Daj cynk
Reklama

Artykuły

Okulary - Super Nylsun (Bolle)

Ekwipunek, 14.12.2007, h. 12:19, dodał: Regdorn , autor: Regdorn
4
Okulary Super Nylsun nosi się wygodnie, przyjemnie leżą na głowie, nie uwierają, nie drapią. Zauszniki o standardowej linii są bardzo płaskie co sprawia, że jeśli ktoś walczy z założonym na głowie czymś, co przyciska małżowinę uszną do czaszki (np. coś w stylu kasku motocyklowego), to te okulary na pewno nie będą mu przeszkadzały.


Ani autor opisu, ani Redakcja WMasg.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki podczas użytkowania opisywanych okularów/gogli.

Każdy ma obowiązek przetestować swoją ochronę oczu przed rozgrywką.

Wstęp

Firma Bolle w naszym środowisku jest znana raczej ze swoich gogli. Oprócz nich produkuje ona także wysokiej jakości okulary ochronne, wykorzystywane przez różne służby, zarówno wojskowe, jak i policję. Model Targa swojego czasu opisałem, tym razem na tapetę wziąłem model Super Nylsun.


[Powiększ]

Wygląd i budowa

Opisywane tu okulary posiadają panoramiczne szybki o szerokim polu widzenia. Ich klasa optyczna określona jest jako 1 wg PN EN 166. W porównaniu z dostępnymi w podobnej cenie Uvex X-one ich „klarowność” jest lepsza. Może trudno to zauważyć na pierwszy rzut oka, jednak wystarczy chwilę mieć założone Uvexy, aby po zmianie na opisywane tu Bolle zauważyć różnicę.


Szybki swoją budową zapewniają ochronę także po bokach od oczu. Producent oferuje do tego modelu szkła w różnych kolorach (m.in. szare, zielone, bezbarwne), my testowaliśmy okulary z zielonym zabarwieniem soczewek. Standardem zdaje się być tu także ochrona przeciw promieniowaniu UV.


Wytrzymałość


Test ogniowy (wytrzymałościowy)

  • replika: około 420 fps,
  • odległość: około 1,5 metra,
  • kilka strzałów pojedynczych w prawą część szybki,
  • kilka strzałów w środek,
  • długa seria (kilkanaście kulek) w lewą część szybki.
  • kilka strzałów w oprawkę

[Powiększ]

Według danych producenta soczewki tych okularów spełniają normę wytrzymałości taką samą jak gogle ochronne tej samej firmy (także opisane na łamach WMASG). Pozwala to sądzić, że efekt naszego testu „ogniowego” będzie podobny. Rzeczywiście, po ostrzelaniu okularów żaden element nie uległ istotnemu uszkodzeniu, z wyjątkiem standardowych smug na szybkach pozostawionych na ochronnej warstwie (przeciw zarysowaniom) i wgniecenia w nylonowej oprawce.


Dzięki raczej prostej formie tych okularów można przypuszczać, że zniosą one wiele.


Wrażenia z użytkowania

Okulary mogą się podobać i nie. Niby nawiązują do sportowego designu, ale osobiście sportowe okulary kojarzą mi się z nieco innym wyglądem. Rzecz gustu. Przy pierwszym założeniu miałem nieco dziwne wrażenie, możliwe, że z powodu niższej o 10g wagi tych okularów (23g), w stosunku do modelu Targa czy Uvexów i-vo, których ostatnio zwykle używam.


Okulary Super Nylsun nosi się wygodnie, przyjemnie leżą na głowie, nie uwierają, nie drapią. Zauszniki o standardowej linii są bardzo płaskie co sprawia, że jeśli ktoś walczy z założonym na głowie czymś, co przyciska małżowinę uszną do czaszki (np. coś w stylu kasku motocyklowego), to te okulary na pewno nie będą mu przeszkadzały.


W kwestii parowania postanowiłem w tym wypadku powstrzymać się od oceny. Okulary od wewnątrz są posmarowane antyfogiem i teoretycznie powinny parować mniej. Ergonomia ich wykonania powinna zapewnić na każdej twarzy odpowiednią wentylację od dołu, jednak podczas używania ich przeze mnie zdarzyło się, że lekko zaparowały.


Biorąc pod uwagę ogół raczej pozytywnych wrażeń na temat tego modelu i jego niską cenę, jeśli komuś się podobają, na pewno nie będzie żałował zakupu.Do testów okulary i gogle dostarczył sklep Capri (asg.com.pl)

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
ilian 01.06.2007, h. 22:22 ilian
Czy widział ktoś może jak wyglądają te okulary w wersji przyciemnianej (szarej) bo na Capri są jakieś fioletowe nie szare.
thorien 30.12.2007, h. 15:20 thorien
Doskonałe okulary za bardzo niską cenę
Ruryk 25.01.2009, h. 15:25 Ruryk
Mam używam,polecam .
I nic więcej ;]
Prorok4321 29.02.2016, h. 15:01 Prorok4321
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 29008

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane