Daj cynk
Reklama

Artykuły

Adrenalina 2009 - strzeleckie zawody airsoftowe

Sprawozdania, 24.09.2009, h. 19:13, dodał: Regdorn , autor: XiE
24
Airsoftowe zawody strzeleckie zorganizowane przez jedną z grup airsoftowych we wrześniu 2009 roku w Błoniu.


 

Impreza: „Adrenalina 2009”
Rodzaj:
 Airsoftowe zawody strzeleckie
Data:
06.09.2009
Miejsce:
Błonie (k. Warszawy)
Organizator:
Mazowiecka Grupa paramilitarna Kompania Nigdy Już
Sponsorzy i Współpraca:
Burmistrz Miasta Błonie i inni
Koszt:
10zł „Amator”, 25 zł „Pro”

 
 

Dnia 6-go września 2009 w parku „Bajka“ w Błoniu położonym niedaleko Warszawy odbyła się impreza pod nazwą „Adrenalina 2009“. Była to już trzecia impreza zorganizowana przez Kompanię Nigdy Już (KNJ; pełna nazwa: Mazowiecka Grupa paramilitarna Kompania Nigdy Już) przy współpracy Urzędu Miejskiego w Błoniu i Gminnego Ośrodka Kultury „Poniatówka“. Tym razem sam burmistrz Błonia, pan Zenon Reszka, objął imprezę swoim patronatem, zaś do grona imprezy dołączyli liczni partnerzy i sponsorzy - Vita-med, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Shooting Academy, Klub Strzelecko-Szkoleniowy AVD, Gerber, Traser Watches, Ipeachy, sklep 4shooter, oraz znani nam chyba najlepiej Capri ASG i Miwo Military. Wśród patronów medialnych znaleźli się Region IPSC Polska, TVN i oczywiście WMasg...

 

 

Samo wydarzenie miało bardzo obszerny charakter. Nas oczywiście najbardziej interesuje część airsoftowa. Jednak warto wspomnieć, że w ramach jednego wydarzenia kulturalnego tuż obok, w tym samym parku, odbywały się konkursy skateboard-owe. Ten blok programu był również rozbudowany, jak część airsoftowa. Od samego rana po ustawionych rampach i przeszkodach jeździli, śmigali, skakali zawodnicy. 


Inną atrakcją miał być lot balonem. Niestety został on odwołany ze względu na złe warunki pogodowe.


ZAWODY AIRSOFTOWE

 

Początek airsoftowej części imprezy zapowiedziano na godzinę 8:00 rano. Jej przebieg był jednoznacznie określony i prezentował się następująco:


08:00 "Prematch";

10:00 Start rejestracji zawodników;

10:30 Oficjalne rozpoczęcie zawodów;

15:00 Zakończenie rejestracji zawodników;

18:00 Zakończenie startu w konkurencjach;

18:30 Finał kategorii PRO;

19:30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród;

20:00 Zamykający imprezę koncert zespołu „Komety“.


Niestety nie wszystko odbyło się zgodnie z planem. Kiedy przyjechaliśmy na teren parku, była godzina 10:00. Dwie godziny po planowanym rozpoczęciu wszystko jeszcze było na etapie przygotowań. Obejrzeliśmy więc spokojnie tory i czekaliśmy.

 
 
 
 

Rejestracja rozpoczęła się około godziny 12:00. Odbywała się w namiocie, gdzie każdy uczestnik wypełniał formularz, podpisywał regulamin i oświadczenia. Nieletni oczywiście musieli zadbać również o podpis rodzica, bądź opiekuna. W zamian za wypełnioną karteczkę otrzymaliśmy okolicznościowy znaczek-przypinkę, kartkę obiadową, oraz... zestaw kolejnych kartek. Każda z nich zawierała tabelę trafień do celów, nick uczestnika i kilka innych danych. Po podejściu do konkretnego stanowiska strzeleckiego przekazywało się taką właśnie, odpowiadającą stanowisku kartkę, na której prowadzący zapisywał wyniki.

 
 

Podczas rejestracji uczestnik mógł wybrać w której z głównych kategorii będzie startował – jeśli był graczem początkującym, lub nie czuł się na siłach, wybierał kategorię „Amator“, natomiast osoby zaznajomione ze sprzętem i pewne swoich sił wybierały kategorię dla profesjonalistów („Pro“). Trzeba przy tym zaznaczyć, że kategoria „Pro“ oceniana była bardziej pod kątem zasad dotyczących zawodów strzeleckich z broni ostrej, mniej zaś pod kątem airsoftowym. Wpisowe było wyższe (25 zł zamiast 10 zł), gracz oceniany był dużo ostrzej niż „Amator“ i raczej nie mógł liczyć na wsparcie osoby opiekującej się danym torem. Ale gra była warta świeczki, ponieważ nagrody w tej kategorii były dużo bardziej wartościowe niż w kategorii „Amator“.


Niezależnie od wspomnianych kategorii zaplanowano dwie dodatkowe - „Lady“ dla kobiet, a także kategorię grupową, w której brano pod uwagę trzy najlepsze wyniki osób tworzących zgłoszoną w zawodach drużynę czteroosobową.


PRZEBIEG ZAWODÓW

 

Zawody zaplanowane były tak, aby w jednym momencie można było sprawdzić kilku zawodników. Organizator zdecydował się na ustawienie sześciu torów, oraz dodatkowego toru „zerowego“, na którym można było zapoznać się z bronią airsoftową. Tutaj przede wszystkim wyjaśniane były zasady użycia replik ASG. Odbywało się to zarówno w teorii jak i w praktyce. Oczywiście stanowisko to było przeznaczone przede wszystkim dla początkujących, ale również zawodnicy z kategorii Pro musieli się na nim pokazać i udowodnić, że potrafią użyć broni w odpowiedni sposób. To był ostatni moment, w którym można było popróbować, poćwiczyć, a błędy nie były notowane.

 
 

Reszta stanowisk była już stricte konkursowa. Było ich 6 i każde przedstawiało jakąś konkretną sytuację, bądź scenkę rodzajową. Nawet same nazwy zadań były nietuzinkowe - Ucieczka, Casino, Wędkarz, Labirynt, 4shooters, Capri – a ich wykonanie wymagało nie tylko szybkości i dobrej koordynacji ruchów, ale także dużej koncentracji i zdolności zapamiętywania. Niektóre polegały na przejściu swego rodzaju labiryntu, inne odbywały się na niedużej powierzchni i z niewielką zmianą pozycji strzelającego. Jako ciekawostkę trzeba dodać, że organizatorzy ustawili cele nie tylko statyczne ale także ruchome – tarcze powieszono na linach lub zamontowano w formie kiwającego się wahadła.

 
 

Oczywiście zadania były wykonywane na czas, a uczestnicy musieli sobie radzić również z niedoskonałością broni. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że repliki mimo że nowe, zacinają się i w najmniej odpowiednich momentach zawodzą. A czas płynął nieubłagalnie...

 
 
 

Jako najbardziej pomysłowe stanowiska trzeba uznać zadania z samochodem oraz łódką. Pierwsze z nich, a więc stanowisko „Capri“ nawiązywało oczywiście do znanego nam sklepu będącego jednym ze sponsorów. Ustawiony tam został duży Fiat, który potocznie nazywano „Fordem Capri“ - co dodawało elementu humorystycznego. W rzeczywistości zawodnicy mieli mało czasu na żarty, gdyż stanowisko to wymagało bardzo dużego skupienia. Po wejściu do samochodu zawodnik siadał na fotelu pasażera i przypinał się pasami, a konkurencję zaczynał z rękoma położonymi na kolanach. Kiedy sędzia ogłosił start, zawodnik dobywał broni krótkiej z kabury (bądź z uchwytu w drzwiach), przeładowywał i oddawał pierwsze strzały przez okno. Potem chował broń, rozpinał pas fotela i wyjmował z samochodowej skrytki magazynek do MP5. Nie tracąc czasu wybiegał z samochodu, kierował się do bagażnika i wyciągniętą stamtąd bronią długą ostrzeliwał kolejne cele. Zakończenie sygnalizował brzęk trafionej blaszki znajdującej się przed maską samochodu. Trzeba przyznać: zadanie było bardzo dynamiczne i pomysłowe!

 
 
 

Drugie ze wspomnianych zadań odbywało się na małym oczku wodnym. Zawodnik wraz z instruktorem toru wypływali łódką na środek wody. Tutaj instruktor włączał stoper, a gracz musiał szybko dobyć pistoletu i zestrzelić wszystkie tarcze: ustawione w różnych odległościach i z różnych stron, w tym oczywiście także ruchome. Cały problem tego zadania tkwił oczywiście w nietypowej sytuacji oraz w chybotliwej łódce. Było to świetne ćwiczenie, a wszyscy cieszyli się, że przynajmniej nie trzeba samemu wiosłować i że czas mierzony jest od momentu znalezienia się na środku jeziorka. 

 
 
 

FINAŁ I NAGRODY

 

Zawodnicy biorący udział w zawodach mieli za zadanie przejść próby na wszystkich torach. Zajmowało to zazwyczaj około 1,5 do 2 godzin. Niektórym dłużej, zwłaszcza że do kilku stanowisk trzeba było czekać w długiej kolejce. W końcu jednak ogłoszono zamknięcie torów i organizatorzy zaczęli się przygotowywać do części wieczornej. Podliczanie wyników, zaczęte jeszcze w ciągu dnia, okazało się długie i mozolne.


Pod wieczór – niestety znowu z ogromnym opóźnieniem – odbyło się rozdanie nagród. Około godziny 21:20 zebraliśmy się pod sceną i czekaliśmy na kolejno wyczytywane nazwiska zwycięzców. W tym miejscu muszę wyrazić ogromne pozytywne zdziwienie. Podwójne zdziwienie, ponieważ po pierwsze nagrodzonych było więcej niż zapowiadano, po drugie ponieważ wraz z młodszą siostrą znalazłam się na podium. Można więc z dumą przyznać, że honor WMasgu został uratowany. 

 
 

Kategorii ostatecznie było pięć:

 

  • kategoria dla profesjonalistów – a więc 5 miejsc, z czego wszystkie nagradzane były dyplomami i gadżetami, natomiast miejsca 1-3 dodatkowo bardzo efektywną grawerowaną sotojącą płytką ze szkła,
  • kategoria dla amatorów – tu również 5 miejsc nagrodzonych jak w kategorii PRO, z tą różnicą, że same nagrody były mniej wartościowe,
  • kategoria grupowa – 3 miejsca, z czego wszystkie nagrodzone dyplomem, a pierwsze miejsce dodatkowo nagrodą,
  • kategoria „Lady“ – a więc specjalnie stworzona dla kobiet wyłaniająca najlepszą kobietę uczestniczącą w zawodach. Tutaj, podobnie jak w kategorii grupowej, wręczono 3 dyplomy i nagrodę specjalną dla zwyciężczyni,
  • kategoria „senior“ - prawdopodobnie stworzona w trakcie zawodów dla uhonorowania najstarszego uczestnika. W tej kategorii nagrodą była tak zwana „czapka z zawartością”, czyli patrolówka wypełniona gadżetami i militarnymi drobiazgami.

Trudno wypisać wszystkie nagrody, ale było ich mnóstwo: gadżety, elementy airsoftowego wyposażenia, repliki, multitool. Dodatkowo pierwsze miejsca zawsze nagrodzone były kursem strzelania lub wejściem na strzelnicę.

 
 

PODSUMOWANIE

 

Zawody strzeleckie okazały się dobrym pomysłem i przyciągnęły sporą ilość osób - zarówno strzelających, jak i obserwujących. W ciągu całego dnia wystartowało około sześćdziesięciu osób, w tym zarówno miłośników zawodów, airsoftowców, jak i amatorów w pełnym tego słowa znaczeniu. Gdybyśmy mieli w kilku słowach ocenić imprezę, na pewno nota byłaby pozytywna. Prawdę mówiąc jedynym dużym minusem imprezy było ogromne opóźnienie, drobny chaos i przez to ogromna rozpiętość czasowa imprezy. Ale było też dużo plusów. Należy do nich zaliczyć oczywiście pomysłowość i staranność w przygotowaniu torów, ciekawe zaadaptowanie autentycznych zasad zawodów strzeleckich (PSZZ), ocenianie zawodników stosowne do kategorii (pomoc amatorom, surowość wobec profesjonalistów) oraz – też warto o tym wspomnieć - pyszny obiad. Największym jednak plusem jest fakt, że te zawody wprowadziły airsoft na całkiem nową arenę i pokazały, że można wykorzystać repliki do strzelania sportowego, czy bardziej rekreacyjnego. Oczywiście nie zastąpi on w stu procentach broni ostrej występującej na tradycyjnych zawodach, jednak w wielu miejscach może być wykorzystany zamiennie.


Od siebie dodam, że sędziowie bardzo sumiennie oceniali i dość dobrze opanowywali nawet trudne sytuacje. Godne podziwu było również poświęcenie i chęć „obsługiwania“ kolejnych zawodników nawet kosztem spokojnego zjedzenia obiadu. W imieniu redakcji dziękuję organizatorom za zaproszenie, umożliwienie udziału w zawodach i życzę kolejnych równie pomysłowych imprez.

 
 

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
guzio29 22.09.2009, h. 16:23 guzio29
Fajnie.
A tak z ciekawości wszystkie repliki tam użyte były nówki, czy można było wnieść swoje ?
eso 22.09.2009, h. 16:33 eso
Można było swoje
Postac 22.09.2009, h. 16:39 Postac
W kategorii "Pro" mogłeś startować z własną repliką i szpejem.
MatriX482 22.09.2009, h. 16:42 MatriX482
Bardzo fajny pomysł- a, były ograniczenia wiekowe? Bo widzę, że "mali" też mogli wypluć trochę kompozytu...

DrZeRT 22.09.2009, h. 18:04 DrZeRT
Impreza full wypas, mam nadzieję, że tego typu zawody będą odbyłwały się częściej!
Fenr1r 22.09.2009, h. 18:25 Fenr1r
Może teraz dzięki temu powstaną podobne imprezy w różnych województwach bo jednak jechać taki kawał drogi, to trochę niezbyt komfortowe zajęcie...
kipa 22.09.2009, h. 19:09 kipa
Nie wiem po co wszędzie się wciska airsoft. Zaineresuje się tym ktoś, to będzie szukał w sieci aż natrafi na odpowiedające mu informacje. My też jakoś musieliśmy sobie radzić.
Nie popieram takiego zachowania. Nie wszyscy airsoftowcy chcą by na siłę rozpowszechniać ten sport.
nie gadaj takich głupot ktos jezdzi na takie zloty bo mu sie chce a jak nie to nie jezdzi i tyle a gadanie ze ty tego nie popierasz..........zobacz na innych czy tego nie popieraja a po drugie jak mozna nie chciec rozszerzania ASG
bondzik 18.11.2010, h. 11:00 bondzik
Mohawk_PL 22.09.2009, h. 19:45 Mohawk_PL
@kipa
Lepsze to niż promowanie ASG poprzez strzelanie do przechodniów.
Moim zdaniem impreza fajna, chciałbym by takie były częściej, bo to dobra okazja do spotkania się i przetestowania swoich umiejętności...
...w tym także talentu szpanowania ;p
Dread 22.09.2009, h. 19:51 Dread
"Nie popieram takiego zachowania. Nie wszyscy airsoftowcy chcą by na siłę rozpowszechniać ten sport."

A nie zastanowiłeś się, że to nie koniecznie jest propagowanie airsoftu? Jest spora rzesza ludzi, którzy chcieliby się pobawić w IPSC, ale nie mogą i tu z pomocą przychodzi airsoft w takim zamierzeniu w jakim być powinien - czyli bycia namiastką prawdziwej broni. Jak dla mnie pomysł super (choć nie przepadam za IPSC).
Xie 22.09.2009, h. 20:51 Xie
Ciężko jest osłonić airsoft przed światem.... więc może ukazać go tak jak MY chcemy?

Wstępnie zapowiadam drobne poprawki w tekście, bom się delikatnie "rypła"
Ale oczywiście nastawienia pozytywnego o tego typu imprezach nie zmieniam
Wieszak 22.09.2009, h. 21:01 Wieszak
Jest dokładnie tak jak napisał Dread (pozdrawiam i BTW jak nie lubisz IPSC to Ci powiem, że konkurencje były inspirowane również IDPA, choćby po tarczach widać),

A propos dyskusji to zacytuję tu sam siebie:

"Celem Dynamicznych Zawodów ASG, postawionym przez Mazowiecką Grupę Paramilitarną Kompanię Nigdy Już, było wypromowanie w Polsce, zwłaszcza wśród młodzieży, dyscypliny sportu jaką jest strzelectwo dynamiczne. W swojej dorosłej formie strzelectwo jest bardzo drogie, co w połączeniu z trudnym dostępem do broni sportowej, czyni je dostępnym tylko dla osób starszych i raczej zamożnych.
Alternatywą jest użycie replik ASG, jest to bardzo tani sprzęt (w porównaniu do odpowiedników palnych) ale dający możliwości treningowe i startowe zbliżone do broni palnej. Dodatkowym plusem jest fakt, że przy zachowaniu podstaw bezpieczeństwa, bez obaw z replikami mogą ćwiczyć najmłodsi."

Tą imprezą nie promowaliśmy potyczek airsoftowych i używania ASG jako narzędzia służącego do symulowania walki oraz eliminacji przeciwnika. Chcieliśmy pokazać inne oblicze replik ASG i ich możliwości. Idąc za przykładem sąsiadów z Czech, czy innych krajów Europy (i nie tylko), chcielibyśmy aby Polska również doczekała się profesjonalny zawodów, oraz lig AIPSC. W Czechach ligę międzyszkolną promuje Mistrz Świata Standart IPSC - Adam Tyc, u nas jest posucha i nisza.
Póki co dokonujemy pierwszych kroków w swojej gminie, licząc, że uda nam się zasiać ziarenko takiej dyscypliny sportu w całej Polsce.

Nie sądzę, żeby taka forma użycia replik ASG była czarnym PR'em dla środowisk airsoftowych oraz by mogła w jakiś sposób odbić się negatywnym echem, psującym zabawę nam wszystkim.

MatriX482 było ograniczenie Amator od 12lat, Pro od 16lat

Fenr1r - byli ludzie z Poznania (Eliasz z FST wygrał zaproszenie na WMasg), z Łodzi, ze Śląska...


Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy:
$3
$3

Pozdrawiam
W.
czarek1 22.09.2009, h. 21:19 czarek1
na 1 focie przebiegu zawodów widać gościa w wuzecie i knypka w goglach. Ten knypek to mój znajomy z klatki
grabczas 22.09.2009, h. 21:25 grabczas
Dla mnie pomysł przedni. Jeśli naprawdę realne stanie się w Polsce większa ilość tego typu zawodów chętnie bym odłożył kasę na szpej do takiej konkurencji bo nie sądzę że będę na tyle uparty żeby pchać się w IPSC. Sam fakt że w innych krajach jest coś takiego jak AIPSC było dla mnie tajemnicą do dzisiaj. Liczę że w przyszłym roku pojawię się na adrenalinie jeśli dalej będzie organizowana koło Warszawy
Fenr1r 22.09.2009, h. 21:54 Fenr1r
@Wieszak
W to nie wątpię, że z odległych miast liczne osoby przybyły, jednak mieszkając na krańcu "świata" i to dosłownie, nie mam zbyt dobrego połączenia z wielkimi aglomeracjami...
Taki już urok przysłowiowych "zadupiów"
miler9 23.09.2009, h. 09:44 miler9
Impreza ciekawa każdy mówi fajnie ,fajnie .
Ale podziele uwage z maniakami którzy uznają że ASG biora udział osoby 16+ z osoba pełnoletnią oczywiście ASG jest ciekawe , kto bedzie chciał to znajdzie NAS . .Jednak widze że coś nie tak , zawody miały przebiegac oraz zasady postępowanie z repliką miały wyglądać jak na zawodach IPSC.
Nagle pojawiaja sie Dzieci, i mamy przykład Osiedlowych Maniaków którzy przed ukonczeniem 15 lat biegają z replika strzelając do siebie.
Czubaka 23.09.2009, h. 10:36 Czubaka
Gratuluję Inicjatywy
eliasz 23.09.2009, h. 10:39 eliasz
Ja nie chciał bym się wtrącać w wasze, zapewne sensowne debaty,
ale ten kto nie był może się niech nie wypowiada.
Co prawda dzieciaki mogły brać udział w imprezie - ale za zgodą i pod opieką rodziców! Było bardzo miło popatrzeć jak ojcowie kibicują swoim pociechom w zmaganiach. Także wypadło dosyć prorodzinnie

A sama impreza była pełen wypas. Cieszyły nawet takie szczegóły jak obiad dla zawodników.

Bardzo udana impreza i za rok również chętnie przyjadę!
Pozdrawiam Wieszaka, Yarlana i całą KNJ
PS> Karol tak mi fotek i nie wysłał

@miler9 - masz niby 27 lat... Ale może już czas nauczyć się pisać?
Wieszak 23.09.2009, h. 13:27 Wieszak
@miler9 - eliasz (pozdrowienia) napisał jak było, ja dodam tylko, że Strzelanie Dynamiczne z ASG do tarcz i popperów, to zupełnie inna zabawa, niż strzelanie do ludzi z BB. Od wielu lat bronię granicy 18 lat (16 dla wyjątków) dla kupowania i potyczek z użyciem ASG, ale nie porównywał bym strzelania do kolegów, z używaniem replik do strzelania sportowego.

Jeśli małoletni ma instruktora, opiekuna czy sędziego i pod jego okiem trenuje, czy startuje, korzystając z ASG, w zawodach zorganizowanych na bezpiecznej strzelnicy, to obowiązują go jeszcze bardziej restrykcyjne zasady bezpieczeństwa niż w przypadku zwykłych strzelanek. Moim zdaniem taki zawodnik jest dużo lepiej zabezpieczony przed potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z użycia ASG, niż osoby bawiące się w strzelanie do siebie.

Wszelkie szkolenia strzeleckie, czy to pneumatyczne, palne, bojowe, z łuku czy inne zaczynają się od podania i kładą ogromny nacisk na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Te zasady i procedury są wałkowane do bólu, na każdym poziomie wyszkolenia.

Na wszystkich naszych zawodach był regulamin, procedury, byli sędziowie i strefy bezpieczeństwa. Sądzę, że takie zabezpieczenie, nie tylko daje maks bezpieczeństwa, ale w świetny sposób uczy odpowiedzialności i świadomości konsekwencji używania ASG o wiele bardziej niż zwykła strzelanka. Moim zdaniem taka forma, za zgodą i asystą opiekunów ma wszelkie prawo trafić do osób młodszych niż 16 lat, bo nie tylko im nie zagraża ale rozwija w nich odruchy, o wiele zdrowsze niż strzelanie na niby do kolegów.
Xie 23.09.2009, h. 15:25 Xie
Ja tylko dodam, że Ci niedobrzy małoletni często mieli dużo lepsze wyniki od starych wyjadaczy. :DDDDDD
Może też dlatego, że szalenie im zależało i bardzo skupiali się bardzo na tym, aby dokładnie, sumiennie i w odpowiedniej kolejności wykonać polecenia. Poza tym nie widziałam aby z młodymi były jakikolwiek problemy, a uwierzcie, że węszyłam dość mocno
Gandzialf 24.09.2009, h. 19:18 Gandzialf
Było świetnie. Nawet udało mi się wejść na scenę dwa razy. Oczywiście, zostałem poproszony a nie wbiłem zbrojnie
Wieszak 25.09.2009, h. 14:24 Wieszak
W ramach narobienia smaku na przyszły rok, podaję listę nagród oraz wyniki

PRO:
1. $3 + $3+ $3

2. $3 + $3 + $3 + $3

3. $3 + <a href="http://ipeachy.pl/OtterBox_2500_Waterproof_Case_Clear_30m_underwater-136.html [ipeachy.pl]" target="_blank">Duży Zasobnik Survivalowy</a> + <a href="http://www.strzelnica-wp.pl/index.php [strzelnica-wp.pl]" target="_blank">strzelnica (30 min)</a> + <a href="http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=599 [asg.com.pl]" target="_blank">paczka kulek</a>

4. <a href="http://www.4shooter.com/go/_info/?id=388 [4shooter.com]" target="_blank">Multitool Gerber</a> + <a href="http://ipeachy.pl/OtterBox_3000_Waterproof_Case_Blue_30m_underwater-127.html [ipeachy.pl]" target="_blank">Zasobnik Survivalowy</a>

5. <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">Kamizelka - KP-8 P</a> + <a href="http://ipeachy.pl [ipeachy.pl]" target="_blank">Mały Zasobnik Survivalowy</a>

AMATOR:
1. <a href="http://www.strzelnica-wp.pl/index.php [strzelnica-wp.pl]" target="_blank">Strzelnica boczny zapłon .22</a> + <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">Czapka Patrolowa</a> + <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">ładownica pistoletowa</a> + <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">Plecak Mokra</a>

2. <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">Kamizelka Chińczyk</a> + <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">4 ładownice pistoletowe podwójne</a>

3. <a href="http://miwomilitary.pl [miwomilitary.pl]" target="_blank">Kabura Pistoletowa Mudpil</a> + <a href="http://www.4shooter.com [4shooter.com]" target="_blank">lornetka</a> + <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">ładownica pistoletowa podwójna</a>

4. <a href="http://miwomilitary.pl [miwomilitary.pl]" target="_blank">Pokrowiec Dromader</a> + <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">ładownica pistoletowa podwójna</a>

5. <a href="http://miwomilitary.pl [miwomilitary.pl]" target="_blank">Czapka Patrolowa</a> + <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">ładownica pistoletowa podwójna </a>

LADY:
1. <a href="http://www.strzelnica-wp.pl/index.php [strzelnica-wp.pl]" target="_blank">45 minut strzelnica 9 para</a> + <a href="http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1915 [asg.com.pl]" target="_blank">tarcza</a>

NAJSTARSZY:
1. <a href="http://miwomilitary.pl/ [miwomilitary.pl]" target="_blank">Czapka Patrolowa</a> + <a href="http://www.4shooter.com [4shooter.com]" target="_blank">scyzoryk + wkrętaki</a> + <a href="http://miwomilitary.pl [miwomilitary.pl]" target="_blank">ładownica pistoletowa podwójna</a>

ZESPOŁOWA
1. <a href="http://shooting-academy.pl/ [shooting-academy.pl]" target="_blank">4 Osobowe Szkolenie Strzelania Dynamicznego</a>

WYNIKI
<a href="http://wrzucacz.pl/file/9281253881180 [wrzucacz.pl]" target="_blank">(Podsumowania + Tory/Kategorie)</a>
moron 25.09.2009, h. 19:11 moron
Xie, jest podium znaczy ze kabura sie przydala
Pozdrawiam serdecznie kolezanke i licze na omawiana wspolprace w swoim czasie
moron 25.09.2009, h. 19:11 moron
Xie, jest podium znaczy ze kabura sie przydala
Pozdrawiam serdecznie kolezanke i licze na omawiana wspolprace w swoim czasie
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 64351

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane