Daj cynk
Reklama

Artykuły

WOŚP 2013: Sosnowiec

Akcje charytatywne, 14.01.2013, h. 21:21, dodał: Promant
24

Kolejna relacja z airsoftowego WOŚPu 2013 nadesłana została z Sosnowca.



Zapraszamy do lektury kolejnej relacji z airsoftowego WOŚPu 2013, którą do redakcji WMasg nadesłano z Sosnowca.

 

 

 

21 finał WOŚP już za Nami. To był już 3 finał, w którym brała udział grupa H.A.T.S.

 

 

 DSC_0399.jpg

 

 


Zbiórka wszystkich operatorów grupy miała miejsce już o godz. 8:00 na osiedlu ul. Jagiellońskiej skąd większość z nas pochodzi. Jednak dwóch naszych kompanów (Laki i Rodas) stawiło się w gotowości o godz. 6:30 pod kościołem w dzielnicy Ostrowy Górnicze, gdzie zebrała pierwsze datki.
Po krótkim omówieniu dziennego planu działania, ruszyliśmy zbierać pieniążki. Podzieliliśmy teren dla trzech dwuosobowych fire teamów i rozpoczęło się kwestowanie.

 

 

 

DSC_0385.jpg

DSC_0387.jpg

 

 

 

Przez kilka godzin poruszaliśmy się głównie po okolicy naszego osiedla. Po krótkiej przerwie na rozgrzewającą kawę i herbatę na stacji BP na ul. Piłsudskiego ruszyliśmy w dalszą trasę.

 

 

 

DSC_0379.jpg

DSC_0388.jpg

 

 

Pamiętając prośbę pielęgniarki z ubiegłego roku wybraliśmy się do pacjentów w Szpitalu Miejskim nr.1 na Zegadłowicza. Zostaliśmy tam bardzo gorąco przyjęci zarówno przez personel jak i samych pacjentów, którzy cieszyli się, że mimo pobytu w szpitalu mogą wspomóc Orkiestrę. Po wizycie w szpitalu udaliśmy się na mały posiłek, a następnie do centrum handlowego Plejada, gdzie w międzyczasie odbywały się koncerty i licytacje na rzecz WOŚP. 

Spotykani przez Nas ludzie byli bardzo zainteresowani tym, czym się zajmujemy, a my jeszcze chętniej opowiadaliśmy o naszej pasji, którą jest airsoft. Przy okazji wrzucania pieniążków do naszych puszek chętnie pozowaliśmy do zdjęć z przechodniami.

 

 

 

DSC_0394.jpg

DSC_0401.jpg

DSC_0409.jpg

 

 

 

Po pierwszej wizycie w centrum handlowym przemieściliśmy się na miejski stok narciarski, gdzie napotkaliśmy setki rodziców ze swoimi małymi pociechami, jeżdżącymi na nartach, sankach itd. I także w tym miejscu zrobiliśmy spore zamieszanie swoją obecnością i jednocześnie napełniliśmy puszki datkami.

 

 

 

DSC_0417.jpg

 

 

Po około 2 godzinach powróciliśmy do wcześniej wspomnianego centrum handlowego, aby ogrzać się i zapełnić jeszcze bardziej puszki.

 

 

 

DSC_0414.jpg

 

 

Po godz. 20:00 zameldowaliśmy się w sztabie WOŚP, aby rozliczyć zebrane pieniądze i spotkać się z szefem sztabu celem wymiany uwag oraz wspólnych spostrzeżeń. Rozmowa była jak zwykle owocna i już w dniu wczorajszym powstał plan działania jaki mamy zamiar zrealizować w przyszłym roku podczas kolejnego finału Orkiestry, podczas którego na pewno nie zabraknie grupy H.A.T.S.

 

„Filet”

 

 

 

DSC_0428.jpg

DSC_0431.jpg

 

 

 

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
kycho 14.01.2013, h. 21:32 kycho
- Lók, jo jes Twoj father...
- NieeE! Ojciec z hanysowa...!
... a reszta znocie z filmu, niestety Hanys sie kipnie... :( :D
Hanys z Sosnowca?...
shardac 15.01.2013, h. 16:44 shardac
Nie, ale nie wiem o co Ci chodzi, tj. co masz na myśli?
kycho 15.01.2013, h. 22:26 kycho
Kammo 14.01.2013, h. 21:50 Kammo
myślę ze w tym roku sprzyjała nam pogoda, trochę mrozu było ale dzięki śniegowi który napadał dość solidnie mieliśmy okazje wprowadzić małą atrakcje na stoku narciarskim w naszym mieście :)
Wiśnia 14.01.2013, h. 23:31 Wiśnia
Ile zebraliscie?
Kammo 15.01.2013, h. 00:33 Kammo
około 3,5 tys. łącznie
Echo93 15.01.2013, h. 07:50 Echo93
Mieliście pozwolenie policji...? Pytam, bo nie jestem zwolennikiem łażenia w ten sposób.
Taa, a do tego akredytację premiera i błogosławieństwo papieża. Przeszkadza Ci zbieranie na WOŚP? A może traktujesz asg bardziej jako doznanie erotyczne skoro "nie jesteś zwolennikiem łażenia w ten sposób" zakamuflowany airsoftowcu?. WOŚP to w zasadzie jedyna okazja by się bezkarnie lansować. Do puki nie przekraczają granic zdrowego rozsądku, takie lansowanie się w tym przypadku przynosi bardzo pozytywne efekty. Pozwolenie policji nie jest Ci potrzebne, o ile nie masz zamiaru przestraszyć postronnych przechodniów.
Relu 15.01.2013, h. 09:00 Relu
@Up

Nie jedyne :)
My złapaliśmy podczas 11.11 kontakt z prezydentem miasta i podczas WOŚP dostaliśmy zaproszenie na wiele imprez między innymi 3 maja, dni miasta czy jeszcze raz 11.11 :)
Poza tym współpracujemy z Centrum Kultury gdzie również jesteśmy zaproszeni na różnego typu imprezy.
MyN3 15.01.2013, h. 11:00 MyN3
Ja rok temu chodziłem po warszawie z funkcjonariuszami Boru, ŻW i Policji. Mieliśmy więcej szpeju od nich xD. Nikt sie nie czepiał.
kajtoo5 15.01.2013, h. 20:46 kajtoo5
filet84 15.01.2013, h. 08:53 filet84
wszelkiego typu poinformowanie służb porządkowych zostało załatwione przez sztab WOŚP naszego miasta. A swoją drogą kwestowanie w pełnym szpeju ASG przyciąga uwagę przechodniów i sprawia że sami z zainteresowaniem do Nas podchodzili co było widać wieczorem podczas przeliczania puszek Naszych i innych wolontariuszy.
lukaczewski 15.01.2013, h. 11:16 lukaczewski
Na WOŚP się kwestuje nie lansuje ... ale rozumiem że czasami komuś może się pomylić
A nie można połączyć jednego i drugiego?
Tomek_GGRS 15.01.2013, h. 11:45 Tomek_GGRS
OLI2i 15.01.2013, h. 12:53 OLI2i
W tamtym roku brałem udział w WOŚP razem z grupą i żałuje że w tym roku nie wypaliło ponosić te kilkanaście kilo dla dobra innego człowieka i pomarznąć trochę aby inne dzieci dzięki naszym chęciom miały większą szansę na przeżycie - bezcenne! Inni siedzą w domu nic nie robiąc wypisując posty i nazywają się Airsoftocami. Dzięki takim imprezom rozszerzamy i promujemy ASG, też organizujemy różnego typu pokazy dzięki takim ''wyjściom'' wspiera nas Urząd Miasta, Dom kultury, Młodzierzowe Centrum Kariery, oraz LOK, jeździmy na akcje charytatywne ostatnio nawet i udało się zorganizować inscenizację bitwy z replikami ASG. Co do policji wspiera nas, jak to mówią lepiej latać po lesie niż ćpać i demolować. Jeżeli będziemy ograniczali się do co tygodniowej wymiany kompozytu w lasach po za miastem itp. to w jaki sposób ma się rozwinąć pojęcie ASG? Pokazując coś innym, tworzymy coś nowego.
R41nM4n 15.01.2013, h. 13:26 R41nM4n
Tylko w Sosnowcu grupy paramilitarne muszą ubezpieczać puszki WOŚP'u w obawie przed kradzieżą xD
Echo93 15.01.2013, h. 14:32 Echo93
Zacząłem miło :), ale Twoj pierwszy komentarz odbiega zdecydowanie od moich standardów. Raz - błąd ortograficzny, dwa - ta ironia była niepotrzebna. Trzy, nie chciałem Wam umniejszać, szczególnie, ze był to dobry cel. Ale czy Wy wykorzystujecie go do lansowania?! To jest dziecinne, chodź byscie udawali, ze Wazszym jedynym celem byla zbiorka pieniedzy. Niemniej gratuluję wyniku. Obraziłeś mnie 2krotnie, raz nazywajac airsoftowcem, dwa belkot o moim erotycznym zyciu. Dlatego, wlasnie nie identyfikuje sie z Tym calym towarzystwem- lans itd, jestem w Zwiazku Strzeleckim, w druzynie gdzie sie nie opierdalam, nie lansuje sie nigdy po miescie, nie chodzę w mundurze bez potrzebny, nie strzelam się po lesie, zanieczyszczać go, jak i nie mam wreszcie kontaktu z takimi osobami ja Ty... A, nie mow, ze jestem zazdrosny o sprzet bo kasy nie mam, mam. Jeszcze jedno, nie mam 18lat i jestem studentem - to jakbys sie pytal... ;). Chodz mysle, ze jestes wyjatkiem - i przez takie wlasnie wypowiedzi Wasze
Gdzie tu jest lansowanie? jesteś w ZS Strzelec? podaj nr jednostki chętnie pogadam z Twoim dowódcą. Zrobili coś dobrego a Ty? Pomarzłeś trochę? Nie? dupe ciężko było wystawić za próg domu? kogo tu interesują Twoje pieniądze? masz,czy nie masz, naprawde nie trzeba o tym pisać:) Student? czego? widzę, że świetnie znasz się na ortografii. Zapraszam do psychologa bo widzę kolego, że lekkie problemy z emocjami się pokazują:) Usiądź sobie u niego wygodnie, wygadaj się mu, a nie siejesz niepotrzebny ferment:) jeśli się nie identyfikujesz ze społeczeństwem as to po co zakładasz profil na forum poświęconym temu zagadnieniu:)? poczytaj parę razy swoją wypowiedź i pomyśl czy było to potrzebne. Jestem poirytowany Twoją postawą w tym temacie, zapewne tak jak reszta osób, którym przyszło czytać Twoje żałosne wypowiedzi typu: ,,Mieliście pozwolenie policji...? Pytam, bo nie jestem zwolennikiem łażenia w ten sposób." Pozdrawiam. Piro:)
kubis111 15.01.2013, h. 15:20 kubis111
WMASG... Witryna Maniaków Air Soft Guns. Skoro nie jesteś airsoftowcem to co tu robisz kolego. Zapraszam na forum Twoich kolegów ze Strzelca, bo my tutaj spin nie chcemy :)

Pozdrawiam, Airsoftowiec.
KaziK 15.01.2013, h. 18:19 KaziK
Podpisuję się pod postem KaziK-a:)
kubis111 15.01.2013, h. 18:30 kubis111
lukaczewski 15.01.2013, h. 15:44 lukaczewski
Panowie spokojnie...

Ja też kwestowałem i też w mundurze - co prawda nie biegałem po całym mieście ale wolny kraj ...

Na pewno mundur przyciąga i ludzie chętniej nam dawali niż osobą nie ubranym w mundur.

Ważne by nie zapominać jednak że kwestujemy dla dobra innych (na swój sposób)

I na koniec doceńmy ludzi którzy brali w tym udział z tych czy innych powodów - jest to po prostu spory wysiłek (my kwestowaliśmy o 8:00 do 18:30 nogi chciały wejść wiecie gdzie)
Oczywiście ja to rozumiem !!!:D POPIERAM w 100%:D kwestowałem również w moim mieście niestety nie w mundurze, ale chciałem pomóc innym ludziom:) Więcej akcji tego typu!!!:) Nie miałem zamiaru kłócić się z tym panem, a po prostu wytłumaczyć mu parę zagadnień:) Pozdrawiam:D!
kubis111 15.01.2013, h. 16:35 kubis111
Z kwestą jest jak z filmikami ze strzelanek - to jasne, że nie pokaże się 2h chodzenia, czołgania się po krzakach i pogaduszek między graczami, tylko najlepsze akcje.

To prawda, mundur to świetny chwyt - tylko nie skojarzcie tego z łapanką ludzi na kasę, o nie!

Dużo tłumaczenia wielu osobom, że nie, nie jestem żołnierzem, tylko gram w ASG. A potem na pytanie: "A co to ASG?" parę słów i odesłanie do wmasga, jako, że to temat-rzeka. Co ciekawe, o hobby pytali mnie tylko dorośli faceci. I pytania dzieci: "Czy to jest żołnierz?"

No i najlepszy tekst pewnego starszego pana: "O taką właśnie młodzież walczyłem."
Ilos 15.01.2013, h. 18:37 Ilos
Rogaś 15.01.2013, h. 23:13 Rogaś
Jako osoba zrzeszona z grupą HATS chciałem im serdecznie podziękować jak i pogratulować wyniku. Co do kolegi echo93 to mam nadzieje ze "93" to nie liczba odnosząca się do daty twoich urodzin bo po wypowiedzi można tak wywnioskować. Dopóki nie nosze na mundurze oznak przynależności do jednostki to mogę ubierać się w co chcę. Pozwolenie policji ?? Pokazać ci filmy z naszych spotkań "face to face" z policją podczas bram na weselach? Jedyne co usłyszałem od policji to "chcecie się z nami postrzelać"... Wiele osób nas pyta co to jest to ASG. Osoby nie doinformowane w tym temacie pytają co to jest i z czym to się je. My jako osoby tym zafascynowane z chęcią odpowiadamy na ich pytania. Na jakie pytania możesz takim osobom odpowiedzieć ?? Na żadne bo nie jesteś ersoftowcem więc twoja wypowiedź w tym temacie mija się z celem. Tak jak pisali koledzy wyżej idź być .... na forum o tematyce strzelca. Pozdrawiam wszystkich ersoftowców !!!! Niech kompozyt będzie z Wami.
Mike007 15.01.2013, h. 23:30 Mike007
charytatywny lans