Daj cynk
Reklama

Artykuły

Tamilskie Tygrysy i naukowiec

Scenariusze, 09.08.2005, h. 17:56, dodał: Cappuccio , autor: Mr.T.
5
Scenariusz opisuje akcję amerykańskich komandosów, mającą na celu uwolnienie naukowca od broni biologiczno-chemicznej przetrzymywanego w dżungli Sri Lanki przez 1 z 3 grup Tamilskich Tygrysów.


Wstęp i przebieg scenariusza

Scenariusz opisuje akcję amerykańskich komandosów, mającą na celu uwolnienie naukowca od broni biologiczno-chemicznej przetrzymywanego w dżungli Sri Lanki przez 1 z 3 grup Tamilskich Tygrysów. Grupy te działają niezależnie od siebie, są w ciągłym ruchu pomiędzy bunkrami i punktami zwrotnymi, 2 z nich posiadają łączność radiową. Jednej i drugiej stronie zależy na tym aby naukowiec nie zginął. Z uwagi na pośpiech prowadzonej akcji ratunkowej, podczas zrzutu spadochronowego jednostki AT z samolotu odrzutowego nastąpiły komplikacje, czego efektem są braki w uzbrojeniu. Drużyna komandosów, dysponuje początkowo tylko bronią krótką z ograniczonym zapasem amunicji, ale zna z GPS'a dokładną pozycję skrzyni z bronią długą, która znajduje się jednak w okolicy przemierzanej przez grupy bojowników. Pojemnik z bronią musi być umieszczony przez Sędziego tak, aby sprawiał wrażenie zrzuconego z samolotu na spadochronie. Na niekorzyść komandosów działa czas, bowiem naukowiec jest jak najszybciej potrzebny w Waszyngtonie.

Cele

Komandosi muszą zdobyć broń, uwolnić naukowca i udać się do punktu zbiorczego. Posiadają dokładne dane wywiadowcze odnośnie możliwej liczby i uzbrojenia przeciwnika. Grupy Tygrysów muszą utrzymać naukowca przy życiu, nie dopuścić do jego przechwycenia, przy czym muszą przemieszczać się od punktu do punktu w obrębie zamkniętego obszaru pomiędzy określonymi lokacjami (m.in. bunkry - zabudowania, wioska 1 i wioska 2 - prowizoryczne szałasy), korzystając z określonych ścieżek, np. 2,3 ścieżki do wyboru. Grupy mogą współpracować, ale zasadniczo taktyka zakłada działanie w 3 osobnych grupach, co ma na celu zmylenie przeciwnika, w której grupie znajduje się naukowiec. W przypadku natrafienia na komandosów najbardziej racjonalnym wydawać się może wycofanie do innej grupy. Tygrysy nie wiedzą o ilości i problemie z uzbrojeniem przeciwnika - w przypadku natrafienia na skrzynię z bronią nie mogą jej użyć (do otwarcia niezbędny specjalny klucz elektroniczny), ale koniecznie odnoszą ją do bunkra i tam zostawiają bez względu czy w bunkrze przebywa jakakolwiek grupa Tygrysów. Gdy grupa komandosów dotrze na miejsce wskazane przez GPS (pozycja na mapie) i nie znajdzie skrzyni z bronią, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż skrzynia znajduje się w bunkrze.

Informacje dodatkowe

Drużyny: Drużyna komandosów - optymalnie 6-8 graczy
Drużyny Tamilskich Tygrysów - 3 grupy po min. 6 graczy
Sędzia: 1, w przypadku większej liczby graczy: jeden na grupę


Teren:
Gęsta i bujna roślinność, imitująca dżunglę. Miejsca, między którymi krążą grupy Tygrysów są od siebie znacznie oddalone, aby zminimalizować możliwość. Rolę bunkrów mogą pełnić dowolne zabudowania. Lesisty, z gęstą roślinnością. Punkt zbiorczy komandosów jest oddalony znacznie od tras przemarszu Tygrysów, tak aby po odbiciu naukowca przez komandosów pozostałe grupy Tygrysów mogły próbować odbić podmiot.


Dodatkowe elementy wyposażenia:
- Radiotelefony UKF (przynajmniej 2 dla 2 grup Tygrysów)
- Pojemnik z bronią długą komandosów (w środku amunicja długa i krótka)
- mapy z terenem z odpowiednio zaznaczonymi miejscami zbiórek oraz bunkra (mapa komandosów), ścieżek (mapa Tygrysów), w przypadku przechwycenia jakiejkolwiek mapy przeciwnik ma nieco ułatwione zadanie

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Draq 24.08.2006, h. 18:40 Draq
Scenariusz świetny. Mimo ze wymaga sporej przestrzeni wyglada interesujaco....
CIERPIK 31.01.2007, h. 08:31 CIERPIK
Boskie
henio1351 20.06.2007, h. 10:06 henio1351
wyczesany. ale nieco sprzętu nam brakuje
Blondasak 31.03.2010, h. 19:06 Blondasak
Już w piątek coś takiego organizuje.. Będzie Extra
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 28810

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane