Daj cynk
Reklama

Testy

ASG/KWA LMT Defender Patrol RIS AEG

Karabin, 19.11.2010, h. 12:43, dodał: Promant , autor: Borax, Promant
46

Replika AEG Action Sport Games/KWA: M16 Defender Patrol RIS, z oznaczeniami firmy Lewis Machine & Tool Co.Dane repliki

Producent: ASG/KWA
Długość: 1000 mm
Waga: 3000 g
Prędkość wylotowa: 390 fps
Bateria: large
Hop-up: regulowany
Blowback: nie
Zalety:
full metal
wzorowe wykonanie zewnętrzne i wewnętrzne
bardzo dobre spasowanie elementów zewnętrznych i elementów gearbox'a
gearbox wzmocniony
doskonała szczelność układu tłok / cylinder
dobre wyważenie
oryginalne oznaczenia
 
Wady: umieszczenie na replice napisów niezgodnych z pierwowzorem
W zestawie: magazynek
instrukcja
wycior
czerwona nakładka na lufę
komplet kluczyków niezbędnych do regulacji

Replika full metal AEG Action Sport Games/KWA, z serii proline: M16 Defender Patrol RIS, z oznaczeniami firmy Lewis Machine & Tool Co.

 

 

 

 

TYTUŁEM WSTĘPU

 

Firma Lewis Machine & Tool, z siedzibą w Milan / Illinois, powstała w 1980 roku i przez 30 lat zaopatruje amerykańskie siły zbrojne, policję oraz agencje rządowe w wysokiej jakości broń i komponenty, specjalizując się w systemach modułowych. Firma prowadzi także działalność eksportową i sprzedaż na rynek cywilny.

 

defender_standard_patrol_model_16.jpgcqbps16_16_inch_5_56_piston_cqb_rifle_thumbresz.jpg

W 2005 roku LMT została zakwalifikowana jako oficjalny dostawca amerykańskich służb rządowych i jej produkty stały się dostępne dla ponad 300 000 pracowników federalnych na całym świecie.

 

cqb_mrp_defender_model_16_1.jpgcompliant_defender_standard_model_16.jpg

Systemy broni produkowane przez LMT bazują na konstrukcjach M16 lub AR15. Jedną z oferowanych linii jest rodzina karabinów na bazie M16, znana pod wspólną nazwą Defender, która obejmuje modele Patrol oraz CQB MRP.

 

compcqb16_16_inch_cqb_compliant_weapon_thumb.jpg

OPAKOWANIE


Opakowanie repliki stanowi tradycyjne pudło ze styropianowym spodem i pokrywą wykonaną z grubej tektury. Bardzo dobrze spełnia funkcję zabezpieczenia repliki, jak również funkcję marketingowo - informacyjną. Tektura pokrywy jest wytrzymała i podwójnie składana na bocznych ściankach. Replika oraz akcesoria są dobrze unieruchomione i nie przemieszczają się w opakowaniu.

 

df7b.jpg

Opakowanie jest estetyczne, choć miejscami nieco przeładowane graficznie. Na pokrywie umieszczono, oprócz wizerunku znajdującej się w środku repliki Defender Patrol RIS, także wizerunki innych modeli z serii AEG Defender wykonanych dla ASG AS przez firmę KWA. Na opakowaniu znajdują się również podstawowe dane charakterystyczne dla tych modeli oraz znaki firmowe producentów, którzy udzielili swojej licencji.

 

df6b.jpgdf5b.jpg

 

W pudle, obok karabinu, znajdziemy także magazynek, instrukcję, wycior, czerwoną nakładkę na lufę i komplet kluczyków niezbędnych do regulacji.

 

df4b.jpg

xdef1.jpgxdef2.jpg

 

PIERWSZE WRAŻENIE


Pierwsze wrażenie po wzięciu repliki w ręce jest bardzo dobre, żeby nie powiedzieć: znakomite. Wykonanie zewnętrzne jest estetyczne i w zasadzie bez zarzutu. Z wyglądu karabin plasuje się na poziomie jakości wykonania elementów zewnętrznych charakterystycznym dla takich producentów jak G&P czy King Arms. Jeśli chodzi o wygląd i wrażenie należy zatem pochwalić firmę KWA - wykonała bardzo dobrą robotę.

 

df1a.jpgdf3b.jpg

 

Waga repliki nie jest przesadnie duża, ale jej gabaryty sprawiają, że nie ma się wrażenia trzymania w rękach zabawki. Spasowanie elementów jest bardzo dobre, nic nie "lata" ani nie wydaje niepotrzebnych dźwięków.

 

df5a.jpgdf6a.jpg

 

Dźwignia selektora ognia porusza się płynnie, z lekkim kliknięciem. Dźwignia przeładowania również porusza się płynnie, z przyjemnym metalicznym dźwiękiem.

 

df9a.jpg

 

Atrapa zamka wykonana jest bardzo ładnie. Blaszka jest oksydowana i wykonana ze stali. Dust cover wykonany jest jako odlew, ze stopu aluminium.

 

dc.jpg

 

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY


Podstawowe parametry repliki: długość - 1000 mm, waga - 3000 g.Metalowe elementy repliki mają kolor czarny, matowy. Jedynie takie częsci jak dust cover, atrapa zwalniacza zamka, selektor ognia, dosyłacz i zatrzask magazynka mają kolor szary.

 

 

df8a.jpg

df2a.jpg

do.jpg

 

Blok gazowy ma kolor ciemno szary, metaliczny, prawie grafitowy. W pierwszej chwili, mimo, że nie jest stalowy, sprawia takie wrażenie. Identyczny kolor ma tłumik płomienia i język spustowy.

 

dj.jpg

 

Tłumik płomienia nakręcony jest na gwint 14mm lewoskrętny i ustalony wkręconą od dołu śrubą dociskową.

 

dh.jpg

df4.jpg

 

Z tworzywa wykonano chwyt pistoletowy oraz kolbę, w kolorze czarnym. Oba elementy wykonano bardzo estetycznie. Stopka kolby jest także plastikowa.

 

df2b.jpgb4.jpgb4a.jpg

Defender Patrol RIS jest repliką typu full metal. Zastosowanie stali ogranicza się do kilku elementów: pinów i śrub, atrapy zamka, przycisku dosyłacza. Stalowa jest także muszka (ale nie podstawa muszki) oraz skorupa magazynka. Metalowe przyrządy celownicze, typu flip up, mają kolor czarny. Wykonano je bardzo starannie i estetycznie. Rozkładają się płynnie, ale nie ma żadnych luzów - wszystko jest świetnie spasowane.

 

dk.jpg

df6.jpg

 

Przeziernik posiada oznaczenia A.R.M.S. Inc. (Atlantic Research Marketing Systems).

 

dl.jpg

da.jpgdb.jpg

df.jpg

df5.jpg


MAGAZYNEK


Będący na wyposażeniu repliki magazynek typu hi cap, o pojemności 350BB, posiada skorupę wykonaną ze stali, w kolorze ciemnoszarym (na zdjęciu kolor rozjaśniła lampa aparatu). Części magazynka wykonane z tworzywa mają kolor czarny.

 

df2.jpg

Magazynek ma w gnieździe niewielki luz na boki, co powoduje lekkie "klekotanie" przy bardziej gwałtownym poruszaniu repliką. Mimo to magazynek dobrze trzyma się w gnieździe (zatrzask działa pewnie), a zwolniony wyjmuje się łatwo. Magazynek podaje bez problemów.

 

df3.jpg

 

Do repliki pasują (i podają prawidłowo) następujące magazynki:

real cap 30 BB, A&K / plastik

real cap krótki 25 BB, P&J / tworzywo

mid cap 100 BB, MAG / plastik

mid cap PMAG 80 BB, STAR / plastik

mid cap 130 BB G&P / metal  (wchodzi w gniazdo trochę ciasno, ale bez problemu)

hi cap 450 BB, ICS / metal

hi cap krótki 190 BB, A&K /metal


 

df1.jpg


OZNACZENIA


Replika posiada indywidualny numer seryjny. Umieszczone na niej oznaczenia udostępniono na podstawie licencji firmy produkującej ostry pierwowzór: Lewis Machine & Tool z USA. Właścicielem praw do tych oznaczeń na rynku airsoftowym jest firma Action Sport Games. Po lewej stronie dolnej części korpusu, oprócz numeru seryjnego, umieszczono oznaczenia producenta broni, nazwę modelu i kaliber (niestety airsoftowy: 6mm). Powyżej na górnej części korpusu, z przodu, umieszczono logo LMT.

 

 

dn.jpg

 

Na szczęście napis made in Taiwan ma formę, łatwo usuwalnej, naklejki. (Oznaczenie mocy w joule'ach, umieszczono na lufie - również w formie naklejki.) Po prawej stronie korpusu znajdują się: nazwa producenta broni oraz logo firmy ASG i "kaliber 6mm".

 

dg.jpgdp.jpgde.jpg

Jedyne oznaczenie KWA znajdziemy po lewej stronie frontu RIS, w jego tylnej części.

 

dm.jpg

 

ZASILANIE


Replika, dzięki stałej kolbie, mieści nawet akumulatory large. Jednak firma KWA przygotowuje swoje repliki do współpracy z akumulatorami LiPo. W teście repliki używaliśmy akumulatorów LiPo 11,1 V / 1050 mAh / 20 C oraz 7,4 V / 2200 mAh / 25 C.

 

ROZKŁADANIE

Replika rozkłada się podobnie jak inne modele AEG M4. Różnica jest taka, że piny korpusu posiadają łebki w formie imbusów. Do wyjęcia tylnego pina konieczne jest użycie dwóch kluczy imbusowych, przedni wyjmuje się po odkręceniu śruby z lewej strony. Pewnym utrudnieniem przy odkręcaniu kolby jest bardzo głębokie posadowienie śruby, co powoduje konieczność użycia bardzo długiego śrubokręta krzyżakowego. Połówki (górna i dolna) korpusu są bardzo ciasno spasowane - trzeba było użyć nieco siły do ich rozdzielenia.

 

BUDOWA WEWNĘTRZNA

 

Wewnętrzne elementy repliki wykonane są bardzo estetycznie. Na szkielecie gearbox'a znajduje się logo KWA.

 

b2g.jpg


1. Gearbox.

GB jest wzmocniony. W stocku zamontowano sprężynę M120.

 

b2f.jpgb2d.jpg

Aby wyjąć gearbox z dolnego korpusu trzeba odkręcić i wymontować dolną połowę komory HU.

 

b3a.jpg

Dodatkowe wzmocnienia gearbox'a widoczne są w przedniej części szkieletu.

 

b2h.jpg

 

Silnik, w czarnej obudowie, nie posiada żadnych oznaczeń.

 

b2j.jpg

Los sticker'a jest przesądzony.

 

b2e.jpg

Gearbox jest tak dobrze spasowany, że nie trzeba przytrzymywać prowadnicy przy otwieraniu. Po rozdzieleniu połówek szkieletu wszystkie elementy wewnętrzne pozostały na swoim miejscu - nic nie "wystrzeliło" ze środka. (Podobnie: składanie gearbox'a nie nastręcza absolutnie żadnych problemów.) Wnętrze GB solidnie nasmarowano.

 

b1.jpgb2c.jpg

 

9mm łożyskowanie kulkowe.

 

b2b.jpg

Stalowe zębatki sprawiają wrażenie wręcz "pancernych". Zębatka silnikowa posiada 4 zęby przeciw powrotne. Na sąsiedniej zębatce widoczny jest mosiężny sector clip.

 

b2.jpg

Stalowa, bardzo solidna, prowadnica sprężyny z łożyskowaniem kulkowym. Sprężyna o niejednakowym skoku zwojów.

 

b2a.jpg

Głowica tłoka aluminiowa, niewentylowana. Łożyskowanie głowicy tłoka nie jest standardowe, ma postać trzech podkładek, które pełnią funkcję łożyska ślizgowego. Tłok posiada wzmocniony pierwszy ząb.

 

b1h.jpg

 

b1g.jpgb1f.jpgb1e.jpg

Dysza jest niestandardowa. Nie jest uszczelniona, ale nie obniża to skuteczności jej działania. Posiada występ umieszczony na grzbiecie, a końcówka od strony tłoka nie jest okrągła lecz jednostronnie spłaszczona.

 

b1b.jpgb1a.jpg

Mosiężny cylinder ma otwór zlokalizowany bardzo blisko krawędzi. Głowica cylindra wykonana jest z tworzywa. Szczelność układu tłok /cylinder jest wręcz idealna.

 

b1d.jpgb1c.jpg2. Lufa wewnętrzna i komora HU.

Stockowa lufa wewnętrzna ma długość 510 mm. Komora hop up to dwudzielna komora, wykonana z tworzywa. Wybrzuszenie czarnej gumki HU, które dociska kulkę, ma postać trzech wystających "ząbków".

 

b3.jpgb3c.jpg

Dolna połowa komory jest przykręcona do dolnej połowy korpusu.

 

b3b.jpg


Odciągnięcie rączki przeładowania wprawdzie otwiera okno wyrzutu łusek, ale nie blokuje się ona w tylnym położeniu co powoduje pewne utrudnienie regulacji HU.

 

dd.jpg

 

STRZELANIEDźwięk strzału jest przyjemny dla ucha, nie słychać pracy zębatek gearbox'a, jedynie uderzenia tłoka. Kultura pracy mechanizmu plasuje się na wysokim poziomie. Na wyniki strzelania zdecydowanie miała wpływ duża ilość silikonu w systemie HU. Konieczne było wystrzelenie dużej ilości kulek, aby uzyskać przyzwoite wyniki. Wraz z ilością wystrzelonych BB skuteczność układu wyraźnie się polepszała. Naszym zdaniem efektywność repliki wzrośnie również po zastosowaniu lufy precyzyjnej.

 

TESTY

Jak wspomnieliśmy wyżej: wyniki strzelania kształtowało działanie hop up pod wpływem dużej ilość silikonu. Im więcej kulek wystrzelono (także po teście tarczowym) - tym lepsza była skuteczność / celność repliki. Ponieważ jednak testujemy każdą replikę na zasadzie "wprost z pudełka" - podajemy pierwszy wynik uzyskany po wstępnym przestrzelaniu i regulacji HU. Duża ilość silikonu w układzie hop up wymagała wystrzelenia jeszcze kilkuset BB, aby HU się "dotarł". Kolejne serie strzałów miały coraz lepszą powtarzalność.


1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0.2g BB. Użyto kulek marki Blaster Devil.

Prędkość początkowa, generowana przez replikę, na 0.2g BB wynosi 390 fps, a energia 1.4 J.


Wyniki pomiarów podano jako uśrednienie. Różnica między skrajnymi pomiarami wyniosła 19 fps.

Wagomiar     fps     m/s     energia
0.2 g            390    119      1.4 J

 

2. Wartość ROF.

Akumulator 7,4 V 25 C:     12,7 BB / sekundę (760 BB na minutę)

Akumulator 11,1 V 20 C:    18 BB / sekundę   (1080 BB na minutę)3. Test celności i skupienia na dystansach 30 m oraz 40 m.

Test przeprowadzono używając tarczy odpowiadającej wielkością sylwetce, z umieszczonym centralnie prostokątem kartki A4. Do pomiarów odległości użyto taśmy mierniczej. Strzały oddano w seriach po 10. Użyto BB 0.25 g, marki G&G.

Na dystansie 30 m uzyskano 10/10 trafień w sylwetkę, z tego 8/10 trafień w cel A4.

 

30m.jpg

Na dystansie 40 m uzyskano 8/10 trafień w sylwetkę, z tego 2/10 trafień w cel A4.

 

40m.jpg4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny repliki, przy którym prawie wszystkie strzały trafiają w sylwetkę, nieznacznie przekracza 40 m.

Zasięg maksymalny repliki, przy którym pojedyncze strzały nadal mogą trafiać w sylwetkę, wynosi 50 m.

 

 


PODSUMOWANIE

Replika LMT Defender Patrol RIS, produkcji ASG AS/KWA, powinna zadowolić nawet wybrednych graczy. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny, doskonałe spasowanie elementów i wykończenie oraz oznaczenia producenta broni palnej dają, w kontakcie z repliką, bardzo dobre wrażenie.

Wzmocnione elementy gearbox'a, możliwość bezpiecznej współpracy z akumulatorami LiPo oraz wysoka kultura pracy mechanizmu to kolejne atuty tego produktu, które dodatkowo sprawiają, że LMT Defender stanowi doskonałą bazę do łatwego tuningu i stworzenia airsoftowego karabinu wyborowego.

LMT Defender ASG/KWA jest repliką wykonaną na bardzo wysokim poziomie jakości, estetyki i precyzji - zarówno zewnętrznie jak i wewnątrz. Niewiele spośród replik M16, z którymi mieliśmy do czynienia, mogłoby pod tym względem konkurować z opisywanym karabinem. Naszym zdaniem: pierwsza liga.

Pierwszy test strzelecki nie wypadł może imponująco, ale plasuje się na poziomie większości stockowych replik AEG, które dotąd testowaliśmy. Pozbycie się silikonu z układu HU przez wystrzelenie większej ilości BB powoduje zwiększenie skuteczności karabinu. Niezbędne jest także zastosowanie lufy precyzyjnej.

Podsumowując możemy stwierdzić, że opisywana replika stanowi przykład, solidnie wykonanego, produktu wysokiej jakości. Można ją polecić każdemu graczowi airsoftowemu. Testowana replika ASG/KWA wyznacza standard wykonania, który chętnie widzielibyśmy we wszystkich recenzowanych przez nas AEGach.
Plusy:

+ full metal

+ wzorowe wykonanie zewnętrzne i wewnętrzne

+ bardzo dobre spasowanie elementów zewnętrznych i elementów gearbox'a

+ gearbox wzmocniony

+ doskonała szczelność układu tłok / cylinder

+ dobre wyważenie

+ oryginalne oznaczeniaMinusy:

- umieszczenie na replice napisów niezgodnych z pierwowzorem

 

 


Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości duńskiej firmy Action Sport Games AS:

 

asgas2.jpg

 
Źródło zdjęć broni palnej:

www.lewismachine.net

ASG/KWA LMT Defender Patrol RIS AEG

Autor: Borax

Replika AEG produkcji KWA dla duńskiej firmy Action Sport Games AS: Defender Patrol RIS, z oznaczeniami amerykańskiego producenta broni palnej - Lewis Machine & Tool Co.

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 13)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Maza94 21.11.2010, h. 21:54 Maza94
Kurde, po raz pierwszy spotykam się z repliką idealną :D
Nic nie jest idealne i nie wszystko każdemu pasuje. Ta mogłaby jeszcze strzelać trochę lepiej. Ale jakbym miał akurat emkę wybrać, to ta byłaby raczej na początku listy.
Promant 21.11.2010, h. 22:02 Promant
nie jest idealna ;p a przynajmniej nie za cene ok 1100-1200$ ;/
Rechot 21.11.2010, h. 22:12 Rechot
majster988 21.11.2010, h. 22:16 majster988
Szczerze? Słaby zasięg. Jak na takie wykonanie jest on po prostu cieńki :/
wymieniasz cylinder na typ 0 i maszwiększy zasięg
Black93 03.10.2013, h. 14:50 Black93
Borax 21.11.2010, h. 22:16 Borax
@ Rechot. Przesadziłeś, albo pomyliłeś walutę. Jesli nawet kosztowałby 1200-1300zł to zupełnie przyzwoita cena, za tą jakość.
Też się zdziwiłem, no jedynie ze źle interpretuje liczba napisana na pomaranczowo '$1,272.62' na tej stronie [lmtstore.com]http://www.lmtstore.com/featured-products/defender-standard-patrol-model-16.html [lmtstore.com] Zreszta na innych też cena jest podobna.
Rechot 21.11.2010, h. 22:57 Rechot
Nowe repliki z tej serii kosztują na Specshopie 1099PLN (właśnie newsa piszę) - tylko nie ma jeszcze wersji długiej RIS, tak więc wersja taka będzie pewnie kosztować parę setek więcej. Może 1300?...
Promant 21.11.2010, h. 23:05 Promant
ten karabin podany w linku przez Rechot to jest prawdziwa bron palna (:o) - dlatego tez taka cena... kosztuje ok. $390 jezeli chodzi o wyzej wymieniana replike od KWA
legacyy 23.09.2011, h. 16:42 legacyy
rafik1213 21.11.2010, h. 22:29 rafik1213
Oby wiecej recezji i sie pojwiało :)
qurcz 21.11.2010, h. 22:52 qurcz
Niebardzo rozumiem sens podawania nieprawdziwego zasięgu repliki. Po ilu strzelankach syf z Hu zostanie wyczyszczony? Nie znam nikogo, kto kupuje replikę tylko na jedną strzelankę.
Nie wiem po ilu strzelankach czy setkach kulek silikon zostanie wyczyszczony. Recenzujemy to co wyjmujemy z pudełka i zawsze warunki testu są IDENTYCZNE dla każdego Aega. Nie będziemy zatem zmieniać ich dla jednej repliki. Zawsze przystrzelanie i regulacja jest taka sama.
Inaczej testy nie miałyby żadnego sensu gdyby je za każdym razem modyfikować pod daną replikę.
Może producent przesadził z ilością silikonu, ale i tak zasięg i celność jest na przyzwoitym poziomie. W końcu to stock, wystarczy popatrzeć jak strzelają inne stockowe aegi.
Może po kolejnych BB HU będzie działać jeszcze lepiej, a może trzeba jeszcze pomyśleć o precce czy wymianie gumki na silikonową.
W recenzji masz opis tego co dostajesz po zakupie, a nie tego co uzyskasz po kilkuset czy tysiącu wywalonych BB.
I nie bardzo rozumiem "kupowanie na jedną strzelankę". 
Większość, przynajmniej tych doświadczonych graczy, i tak przygotowuje replikę i zmienia stocka.
Promant 21.11.2010, h. 23:03 Promant
Nie bardzo rozumiem co znaczy "nieprawdziwy"? Na prawdę użyliśmy całkowicie prawdziwej miarki! Chcieliśmy co prawda użyć wyimaginowanej, ale zabrakło nam wyobraźni...
Borax 21.11.2010, h. 23:16 Borax
Panowie, ok, trzymajcie się tych sztywnych zasad, ale fajnie byłoby gdyby recenzja zawierała (również?) informację, jak taka STOCKOWA replika będzie się sprawowała na strzelankach.
O co chodziło z tą jedną strzelanką? W recenzji są podane osiągi jakie STOCKOWA replika osiągnie na pierwszej strzelance. Kogo to obchodzi? Ludzie czytając recenzję chcą się dowiedzieć, jak STOCKOWA replika wypadnie na drugiej, trzeciej i każdej następnej strzelance. A może się mylę?
Czy jest planowany update recenzji, np. po tylu miesiącach takiego a takiego użytkowania body wygląda tak, po tylu kulkach wnętrze wygląda tak?
Przy okazji, dziwnie niskie wyniki pomiarów szybkostrzelności.
qurcz 22.11.2010, h. 09:55 qurcz
Mylisz się. Co jest niezrozumiałe w określeniu "wprost z pudełka"? Recenzja służy pokazaniu ludziom co kupują, żeby nie brali "kota w worku".
Nie wiemy jak replika będzie się sprawować po x strzelankach czy miesiącach użytkowania.
Nawet gdyby robić takie testy to i tak nie miałyby większego sensu, bo każdy użytkuje replikę inaczej. Używa innych akumulatorów, kulek, ładowarek, a sama replika zużywa się w różny sposób bo wykorzystywana jest w odmiennych warunkach i z różnym nasileniem. 
Jeden będzie ją zajeżdżał co tydzień po kilka godzin, a inny raz na miesiąc rekreacyjnie. Jeden sieje jak głupi, inny strzela na singlu. To wszystko sprawi, że za każdym razem body będzie inaczej "zniszczone", a wnętrzności inaczej zużyte.
Jak dostosować test do wszystkich?
Poza tym nie dostajemy replik na miesiące użytkowania tylko dla wykonania testu. Kropka.
I w ogóle fajnie, że są firmy, które rozumieją znaczenie takich testów dla klientów, bo inaczej nic by nie było.
No, ale zawsze znajdą się tacy, którym nie pasuje. Przyzwyczailiśmy się.
BTW
zdecydowanie wolę taką replikę jak ta KWA, z pancernymi bebechami i silikonem, który wystrzelam, niż taką, która niby super bangla, a po tuningu się rozleci.
Poza tym ten Defender jest robiony wyraźnie na rynek azjatycki. Aż się prosi o wymianę cylindra na "0". Do tego precka i gumka silikonowa i będzie gnat jak złoto. A tego w żadnym stocku nie osiągniesz. I dlatego każdy od razu tuninguje. Dodatkowo - patrząc na ceny AEGów obecnie - repliki ASG AS z serii Defender mają naprawdę przystępne ceny, biorąc pod uwagę co dostajesz w stocku. Wersje bez RISa kosztują 1099PLN. Przy obecnych cenach chińczyków w granicach 700-800PLN, czego tu się w ogóle czepiać w tych KWA? Gdyby chcieli za nią 1800 - 2000, to ok, ale tak? Jak dla mnie to w tej chwili najlepsze na rynku AEGi pod względem stosunku jakość/cena.
Promant 22.11.2010, h. 10:10 Promant
Oj Promant, nie bierz tego tak do siebie. Wiem co masz na myśli, po prostu o wiele większą wartość merytoryczną mają testy repliki przestrzelanej, nie musi to się wiązać z żadnym tuningiem, wymianą części itd. Tysiąc kulek i osiągi repliki się ustabilizują, prawda? - to wszystko w dniu testów. Bo co komu po informacji, jakich osiagów replika nie ma (skoro zostało wyraźnie napisane, że w rzeczywistości są lepsze, niż te pokazane)?
Nie napisałem przecież nic złego na KWA, sam je użytkuję (i tu przy okazji - gumki są lepsze, niż silikonowe, a lufa potrafi tyle co systemowa).
Dobrze, do wielu rzeczy trzeba czasu (wytrzymałość farby, gearboxa), o wymianie części pod kątem tuningu nawet nie wspominam. Super byłoby, gdyby recka to wszystko zawierała, nie da się, to trudno - pozostaje szukać gdzie indziej takich informacji. Ale przydałoby się parę rzeczy, które od ręki można zrobić: które magazynki pasują (nie trzeba wcale posiadać każdego dostepnego na rynku), jaka jest kompatybilność części ze standardem (zęby i tłok), jak to wygląda na tle np. G&P.
Po prostu przed recenzją dobrze jest zobaczyć na forum o co ludzie pytają i spróbować znaleźć (zweryfikować) odpowiedzi (jeśli oczywiście nie wymaga to miesięcy katowania repliki), żeby te pytania nie padły tu po raz kolejny. 
 
qurcz 22.11.2010, h. 12:23 qurcz
W każdej recenzji wymieniamy elementy GB, które nie są zgodne ze standardem, mogą sprawiac problem itp. Jesli ich nie wymianimy to znaczy , że wszystko mieści sie w normie. Nie rozbieramy przy okazji replik innych firm aby dokonać porównania, a wykorzystujemy w tym celu części które posiadamy. Wynika to głównie z tego, że na codzień mamy życie prywatne, rodziny, chodzimy do pracy,  itp..., a na testy musimy wyrwać z tej codzienności kilka chwil. Również perspektywa rozkłądania za każdym razem GB repliki z własnej szafy, w celu porównaia z testowaną, nie wywołuje w nas entuzjazmu. Zresztą nawet gdybyśmy porównali z G&P, to zaraz ktoś by chciał porównia z CA, TM, KA, G&G, ICS. VFC, o chinolach nie wpominając...
Co do testu pasowania magazynków, zarówno w poprzednich recenzjach, tak i w tej został przeprowadzony. Niestety podczas redagowania tekstu wcięło tą część, za co przepraszamy i obiecujemy uzupełnienie. 
Dziękujemy za uwagi.
Borax 22.11.2010, h. 20:19 Borax
Opis pasujących magazynków jest uzupełniony.
Co do recenzji: wyjaśniłem Ci zasady. Niczego nie biorę do siebie, bo na to jestem za stary. Jeśli masz gdzieś lepsze recenzje i dokładniejsze - gratuluję - poczytaj. Nasze są dostatecznie dokładne.
Ludzie na forum pytają o miliony rzeczy, po ostatnią nawet najbardziej oczywista pierdołę. Raczej trudno brać pod uwagę każde widzimisię.
I chyba czepiasz się już trochę na siłę - tak jak Borax napisał: wszystko jest wymienione jeśli nie zgadza się ze standardem.
Nie widzę sensu otwierania jakichkolwiek replik i robienia porównań. 
To nie jest test porównawczy modeli różnych firm, lecz, napisze to po raz kolejny tym razem  głośno - recenzja repliki PROSTO Z PUDEŁKA, którą można kupić, żeby było wiadomo co się kupuje.
A doświadczenia jeśli chodzi o repliki mamy wystarczająco dużo żeby odróżnić części niestandardowe bez porównań z innymi replikami. Jak czegoś nie jesteśmy pewni to sprawdzamy.
Czytam wiele testów i recenzji na różnych stronach i nie ma tam zwykle listy pasujących magazynków czy innych widzimisię. Recenzuje się konkretną replikę, jej wygląd, bebechy i osiągi. 
Nie robimy testów zużycia replik.
A co do "1000 kulek" - zrób sam lepszą recenzję, kup te kulki, gaz, użyj własnych akumulatorów, chrono itp; ponieś koszta, plus poświęcony czas na sam test i na pisanie tekstu, obróbkę zdjęć, zamieszczenie itp. i wówczas się wymądrzaj, że to takie easy jak splunięcie.
Tyle ode mnie.
Promant 22.11.2010, h. 20:57 Promant
Mimo tych mocnych słów i wzmianek o trudach życia, wciąż myślę, że warto mieć własne zdanie.
Porównanie (choćby z zewnątrz) z jedną tylko, porównywalnej klasy repliką, wiele by pokazało.
Nie na każde pytanie trzeba odpowiadać, ale ciężko mi uwierzyć, że żadne z nich nie jest warte uwagi.
Słyszałem i czytałem, że zęby i tłok nie są w pełni kompatybilne, jeśli są to przepraszam.
Lepiej mieć lepszą recenzję od innych, czy gorszą (mniej treściwą)?
Dzięki za propozycję napisania recenzji, ale w przypadku gdy pierwsza KWA klękła mi na trzeciej strzelance, druga na drugiej, a trzecia na pierwszej, mógłbym być zbyt surowy w swej ocenie.
Śmieszne są anglojęzyczne recenzje replik KWA, z których wynika, że są one niezniszczalne, a po przestrzelaniu ponad 100000 kulek wnętrze gearboxa wygląda jak nowe. A Wam można zaufać. 
Gdyby każda wmasgowa recka była (z czasem) uzupełniana o doświadczenia (zaufanych?) użytkowników - co i jak długo wytrzymuje - to by było coś wspaniałego. Konkretne informacje, konkretne liczby, zebrane od wielu różnych użytkowników, bez konieczności rycia po forum i odfiltrowywania użytecznych informacji od bełkotu - tego Wam życzę.  
qurcz 23.11.2010, h. 19:01 qurcz
Ja Ci nie bronię mieć własnego zdania. Po prostu nie znasz realiów pisania takiej recenzji w Polsce, ani realiów próbowania zrobienia czegokolwiek z różnymi ludźmi - tak jak to "gromadzenie" liczb czy danych. Spróbuj, my próbowaliśmy kilka razy przy różnych projektach WMasg i "słomiany zapał" to najłagodniejsze określenie jakie można mieć na zachowania ludzi.
A już samo zdobycie replik do recenzji to niezła zabawa. Do tej pory tylko jedna firma pozostała niezawodna. Dla większości producentów jesteśmy małym rynkiem z demoludów. Liczy się głównie Azja, USA i część zachodniej Europy, więc trudno się o coś doprosić, a jak coś obiecają to też rzadko dotrzymują słowa.
Nie bardzo też wiem jak mielibyśmy przeprowadzać testy po czasie - replika trafi gdzieś do kogoś, a nawet gdyby ta osoba zgodziła się na taką współpracę - to już wyżej wyjaśniłem Ci, ze to nie ma sensu.
Co z tego, że  zrobisz taki test? Zaraz odezwie się 100 komentatorów i każdy napisze co innego: a mnie pękło wcześniej, a moja wystrzeliła 100 tysiecy kulek więcej, a mnie GB wytrzymało M250 itp itd. 
Każdy będzie miał inne doświadczenia bo inaczej użytkuje replikę, a do tego repliki jak każdy produkt mogą się trochę różnić jakością wykonania poszczególnych egzemplarzy.
Dlatego taki test nie ma sensu. Nie byłyby to żadne konkretne liczby czy konkretne informacje tylko subiektywne i niewystandaryzowane opinie oparte na doświadczeniach o tak różnych warunkach i przesłankach, że żaden wniosek na ich bazie nie mógłby być w pełni zgodny z prawdą.
Możesz uważać inaczej, z naszego punktu widzenia ważniejsze jest testowanie nowości - najszybciej jak się uda je dostać, a nie robienie recenzowych reality show.
I nie uważamy naszych recenzji za gorsze czy mniej treściwe; nie oceniamy ich, ale robimy je najlepiej jak pozwalają nam warunki i realia. Do niedawna i takich recenzji na WMasg nie było. Gdybać i mieć postawę życzeniową łatwo. Najpierw jednak trzeba być na miejscu kogoś realizującego taką recenzję żeby zrozumieć jakie są realia, przeszkody i problemy. I nie musisz kpić z "trudów życia", po prostu nie rozumiesz jak to wygląda od naszej strony więc łatwo Ci krytykować.
Wybacz, że więcej Ci już nie odpisze, ale ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
Realizujemy recenzje w taki sposób jak Ci wyjaśniłem, nie podoba się? Trudno. Każdemu nie dogodzisz.
Promant 23.11.2010, h. 21:48 Promant
Komentarze powinny dotyczyć tematu recenzji, a nie formy przeprowadzenia rezcenzji.
Nie rozważamy w nich sensu robienia porównania. Nie rozważamy sensu robienia testu długodystansowego.
To jest test nowej repliki, wyjętej z pudełka. To nie jest test
porównawczy. To nie jest test długodystansowy. Replika użyczona do testu
nie jest naszą własnością i mamy ograniczony czas na jej
przetestowanie.
Borax 23.11.2010, h. 22:40 Borax
Borax 21.11.2010, h. 23:09 Borax
@Rechot,
haha, sorry, nie moge powstrzymac się od śmiechu...hehe...pewnie nie zauważyłeś, ale wszedłeś na strone producenta broni palnej, a nie replik ASG....
Ja spostrzegłem dopiero po opisie na stronie "You must have a current Federal Firearms License on file to purchase complete weapons or serialized parts" ;DD
tkn07 21.11.2010, h. 23:16 tkn07
ooo :) hehe mój błąd, ale przynajmniej termnatorstawa by nie było i na zasięg byśmy nie marudzili ;p
Rechot 21.11.2010, h. 23:52 Rechot
Reset 22.11.2010, h. 12:01 Reset
Jednoznaczenie to nie wynika z testu - czy komora i gumka są również niestandartowe jak w przypadku KWA 2 gen ? I czy ktoś się orientuję czy replika czymś się różni od normalnej wersji KWA 2 gen - czy poprostu została zrobiona dla ASG i ma inne oznaczenia ??
Widzisz wszystko na zdjęciach, więc co nie wynika "jednoznacznie" z testu? Komora jest dwudzielna. Gumka ma zwykłą długość, tylko w środku zamiast klasycznego wybrzuszenia ma 3 wystające w tym samym miejscu "ząbki", wypustki, czy jak to sobie nazwiesz.
Repliki podobno różnią się czymś od wersji KWA USA, ale nie wiem czym, bo tamtej wersji jeszcze w rękach nie miałem. 
Poza tym wszystkie detale widać na fotkach.
Promant 22.11.2010, h. 12:16 Promant
rafik1213 22.11.2010, h. 15:55 rafik1213
Ja powiem wam ze mało jest tych recezji  jak by była minimum 1 na tydzeń/dwa tygodnie było by super
Też byśmy chcieli, żeby producenci, importerzy, dystrybutorzy, sklepy itd.. użyczały nam więcej replik do testów.
Borax 22.11.2010, h. 18:36 Borax
Reset 22.11.2010, h. 16:40 Reset
Po co te nerwy ? Widzę co test, news, jak jest jakiś komentarz to zaraz jest atak. Trochę luzu. A co do detali - nie wszystko widać - guma w KWA podobno jest cieńsza i dlatego normalne nie wchodzą. Na zdjęciu tego nie widać ale skoro jest jakaś cudowana to pewnie też taka jest, tylko wy nie zauważyliście tego. Pzdr
Jakie nerwy? Zapytałeś, więc dostałeś odpowiedź. Oczekujesz laurki? Konkretne pytanie - konkretna odpowiedź.
Promant 22.11.2010, h. 21:00 Promant
Czajson(wiking126p) 26.11.2010, h. 21:08 Czajson(wiking126p)
Gearbox KWA jest II gen, czy I ?
Czajson(wiking126p) 29.11.2010, h. 19:39 Czajson(wiking126p)
"Witam,

Testów jako takich nie przeprowadzaliśmy, jednak jako że w standardzie ma sprężynę M120 jest całkie wytrzymałą repliką.

Nie możemy jednak nic powiedzieć o samej żywotności jak i łatwości w tunningu, gdyż nie mieliśmy okazji jeszcze jej upgrade'ować. Generalnie jednak wywarła na nas również jak najbardziej pozytywne wrażenie.
Co do replik z RISami - postaramy się coś sprowadzić, jednak najwcześniej na początku przyszłego roku.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy"
Speschop
Peterus 04.12.2010, h. 10:39 Peterus
Czy czasem do takiej długości lufy nie powinni zastosować cylindra typu 0?
Promant 04.12.2010, h. 13:41 Promant
Teoretycznie powinni, a raczej mogli, co już gdzieś wyżej napisałem chyba w komentarzach. Ale ten, który zastosowali, też nie jest typowy ze względy na umieszczenie otworu, więc może ma to jakiś wpływ na działanie.
Asker_ 05.12.2010, h. 22:14 Asker_
A jak z komaptybilnością części w razie jakiegoś tuningu (wypasione gumki, komor HP czy gearboxy). Nie ma się czym przejmować? Pytam głównie z myślą o wersji Patrol.
Promant 06.12.2010, h. 23:18 Promant
Gumki do KWA nie wszystkie wchodzą. Komora, jak widać, nie jest kompatybilna z większością dostępnych na rynku. Niestety nikt z nas nie używa komór dzielonych więc nie mieliśmy możliwości porównania z innymi markami.
tom_res 28.12.2010, h. 17:34 tom_res
Bardzo ladna replika i bardzo dobra recenzja.
Matison 09.01.2011, h. 19:49 Matison
Świetna recka i zachęciła mnie by w przyszłości kupić tą broń ;]
wert-kazik 17.01.2011, h. 16:52 wert-kazik
A ja mam takie pytanko... czy jest możliwość odkręcenia przedłużenia lufy, mam na myśli całość lub większą część lufy zewnętrznej która wystaje z oszynowania.?
Część lufy "wystająca" z szyn nie jest odkręcana.
Promant 17.01.2011, h. 23:47 Promant
Akacha 26.07.2011, h. 13:29 Akacha
jakiej długości lufe wewnętrzną  ma LMT Defender Patrol R.I.S dokładnie?? W tej recenzji jest napisane ,że 510mm. Ale spotkałem sie w różnych sklepach z innymi wymiarami np. 509mm, a nawet 527mm.
W tej recenzji jest napisane to, co fizycznie zmierzono.
Promant 12.08.2011, h. 15:08 Promant
zdążyłem się zorientować po takim czasie ;)
może odkopuje temat ale mam ten potestowy egzemplarz i nie wiem jakim cudem na chrono mam 305fps po 3tyg strzelania...jak macałem, sprężynę to taka luźna sie wydaje czy te kwa spężynki są jakieś niedorobione czy po prostu miałem pecha?
Akacha 31.08.2011, h. 22:41 Akacha
Śliwa 16.12.2011, h. 20:06 Śliwa
Miałeś pecha, moja mimo że raz została na jakiś czas napięta (my bad) to nadal mam 392fps. Przy HU ustawionym na 0. Stockowo (dwa dni po zakupie) chronowana, miała 394fps. Spadek może lekki być, nadmieniam tylko że replika ma lufę precyzyjną o długości 407mm, ale to chyba w fpsach niewiele zmienia :)Moim zdaniem - po 7 miesiącach posiadania repliki.Sprężyna się nie ubiła, gearbox działa jak ta lala. Miałem problemy ze stykami ale już problem rozwiązany, i nie był on winą repliki a ingerencji znajomego... głupiej z resztą. Kable są ponoć syfiaste, ale dla mnie są wystarczające jak na moje obecne potrzeby, zchrzanią się - wymienię :)Zasięg stockowo (mierzony po ok 6 strzelankach od zakupu) miała ok 60m ogólny, a tak 50m skuteczny skuteczny (taki, że spokojnie dało się trafić w sylwetkę stojącego człowieka), w zależności od tego jak wyregulowało się hopkę. Może ktoś mi nie wierzyć, ale przy lufie precyzyjnej i lepszej gumce HU (zielona G&G) uzyskałem wyniki dla mnie zadowalające, bo na 60 metrze miałem wynik podobny jak w tej recce na 40stym :)
krolik1982 08.02.2012, h. 20:41 krolik1982
producent popełnił jeden błąd który jak dla mnie jest bardzo powarzny zastosował blachowkręty do skręcenia gearboxa jeżeli peknie łeb blachowkretu to powstaje spory problem
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 283031

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane