Daj cynk
Reklama

Artykuły

CM003 (G36c) firmy CYMA

Karabin, 11.02.2011, h. 17:09, dodał: Cappuccio , autor: Promant, Borax
92

Replika AEG CM003 - czyli G36c produkcji chińskiej firmy CYMA.Dane repliki

Producent: Cyma
Model:
(numer katalogowy)
CM003
Długość: 510/725 mm
Waga: 3000 g
Prędkość wylotowa: 410 fps
Bateria: stick dzielony / LiPo
Hop-up: regulowany
Blowback: nie
Zalety:
bardzo dobre spasowanie
bardzo dobre ogólne wrażenie wyglądu repliki
bardzo dobre odwzorowanie wyglądu (struktury) tworzywa pierwowzoru
bardzo dobrej jakości tworzywo
satysfakcjonujący ciężar i ergonomia repliki
bardzo dobre osiągi
bardzo dobra szczelność układu tłok/cylinder
wysoka kultura pracy gearbox'a

 
Wady:  


brak oznaczeń
źle umieszczona sprężynka, co spowodowało awarię magazynka
kiepsko wykonane oznaczenia selektora
brak atrap naboi w replice magazynka
kiepskiej jakości dystanser
 

 
W zestawie:
magazynek hi-cap, 470 BB
akumulator (dzielony stick, ogniwa mini)
ładowarka
paczka kulek
kluczyk imbusowy
wycior
prosta instrukcja w języku polskim
 

Replika AEG CM003 - czyli G36c produkcji chińskiej firmy CYMATROCHĘ HISTORII


Konieczność modernizacji uzbrojenia armii niemieckiej, w drugiej połowie XX wieku, spowodowała powstanie różnych koncepcji jej przeprowadzenia. Bundeswehra potrzebowała nowoczesnej broni kalibru 5.56 mm, ale relatywnie taniej, gdyż konstrukcje w rodzaju H&K G41 były dla niej zdecydowanie zbyt kosztowne. Kiedy upadł program rozwoju karabinu G11 na amunicję bezłuskową, a propozycje zakupu i przyjęcia do uzbrojenia broni zagranicznej były odrzucane, firma Heckler & Koch podjęła w 1990 roku prace nad nowym karabinem o produkcyjnym oznaczeniu HK50.

Broń działała na innej zasadzie niż poprzednie konstrukcje - odprowadzenia gazów prochowych przez boczny otwór w lufie. Niższą masę i odporność na korozję uzyskano poprzez maksymalizację zastosowania tworzywa. HK50 został przyjęty na uzbrojenie Bundeswehry w 1995 roku pod oznaczeniem Gewehr 36. Do uzbrojenia armii niemieckiej wprowadzono jednocześnie trzy wersje broni: podstawową (G36), skróconą (G36K) oraz ręczny karabin maszynowy (LMG36).

 

 

g36c.jpg

 

g36c_01.jpg

G36c czyli model compact, to karabinek będący najkrótszą wersją broni z rodziny G36. Jest to jednocześnie najkrótszy i najbardziej poręczny, z dostępnych na rynku, karabinek 5.56 mm produkowany seryjnie.

 

 

g36c_03.jpg

 

g36c_05.jpgOPAKOWANIE


W przypadku opakowania repliki CM003 trudno mówić o estetyce wizualnej czy funkcji marketingowo - informacyjnej. Jest to po prostu pudełko bez jakichkolwiek napisów, oznaczeń lub oprawy graficznej.

 

pudlo.jpg
Natomiast funkcja zabezpieczenia repliki i akcesoriów zrealizowana jest bezbłędnie. Replikę otrzymujemy w solidnym pełnym pudle kartonowym, o grubych podwójnie złożonych ściankach, z wstawką styropianową w środku. Wierzch styropianu przykrywa, przycięta do kształtu wgłebień, czarna, błyszcząca tekturka. Dwie wstawki styropianowe, wytłoczone zgodnie z kształtem repliki - unieruchamiają ją w opakowaniu. Nic nie rusza się i nie przemieszcza wewnątrz pudła.

 

pudlosrodek.jpgCO W OPAKOWANIU


Oprócz repliki otrzymujemy magazynek typu hi-cap, umieszczony w wycięciu styropianowej wytłoczki.

 

pudlozawartosc.jpgmakpudlo.jpg

Obok magazynka, pod przykryciem z czarnej tekturki, znajdziemy "ukryty" akumulator.

 

aku1pudlo.jpgaku2.jpg

W małym tekturowym pudełku umieszczono prostą ładowarkę, paczkę kulek oraz kluczyk imbusowy.

 

akcesoria.jpg

Pod repliką znajdziemy również plastikowy wycior.

 

wycior.jpg


Do repliki importer dołącza prostą instrukcję, w języku polskim, zawierającą zasady bezpieczeństwa oraz ogólne zasady obsługi replik typu AEG (w rodzaju przedstawionej na zdjęciach poniżej).

 

01.jpg02.jpg

 


PIERWSZE WRAŻENIE


Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Szczególnie pozytywnie zaskakuje waga repliki. Oczywiście karabinek G36c nie jest ciężki, ale, mimo niewielkich gabarytów, CM003 na pewno nie kojarzy się z zabawką. Także zastosowany przez producenta plastik sprawia wrażenie bardzo dobrej jakości.

 

bezmagalewakolbaroz2.jpg

Replika jest dobrze wyważona i bardzo dobrze spasowana. Żadne elementy nie mają luzów, nic nie trzeszczy, ani nie wydaje niepotrzebnych dźwięków. Trzymamy w rękach solidny kompaktowy karabin. Jedyny dźwięk jaki można było usłyszeć przy gwałtownym potrząsaniu repliką to delikatny odgłos luźnego okablowania pod chwytem przednim - gdyż nie podpięto jeszcze akumulatora.


bezmagalewakolbaroz.jpg

Kolba składa się i rozkłada z lekkim oporem, ale płynnie, nie "lata" luźno po zwolnieniu zatrzasku i można ją zatrzymać w dowolnym miejscu w trakcie rozkładania. Kolba zatrzaskuje się pewnie - zarówno w pozycji rozłożonej jak i złożonej. Nie ma w tym przypadku mowy o żadnych luzach czy "klekotaniu" kolby. Jest ona stabilna, a przycisk jej zwalniacza także wciska się z pewnym oporem i nie jest on "luźno" osadzony.


bezmagalewakolbaz.jpgzwalniaczkolby.jpg

 

Kolba posiada odwzorowane otwory do przechowywania pinów. Piny wyjęte z korpusu wchodzą w otwory, ale niestety dość luźno i dlatego łatwo z nich wypadają. W związku z tym nie jest możliwe wykorzystanie otworów w kolbie do "przechowywania" pinów, tak jak to ma miejsce w pierwowzorze.

 

xg8pinykolba1.jpgxg8pinykolba2.jpg

Replikę trzyma się wygodnie. Zwłaszcza po założeniu chwytu pionowego, co umożliwia dolna szyna RIS przykręcona do frontu karabinka.

 

frontlewa.jpg

szynafrontu2.jpgPodstawowe parametry repliki:

Długość: 510/725 mm. Waga: 3000 g.WYGLĄD ZEWNĘTRZNYPod względem wyglądu replika sprawia bardzo dobre wrażenie i jednocześnie zaskakuje. Jest to pierwsza znana nam replika G36, w której tworzywo korpusu nie jest jednolicie gładkie i jednolicie czarne. W pierwszym momencie, gdy oglądamy karabinek jeszcze w pudle, sprawia on wrażenie "zakurzonego" - dopiero po wyjęciu z opakowania widać, że czerń powierzchni korpusu nie jest jednolita lecz jakby pokryta plamami.

 

kolbarozlewybok1.jpgkolbarozprawybok1.jpg

Są one bardziej matowe od reszty powierzchni i mają odcień grafitowo - szary. Ten swoisty "kamuflaż" wygląda bardzo ciekawie. Tworzywo nie robi bowiem wrażenia błyszczącego plastiku zabawki. Innymi słowy, zastaosowane przez firmę Cyma, tworzywo wizualnie bardzo przypomina polimery stosowane do produkcji ostrych wersji karabinów szturmowych G36. Może nie jest to odwzorowanie idealne (gdyż miejscami replika sprawia wrażenie trochę za bardzo "szarawej"), ale wyglądem dużo bliższe współczesnym oryginałom niż wiele innych replik G36 dostępnych na rynku.


kolbazlozlewybok1.jpgkolbazlozprawybok2.jpg

Poniżej - dla porównania - kilka zdjęć wersji palnej G36, na których można dostrzec szarą, "plamiastą", strukturę polimeru.

 

g1.jpgg2.jpg

hk-g36-01.jpghk-g36-02.jpg

 

Powierzchnia tworzywa repliki jest bardzo delikatnie porowata. Nie jest śliska.

 

kolbarozlewybok3.jpg
G36c w większości wykonano z plastiku. Z metalu wykonane są takie elementy karabinka jak: lufa zewnętrzna, urządzenie wylotowe, dolna szyna RIS (pod chwytem przednim) oraz mechaniczne przyrządy celownicze. Metalowa jest również atrapa zamka oraz rączka przeładowania.

 

xg7raczkazamka.jpg

Tłumik płomienia jest stalowy. Urządzenie wylotowe mogłoby być wykonane bardziej estetycznie, ale to kwestia indywidualnej oceny.

 

xg7tlumikplom.jpg

kolbazlozprawybok3.jpgkolba.jpg
Kolba repliki posiada stopkę wykonaną z twardej, antypoślizgowej gumy. 


stopkakolby1.jpgstopkakolby2.jpg
Chwyt przedni, wykonany z tworzywa w kolorze czarnym matowym, posiada dolną szynę RIS oraz możliwość dokręcenia szyn bocznych, których jednak nie dostajemy w komplecie z repliką.


frontprawastrona.jpgszynafrontu.jpg
Urządzenie wylotowe ustalone jest małym imbusem. Pod tłumikiem płomienia znajduje się klasyczny gwint 14 mm, lewoskrętny. Wykręcenie imbusa, za pomocą kluczyka dodanego do repliki, umożliwia odkręcenie tłumika płomienia i montaż alternatywnego urządzenia wylotowego lub tłumika dźwięku.


tlumikinny.jpgtlumikdz.jpg
Mechaniczne przyrządy celownicze wykonano estetycznie.

 

przeziernikbok1.jpgmuszkabok.jpgmuszkafront.jpg
Przeziernik posiada dwie nastawy - otwory różnią się średnicą.


przeziernik1.jpgprzeziernik2.jpg
Obustronna dźwignia selektora ognia przesuwa się z wyraźnym skokiem i wyraźnym dźwiękiem ("cyknięciem") przy przesuwaniu. 


oznaczeniaselektora.jpg
Grzbietowa szyna RIS wykonana jest dokładnie, choć w dwóch miejscach widać niewielkie nadlewki na jej żebrowaniu.

 

szyna grzbietowa.jpg

Pod spodem grzbietowej szyny RIS umieszczono metalową listwę.

 

xg8wzmocnienieszyny.jpg


MAGAZYNEK

Będący na wyposażeniu repliki magazynek typu hi-cap , o pojemności 470 BB, wykonano z półprzeźroczystego, ciemnego tworzywa.

 

bokmaga1.jpg

 

Zaczepy łukowe do łączenia magzynków nie są odlane ze skorupą jako całość, tylko wklejone od wewnątrz.

 

bokmaga2.jpg

Magazynek nie posiada wewnątrz atrap naboi. Na szczęście tworzywo, z którego go wykonano ma dość ciemny odcień i elementy wewnętrzne wraz z amunicją widać wyraźniej dopiero patrząc "pod światło".

 

topmaga2.jpg

 

topmaga1.jpg
Po włożeniu do gniazda nie ma on luzów na boki i "siedzi" pewnie. Po naciśnięciu dźwigni zwalniacza magazynek wyjmuje się gładko (choć nie wypada luźno). Magazynek dobrze podaje kulki zarówno na singlu jak i na auto, ale musi być dobrze podkręcony. Za pewien dyskomfort można uznać brak charakterystycznego dźwięku zatrzaskiwania się magazynka w gnieździe, co sprawia, że nie jesteśmy pewni i musimy sprawdzać czy magazynek prawidłowo się w nim trzyma.

Przy dokładnych oględzinach stwierdziliśmy lekkie pęknięcie stopki, które widać dopiero "pod światło". Powodem musiało być zbyt mocne przykręcenie śruby imbusowej podczas montażu magazynka.

 

stopkamaga1.jpg

Magazynek niestety zawiódł przy pierwszych próbach podkręcania - zębatka zaczęła poruszać się luźno. Na szczęście była to drobna usterka. Rozkręcenie magazynka ujawniło wadliwy montaż sprężynki przeciwpowrotnej, która w efekcie tego przemieściła się i nie spełniała swojej roli. Prawidłowe umieszczenie sprężynki zlikwidowało problem.OZNACZENIAReplika nie posiada na korpusie żadnych oznaczeń, poza nastawami selektora ognia. Oznaczenia selektora wykonano niestety na niskim poziomie - nie są one wytłoczone, a jedynie namalowane. Rysunek jest niskiej jakości i szybko ulega ścieraniu.


xg7oznsellewa.jpgxg7oznselprawa.jpg
Odwzorowano nastawy przeziernika: 100/200 oraz 300.

 

przeziernik100200.jpg

 

xg7b300.jpg


Na stopce chwytu pistoletowego umieszczono napis "made in China".

 

xg8madeinchina.jpg


ZASILANIE

 

Tradycyjnie dla replik G36 - miejsce podłączenia akumulatora znajduje się pod chwytem przednim.

 

zdjetyfront.jpg

Replika zasilana jest akumulatorem dzielonym (dzielony stick), na ogniwach typu mini. W komplecie z karabinkiem nabywca otrzymuje akumulator NiMh 8.4 V 1200 mAh. Akumulator posiada wtyk typu tamiya mini.

 

podlaczonyaku.jpg

Można również dopasować którąś z mniejszych wersji LiPo (dzielonych lub mały stick). Jednak dobór odpowiedniego akumulatora nie jest łatwy, ze względu na bardzo małą powierzchnię dostępną wewnątrz chwytu przedniego.

 

xg2batki.jpgREGULACJA HU

Dostęp do pierścienia regulującego hop up, widocznego w oknie wyrzutnika łusek, uzyskujemy po odsunięciu dźwigni przeładowania. Niestety nie da się jej zablokować w tylnym położeniu. Hop up regulujemy obracając pierścień do dołu (luzowanie), lub do góry (dociskanie).

Atrapa zamka wydaje przyjemny metaliczny dźwięk przy jej zwolnieniu.

 

pokretloHU.jpg

xg7pokrhu.jpgWYGLĄD REPLIKI CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEJ

 

 

xg1czroz.jpg

ROZKŁADANIE


Większość czynności rozkładania G36c firmy Cyma jest podobna jak w replikach G36 innych producentów. W replice CM zastosowano piny, które łączą główne elementy korpusu. Tylny pin przechodzi pod gearbox'em. Piny wyposażone są w o-ringi zapobiegające wypadaniu i bardzo dobrze "siedzą" w korpusie. Nie są luźne i raczej nie ma tu mowy o przypadkowym ich zgubieniu.


xg8piny.jpg
Demontujemy chwyt przedni oraz gniazdo magazynka po wyjęciu pinów. Gniazdo magazynka wychodzi z oporem, gdyż jest dość ciasno wpasowane w korpus.

 

xg6gniazdo.jpgxg6gniazdozdj.jpg

Następnie rozłączamy wtyk typu tamiya, łączący okablowanie gearbox'a z sekcją akumulatora, znajdującą się pod chwytem przednim.

 

xg6wtyki.jpgxg6wtykiroz.jpg

Po złożeniu kolby ukazuje się śruba, którą wykręcamy, aby uwolnić gearbox wraz z dolną częścią korpusu.

 

xg6srubakolby.jpg

Odkręcamy także śrubę w stopce chwytu pistoletowego. Sama stopka jest metalowa (ZnAl). Przed wyjęciem GB przesuwamy do przodu komorę HU, która dociśnięta jest do GB sprężyną. Wysuwamy dolną część korpusu, wraz z gearbox'em, z górnego korpusu.

 

xg5korgblewa.jpgxg5korgbprawa.jpg

Wewnątrz korpusu znajduje się metalowy element wzmacniający i dociążający konstrukcję, który tworzy całość z prowadnicą sprężyny powrotnej.

 

xg6wzmocnienie.jpg


BUDOWA WEWNĘTRZNA


1.Gearbox.

Wybicie ostatniego, małego pina, uwalnia gearbox z dolnego korpusu. Zwykle w replikach G36 do wyjęcia gearbox'a z dolnego korpusu konieczne jest ustawienie dźwigni selektora ognia w pozycji ogień pojedynczy. W przypadku G36c firmy Cyma nie było to konieczne - na ustawieniu zabezpieczony bez problemu GB wysuwa się z korpusu.

 

xg5wyjgb.jpg

 

Gearbox to typ V3 z drobnymi różnicami w wyglądzie. Z prawej strony szkieletu znajduje się szczelina, która prawdopodobnie ma służyć do montażu systemu EBB.

 

xg5gbprawa.jpgxg5gblewa.jpg

Wewnętrzne elementy gearbox'a są bardzo dobrze spasowane i nic nie "wybucha" nam w twarz po jego otwarciu. Ponowne złożenie gearbox'a również nie nastręcza, pod tym względem, problemów. Ścianki szkieletu są dość grube.

 

xg3gbroz.jpg
Silnik sprawia wrażenie mocnego, daje dość duży opór przy poruszaniu zębatki silnikowej. Natomiast sama zębatka silnikowa wykonana jest ze stali i zabezpieczona śrubką.

 

xg4zebsilnika.jpg
Zębatki stalowe. Pierwsza zębatka posiada 6 zębów przeciwpowrotnych.

 

xg3zebgb.jpgxg2bzeb1.jpgxg2azeb2.jpg
Łożyska ślizgowe, wykonane ze stali, mają 7 mm średnicy. Z jednej strony łożysko posiada nacięcia, które, naszym zdaniem służą utrzymywaniu smaru.

 

xg4lozysko.jpg

Prowadnica sprężyny jest stalowa i łożyskowana.

 

xg3prowadnica.jpg

Sprężyna o jednolitym skoku zwojów i nie szlifowanych czołach. Głowica tłoka nie jest łożyskowana. Cylinder mosiężny, z jednym otworem.

 

xg3aglowicatlok.jpgxg2tlokcylinder.jpg

Dysza, o bardzo dobrej szczelności, ma długość 25,2 mm. Szczelność układu tłok - cylinder jest bardzo dobra, choć nie jest wzorowa - uszczelka głowicy tłoka ma wyraźnie widoczny szew, który może powodować minimalne straty ciśnienia.2.Lufa wewnętrzna i komora HU.


Odkręcamy 3 śruby i uwalniamy zespół lufy zewnętrznej wraz z lufą wewnętrzną i komorą HU. Dociśnięcie komory HU w kierunku wylotu lufy i przekręcenie jej w lewo o 90 stopni pozwala na wyjęcie lufy wewnętrznej wraz z komorą.

 

xg1bkomora.jpg
Komora hop up jest typowa dla replik G36. Lufa wewnętrzna ma długość 262 mm. Czarna gumka hop up niczym się nie wyróżnia i ma standardową długość. Dystanser jest nierówny i ma spore nadlewki, innymi słowy jest krzywy, co zapewne miało wpływ na znoszenie w prawo podczas strzelania. Wymiana dystansera jest zatem wskazana.


xg1ekomoraroz.jpgxg1agumka.jpg


STRZELANIE

Wrażenia ze strzelania mamy bardzo pozytywne: kulturalna praca gearboxa, prawidłowy dźwięk działającego mechanizmu. Dźwięk strzału nie budzi zastrzeżeń.

System HU podczas strzelania podkręcał lekko w prawo.

Przeziernik ustawiony jest nieco zbyt wysoko. Mimo regulacji i ustawienia w najniższym położeniu należy brać poprawkę pod cel.

Strzelanie przeprowadzono na wolnym powietrzu, przy temperaturze -2 stopnie Celsjusza, bezwietrznie. Konieczne było zastosowanie akumulatora typu LiPo (7,4 V). Mimo niskiej temperatury replika sprawowała się bardzo dobrze, a system HU działał prawidlowo.

 


TESTY

1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0.2 g BB. Użyto kulek marki KWA.

Średnia prędkość początkowa generowana przez replikę na 0.2 g BB wynosi 410 fps, a energia 1.55 J.
Różnica między skrajnymi pomiarami wyniosła 16,6 fps.


Wagomiar        fps         m/s         energia
0.2 g               410        125          1.552.Szybkostrzelność.

Pomiar ROF na akumulatorze 8.4V 1200 mAh NiMh, który nabywca otrzymuje wraz z repliką, wykazał: 11,2 BB na sekundę czyli 672 BB na minutę.


3. Test celności i skupienia na dystansie 35 m.

Test przeprowadzono z użyciem kulek o wagomiarze 0,25 g marki ICS. Strzały oddano do tarczy sylwetkowej z umieszczonym centralnie celem formatu A4.

10/10 oddanych strzałów plasowało się centralnie w sylwetce, z tego 9/10 w celu formatu A4.

 

xG35m.jpg
4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg repliki zaskoczył nas bardzo pozytywnie.

Zasięg skuteczny G36c Cymy wynosi 55 m. Na tym dystansie: oddane strzały, w większości, plasowały się w sylwetce.
Zasięg maksymalny repliki wynosi 65 m. Na tym dystansie: nadal możliwe było trafianie w sylwetkę, ale oczywiście prawdopodobieństwo było mniejsze. Powyżej 62 m niektóre kulki zaczynały opadać.
PODSUMOWANIE

Naszym zdaniem replika AEG CM003 - czyli G36c firmy CYMA jest produktem wartym uwagi, zwłaszcza mając na względzie przystępną cenę. Wprawdzie jest to produkt chiński, jednak poziom jego wykonania powinien zadowolić wielu graczy i miłośników replik broni z rodziny G36.

Wygląd zewnętrzny oddaje bardzo dobrze formę i fakturę współczesnych polimerów stosowanych w pierwowzorze. Tutaj firma Cyma zrobiła naprawdę dobrą robotę. Także jakość, zastosowanego przez producenta repliki, tworzywa jest więcej niż satysfakcjonująca.

Oczywiście jednym z głównych minusów jest brak oryginalnych oznaczeń, co charakterystyczne jest dla wyrobów made in China. Z drugiej jednak strony - lepszy chyba brak oznaczeń niż niezgodne z pierwowzorem wymysły niektórych producentów.

Osiągi repliki są bardzo dobre. Zasięg skuteczny i maksymalny powinien zadowolić każdego gracza. Jak każda replika - także i ta posiada kilka minusów, ale nie są one dyskwalifikujące. Naszym zdaniem, jak na produkt chiński, testowana replika charakteryzuje się zaskakująco wysoką jakością.

Biorąc zatem pod uwagę poziom wykonania tego produktu oraz stosunek jakość/cena możemy go polecić każdemu potencjalnemu nabywcy.

Plusy:

+ bardzo dobre spasowanie

+ bardzo dobre ogólne wrażenie wyglądu repliki

+ bardzo dobre odwzorowanie wyglądu (struktury) tworzywa pierwowzoru

+ bardzo dobrej jakości tworzywo

+ satysfakcjonujący ciężar i ergonomia repliki

+ bardzo dobre osiągi

+ bardzo dobra szczelność układu tłok/cylinder

+ wysoka kultura pracy gearbox'aMinusy:

- brak oznaczeń

- źle umieszczona sprężynka, co spowodowało awarię magazynka

- kiepsko wykonane oznaczenia selektora

- brak atrap naboi w replice magazynka

- kiepskiej jakości dystanser

 Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Gunfire.pl:ygunfire.jpg

 
Źródła zdjęć wersji palnej:

www.heckler-koch.de

www.life.com

www.famous-guns.com

Ocena wszystkich (5.77, głosów: 30)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
zajaszcze 13.02.2011, h. 19:55 zajaszcze
Ja musze to zobaczyć w REALU bo nie jestem przekonany co do wyglądu tej repliki.
Jak mi sie spodoba to kupię chetnie samo BODY glówne....
Mam tą replikę, jest super. Dobra celność, fajny wygląd, duży zasięg, i ogólne dobrze i solidnie wykonana broń na długie strzelanki.
Largo021 12.03.2011, h. 15:14 Largo021
0wn 13.02.2011, h. 20:14 0wn
Recenzja bardzo dobra.Obalony mit o 6mm łożyskach zasiany przez gunfire
Mierzone dokładnie i nijak nie chcą mieć inaczej niż 7 mm. ;)
Promant 13.02.2011, h. 20:28 Promant
olektbg 13.02.2011, h. 20:21 olektbg
Ciekawe czy będzie równie dobre co giety z JG ;)
Raczej będzie lepsze. Spójrz na postępy CYMY w GB. v3
Adrian1969 13.02.2011, h. 20:32 Adrian1969
Mike007 13.02.2011, h. 20:46 Mike007
no prosze prosze skuteczny zasieg 35m i 50m robi wrazenie naprawde przy 410fps to jest wystarczająco duzo ;p
killeryooo 13.02.2011, h. 20:51 killeryooo
ale napis "Made in china" wykonali świetnie:P
artur52kh 13.02.2011, h. 21:04 artur52kh
Bardzo dobra i dokladna recenzja myślę ze wielu graczom pomoże w wyborze tej repliki.
kaziustein 13.02.2011, h. 21:06 kaziustein
Pytanie do autora, czy może być problem z zamontowaniem granatnika ag36 ARESa oraz zmianą lufy zewnętrznej na tę od G36?
Odpowiedź na takie pytanie byłaby możliwa tylko w przypadku gdybyśmy dysponowali tymi elementami i mogli sprawdzić, a niestety nie dysponujemy.
Jeżeli chodzi o montaż lufy to można przypuszczać, że nie powinno być problemów. System montażu lufy jest identyczny jak w innych replikach G36. Choć oczywiście nie ma gwarancji, że nie wystapią jakieś różnice wymiarów w ułamkach milimetrów. Jednak tworzywo jest cierpliwe, więc chyba można zaryzykować.
Jednak ja bym trochę poczekał. Skoro Cyma wypuściła wersję C to może inne też wyprodukuje.
Montaż granatnika to już inna sprawa - bez niego nie da się stwierdzić czy jest możliwy.
Promant 13.02.2011, h. 21:14 Promant
Jakby co to ja chetnie odkupie od ciebie ten granatnik:P
zajaszcze 13.02.2011, h. 21:25 zajaszcze
kaziustein 13.02.2011, h. 21:16 kaziustein
Dzięki wielkie za pomoc.
gryzli47 13.02.2011, h. 21:16 gryzli47
Jakoś nie mogę uwierzyć w ten zasięg.
My też nie mogliśmy. Dlatego zawsze mierzymy wszystko 100m taśmą mierniczą. Oczywiście gdy strzelanie jest w terenie, a nie na krytej strzelnicy.
Inna sprawa: jak długo takie osiągi będą utrzymane na tym samym poziomie. Zwykle chińskie sprężyny dość szybko tracą swoje własności. No ale to już będzie wiadomo dopiero po kilku miesiącach użytkowania.
Promant 13.02.2011, h. 21:19 Promant
Dokładnie; poza tym, że niektóre kulki miały tendencje do " uciekania"  a hop podkręcał nieco w prawo, to replika strzela zaskakująco dobrze. Zmiana przynajmniej dystansera powinna znacząco poprawić te mankamenty.
Borax 13.02.2011, h. 21:26 Borax
Ja tam wierzę bez problemu, wystarczająco dużo mam doświadczenia z replikami chińskimi ;-). Strzela na poziomie P90 dobrego egzemplarza i średniego egzemplarza Galaxy.
Tuksiak 14.02.2011, h. 08:15 Tuksiak
MMMMMMONSTER KILL KILL KILL !!!
SHOGUN_YAMATO 14.02.2011, h. 09:23 SHOGUN_YAMATO
Fush1 13.02.2011, h. 22:33 Fush1
Dzieki wielkie! mam tylko pytanie: karabinek zamowilem razem z lufa systemy 247 a tu jest napisane ze lufa wew. ma dlugosc 262.. w innych sklepach precki do g36c maja dlugosc 247 np w spec shopie.. Zaniepokoilem sie..
Generalnie lufę wewnętrzną kupuje się pod długość, a nie typ repliki jak sklep pisze, bo np. już w AK różnych producentów są różnej długości.
W replice Cymy lufa wewnętrzna wchodzi w tłumik płomienia, sięga praktycznie aż do początku jego wycięć. 
Wygląda na to, że 15mm mniej nie powinno stanowić problemu - końcówka lufy wewnętrznej powinna oprzeć się na wylocie lufy zewnętrznej (tam gdzie gwint na jej końcu) i pasować. Po prostu będzie krótsza.
Promant 13.02.2011, h. 22:44 Promant
Paniszer 13.02.2011, h. 22:40 Paniszer
Świetna recenzja. Osiągi są zaskaujące, ale ten kolor  szaro-czarny strasznie mi się nie podoba, ale musiałbym go zobaczyć w realu, i porównać do JG, a najlepiej do ostrej wersji (której niestety nie widziałem). Ale jesli komuś pasuje ten kolor to po małych wymianach replika nie będzie odbiegała od I klasy, a skoro piszecie że kolor podobny do ostrej wersji to cyma może być nawet lepszy rozwiązniem niż I klasa.
Jak dla mnie to JG wygląda zabawkowo - właśnie plastikowo, w cymie nie mam takiego wrażenia.
Ale z tą pierwszą klasą to bym nie przesadzał. To jest nadal chińska replika. Zewnętrznie ładnie się postarali. Jednak np. taki ARES to klasa wyżej.
Promant 13.02.2011, h. 22:43 Promant
drozdek96 14.02.2011, h. 07:08 drozdek96
55m skutecznego... w stocku?!
Jesteś zdziwiony? Bo ja nie.
Tuksiak 14.02.2011, h. 08:17 Tuksiak
Mam tylko w PRK74 Cymy :P W szoku jestem tylko z powodu krótkiej lufy jak na taki zasięg :)
SHOGUN_YAMATO 14.02.2011, h. 09:25 SHOGUN_YAMATO
No niestety, krótka lufa ma wpływ. Przy 35m skupienie jest bardzo dobre jak na lufkę 262mm. Przy 55m trafiamy w sylwetkę wiele razy, ale rozrzut jest. Im dalej tym większy.
Promant 14.02.2011, h. 10:23 Promant
Memoris 14.02.2011, h. 10:56 Memoris
Czy gniazdo magazynka jest identyczne jak te w JG i CA?
W sensie - czy w Cymie da się ewentualnie zamontować adapter magazynków do M4, czy też gniazdo jest nieco innej konstrukcji i adapter najpewniej nie będzie pasował?
Kolejne pytanie z rodzaju porównań.
To jest test repliki "z  pudełka". Nie test porównawczy. Nie mamy pod ręką replik wszystkich marek żeby dokonywać szczegółowych porównań i nie o to w tej recenzji chodzi.
Na oko gniazdo niczym się nie różni, ale przecież wystarczy minimalna różnica w jakimkolwiek wymiarze żeby adapter nie pasował.
Innymi słowy bez adaptera nie ma możliwości odpowiedzi na to pytanie.
Promant 14.02.2011, h. 12:22 Promant
nexus_six 14.02.2011, h. 14:52 nexus_six
Po tym teście i obszernych informacjach zdecydowanie lepszy w zakupie będzie replika Cymy niżeli JG.
Traker 14.02.2011, h. 15:14 Traker
Jakoś tak body brzydkie takie, materiał nie fajnie wygląda, mój acm trochę lepiej od zewnątrz wygląda :(.
Ale recenzja bardzo fajnie i szczegółowo napisana.
gadzinka 14.02.2011, h. 17:06 gadzinka
Promant, nie widzę innego wyjscia jak zatrudnić się w jakimś sklepie asg, czy coś. Będziesz mógł nam wszytsko porównywać i recenzować. :D
A ja też mogę? ;)
Borax 19.02.2011, h. 23:01 Borax
naturalnie :*
gadzinka 24.02.2011, h. 20:22 gadzinka
fidell 14.02.2011, h. 17:08 fidell
Mam małe pytanie - w większości replik g36 (ares, star, jg, ca, o src nie mam pojęcia, nie rozkładałem) wyjęcie komory hu wraz z lufą możliwe było bez odkręcania atrapy rury gazowej tj. lufy zewnętrznej. Było to o tyle praktyczne, że przy wielokrotnym wykręcaniu tegoż elementu nakrętki oraz wkręty bardzo szybko traciły gwinty i o ile kupno nakrętek nie było problemem o tyle dopasowanie odpowiednio długich wkrętów mogło być dość kłopotliwe. Skutkowało to lekkicm trześczeniem korpusu
fidell 14.02.2011, h. 17:13 fidell
A czy możliwy jest demontaż zespołu komora hu-lufa bez konieczności odkręcania atrapy rury gazowej jak to miało miejsce w innych replikach g36? W tekście niczego o tym nie ma, ze zdjęć nie da się wywnioskować, a wbrew pozorom jest to dość istotne.
Niestety, w efekcie zastosowania przedłużonej lufy wewnętrznej, nie jest to możliwe.
Tylko nie bardzo rozumiem po co Ci "wielokrotne wykręcanie" zespołu lufy. Raz wykręcasz żeby wymienić gumkę i lufę na pręckę i po kłopocie. 
Niech to nawet będą dwa razy - to przecież gwintów nie załatwią.
Promant 14.02.2011, h. 21:33 Promant
W replikach konkurencyjnych firm jest mozliwosć zastosowania demontarzu nawet w najdłuższym g36 wiec kwestia długości lufy nie ma tu znaczenia. Ułatwia to między innymi rozkładanie "w polu" itd.  bowiem zdumiewająca jest inwencja twórcza użytkowników replik;)

Recenzja niczego sobie, podoba mi się.
fidell 16.02.2011, h. 12:31 fidell
Być może w innych replikach jest to inaczej rozwiązane, tu nie udało się wyjąć lufy z komorą.
Albo istnieje jakiś genialny patent pozwalający to zrobić bez uszkodzenia lufy czy komory, o którym nie wiemy.
Promant 16.02.2011, h. 21:22 Promant
Nie da się wyjąć lufy wraz z komorą, bez demontażu lufy zewnętrznej z atrapą rury gazowej. Otwór w tylnej ściance body jest zbyt wąski i pierścień regulacyjny HU nie mieści się w nim. Po za tym, lufa wewnętrzna jest dłuższa niż odległość pomiędzy tylną krawędzią lufy zewnętrznej, a tylną ścianką korpusu, więc dołem też nie da się wyjąć. Sorry amigo...
Borax 19.02.2011, h. 22:50 Borax
Jackobik 15.02.2011, h. 13:45 Jackobik
Wreszcie jakaś alternatywa do JG. Znów mam ochotę pobiegać z g36 :P. Pochwała należy się Promantowi za genialny artykuł.
Dzięki, doceniam pochwałę!
Borax 15.02.2011, h. 20:55 Borax
Dzięki, ale ja tylko pisałem. Mistrzem grzebania w replikach jest Borax. :)
Promant 15.02.2011, h. 22:28 Promant
Jackobik 15.02.2011, h. 23:23 Jackobik
Faktycznie, przepraszam Borax - nie zauważyłem. Rzuciło mi się w oczy tylko "dodał".Jeszcze raz sory. :)
Shagg 17.02.2011, h. 18:55 Shagg
Co do tekstu- dobra recenzja. Co do samej repliki- ma stalowe suwadło, grafitowy kolor z przetarciami, oznaczenia na przezierniku, porządne zespolenie i wykonanie - całkiem niezły materiał na rekonstrukcje, a dodatkowo wada, tj. łatwe schodzenie oznaczeń przy selektorze ognia może stać się zaletą, nie trzeba zmywać niczym wyjątkowo żrącym, żeby nakleić niemieckie literki :). Dodatkowo piny we wszystkich trzech miejscach, dobry zasięg i niezłe skupienie (które pewnie by się poprawiło po zamontowaniu odpowiedniej lufy), ODPOWIEDNI gwint 14 mm, a nie 13,5, i to wszystko w przystępnej cenie... Dobra replika jak na swój kraj produkcji.
To fajnie, że powtórzyłeś wszystko co opisaliśmy, teraz już mamy 100% pewność, że sens tekstu dociera do wszystkich.
BTW
rączka przeładowania w żadnym miejscu nie jest stalowa. Magnes trzyma tylko do blaszki imitującej zamek.
Promant 17.02.2011, h. 21:08 Promant
Han Solo 18.02.2011, h. 19:57 Han Solo
zakochałem się w tej replice :]
Kupuję na dniach :P
DaNorb 19.02.2011, h. 19:06 DaNorb
Recenzja bardzo przekonywująca i dobrze napisana, gratki. W porównaniu z najnowszą Cymą mój JG wypada cieniutko. Ciekawe, czy będzie równie żywotna... Nie jestem tylko przekonany, co do ceny- ponad 600zł w Polskich sklepach klasyfikuje tę gietkę w górnej półce chińczyków, osobiście wolałbym dołożyć parę złotych do markowej repliki.
Margines miedzy replikami chińskimi, a tymi markowymi jest coraz węższy, czego ta replika jest najlepszym przykładem.
Ja jestem zwolennikiem markowych zabawek, ale kupując kolejną replikę do kolekcji, lub nie mając sporego komfortu w dysponowaniu gotówką zdecydowalbym sie na chińczyka.
Borax 19.02.2011, h. 22:55 Borax
dik89 23.02.2011, h. 14:29 dik89
naprawdę racenzja bardzo fajan, dobrze sie czyta i sza podane wsztsykie zgadnienia:)
ale o prócz tgo mam pytanie, czy macie moze informacje, czy cyma ma w palnach wypuszczenie dłuższych wersji gietek, a jezeli tak, to kiedy? 
Pozdrawiam:)
Nigdzie dotąd nie spotkałem się z taką informacją.
Promant 25.02.2011, h. 00:22 Promant
Spond 24.02.2011, h. 19:08 Spond
Dzisiaj byłem w sklepie i miałem tę Gietę w rękach. Sam posiadam G36 JG i muszę wam wszystkim powiedzieć, że nie ma co porównywać... CYMA jest po prostu lepsza, spasowanie elementów jest bajeczne, dźwięk zamka metaliczny (a nie pstrykający), a waga i ogólne wrażenie z trzymania tego w rękach REWELACJA. Mam nadzieje że zrobią długą wersję...
Sprzedawca oczywiście ją zachwalał, lecz ze strony technicznej, no ale który sprzedawca nie zachwala swoich towarów :D
Matison 05.03.2011, h. 11:09 Matison
Zaciekawiła mnie ta gieta zważywszy że mam już dość swojej MP5 z Cymy (GB V2) oznaczenia mnie nie obchodzą tylko jakość wykonania. Giety w tym są świetne że mają mało elementów metalowych wystawionych na porysowanie co może niektórym się nie podobać jak mi. Chyba poświęcę jeden dzień w tygodniu i wybiorę się do GunFire zobaczyć te cacko i ewentualnie wypróbować.

A co do oznaczeń jak ktoś chce jakieś oznaczenia to sobie sam zrobi :PA wiadomo jaką zastosowano w niej sprężynę M120 czy 130?

Co do recki bardzo dobra wszystkiego można się dowiedzieć o niej i zachęca zobaczenia jej w realu ;)
Można tylko gdybać. Wygląda na twardszą niż 120, fps też by to potwierdzały. Ale chińskie aprężyny nie są, moim zdaniem, bezpośrednimi odpowiednikami. Zresztą, to co już pisałem, szybka utrata własności może z czasem spowodować konieczność wymiany na markową sprężynę, a wówczas trzeba by wkładać 130.
Promant 05.03.2011, h. 22:23 Promant
stanislaw 11.03.2011, h. 15:59 stanislaw
Mógłbyś podać zdjęcie intstrukcji by była bardziej czytelna? Byłbym bardzo wdzięczny!
To jest instrukcja zastępcza, nie mieliśmy identycznej jak w zestawie. Ta jest pokazana poglądowo. To jest zwykła ogólna instrukcja dołączana przez importerów do replik w przypadku, gdy producent nie daje żadnej. 

Nie znajdziesz tu żadnych informacji poza podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i ogólnej obsługi AEGów.
Promant 17.03.2011, h. 21:02 Promant
Harry B 16.03.2011, h. 22:57 Harry B
Wielkei dzięki za recenzję. Od kilku dni czytam forum i chłonę wiedzę bo chcę się przesiąść z paintballa na ASG. Cały problem w tym, że mnóstwo informacji się zestarzała i wybranie repliki G36 jest strasznym kłpotem. Droższe modele uznanych firm są niedostępne więc zdecydowałem się już na JG.
A tu proszę, taka fajna recenzja.

Mam tylko pytanie. Skoro podzespoły w eksploatacji się zużyją to czy korpus/body... no szkielet repliki jest na tyle perspektywiczny by wkładać w niego lepszą lufę (precke jak zrozumiałem), lepszą gumkę itp.?
Czy w tym modelu to możliwe?
Szczerze mówiąc, to nie wiem co musiałbyś robić, żeby "zużyć" korpus w eksploatacji. Mam repliki ciągnące 7 lat i korpusy się nie "zużyły".
To trochę jak negować tuning samochodu, bo po co, skoro nadwozie może się rozsypać.
Możesz spokojnie porzucić takie obawy.
A sens montażu gumki, precki czy innego elementu, który można ulepszyć w replikach - widać zawsze od razu po ich wymianie. :)
Promant 17.03.2011, h. 21:06 Promant
borzej 21.03.2011, h. 00:49 borzej
kilka spostrzeżeń z użytkowania w boju:

1. na stokowej bateri karabin wystrzelil okolo 2500 bb - co jest wynikiem raczej fantastycznym

2. pomimo wymiany dystansera nie zniknal problem podkrecana do gory.. ale bede probowal dalej.

3. genialna odpornosc na piach (uczestnicy zabawy na poligonie w sulechowie znaja temat)

4. replika w ocenie jakosc /cena dostaje odemnie 15/10 ;):) cudo ;Dp.s. test na chrono - 410 fps +/- 5 fps
A jednak zmieniłeś na SRC, czyli nie było takie 15/10 miodku ...
karolozg 01.05.2011, h. 23:05 karolozg
"1. na stokowej bateri karabin wystrzelil okolo 2500 bb - co jest wynikiem raczej fantastycznym"Ładowałes mikroprocesorową czy z pudełka ładowarką??
Gorasta 31.05.2011, h. 20:17 Gorasta
hasan 27.03.2011, h. 00:17 hasan
ktoś wie gdzie mozna kupic rączke przeladowania z atrapą zamką z tej wersji?
SeNSei36 30.03.2011, h. 20:16 SeNSei36
Moje pytania dot. repliki, gdyż mam zamiar ją kupić

Czy muszka jest na stałe (lub czy nie będzie przeszkadzać zamontowanemu kolimatorowi)?
Jakie magazynki zapasowe do niego dokupić (nie widziałem nigdzie magazynków od cymki)?

Pytam dla pewności bo jestem nowicjuszem :)
Na forum pisali, że pasuja low capy star, boyi, a nawet src. Muszka generalnie nie przeszkadza w zamontowaniu kolimatora, chyba że plamka jest bardzo mała. Ale to rzadkie. Normalnie widać ok.
Promant 01.04.2011, h. 00:17 Promant
engray 02.04.2011, h. 22:51 engray
Hej, ja też mam pytanko:
czy ten karabin można kupić gdzieś indziej niż na taiwangun.com (nic do nich nie mam, ale chciałbym ceny porównać, a nic nie znalazlem) aha i Promat i Borax w jakim sklepie kupowaliście, że macie akumulator w zestawie? Na taiwangun piszą, że  nie ma go w zestawie. Jak myślicie, nie będzie problemów w przyszłości z kolbą? Trzeba hop upa wymieniac ? :)
bez problemu znajdziesz go w innych sklepach (np. gunfire)
jeżeli masz w okolicy jakiś sklep airsoftowy to poszukaj, ponieważ ja znalazłem sklep o którym nigdy nie słyszałem i jutro idę podpytać o cenę
SeNSei36 03.04.2011, h. 20:59 SeNSei36
Promant 03.04.2011, h. 09:42 Promant
Coś kiepsko szukałeś. Zwłaszcza, że na końcu recenzji masz wyraźnie napisane: "replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Gunfire.pl". I akumulator jest w zestawie.
http://gunfire.pl/product-pol-1152194836-CM003-G36-CYMA.html
A w kwestii przyszłości, to niestety nie jestesmy jasnowidzami, replika opisana jest dokładnie.
engray 03.04.2011, h. 11:16 engray
Nie wiem dlaczego, ale na www.gunfire.pl nic mi się nie wyświetla. Na żadnej z broni. Nie wiem, czy tylko u mnie tak jest, ale nic nie mogę zobaczyć na tej stronce.
Owszem, masz rację, nie doczytałem tego na końcu. Aha kiepsko szukałem, dlatego, że najprawdopodobniej na www.taiwangun.com jest błąd, podali nazwę cm.0003, a nie cm.003
engray 03.04.2011, h. 11:37 engray
Ok, już mi się wyświetla, wystarczyło kliknąć na wybranie języka i działa poprawnie. Sory za kłopot :)
Gromislav 07.04.2011, h. 12:02 Gromislav
Brakuje tylko jednej rzeczy w recenzji. Ceny ;) Ale to tylko mały szczególik i myślę, że nie ma żadnego wpływu na całokształt. Świetna recenzja. Pozdrawiam, Gromisław
Kolego, recenzje nie są od podawania cen. Ceny masz w sklepach i wystarczy sprawdzić, a czasem też w newsach jeśli daną replikę tam opisano.

Natomiast recenzja ma pokazać produkt i ułatwić decyzję każdemu kto zastanawia się "kupić czy nie i co to warte". Tyle. :)
Promant 09.04.2011, h. 11:26 Promant
rynek 11.04.2011, h. 19:42 rynek
Że się pozwolę wtrącić napisałeś ,że minusem jest to że nie ma w magazynku atrap naboi.
Otóż zauważyłem ,że atrapy naboi są tylko w low capach do gietek . A więc nie wydaje mi się żeby to był -----.
Promant 12.04.2011, h. 22:02 Promant
Z tego punktu widzenia może i nie. Ogólnie jednak jest to minusem, bo nie oceniamy tu magazynka w porównaniu z innymi airsoftowymi tylko odwzorowanie.
karolozg 22.04.2011, h. 23:45 karolozg
Kupiłem, pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Wszystko tak jak w recenzji. Jestem zielony i jest to moja pierwsza replika ale jak dostał w łapki mój kolega z dłuzszym stażem i było "ohh, ahhh, ja pier....e, ale fajna" to jestem pewien, że warta swojej ceny.
No to czas na wrażenia po 5tys kulek. W międzyczasie zamontowałem MOSFET. W moim przypadku jedna wada się ujawniła. Samoistnie odkęcała się śrubka dociskająca silnik co spowodowałe 2 razy, że na tyle się zluzował, że nie zazębiał. Ale poprawiłem lakierem i powinno być dobrze. Na stockowym aku przemielił około 3 tyś kulek bez ładowania. Hop up skęcony na minimum inaczej wali w góre.
karolozg 28.04.2011, h. 21:25 karolozg
GrzybekPL 27.04.2011, h. 13:02 GrzybekPL
Świetna replika na początek na początku zastanawiałem się czy bd słaba czy dobra ale po własnym przetestowaniu jestem z niej zachwycony.
poiu007 28.04.2011, h. 14:39 poiu007
"W prawdzie produkt chiński..." To zdanie rozbraja na łopatki. CA? to nie chiny...to HONG KONG (Rotfl)! G&G? Też nie chiny! To TAIWAN! Nie ogarniam tego. Wszystko ta sama Azja, tylko umiejscowienie inne, więc "masz chińska replikę" nic nie znaczy. Różnica wykonaniu i jakosci jest odzwierciedlona w cenie -wiadomo, ale z taką cenę to swietna replika!
Kolego genialny, jeżeli nie odróżniasz Chin kontynentalnych od Taiwanu i Hong Kongu, z całym ich wieloletnim bagażem różnic politycznych, biznesowych, wręcz kulturowych - jeśli już mówimy o sposobie życia - to Twój problem. Jednak następnym razem zanim coś napiszesz zastanów się dwa razy. 
Inny charakter biznesu, inne podejście do produktu i konsumenta, inne ustroje polityczne - przez długi czas kształtowały te miejsca i ludzi tam żyjących, i fakt, że HK czy Taiwan wróciły administracyjnie do Chin, nie znaczy, że od razu wszystko się zrównało.
Promant 28.04.2011, h. 21:33 Promant
BombaA 03.05.2011, h. 01:49 BombaA
Jeżeli jest ktoś kto mógłby nagrać na video wymiane lufy wewnętrznej byłbym wniebowzięty, nigdy tego nie robiłem a wiem, że jest to w miarę prostę a nie chciałbym czegoś przypadkiem spartolić a tu jest pokazane tylko zdjęcie lufy wewnętrznej i krótki opis. z góry dziękuje :D
Poszukaj na YT, pełno tego jest.
engray 11.06.2011, h. 13:02 engray
Jacenty_28 25.05.2011, h. 22:14 Jacenty_28
Fantastyczny opis! Brawa dla redaktora!
Jacenty_28 27.05.2011, h. 13:43 Jacenty_28
Od niedawna jestem posiadaczem tego karabinka i jak narazie sprawuje się doskonale.
BombaA 30.05.2011, h. 23:31 BombaA
Zakupiona :) Kocham ją, ale wnerwia mnie koniecznośc wymiany dystansera, bo rurka od WD40 jest za duża ;<
hub92 07.07.2011, h. 20:36 hub92
kupilem też , ale chcialbyl lufe precke tylko ze ona jestes krotka265mm nie moge znaleźć może ktos cos podpowie
No np. taka http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=442
Nieco krótsza, ale nie powinno to przeszkadzać. Jak chcesz wiedzieć więcej to zapraszam tu: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/115247-cm003/
Pozdrawiam, Engray
engray 19.07.2011, h. 16:11 engray
therifleman07 24.11.2011, h. 00:01 therifleman07
Owszem body wygląda b.dobrze, lecz po kilku strzelankach faktura ściera się no i karabin zaczyna wyglądać jak "zabawka". Pozdrawiam
Chmiello 18.12.2011, h. 14:31 Chmiello
Zakochałem się w tej broni :P Do wiosny będę ją miał
nazgul45 24.02.2012, h. 15:58 nazgul45
mam tą replikę od 2 mcy. poszło 2k kulek. założona nowa guma...chyba od kingsarms, nie pamiętam. stockowa wyglądała jak by zaczęła parcieć...była chyba prawdziwą gumą a nie silikonem, o dystanserze nie wspomnę. replika nadal sieje i skupienie nie jest zadowalające. napewno zmieni to precyzyjna lufa. jak za cenę 550 zł, za którą udało mi się znaleźć tą replikę, uważam że jest świetną inwestycją dla początkującego "ersoftowca". wiadomo nie jest to Ares, czy TokyoMarui ...ale jest świetna. porównywałem ją z resztą do Tokyo i nie było tragedii. uważam nawet że body w CM wygląda dużo lepiej niż w Tokyo. nie wiem jak to możliwe, że faktura plastiku przedmówcy się ściera, ale ja tego w swoim egzemplarzu nie zauważyłem. 
dla nowicjusza - to strzał w 10 :)
jedynym poważnym i to naprawdę poważnym problemem związanym z tą repliką, jest fakt, iż siedze na necie i szukam co tu do niej dokupić, żeby była jeszcze piękniejsza :)
polecam gorąco
Powała 29.02.2012, h. 06:52 Powała
Replika warta swojej ceny. Kilkakrotnie w swoich postach polecalem G36 JG, ale ten artykół przekonał mnie. Szkoda, że nie ma dłuższych wersji. Podjąłem stylizację BW i potrzebna mi długa G36. Mam nadzieję, że podejmą produkcję.
Bujno 17.05.2012, h. 21:24 Bujno
Mam tą replikę już od dłuższego czasu i nie mogę narzekać :)
Wszystko działa, oprócz przełączników trybu ognia - które mi odpadły, ale to da się naprawić.
wojak1997 03.07.2012, h. 10:43 wojak1997
Jak rozebrać maga bo nie wiem? xD
czerwo 26.05.2014, h. 20:34 czerwo
Witam!

Mam problem z CM003. Śruba służąca do regulacji silnika ciągle się luzuje - po kilku strzałach znowu słychać charakterystyczne "zgrzytanie" silnika. Co zrobić, aby ta śruba się sama nie luzowała? Słyszałem o takich klejach do uszczelniania połączeń gwintowych czy coś w tym stylu. A macie jakieś inne rady bardziej domowymi sposobami, albo tanie por prostu. Oczywiście bez kupowania nowego silnika ;p :) Sorki, że tutaj piszę, ale sprawa jest poważna i potrzebuję to szybko naprawić. Pozdro 600!
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 224903

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane