Daj cynk
Reklama

Artykuły

Wywiad z Julianem Liu z ICS podczas wizyty na Tajwanie

Wywiady, 05.09.2009, h. 18:25, dodał: Regdorn , autor: Bukhart
22

Wywiad z Julianem Liu z ICS podczas wizyty WMASG.pl w ich fabryce na TajwanieYou don`t know Polish? Check English version

 

Pod koniec lipca, nasz azjatycki wysłannik Bukhart, odwiedził dwóch producentów na Tajwanie. Jednym z celów odwiedzin była fabryka I Chih Shivan (ICS), gdzie udało się przeprowadzić wywiad z Julianem Liu, kierownikiem d/s międzynarodowego marketingu.ICS factory

Fabryka ICS niedaleko miasta Taichung (fot. ICS)


Fabryka ICS jest zlokalizowana niedaleko miasta Taichung, w centralnej części Tajwanu. Dziękuję ludziom z ICS za miłe przyjęcie, szczególnie w związku z faktem, że dotarłem do nich tak późno. Firma ma dosyć restrykcyjne podejście do robienia zdjęć na terenie fabryki. Julian Liu oprowadził mnie po fabryce i dostarczył oficjalne zdjęcia. W części biurowej udało mi się jednak zrobić kilka zdjęć, które także uzupełniły krótki klip do obejrzenia na naszym kanale Youtube (poniżej). 

 

ICS office

Recepcja (fot. ICS)


WMASG.pl: Ciągle pamiętam dni w końcówce lat 90'tych, a może nawet kilka lat później, kiedy ICS był w Polsce jedyną rozpoznawalną marką producenta AEG'ów, obok takich marek jak Classic Army i Tokyo Marui. Czy możesz nam powiedzieć coś o początkach ICS? W szczególności w trosce o młodszych maniaków. Dlaczego zdecydowaliście się na airsoft?

 

ICS: ICS Enterprise Co., Ltd. został założony w 1983 roku. Na początku ICS zaczynało od produkcji zabawek karabinów, pistoletów, lalek i wielu innych zabawek. W ostatnich latach, postępująca globalizacja i coraz to nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu, jak chociażby uprawianie wspinaczki, pływanie, surfing czy jazda motocyklem, wyznaczały nowe trendy w czasie poświęcanym na rozrywkę. Gry wojenne i taktyczne są jedną z takich rozrywek, która dodatkowo zapewnia możliwości elementu treningów i ćwiczeń militarnych. Wszelkie takie aktywności robią się coraz bardziej popularne. Na pewno dzisiaj jest większy wybór rozrywek dostępnych obok tych bardzo tradycyjnych (przyp. autora: w wielu krajach Azji tradycyjne spędzanie wolnego czasu miało bardzo specyficzny i zamknięty charakter), które mogą także rozwijać np. zdolności przywódcze.

 

ICS production line

Linia produkcyjna ICS (fot. ICS)

 

WMASG.pl: Innym tematem, który może nie być jasny dla polskich graczy, to znaczenie nazwy firmy. Co oznacza "I Chih Shivan" i jakie ma pochodzenie?

 

ICS: ICS tłumaczymy, jako Innowacja, Rywalizacja, Satysfakcja (Innovation, Competition, Satisfaction). W myśl tych haseł, projektujemy produkt z globalnym nastawieniem, trzymając się założeń: łatwego rozkładania, najlepszej jakości i wprowadzania innowacji (przyp. autora.: niestety nazwa oryginalna I Chih Shivan nie została podjęta w wywiadzie, zapewne w myśl określonej polityki marketingowej).

 

ICS slogan

Slogan ICSu (fot. Bukhart)

 

 

 

WMASG.pl: Co tworzy siłę marki ICS? Może jakieś opatentowane rozwiązania, oryginalne oznaczenia?

 

ICS: Przede wszystkim to nasz wysiłek w celu osiągnięcia najlepszej jakości. Produkcja w stu procentach na Tajwanie i zorientowanie na klienta. Tak więc jest to splot dbania o jakość produkcji, wysiłków, aby każdy detal był dopracowany i własne rozwiązania projektowe. Po drugie to podwójny gearbox, posiadający dwie główne zalety: jest szybki do rozłożenia i złożenia oraz szybko można zmieniać moc repliki, wymieniając tylko górną część. Po trzecie nasz projekt CXP - model, bazujący co prawda na serii M4, ale w całości zaprojektowany przez ICS. Warto więc podkreślić naszą innowacyjność.

 

GB parts ICS

Górne gearboxy (fot. ICS)

 

WMASG.pl: Zdajemy sobie sprawę, że historia działalności oficjalnego dystrybutora ICS w Polsce nie jest długa, jednak wasze repliki były dostępne w Polsce znacznie dłużej innymi drogami. W Polsce nie ma wyraźnych ograniczeń prawnych dla airsoftu, istnieje także pokaźna liczba graczy (z czego ponad 37 000 użytkowników zarejestrowanych na łamach WMASG.pl) i airsoft się tu dynamicznie rozwija.  Jak oceniacie potencjał polskiego rynku?

 

ICS: Dzięki informacjom od naszego dystrybutora, zdajemy sobie sprawę z potencjału polskiego rynku, jednakże nie wiemy o nim aż tak wiele. Będziemy starać się zacieśniać współpracę z dystrybutorem w celu uruchomienia działalności marketingowej, ukierunkowanej na lepsze poznanie rynku.

 
WMASG.pl in ICS
Dzięki waszemu ulubionemu WMASG.pl - ICS wie teraz więcej o Polsce (fot. Bukhart)

 

WMASG.pl: Jak postrzegacie konkurencję tanich replik z Chin kontynentalnych? To zagrożenie dla ICS czy po prostu inny segment rynku?

 

ICS: Dla nas to inny segment rynku AEGów, ale zachęca wielu ludzi, aby spróbowali airsoftu. Tak więc, tanie repliki rozwijają rozmiary rynku. Kryzys gospodarczy może spowodować, że wielu ludzi zdecyduje się na zakup tanich replik z Chin kontynentalnych, jednakże w efekcie, mogą wydać więcej na części w przyszłości. W naszej opinii cały koszt wymiany części, może okazać się w efekcie wyższy niż zakup wysokiej jakości repliki na początku. Łatwo w praktyce rozróżnić repliki z górnej półki od tanich, gdy używa się obu podczas gry!

 

ICS showcase

Część wystawowa w sali konferencyjnej - kawał historii airsoftu


 

WMASG.pl: Czy wśród pracowników waszej firmy są jacyś gracze? Gdzie odbywają się gry na Tajwanie?

 

ICS: Tak, jest całkiem profesjonalna grupa graczy-pracowników. Gramy głównie na otwartym terenie, w terenach zalesionych, ale CQB także się zdarza. Gry odbywają się głównie na przedmieściach.

 

Watch out ICS

Lepiej uważaj! Może tam być jakiś pro! (fot. ICS)


 

WMASG.pl: Czasem mówi się, że ICS ciągle ukierunkowany jest na rynek japoński, czy to prawda? A może to była prawda w przeszłości?

 

ICS: Nie. ICS nigdy nie skupiał się na jednym rynku. Poza tym na rynku japońskim istnieje problem z prawami autorskimi. Na pewno ICS nie skupia się tylko na rynku japońskim.

 

 

Replicas ICS

Gotowe repliki (fot. ICS)

 

WMASG.pl: Jako Polak, po prostu muszę się spytać o jeszcze jedno. Istnieją dwa modele, których repliki polscy gracze bardzo by chcieli wreszcie zobaczyć: to pistolet maszynowy Glauberyt - który jest szerzej znany dzięki swojej "roli" w filmie Resident Evil: Exctinction oraz karabin Beryl, używany przez Wojsko Polskie podczas konfliktów w Iraku i Afganistanie. Jakie są szanse by produkował go ICS - jako zestaw konwersyjny lub może jakąś krótką serię?

 

ICS: Budujemy swoją bazę produktów w oparciu o globalne trendy, ale także lokalne serie, tak więc rozważamy wszelkie opcje!

 

ICS factory machines

W fabryce ICS (fot. ICS)


WMASG.pl: Do jakiś oficjalnych oznaczeń posiadacie prawa? Czy są jakieś plany na rozwijanie tej listy?

 

ICS: Posiadamy prawa do SIGa, Colta. Oczywiście mamy nadzieję, na uzyskanie kolejnych licencji.

 

Handguards

Nowe górne części body, do serii SG  (fot. ICS)


 

WMASG.pl: Misją i celem ICS jest?

 

ICS: ICS stara się podążać za wymogami rynku, a nasza strategia to połączenie trendów globalizacyjnych i lokalizacyjnych. Lokalni dystrybutorzy, hurtownicy, to nasza gwarancja, że najlepsze produkty i usługi trafiają do klienta. Naszym celem jest miejscem lidera na rynku, badanie rynku i jego kreowanie. Dbamy o naszą markę i goodwill za pomocą rozwijania się w dziedzinie R&D (przyp. autora: Research & Development - Badania i rozwój), technologii produkcji i naszych technik marketingowych. Ciągle się rozwijamy w dziedzinie jakości i liczby naszych pracowników działu R&D. Nasze linie produkcyjne są coraz bardziej kompletne, dzięki naszym zdolnościom w dziedzinie innowacji. To wszystko czyni nas najlepszym producentem AEGów na Tajwanie pod każdym kątem. 

 

ICS tester

Tester przy pracy (fot. ICS)


WMASG.pl: Chciałbym jeszcze zapytać, czy istnieje możliwość zapowiedzenia/prezentacji jakiegoś produktu, który nie był jeszcze prezentowany, z wyłącznością pierwszej publikacji dla WMASG.pl? Może w rodzaju nieoficjalnej zapowiedzi, że "istnieje szansa na to, że taka replika pojawi się w niepewnej przyszłości" ?

 

ICS: Chcielibyśmy zaprezentować naszego nowego Galila i prototypową wersję nowej MP5 ze stali zbliżonej do oryginalnej broni (przyp. autora: repliki zostały zaprezentowane w klipie naszego kanału Youtube)

 

ICS new Galil

Nowy Galil od ICS (fot. Bukhart)

 

ICS new Galil fire mode selector

Przełączniki trybu ognia w nowym Galilu (fot. Bukhart)

 

New stem steel MP5 prototype

Prototyp nowej MP5 (fot. Bukhart)

 
 
Zobacz więcej w krótkim klipie Youtube:

 

Kilka ujęć nakręconych podczas wizyty WMASG.pl na Tajwanie w fabryce ICS

 

WMASG.pl: Dziękuję uprzejmie za zaproszenie i całą pomoc okazaną na miejscu!
 
ICS: Dziękujemy za wizytę, było miło Cię gościć!
 

Zobacz też inne wywiady przeprowadzone przez WMASG.pl w kraju i za granicą

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mati13k 05.09.2009, h. 17:19 Mati13k
Śliczne MP5 się zapowiada... Mniam!
scynek 05.09.2009, h. 17:37 scynek
Chętnie bym się dobrał do tej wystawy...
sindri 05.09.2009, h. 17:38 sindri
Ja się tam nie zanam ale ta mp5 mi trochę gazowo wygląda
Jangi 05.09.2009, h. 18:09 Jangi
Już w pierwszym zdaniu literówka

A tak poza czepianiem się, to bardzo fajny artykuł
ParQ 05.09.2009, h. 18:21 ParQ
Poprawcie produentów na producentów.
Wszystko OK, na to czekałem
Edit:
Jangi był pierwszy...
Gogin 05.09.2009, h. 18:25 Gogin
MP5 gazowo? Nie, przecież widać górną część GB - fajnie, że będzie jakaś MP5 na rynku z tym GB ICS'a planetarnym.
Regdorn 05.09.2009, h. 18:26 Regdorn
Poprawione, dzięki. Kilka razy czytały to dwie osoby i babola się, jak widać, nie uniknęło
lopez 05.09.2009, h. 18:46 lopez
Ciekawe czy ten beryl sie od nich odbije czy przyklei i powstanie
ORGI32 05.09.2009, h. 19:16 ORGI32
Hyh to jeszcze ja sie czepne
To nie są górne części gearbox'a tylko całe gearbox'y z L85
xel20 05.09.2009, h. 19:34 xel20
wydaje mi się czy komora HU wygląda bardzo podobnie do tych z replik AK? ;P
wojskowy27 05.09.2009, h. 20:19 wojskowy27
@SkonfU, Beryla ma robić G&G a nie ICS.
Felga 05.09.2009, h. 20:34 Felga
ORGI32, mowa była o ostatniej fotce.
rucznoi 05.09.2009, h. 21:00 rucznoi
Co do beryla to " Budujemy swoją bazę produktów w oparciu o globalne trendy". Tak więc nie macie się nawet czego spodziewać.
Artykuł fajny, ale czegoś mi w nim brakuje...
ajgor_aa 05.09.2009, h. 21:37 ajgor_aa
"To wszystko czyni nas najlepszym producentem AEGów na Tajwanie pod każdym kątem. " Skromność panów z ICS'a jest na bardzo wysokim poziomie

Wywiad typowy dla firmy tego formatu.
Prezes_____ 06.09.2009, h. 08:57 Prezes_____
Te szafy z emkami coś pięknego
Wukasz 06.09.2009, h. 12:13 Wukasz
Śmieszy mnie to sceptyczne podejście do możliwości wypuszczenia Beryla. Dla ścisłości zaznaczam, że nie używam serii AK i używać nie będę wiec nawet nie jestem zainteresowany tą repliką. Jednakże biorąc pod uwagę, że wypuszcza się repliki SIGów, których prawie nikt nie używa, narodowego FAMASa (choć pewno w jakiejś bajce oba występują), wycofywanego Galila, dziwne wariacje z rodziny AK typu rumuński AIMS (że, niby reko PMC w Iraku i Astanie) to nie wydaje mi się, by polski Beryl był aż tak mało prawdopodobny. Nasze kontyngenty są rozpoznawalne wielu krajach na całym świecie. Przejrzycie choćby militaryphotos. Co jak co ale szansę zwiększyłyby się gdyby zainteresowani wypuścili np. poradnik po angielsku "jak robić reko Polaków w Iraku i Astanie w latach 2003-2009" (oczywiście z linkami ).
Gumatron 06.09.2009, h. 20:48 Gumatron
Patrząc na obrazek podpisany "Gotowe repliki (fot. ICS)" od razu pomyślałem o tym co robią pracownicy po pracy....
Azur 06.09.2009, h. 21:36 Azur
A ja od siebie powiem, że mi ostatnia literka ICS - czyli Shivan, skojarzyła mi się z grą Freespace. To były czasy

Co do samego wywiadu, to miło, może ICS zastanowi się nad Berylem albo co lepsze Glauberytem
0L0 06.09.2009, h. 22:05 0L0
"fajnie, że będzie jakaś MP5 na rynku z tym GB ICS'a planetarnym."

Że co?
ORGI32 09.09.2009, h. 16:42 ORGI32
Ale mi chodziło o tą fotke z tym podpisem
Alex99 01.05.2012, h. 15:18 Alex99
normalnie arsenał 9 zdjęcie od góry
chciał bym tam sie prejechać i to zobaczyć na własne oczy masakra
a chinczyki swoimi małymi łapkami robią dobre sprzęty :D
erykxdxd 25.01.2015, h. 20:57 erykxdxd
Ja również czekam na MP5 :-)
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 152196

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane