Daj cynk
Reklama

Artykuły

III Zlot ASG Tomaszowo 2007, 25-27.05.2007

Sprawozdania, 17.11.2007, h. 12:54, dodał: Regdorn , autor: Soman
3
W owym czasie po raz trzeci bóg wojny i polowych latryn wzniósł swój oręż i rozpętał wojenny duch nad tym nieznanym szerokim masom kawałkiem ziemi, zapomnianej przez polityków i urząd podatkowy, zwanej Tomaszowem.


W owym czasie po raz trzeci bóg wojny i polowych latryn wzniósł swój oręż i rozpętał wojenny duch nad tym nieznanym szerokim masom kawałkiem ziemi, zapomnianej przez polityków i urząd podatkowy, zwanej Tomaszowem. Trwoga onego czasu zapanowała wśród tubylców, gdy spośród wszystkich stron ziemi Lachów poczęły ciągnąć zastępy zbrojnych, by w chwale i bojowym zapale przejść stąd do wieczności, szlakiem wylanego potu i wystrzelonego kompozytu.


Owi wojownicy po raz wtóry stanęli na ubitej ziemi, aby z podniesioną przyłbicą i założonymi okularami zetrzeć się w bitwie, która miała przynieść im nieśmiertelną sław, a tubylcom brzęczącą gotówkę za wikt i napitki.


(„Z pamiętników sołtysa X. Pana na włościach tomaszowskich” – wyd. II poprawione)


W dniach 25 – 27.05.2007r. po raz trzeci Tomaszowo stało się areną zmagań pomiędzy drużynami airsoftowymi z całej Polski. Organizacji zlotu po raz kolejny podjął się Team Delta wspierany przez AWR. Dla uczestników zlotu zostało przygotowane obozowisko z toaletami, wodą oraz dostępem do energii elektrycznej. Niemałą atrakcją był również „Hangar Cafe”, oferujący ciepłe jedzenie i napoje, który jak pokazało życie, dla niektórych stał się Ostatnią Redutą.


Tradycyjnie część oficjalną rozpoczął piątkowy briefing, będący wprowadzeniem w sytuację geopolityczną i przypomnieniem zasad zlotu. Impreza po raz drugi nawiązywała do hipotetycznego konfliktu pomiędzy Analią i Oralią, toczącymi spór o terytorium Masturbii. Uczestnicy podzieleni zostali pomiędzy siły Analii (w głównej mierze Polska południowa), Oralii (Polska północna i część ekip z Dolnego Śląska) oraz MLRS – Masturbskiej Ludowej Republiki Sodomistycznej (ekipy z Żagania i okolic oraz najemnicy). Nowością była trzecia strona, spełniająca rolę najemników, świadczących różne „usługi” za odpowiednią opłatą, co przysporzyło uczestnikom wielu mrożących krew w żyłach sytuacji.


Sobota rozpoczęła się rekonesansem dla dowódców Task Force-ów, a następnie apelem dla całego stanu osobowego. Po jego zakończeniu wszystkie strony udały się na pozycje wyjściowe i rozpoczęły działania. Kierowanie rozgrywką koordynowało Stanowisko Dowodzenia, wydające rozkazy dla pododdziałów Oralii i Analii. Działania wojenne toczyły się z różnymi zwrotami akcji i różnym natężeniem, z krótką przerwą na grochówkę, do zapadnięcia zmroku. Następną częścią Zlotu była integracja w „Hangar Cafe” i zacieśnianie więzów koleżeńskich pomiędzy uczestnikami imprezy.


Niedziela była dniem sprzątania świata i powrotów do domów, z bagażem wspomnień, zdjęć, ukąszeń komarów i (dla niektórych) szwów na kolanie.


Podsumowanie:
W zlocie airsoftowym „Tomaszowo 2007” wzięło udział
• ponad 320 uczestników z 30 ekip
• 4 pojazdy kołowe oraz 1 (symbolicznie z powodu awarii) gąsienicowy
• 77 rojów pszczół ( usunięte dzień przed)

Zużyto:
• 4000 litrów wody (wszyscy wspominają piekielny upał…)
• 150 litrów grochówki
• tysiące kulek


Miejmy nadzieję, że przyszłoroczny zlot zgromadzi jeszcze większą liczbę uczestników, pojazdów i środków pirotechnicznych oraz pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać walory post -sowieckiego lotniska, a także będzie niezapomnianym wydarzeniem dla uczestników, jakim był niewątpliwie „III Zlot ASG Tomaszowo 2007”.


Tekst otrzymany od organizatora imprezy


Opinie uczestników na forum WMASG

Galeria zdjęć na stronie organizatora

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Soman 17.11.2007, h. 15:00 Soman
Zauważyłem w tekście wszechobecną rękę cenzury...
szmerglu 17.11.2007, h. 20:28 szmerglu
zawsze możesz podać odnośnik do oryginału
Regdorn 18.11.2007, h. 09:22 Regdorn
Takie prawo wydawcy
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 32466

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane