Daj cynk
Reklama

Artykuły

Wywiad z założycielami Redwolfa

Wywiady, 12.10.2010, h. 10:53, dodał: Regdorn , autor: Bukhart
21

Wywiad z założycielami Redwolfa Christopherem Pun oraz Paulem Chu.Założyciele Redwolfa, Paul Chu i Christopher Pun byli na tyle mili, że mimo krótkiego czasu od zapowiedzi do mojego przyjazdu, poświęcili mi sporo czasu i zgodzili się udzielić krótkiego wywiadu. Zapraszam do lektury!

 

Wmasg.pl: Redwolf jest postrzegany jako solidny sklep, z długą historią zaopatrywania maniaków w dobry sprzęt. Jak określilibyście swoją misję?

 

Redwolf Airsoft: Stać się największym dostawcą, czymś jak Amazon dla produktów airsoftowych.

 

Wmasg.pl: Jak to się zaczęło? Czy założyciele Redwolfa byli zainteresowani airsoftem, czy militariami w szerokim pojęciu? Proszę powiedzcie też coś o inspiracji dla logo.

 

Redwolf Airsoft: Chris (Christopher Pun) był wielkim maniakiem airsoftu już jako 11-12 letni młodzieniec. Pogłębiał swoje zainteresowanie tematyką milsimów, taktyką policyjną i wszelkimi militariami. Ja (Paul Chu) miałem pewne doświadczenie w biznesie, konkretnie w doradztwie biznesowym – a spotkaliśmy się przez przypadek. Zauważyliśmy, że w 1996 roku, jest bardzo mało dostawców na zachodzie – podczas gdy airsoft był już bardzo popularny w Hong Kongu i Japonii. Bardzo mało dostawców było na Tajwanie, kilka w Hong Kongu – głównie sprowadzających towar z Japonii, a sprzedających za granicę. W latach 1997-1998 zdecydowaliśmy się na sprzedaż za granicę. Ponieważ Paul dorastał w Stanach Zjednoczonych, nawet bez specjalnych badań rynkowych, wiedział jak wielki to dla nas rynek.

 

 

Logo Redwolfa
Logo Redwolfa przy wejściu

 

 

 

Jeśli chodzi o logo, Paul miał pomysł z obrazem wilka na szczycie góry, wtedy użyliśmy Photoshopa – było to dosyć niezdarne – wyedytowaliśmy, dodaliśmy słońce, na zasadzie symbolu Japonii. Nazwa miała brzmieć, tak jakby przypominała nazwę operacji wojskowej. Wśród bezpośrednich inspiracji można wymienić “Star Wolfa”, gdzie jeden pilot to “red leader”, czy też nazwy jak “nightwolf” etc. Można spokojnie powiedzieć, że pomysł pojawił się pod prysznicem: “O! Redwolf!”. Często w naszej działalności, mamy wrażenie, że najlepsze pomysły nie przychodzą podczas pracy – ale właśnie po – iskry które pojawiają się podczas zebrań, zaskakują poważnie po pracy.

 

 

Wejście
Po chwilowej niepewności co do wybrania odpowiedniej windy, jest i wejście

 

 

 

Wmasg.pl: Czy moglibyście powiedzieć coś o Redwolfie i Polsce? Czy macie regularnych klientów z naszego kraju? Czy jest coś co pojawia się w zamówieniach częściej niż inne repliki, co można by nazwać zamówieniem numer jeden polskich maniaków airsoftu?

 

Redwolf Airsoft: Polscy klienci, w swoich preferencjach są podobni do większości krajów europejskich: serie M4 i Ak47 to typowy zakup, także G36 jest wyjątkowo popularne w Europie, nie inaczej jest w Polsce. Wielu graczy jest u nas zarejestrowanych, a w naszej działalności hurtowej zaopatrujemy kilka sklepów. Chcielibyśmy być bardziej widoczni na waszym rynku, bardzo nas to motywuje, ponieważ dostrzegamy wielu entuzjastów airsoftu w Polsce, chcielibyśmy także być bardziej widoczni na łamach Wmasg.

 

Jak wiecie, organizujemy wiele konkursów, co można zobaczyć na naszej stronie. Podczas ostatniego – konkursu na film airsoftowy – dwa w najlepszej dziesiątce były z Polski, wydaje nam się, że gracze z waszego kraju rozpoznają nas.

 

 

Gablotka
Mała gablotka ze sprzętem - na oko głównie pamiątkowym

 

 

 

Wmasg.pl: Teraz gdy wiemy coś o Redwolfie i Polsce, co powiecie na temat Redwolfa w Polsce? Czy są jakieś plany na wejście na nasz rynek przez otworzenie lokalnej placówki?

 

Redwolf Airsoft: Prawdopodobnie chcielibyśmy pojawić się na kilku rozgrywkach w waszym kraju, zanim zrobimy coś na miejscu, z pewnością chcielibyśmy lepiej poznać ten rynek. Jeśli chodzi o aktualną współpracę, działamy z kilkoma miejscowymi firmami i bazujemy na współpracy z nimi. (Paul) Wydaje mi się, że jesteśmy już na polskim rynku, przez sprzedaż wysyłkową. Zamówienia lecą do Polski regularnie – pytanie pozostaje, czy chcemy budować fizyczną sieć sprzedaży? Istnieje już dobrze rozwinięta sieć sklepów i raczej chcemy ich wspierać. W najbliższym czasie nie mamy planów by budować taką sieć sprzedaży. Używamy istniejącej sieci i to nasz główny cel.

 

 

Systema dla Paula Chu
Ładowarka Systemy specjalnie dla szefa

 

 

 

Wmasg.pl: Chińśkie repliki zalewają rynek. Metalowe korpusy, drewniane części i wszystko w niewiarygodnie niskich cenach. Co o nich myślicie?

 

Redwolf Airsoft: Jesteśmy więcej niż szczęśliwi, widząc je na rynku. Wprowadzają nowych graczy na rynek, tych którzy nie mogą sobie pozwolić, lub nie chcą wydawać więcej zaczynając grę. Ci gracze potrafią zauważyć różnicę w jakości, więc gdy będą chcieli lepszych replik, z czasem siegną po wysokiej jakości produkty. Tak więc chińskie repliki mówiąc ogólnie, przyciągają graczy na rynek. My nie chcemy mieć z nimi wiele wspólnego, to nie nasza główna linia produktów, sprzedajemy niektóre, jednak my celujemy w produkty najwyższej jakości. To tak jak zmieniając samochód, w pewnym momencie wybierasz BMW lub Mercedesa. Dodatkowym efekte, jest zwiększona sprzedaż części do upgrade'ów Systemy – chińskie repliki także powiększają ich sprzedaż.

 

 

Body specjalnie dla szefa
Szefa rozpieszczają :)

 

 

 

Wmasg.pl: Jest przynajmniej parę konkurujących sklepów w Hong Kongu, jednak niewiele wiemy o społeczności airsoftowej w tym SARze. Czy moglibyście powiedzieć coś więcej o maniakach airsoftu z Hong Kongu?

 

Redwolf Airsoft (Chris): Są przygotowane miejsca do gry, budynki przygotowane dla krótkodystansowych CQB. Odbywa się wiele scenariuszy rozgrywanych w tych placówkach. Na niektórych strzelałem się osobiście, jednak nie odwiedziłem ich wszystkich. Duża część wkłada wiele wysiłku by budować interesujące scenariusze, jak chociażby to zlokalizowane w podziemiach – zbudowali model Black Hawk'a. Większość z gier w Hong Kongu to walki na krótkim dystansie – tutaj przestrzeń jest po prostu za droga, by organizować inne rozgrywki.

 

 

Dyplomy, certyfikaty, nagrody, wyróżnienia
Dyplomy, certyfikaty, nagrody, wyróżnienia

 

 

 

Wmasg.pl: Z strefy Wspólnoty Europejskiej, obserwujemy niepokojące sygnały. Ustawodawcy bardzo bacznie przyglądają się wszelkim replikom, które mogą być użyte w np. “zbrojnym” napadzie. Jak odnieślibyście się do pomysłu budowania dużego stowarzyszenia lokalnych społeczności, stron fanów, sklepów – aby w razie potrzeby wpływać na ustawodawców wobec proponowanych obostrzeń?

 

Redwolf Airsoft: Rozumiemy obawy i pozostawiamy je służbom celnym i policji. Ciągle możemy edukować graczy, utrzymywać produkty na rynku, a jeśli służby te będą zbyt zaniepokojone sytuacją, airsoft mógłby zostać zakazany. Redwolf, zasze stanie za wyważonym, dojrzałym stowarzyszeniem które miałoby wspierać airsoft. W Wielkiej Brytanii, w 2006 roku wprowadzono prawo zwane VCRA (Violent Crime Reduction Act - “Uchwała ws. Ograniczenia Przestępstw z Użyciem Przemocy” - tlum. wł.), które nałożyło ograniczenia na airsoft. Airsoft został uznany za zbyt realistyczny. Gdy się o tym dowiedzieliśmy, wszyscy dostawcy usiedli razem do rozmów i powołali do życia UKARA (United Kingdom Airsoft Retailers Association – “Stowarzyszenie Sklepów Airsoftowych Wielkiej Brytanii” - tłum. wł).

 

 

Sala zebrań
Sala zebrań - w takich warunkach musi się łatwiej podejmować decyzje

 

 

 

Ponieważ zrzeszone sklepy były o wiele silniejsze niż działając w pojedynkę, mogły negocjować z rządem – przedstawić sytuację, iż wprowadzona uchwała likwiduje miejsca pracy, wpływy z podatków i same sklepy. Razem mogli powiedzieć: “rozumiemy obawy... ale”. Tak więc zaproponowali narodową bazę replik airsoftowych, w której repliki rejestrować mogłyby tylko licencjonowane sklepy. Po takiej samoregulacji – mogli ułatwić życie ustawodawcy, dać jasne przeświadczenie, że ktoś, kto chciałby użyć repliki dla popełnienia przestępstwa, z pewnością nie będzie się rejestrował w grupie airsoftowej. Członkowstwo takie wymaga regularnej obecności na organizowanych przez grupę grach ( 3 razy w czasie dwóch miesięcy ). Redwolf był jednym z głównych organizatorów akcji. Spotkania w Wielkiej Brytanii odbywały się w naszym lokalnym biurze – z tego względu czujemy się kluczowym członkiem stowarzyszenia – pomogliśmy w przekonaniu rządu w zrozumieniu, że airsoft to bezpieczna aktywność.

 

 

Magazyn
Rzut okiem na magazyn
Magazyn
I jeszcez trochę pudeł

 

 

Wmasg.pl: Czy moglibyście przekazać coś z długoterminowych newsów, co pojawi się na Redwolfie, z wczesną wyłącznością dla czytelników Wmasgu? To moze zainteresować klientów w Polsce.

 

Redwolf Airsoft: Jedna rzecz przychodzi mi na myśl, z pewnością słyszeliście o Airsoft Innovations – dla nas, dystrybutorów, to jest news: stworzyli urządzenie pozwalające wyrzucać ich granat w powietrze, a uruchamiane na zasadzie nadepnięcia, w rozumieniu miny lądowej. (wcześniej przedstawione na łamach felietonu: link )

 

 

Wejście do VGA Building
Ten widok oznacza, że jesteś blisko celu

 

 

 

Wmasg.pl: Gdzie moglibyśmy spotkać Redwolfa podczas międzynarodowych wydarzeń, podczas końcówki tego roku oraz w nadchodzącym roku?

 

Redwolf Airsoft: Będziemy na Shot Show na Florydzie w styczniu – także jak w ostatnim roku wybieramy się na IWA, jednak z tą uwagą, że nasze stoisko będzie większe niż poprzednio. Jeśli będziecie mogli nas przedstawić podczas polskich rozgrywek, bylibyśmy bardzo zainteresowani wzięciem w nich udziału, z wystawieniem tam swojego stoiska. Jest także Berget – będziemy się starać tam pojawić. Chcielibyśmy być bardziej obecni ( ponieważ mamy przecież biuro w Wielkiej Brytanii) w Europie Wschodniej.

 

Wmasg.pl: Dziękuję za wasz czas.

Redwolf Airsoft: Było nam bardzo miło, że do nas przejechałeś. Dziękujemy!

 

Wywiad z założycielami Redwolf Airsoft, Paulem Chu i Christopherem Punem przeprowadził Paweł "Bukhart" Starzycki z ramienia Wmasg.pl, podczas swojej wizyty w siedzibie firmy w Hong Kongu.

 

 

 

 

 

 

 


Ocena wszystkich (5.83, głosów: 6)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Warlord Shadow 02.12.2008, h. 17:04 Warlord Shadow
Jakby nie wiedzieli co zrobić z bajzlem w magazynie to mam pomysł- wpuścić mnie tam Czystka w 2 minuty
PvG 02.12.2008, h. 17:25 PvG
"Sala zebrań - w takich warunkach musi się łatwiej podejmować decyzje"
Ja się nie dziwię... Tyle argumentów do wyboru

Zastanowiła mnie chęć zaistnienia RedWolfa w Europie Wschodniej. Może warto zorganizować wystawę (expo) sprzętu ASG w naszym kraju? Bylibyśmy jako pierwsi w tej części europy. Dla zachodnich i dalekowschodnich firm byłby to znak, że otworzył się przed nimi nowy i dojrzały rynek. Wystawiłyby się polskie i zagraniczne sklepy, a z czasem znani producenci ASG. O samej promocji naszego hobby już nie wspomnę. Zapewne potencjał by był, ale sponsoring takiej imprezy jest nieodzowny...
poldeck 02.12.2008, h. 17:31 poldeck
Bład Warlordzie! Brać jak leci to głupota. Tylko i wyłącznie ścisła selekcja.
Ostatni Cyc 02.12.2008, h. 17:37 Ostatni Cyc
@Warlord Shadow
I ja twierdzę, że nie masz racji. Stałbyś jak zamurowany na środku i nie wiedział za co się łapać ;].
grzesio93 02.12.2008, h. 18:12 grzesio93
"Redwolf Airsoft: Jesteśmy więcej niż szczęśliwi, widząc je na rynku. Wprowadzają nowych graczy na rynek, tych którzy nie mogą $1 pozwolić, lub nie chcą wydawać więcej zaczynając grę."

literówka ^^
FishHunter 02.12.2008, h. 18:13 FishHunter
EEE tam, ludzie, wątpię żeby ktokolwiek by się zatrzymał i nie wiedział co robić Przeca to instynkt wziąłby górę.! Kuuurde, 2 minuty tak jak napisał Warlord i nawet jedna osoba wyszłaby, z już czystego magazynu, z takim bananem na ryju że nawet młotkiem by się go nie wyprostowało.! xD
Placek 02.12.2008, h. 18:54 Placek
hehe zamiast założyciel redwolfa przeczytałem założyciel redtuba;]
ocet 02.12.2008, h. 19:00 ocet
Głodnemu chleb na myśli...

Co do wywiadu to dobrze że takie powstają. Oby tak dalej!
MyN3 02.12.2008, h. 19:10 MyN3
Pamiętajmy że większość by pobiegła na regał z cięższą bronią P
A zanim byście znaleźli jakiś regał albo pudło z dobrymi replikami to by trochę czasu minęło Bo niespodzianką by było mieć 25kg worek kulek 0,12
Albo "zgrzewka" plastików xDD
Ruski 02.12.2008, h. 19:13 Ruski
Bardzo fajny artukuł. Na kiedy jest planowana publikacja drugiego wywiadu?
Warlord Shadow 02.12.2008, h. 19:22 Warlord Shadow
@ Riddick
Brałbym przede wszystkim te, co mają dużo dziewiątek w cenie
ireabe 02.12.2008, h. 19:26 ireabe
Świetny artykuł. Zwątpiłem widząc prywatną ładowarkę szefa ; ]
Prezes_____ 02.12.2008, h. 19:58 Prezes_____
Szacun dla tych ludzi, mają pieniądze ze swojego hobby, a sala zebrań to inna bajka, może bedzie kiedyśprzedstawicielstwo w Polsce
CIN3K 02.12.2008, h. 20:31 CIN3K
Taihen yokatta

No wywiad całkiem ciekawy. Oby więcej takich
GunneR2oo6 02.12.2008, h. 21:51 GunneR2oo6
Ocet, głodny głodnemu wypomina
Ale ogólnie bardzo dobry artykuł
mksroka 02.12.2008, h. 22:08 mksroka
Też sobie kiedyś zafunduje Body z własnym imieniem i nazwiskiem ;]

Sklep bajka! Gratuluje udanego wywiadu!
gosci 02.12.2008, h. 22:56 gosci
Czy mnie oczy ie mylą w sali zebrań na pierwszej pułce widze kształ przypominający tłumik płomieni MG42 za nim stoi m60.

Poza tym fajny wywiad, oby więcej pojawiało sie takich smaczków.
Bukhart 02.12.2008, h. 23:17 Bukhart
Wedle mojej wiedzy, to zaiste MG42 się tam zaparkowało w sali zebrań.
Ukesu 03.12.2008, h. 00:39 Ukesu
MG42 a za nim M60E4
FishHunter 03.12.2008, h. 22:57 FishHunter
Co do tej sali to ja widzę tylko jedną decyzję do rozważenia - jakiego kaema wziąć na jutrzejszą strzelankę? XD Naprawdę niezły dylemat o.O
Anaruk 25.01.2011, h. 11:12 Anaruk
chętnie posprzątam im w magazynie :D
Przydałoby się Inokatsu :D
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 153850

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane