Daj cynk
Reklama

Artykuły

Beretta M9 STTI

Pistolet, 24.09.2013, h. 13:57, dodał: LogaN , autor: Livermx
46

Krótka recenzja repliki Beretta M9 firmy STTI, nadesłana przez Mariusza Kaczora.



Replika  pistoletu Beretta M9, wyprodukowana przez firmę STTI, oznaczona jest symbolem GG-105.


16.jpg

OPAKOWANIE


Replikę otrzymujemy w solidnym, styropianowym opakowaniu zamykanym od góry. Styropian zapewnia świetne zabezpieczenie podczas transportu.


15.jpg
14.jpg

W środku znajdziemy replikę wraz z magazynkiem, kulki oraz instrukcję.


PIERWSZY KONTAKT Z REPLIKĄ


Replika dobrze leży w ręce dzięki chropowatej fakturze rękojeści - nawet przy spoconej dłoni nie powinna się wyślizgnąć. Blokada umieszona z przodu jest raczej mało ergonomiczna, ale spełnia swoje zadanie. Zamek jest nieruchomy. Waga repliki od razu mówi nam, że nie jest ona wykonana z metalu, ale dla niektórych niska waga jest cenniejsza niż realizm.


WYGLĄD ZEWNĘTRZNY


Replika wykonana z plastiku nie wygląda źle. Dopiero po wzięciu jej do ręki, mamy tak naprawdę świadomość, że jest ona prawie w całości wykonana z plastiku. Z metalu jest kurek, spust i oczywiście lufa.


13.jpg

Replika jest bardzo wytrzymała jak na pistolet z plastiku - po kilku upadkach na ziemię, poza rysami, nie ma żadnych pęknięć.

Okładziny rękojeści zostały dobrze wykonane. Dzięki chropowatej fakturze, nawet przy spoconej dłoni replika powinna zapewnić dobry chwyt.


12.jpg

Szyna RIS, czyli standard  do montowania różnych dodatków na broni.


11.jpg

Blokada spustu, to jedyna rzecz, która naprawdę nie pasuje mi w tym pistolecie (przy czym nie stanowi ona aż tak wielkiego problemu).

Blokada działa w bardzo łatwy sposób. Poprzez przestawienie przełącznika spust się blokuje.  


10.jpg

Przyrządy celownicze w dzień się sprawdzają, w nocy już w ogóle.


9.jpg

U spodu chwytu repliki znajdziemy kółko, do którego możemy przypiąć linkę zabezpieczającą przed zgubieniem pistoletu. Niestety jest plastikowe i obawiam się, że może nie wytrzymać upadku nawet na tej lince.


8.jpg

MAGAZYNEK


Magazynek to kolejna zaleta tej repliki. Mieści 23 kulki. Magazynki do tego pistoletu są chyba ogólnie najtańszymi gazowymi magazynkami na rynku. Przy częstym używaniu silikonu, używając magazynka zgodnie z przeznaczeniem, będzie działać długo i bezproblemowo.


7.jpg

Dzięki prostocie magazynka nie musimy się martwić o złamanie szczęk, bo po prostu ich tutaj nie ma.

Ładowanie kulek jest proste i bez problemu można to robić szybkoładowarką do kulek. Jedyna wada to brak blokady zatrzymującej sprężynę w dolnej pozycji.

Do sprężyny magazynka dostajemy się poprzez zsunięcie stopki magazynka.


6.jpg

Uzyskujemy w ten sposób także dostęp do głównego zaworu gazu.


5.jpg

Na rynku są dwa typy magazynków pasujących do tej repliki:
- magazynek na greengas
- magazynek na co2

Osobiście nie polecam wersji na CO2. Dlaczego? W większości replik zasilanych CO2 występują spore różnice między strzałami.


REGULACJA HOP-UP


Komora wykonana jest z plastiku, wygląda na wytrzymałą.


4.jpg

Komora działa dzięki wkręceniu śrubki imbusowej, która powoduje, że gumka podkręca kulkę.


LUFA I KOMORA HOP-UP


W pistolecie zastosowano lufę o długości 12cm – nie jest to oczywiście lufa precyzyjna.


3.jpg
 
Ściągnięcie komory z lufy graniczy z cudem, zapewne została przyklejona.


STRZELANIE


Strzelanie do celu na odległości 25 metrów nie sprawia większego problemu. Maksymalny zasięg, to około 35 metrów.

Przeprowadzono test z użyciem tarczy sylwetkowej w rozmiarach 400mm x 600mm.
Strzały oddawano przy użyciu kulek Guarder 0,25g.

Z 10 metrów:


2.jpg

10/10 trafień

Z 25 metrów:


2b.jpg

Nie było już tak dobrze jak podczas strzelania z 10 metrów, ale nie było też tragicznie - 8/10 strzałów w klatkę. Jeden strzał poza cel i jeden w głowę (możliwa kwestia lekkiego wiatru).

Replika dobrze sprawuje się w zimie, co bardzo rzadko zdarza się w pistoletach zasilanych gazem.

Strzelając się przy temperaturze -10 stopni nie miałem problemu z syfonowaniem, jak to bywa w droższych replikach tego typu. W celu sprawdzenia czy replika wytrzyma więcej, włożyłem ją do zamrażarki (-25 stopni na 45 minut). Rezultat? Wystrzelone 3 magazynki, odnotowano jedynie spadek zasięgu.


POMIAR FPS


Dzięki uprzejmości Logana mogłem skorzystać z podanych przez niego wyników na chronometrze:

„Przy użyciu magazynka na Greengas (Ultrair Power Gas) replika miała niewielki rozrzut FPS (+/- 3 FPS) i pokazywała 290 FPS przy użyciu kulek 0,2g P&J Premium.”


POMIAR ZUŻYCIA GAZU


Replika wystrzeliła 115 strzałów.

Pierwsze 92 strzały (4 magazynki) - nie odnotowano żadnego spadku w zasięgu.

Kolejny magazynek, czyli ostatnie 23 strzały - było już coraz gorzej, ale dało się strzelać.

Po 115 strzałach gaz się skończył.

SCHEMAT CZĘŚCI ZASTOSOWANYCH W KONSTRUKCJI REPLIKI


1.jpg

PODSUMOWANIE


Za niecałe 80zł dostajemy replikę, która jest niezawodna jak i genialna w swojej prostocie.

Idealna replika dla początkujących jak i zaawansowanych graczy, którzy cenią sobie niezawodność jak i oszczędność kosztem realizmu. Replika dobrze sprawuje się jako broń główna na początku przygody z  Airsoftem, jak i jako replika boczna w późniejszych działaniach.

Autorem recenzji i zdjęć jest Livermx.

Ocena wszystkich (5.69, głosów: 16)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
dixon 24.09.2013, h. 14:34 dixon
"you can't kill them without blowing of a head son..." ;) Jak mawiał mędrzec "W głowę!"
Kozik 24.09.2013, h. 14:57 Kozik
można prosić o link do sklepu gdzie można by ją dostać ?

proszę:
http://azteko.pl/replika-m92fm9-vertical-heavy-weight-gas-pistol-p-4848.html
a generalnie, to chyba 75% sklepów ma ją w swojej ofercie
MrocznyPopiskiwacz 24.09.2013, h. 15:07 MrocznyPopiskiwacz
Livermx 24.09.2013, h. 15:07 Livermx
Ostatnio widziałem w taiwangun z tego co widzę teraz już niema ale napisz do nich może coś mają
thorn_pl 24.09.2013, h. 15:08 thorn_pl
Igur 24.09.2013, h. 15:36 Igur
Kiedyś kupiłem za 70zł używkę z 2 magami. Jest to chyba starszy wypust gdyż ma troszkę inne okładziny. Replika z serii gnioca nie łamioca. Działa do dziś :D
Po prostu kupiłeś -105 a nie -105 (sry ale nie pamiętam dokładnej nazwy i prawdopodobnie ta którą kupiłeś była nowsza ale i tak różniła się tylko okładzinami :)
CrazyMiszka 23.03.2014, h. 17:45 CrazyMiszka
Tomiacho 24.09.2013, h. 16:05 Tomiacho
W moim miałem problem z podawaniem kulek. Po rozebraniu okazało się że komora się okleiła od lufy. Jest przyklejona normalnie na kropelkę. Szkoda że autor nie pokazał jak wygląda gumka hop up :P to dopiero beka bo jest to mały gumowy kwadracik dociskany przez tą imbusową śrubkę. Nie ma możliwości wymiany gumki na sylikonową ale i tak plus dla tej repliki bo za te pieniądze daje tyle frajdy. Mam ją ponad rok i wystrzeliłem ok 3 tyś kulek i śmiga jak nowa. Za 70zł nie można chyba lepiej kupić.
Dlatego nie pokazałem gumki hop up bo była właśnie przyklejona . Bałem się że przy odklejaniu będę musiał szukać nowej . Moja wystrzeliła już grubo ponad 10k kulek i spadła mase razy i wciąż działa dlatego postanowiłem napisać ten artykuł ;]
Livermx 24.09.2013, h. 16:53 Livermx
Mixon 24.09.2013, h. 16:26 Mixon
Czyli co, taki 003 AGM wśród gazowych bez blowbacku :D?
Zgadza się.

Ta recenzja sprawia, że chcę kupić ponownie tę replikę.
WszystkoZajęte 24.09.2013, h. 18:18 WszystkoZajęte
Fajnie, na pewno się w nią zaopatrzę przy najbliższej luźnej stówie.
Mixon 24.09.2013, h. 18:25 Mixon
Limaxu 24.09.2013, h. 18:37 Limaxu
To była moja pierwsza replika pistoletu na GG.Jak na taką cenę to spisywała się świetnie,oszczędnośc gazu,brak awarii.
LogaN 24.09.2013, h. 19:04 LogaN
Małe sprostowanie: autorem artykułu jest użytkownik Livermx. Przepraszamy za pomyłkę, wszelkie dane zostaną wkrótce poprawione.
dynek 24.09.2013, h. 20:53 dynek
a moze sie ktos wypowiedziec na temat gg107 src ?
Raczej to samo tylko w innej okładce ;)
Lukpaj 25.09.2013, h. 18:17 Lukpaj
Kass 24.09.2013, h. 21:00 Kass
A jak z dostępnością kabur do tej wersji beretty? Pytam o serpy
Z tego co się orientuje przez blokade spustu może być ciężko z włożeniem go do standardowego serpa . Po spiłowaniu na 80% replika wejdzie w końcu niczym od m9 się nie różni. Najlepiej podjechać i przymierzyć ;]
Livermx 24.09.2013, h. 21:31 Livermx
Różni się jeszcze szyną
Kass 24.09.2013, h. 21:48 Kass
Toż kabura będzie w cenie repliki ;)
L3ny 25.09.2013, h. 00:01 L3ny
deber 24.09.2013, h. 22:15 deber
Napaliłem się! Kupuje!
Mikuła 24.09.2013, h. 22:24 Mikuła
A jak z innymi egzemplarzami od src. Bo jest jeszcze colt i usp.
Podbijam. W sumie bardziej by mi odpowiadało USP. A jakie ma oznaczenie bo nie mogę go znaleźć?
deber 25.09.2013, h. 15:19 deber
colt i usp ma trochę inaczej skonstruowane magazynki.
l_isek 27.09.2013, h. 19:24 l_isek
Mikuła 25.09.2013, h. 16:02 Mikuła
Na gunfire jest w gazowych greengas. Taki za 101zł ggh0303
No dzięki, widze widze :). A czym w takim razie jest ggh0304?? kompletnie nie znam sie na broni krótkiej i jej odmianach ;/
deber 25.09.2013, h. 16:47 deber
l_isek 25.09.2013, h. 22:17 l_isek
U mnie komora zeszła bez problemu, doszczelniłem teflonem i troszkę zmodyfikowałem docisk HOP UP (za pomocą kawałka taśmy izolacyjnej)

Replika nawet na GG ma dość spory zasięg, Na CO2 zasięg dorównywał M4 od KWA w stocku z hopem na 0 :)
Mikuła 26.09.2013, h. 19:40 Mikuła
No w sumie pewnie tylko tym ,że ma dodany bajer na lufie. No i dłuższa lufa wewnętrzna.
Graba 26.09.2013, h. 20:45 Graba
może głupie pytanie do właścicieli... hop-up podkręcamy w prawo?? jest widoczna róznica przy używaniu 0,25 i podkrceniu?? dzięki
Ja używam 0,28 lub 0,25 i zasięg przy dobrej regulacji hop up jest naprawdę spory. Niestety co kilkanaście kulek zdarzy się jakaś odchyłka...
Tak hop up podkręcamy w prawo, po prostu wkręcasz imbus który dociska gumkę.
l_isek 27.09.2013, h. 19:27 l_isek
Simjang 22.11.2013, h. 19:27 Simjang
Szukałem broni na początek zabawy z AirSoftem - to jest ideał! <3
grzesko2222 01.12.2013, h. 10:44 grzesko2222
Dobra dobra a jakie kulki polecacie do niej? 0.25 czy 0.2?
Buric 30.12.2013, h. 15:15 Buric
taiwangun sugeruje kulki
0,2 g
Buric 09.01.2014, h. 17:36 Buric
Polecam kupiłem jestem bardzo zadowolony
rozebrałem berette na czynniki pierwsze i stwierdzam ,że jest mistrzowsko zaprojektowana pod względami mechaniki!
Jedynie co może się zepsuć to rozszczelnić magazynek i tyle
W replice nie ma żadnych uszczelek.Tylko w magazynku
większość elementów w środku jest znalowa. Są dość masywne.Dobrze spryskane smarem silikonowym

Spokojnie wypycha 4.5 maga

To moja lakoniczna opinia pozdrawiam użytkowników berett STTI !
Kierek 17.01.2014, h. 15:15 Kierek
Kupiłem, używam od około pół roku jako broń boczną.

+ Strzela równo
+ Oszczędna w zużyciu gazu
+ Nie wygląda najgorzej
+ CENA !!!!!
+ Cena magazynków

- z bliższej odległości w wyglądzie widać, że to nie dokładna replika
- lekka


Polecam, jeżeli blowback i ciężar nie jest priorytetem. U mnie, jako broń boczna wykorzystywana awaryjnie, sprawdza się na medal!
jarekrzak 28.01.2014, h. 09:21 jarekrzak
a gdzie można kupić magi na gg?
Ja kupiłem w okolicach jesieni na Gunfire.pl
Kierek 29.01.2014, h. 16:22 Kierek
SupremeLeader 29.01.2014, h. 18:40 SupremeLeader
gdzie na chwilę obecną można go kupić? Znalazłem jedynie tylko to:

http://www.taniemilitaria.pl/beretta-m92-gg105-src-p-1686.html#.Uuk77xB5Mto jednak co do zakupu w tym sklepie nie jestem pewien, czy ktoś z was tam kupował cokolwiek?

http://azteko.pl/pistolet-gc105-p-5994.html - boli mnie mag na co2, wysłałem zapytanie czy istneje możliwość zamiany maga przy zakupie z co2 na gg no i czekam na odp

Jak ktoś znajdzie coś jeszcze prosiłbym o link na pm.
dziadekmarek1 15.03.2014, h. 22:27 dziadekmarek1
Zachęcony recenzją zajrzałem do szafy i znalazłem beretkę STTI 92 na mag CO2(zepsuty).Od M9 różni się brakim szyny. Rozebrałem,wyczyściłem,kupiłem maga na green gas(Tęczowa 25,drugie piętro). I..hula babula.Tyle tylko że gazu starcza na 3 magi ale test z zamrażarką zdany. Dzięki recenzji mam znowu lekki i niezawodny pistolet
martinez-agresor 04.04.2014, h. 17:58 martinez-agresor
Panowie polecam każdemu !
Moja klamka po paru modyfikacjach ma 370 fps i strzela ''celniej'' niż na początku. Gazu starcza na 2,5 mag. celność OK a cena to tylko kolejny atut. POLECAM
Jakie modyfikacje do niej wprowadziłeś?
Ciri666 24.10.2016, h. 19:43 Ciri666
Crouser 22.06.2015, h. 22:09 Crouser
Czy wiecie gdzie mozna dokupic magazynki do tej repliki?
dales schemat elementow super a jak zlozyc
bekusiowy 14.05.2017, h. 01:58 bekusiowy