać do każdego, kto twierdzi, że robi reko jednostek podlegających pod DWS nie mając o nich bladego pojęcia ani o wyposażeniu przez nich używanym. I sprawdź definicję słowa hejter, nawet pod pierwszym adresem jaki wypluje wujek google. Brakuje takiego elementu, że oni nie osiągnęli żadnego sukcesu w rekonstrukcji WS. Nawet się do niej nie zbliżyli.
HellMaker666 12.10.2013, h. 12:45 HellMaker666
odkrywcze. kończe
Kosa_Rommel_PL 12.10.2013, h. 14:56 Kosa_Rommel_PL
robu14 12.10.2013, h. 22:05 robu14
O damn. Czytając te komentarze stwierdzam, że większość ludzi ma po prostu za dobrze skoro ma czas na prowadzenie tak wnikliwych dyskusji. Ale okej, stoczyliście wspaniałą dyskusje, zacna nie powiem. I teraz, kogo ona czegoś nauczyła ? Ktoś wyciągnął wnioski ?

Noooope

Cheers
butelka 13.10.2013, h. 13:01 butelka
Dobrze, mogę pokazać siebię, jeśli chcesz. Pokuszę się o stwierdzenie, że bliżej mi do reko, niż Wam, mimo, iż rekonstruktorem się nie nazywam. Posiadam zarówno sprzęt wysokiej klasy, jak Currahee, ale również mam chinole czego jestem świadom i nie wypisuję tego sprzętu, jako pasującego do rekonstrukcji. Owszem dąże do reko, ale mam do siebie dystans i znam swoje niedociągnięcia. Sprzętu mam połowę, drugą połowę zbieram; trening fizyczny rozpocząłem pół roku temu, będę ćwiczył jeszcze z rok; ogarniam taktykę czarną muszę podszkolić się z zielonej i ratownictwa; sprawnie i skutecznie obsługuję i strzelam z broni krótkiej, ale z długiej niestety nie. Mógłbym wymieniać w nieskończoność, mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem.
Teli94 13.10.2013, h. 14:56 Teli94
GOR GOR GOR do boju ! kocham was ! jesteście wspaniali !
Jeremak 14.10.2013, h. 16:33 Jeremak
Panowie z chińszczyzną... Nie no, przepraszam bardzo. Poczytajcie może o tym w jaki sposób wygląda dobieranie sprzętu w grupach rekonstrukcyjnych np. drugowojennych. Spróbujcie przeprowadzić eksperyment: albo rzeczywiste przedmioty, albo zdjęcia: obok siebie oryginalna np. bluza mundurowa Wehrmachtu, czy też przedwojennego WP z ich współczesnymi kopiami, dopuszczanymi w dobrych grupach. Porównajcie kolor, krój, materiał, sposób uszycia, wypiszcie wszystkie różnice. A teraz zróbcie to samo ze swoim sprzętem. Połóżcie (znowu, mogą być zdjęcia) kitajską kamizelkę obok np. kamizelki Red River, Specopsa, czy też Miwo. Robimy takie same porównanie takich samych kwestii: kolor, materiał, technologia szycia itp. Teraz porównajmy obie listy różnic. Wniosek?