Daj cynk
Reklama

Artykuły

GBB CZ75 shell ejection ASG AS / Marushin

Pistolet, 11.05.2011, h. 12:00, dodał: Regdorn , autor: Promant, Borax
37

 

Pistolet GBB CZ75, w wersji shell ejection, firmy Action Sport Games AS wykonany na licencji producenta wersji ostrej - Ceska Zbrojovka. Replikę wykonała dla marki ASG AS japońska firma Marushin.

 Dane repliki

Producent: Action Sport Games / Marushin
Model:
(numer katalogowy)
CZ75 shell ejection
Długość: 205 mm
Waga: 615 g
Prędkość wylotowa: 215 fps
Hop-up: stały
Blowback: tak
Zalety:
+ bardzo dobre odwzorowanie licencjonowanych oznaczeń
+ atrakcyjny wygląd
+ solidne wykonanie i dobre spasowanie
+ realizm działania (system shell ejection)
+ estetyczne wykończenie
+ dobra ergonomia chwytu
+ anty poślizgowa powierzchnia chwytu
+ dobre wyważenie
+ dobra celność, skupienie i powtarzalność strzałów
Wady:
- umieszczenie przez producenta dodatkowych napisów, innych niż na wersji ostrej
- minimalne luzy magazynka
- kolor spustu inny niż w oryginale
W zestawie: 10 łusek, instrukcja

 

 

 

Replika GBB CZ75, w wersji shell ejection, firmy Action Sport Games AS wykonana na licencji producenta wersji ostrej - Ceska Zbrojovka. Replikę wykonała dla marki ASG AS japońska firma Marushin.

TYTUŁEM WSTĘPU

 


Pistolet CZ75 opracowano w pierwszej połowie lat 70-tych XX wieku, w państwowych zakładach Česká Zbrojovka, mieszczących się w miejscowości Uherský Brod (wówczas Czechosłowacja - dziś Republika Czeska). Broń konstrukcji braci Josefa i Františka Koucký strzela amunicją 9 mm para.

 

 

c75o2.jpg

Prototyp zaprezentowano w 1975 roku i następnie udoskonalano w roku 1976. Mimo to broń nie posiada oznaczenia "76", lecz do produkcji seryjnej trafiła jako model pod oznaczeniem CZ75. Pistolet zasilany jest z magazynka dwurzędowego, o pojemności 16 nabojów.

 

 

c75o1.jpg

Na bazie CZ75 powstało wiele wersji bojowych i sportowych, a nawet model automatyczny - z trybem ognia ciągłego. Pistolet CZ75, przewidziany był przez producenta głównie jako produkt eksportowy i, co za tym idzie, wszedł do użytku w wielu krajach. Przede wszystkim znalazł się na uzbrojeniu policji i straży granicznych, w niektórych przypadkach również wojska.

 

 

c75o3.jpg

Pistolet CZ75 był używany w Republice Czeskiej, Polsce, Chorwacji, Finlandii, na Litwie, w USA, Turcji, Chile (armia) oraz Iranie (armia). W niektórych państwach jest używany do dziś.

 

c75o5.jpg

Broń oceniano jako ergonomiczną i estetycznie zaprojektowaną, o dość dobrej celności. Ilość klonów CZ75, które powstały na kilku kontynentach dowodzi dużej popularności tego modelu. Różne "kopie" CZ75 produkowane były przez: IMI (Jericho 941, Izrael), Tangfolio (TZ75, Włochy), Sarsilmaz (M2000, Turcja), ITM (AT88, Szwajcaria), Sphinx (mod.2000, Szwajcaria), Norinco (NZ75, Chiny) oraz Springfield (P9, USA).

 

 


OPAKOWANIE

 


Replika zapakowana jest w pełne pudełko wykonane z dość grubej tektury. Opakowanie jest estetyczne, ciekawie zaprojektowane graficznie i utrzymane w kolorystyce dobranej z różnych odcieni szarości. Pudełko zawiera wszystkie wymagane informacje o produkcie. Na pokrywce i bokach opakowania umieszczono zdjęcia repliki, nazwę modelu oraz logo duńskiej firmy ASG AS i logotyp producenta repliki - firmy Marushin (jak również logo producenta wersji palnej czyli firmy Ceska Zbrojovka).

 

 

opakowanie.jpg

 

opakowanie1a.jpg

W środku pudełka nie ma niestety styropianowej wytłoczki, która mogłaby dodatkowo zabezpieczyć replikę. Opakowanie jest stosunkowo małych rozmiarów, a sama tektura może nie wystarczyć do prawidłowego zapewnienia bezpieczeństwa repliki np. w transporcie. Replika w środku pudełka "zabezpieczona" jest jedynie małym kawałkiem bąbelkowej folii. Opakowanie, w którym replika dojechała do nas, zostało już (w efekcie wgniecenia) przebite w jednym miejscu i rozdarte na długości 35mm. Na szczęście replika nie doznała żadnych uszkodzeń. 
W zestawie otrzymujemy replikę, magazynek, instrukcję oraz woreczek z kompletem 10 łusek.

 

 

opakowanie4.jpg

 

opakowanie3.jpg

Kolorowa instrukcja, typowa dla produktów firmy ASG AS, jest czytelna i zawiera niezbędne, podstawowe informacje w języku angielskim oraz francuskim.

 

instrukcja.jpg

 

instrukcja2.jpgPIERWSZE WRAŻENIE

 


Pierwsze wrażenie, pod kątem estetyki wykonania modelu, jest bardzo dobre. Kształtem i wielkością replika przypomina pistolety z rodziny 1911. Replika nie jest zbyt ciężka, ale jednak trzymamy w dłoni ponad pół kilograma tworzywa i metalu. Pistolet jest bardzo dobrze wyważony i dobrze wpasowuje się w dłoń. Mimo, że chwyt jest dość masywny (nie należy do typu wąskich chwytów pistoletowych) i większy niż np. modelach 1911 - nawet osoby o drobniejszych dłoniach trzymają replikę pewnie i wygodnie.

 

cz3.jpg


Tworzywo, z którego wykonano zamek i szkielet, już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo dobrej jakości.

 

 

cz2a.jpg

 

cz2b.jpg
Okładziny chwytu posiadają punktową fakturę na swojej powierzchni, co uniemożliwia ślizganie się chwytu repliki w dłoni.

 

 

cz1.jpg

 

chwyt2.jpg

 


Replika sprawia bardzo realistyczne wrażenie, mimo, że wykonano ją z tworzywa. Czarna powierzchnia szkieletu i zamka repliki jest lekko błyszcząca, a właściwie półmatowa. Zarówno wrażenia wizualne, jak i dotykowe są bardzo pozytywne. Kolor (lekko błyszczący) odpowiada pierwowzorowi.

Lufa zewnętrzna i kurek mają, jak w wersji palnej, kolor chromu. Język spustowy ma kolor czarny, inaczej niż w w pierwowzorze. Spust jest bardzo czuły i działa lekko. Strzały można oddawać płynnie i bez zrywania.

 

 

lufa.jpg

 

kurek.jpg

 

kurek2.jpg

 

kurekbezpiecznik.jpg

 

spust.jpg

Wszystkie dźwignie pistoletu funkcjonują prawidłowo. Bezpiecznik skrzydełkowy, umieszczony z lewej strony szkieletu, blokuje spust i przy odciągniętym kurku nie można oddać strzału. Pozycja "odbezpieczony" oznaczona jest czerwonym punktem, w okrągłym wgłębieniu.

 

 

bezpiecznik.jpgbezpiecznik2.jpg

 

Przyrządy celownicze są stałe i nie mają naniesionych żadnych punktów ułatwiających celowanie.

 

 

szczerbina.jpg

Pistolet jest dobrze spasowany, podczas użytkowania w zasadzie żadne elementy nie wykazują niepotrzebnego luzu, choć, co typowe dla większości replik GBB,  delikatny luz posiada zamek i przy gwałtowniejszym poruszaniu repliką daje się słyszeć jego cichutkie "klekotanie".

 

 


WYGLĄD ZEWNĘTRZNYPodstawowe parametry wersji ostrej:

Długość         206 mm

Wysokość      138 mm

Waga            1000 g (niezaładowany)

Podstawowe parametry repliki:

Długość:        205 mm

Wysokość      138 mm

Waga:          615 g

Pistolet wyprodukowano na licencji producenta wersji palnej. Replika bardzo dobrze odwzorowuje zewnętrzny wygląd pierwowzoru. Zanim weźmiemy ją do ręki - trudno nawet rozpoznać, że wykonana jest z tworzywa. Oczywiście waga repliki znacznie odstaje od pierwowzoru, co jest wynikiem zastosowania tworzywa jako głównego materiału.

 

 

czmagazynek.jpg

Wykonanie wszystkich elementów oraz ich wykończenie jest na wysokim poziomie. Taka jakość materiałów i wykończenia zewnętrznego byłaby na pewno mile widziana w każdej replice ASG.

 

 

cz2.jpg

 

cz1b.jpg

 

cz1a.jpg

 

Poniżej porównanie wyglądu repliki CZ75 PARA shell ejection GBB marki ASG AS / Marushin z repliką CZ75 PARA GBB marki ASG AS / KWA. Widać wyraźnie, że odcień koloru repliki shell ejection jest bliższy oryginałowi niż w przypadku repliki KWA.

 

 

dwie1.jpg

 

dwie4.jpg

 

dwie5.jpg

 

dwie3.jpg


OZNACZENIA

 

Replika posiada licencjonowane oznaczenia producenta wersji palnej, firmy Ceska Zbrojovka. Odwzorowanie oznaczeń w tej replice stoi na bardzo wysokim poziomie (włącznie ze zgodnością numerów szkieletu i zamka).

Pistolet ASG AS / Marushin jest odwzorowaniem eksportowej wersji CZ MODEL 75, która posiadała oznaczenia w formie bić (wklęsłych) lub barwione na biało (poniżej przykładowe zdjęcia palnych pierwowzorów), replika ma oznaczenia w wersji nie barwionej na biało.

 

 

c75o4.jpgc75o6.jpg

Na obu okładzinach chwytu znajduje się logo czeskiego producenta. Niestety jest to współczesna wersja znaku handlowego CZ. W okresie istnienia Czechosłowacji logo producenta wyglądało inaczej (co widać we wstępie, na zdjęciach wersji ostrej) - tworzyły je, zakomponowane w kole, litery CZ.

 

chwytlogo.jpg

Oznaczenia na korpusie są wklęsłe. Z lewej strony zamka widnieje logo producenta pierwowzoru, oznaczenie modelu broni i jej kalibru. Na szkielecie, zgodnie z pierwowzorem, umieszczono napis "Made in Czechoslovakia" - w dwóch liniach.

 

 

oznaczenia.jpg

 

Po tej samej stronie zamka umieszczono napis "max 1 joule", ale w formie łatwej do usunięcia naklejki.

 

 

naklejka2.jpg

Po prawej stronie, na szkielecie, widoczne jest logo firmy ASG AS i napis: cal. 6mm BB naniesione białym kolorem. Umieszczono tu także oznaczenie 'F', wymagane przepisami niektórych krajów. Być może możliwe jest usunięcie napisu we własnym zakresie, gdyż nie jest on wytłoczony, ale tego nie próbowaliśmy.

 

 

asgnapis.jpg

 

Z przodu, u dołu szkieletu, widnieje numer seryjny. Identyczny numer widnieje powyżej - na zamku, dokładnie jak w oryginale. Numer widnieje także na lufie, widoczny w oknie wyrzutnika łusek. Tuż obok okienka wyrzutnika łusek widać, na zamku, niewielkie logo firmy Marushin oraz numer 63. Identyczne logo znajduje się na osłonie spustu.

 

 

numer.jpg

 

numer2.jpg

 

logo632.jpg

 

logo633.jpg

 

spust.jpg


MAGAZYNEK

 


Magazynek, o pojemności 8 łusek, każda na 1 BB 6 mm, wykonany jest prawie w całości z metalu. Nie posiada żadnych oznaczeń ani napisów. Możemy załadować pistolet 9 nabojami: 8 w magazynku plus jeden w lufie.

 

 

luski.jpg

 

mag4.jpg

 

mag5.jpg

 

magstopka.jpg


Ogólnie magazynek spasowany jest dobrze, jednak część zawierająca zbiornik gazu i część magazynu naboi delikatnie przemieszczają się względem siebie, tak jakby trzymający je pin dawał lekki luz. Łuski ładuje się płynnie bez zbędnego oporu.

 

 

mag3.jpg

mag8.jpg

mag7.jpg

 

mag1.jpg

mag2.jpg

 

 


WIDOK PISTOLETU CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEGO

 

 

rozlozony.jpgROZKŁADANIE

 

W celu rozłożenia pistoletu należy ustawić w jednej linii, widoczne z lewej strony - z tyłu, nacięcia na zamku i szkielecie. W tym momencie możliwe jest wyjęcie zwalniacza zamka i zsuniecie zamka z prowadnic szkieletu.

 

 

naciecia.jpg

wyjetypin.jpg

 

b11.jpg

 

b10.jpg

 

b12.jpg

Aby wyjąć lufę należy najpierw usunąć sprężynę powrotną, a następnie ciężarek umieszczony z przodu.

 

BUDOWA

 

Ryglowanie zamka odwzorowane jest jak w oryginale. Zamek ryglowany jest przez przekoszenie lufy (na lufie i zamku wykonane są odpowiednie wcięcia, identyczne jak w pierwowzorze).

 

 

lufawciecia.jpg

 

lufawciecia2.jpg

zamekwciecia.jpg

Lufa zewnętrzna wykonana jest z tworzywa.

 

 

lufa.jpg

lufa3.jpg

 

lufa1.jpg

 

 

HOP UP

 

Replika posiada stały (nieregulowany) system Hop Up. Zastosowana gumka HU ma postać dwóch wypustek.

 

 

gumkaHU.jpgSTRZELANIE

 

Wrażenia ze strzelania są bardzo pozytywne, spust działa miękko i płynnie - nie czuć oporu poprzedzającego zwolnienie kurka. Łuski wyrzucane przez pistolet lecą na odległość 2-3 m. Strzelanie przebiegało bez zakłóceń, nie było zacięć.

Skok zamka jest szybki i płynny. Blow back nie jest przesadnie silny, ale jak na plastikową replikę - bardzo dobrze odczuwalny.

Należy zwrócić uwagę, że przy przeładowywaniu pistoletu, podobie jak w oryginale, zamek należy puścić. Powolne odpuszczanie zamka może powodować zakleszczenie łuski.

Pistolet strzela celnie, na dystansie 15 m powtarzalność strzałów jest dobra.

Jeżeli chcemy pozbyć się łuski z lufy bez wyrzucania przez okienko - należy wyjąć magazynek. Odciągięcie zamka spowoduje wyrzucenie łuski przez chwyt.

 


TESTY


1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano, przy użyciu green gazu, na wagomiarze 0,20 g BB. Użyto amunicji marki Blaster. Dane podano jako uśrednienie serii pomiarów. Użyto chrono gen.II firmy MadBull.

Wagomiar        fps        m/s       energia

0,20 g             215        65          0.42 J


2. Test celności i skupienia na dystansie 15 m.

Wagomiar 0,25 g BB, marki Blaster. Użyto tarczy sylwetkowej z umieszczoną centralnie tarczą formatu A4. Warunki pogodowe: bezwietrznie, temperatura powietrza 20 stopni C. Wszystkie pomiary odległości wykonano przy pomocy taśmy mierniczej.


Na dystansie 15 m 6 /10 strzałów trafiło w cel A4 (10 / 10 w sylwetkę).

Wszystkie trafienia obramowały cel A4 lub w nim się uplasowały. Biorąc pod uwagę, że replika posiada Hop Up nieregulowany - wyniki strzelania są naprawdę dobre.

 

 

CZ7515m.jpg


3. Pomiar gazożerności (ile wystrzelimy na jednym magazynku) i skuteczności (po ilu strzałach spada zasięg i celność na jednym magazynku).

Replika CZ75 jest całkiem oszczędna. Należy zwrócić uwagę, że zbiornik gazu, ze względu na dużą powierzchnię magazynu naboi, jest znacznie mniejszy niż w innych pistoletach ASG gas blow back. Dodatkowo system shell ejection i blow back pochłaniają swoją część energii. Na jednym nabiciu magazynka green gazem wystrzelono 39 BB, dopiero po tej ilości efektywność spadła. 

 

 


PODSUMOWANIE

 


Pistolet CZ75 ASG AS / Marushin to ciekawa replika broni krótkiej, dająca dzięki systemowi shell ejection realistyczne wrażenia pracy mechanizmu podczas strzelania. Stopień odwzorowania wyglądu oryginału, w tym oznaczeń, powinien zadowolić nawet wybrednego nabywcę. Drobne odstępstwa w wyglądzie, w postaci dodatkowych napisów umieszczonych na replice stanowią wprawdzie minus, ale nie psują obrazu całości.

Pistolet sprawia swoim wyglądem realistyczne wrażenie, świetnie układa się w dłoni, jest dobrze wyważony, a dodatkowy realizm działania stanowi niezaprzeczalny plus. 
Replika strzela dobrze, charakteryzuje się oszczędnym zużyciem gazu, mimo małego zbiornika, zasilania blow backu i systemu shell ejection.

Oczywiście system łuskowy nie nadaje się do gier terenowych, gdzie łuski łatwo zgubić. Natomiast do ćwiczeń akcji typu CQB oraz strzelań tarczowych replika nadaje się znakomicie i oferuje znacznie bardziej realistyczne wrażenia podczas strzelania.

Pistolet CZ75 ASG/Marushin można polecić każdemu miłośnikowi replik ASG, a zwłaszcza miłośnikom broni "bloku wschodniego". Jego wygląd, kulturę pracy, a przede wszystkim rzadki w replikach GBB realizm działania - powinien docenić każdy, kto poszukuje dobrego, atrakcyjnego wizualnie i nietuzinkowego pistoletu do strzelań tarczowych, treningów CQB lub do celów kolekcjonerskich.

 

 Plusy:

+ bardzo dobre odwzorowanie licencjonowanych oznaczeń

+ atrakcyjny wygląd

+ solidne wykonanie i dobre spasowanie

+ realizm działania (system shell ejection)

+ estetyczne wykończenie

+ dobra ergonomia chwytu

+ anty poślizgowa powierzchnia chwytu

+ dobre wyważenie

+ dobra celność, skupienie i powtarzalność strzałów


Minusy:

- umieszczenie przez producenta dodatkowych napisów, innych niż na wersji ostrej

- minimalne luzy magazynka

- kolor spustu inny niż w oryginale

Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości duńskiej firmy Action Sport Games:

 

 

asgas2.jpg


Amunicję Blaster 0.25 g BB, wykorzystywaną w testach dostarczyła duńska firma ASG AS.

 

Źródła zdjęć wersji ostrej:
www.deactivated-guns.co.uk
www.nastyguy.w.interia.pl

 

 

 


Ocena wszystkich (5.86, głosów: 7)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Guest (ID:6452) 11.05.2011, h. 12:43 Guest (ID:6452)
Po mojemu z wyglądu KSC jest lepsze. Ano kurek w replice tu opisanej nie przypomina oryginału, podobnie spust. Niemniej muszę przyznać, ze CZ w mojej ręce leży idealnie, lepiej niż 1911 a nie przypuszczałem zanim nie pomacałem, że cokolwiek może leżeć jeszcze lepiej ;]. Osiągi troszkę rozczarowują ale na pewno po pogrzebianiu da się troszkę poprawić no a sama replika jest raczej do robienia klimatu niż używania jako pełnoprawnej bocznej.
Melite1337 11.05.2011, h. 14:04 Melite1337
bardzo dobra recenzja ! pozdrawiam .
guzio29 11.05.2011, h. 14:38 guzio29
Jestem ciekaw, czy da radę usunąć te "marki" z prawej strony korpusu. Bo jak kolega wyżej napisał "replika jest raczej do robienia klimatu", a "6 mm" czy "F" ten klimat zabiera. Niemogli tego nanieść w formie naklejki ??
Ano właśnie nie mogli (przepisy). Przyznam, że mi osobiście F czy 6mm nie przeszkadza zanadto. Ciekawe jest to, że replika zarówno ta jak i KSC sa zewnętrznie lepiej wykonane od oryginału...
Guest (ID:6452) 11.05.2011, h. 15:07 Guest (ID:6452)
Nakładasz trochę acetonu na wacik i delikatnie przemywasz. Jednakże różne tworzywa różnie reagują, więc lepiej najpierw sprawdzić na niewidocznej powierzchni.
Yfronus 11.05.2011, h. 17:36 Yfronus
Silent Assasin 11.05.2011, h. 20:38 Silent Assasin
cholera, mogliby zrobic na łuski od rama za bodaj 15zł mamy 100 sztuk.
babski 11.05.2011, h. 21:03 babski
Do minusów dałbym plastikowy zamek i nieco niską prędkość kulki ( 215fps )....
Robił to Marushin, który musi stosować się także do prawa japońskiego - metalowych korpusów/zamków, jak u TM, nie uświadczysz.
Akkenoth 11.05.2011, h. 21:48 Akkenoth
Rozumiem jednak byłoby miło jak i zamek był by metalowy :)
babski 11.05.2011, h. 22:16 babski
Karpecek 11.05.2011, h. 21:50 Karpecek
Gdyby nie mała prędkość pocz. to raczej bym brał --> głównie, ze względu na te łuski :3 Patent z łuskami jest nice ;)
Promant 11.05.2011, h. 22:34 Promant
Tak się składa, że mam KWA CZ75 PARA, która ma znacznie wyższą prędkość początkową i mimo to nie zauważyłem jakiejś niesamowitej różnicy. Przy strzelaniu na 15m obie repliki są podobne. A w końcu pistolet służy do walki na krótkim dystansie.
Ale to nie jest replika do gier. Na pewno nadaje się do strzelań tarczowych, dla kolekcjonerów, którym zależy na dokładnym odwzorowaniu oryginału. Jakieś treningi w pomieszczeniach i tyle.
Nie można takiego pistoletu porównywać z typowymi GBB, zwłaszcza full metal.
niedzwiedziek51 20.05.2011, h. 23:02 niedzwiedziek51
Warty uwagi...
MikiBar 21.05.2011, h. 16:14 MikiBar
Świetny! Uwielbiam łuski, zależy mi na realizmie. :D
Tylko szkoda, że nie jest wersji "oburękiej" dla leworęcznych... :|
MikiBar 21.05.2011, h. 20:49 MikiBar
Relaizm na polu walki, czy na puszko-strzelnicy? Już to widzę jak biegaz z tym po lesie uhahany realizmem, a potem z lupą łusek szukasz ;/
Jedynie do tarcz się to nadaje ;/
szyzag 27.05.2011, h. 18:14 szyzag
Łuski to dla mnie świetny bajer. Być może nie sprawdzą się na tradycyjnej strzelance (chyba że ktoś ma kasę na baaardzo dużo sztuk). Już tam wyżej powiedziano, że niestety nie jest full metal ale rozumiem kwestie prawne. Tak czy siak, chodziło mi o realizm samej repliki, wierność i jakość odwzorowania oryginału. Nie wiem czy będę go kupował, ale jeżeli tak to wykorzystywałbym go raczej do robienia klimatu, zabaw, strzelania tarczowego. Pewnie jak mówisz, łuski nie pozwoliłyby mi na tradycyjną strzelankę...
MikiBar 27.05.2011, h. 19:58 MikiBar
DobryDobrodziej 24.05.2011, h. 11:34 DobryDobrodziej
Czekam na swój egzemplaż :) Capri sprzedało je "na pniu" ale udalo się.Ciekawe czy będzie przyjemniejszy w uzytkowaniu od Baretki...

Łuski mozna dokupić nawet w Specu za 100 (około) za 25 sztuk.
Magazynek jest niestety droższy (jak to w gaziakach bywa) i też był w SpecShopie...
Poros90 29.05.2011, h. 22:55 Poros90
Pomysł bardzo ciekawy z łuskami, ale pytanie brzmi - jak z łuskami zapasowymi? Bo bez możliwości taniego zakupu ich w dużej ilości, praktyczność repliki na normalnej strzelance dla mnie spada w okolice 0. :(
killeryooo 01.06.2011, h. 11:14 killeryooo
w opisie jest mały błąd ponieważ naboje nie wchodzą do lufy tylko do komory zmkowej!!
DobryDobrodziej 01.06.2011, h. 12:14 DobryDobrodziej
Mam CZkę i mam pewne spostrzeżenia, których Cappucino nie zawarl w swoim, bardzo dobrym z resztą, opisie :) Mianowicie sprężynka (właściwie to drucik) podnoszący "hak" bolt catch'a po rozebraniu repliki zmiania położenie i gdy ponownie składamy pistolet, nie zwracając no to uwagi, bolt catch przestaje działać.Brzmi to kuriozalnie ale sprężynka jest zamontowana "na zewnątrz" repliki i na prawdę łatwo to przeoczyć a składając trudno naprowadzic ten element na jego miejsce nie pomagając sobie nożem lub innym tego typu narzędziem.

Dodatkowo w przypadku mojej repliki po oddaniu 14 strzałów (słownie czternastu) zauważyłem lekki uszczerbek na plastiku, z którego zbudowana jest górna część obudowy.Nie widac tego po złożeniu repliki ale jest to niepokojący sygnał. 

Gdy jednak pominiemy te malutkie defekty, piustolet okazuje się na prawdę zacna repliką i super leży w dłoni :) POLECAM.
Jeśli już, to Cappuccio. I nie wiem czemu zniknęliśmy z Boraxem jako autorzy recenzji.
Promant 01.06.2011, h. 20:49 Promant
Oj tam, to składanie nie szło Ci tak źle :) Jako postronny obserwator, niebędący fanem CZ, muszę powiedzieć, że replika jest naprawdę ciekawa i osoby szukające "czegoś wyjątkowego" nie zawiodą się na tym modelu.
Jedenasty 11.07.2011, h. 18:52 Jedenasty
DobryDobrodziej 01.06.2011, h. 22:00 DobryDobrodziej
A sory.Przeczytałem po prostu nazwę użytkownika, który dodał tekst.
Spoko, poprawione.
Promant 02.06.2011, h. 10:00 Promant
Cruzer69 29.06.2011, h. 00:01 Cruzer69
fajnie by było gdyby zrobili np m4 z łuskami gbb albo ak
już jest m4, chyba firma top takie zrobiła.
grzesio93 09.07.2011, h. 10:28 grzesio93
Top zrobił "elektryka" (EBB).GBB z łuskami na razie nie ma i raczej nie będzie - chyba, że z zasilaniem zewnętrznym.
Amadem 21.08.2011, h. 10:55 Amadem
Kabroon1 05.07.2011, h. 11:18 Kabroon1
Efektowny wygląd :)
Perski102 21.07.2011, h. 19:19 Perski102
jak by był desert eagle sheel eject....
biedrona1981 03.08.2011, h. 09:59 biedrona1981
Widziałem ten model w Militaria.pl w Szczecinie i nie zrobił na mnie zadnego wrażenia oprócz tych wyskakujących łusek... Był za letki i z większość materiału to plastik. Przy bardziej agresywnych elementach strzelanki (np. wchodzenie do obiektu lub przejście z krótkiej na długą, nie trafiając do kabury) upadając na twardą ziemię może się uszkodzić... To samo powiedziałem sprzedawcy i przyznał mi stanowczo rację.
Osobiście polecam G17 green gass. Ale to tylko moja opinia.
"letki" ? a może LEKKI ?
Perski102 02.09.2011, h. 22:00 Perski102
biedrona1981 03.09.2011, h. 07:15 biedrona1981
czep się kogos innego. Literówka nawet w najlepszych dziennikach się zdarza. A polonistą nie jestem :)
A od czego są google albo słownik ?
Perski102 09.09.2011, h. 16:35 Perski102
biedrona1981 11.09.2011, h. 08:07 biedrona1981
eh... szkoda czasu na prowadzenie z Tobą rozmowy.
A może chcesz porozmawiac z moderatorami .... ps. przeczytaj regulamin
Perski102 14.09.2011, h. 20:05 Perski102
Berylf 26.05.2012, h. 11:06 Berylf
Można te wszystkie łuski łatwo zgubić ;/
kuter b2 08.02.2013, h. 09:39 kuter b2
Ktoś wie czy magazynki od KWA CZ75 PARA będą pasowały do niego ??
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 252277

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane