Daj cynk
Reklama

Artykuły

WOŚP 2012: Gdynia (cz. I)

Akcje charytatywne, 24.01.2012, h. 10:09, dodał: Promant
0

Dotarło do nas jeszcze jedno sprawozdanie z airsoftowego finału WOŚP: z Gdyni. 

 

W tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz pierwszy wzięła udział  gdyńska grupa Navy Sharks. Stawiliśmy się w licznym składzie 16 osób. Przygotowania do kwestowania poczyniliśmy już kilka dni wcześniej, by w niedzielę sprawnie i szybko rozłożyć nasze stanowisko. Udało się nam uzyskać zgodę na rozłożenie się w budynku kina, gdzie podczas WOŚPu zawsze jest dużo ludzi chcących wesprzeć organizację Jurka Owsiaka.

 

 

 

1.jpg

2.jpgPrzy okazji rozstawiania punktu, postanowiliśmy się domundurować.

 

 

Spotkaliśmy się już przed ósmą rano, by odebrać puszki i pakiety serduszek. I tu napotkaliśmy pierwszą przeszkodę. Przyszło za mało puszek. Dowiedzieliśmy się, że drogą losowania były wybrane osoby, które otrzymały pakiet wolontariusza. Na całą grupę przypadły trzy puszki. Musieliśmy więc czekać do 10.00 , by otrzymać puszki po które się nie zgłoszono.


 

3.jpg


 

Po półgodzinnej walce zdobyliśmy kilka i podzieliliśmy się na patrole, które od razu poszły w miasto. Największe zainteresowanie ,,wojskowymi” wyrażały dzieci. Chciały zdjęcia z karabinem i w hełmie.  Rodzice za takie pamiątkowe zdjęcie chętnie pomagali nam zapełniać puszki. Oczywiście małym chłopaczkom najbardziej się podobały największe karabiny.

 

 

4.jpg5.jpg6.jpg


 

Stanowisko nasze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych, również młodzież, dorośli a nawet starsi ludzie podchodzili i oglądali naszą małą wystawę. Oczywiście nie obeszło się bez słów, że ,,kałachy są najlepsze, bo za moich czasów…”.


 

 

7.jpgO godzinie 20 jak w całej Polsce było światełko do nieba, zostaliśmy poproszeni do pomocy przy przenoszeniu fajerwerków i późniejszego puszczania lampionów. Z powodu złej pogody dostaliśmy w prezencie kilkanaście z nich, Niektóre niestety zamiast polecieć czasem miały lądowanie awaryjne w wodzie.


 

8.jpg


Kwestować skończyliśmy po 21, oddaliśmy puszki i dopiero zaczęliśmy się zbierać. Nie wiemy ile udało się nam zabrać, pewnie nie mało. Najważniejsze, że pieniądze pójdą na szczytny cel a my mieliśmy fajną zabawę przez cały dzień.


 

9.jpg


Chcielibyśmy podziękować IX Liceum Ogólnokształcącemu za wypożyczenie stołów potrzebnych nam na stoisko,XII Liceum Ogólnokształcącemu za siatkę maskującą, Multikinie za udostępnienie nam toalet za darmo,centrum Gemini za udostępienie stoiska i Marice za pomoc w organizacji.

 

Magda

 


Ocena wszystkich (4.50, głosów: 10)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Nie dodano żadnych komentarzy, bądź pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 24556

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane