Daj cynk
Reklama

Testy

WOŚP 2011: Żyrardów

Akcje charytatywne, 22.01.2011, h. 11:53, dodał: Promant
9

Jeszcze jedna relacja z tegorocznego finału WOŚP: tym razem z Żyrardowa.Jeszcze jedną relację z tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przesłali nam airsoftowcy z Żyrardowa.

 

 

 


Kryptonim misji: Misja specjalna ASG dla WOŚP

Cel misji: Zbiórka jak największej ilości pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Czas trwania misji: 9 stycznia 2011r. godz. 8:00 – 20:00

Miejsce dowodzenia: Centrum Kultury w Żyrardowie

Miejsce działania: Cały Żyrardów

Status misji: Misja zakończona pełnym sukcesem!

Baczność żołnierze! Do raportu!


9 stycznia 2011 roku już po raz dziewiętnasty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również w Żyrardowie, jak co roku na ulice wyszli wolontariusze zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu dla polskich szpitali - tym razem wspomagający leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Natomiast swój debiutancki występ podczas finału WOŚP w Żyrardowie w tym roku zaliczyły teamy ASG z Żyrardowa oraz okolicznych miast. Zamiast jak co niedzielę siać kompozytem po okolicznych lasach i opuszczonych budynkach postawili sobie za punkt honoru wykonanie misji specjalnej – uświetnienie XIX Finału WOŚP.Do udziału w misji już od godziny 8:00 zgłosili się członkowie teamów zrzeszonych wokół forum www.paradise-closed.eu : Blackfield, ASGOST, Najemnicy, Team Podkowa, W.A.S.T. , 1st SFOD-D (I)  oraz Lucky Star  łącznie w sile około 25 osób.

Początkowo żołnierze podzielili się na małe 2-3 osobowe grupy i dołączając się do młodszych wolontariuszy, stanowiąc ich ochronę przed zaczepkami ze strony amatorów łatwych pieniędzy oraz stanowiąc atrakcję dla przechodniów przemierzyli całe miasto.

 

1.jpg

Równocześnie w Centrum Kultury trwało przygotowanie wystawy replik broni ASG. Efekt końcowy był imponujący. Na wystawowym stole można było znaleźć nie lada perełki, począwszy od różnego rodzaju broni krótkiej, broni długiej po wyposażenie taktyczne (hełmy, kamizelki). Ten pokaźnych rozmiarów zbiór z dużym zainteresowaniem oglądali wszyscy  bawiący się w CK-u podczas towarzyszących imprezie koncertów i licytacji.

 

DSC_4393.jpgDSC_4776.jpg

Dodatkową atrakcją była również możliwość sfotografowania się z żołnierzami lub pozując z bronią dzięki. Była to świetna zabawa dla najmłodszych pasjonatów militariów.

 

DSC_4368.jpg

DSC_4395.jpg
Około 14:00 żołnierze pod dowództwem Epsteina wyruszyli po raz kolejny na patrol już z własną puszką. Kwestujący oddział żołnierzy wzbudził bardzo duże zainteresowanie przechodniów, a szczególnie płci pięknej. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie „za mundurem panny sznurem”. Po oficjalnym przeliczeniu okazało się, że puszka miała bardzo „bogate wnętrze”. Team zebrał kwotę 1 137,76 zł, co dało drugie miejsce wśród wszystkich kwestujących w Żyrardowie!Wszyscy mimo zmęczenia bawili się świetnie, a na zmęczonych całodniową akcją twarzach było widać uśmiechy i satysfakcję z dobrze spełnionej misji. Kawał świetnej roboty żołnierze i żołnierki!

Misja wykonana!Żołnierze! Spocznij! I do zobaczenia za rok.


Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj

 

.

Ocena wszystkich (5.00, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
gas-can 22.01.2011, h. 21:00 gas-can
... no ostatnie zdjęcie "da best"
Gekon_1 22.01.2011, h. 21:07 Gekon_1
Heh trzecie zdjęcie miażdży :)
KaziK 22.01.2011, h. 21:52 KaziK
Jak ten od "wiedziałem, że tak będzie"!
ZeeMike 22.01.2011, h. 22:12 ZeeMike
AUG w wersji RPG, hooah!
Promant 22.01.2011, h. 22:56 Promant
Jak zwykle komentarze skupiają się na tym, co w tej akcji było najważniejsze.
Paniszer 22.01.2011, h. 23:27 Paniszer
Kobito gdzie z tym paluchem !!! Jeszcze celowała prosto w głowe... (pewnie myślała sobie: "precz z łapami od mojego dziecka!") =]
A no tak ;-F świetna robota chłopaki! Gdybyście zbierali od rana mielibyście lepszy wynik i pewnie pierwsze miejsce :) Ale pilnowanie zbierających też ważne ;)
Pozdrawiam
FragleS 23.01.2011, h. 17:23 FragleS
Spieszę z wyjaśnieniami... AUG waży ponad 4 kg, więc dzieciaczkowi łatwiej było złapać jak RPG :].

Co do tej pani, to akurat żona celująca w głowę swojego męża. A nie muszę chyba mówić, że repliki miały odłączone baterie i puste magazynki :]
Wronek97 24.01.2011, h. 20:45 Wronek97
ojj świetnie było!!! Pozdrawiam Żrd!!!
patryk97 29.01.2011, h. 21:22 patryk97
fajnie że Napisaliście że był LS
chociaż była od nas jedna osoba...
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 25269

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane