Daj cynk
Reklama

Artykuły

SPRAWOZDANIE: IWA 2009 (GFC/JG)

Sprawozdania, 12.10.2010, h. 10:35, dodał: Regdorn
15

Następne z cyklu sprawozdań z wizyty na tegorocznych targach IWA & Outdoor Classics 2009 poświęcone jest ekspozycji rodzimego GFC oraz naszemu spotkaniu z przedstawicielami firmy Jing Gong. 

 

 

 

 

 

 

W jednym z narożników hali trzeciej sąsiadowały ze sobą trzy ekspozycje znanych wszystkim firm: polskiej GunFire, wystawiającej się pod marką GFC GroupG&G oraz King Arms. Stoisko GFC sąsiadowało przez ścianę z King Arms, zaś naprzeciw znajdowała się, trochę większa powierzchniowo, ekspozycja Guay Guay. Udaliśmy się z wizytą do GunFire na ekspozycję nr 3-701, gdzie mieliśmy okazję spotkać szefów firmy: Pawła Zalewskiego i Piotra Janisiów.

 

 

 

Odwiedziny na stoisku GunFire również były miłym akcentem naszego pobytu na IWA, dzięki atmosferze jaką tworzyli pracownicy GunFire.

 

 

 

GFC zaprezentowało, w większości, repliki znane nam już z oferty polskiego sklepu.

 

 

 

 

 

 

Nowością były repliki AEG pod marką GFC, z serii AK74, posiadające system EBB, o którego zasadzie działania piszemy poniżej. Repliki wykonała dla GunFire chińska firma JG. Niestety sfotografowanie części wewnętrznych okazało się niemożliwe, niezależnie od warunków oświetlenia i użytych aparatów - były one zbyt obficie pokryte smarem odbijającym światło.

 

 

 

Przedstawiciele GunFire zaprezentowali nam również ciekawy układ elektroniczny, który niedługo ma się pojawić na rynku. Jest on bardzo podobny do układu opisywanego już na forum WMasg. Nie podano szczegółów na temat pochodzenia samego pomysłu, jednak układ ten ma kilka ciekawych zastosowań, o których dowiedzieliśmy się w rozmowie z Maćkiem, pracownikiem GunFire.

 

 

Układ przyśpiesza reakcję spustu repliki AEG, która, w porównaniu z klasycznym elektrykiem, jest praktycznie natychmiastowa. Zapobiega przypadkowym, podwójnym strzałom: gdy ponowne naciśnięcie spustu jest szybsze od czasu ludzkiej reakcji - system nie pozwala na oddanie strzału. Umożliwia strzelanie burstem poprzez krótkie naciśnięcie spustu w trybie auto. Poza tym układ kontroluje poziom naładowania akumulatora i nie dopuszcza do jego nadmiernego rozładowania. Współpracując z dedykowaną do niego komorą HU, w replikach z funkcjonującym bolt catch'em, układ ten eliminuje puste strzały czyli niemożliwe jest oddanie strzału gdy magazynek nie podaje kulek.

 

 

Załoga GFC umożliwiła nam również spotkanie z przedstawicielami firmy Jing Gong, którzy opracowali dla GunFire serię replik AK74 z systemem EBB. Spotkanie miało miejsce w sobotę, w samo południe, na stoisku GFC. Ze strony firmy JG, w spotkaniu wzięło udział dwóch panów (m.in. Peiwei C. general manager) oraz sympatyczna Christine X. sales manager i jednocześnie nasza tłumaczka, reprezentujący dział J.G. Works Hong Kong odpowiedzialny za prace nad modelami replik broni długiej i pistoletów maszynowych serii: AK47, AK74 EBB, MP5 i MP5K, G3, G36, SIG, AUG oraz P90. W ten sposób już na wstępie dowiedzieliśmy się, że firma JG podzielona jest na departamenty zajmujące się różnymi produktami. Kto inny zatem zajmuje się np. replikami z rodziny M4/M16, z którymi nasi rozmówcy nie mieli nic wspólnego. Niestety, w związku z chińskimi uregulowaniami w branży airsoftowej, przedstawiciele firmy JG nie zgodzili się na wykonanie przez nas, i zamieszczenie w tej relacji, jakichkolwiek zdjęć.

 

 

Na wstępie zapytaliśmy o wykonane dla GFC repliki AK74 EBB. Panowie z JG wyjaśnili nam zasadę działania ich systemu EBB. Jest to klasyczny, mechaniczny system symulacji ruchu suwadła, w którym jest ono połączone bezpośrednio z tłokiem repliki. Tak więc EBB jest w tym wypadku generowany ruchem tłoka. Prezentowany nam system nie sprawiał wrażenia kruchego mechanicznie, jednak o jego wytrzymałości zdecyduje oczywiście długotrwałe użytkowanie danej repliki.

Dowiedzieliśmy się również, że obecnie, po serii AK74, firma JG opracowuje serię replik MP5 EBB, a po nich mają się ukazać na rynku 3 kolejne repliki z tym systemem: SIG550, SIG552 oraz SIG556. Oczywiście w przypadku gearbox'a V2 konstrukcja EBB będzie nieco inna niż w AK, jednak ogólna zasada taka sama: symulowany blow back generowany ruchem tłoka.

 

 

Kolejne pytanie dotyczyło materiałów, stosowanych przez JG do wykonania replik. Interesowało nas, przykładowo, czy wzorem Cymy oraz Boyi firma JG zamierza stosować więcej materiałów odpowiadających ostrym pierwowzorom replik - jak choćby stal w replikach z rodziny AK. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że w kolejnych seriach replik będzie stosowane coraz więcej takich materiałów: np. więcej elementów ze stali, a zamiarem JG jest, docelowo, wykonywanie tych replik w wersji full steel (AK).

 

 

Na koniec rozmawialiśmy z gośćmi z Chin na temat ich przyszłych planów. Po wykonaniu serii MP5 oraz serii SIG, w wersji EBB, zamierzają oni rozpocząć prace nad gazowymi wersjami AK74, MP5 oraz SIGów. Gazowe repliki JG mają być zasilane CO2 z kapsuł umieszczonych w kolbach lub w magazynkach.

 

 

 

Strona wystawcy:

www.gunfire.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
choisen 19.03.2009, h. 12:06 choisen
Błagam, niech będzie G36 zasilane CO2...
Promant 19.03.2009, h. 12:08 Promant
Może i będzie, skoro zajmują się replikami G36. Tyle, że najpierw muszą zrobić te zapowiedziane, no i musi im się opłacić, żeby chcieli dalej inwestować w gazówki.
Szarak 19.03.2009, h. 12:35 Szarak
Czy chodzi tutaj o system _saper'a? Robi kariere
kazik_ 19.03.2009, h. 12:43 kazik_
Bardzo fajny raport (news?) - o wiele lepiej się czyta niż teksty z innych serwisów (gdzie wyraźnie są one pisane "na szybko").
Germ 19.03.2009, h. 12:53 Germ
Jednej rzeczy mi przy tym AK brakuje - białych rękawiczek.
I chyba jednak będę się musiał pożegnać ze składaną kolbą. Będzie wypełniona elektroniką i opatrunkiem.
Ziomek08 19.03.2009, h. 13:03 Ziomek08
Kurcze, coraz bardziej mnie to podnieca... w przyszłym roku z chęcią bym się sam przejechał , no i ciekawy ten układ elektroniczny
Promant 19.03.2009, h. 13:53 Promant
Inne serwisy postawiły na szybki wrzut zdjęć, i fajnie. Ale stwierdziliśmy, że konkretne informacje są ważniejsze, a zdjęcia też trzeba było wybrać.
Wiekszość serwisów zamieściła info po pierwszym dniu, my, także ze względu na umówione spotkania, byliśmy tam 3 dni i trzeba było jeszcze wrócić i napisać teksty - stąd zwłoka, ale myslę, że i tak dość szybko się wyrabiamy
zubrY 19.03.2009, h. 14:17 zubrY
Ooo kogo widze , kolega saper we własnej osobie ;]
Foka 19.03.2009, h. 15:03 Foka
> w przyszłym roku z chęcią bym się sam przejechał

Tylko pamiętaj, że to nie są targi otwarte, trzeba mieć zaproszenie.
Ari 19.03.2009, h. 15:06 Ari
Oj tam co2 ... Fajnie gdyby EBB zrobili w serii g36
cassius 19.03.2009, h. 15:08 cassius
Ta elektronika to bardzo interesujaca rzecz. Ciekawe ile bedzie kosztowac, ale to bedzie na pewno przydatny zakup
marcinpaul 19.03.2009, h. 16:58 marcinpaul
Przydatne...a na pewno bardzo realistyczne np. w replikach m16 (choćby G&P), które mają na body przy selektorze ognia opcję Burst (chociaż w rzeczywistości przy tym ustawieniu strzelają na Auto).
luglo 19.03.2009, h. 17:36 luglo
EBB G36? Hmm...
Ratoll 19.03.2009, h. 18:11 Ratoll
Ciekawa ta elektronika, a właściwie odpowiednia do niej komora hopup - pewnie są w niej fotokomórki.
Co do samego modułu, fajna sprawa. Będzie można pisać sobie oprogramowanie do karabinu, wymieniać się nim itd.
Besol 22.03.2009, h. 00:12 Besol
hhhehe, a po chwili będą na torretach także cracki i modyfikacja do strzelania plazmą, albo do gier telewizyjnych, tudzież jako "pad-replika" do Call of Duty 8
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 137392

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane