Daj cynk
Reklama

Artykuły

Albatros nad Mazurami - czyli airsoft na majowym festynie w Kętrzynie

Sprawozdania, 11.05.2009, h. 19:32, dodał: Xie , autor: XiE
28
W ostatniej chwili - tuż przed majowym weekendem - otrzymaliśmy informację o dość ciekawym przedsięwzięciu grupy Albatros z Giżycka. O tym, że airsoft coraz częściej wychodzi poza zamknięte potyczki, milsimy i niedzielne strzelania, możecie przeczytać w tym artykule.


  
Weekend majowy kojarzy nam się z przede wszystkim z wolnym czasem, choć oczywiście również z obchodami świąt państwowych. W tym czasie organizowane są przemowy, festyny, ale również atrakcje o charakterze wojskowym. Prawdopodobnie nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z tego, że jest to również okazja do pozytywnej prezentacji naszego hobby. Taka prezentacja miała miejsce w tym roku w Kętrzynie podczas festynu lotniczego.
  

ORGANIZACJA i PRZEBIEG IMPREZY

Festyn, oficjalnie nazwany "Lotniczą Majówką z Wojskiem", odbył się dnia 1-go maja 2009 roku na terenie lotniska Kętrzyn Wilamowo. Organizatorem była Fundacja Military Park wspierana przez Giżycki Garnizon Wojskowy. Jak zapewnia Fundacja, celami festynu były: integracja środowiska żołnierzy i byłych żołnierzy zawodowych, a także propagowanie wiedzy wojskowej i patriotycznych postaw, szczególnie wśród młodzieży. Podczas festynu można było wziąć udział w wielu atrakcjach, pokazach, obejrzeć eksponaty i ciekawy sprzęt wojskowy, ale także samemu sprawdzić jak ten sprzęt działa. 
  
 
  
Na płycie lotniska stanęły przeróżne maszyny: samochody, pojazdy opancerzone i samoloty. Wśród eksponatów wyróżniały się: wystawa wozów pancernych (m.in. amfibia),
wystawa wozów transportowych Wojska Polskiego (czyli wszystkie STARY), sprzęt używany przez Straż Pożarną i wystawa samolotów prywatnych oraz wojskowych. Zwiedzający mogli przejechać się amfibią, motorem z II W.Ś, quadem, gazem, UAZem, oraz odpłatnie skorzystać z lotów widokowych. Dla miłośników strzelania zorganizowano strzelnicę z wiatrówkami, dla dzieci gry oraz różne zabawy, a dla łasuchów bigos i chleb z żołnierskiego pieca. Dodatkowych atrakcji dostarczyły pokazy profesjonalnych pilotów, skoki spadochroniarzy i pokaz specjalnego oddziału Straży Granicznej z użyciem śmigłowca.
  

   
Odbyły się również konkursy:
* Konkurs plastyczny dla młodzieży 
* Bieg sprawnościowy - z przeszkodami oraz na orientację 
* Zawody strzeleckie z broni śrutowej 
* Zawody w kierowaniu samochodem UAZ

Imprezę zwieńczyła ceremonia wręczenia dyplomów, konkurs tańca do muzyki wojskowej i wieczorne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

AIRSOTFTOWA STRONA

Airsoftowymi atrakcjami zajęła się grupa Albatros z Giżycka. Jeden z jej członków – Tomek ‘Sfan’ – zapytany o to w jaki sposób znaleźli się na imprezie, powiedział, że któregoś dnia odebrali telefon od głównego organizatora imprezy, który zaproponował im udział. Sfan podejrzewa, że Fundacja słyszała o podejmowanych przez nich wcześniejszych przedsięwzięciach i stąd właśnie wziął się pomysł dołączenia grupy Albatros do festynu lotniczego.
  
Pod kątem airsoftowym festyn oferował przybyłym wiele atrakcji. Przede wszystkim wspomniane już stoisko ASG, na którym znajdowały się repliki broni i oporządzenie. Na nim można było obejrzeć i dotknąć sprzęt, a także dowiedzieć się więcej o naszym hobby. Chłopaki z Albatrosa odpowiadali na pytania i wyjaśniali zasady gry. Umożliwili również zwiedzającym przymierzenie oporządzenia, zrobienie zdjęć z bronią albo z przebranymi w mundury członkami Albatrosa (ze względu na charakter imprezy i w ramach hołdu oddanego żołnierzom zawodowym przebrali się w mundury polskie: leśne i pustynne). Co ciekawe, stoisko cieszyło się większym zainteresowaniem niż stoisko Wojska Polskiego, ale jedną z największych oferowanych przez nie atrakcji okazała się możliwość założenia maski p/gazowej oraz zrobienie zdjęcia z granatem.  
  
 
  
Albatros przygotował również dwa konkursy, w więc wspomniany wcześniej konkurs jazdy UAZem. Pojazdem trzeba było pokierować po trudnym terenie w taki sposób, aby podczas jazdy nie wylać wody z otwartych pojemników. Natomiast drugim z przygotowanych przez chłopaków konkursem, było strzelanie z replik airsoftowych. Ta konkurencja odbyła się na tej samej strzelnicy, co konkurs wiatrówkowy i oczywiście nie trzeba wspominać, że również spotkała się z wielkim zainteresowaniem.
    
 
  
Podsumowując cały dzień i dokonania całej grupy Sfan powiedział: Muszę się na samym wstępie pochwalić, ze żadne inne stanowisko nie mogło cieszyć się tak wielkim tłumem zainteresowanych. Co bardzo nas cieszy. (....) Całość stała na bardzo wysokim poziomie. Każdy zwiedzający mógł przebierać w atrakcjach. Piknik przyciągał całe rodziny. Może moje ocena nie będzie obiektywna bo go współtworzyłem, ale myślę że 5+ jest dobrą miarą, jak na nasze województwo.
 

PARĘ SŁÓW O ALBARTROSIE

Skoro powiedzieliśmy już o imprezie, warto powiedzieć również kilka słów o samej ekipie, która przygotowała akcent airsoftowy. Ekipa Albatros działa w Giżycku i ściśle współpracuje z miejscowym Centrum Kultury. Powstała po rozpadzie klubu airsoftowego Kormoran, który działał na terenie tego samego miasta. Zaraz po założeniu, więc około stycznia 2009, Albatros został zarejestrowany jako Stowarzyszenie i jego członkowie rozpoczęli negocjacje z GCK (Giżyckie Centrum Kultury) na temat możliwości wykorzystania do celów airsoftowych Twierdzy Boyen i siedziby w Koszarowcu. Trzeba przy tym wspomnieć, że sama Twierdza, jest znanym obiektem strategicznym o kształcie gwiazdy, wybudowanym w latach 1844-1856. Właśnie w tym miejscu, gdzie w czasach PRL-u wybudowano dodatkowe budynki, grupa Albatros posiada magazyn oraz lokum, określane przez nich jako "centrum dowodzenia". W obecnej chwili członków grupy jest 10-ciu i prowadzony jest dalszy nabór, jednak już w tej liczebności grupa organizuje atrakcje dla młodzieży z całego miasta i okolic. Jak podkreślił Sfan, grupa nie zamierza ograniczać się do działalności w jednym regionie i dlatego jest otwarta na kontakty z innymi grupami oraz stowarzyszeniami militarnymi z całego kraju.
   
Oczywiście w nurcie przyjętych w Polsce umownych zasad airsoftu, ekipą przewodzą osoby pełnoletnie, a przynależeć do niej, jak i brać udział w organizowanych przez nich zajęciach mogą brać udział osoby od 16-go roku życia. Grupa organizuje zajęcia o szeroko pojętej tematyce wojskowej, imprezy integracyjne, obozy, oraz spotkania stricte airsoftowe, ale też szkolenia taktyczne. Członkowie grupy kilkakrotnie organizowali również pokazy airsoftowe na imprezach przygotowywanych przez wspomniane Giżyckie Centrum Kultury.
   
 
  
Z informacji jakie uzyskałam wynika, że grupa Albatros planuje jeszcze z tym roku zaprosić miłośników airsoftu na zlot zorganizowany najprawdopodobniej na terenie Twierdzy Boyen. Zlot nie będzie duży, bo przewidywanych miejsc będzie około 120, a jego termin wypadnie prawdopodobnie na jeden z weekendów lipcowych. Jeśli chodzi o wykorzystanie samej Twierdzy, wiąże się to z drobnymi problemami. Obecnie ze względu na przedłużające się prace konserwatorskie, żadne spotkania airsoftowe nie mogą się odbywać na tym terenie, jednak Sfan zapewnił mnie, że wcześniej wielokrotnie rozgrywki miały miejsce i że organizowali je jeszcze za czasów członkostwa w Kormoranie. Mają też nadzieję, że do wakacji prace zostaną zakończone i zabawa z replikami będzie tam możliwa.
   
W obecnej chwili powstaje plan zlotu, tło fabularne, oraz zarys scenariusza. Chłopaki wiele nie zdradzili... jedyne, co udało mi się od nich wyciągnąć, to kryptonim operacji: "Aurora". Czekamy więc na więcej informacji oraz na oficjalne zgłoszenie terminu i trzymamy kciuki za powodzenie i możliwość wykorzystania tak ciekawego terenu.

KOLEJNE PODNIEBNE IMPREZY

Wracając jeszcze na koniec do festynu lotniczego, warto wspomnieć, że na stronie podanej mi przez Sfan-a, w obecnej chwili już pojawiła się informacja o następnej imprezie lotniczej organizowanej na tym terenie. Będzie to "Festyn Lotniczy Mazutry 2009", który odbędzie się w dniach 1-2.08. 2009. Inną imprezą, o której się dowiedziałam, jest bliżej nieokreślony festyn lotniczy pod Warszawą, na którym już na pewno spotkamy chłopaków z Albatrosa. Kiedy kończyłam pisać tę relację otrzymałam informację dotyczącą zaproszenia dwóch członków ekipy do pomocy przy tym właśnie wydarzeniu. Szczegóły jeszcze nie są znane, jednak już teraz możemy zacząć trzymać kciuki i życzyć im powodzenia. To dobry sposób, aby w pozytywny sposób pokazać nasze hobby.
   


Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
EternalSniper 11.05.2009, h. 16:14 EternalSniper
zawsze chciałem mieć zorganizowaną grupę, liczyła 10 osób, i właśnie dla tego się rozpadła...A już miałem teren pod zabudowę . No aż się łezka w oku kręci.
Striker 11.05.2009, h. 18:04 Striker
Bardzo fajna inicjatywa, chłopaki dbają o dobry wizerunek ersoftu i wychodzą z nim do ludzi. To coś więcej, niż tylko bieganie po krzakach. Szacunek.
Prezes_____ 11.05.2009, h. 18:19 Prezes_____
Najpiękniejsze zdjęcia jak zwykle z m14 x)
przemo76suw 11.05.2009, h. 20:52 przemo76suw
Wynikła pewna nie scisłosc bo w twierdzy bendze zlot w maju Feste Boyen 3 zorganizowany przez czlonkow grupy Kormoran
Mtz* 11.05.2009, h. 22:52 Mtz*
bardzo nam miło, że chłopcy wywodzący się z pod naszych skrzydeł czynnie działają na rzecz airsoftu i oby tak dalej...

jednak muszę się zgodzić z przemkiem76suw. zaszła tu pewna nieścisłość. żaden z członków Albatros nigdy nie organizował imprez "FESTEBOYEN", chłopcy pomagali w trakcie "FB II" w przygotowywaniu ogniska i innych drobnych rzeczy tego typu.
(imprezy te od zawsze organizowane są przez stowarzyszenie "Airsoft KORMORAN"
$3

jeżeli chodzi o zabytkową Twierdzę Boyen to jest już ona "eksploatowana" przez LORDA z grupy ZAJECHANI, umowa między LORDEM a dzierżawcą terenu została podpisana w maju 2007 roku.

kolejne sprostowanie dotyczy airsoftowej grupy KORMORAN. Ekipa nie przestała istnieć tylko zredukowała swój skład o niepełnoletnich członków, którzy to założyli AlbatrosTeam

jest nam po prostu przykro, że nasze zasługi przydzielane są innym ludziom.

mimo wszystko gratuluję chłopcy
MROZANT 11.05.2009, h. 23:31 MROZANT
Szkoda że pod akapitem "PARĘ SŁÓW O ALBARTROSIE" jest zdjęcie z imprezy FB II na którym nie ma ani jednego Albatrosa tylko chłopaki z sąsiedniego Ełku;].

Medium 12.05.2009, h. 07:31 Medium
Ale nikt nie podpisał, że na zdjęciu są chłopaki z Albatrosa . Jest tylko napisane kto jest autorem użytych zdjęć - nie widzę żadnego błędu.

Jak powiem chłopakom, że są gwiazdami na zdjęciu omawianym na www.wmasg.pl na pewno się ucieszą.

Pozdrawiam

Medium
SzWeD 12.05.2009, h. 07:53 SzWeD
cholernie wygorowany artykuł... każda reklama jest dobra-wiemy o tym, ale robiac takie coś musieliście miec tez świadomość że zobaczy to wieksza- moze i niechciana przez was , liczba osób która wie dokładnie że jest zupełnie innaczej niż piszecie...

w kazdym razie, powodzenia

(i wstawcie swoje zdjecia, a nie podajcie sie za kogoś innego byle by tylko "wyglądać poważniej", wiecej honoru)
Sfan 12.05.2009, h. 10:11 Sfan
Eh... co człowiek sie napracuje żeby pokazać ludziom nasze hobby w całkowicie pozytywny sposób zawsze znajda sie ludzi którzy go chwycą za barki i wstrząsną. Przykro mi z tego powodu.
zdjęcie pochodzi z 7.12.08 wyciągnąłem z archiwum to nie jest złe ze pokazuje jak ludzie bawili sie na twierdzy... to nie fb2.

Mtz proszę daruj sobie, juz raz zrobiłeś bałagan na naszej stronie nie wiem dlaczego, znowu skłócić sie nie damy, bo dla nas najważniejsza jest pasja...
jeśli chcesz coś mi powiedzieć zapraszam na priva.

no cóż kolejna akcja albatrosa juz was tak nie dotknie "koledzy" bo to zbiórka na operacje jednego z uczniów giżyckiej szkoły...
radziu93 12.05.2009, h. 10:53 radziu93
Ale czy wy nie umiecie czytać? Tu nie ma nic wspomnianego o FB III. ALbatros organizuje swój własny zlot w lipcu a nie w maju...
MROZANT 12.05.2009, h. 12:02 MROZANT
Jeśli zdjęcie jest z siódmego grudnia to gratuluje wam zimy;]
mi to zdjęcie wygląda na okres cieplejszych dni ale kto wie jakie jeszcze anomalie czekają nas przez ten efekt cieplarniany.

Drogi Sfanie.
Jestem jak najbardziej za tym aby pokazywać nasze hobby szczególnie w naszym mieście gdzie ludzie nie znając tego sportu uważają nas za rozbrykane dzieciaki czy harcerzy biegających po lesie z wystruganymi kijami.
Sami organizowaliśmy pokazy czy strzelnice na oficjalnych miejskich imprezach w tym też w gimnazjum w którym uczą się Albatrosy

P.s. byłem na "FB" i na nieoficjalnej wersji czyli "POŻEGNANIE Z LATEM" a także na późniejszym spotkaniu gdzie zjawiły się owe osoby ze zdjęcia.
Wszystkie 3 imprezy były zorganizowane przez ekipe KORMORAN.
qubosz 12.05.2009, h. 12:20 qubosz
Heh. Jestem na tym nieszczęśliwym zdjęciu, które było zrobione 07.12.2008r Nie wypowiadam się na temat Albatrosa, ponieważ nie miałem jeszcze z nimi styczności. Pozdrawiam i życzę więcej takich sukcesów
demonNO 12.05.2009, h. 12:29 demonNO
Z tego co ja się orientuje to chłopaki z nowej grupy Albatros oprócz przypisywania sobie co niektórych osiągnięć Kormorana to jeszcze bez skrupułów szkalują imię jego imię. Cel jest bardzo wyraźny, mianowicie zaistnienie na płaszczyźnie ASG. Społeczność ASG w naszym regionie jest stosunkowo nie wielka ale za to w większości wszyscy się dobrze znają i w myśl powiedzenia " chamstwa nie zniese" przyjemniaczki typu Albatros jeszcze długo nie będą o ile w ogóle, akceptowani jako uczciwi i wporzo ludzie. Ich artykuł jednoznacznie przedstawia chęć zaistnienia ale uwierzcie nikt nie będzie się z wami strzelał.
piorek 12.05.2009, h. 15:52 piorek
Ja tam przyczepie się do samego artykułu...
Cytuję "ze względu na charakter imprezy i w ramach hołdu oddanego żołnierzom zawodowym przebrali się w mundury polskie: leśne i pustynne"
Charakter imprezy - festyn lotniczy.... No chyba, że się nie znam.
Hołd? Według niektórych na noszenie munduru danej armii trzeba zasłużyć. A gdy widzę na zdjęciu pajaca mającego na sobie spodnie panterka leśna wz.93 i zwykły t-shirt to się nóż w kieszeni otwiera. Jakiś szacunek wobec munduru powinien być zachowany. I odnoszę drobne wrażenie, iż ten artykuł został napisany na zamówienie... Ale wiem, pewnie zaraz odezwą się obrońcy uciśnionych i wyskoczą jak króliczki z kapelusza, z tekstami: "Żal Ci cztery litery ściska!".
Ale co ja tam mogę wiedzieć...
rafals1234 12.05.2009, h. 15:56 rafals1234
hehe..... Kormoran organizuje Feste III w maju, natomiast Albatrosy inny zlot pod inna nazwa w lipcu, my jako ekipa nie chemy miec nic wspolnego z ekipa Koromaran, to juz sa odzielne grupy. Jezli chodzi o zdjecie zostalo one zasiegniete z archiwum, chcielismy pokaz, ze ekipa "Kormoran" organizowala zloty fajne na , ktore przjezdzaly ekipy z calego wojewodztwa, nic zlego w tym nie widze.
nowakos 12.05.2009, h. 16:53 nowakos
FesteBoyen już za dwa tygodnie. A do lipca i Waszego zlotu daleko... Oby niesmak w lokalnym środowisku nie wpłynął na frekwencję na Waszej imprezie. No chyba, że po tym artykule nawiedzi Was mnóstwo ekip z kraju i zagranicy...
Xie 13.05.2009, h. 11:19 Xie
Spoookooojnieeee Panowie

Mam gorącą prośbę aby chłopaki z Kormorana zdawali sobie sprawę z tego, że artykuł bazuje na słowach osób z Albatrosa, ale został napisany przeze mnie. Jesli jest jakaś inna historia, o którą powinien byc tekst uzupełniony, to proszę się kierować z tym do mnie. Pisanie takich komantarzy na forum jest może i fajne, ale trudniej na tej podstawie wytłumaczyć sprawę, a odgrywanie poszkodowanego nie przyniesie takich efektów jak rzeczowe (oskubane z żali) przedstawienie sprawy i konkretne propozycje dążące do wyjaśnienia. Na żalach nikt jeszcze niczego nie zbudował, a zazwyczaj prawda leży po środku.

Stąd gorąca ode mnie prośba:
1. Aby Kormorany dogadały się z Albatriosem POZA FORUM i przedyskutowały czy należy się jakieś sprostowanie lub poprawa tekstu.
2. Kormorany zawsze mogą napisać do mnie na: xie@wmasg.pl (ew. telefon tez jest wskazany, ale to już na mailu podam) i opisać swoją wersję historii, albo dokonania własne, albo cokolwiek innego.
3. Aby było sprawiedliwie: Sfan, poproszę o wyjaśnienie źródeł informacji o wyłączeniu Twierdzy z rozgrywek.

Jeżeli Kormoran działa nadal (co nie wynikało z uzyskanych przeze mnie informacji, a dodatkowo Albatros tekst czytał przed publikacją) to rzecz jasna można zmienić 'powstała po rozpadzie' na 'wyłoniła się'.

Charakter imprezy: tu również zacytuję: "integracja środowiska żołnierzy i byłych żołnierzy zawodowych, a także propagowanie wiedzy wojskowej i patriotycznych postaw, szczególnie wśród młodzieży." Już jasne?
Co do noszenia i zasłużenia na noszenie munduru - zdania są podzielone. Również wżród żołnierzy zawodowych. Poza tym to jest tak: mundur Marines można, a na mundur polski to już trzeba zasłużyć. Niby dlaczego? Tym bardziej że do woja każdy się może zgłosić.

I jeszcze ostatnia rzecz: napisane było o imprezie zaplanowanej na LIPIEC, szczerze nie mam bladego pojęcia o żadnej majowej... w tej kwestii równiez można do mnie napisać. Poproszę przy tym o jakąś podkładkę: strona internetowa, cokolwiek. I przy okazji cokolwiek co świadczy o tym, że jednak nie ma prac konserwatorskich na Twierdzy. Wybaczcie, ale nie zamierzam się wtrącać do konfliktów Kormoranowo-podziałowych, więc interesują mnie wyłącznie informacje potwierdzone w konkretny sposób.

Widzę że wiele osób ma żale, ale zamiast samemu wypisywać "co ja tam wiem" proszę pomyśleć o tym, że nikt nie jest wszechwiedzącym Bogiem. Mail do mnie jest ogólnodostępny, więc można zawsze napisać... jeśli Wasza historia okaże się interesująca (a historia propagowania airsoftu przez Albatros - zwłaszcza przy innych negatywnych historiach o braku wyobraźni wśród maniaków airsoftu - taka właśnie była) to ją wykorzystamy. Naprawdę 'XiE' nie jest botem, czy czymśtam, tylko myślącą istotą, do której można się zgłosić, pogadać....

pozdrawiam
doktorre 13.05.2009, h. 13:31 doktorre
Gratuluje Autorce ciekawego artykułu a ekipie organizującej, chęci w promowaniu pozytywnego wizerunku air softu.
Jutluh 14.05.2009, h. 07:23 Jutluh
Na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich maniaków jak również sympatyków a także przeciwników czyli wszystkich biorących czynny udział w sprawach ASG. Jak świat światem zawsze będą ci dobrzy, gorsi i źli i w ogóle nie dobrzy. Czasami ci dobrzy są trochę gorsi a ci źli trochę lepsi. Obserwując to wszystko co się tutaj dzieje pokusiłem się na drobną analizę moim dalece nie doskonałym umysłem.
Dane z artykułu Xie zawierają sporo nie sprawdzonych informacji. (zamieszczanie artykułów na ogólnopolskim forum zobowiązuje do rzetelności i prawdy, tłumaczenie że pisze się na podstawie informacji uzyskanych od kogoś nie do końca usprawiedliwia, np. chciałbym zamieścić super wiadomość, tereny na wschodzie Litwa Białoruś i Ukraina zostaną przyłączone do Polski a Niemcy wypłacą odszkodowania wojenne do tego uczestnicy Jatły i Teheranu ujawnią wszystko i przeproszą poszkodowanych. Zapewniam że jest to szczera prawda.) Jakie to ma znaczenie? Dla Albatrosa żadne ale dla Kormorana zasadnicze. Treść artykułu oraz komentarze pozwalają wysunąć wniosek że sporo racji jest po stronie Kormorana.
Sfan 14.05.2009, h. 11:36 Sfan
Uważasz te spraw za jakieś machlojki??? Zapraszam na PW. Spokojnie da sie ze mną pogadać, chyba, ze sie ktos boi ze zburzę jego światopogląd. Nie chem nic sugerowac ani negowac ale wiekszosc ludzi dajaca komenty to ludzie zwiazani z Kormoranem... coz dlatego nie sa obiektywni...
po tym artykule dużo nowych kont powstało na wmasg...
oficjalne wytłumaczeni zastały złożone...
MROZANT 14.05.2009, h. 20:49 MROZANT
niech ktoś potwierdzi że albatrosy organizowały coś na twierdzy.. jest napisane że nie raz. owszem znalazłem informacje na temat jednej małej strzelanki a tak po za tym to tylko to co wiem bo widziałem i na pewno nie są to pozytywne rzeczy.. jeśli chcesz możemy prać brudy na ogólnopolskim forum bo sobie nie mamy dużo do zarzucenia po za wyrzuceniem niepełnoletnich istot z naszego teamu. a wy??!!

"Tomek ‘Sfan’ – zapytany o to w jaki sposób znaleźli się na imprezie, powiedział, że któregoś dnia odebrali telefon od głównego organizatora imprezy, który zaproponował im udział. Sfan podejrzewa, że Fundacja słyszała o podejmowanych przez nich wcześniejszych przedsięwzięciach"

dzisiaj podczas przygotowywania twierdzy boyen do FB III u słyszałem od jednego z przewodników (pani Krystyna dla wtajemniczonych) że owa fundacja szukała grupy KORMORAN ale nie mogli chwilowo znaleźć do nas kontaktu. mieli zgłosić się za tydzień ale już się więcej nie odezwali.

powiedzcie mi o jakich waszych czynach słyszeli skoro działacie od stycznia a kontakt musieliście złapać gdzieś w marcu czyli w tym terminie kiedy nas szukano.

bo z tego co się orientuje to do tej pory na terenie Giżycka działał tylko jeden klub.

oby tak dalej...
pzdr.
rafals1234 14.05.2009, h. 21:42 rafals1234
heheh.... oto moje nr gg 10316910 prosze do mnie pisac bo dalsze kłotnie sa bezsensowne
Sfan 15.05.2009, h. 11:12 Sfan
oooo nie teraz juz przesadziłeś...
niechciał bys abym pisał jakie świństwa od początku roku wyprawiał nam Kormoran...

napisz na pw pogadamy...
JaPoChomika 15.05.2009, h. 23:12 JaPoChomika
hahahaha...
Nie wiem jak was ale ta cała sytuacja mnie bawi.
Niezły kwas xD
Może się pozagryzajcie? x]
przemo76suw 17.05.2009, h. 20:19 przemo76suw
Tak sie sklada koledzy z Abtrosa ze nie jestem powiazany w rzaden sposób z Kormoranem no poza znajomoscią z Lordem i Mtzem a w asg dzalam od 2006 roku czyli pare lat
Xie 19.05.2009, h. 07:58 Xie
Bosko, ale ja nadal nie dostałam żadnego maila od osób oskarżających.
To co? Chcecie sobie jeszcze piankę na forum pobić licząc na to że nikt nie będzie chciał tego skasować?

Szczerze nie interesują mnie pisane tu opinie oskarżające i obrażające mnie lub moich informatorów. Jeżeli ktoś kwestionuje jakość mojej pracy, proszę spróbować to wyjaśnić, zapytać jakie JA mam źródła, a nie rzucać puste słowa. Przypominam również, że słowa 'Sfan napisał' świadczą o tym, że źródłem informacji jest Sfan (i obrazują to co ON sądzi a nie to co sądzi wielka encyklopedia prawdy objawionej).

pozdrawiam
Ana 31.05.2009, h. 16:18 Ana
"kolejne sprostowanie dotyczy airsoftowej grupy KORMORAN. Ekipa nie przestała istnieć tylko zredukowała swój skład o niepełnoletnich członków, którzy to założyli AlbatrosTeam "

Sami, jako dowódcy pisaliście o likwidacji grupy, więc może bez hm.. "bajek" ? o jakimś zredukowaniu o osoby niepełnoletnie. Bynajmniej ja jakoś o tym nie słyszałam, mimo, że należałam do Kormorana.

Ale co do tematu . Dobrze, że w giżyckim airsofcie nadal coś się dzieje, i wychodzi on poza granice miasta. Co do zlotu zorganizowanego przez Albatros'a, bardzo możliwe, że odwiedzę, choć teraz już tylko z aparatem, nie bronią :] Pozdrawiam.
Mtz* 03.09.2009, h. 22:54 Mtz*