Daj cynk
Reklama

Artykuły

Konferencja Europoltech - fotorelacja

Sprawozdania, 29.04.2009, h. 18:22, dodał: Foka , autor: Foka
20
Fotorelacja z Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa


Jeden z naszych redaktorów miał możliwość odwiedzenia IV Międzynarodowej Konferencji Policyjnej, Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa, uzyskaliśmy taką możliwość dzięki zaproszeniu od firmy SPECOPS. Targi, jak sama nazwa wskazuje, mają charakter nie związany z airsoftem, więc prezentujemy tą relację w formie ciekawostki.

Na niewielkiej przestrzeni przed halą wystawową znalazły miejsce stoiska sprzętu większych rozmiarów. Znalazły się tu pojazdy specjalne policji - Dzik oraz "cywilny" pojazd obserwacyjny. Obok ustawiono stanowisko testowe symulujące zderzenie z prędkością 10 km/h, na którym każdy chętny mógł sprawdzić jak reaguje jego ciało i pasy bezpieczeństwa przy takim uderzeniu.Oprócz tego na zewnątrz stał namiot z ofertą kamizelek Janysportu oraz prezentacje samochodów Nissan i Toyota. Ta druga ekspozycja była o tyle ciekawa, że zaprezentowano Toyoty Landcruiser w wersji opancerzonej - jedną "spod igły", a drugą... Po testach.

W środku, po uzyskaniu identyfiaktora i przejściu przez bramki bezpieczeństwa (wszystkie foldery, multitoole itp musiały pozostać w samochodzie), trafiało się do holu, z którego były przejścia na dwie małe hale. W holu wystawiono kilka eksponatów zachęcających do wejścia dalej - bezzałogowy samolot zwiadowczy, manekin ubrany w mundur w kamuflażu Multicam, z oporządzeniem SPECOPSa oraz dwie duże plazmy, na których prezentowano animacje systemu wirtualnej symulacji pola walki VBS2.W głównej części wystawy były dwa malutkie akcenty airsoftowe - wielu wystawców umundurowania i oporządzenia stosowało repliki do uatrakcyjnienia swoich manekinów oraz było stanowisko sklepu Militaria.pl, choć nie pokazano nic związanego strikte z airsoftem.A co ciekawego na stoiskach wystawienniczych? Wszystko co mogłoby zainteresować naszą Policję, Straż Miejską, Straż Graniczną, Straż Pożarną i inne służby mundurowe. Grupa Cenzin pokazała kilka egzemplarzy broni FN - SCAR L i SCAR H (z kilkoma wymiennymi lufami), granatnik podwieszany FN40GL w konfiguracji samodzielnego granatnika, F2000, P90, Minimi. Poza tym było kilka modeli czeskich flashbangów P1, skromna oferta akcesoriów Blackhawka oraz budząca zainteresowanie dziennikarzy kamera termowizyjna.SPECOPS promował swoje oporządzenie oparte na kamizelce MKT-4, ale główny nacisk położono na wyżej wspomniany system VBS2 oraz PSW-3 czyli Plecak Strzelca Wyborowego. Oporządzenie było prezentowane w trzech wersjach - czarnej, wz. 93 oraz Multicam.

PSW-3 okazał się ciekawym projektem na pograniczu wojskowości i technologii kosmicznych. Zaprezentowano plecak ze stelażem zrobionym z kompozytu węglowo-vectranowego na bazie żywicy epoksydowej - całość jest wykonana w technice próżniowej i cięta obrabiarką CNC w technologi wodnej (z Vectranu były zrobione poduszki amortyzujące upadek sondy na Marsie). Worki plecaka zostały uszyte z Cordury 850D. Dzięki temu plecak stracił 40% na wadze. Faktycznie po wzięciu do ręki sprawiał wrażenie lekkiego jak piórko. Plecak umożliwia przenoszenie wielkokalibrowego karabinu wyborowego przytroczonego bezpośrednio do ramy, a do tego dwa pojemne worki na przenoszone dodatkowe wyposażenie i zapasy.

Wewnętrzna rama.

Plecak prezentuje się imponująco, lecz chyba przez dłuższy jeszcze czas zostanie poza zasięgiem nie tylko przeciętnego airsoftowca. PSW-3 w nowszej, lżejszej wersji kosztuje blisko 2500 zł.

Kolejny wystawca znany naszym forumowiczom to sklep Curahee. Największym zainteresowaniem na pewno będzie obdarzony nowy, omawiany na forum, wzór kamuflażu - Szkwał.Poza mundurem prezentowano kamizelki zintegrowane, dyskretne kamizelki kuloodporne i ładownice systemu MOLLE.

Ładownica na krótką strzelbę gładkolufową.

Ładownica na dwa magazynki do P90.

Znany u nas producent oporządzenia - NFM - zaprezentował kilka modeli plecaków, kamizelek i nowy rodzaj hełmu z szynami RIS i z regulacją fasunku wzorowaną na regulowanych kaskach rowerowych - OPS-Core FAST Ballistic.

Ciekawostką i chyba bardziej gadżetem (acz praktycznym) był mocowany w systemie MOLLE punkt mocowania do bocznych troków.Na stoisku firmy Silent Technical moją uwagę zwróciło kilka produktów. Mundur Blackhawka ze wstawionymi na stałe stazami taktycznymi (opaskami uciskowymi), które mają umożliwić udzielenie sobie samopomocy i zatamowanie krwawienia ze zranionych kończyn. Czy to działa? Trudno oceniać, ale na pewno jest to coś niespotykanego. Następną ciekawą propozycją był kask OPS-Core FAST Bump z szynami RIS.

Dla mnie najciekawszym produktem na tym stoisku była torba produkcji 5.11 dla funkcjonariuszy policji do skrytego przenoszenia pistoletu maszynowego. Zamknięta wygląda jak zwykła torba, ale umożliwia otwarcie jednym płynnym ruchem. Po otwarciu ukryty wewnątrz pm jest natychmiast dostępny dla użytkownika, a na zewnątrz widoczny jest przymocowany rzepem do wewnętrznej części klapy napis identyfikacyjny.Z produktów jeszcze dalszych airsoftowi ale wartych pokazania był zdalnie sterowany robot do przeprowadzania rozpoznania pomieszczeń.Oznakowane pojazdy policyjne.Nieoznakowany motocykl z wideorejestratorem (tak, tak drodzy kierowcy, takich też trzeba się wystrzegać).

Przenośne bramki bezpieczeństwa.Kierunkowe ładunki wybuchowe do wysadzania drzwi i ścian.

"Pancerny" notebook Panasonica - Toughbook.Latarka patrolowa z wbudowaną cyfrową kamerą i iluminatorem podczerwieni.Narzędzia wyważeniowe różnych firm.

Kolekcja butów firmy Meindl.Baza pod ghillie suit uszyta z materiału Multicam.Duży wybór celowników i akcesoriów do nich.Kamizelka systemu klimatyzacyjnego dla pilotów i członków załóg pojazdów.Co prawda były to targi policyjne, ale czym były by targi bez hostess :)


Hostessy SPECOPSa.


Nieuchronnie nasuwa się porównanie Europoltechu do targów IWA. Niby charakter imprezy zupełnie inny, odbiorca również. Ale samo nasuwa się stwierdzenie, że do Europy nam jeszcze daleko. Europoltech zajmował powierzchnię mniejszą niż 1/4 powierzchni jednej z siedmiu hal na IWA, a i rozmachowi i poziomi wystawców trochę brakowało.

 

wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=64310">Wątek poświęcony targom na forum WMASG

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Codename666 29.04.2009, h. 14:07 Codename666
Ładne dziewczęta.
Intryguje mnie ten mundur Szkwał, wiadomo coś więcej o nim?
JamBo 29.04.2009, h. 14:21 JamBo
SPECOPS, dzięki
KWIA_TEK 29.04.2009, h. 14:24 KWIA_TEK
Adonisy! Przestańcie oceniać hostessy, co? Nie róbcie obciachu.
aciepk 29.04.2009, h. 14:24 aciepk
Hostessy ekstra. Motur z wideorejestratorem już nie...
Foka 29.04.2009, h. 14:32 Foka
> Intryguje mnie ten mundur Szkwał, wiadomo coś więcej o nim?

A tekst przeczytałeś? Cytuję: "omawiany na forum". Paniał?
Codename666 29.04.2009, h. 14:50 Codename666
Już szukam Przepraszam.
Chmielu7 29.04.2009, h. 15:07 Chmielu7
Na samym końcu mała literówka chyba jest "rozmachowi i $1 wystawców"

Sama relacja bardzo ciekawa.
I czy mógłby ktoś powiedzieć coś więcej o tych plecakach NFM'u ? jeśli dysponujecie jakimś linkiem odnośnie tego sprzęciku to byłbym wdzięczny
ZeeMike 29.04.2009, h. 16:16 ZeeMike
Yyy, te Cruisery to coś nie za bardzo opancerzone... Szyby może i kuloodporne ale z drugiego zdjęcia zieją potworne dziury w karoserii. Pasażer nie miałby już nóg!

Niezależnie od tego jak wielkim maniakiem jestem i tak wygrywa męska natura - najpiękniejsze są hostessy!
super 29.04.2009, h. 16:55 super
Torba na MP5 jest firmy 5.11 i była prezentowana na stosiku Silent Technical -autoryzowanego dilera sprzętu 5.11 (na rynek służb mundurowych)
marekp86 29.04.2009, h. 16:59 marekp86
jestem ciekaw ile mogą kosztować takia kamera Termowizyjna bo ciekawie wygląda.
Szczygiel1 29.04.2009, h. 17:02 Szczygiel1
@Zeemike, pokaż mi dziury na wylot w tej Toyocie.
Manyu 29.04.2009, h. 17:17 Manyu
Ciekawe te chełmy z RISami ... i hostessy ;P
Walter E. Kurtz 29.04.2009, h. 17:19 Walter E. Kurtz
Noż... Już nawet motorów trzeba się bać? Dzięki za cynk
Foka 29.04.2009, h. 17:47 Foka
@ZeeMike właśnie - przebita została karoseria, a nie wkłady kuloodporne. Żaden samochód kuloodporny (nie mówię o transporterach) nie ma $1 kuloodpornej tylko wewnętrzne panele.

@super Hmmm sprawdzę, wydaje mi się, że torba była na jednym stoisku z mundurem BHI.
KARMA_Alex 29.04.2009, h. 18:10 KARMA_Alex
moja kolekcja zdjec:

$3

Foka:

Torba byla na stoisku Silent Technical. Razem z Multicam V2, S.T.R.A.C. FAST i arc'teryxem
Foka 29.04.2009, h. 18:21 Foka
Poprawki wprowadzone. Wszystkie zainteresowane firmy przepraszam za pomyłkę.
Timonek 29.04.2009, h. 21:42 Timonek
Hmm, ciekawe te targi. Kamizelki również dość ciekawe ale i tak nic nie przebija Hostess..

Mundur Szkwał ciekawa nazwa jak i wygląd.
rostal 29.04.2009, h. 22:07 rostal
Eno laski najlepsze xD
Tanaj 30.04.2009, h. 10:58 Tanaj
Dobry artykuł, zdjęcia dobre.

A co to tam wisi pod F2000? Takie chuderlawe.
Prezes_____ 30.04.2009, h. 13:53 Prezes_____
A możecie mi powiedziećgdzie dostanętaką kamizelkę jak na zdjęciach z mundurem Szkwał ?
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 56430

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane