Daj cynk
Reklama

Artykuły

WOŚP 2013: Sochaczew

Akcje charytatywne, 09.01.2013, h. 22:26, dodał: Promant
18

Wprawdzie jeszcze nie było finału WOŚP, ale już teraz możemy zamieścić pierwsze sprawozdanie ze zbiórki pieniędzy na rzecz Orkiestry, dokonanej przez ASG Sochaczew.



Co roku, po kolejnym finale WOŚP, zamieszczamy sprawozdania z Waszych działań charytatywnych, mających na celu wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku ASG Sochaczew wyprzedził wszystkich, dokonując pierwszej zbiórki pieniędzy podczas gry, która odbyła się tydzień przed finałem Orkiestry. Poniżej prezentujemy sprawozdanie nadesłane przez airsoftowców z S-ASG.

 

 

 

 

12.jpg

 

Dnia 6 stycznia 2013 jak co roku w niedziele poprzedzającą Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grupa maniaków S-ASG zorganizowała spotkanie mające na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP i wsparcie XXI Finału. W tym roku zebraliśmy się w całkiem pokaźnej grupie składającej się z 44 osób.

 

 

 

4.jpg

 

 


Przed spotkaniem, każdy uczestnik zasilił puszkę kwotą, którą uważał za stosowną oraz otrzymywał charakterystyczne, czerwone serduszko. W ten sposób udało się nam zasilić konto Orkiestry kwotą ok. 440 zł.

 

 

 

6.jpg

1.jpg

 

 


Sama strzelanka przebiegała w miłej atmosferze, wszyscy grali fair play, a fragom nie było końca i po zakończeniu całej rozgrywki, każdy uczestnik mógł pochwalić się uzyskanymi trafieniami. Działanie przeprowadzane były na terenie CQB/Mout w pobliżu Sochaczewa.

 

 

 

3.jpg

7.jpg

 

 


Między kolejnymi scenariuszami, przeprowadzane były pojedynki, w których zwycięzcy mogli zdobyć gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

 

 

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

 

 

Podsumowując, dzień należał do naprawdę udanych, pogoda jak i frekwencja dopisały, a my jako społeczność S-ASG postaramy się w przyszłym roku zebrać jeszcze więcej. Zapraszamy już teraz wszystkich na kolejny finał, bo nas tam na pewno nie zabraknie!

 

 

 

2.jpg

5.jpg

 

 


Pragniemy także podziękować fotografom za kawał dobrej roboty, zaprzyjaźnionym ekipom z Sochaczewa i okolic, oraz wszystkim uczestnikom.

Marcin "Ru-D" Rutkowski

 

 

 

 

Źródło:

www.s-asg.pl

Ocena wszystkich (4.55, głosów: 11)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
scot 10.01.2013, h. 08:59 scot
Gorąco zachęcamy wszystkie grupy do zgłaszania się do lokalnych sztabów WOŚP. Nawet jeśli jest Was tylko kilkoro i nikt nie ma identyfikatora to zawsze możecie się pokazać (zarówno że Jesteście jak i przylansić;) i urozmaicić zbiórkę w Waszej miejscowości. Nie jest ważne, że inna grupa, wylaszczone panny (czy kto tam jeszcze) zbierze więcej - w tym obszarze to nie zawody bo wszystko idzie do jednej wielkiej puchy. Zachęcany do aktywności. Miłej zabawy.

Siema
eliasz 10.01.2013, h. 11:22 eliasz
Nie no super, że daliście na WOŚP itd. itp.

Ale czy na WMASGu naprawdę nastał czas na wrzucanie newsów pt. "dałem dychę na WOŚP wrzućcie mnie na główną"? Czy naprawdę ta strzelanka to jest jakiś powód do dumy i chwały i rozgłaszania tego na cały kraj?

Wg. mnie failstart finału.
A dlaczego nie? Czym to się różni od kwestowania w trakcie finału? Liczy się intencja i gotowość działania, a biorąc pod uwagę jak wielu ludzi nic nie robi - nie widzę powodu żeby odrzucać czyjekolwiek inicjatywy.
Promant 10.01.2013, h. 12:00 Promant
Promant, jasne, że nie należy odrzucać inicjatyw itd.Ale co innego kiedy ludzie się postarali, napracowali, zorganizowali coś dla innych.A co innego kiedy wiara się spotkała na strzelankę zrzucili się po dyszce i wysłali newsa na główną o niczym. To tak jak bym ja jako gracz airsoftowy napisał relację jak wrzucam dychę do puszki. Albo jak byśmy teamem spotkali zrobić sobie sweetfocie w terenie z serduszkiem na giwerze. Rozumiesz jak to wygląda na tle innych przedsięwzięć planowanych w kraju przez inne grupy ASG?Nie dajmy się zwariować z tym chwaleniem się dobroczynnością bo nie o to chyba w tym wszystkim chodzi.

PS> Czekam na te 44 minusiki z Sochaczewa ;)
eliasz 10.01.2013, h. 12:09 eliasz
"To tak jak bym ja jako gracz airsoftowy napisał relację jak wrzucam dychę do puszki. Albo jak byśmy teamem spotkali zrobić sobie sweetfocie w terenie z serduszkiem na giwerze." - To teraz Ty byś był na głównej. :D
Karpecek 10.01.2013, h. 14:17 Karpecek
Tylko widzisz Eliasz - idąc Twoim tokiem myślenia - nie powinniśmy w ogóle pisać o WOŚP, ani jakichkolwiek inicjatywach airsoftowców, bo wszystko można podciągnąć pod "chwalenie się".
Promant 10.01.2013, h. 16:03 Promant
Ru-D 10.01.2013, h. 13:32 Ru-D
Trzeba bylo zrobic cos takiego a nie teraz "gorzkie zale" wylewac. Najlepiej siedziec przed kompem jak no life i krytykowac.
Ale co mam kolego zrobić? Pójść z kolegami się postrzelać?
Co "takiego" zrobiliście, że chwalicie się tym na całą Polskę?
eliasz 10.01.2013, h. 13:39 eliasz
@ Eliasz: Nic. Tylko solidarnie wspomogli akcję, przyłączyli się do niej. A nie jak (wspomniane wcześniej) siedzieli przed kompem i krzywili się że mało profesjonalne, że bez sensu itp. A musi? być? Ja myślę, że Ty im po prostu zazdrościsz, bo Ciebie tam nie ma i nie o Tobie piszą. Może tak nie jest, to jest tylko moja opinia ;) Ale zastanów sie przed napisaniem podobnych postulatów, czy może nie wyjdę na buca, jak skomentuje gości, którzy 'coś' zrobili, podczas gdy mi zostało tylko patrzeć i krytykować? ;)
Karpecek 10.01.2013, h. 14:24 Karpecek
Ja się zgadzam z eliaszem niestety. Znam wielu ludzi którzy planują na WOŚP coś sporego, łącznie z pokazami etc a wy zrobiliście strzelankę na 44 osoby i wchodzicie na główna. Oczywiście nie neguje, zdecydowanie popieram waszą inicjatywę ale czy nie jest to trochę nie fair w stosunku do innych ?
Scharf 10.01.2013, h. 20:43 Scharf
scot 10.01.2013, h. 14:17 scot
o co tyle szumu? to, że impreza jest tydzień przed finałem wynika z faktu, że kilka osób ma chęć postrzelać i przy okazji do puchy wrzucić. w dniu finału ludzie mogą mieć inne obowiązki/zadania/plany więc na strzelanie nie będzie czasu. każdy z uczestników ma prawo opisać imprezę w której brał udział a skoro admin doszedł do wniosku żeby info opublikować to tak też zrobił. w związku z tym zamiast psuć atmosferę na forum lepiej skierować gorzkie żale na PW bezpośrednio do admina portalu i tam protestować. tyle
Ilos 10.01.2013, h. 14:51 Ilos
Fajna akcja.
Co do hejtów: Zgłosili, weszło na główną, bez powodu raczej tak się nie dzieje.

Z tym, że to dziwne... Bo u nas w sztabie było jasno i wyraźnie powiedziane, że zbieranie pieniędzy tylko i wyłącznie w niedzielę. Nie wiem, jak to wyglądało w Sochaczewie, ale coś mi tu nie pasuje. Chyba, że macie specjalne pozwolenie czy coś.
nie trzeba specjalnego zezwolenia lecz minimum dobrej woli i koordynacja działań.
akcja zbierania pieniędzy przez fundację trwa przez cały rok a zawsze w 2 niedzielę stycznia jest wielki finał z kwestą "na mieście". powyższa impreza była omawiana ze sztabem, ale była akcją środowiska które przekazało środki, a nie samego sztabu. pamiętać należy, że żeby przekazać środki na rzecz fundacji nie trzeba być jej członkiem ani wolontariuszem i można dokonywać wpłat przez cały rok. finałowe identyfikatory (wraz z puchą) mogą być wykorzystywane jedynie w dniu finału. impreza zorganizowana, zamknięta. wszystko jasne
scot 10.01.2013, h. 15:06 scot
Promant 10.01.2013, h. 16:09 Promant
Proszę wszelkie dyskusje za i przeciw inicjatywom WOŚP kontynuować na PW. Nie oceniamy tutaj formy działań tylko piszemy o efektach. Nikt nie musi pochwalać określonych działań; natomiast zawsze może przedstawić środowisku swoje dokonania.

Dalsze kłótnie zostaną uznane za celowe OT i spowodują przewidziane konsekwencje.
OLI2i 10.01.2013, h. 17:08 OLI2i
Baaaaaaardzo świetny pomysł
Scharf 10.01.2013, h. 20:40 Scharf
Czyli jak w niedziele wrzucę wam opis i zdjęcia z udziału w WOŚP to wrzucicie mnie na główną ? Jeśli tak to super, bo mamy dość zorganizowaną akcje :)
scot 10.01.2013, h. 21:33 scot
rączki mi trochę opadają. w moim odczuciu admin wrzucił temat na główną by pokazać że już coś się kręci i że nie trzeba robić wiele by zrobić coś. może być to zachętą dla mniejszych grup na produktywne spędzenie dnia bo: działamy w słusznej sprawie (zbiórka kasiory), ludzi może być więcej niż zwykle (bo cel taki a nie inny), promocja grupy/hobby (co jest szczególnie ważne w małych środowiskach gdzie nie bardzo jest się z kim/do kogo strzelać). czytając powyższe posty dochodzę do wniosku, że chyba lepiej nic nie pisać i nic nie robić - no chyba że napad na bank rezerw federalnych bo wszystkie inne mniejsze formy aktywności niegodne są by je upubliczniać. dajcie spokój i nie bijcie piany.pozdrawiam
werner 10.01.2013, h. 23:31 werner
Wiece, w mieście gdzie co niedziele na placu boju spotyka się 10 - 15 os. taki dzień jak ten to naprawdę powód do dumy. Jak widzicie na zdjęciach są tam osoby które trzymały replikę pierwszy raz w ręku. Zorganizowany był punkt gdzie można było pożyczyć replikę i sprawdzić czym jest ASG. Może to właśnie na takiej strzelance, zorganizowanej z myślą o pomocy dzieciakom ludzie spojrzeli na Airsoft trochę inaczej - ooo nie jest to banda wariatów latających z plastikowymi zabawkami, a ludzie którzy się dobrze bawią i nie robią nikomu krzywdy, a do tego wszystkiego potrafią zrobić coś dla innych.