Daj cynk
Reklama

Artykuły

Test pistoletu full metal GBB Snow Wolf SW-03-2

Pistolet, 08.07.2013, h. 20:51, dodał: Promant , autor: Borax, Promant
25

Replika full metal gas blow back pistoletu Beretta, SW-03 wyprodukowana została przez firmę Snow Wolf. Zapraszamy do lektury testu modelu SW-03-2, czyli wersji posiadającej szynę podlufową. Dane repliki

Producent: Snow Wolf
Model:
(numer katalogowy)
SW-03-2
Długość: 215 mm
Waga: 1040 g
Prędkość wylotowa: 300 fps
Hop-up: tak
Blowback: tak
Zalety: + poprawne odwzorowanie pierwowzoru
+ ogólnie dobre spasowanie
+ szyna do montażu oświetlenia taktycznego
+ realistyczna waga
Wady: - regulacja systemu HU nie działa
- mało estetyczne wykończenie
- zamek nie powraca dokładnie na swoje miejsce
- brak oznaczeń
W zestawie: Replika, magazynek, instrukcja, klucze, paczka kulek, dodatkowy cylinder, komplet o-ringów. 

 

 

 

swO3.jpg
Replika gas blow back, produkcji firmy Snow Wolf, model SW-03-2.

 


TYTUŁEM WSTĘPU

Replika full metal gas blow back pistoletu Beretta, wyprodukowana przez firmę Snow Wolf, oznaczona jest symbolem SW-03. Oferowana jest w dwóch wersjach: model SW-03-1 (szkielet bez szyny) oraz model SW-03-2 (szkielet posiadający szynę). Testowana wersja to model SW-03-2.

 

 

replika2.jpg


OPAKOWANIE

Replikę SW-03-2 otrzymujemy w pudełku kartonowym z uchylną pokrywką, wykonanym z dość grubej tektury. Opakowanie wypełnione jest wkładem z pianki, który zapewnia pełne bezpieczeństwo repliki w transporcie oraz bardzo dobre unieruchomienie pistoletu i akcesoriów. Całość przykryto dodatkowo prostokątem pianki.

 

 

pudlo1.jpg

pudlo3.jpg

 


Na pokrywce znajduje się nalepka informacyjna. Przedstawiono na niej oba modele repliki SW-03.

 

 

nalepka.jpg

 

W środku znajdziemy, oprócz repliki i magazynka, także: instrukcję, kluczyki do obsługi (w tym regulacji HU) oraz paczkę kulek. Dodatkowo w komplecie znajduje się drugi cylinder i komplet o-ringów.

 

 

pudlo2.jpg

akcesoria.jpg

 

Estetyczna instrukcja, w formie ilustrowanej rysunkami, wyjaśnia podstawowe zasady obsługi repliki SW-03-2.

 

 

instrukcja1.jpginstrukcja3.jpg

instrukcja4.jpg

 

PIERWSZE WRAŻENIE

Wizualnie pierwsze wrażenie jest podobne u wszystkich osób widzących pistolet - na pierwszy rzut oka wydaje się "plastikowy". Jest to efekt koloru, gdyż, zamiast użyć czarnego, producent pomalował zamek i szkielet farbą w kolorze gun metal. Jednak już po wzięciu w rękę przekonujemy się, że to replika full metal. Waga repliki jest realistyczna, a metal chłodny w dotyku.

 

 

replika.jpg

 

Pistolet jest dość dobrze spasowany, choć, co zdarza się w replikach GBB, zamek ma lekki luz - co słychać przy gwałtowniejszych ruchach dłoni, ale nie miało to wpływu na komfort strzelania.

 

 

replika4.jpg

 

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Replika, wyprodukowana przez firmę Snow Wolf, odwzorowuje poprawnie zasadnicze cechy wyglądu palnego pierwowzoru, czyli pistoletu Beretta. Jakość wykonania pozostawia już więcej do życzenia - widoczne są nadlewki, miejsca łączenia formy.

 

 

replika3.jpg

 

Oczywiście produkt ten nie jest licencjonowany i nie posiada oznaczeń, a na wykonanych z tworzywa okładzinach chwytu umieszczono symbol graficzny i nazwę producenta repliki. Wygląd chwytu:

 

 

chwytP.jpg

 

Logotyp (symbol graficzny i nazwa producenta repliki):

 

 

chwytLOGO3.jpgchwytLOGO2.jpg

 


Wszystkie dźwignie i przyciski funkcjonują prawidłowo.

 

 

 

przyciski1.jpg

 

Widok obustronnego bezpiecznika:

 

 bezpiecznikL.jpgbezpiecznikL2.jpgbezpiecznikP.jpgbezpiecznikP2.jpg

 

Replika SW-03-2 ma nieregulowane przyrządy celownicze. Muszka posiada białą kropkę ułatwiającą celowanie.

 

 

szczerbina.jpg

muszka.jpg

 

Lufa zewnętrzna wykonana jest z tworzywa.

 

 

lufaZEWN.jpg

lufaZEWN2.jpg

 


Pistolet posiada szynę do montażu oświetlenia taktycznego lub celownika laserowego.

 

 

szyna.jpgszyna2.jpg

 

MAGAZYNEK

Magazynek repliki ma pojemność 24 BB. Kulki umieszcza się dwu-rzędowo. 

 

 

xmagazynek.jpg

 

Zaczep dosyłacza kulek można zablokować w dolnym położeniu (w pozycji odciągniętej), co ułatwia ładowanie. Sprężyna magazynka jest mocna i podaje on prawidłowo. Stopka nie ma luzu (jak to ma często miejsce przy magazynkach pistoletowych).

 

 

MAGa5.jpg

 

Magazynek jest dobrze spasowany, a zawory szczelne, jedynie podczas nabijania zdarza się uciekanie części gazu "bokami". 

 

 

MAGa1.jpg

MAGa3.jpg

MAGa2.jpg

 

REGULACJA HU

Regulacja HU dokonywana jest po odciągnięciu zamka i zablokowaniu go w tylnym położeniu, za pomocą znajdującego się w komplecie klucza. System podobny jest do spotykanego np. w wielu replikach produkcji KWA. Niestety w testowanej replice system HU nie funkcjonował. Niezależnie od regulacji kulka "dociskana" była tak samo, co miało swój wpływ na efekty strzelania.

 

 

regulacjaHUa.jpg

regulacjaHU.jpgregulacjaHUb.jpg 

 

WIDOK PISTOLETU CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEGO

 

 

rozlozona1a.jpg

rozlozona2.jpg

rozlozona2a.jpg

rozlozona2b.jpg

rozlozona.jpg

rozlozona1.jpg

 

W komplecie z repliką znajduje się dodatkowy cylinder, posiadający dwie sprężynki zamiast jednej. Prawdopodobnie jest to, wraz z kompletem uszczelek, wzmocniona część wymienna do zastosowania w przypadku ładowania magazynka CO2. Wzmianka o CO2 znajduje się w instrukcji, w punkcie o ładowaniu pistoletu gazem, niestety nie ma żadnego wyjaśnienia ani tłumaczenia w języku angielskim. Nie ma również wzmianki o dodatkowej części.

 

 

c1.jpgc2.jpgc3.jpg

 

SYSTEM HU I LUFA WEWNĘTRZNA

 

 

HU1.jpgHU2.jpg

systemHU.jpg

 

Za dociskanie BB odpowiedzialna jest metalowa kuleczka umieszczona we wgłębieniu gumki HU. Obrót klucza regulacyjnego powinien wciskać kuleczkę, a ta z kolei (za pośrednictwem gumki) dociskać BB w lufie.

 

 

gumka1.jpggumka2.jpg

gumka3.jpg

 

Tak powinno być przynajmniej w teorii. Niestety system wykonano wadliwie i metalowa kuleczka dociskana jest przez cały czas tak samo, niezależnie od prób regulacji. W efekcie replika zachowuje się jak pistolet bez HU, czy też raczej: ze stałym HU.
Dlaczego tak się dzieje?

Gdyby odpowiedzialna za dociskanie kuleczka poruszała się np. w rowku o zmiennej głębokości - regulacja by działała. W miejscu, w którym rowek jest głębszy HU jest luzowane, gdyż kuleczka wystaje mniej i słabiej dociska; w miejscu gdzie rowek jest płytszy - kuleczka bardziej wystaje, a tym samym mocniej dociska BB - hop-up podkręca. W testowanej replice metalowa kuleczka ma do czynienia w komorze HU z powierzchnią gładką i wywierany na nią nacisk nie zmienia się, a tym samym nie zmienia się oddziaływanie na BB w lufie.

 

STRZELANIE

Wrażenia ze strzelania mamy mieszane. Wyważenie i wagę pistoletu oceniamy pozytywnie. Praca zamka jest dość płynna, choć nie cofa się on na właściwe miejsce (jednak nie ma to wpływu na powtarzalność strzałów).

Nie odnotowaliśmy zacięć, podwójnych strzałów czy syfonowania. Na krótkich dystansach powtarzalność i celność jest dobra, jednak problem braku regulacji HU jest dokuczliwy, szczególnie wraz ze wzrostem dystansu do celu, co skutkuje również koniecznością używania cięższych BB - mimo prędkości początkowej pocisku rzędu 300 fps.
Na większych dystansach tor lotu kulek 0.25 g zakrzywia się do góry i bez funkcjonującego HU nie można temu skutecznie przeciwdziałać.
Na dystansie do 15 m można jeszcze celnie strzelać, jednak powyżej tego dystansu jest już gorzej. Na dystansie 25 m tylko 5/10 strzałów trafia w sylwetkę i niemożliwe jest skuteczne trafianie w cel formatu A3.

Powtórzyliśmy testy z zastosowaniem cięższych kulek - 0.30 g, które okazały się optymalne. Replika zachowywała się jak pistolety GBB ze stałym hop-up'em, co skutkowało poprawą osiągów na dystansie 25 m. Na kulkach 0.30 g, i wymienionym dystansie, tor lotu kulki był plaski. 

 

TESTY

1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na kulkach o wadze 0,2 g BB - wykorzystano kulki marki Aim Top.
Średnia prędkość początkowa pocisku generowana przez replikę na 0,2 g BB wynosi 300 fps, a energia 0.83 J.

 

Wyniki pomiaru dla 10 kolejnych strzałów:

 

      fps              m/s               J              
1 308.9  94.2  0.88 
2 298.4  90.9  0.82 
3 295.8  90.2  0.81 
4 295.8  90.2  0.81
5 296.8  90.5  0.81 
6 292.9  89.3  0.78 
7 296.8  90.5  0.81 
8 293.3  89.4  0.78 
9 324.4  98.9  0.96 
10 296.8  90.5  0.81 

 


2. Test celności i skupienia na dystansie 15 m oraz 25 m i kulkach 0.25 g.

Użyto kulek marki Aim Top. Wykorzystano tarczę formatu A3 umieszczoną na tle tarczy sylwetkowej. 

Na dystansie 15 m uzyskano 10/10 trafień w sylwetkę, z tego 10/10 trafień w cel formatu A3, przedstawiony poniżej.

 

 

15m.jpg

 

Na dystansie 25 m uzyskano 5/10 trafień w sylwetkę, jednak żaden strzał nie trafił w cel A3.

 

3. Test celności i skupienia na dystansie 15 m oraz 25 m i kulkach 0.30 g.

Powtórzyliśmy test celności i skupienia z użyciem cięższej amunicji. Wykorzystano kulki marki 5.95 Precision BBS. Test wykazał, że na cięższych kulkach pistolet sprawuje się lepiej niż na kulkach wagi 0.25 g.

Na dystansie 15 m uzyskano 10/10 trafień w sylwetkę, z tego 10/10 trafień w cel formatu A3, przedstawiony poniżej. Na kulkach 0.30 g skupienie uległo poprawie.

 

 butcher15m30.jpg

 

Na dystansie 25 m uzyskano 8/10 trafień w sylwetkę, z tego 7/10 trafień w cel formatu A3, przedstawiony poniżej.

 

 laseczka25m30.jpg

 

4. Pomiar gazożerności (ile wystrzelimy na jednym magazynku) i skuteczności (po ilu strzałach spada zasięg i celność na jednym magazynku).

Na jednym nabiciu magazynka gazem udało się wystrzelić 60 BB. Dopiero po 60 BB zauważalny był silny spadek efektywności strzałów.

 


PODSUMOWANIE

Pistolet SW-03-2 firmy Snow Wolf jest repliką full metal GBB - dla osób nie szukających bardzo dobrego odwzorowania pierwowzoru, a jedynie pistoletu do rekreacyjnej zabawy czy strzelań tarczowych na dystansie do 15 m - może okazać się wystarczający. Tym bardziej, że przy użyciu cięższych kulek, replika pozwala na skuteczne prowadzenie ognia także na dystansie 25 m.

Niestety, dopóki nie zostanie rozwiązany problem konstrukcyjny systemu HU, repliki nie możemy polecić jako posiadającej hop-up regulowany. Można jej używać w grach, jednak pod warunkiem dokonania wyboru odpowiednich, cięższych kulek.

 


Plusy:

+ poprawne odwzorowanie pierwowzoru

+ ogólnie dobre spasowanie

+ szyna podlufowa do montażu oświetlenia taktycznego

+ realistyczna waga


Minusy:

- regulacja systemu HU nie funkcjonuje

- mało estetyczne wykończenie

- zamek nie powraca dokładnie na swoje miejsce

- brak oznaczeń

 

 

Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Gunfire.pl:

 

 

xlogoGunfire.jpg

 

 

 

Pistolet full metal GBB Snow Wolf SW-03-2

Autor: Borax

Replika full metal gas blow back pistoletu Beretta, SW-03 wyprodukowana została przez firmę Snow Wolf. Prezentowane zdjęcia pochodzą z testu modelu SW-03-2, czyli wersji posiadającej szynę podlufową. 

Ocena wszystkich (5.67, głosów: 9)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mendi 08.07.2013, h. 21:52 Mendi
Fajnie i ciekawie napisane. Zasadniczo system znany (poza tym skopanym hu), ciekawym rozwiązaniem jest instalacja sprężynki dociągającej dyszę, zamiast odpychającej - jak w modelach kjw, gdzie często te sprężynki zgniata i wygina w trakcie strzelania.
Niestety dzięki szynie pod latarkę, replika nie będzie pasować do kabur typu serpa ;/
No właśnie tak się zastanawiam jakby to miało wytrzymać przy CO2.
Promant 08.07.2013, h. 21:53 Promant
Jak najdłużej :P
Mendi 09.07.2013, h. 00:01 Mendi
Z tymi sprężynkami, to niestety się mylisz, działają one w tą samą stronę co w innych pistoletach. Na zdjęciu cylindra po prostu odwrotnie się ułożyły.
Borax 09.07.2013, h. 07:48 Borax
A gdzie ja napisałem od innej stronie działania? Tu są wykorzystane sprężynki działające odwrotnie - zamiast odpychać, ściągają.
Mendi 09.07.2013, h. 10:11 Mendi
Ok, źle Cię zrozumiałem.
Borax 10.07.2013, h. 07:34 Borax
Valor92 09.07.2013, h. 05:50 Valor92
I mam pytanie do autora artykułu. Rzecz która jest bardzo ważna dla graczy. Jakie magazynki pasują do tej repliki?
Nie mieliśmy możliwości sprawdzenia.
Borax 09.07.2013, h. 07:43 Borax
No brakuje niestety sprawdzenie kompatybilności magów. Kształt jest niby jak z kjw, ale okienko z elementem do blokowania zamka po ostatniej kulce ma inny kształt. Nie wiadomo też jak z głębokością zaworu - a tylko tym właściwie różniły się magi kjw i bella (bell miał jeszcze metalowe szczęki).
Mendi 09.07.2013, h. 10:15 Mendi
Realia Panowie.
Pomijając fakt, że nie dysponujemy innymi magazynkami do Beretty, a w naszym bezpośrednim otoczeniu w zasadzie chyba nikt nie używa Beretty, celem naszych testów jest recenzowanie repliki "z pudełka" - czyli co gracz, potencjalny klient, kupuje zamiast kota w worku.

Nie robimy testów porównawczych i dopasowania magazynków - kilkukrotnie zrobiliśmy tak w recenzjach M4, ale wyjątkowo i tylko dlatego, że akurat takimi magazynkami dysponowaliśmy.

Owszem, podejmowaliśmy próby aktywizowania środowiska, kilkukrotnie prosząc o pożyczenie magazynków do porównania - ale odzew był zawsze zerowy lub minimalny. Dlatego całkowicie zarzuciliśmy dopasowywanie magazynków.
Promant 09.07.2013, h. 10:37 Promant
To widać Pan słabo mobilizowałeś - dysponuję magami co2 i ggaz z kjw oraz ggaz bell.
Mendi 10.07.2013, h. 16:01 Mendi
Miałem na myśli środowisko lokalne. Raczej nie wyobrażam sobie ściągania magazynków po całej Polsce ;)
Repliki mamy do recenzji na krótki okres, a często jeszcze termin publikacji ciśnie, więc to nierealne.
Promant 12.07.2013, h. 00:10 Promant
Sprawdzalem osobiscie kompatybilność magów od KJW i bella. O ile KJW pasuje bez problemu to bell mial lekko za wysokie szczęki. Po podpilowaniu oba magazynki dzialaly prawidlowo. Sprawdzalismy też tego Snow wolfa na magach Co2, również działa, lecz czasem wadliwie. Nie wiem od czego to zalezy ale zbijak zachowuje się tak jakby nie mial wystarczającej sily czasem zbic zawór.
Znachor 12.07.2013, h. 13:59 Znachor
Bo mag bell ma głębiej zawór osadzony, dlatego w kjw nie bardzo działa ( tylko pierdnięcia są zamiast strzałów), a w prezentowanej replice tak jak opisałeś.
Mendi 06.08.2013, h. 14:09 Mendi
Dziś dokupiłem magazynek (stary zgubiłem) KWA - pasuje idealnie, przestrzelony działa pięknie :)
dziabarka 30.12.2014, h. 13:01 dziabarka
lukebuka 09.07.2013, h. 19:31 lukebuka
Recenzja świetnie przedstawiona, ciekawi mnie, czy system "hop-siup" da się wymienić na inny.
Trudno powiedzieć, czy da się tu wsadzić coś innego. Może właściciele replik Beretty innych firm wypowiedzą się, czy w ich pistoletach wygląda to identycznie.
Promant 09.07.2013, h. 21:57 Promant
KJW ma inny hopek, ale KSC miało coś bardzo podobnego.
Mendi 10.07.2013, h. 15:58 Mendi
Cichy111 10.07.2013, h. 12:12 Cichy111
Mam pytanko osobiscie posiadam tą replikę i sie spisuje bardzo dobrze tylko czy można gdzieś do niej dokupić magazynek dodatkowy ?
Dedykowanych nigdzie póki co nie ma, a testu kompatybilności nie przeprowadzono - powody ciut wyżej podał Promant. Pisz do sklepu gdzie kupiłeś, jest duże prawdopodobieństwo, że skoro mają te repliki to pokusza się o sprowadzenie magów.
Mendi 10.07.2013, h. 16:01 Mendi
http://asghobby.pl/akcesoria/magazynki/magazynek-gbb-elite-force-92-fm-24-bb-w.html
Czy to nie jest przypadkiem ten mag ??
Cichy111 10.07.2013, h. 19:56 Cichy111
Wygląda inaczej. Ale nawet gdyby wyglądał identycznie, to po zdjęciu i tak nie można oceniać. Wystarczy minimalna różnica w którymkolwiek wymiarze i nie wpasujesz do chwytu.
Promant 12.07.2013, h. 00:13 Promant
barteeek9 17.11.2013, h. 19:14 barteeek9
Witam,
to moj pierwszy post na forum, jestem zielony i wlasnie zakupilem ta repike. Po kilku ok. 10 kulkach, wrazenie "wow", jednak teraz mam problem. Po recznym zaladowaniu pierwszej kulki i strzale, pistolet nie laduje kulek. Macie moze pomysl co moze byc przyczyna ? Szukac powodu czy odrazu oddac na gwarancje ?
Z gory dzieki.
zostroja85 01.03.2014, h. 23:10 zostroja85
Chyba bałabym się testować te pistolety. Gratuluje Wam odwagi ;)
wolf53773 23.03.2016, h. 16:19 wolf53773
brak oznaczeń jest jak już plusem bo mnie zawsze odrażały wszelkie pedalskie numerki i oznaczenia na replikach a do tego sw na gripie ma fajne logo z wilkiem a nie jakies pedalskie betetty
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 2777601

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane