Daj cynk
Reklama

Artykuły

Jak wykonać pas nośny trójpunktowy.

Warsztat, 20.03.2006, h. 22:23, dodał: Piok , autor: Niall Orr (niallorr@aol.com)
40
Artykuł opisujący, jak wykonać pas 3 punktowy do: MP5, Uzi, Famas Super Version, AK47, G3, Steyr AUG, M3, Spas 12


Artykuł opisujący, jak wykonać pas 3 punktowy do: MP5, Uzi, Famas Super Version, AK47, G3, Steyr AUG, M3, Spas 12.
[Powiększ]




Do wykonania potrzebujemy:

1) - 2 metry czarnego 20mm paska nylonowego (podobnego do pasków stosowanych np. w plecakach)

2) - 1 Para małych sprzączek
[Powiększ]

3) - 1 Para sprzączek z drabinką (takie jak przy plecakach)
[Powiększ]

4) - 1 Odpinana sprzączka
[Powiększ]

5) - Kółko od kluczy bądź karabinczyk


Wszystkie części powinny być łatwo dostępne np. w pasmanteriach za cenę ok. 10zł.

Przypal końcówki paska żelazkiem (żeby były płaskie i pruły się) można też wykonać to rozgrzanym nożem.

Weź jedną z małych sprzączek, przeciągnij pasek, nałóż na siebie ok. 2cm paska i zeszyj.

Drugi koniec paska przeciągnij przez jedną z części odpinanej sprzączki (część, do której wkłada się drugą), i z powrotem przeciągnij przez już przyszytą sprzączkę by uformować pętlę. Powinna mieć ona ok. 20-30cm długości.

Przeciągnij pasek przez pierwszą część sprzączki z drabinką, następnie przez tylne mocowanie na broni i z powrotem przez sprzączkę.

Weź drugą małą sprzączkę i przeciągnij przez nią pasek, następnie przeciągnij pasek przez drugą cześć odpinanej sprzączki (tak by możliwa była regulacja) i z powrotem przez małą sprzączkę.

Na końcu przeciągnij i zablokuj koniec paska na drugiej sprzączce z drabinką. Przewierć otwór w wystającej części tej sprzączki, żeby można założyć tam kółko od kluczy lub jakiś karabińczyk, dzięki któremu przymocujemy przód pasa nośnego do naszej repliki.

Teraz tylko trzeba wyregulować pasek tak by replika, gdy nietrzymana wisiała wygodnie wzdłuż ciała, a przy strzelaniu można było wygodnie celować z kolbą przy ramieniu.

Tłumaczenie: Looc (looc@epf.pl)
Pochodzenie artykułu: ArniesAirsoft

Ocena wszystkich (4.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
xasistis 09.03.2006, h. 10:47 xasistis
Zdjęcia byłyby bardzo pomocne.
Cappuccio 10.03.2006, h. 22:14 Cappuccio
Beda wkrótce....
rosomaczysko 11.03.2006, h. 09:20 rosomaczysko
Tylko czy nie taniej/lepiej kupić ?
Looc 11.03.2006, h. 10:25 Looc
Heh Piok dopisał w teksicie za sztukę, a powinno byc bez tego, bo w sumie to wychodzi poniżej 10zł, zależnie od pasmanterii, a obrazek wyjaśnia praktycznie wszystko.
Looc 11.03.2006, h. 16:59 Looc
http://asg.ovh.org/pasnosny.htm [asg.ovh.org] tak to wyglada (przetłumaczone)
baalp 12.03.2006, h. 14:35 baalp
Hehe już sobie taki zrobiłem.
Zajebista rzecz
Michoxx 13.03.2006, h. 17:12 Michoxx
Przypal końcówki paska żelazkiem (żeby były płaskie i pruły się)

Może to ktoś poprawić? Bo wychodzi że jak sie je przypali to beda płaskie i będą sie pruć!!!
Raddar 14.03.2006, h. 15:27 Raddar
Ja zmieściłem się w 5 zł 1,20 za pasek a reszta za plastiki
obas 14.03.2006, h. 19:18 obas
poprostu nie żelazkiem tylko lekko zapalniczką i problem z głowy !!!
obas 14.03.2006, h. 19:26 obas
a ogulnie nie wyszedł mi 3 punktowy ale zrobilem taki jaki chciałem nieżle to wygląda !! pozdrawiam
Acho 14.03.2006, h. 21:41 Acho
lol zagmatwane to troche, nic nie zrozumiałem :D, może dla tego że tłumaczone a nie pisane...
Acho 14.03.2006, h. 21:46 Acho
w tym linku z obrazkiem jest troche lepiej, ale przydałyby się obrazki też na bieżąco z aktualnym postępem przy danym punkcie, bo tam w okolicach jedynki na obrazku sie gubie :D
tima 16.03.2006, h. 16:17 tima
juz sobie zrobile taki pas:) tylko są dwie nie potrzebne(dla mnie rzeczy)
pierwsza to drabinka przy tylnim mocowaniu broni(wystarczyla by normalna mala sprzaczka.
a drugą rzecza jest odpinana sprzączka.
stwarza tylko wieksze ryzyko pekniecie lub otowrzenia sie i zniszczenia repliki:(
moze to byc ulatwienie dla osób torche przy kosci ale ja tam jestem chudy wiec nie musze rozpinac by wlozyc go przez helm
ogólnie polecam
addams 17.03.2006, h. 23:44 addams
czy pasek o szerokosci 20mm nie jest za waski?
fulltommy 20.03.2006, h. 13:28 fulltommy
właśnie! zdjęcia są wiellkim ułatwieniem
ogur 21.03.2006, h. 16:38 ogur
Fajny opis:]
Ja kupiłem 2m 30mm paska, 1 pare sprzączek, i sprzączke odpinaną ale nie mogę kupić sprzączek z drabinką w sklepie nawet nie wiedzą jak to wygląda:], Moze to się jakoś innaczej nazywa mozecie podać iiną nazwe.
THX Z Góry
P.S. Siedziałem nad tym chyba 30min zanim skumałem jak to ma być. opis średni. Foty beznadziejne oprócz całego paska, po tym zdjeciu mozna skumać wiele rzeczy:]
ogur 22.03.2006, h. 11:31 ogur
Piąty sklep pasmanteryjny w Koszalinie i kupiłem "regulator" do paska. Teraz tylko zrobić:P Postaram się foty zrobić jak "krok po kroku" się robi ten pas:]
kastor 25.03.2006, h. 23:42 kastor
ogur ,a byłeś w "szewskim" na Konstytucji 3-go Maja , tam powinieneś dostać
ogur 26.03.2006, h. 00:54 ogur
"kastor" ja nie jestem z Koszalina ja jestem z Kołobrzegu w K-g nie było nigdzie: Potrzebują obróbki bo są duze no i podpisać trzeba.
ogur 09.04.2006, h. 18:52 ogur
Jak obiecałem no to macie zdjęcia.
$1
Za xx podstawiasz nr z listy poniżej wraz z literą jak występuje.
Lista:
00
01
02a; 02b; 02c;
03a; 03b;
04a; 04b; 04c;
05a; 05b; 05c; 05d;
06a; 06b;
07a; 07b;
08a; 08b;
09a; 09b; 09c; 09d; 09e; 09f;
10a;
Są to duże pliki:] niestety niemiałem czasu ich przerobić niektóre tez są "słabej jakości"
Schabek 09.04.2006, h. 22:11 Schabek
Eee.. u mnie jakos te zdjecia nie dzialaja ;o

You don't have permission to access /pas_3-pkt/ on this server. :/
ogur 10.04.2006, h. 23:59 ogur
Niestety inaczej nie mogę tego dać, bo się nieda:P lub niewiem jak to zrobić:P
P.S. Proszę przeczytać mój poprzedni koment.
szuli 14.05.2006, h. 19:21 szuli
oto link do tego zawieszenia pochodzący z oryginalnego źródła wymienionego wyżej.
http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/projects/3pt_sling/3pt_sling_howto.htm [arniesairsoft.co.uk]
pozdrawiam
buziek 24.05.2006, h. 20:59 buziek
Ogur dzieki ! Zrobiłem pas tylko po zdjeciach...jest zajefajny :D tam po opisie nie moglem zaczaic ocb :D
ogur 02.06.2006, h. 15:40 ogur
thx przesłałem zdjecia medium'owi wiec niedługo bedą:]
madreus 29.06.2006, h. 12:56 madreus
Jakby kto chciał pas jedno lub dwu punktowy: http://www.thegunblogs.com/node/76 [thegunblogs.com]
AsieK 18.08.2006, h. 13:15 AsieK
ale jak je włączyc...bo mi nie chodzą:(
.Max 09.09.2006, h. 21:12 .Max
Szacunek dla osób, które zrobiły ten opis + schemat! Nie jest taniej ani lepiej kupić. Koszt wszystkich części do tego zawieszenia - w Poznaniu - to 4.80 zł. A sprawdza się super! Jedynie w pkt nr 4 zamocowałem kółko od kluczy aby mieć możliwość odczepienia pasa od broni.
CoBRA 06.03.2007, h. 13:35 CoBRA
Opis jasny, przeczytałem, ale fotki nie chodzą. Jedynie ogólny schemat z "arniego" ściągnąłem.
Kugar 24.04.2007, h. 23:16 Kugar
Według opisu pas wychodzi pierwsza klasa
Bardzo pomogły zdjęcia wrzucone przez ogura, jednak ciężko je się przegląda w tamtej postaci, więc pozwoliłem sobie skopiować je na szybszy serwer i udostępnić w bardziej przystępnej formie.
$3
ogur 26.04.2007, h. 21:45 ogur
Oki spoko, widzę ze ładniej się je przegląda.
Sholek 02.08.2007, h. 16:34 Sholek
albo ja jestem slepy albo ktos usunol fotki
Riv1989 19.10.2007, h. 14:54 Riv1989
zrobiłem to tylko i wyłącznie z tego schematu :

$3

to naprawde nie jest nic trudnego ... wystarczy sie przypatrzeć jak pasek jest poprowadzony na tym rysunku i juz mamy gotowy pas nośny tutaj nie da sie pomylić ^^
argentosoma 02.01.2008, h. 18:06 argentosoma
hmm, wykonanie pasa i zamocowanie go do mojej mp5sd6, było najmniejszym problemem ;]. Najwięcej problemu sprawiło mi jego prawidłowe założenie, hehe trochę się nakombinowałem , więc co by ludzi, zielonych w tym temacie, lub dopiero zaczynających przygodę z kompletowaniem oporządzenia, a nawet tych co już wszystko wiedzą ;], doinformować, to tu możecie znaleźć opis (angielski, ale co tam, jakby co są zdjęcia) 6 sposobów, jak zakładać pas nośny 3 punktowy.

$3
wija99 23.07.2008, h. 14:28 wija99
ja miałem pasek z m4 ale za długi był to sobie go pociołem ułożyłem i posklejałem i gitara.
vynn 06.07.2009, h. 22:34 vynn
Czy mógł bym prosić o ponowne wrzucenie zdjęć?
snajperswd11 19.07.2009, h. 15:05 snajperswd11
Nom niema fotek!!!
pafcio 07.08.2009, h. 12:23 pafcio
Co do fotek, wystarczy usunąć z linku ".one" i działają.
davo 24.08.2009, h. 09:37 davo
Tutaj jest wszystko o pasie 3 punktowym $3. Sam zrobiłem taki i działa idealnie