Daj cynk
Reklama

Artykuły

WOŚP 2013: Gdynia

Akcje charytatywne, 21.01.2013, h. 23:17, dodał: Promant
2

Relacja nadesłana przez ekipę Navy Sharks z finału WOŚP w Gdyni.WOŚP z Navy Sharks w Gdyni.

 

 


Navy Sharks i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Razem dla potrzebujących po raz drugi i, miejmy nadzieję, nie ostatni. W jaki sposób kwestowaliśmy? Gdzie można było nas znaleźć? Zapraszam do lektury.


13.01.2013, godzina 7:00 rano. Zbiórka pod Gemini. Z tego miejsca rozpoczęliśmy rozładunek sprzętu, który był potrzebny do rozłożenia naszego stanowiska. Do godziny 9 rano byliśmy już w pełni gotowi do wysłania pierwszych „patroli”, których zadaniem było kwestowanie w centrum Gdyni i Rumi.

 

 

 DSC_0300.JPG

 

 


Po przygotowaniu wszystkiego, w tym sekcji i łączności, ruszyliśmy w drogę. Dzięki „erefkom” mogliśmy utrzymywać stały kontakt między sekcjami i bazą dowodzenia. Zmienialiśmy się na poszczególnych punktach średnio co 2-3 godziny.

 

 

 

DSC_0291.JPG

 

 


W godzinach rannych, aktywność mieszkańców Gdyni była znikoma , a co za tym idzie puszki pozostawały puste. Lecz od godziny 10-11 zaczęło się, patrole cieszyły się dużym zainteresowaniem, a stacjonujący, w Centrum Gemini, członkowie ekipy NS mieli pełne ręce roboty. Ludzie z zaciekawieniem podchodzili i wypytywali o sprzęt, korzystając z okazji tłumaczyliśmy ludziom jakie jednostki rekonstruujemy i czym jest Airsoft.

 

 

 

DSC_0347.JPG

DSC_0366.JPG

POTRZEBNE WSPARCIE... NATYCHMIAST! :)

 


Puszki zapełniały się szybko, a stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym samym czasie tuż obok, miały miejsce licytacje różnorakich przedmiotów. Nieoczekiwanie jeden z naszych patroli natrafił na Szturmowców z Gwiezdnych Wojen. Oczywiście, autor tego tekstu jako wielki fan GW musiał sobie strzelić fotkę :) Koledzy nie mieli wyboru i musieli pójść za mną ;D

 

 

 

19281_507013006018211_966895880_n.jpg

 

 


Nasze stoisko, odwiedzało mnóstwo ludzi, oczywiście największą frajdę miały (nie no to was zaskoczy), dzieciaki. Niektóre maluchy miały tyle energii, że każdy z nas zastanowi się nad rolą ojca jeszcze kilkanaście razy ;)(Starość...). Tak czy siak niektórym ciężko było za nimi nadążyć.
Mimo wszystko nie poddaliśmy się nawałnicy maluchów i jakoś się wybroniliśmy.

 

 

 

DSC_0411.JPG

 Ah te dzieciaki, wszędzie w tym samym czasie :)

 

 


Po południu, w godzinach 15-16 mieliśmy chwilkę wytchnienia. Zaczęliśmy szacować ile mniej więcej kto zebrał. Trzeba przyznać, że jedna puszka była wyjątkowo ciężka :) Co nas oczywiście cieszyło. Po krótkim odpoczynku, zostały ustalone kolejne składy patroli. Każdy wrzucił sprzęt na siebie(oraz kilka suchych żartów dla ludzi) i w wyznaczonych sekcjach ruszaliśmy na Gdynię, zachęcać i promować naszą drużynę, airsoft i przede wszystkim zbierać pieniążki na szczytny cel.

Czas leciał szybko, ze względu na panującą w drużynie rodzinną atmosferę. Dzięki temu, że w sumie żaden z nas nie przestawał się uśmiechać lub śmiać, ludzie interesowali się nami i chcieli się dowiedzieć, kim jesteśmy, czym się zajmujemy. Cierpliwość nas nie opuściła, tak więc swobodnie rozmawialiśmy z ludźmi. Nasze stoisko cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że zwróciła na nas uwagę... gdyńska telewizja.

 

 

 

 

 

 


O godzinie 22:00 zdaliśmy puszki do sztabu, następnie zlikwidowaliśmy stoisko i rozeszliśmy się do domów.

 

 

 

DSC_0425.JPG

 

 


Szczególne podziękowania dla naszych fotoreporterów, Mariki, IX LO Gdynia i wszystkich tych, którzy wsparli 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!

 

 

 

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 4)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Frostu 22.01.2013, h. 00:47 Frostu
Szkoda, że w wywiadzie nic więcej o grupie ani o airsofcie się nie dowiedzieliśmy ;) chyba, że to jeden fragment tylko.

Widzę, że stoisko w jakimś ciepłym miejscu (zwykle galerie) to dobry pomysł, lepszy niż same patrole. Trzeba się dogadać za rok z jakąś galerią ;)
Niedawno przemianowaliśmy się ze sprzętu "co kto ma" na sprzęt jednostek US. Jesteśmy w fazie początkowej, dlatego nie ukrywam, że wiele rzeczy jest do dopracowania. Tworzymy stronę więc o samej ekipie też będzie można znaleźć co nie co.

Pozdrawiam.
robu14 22.01.2013, h. 14:18 robu14
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 30950

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane