Daj cynk
Reklama

Artykuły

WOŚP 2010: Poznań

Akcje charytatywne, 10.01.2010, h. 22:34, dodał: Promant
45

Pierwszą relację, na temat udziału polskich airsoftowców w XVIII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nadesłał do nas Marecz z Poznania.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj w Poznaniu, podczas XVIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy główne atrakcje skoncentrowano na placu Adama Mickiewicza. Zorganizowano tam stanowiska służb i organizacji rządowych, takich jak np. Straż Pożarna, Policja, Straż Celna czy Pogotowie Ratownicze.

 

Fotograf : lisekpl. 

 

Poniżej relacja poznańskich Airsoftowców

Jedyną organizacją pozarządową byliśmy my: przedstawiciele Poznańskiego Airsoftu (Dzikusy, Airsoft AZS i kilku spośród niezrzeszonych). Dzięki uprzejmości jednego z nas, który pracuje w Sztabie WOŚP, zdobyliśmy miejsce na ustawienie stanowiska prezentującego airsoft. Po kilku spotkaniach z ludźmi chętnymi nam pomóc, a przy tym odwiedzeniu sztabu oraz zdobyciu zezwolenia i miejsca, a także przygotowaniu stanowiska  -przybyliśmy na miejsce.

 

 Przy stanowisku Wacol opowiada o airsofcie, fotograf: Marecz.

 

Warto wspomnieć także o Stowarzyszeniu Rekonstrukcji i Strzelectwa 'Vnutrenniye Voiska' (trudniącym się także airsoftem), które pilnowało bezpieczeństwa podróżnych w kursującym po całym mieście zabytkowym tramwaju, wypożyczonym WOŚP przez MPK Poznań.

Mimo, że było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Poznaniu, wyszło pozytywnie.  Wprawdzie stanowisko było ustawione odlegle od innych, ale większość ludzi przechodzących obok zatrzymywała się i interesowała replikami, a także tym do czego służą.

 

Fotograf : lisekpl.  

 

Fotograf : lisekpl.  

 

Co jakiś czas wysyłaliśmy w pełni uzbrojonych, (bez baterii i kulek) przedstawicieli...

 

 

Fotograf : lisekpl.  

 

Fotograf : lisekpl.  

 

...którzy chodząc zbierali pieniądze do puszek, rozdawali serduszka oraz fotografowali się z chętnymi, których nie zabrakło.

 

 


Od lewej: Johny Stick, Fox, Johny P-n, Hammer; fotograf: Marecz.
 
 
Fotograf : lisekpl.  
 
 

 

 

Przy okazji kilka razy wymieniali nas na scenie. Ogólnie, mimo, że zmarzliśmy, przedstawienie naszego hobby wyszło bardzo dobrze.

 

 


Od góry, od lewej: Johny P-n, Johny Stick, Sledzik, lisek, Pieteer, fox; Yogi i Vioor; fotograf: Marecz.

 

 

Mamy nadzieję, że za rok także dostaniemy pozwolenie na stworzenie stanowiska i tym razem, po rozpoznaniu sytuacji, będziemy mogli jeszcze lepiej reprezentować nasze środowisko, może nawet wraz z reprezentowaniem Wmasg lub innych mediów wiążących się z airsoftem.

 

 


 
 
 

Podziękowania:

W pierwszej kolejności dla Foxa, który świetnie sprawdził się, jako nasz nadworny logistyk, spedytor i główny współorganizator, a bez pomocy którego projekt utknąłby z pewnością w miejscu.
Hammer, Marecz, Śledzik, Masiu9, Brodacz i Stiloł za pomoc w taszczeniu worków z piachem.
Brodacz za sporządzenia rusztowania i pożyczenie kuchenki.;p
Masiu9 i Stiloł po raz kolejny za usługi transportowe.;]
JohnnyStick za wypożyczenie stolików.
Marecz za relację fotograficzną.
Pieeter za dostarczenie skarbonek do Sztabu.
Wszystkim wspomnianym wyżej, a do tego Yogi, Pat, Vioor, Zee, Lisek, Johny i Leon za przybycie.;]
Lex za pożyczenie akcesoriów.;p
Historyk za wypożyczenie siatek maskujących.
Zalmen za pożyczenie flag.
Sandman za kontakty do ludzi ze Sztabu.
A także dla znajomych ze strzelanek, za gromadne przybycie i wspieranie nas na duchu.;p

 

 

 

Galerie zdjęć:

http://picasaweb.google.com/LisekCB/WOSP02#

http://marecz.fotosik.pl/albumy/722942.html

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Jaro_Drugi 10.01.2010, h. 22:36 Jaro_Drugi
wariaty ;D
LaY 10.01.2010, h. 22:40 LaY
Eee, mogliby dać też jakiś nick tej pani na zdjęciu nr 7 ;D

Świetna robota.
Cezarovski 10.01.2010, h. 22:44 Cezarovski
Połączenie pożytecznego z przyjemnym, popieram
Dzwonek 10.01.2010, h. 22:45 Dzwonek
Ta, a do nicka numer tel. kom. i nazwę użytkownika na NK xD
Zawsze miło to wygląda, jak raz na jakiś czas airsoftowcy pokażą się z dobrej strony.
1beduin 10.01.2010, h. 22:48 1beduin
na zdj. nr.6 interwencja czy zainteresowanie?
dominoo182 10.01.2010, h. 22:52 dominoo182
nie popieram paradowania w sprzecie po miescie, ale mimo to uwzam ze zbieranie do puchy w takim stylu jest git.
Pozdrawiam
zaki123 10.01.2010, h. 22:59 zaki123
mogli byście urządzić jeszcze jakąś strzelnice jakbyście pomyśleli a zyski oddać na wośpa.
Promant 10.01.2010, h. 23:02 Promant
Strzelnica w środku miasta, na powietrzu - pomijając nawet kwestie pozwoleń i odpowiedniego zabezpieczenia miejsca, strzelających i osób postronnych, co byłoby trudne - to i tak na tym zimnie nie byłoby wielkiej atrakcji.
Brodacz086 10.01.2010, h. 23:05 Brodacz086
Zbieraliśmy pieniądze do 2 puszek. Miejsce mieliśmy trochę odległe ale ludki i tak nas znalazły. Wszystko przebiegło spokojnie. Fotografowie się nami interesowali, ludzie nie uciekali, policja nie interweniowała:P
Nie dostaliśmy pozwolenia na grilla, więc strzelnica i tak by nie wypaliła. A do tego to co napisał kolega: bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo.
Nic nikomu się nie stało, nikt nas nie okradł. Wydaje mi się, że wypadliśmy dobrze.
Siema:)
szturmowiec 10.01.2010, h. 23:22 szturmowiec
My organizowaliśmy takie coś w Sompolnie. Wyszło bardzo pozytywnie, zebraliśmy kupę forsy dla dzieciaków Za rok takie coś, to obowiązek! OBY WIĘCEJ TAKICH AKCJI!!
MaxXxi47 10.01.2010, h. 23:28 MaxXxi47
No nie dziwie się że nikt was nie okradł

też z Ekipą z KPASG.net oraz SPAT Bydgoszcz wyszliśmy w sprzęcie zbierać kasiorkę. Stwierdzam że taki sposób zwracania na siebie uwagi staje się bardzo popularny. W zeszłym roku było nas 4 a dziś 17stu Niestety w Kuj-Pom - a konkretniej Bydgoszczy pogoda nie dopisała i było ciężko coś więcej zebrać - mało ludzi na mieście.



P.S
Nie żebym był wścibski ale ile zebraliście ? Nam udało się zebrać 1007zł na 2 puszki - 8 osób z KPASG.net (może i mało ale uważamy że na takie warunki nie było źle - w przyszłym postaramy się zebrać więcej )
maciek933 10.01.2010, h. 23:40 maciek933
zdjęcie nr 1: nieładne te palce na spustach

A jeśli chodzi o zbieranie kasy to popieram taki sposób bo "inny" oznacza zainteresowanie ludzi a ludzie=pieniądze w puszkach.

Pozdr MiF
Brodacz086 10.01.2010, h. 23:42 Brodacz086
Taki mały update do ostatniego zdjęcia.
"..." - to Pieteer
"koledzy w BDU" - to Yogi i Vioor (jeśli sie nie myle)

Wszyscy trzej w DPM:P

Nie wiem ile zebraliśmy. Pieteera trzeba pytać bo oddawał puszki.
Shiba 10.01.2010, h. 23:43 Shiba
Gratuluje, więcej takich airosftowców i nie grozi nam malowaniem replik na pomarańczowo.

Dobrze, że WOŚP istnieje, naprawdę.
ZeeMike 10.01.2010, h. 23:50 ZeeMike
Nie ma to jak legalny lans w środku miasta, co Panowie?
No i do tego w szczytnym celu!
MaxXxi47 11.01.2010, h. 00:04 MaxXxi47
Ja tam się przyznaje do tego że jestem uzależniony od lansu A to jest impreza w której można zrobić coś dobrego dla siebie i innych
pieeter 11.01.2010, h. 00:36 pieeter
Witam, padlo pytanie ile zebralismy. Jako ze pojechalem do sztabu oddac nasze 2 puszki to czuje sie wzglednie upowazniony do udzielenia odpowiedzi. Otóz ... nie wiem, bo mile panie sztabowe nie liczyly na biezaco. Wydaje mi sie jednak iż zebralismy ok 500 zl. Nie jest to moze imponujaca kwota, ale nalezy zaznaczyc, iz na placu na ktorym kwestowalismy stosunek wolontariuszy do ilosci ludzi ksztaltowal sie w okolicach 1:1, a wiec to i tak spory sukces. Gdybysmy pojezdzili po miescie z pewnoscia uzbieralibysmy o wiele wiecej ze wzgledu na atrakcyjnosc formy, acz nie chcielismy paradowac z replikami po calym miescie. Ogolnie rzecz biorac zainteresowanie bylo bardzo duze, ludzie chetnie robili sobie z nami zdjecia, takze akcje nalezy zdecydowanie uznac za udana.
MaxXxi47 11.01.2010, h. 00:54 MaxXxi47
Wiadomo że śmiganie z replikami po całym mieście odpada - za duże ryzyko telefonów od ludzi na policję. Ładnie panowie W przyszłym roku na pewno będzie lepiej!
Gator 11.01.2010, h. 01:41 Gator
szacunek dla was że promujecie ASG ten sposób i pomagacie WOŚP. Wielki szacunek ode mnie innych graczy ASG z Płocka
Kajor 11.01.2010, h. 01:53 Kajor
W tym roku darowałem sobie - pamiętam zapalenie oskrzeli po 10h stania na mrozie rok temu...
Fenr1r 11.01.2010, h. 03:44 Fenr1r
Tylko pogratulować inicjatywy
Oby więcej takich akcji!
~FOX~ 11.01.2010, h. 09:53 ~FOX~
... jeszcze można dodać 6 sek. wywiad dla WTK

$3
EndriuX 11.01.2010, h. 10:21 EndriuX
tak trzymać chłopaki !!!
Promant 11.01.2010, h. 11:02 Promant
Stalker 11.01.2010, h. 11:03 Stalker
A ja takiego klimatu WOŚP (czyli ratowanie życia) + kolesie z bronią zupełnie nie czaję i jedno z drugim mi się gryzie. Niemniej inicjatywa szlachetna.
Diabl0 11.01.2010, h. 11:37 Diabl0
Popieram, i chętnie w przyszłym roku widziałbym coś takiego w Wrocławiu

Z jednej strony (jak ktoś zauważył) odrobina lansu, ale z drugiej szczytny cel oraz dobry sposób na promowanie ASG.

A czy ASG pasuje klimatem do WOŚP? Tak. W czasie WOŚP wszystkie pomysły na zebranie kasy są dobre, a im bardziej ciekawie i nietypowo tym lepiej. A z punktu widzenia przeciętnego przechodnia, tacy w pełni uzbrojeni i wyekwipowani soldaci to całkiem ciekawa atrakcja którą ciężko spotkać na co dzień, zrobić sobie z nimi zdjęcie czy "z lufą przy głowie" wrzucić datek do puszki. Byle tylko wszystko w porozumieniu z policją/strażą miejską aby jakichś niepotrzebnych sensacji nie było.
borys1983 11.01.2010, h. 11:43 borys1983
Swietne przedsiewziecie , popieram w 100% , pozdrawiam
jw801 11.01.2010, h. 11:58 jw801
Żaden pajac nie połakomiłby się na "skok na puszkę" przy takiej obstawie! Brawo panowie, sympatyczna inicjatywa.
amsoK01 11.01.2010, h. 12:06 amsoK01
Moro zawsze przyciąga oko

No , świetna robota - POPIERAM !
Sushi.50 11.01.2010, h. 12:18 Sushi.50
żałuję, że nie mogłem być z wami..

ale świetnie że wyszło tak jak zakładaliśmy!!
Mimrod 11.01.2010, h. 14:10 Mimrod
No i prawidłowo! Niech ludzie dobrze patrzą na airsoft! Respekt
DARKOM 11.01.2010, h. 14:13 DARKOM
brawo popieram takie akcje,ciekawe co teraz powiedzą osoby które miały wielkie ale do tego sposobu zbierania kasy dla dzieci (temat o WOŚP na forum $3 ) tak 3-mać .
My zrobiliśmy strzelnice na hali i całość kaski trafiła do puszki WOŚP
Peres278 11.01.2010, h. 16:03 Peres278
Jest i Hubert ;D Pozdro Panowie ;D
Rocky 11.01.2010, h. 17:18 Rocky
Brawo!
Właśnie potrzebujemy takich akcji, które uświadamiają ludzi o naszym niegroźnym hobby. Dzięki Wam dodaliśmy następnącegiełkę do budowania pozytywnego wizerunku Air Softu.
Rechot 11.01.2010, h. 17:45 Rechot
Zacnie panowie. Sam myslałęm zebrac sie z kolegami, złozyc całe oporzadzenie wziasc puszki i ruszyc w miasto ale moje miasto jest strasznie dziwne i mogły by byc problemy z replikami. Ale za rok zaczene motac sie z tym wszystkim wczesniej i moze sie uda
Paulo 11.01.2010, h. 17:52 Paulo
Bardzo dobra inicjatywa, popieram! Nareszcie można pokazać Air Soft od dobrej strony.
Pozdro!
bubolec_911 11.01.2010, h. 17:59 bubolec_911
nasza drużyna chciała zrobić coś podobnego ale niestety nie wyszło...
Jacek GROT 11.01.2010, h. 19:29 Jacek GROT
No no śledziu :] Gratulacje:)

W GW wszystko było juz ustalone przez sztaby itd. Wszystko sam załatwiałem i latałem. Dzień przed, dowiedzieliśmy się ze dla policji będziemy osobami z BRONIĄ i jak wejdziemy na teren imprezy masowej, to nas zglebują i pojedziemy na 48h. No cóż, pan władza miał racje i trzeba było się podporządkować :]
Timonek 11.01.2010, h. 19:47 Timonek
Gratulacje i pozdrowienia dla ekipy.! Świętochłowicko-Chorzowskie środowisko również czesto widac, Dzień Dziecka, WOŚP.. i pełno innych okazji.! Trzymajcie się.!
Yao Ming 11.01.2010, h. 19:57 Yao Ming
Co do strzelnicy na WOŚPie - my (AirSoft Sanok) zorganizowaliśmy taką na finale w Zagórzu. Strzelnica mała, prosta, ale cieszyła. Zrobiliśmy ja po prostu w NSie. Radocha dzieciaków była spora, zainteresowanie starszych również było. Kolejka do nas była dość duża. Panowie policjanci i strażacy też zaglądnęli. Ogólnie taka impreza jest dobrą okazją zjednania sobie ludzi, i poinformowaniu ich o istnieniu nas, żeby nie panikowali na nasz widok, lub nie dzwonili od razu na numery alarmowe. Ale przede wszystkim jest to POMOC małym dzieciakom.
Foka 11.01.2010, h. 21:43 Foka
Jest postęp Na pierwszym zdjęciu tylko jedna osoba ma palec na spuście

> maciek933
> zdjęcie nr 1: nieładne te palce na spustach

Hm, skąd ta liczba mnoga?

> amsoK01
> Moro zawsze przyciąga oko

A gdzie Ty tam widzisz moro?
~FOX~ 12.01.2010, h. 09:38 ~FOX~
>Foka
>...Na pierwszym zdjęciu tylko jedna osoba ma palec na spuście...

hihi a to przypadkiem, zawsze miałem go prostego (na Wośp'ie)

Fox
lojtnant 12.01.2010, h. 15:28 lojtnant
Tutaj też należą się brawa! Fajno.Gratulacje.
Johny_P-n 12.01.2010, h. 16:16 Johny_P-n
Fox. ty i tak nie masz selektora
puncerny 12.01.2010, h. 16:36 puncerny
Sledzik zapomniales gdzie twoj dom? i ekipa:D?