Daj cynk
Reklama

Artykuły

Miękki spust

Warsztat, 31.03.2006, h. 14:54, dodał: Medium , autor: Gibson
4
Jeśli spust nie "odbija" po strzale najprawdopodobniej będziesz wiedział jak to naprawić jeśli tu zajrzysz.


UWAGA !!! Ani autor artykułu ani WMASG NIE bierze na siebie odpowiedzialności za skutki wykonania poniżej opisanych zabiegów.

Opisany tutaj prosty trik może być zaliczony zarówno do upgrade'u jak naprawy i jego zastosowanie możliwe jest tylko w niektórych modelach (sprężynowych i głównie pistoletach - np. Beretta). Jeśli twój model ma zbyt miękki spust lub po ostatnim wypadzie zaczął "dziwnie" zwisać i nie odbijać (ale po naciągnięciu i naciśnięciu spustu dalej strzela) to zalecam dokonanie takiej modyfikacji.

W obu przypadkach konieczna będzie wymiana mechanizmu, który odpowiedzialny jest za odbijanie spustu. W modelach fabrycznych jest to ołowiany cieniutki drucik owinięty wokół śrubki i przykręcony do broni (rys.1)

[Powiększ]

Drucik ten jest mało odporny na zużycie i łamie się najczęściej w miejscu przy śrubie. Jak zdobyć nowy? Weźmy zwykłą agrafkę (dużą). Po uprzednim przestudiowaniu pracy całego mechanizmu zabieramy się do przycinania agrafki. Zwykłymi obcążkami ucinamy sam (!) szpic pierwszego "odnóża" agrafki, a drugi ucinamy do 1/3 i zaginamy w dół (rys. 2)

[Powiększ]

Odkręcamy stary drucik, na śrubę zakładamy nowy i przykręcamy. Mniejszą końcówkę zahaczamy o rowek, żeby agrafka się nie obracała po śrubie. Większą naciągamy, odchylając do tyłu i też zahaczamy ją o wypustkę na joint'cie. Z powrotem skręcamy guna, testujemy czy wszystko jest OK i jeśli jest to cieszymy się. Wszystkie czynności wykonujemy ostrożnie ponieważ wewnątrz jest delikatny plastik, podatny na uszkodzenia, a ten można naprawić tylko w serwisie.

Ocena wszystkich (1.29, głosów: 7)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mibars 04.06.2006, h. 12:26 Mibars
Zdjęć nie widać, ale na bank jest to stal sprężynowa, a nie ołów (Ołów jest równie sprężysty, jak plastelina, więc...) Nawet zwykła stal nie zawsze jest na tyle sprężysta, by działało (agrafki zazwyczaj są właśnie z takiej stali). Ja mam inne źródło tego typu drucików - tzw "żabki" do wieszania zasłon, czy firanek. Trzeba tylko uważać, bo dość często sprężynki maja najnormalniej w świecie ciut za krótkie nóżki... Wtedy, gdy taka sprężynka jest zwinięta więcej, niż raz można spróbować rozwinąć ją z jeden raz (uwaga - stal sprężynowa jest bardzo łamliwa!)
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 26832

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane