Daj cynk
Reklama

Testy

Cyma CM.076

Karabin, 05.03.2018, h. 14:49, dodał: egzul
18

Firma Cyma znana jest chyba każdemu graczowi airsoftowemu: tak jak niegdyś każdy miał do czynienia z maluchem, tak dziś każdy amator ASG najpewniej ma na swoim koncie jakieś doświadczenia z replikami ich produkcji. Obecnie Cyma posiada szeroką gamę replik pistoletów i karabinów szturmowych, którą wyróżnia przede wszystkim zadowalający stosunek jakości do ceny. Ostatnio na rynku pojawiła się ich nowa replika CM.076 w wersji Full Metal. Sprawdźcie, jak wypadła w naszych testach!Dane repliki

Producent: Cyma
Model:
(numer katalogowy)
CM.076
Długość: 950mm - 1003mm
Waga: 3683g (3847g z magazynkiem)
Prędkość wylotowa: 423,4 fps
Bateria: 9.6V 1200mAh NiMh
Hop-up: jest, regulowany
Blowback: brak
Zalety: + agresywna sylwetka, dzięki zastosowaniu kopii akcesoriów US Palm, ECHO NINE THREE czy Magpul
+ świetny stosunek jakości do ceny
+ bardzo dobre osiągi w wersji stockowej
+ gotowa do gry po wyciągnięciu z pudełka
Wady: - niezbyt wygodny zaczep zawieszenia taktycznego
- mechanizm składania kolby wykonany z plastiku (wygląda solidnie, ale nadal jest to plastik)

Cyma CM.076

Pierwsze wrażenie

Replika dotarła do nas w czarno-niebieskim pudełku z dużym logo Cyma i dopiskiem Airsoft Electric Rifle Series. Po wyciągnięciu jej z pudełka od razu czujemy, że mamy w ręce kawał metalu: ważąca 3847 gramów (3683g bez magazynka), agresywna konstrukcja robi bardzo dobre pierwsze wrażenie.

 

Cyma CM.076

Korpus

Korpus został wykonany w całości z metalu. Komora zamkowa oraz pokrywa zamka są ze stali, natomiast elementy, takie jak imitacja suwadła wraz z powiększoną rączką przeładowania, grzbietowa szyna Picatinny – zostały wykonane z aluminium. Na korpusie próżno szukać tłoczonych oznaczeń seryjnych, są tu tylko oznaczenia trybu ognia oraz napis Made in China u spodu osłony spustu. Z doświadczenia wiem, że stal w replikach firmy Cyma nie ma tendencji do szybkiego rdzewienia, jak w produktach innych producentów, a zasługą tego jest najprawdopodobniej różnica zawartości węgla w stali. Całość prezentuje się bardzo dobrze: pokrywa komory zamkowej przylega do komory idealnie, praktycznie bez żadnych luzów. To świetna informacja, szczególnie ze względu na fakt, że korpus pozbawiony jest montażu typu jaskółczy ogon, a montaż optyki znajduje się właśnie na grzbiecie pokrywy zamkowej.

 

Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076

Front

Jedną z najciekawszych rzeczy w replice jest front w systemie KeyMod, który jest kopią AK-TRAX KeyMod Handguard Rail System od firmy Strike Industries. Całość została wykonana z metalu i opiera się na dwóch segmentach po dwie części: Trax1 to łoże i osłona rury gazowej, a Trax2 – to kontynuacja łoża oraz osłony rury gazowej wraz z kolankiem gazowym. Wszystko zainstalowane jest na montażu, znajdującym się na lufie zewnętrznej, a Trax1 i Trax2 łączą się ze sobą za pośrednictwem dolnej szyny Picatinny, montowanej w systemie KeyMod. Demontowalne szyny znajdują się też po obu stronach frontu oraz na grzbiecie, gdzie szyna zamontowana jest na stałe. Producent zrezygnował z jakichkolwiek oznaczeń na froncie.

 

Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076

Kolba

Kolba w replice osadzona jest na składanej prowadnicy, która jest adapterem standardowej kolby M4. Prowadnica posiada 6 pozycji nastawy. Po wciśnięciu przycisku znajdującego się na boku prowadnicy, kolbę możemy złożyć w bok, dzięki czemu replika staje się krótsza i bardziej praktyczna do użytku w ciasnych pomieszczeniach oraz wygodniejsza w transporcie. Prowadnica kolby została wykonana z metalu. Niestety sam system składania jest plastikowy, i to jest słaby punkt repliki. Trzeba jednak przyznać, że plastik wygląda solidnie, sami musieliśmy mocno poskrobać po tym elemencie, żeby upewnić się, że to nie metal. Ponadto, plastik może okazać się plusem: jego sprężystość powinna uchronić replikę przed problemem łamiących się, metalowych kolb, znanym z poprzednich modeli AK od tego producenta. Jak będzie – czas pokaże.

 

Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076

Kolba to kopia popularnego modelu CTR® Carbine Stock od firmy Magpul. Sam odlew prezentuje się dobrze, nie ma tu niepożądanych luzów. Kolba nie posiada żadnych oznaczeń producenta. Podobnie jak w oryginalnej wersji, posiada system podwójnej blokady pozycji, zmniejszający ryzyko przypadkowego przestawienia pozycji. Największą bolączką składanej prowadnicy kolby wraz z kolbą jest jej odległość od body. W pierwszej pozycji to już 7 cm, a to dużo, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku tradycyjnej prowadnicy odległość ta wynosi maksymalnie 2 cm.

 

Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076

Selektor

Bardzo wygodny, stalowy selektor ognia posiada specjalne skrzydełko, które umożliwia szybką zmianę trybu ognia. W przeciwieństwie do klasycznej konstrukcji selektora, tryb ognia możemy zmienić za pomocą jednego palca, nie puszczając chwytu pistoletowego. Nie jest to oczywiście nic nadzwyczaj innowacyjnego, ale przyznać trzeba, że duże, profilowane skrzydełko podnosi wygodę obsługi repliki.

 

Cyma CM.076

Cyma CM.076

Przyrządy celownicze

Z powodu swojej nowoczesnej linii, replika posiada nieco zmodyfikowane, metalowe, mechaniczne przyrządy celownicze, znane z klasycznej linii AK. Regulowana muszka niczym nie odbiega od tradycyjnej konstrukcji. Inaczej jest w przypadku szczerbinki, która jest niejako częścią grzbietowej szyny RIS i nie posiada żadnej regulacji.

 Cyma CM.076

Cyma CM.076

Lufa zewnętrzna i urządzenie wylotowe

Wykonana z metalu lufa zewnętrzna przypomina tę standardową, znaną z systemu AK. Posiada atrapę kolanka gazowego, muszkę, oraz lewoskrętny gwint. Zamontowano na niej dwa niestandardowe mocowania frontu. Od strony zamka lufa posiada montaż komory hop-up. Lufa łączy się z body na pomocą pina, znajdującego się na wysokości zamka, oraz śruby dociskowej, która jest pod szczerbinką. Całość trzyma się bardzo dobrze, możemy się spodziewać, że problem z luzami na wysokości łączenia lufy z body, znany z poprzednich modeli, został zażegnany.

 

Cyma CM.076

Urządzenie wylotowe zastosowane w przypadku naszej repliki to stalowy hamulec wylotowy, przypominający swoją konstrukcją kompensator firmy POF-USA.

Cyma CM.076

Chwyt pistoletowy

Polimerowy chwyt pistoletowy jest kopią konstrukcji US PALM PTS AK. Sam chwyt jest duży i wygodny. Po bokach posiada antypoślizgową fakturę, ułatwiającą pewny chwyt. Między body a chwytem zamontowano stalowy zaczep zawieszenia, który jest kopią AK-47/74 SLING ATTACHMENTS od firmy ECHO NINE THREE. Rozwiązanie to umożliwia sprawne obsługiwanie się repliką zarówno na prawym, jak i lewym ramieniu, przy użyciu jednopunktowego zawieszenia taktycznego. Niestety, osobom nieprzyzwyczajonym do tego, odgięcie zaczepu w dół często przeszkadza, podczas szybkiego chwytania. Jest to szczególnie uporczywe, kiedy replika zapięta jest na zawieszeniu.

 Cyma CM.076Cyma CM.076

Magazynek

Polimerowy magazynek typu Hi-Cap ma pojemność 450 kulek. Konstrukcja przypomina magazynek US Palm Mag. Magazynek na każdej ściance posiada antypoślizgowe żebrowania. Jego wykonanie wygląda bardzo solidnie.

 Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076

W gnieździe magazynka do lufy zewnętrznej zamontowany został ślizgacz magazynka. Rozwiązanie to eliminuje problem nietrafiania o prawidłowy zaczep, czego konsekwencją było nieprawidłowe podawanie magazynka, co z kolei nierzadko prowadziło do złamania zaczepu w magazynku. Teraz, w sytuacji stresowej, nie musimy się już martwić źle wpiętym magazynkiem.

 

Cyma CM.076Cyma CM.076

Cyma CM.076

Rozkładanie

Replika została wykonana w nieco zmodyfikowanym standardzie VFC. Aby rozłożyć replikę, musimy wybić pin, znajdujący się na wysokości zamka. Następnie odkręcamy dociskową śrubę imbusową, znajdującą się pod szczerbinką, do której dostęp mamy po otworzeniu pokrywy zamka. Należy jeszcze odkręcić ślizgacz (podgięta, stalowa blaszka), znajdujący się w gnieździe magazynka. W ten sposób rozłożymy replikę na pół i będziemy mieli dostęp do lufy oraz komory hop-up. Aby dostać się do gearboxa, należy odkręcić śrubę, znajdującą się u spodu chwytu pistoletowego, oraz śrubę selektora ognia, zakrytą metalową zaślepką, którą trzeba wcześniej ściągnąć. Dzięki tym czynnościom możemy wysunąć gearbox z komory zamkowej, uważając na mechanizm selektora ognia, który lubi czasem zahaczyć o body i utrudnić wyciąganie.

 

Cyma CM.076

Gearbox

W replice znajdziemy legendarny wręcz gearbox V3 firmy Cyma, w tym przypadku jest to 02C. Szkielet potrafi wytrzymać naprawdę mocne sprężyny i pozwoli zrobić z karabinu szturmowego – karabin wyborowy. Gearbox rozkładamy, ściągając plastikową osłonę zębatki tłokowej, znajdującą się nieopodal spustu, i stalową szynę grzbietową. Następnie odkręcamy 5 śrub krzyżakowych.

 

Cyma CM.076Cyma CM.076

Komora hop-up

Znana, metalowa komora hop-up firmy Cyma została wykonana w standardzie VFC. Aby dostać się do gumki hop-up, należy ściągnąć plastikowy stabilizator lufy oraz odkręcić dźwignię dystansera w górnej części komory. Dystanser to standardowy, gumowy, pusty w środku wałek. W replice zainstalowana jest czarna gumka hop-up o średniej twardości i standardowym elemencie podkręcającym. Należycie spełnia swoje zadanie, ale to właśnie ją wymieniłbym w pierwszej kolejności. Cała komora wykonana jest dobrze i odpowiednio trzyma szczelność.

 Cyma CM.076Cyma CM.076

Lufa wewnętrzna

Mosiężna lufa wewnętrzna o długości 455 mm o średnicy 6,08 mm została sfazowana od strony wylotowej.

 

Cyma CM.076

Układ pneumatyczny

W replice zastosowano mosiężny cylinder typu 0. W nim porusza się polimerowy tłok, a na nim polimerowa głowica, która, zamiast łożyskowania, posiada metalowy dystanser. Dystanser ten ma za zadanie podniesienie wydajności stockowej sprężyny. Uszczelniona głowica cylindra także została wykonana z plastiku, podobnie jak dysza, która nie posiada uszczelnienia. Wzmocniona (zgodnie z informacją od producenta) listwa dosyłacza została wykonana z plastiku i spełnia dobrze swoją funkcję. Prowadnica sprężyny jest metalowa i posiada łożyskowanie. Sprężyna zastosowana w replice to deklarowana M120, która pozwala osiągnąć prędkość wylotową na poziomie 420 fps.

 Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076

Zębatki

Wzmocnione stalowe zębatki, znane z wcześniejszych konstrukcji producenta, są dobrej jakości i bez problemu powinny poradzić sobie ze sprężyną M130.  Obracają się na 7-milimetrowych łożyskach ślizgowych.

 

Cyma CM.076

Silnik

Silnik typu krótkiego, zastosowany w replice, nie ma zbyt mocnych magnesów. Szkoda, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniejsze modele firmy Cyma w stocku posiadały silniki z magnesami neodymowymi, które radziły sobie z naprawdę mocnymi sprężynami. Sam silnik znajduje się w metalowy koszu i w celu dostania się do niego, najpierw musimy rozkręcić kosz.

 Cyma CM.076

Strzelanie

Repliki firmy Cyma słyną, między innymi, z tego, że są gotowe do strzelania zaraz po wyciagnięciu z pudełka, a ich osiągi są wystarczające na nasze polskie airsoftowe podwórko. 423 fps w stocku to wystarczająca moc repliki, żeby stawić czoła „podrasowanym” replikom. Dodając do tego zadziwiającą precyzję oraz powtarzalność strzałów mamy naprawdę kawał dobrej repliki w rękach. Producent dołącza do zestawu baterię NI-Mh 9.6V o pojemności 1200mAh, co na początek powinno wystarczyć, ale z czasem sugerowałbym zaopatrzyć się w baterię lepszej jakości. Na baterii załączonej do zestawu udało nam się osiągnąć szybkostrzelność na poziomie 9,74Rps. W przypadku baterii LiPo 11.1 ROF wartość ta wzrosła do 17,6Rps. Replikę należy pochwalić także za powtarzalność prędkości wylotowej: na 10 strzałów najniższa wartość odnotowana to 421,1fps, a najwyższa 425,9fps. Jest to zadowalający wynik, który potwierdza dobrą szczelność i odpowiednie zosiowanie repliki.

Poniżej umieszczamy zanotowane przez nas szczegółowe wartości prędkości wylotowej repliki, przetestowanej zaraz po wyciągnięciu jej z pudełka:

Cyma

422,7 fps

425 fps

421,1 fps

423,3 fps

423,3 fps

424,1 fps

422 fps

425,9 fps

 

Średnia 423,4 fps


Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076Cyma CM.076

Podsumowanie

Kiedyś mówiło się, że repliki firmy Cyma mają lepsze podzespoły wewnątrz, natomiast z budową zewnętrzną jest nieco gorzej. Były to też czasy, w których chińskie repliki karabinów AK występowały w wersjach praktycznie w całości wykonanych ze stali. Cyma, niestety, takowej wersji nie posiadała w ofercie. Dziś oferuje szeroką gamę karabinków AK i do nich dołącza CM.076. Masywny karabinek o nowoczesnej i agresywnej konstrukcji przypadnie zapewne do gustu nie tylko użytkownikom AK. Jego osiągi i konstrukcja zewnętrzna jest na wysokim poziomie, którą Cyma utrzymuje od lat. Wciąż mamy do czynienia ze świetną jakością w rozsądnej cenie. Jest tu może kilka rozwiązań, które budzą wątpliwości, np. system składanej kolby czy uchwyt zawieszenia. Jednak nie są to rzeczy drastycznie wpływające na ogólne odczucia względem produktu. Replika CM.076 od firmy Cyma to kolejna świeża, warta uwagi pozycja na dość skostniałym i wtórnym rynku replik AK.

Cyma CM.076Cyma CM.076

 

Dziękujemy firmie Taiwangun.com za umożliwienie przygotowania recenzji Taiwangun.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 3)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Hudy01 06.03.2018, h. 17:46 Hudy01
Wszystko fajnie, ale "świetny stosunek jakości do ceny" i "mamy do czynienia ze świetną jakością w rozsądnej cenie"? Replika kosztuje równe 1000zł, a jest to replika chińska, do tego z wuchtą elementów ze znalu. Sory, ale w tej cenie (a nawet taniej) możemy dorwać repliki full steel, więc nie zgodzę się nigdy z twierdzeniem, że cena jest tutaj przyjemna. A jeśli chcemy "magpulowe" akcesoria jak na tych cymkach, to polecam dokupić je osobno i montować na pełnostalowym AK. Efekt końcowy będzie zdecydowanie lepszy.

Drodzy fani cymy - nie mówię, że cyma jest zła, tylko po prostu jest za droga w stosunku do tego co daje.
Możesz podać przykład replik full steel w przykładowej cenie, bez modernizacji do 430 fps( wiem, że to nie są duże koszty upgrade, ale jednak) ? Nie to bym to negował, ale informacja, że takowe są powinna być uzupełniona o firmę i modele.
argawen 06.03.2018, h. 18:09 argawen
Przykładowo kałachy FC są w cenach ~900zł. Do tego kałachy LCT i E&L na promocjach da się dorwać w tego typu cenach (~900-1100, a niektóre modele E&L były tydzień temu za 730zł).
Hudy01 06.03.2018, h. 18:16 Hudy01
A są to modele taktyczne? Z kompletem szyn, nakładką na suwadło, taktyczną kolbą i innym chwytem pistoletowym, czy klasyczne AK?
EndeBeats 06.03.2018, h. 18:55 EndeBeats
Nie rozumiem czemu w pierwszej kolejności wszyscy widzą tylko "taktyczne akcesoria", większość LCT czy E&L w wersjach taktycznych kosztuje nawet i 1700 PLN Ok zgodzę się że z 1000 PLN od Cymy nie mają szans (chociaż jak powiedział Hudy01 są promocje...) ALE... co ci po super taktycznym wyposażeniu repliki która sama w sobie nie jest warta nawet połowy wartości tych akcesoriów? podzespoły to dno, jakość wykonania dno, i użytkownicy CYMY mogą się na mnie obrazić ale dobrze wiedzą że ich Cymki to już nie Cymki :) i czy to na zewnątrz czy w środku maja miliony innych części.

To jak mieć VW Golfa 2 i wsadzić mu silnik od Porshe, NIE to już nie jest golf.

Recenzja bardzo fajna ale niestety nie jest Obiektywna. Ten Portal ma już tyle lat że powinniście pisać bez obaw i wprost co jest badziewne a co nie.
GranitSKS 06.03.2018, h. 20:13 GranitSKS
@GranitSKS: Oczywiście nikt nie będzie w pełni obiektywny, Stanlej pisał tak jak uważa. Często jednak dyskutujemy na temat opisywanych replik. Tak też było w tym przypadku. Zaręczam, że cisnę aby publikacje na WMASG niosły ze sobą pełną wiedzę związaną z danym tematem (i były zaprezentowane na maksymalnym możliwym dla nas jakościowym poziomie). Pełny obiektywizm, o ile nie chodzi o kwestie czysto techniczne, jest jednak możliwy jedynie dzięki komentarzom. Jeśli się z nimi zgadzamy, dodajemy do recenzji, jeśli niezupełnie - pozostają jako głos drugiej strony. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził, ale zarzut nieobiektywności, jest niesprawiedliwy. To miało by bardzo krótkie nogi. Dzięki za uwagę.
Regdorn 06.03.2018, h. 21:28 Regdorn
Czy mają taktyczne akcesoria? Ależ oczywiście, proszę: https://gunfire.pl/product-pol-1152215046-Replika-karabinu-LTS-Keymod-9-5.html100zł więcej niż w przypadku cymy, a mamy replikę od LCT, która ma te tacticool keymody, pokrywę z risem, emkową kolbę, taktyczny chwyt etc...Serio, nadal ktoś uważa, że ta cymka jest "w rozsądnej cenie"?
Hudy01 06.03.2018, h. 23:20 Hudy01
@Regdorn - Ok po krótkim przemyśleniu i po tym co napisałeś, może faktycznie trochę przesadziłem z tym zarzutem, Przepraszam.

@Hudy01 - No i dokładnie, 100 złotych więcej ale ta jakość.. ahhh..
GranitSKS 07.03.2018, h. 00:19 GranitSKS
Nawet jak włożysz silnik porsche do golfa to i tak będzie j...m golfem.
ak47kk 08.03.2018, h. 22:51 ak47kk
The-Naturat 07.03.2018, h. 03:59 The-Naturat
Cyma pozbyła się ostatniej rzeczy która sprawiała że opłacało się ją kupić. Mocny silnik... teraz już Oprócz wyglądu, jako takiego, nic jej nie wyróżnia. O niebo lepiej zainwestować w lct z keymodem, albo kupić gołego kalasza za 600 używkę, i zmodernizować spokojnie za te 400 pozostałe, w risy.
A mnie się te nowe Cymy serii 07x zwyczajnie podobają.
Estetycznie, a i samo strzelanie - wnioskując po recenzji - nie jest złe.

Zaznaczam - to nie znaczy, że pobiegnę zaraz do sklepu i kupię (mam dość replik, żeby mieć z czego strzelać, nawet jak któraś leży w serwisie). Ale gdybym potrzebował repliki i miał ~1000zł do wydania, to tak, CM.07x to byłby mocny kandydat.
Errhile 07.03.2018, h. 11:45 Errhile
wiciok 07.03.2018, h. 19:12 wiciok
Suma 423,4 fps
:-/
Chyba autorowi chodzilo o srednia :) 420 fps jest ok jak na replike, ktorej gabaryty i konstrukcja nie wskazuje na uzycie w cqb.
steinway91 10.03.2018, h. 18:12 steinway91
No właśnie nie wiadomo, czy o średnią, medianę, czy o cokolwiek innego. Bo suma to nijak nie jest.
wiciok 13.03.2018, h. 21:56 wiciok
xKaroleXx 11.03.2018, h. 09:31 xKaroleXx
Nie wiem czy miałem słabszy silnik w mojej 048 ale 076 ma 4x lepszy ROF :)
Ghandi2 21.04.2018, h. 23:12 Ghandi2
Wbrew temu co podano, to w istocie multi-firmowy custom który zawiera "wiele kultowych modernizacji", wśród których Magpul i US Palm to tylko jedne z wielu:

1. Prowadnica kolby (składana) jest bardziej w stylu FAB. Magpulowa jest tylko sama ruchoma część kolby. Wszyscy ją znamy do znudzenia i można ją wymienić w 3 sekundy.

2. Z US Palm - jest tylko chwyt pistoletowy.

3. Bezpiecznik/przełącznik trybu jest od "Krebsa".

4. Mocowanie zawieszenia przy chwycie pistoletowym prawo/lewo od "ECHO 9-3"


Dalej są uwagi użytkowe:

1. 4kg wagi to na prawdę sporo na "szturmówkę" ASG.

2. Nie wierzę w zerowanie celowników zamocowanych na takiej "kryszce" z "płankami Pikatini" czyli "klapie od AK" jak tu. Nawet na warunki ASG celowanie z czymś takim na średni dystans to loteria.

3. Wygląda super. Nic nie poradzę, uwielbiam tę stylówkę, jest super do słitfoci, ale na długie strzelanki bym wziął mój ulubiony klon Khyberpass Custom z Ultimnakiem i T1. Nic więcej nie potrzeba jeśli chcemy użyć AK.


I PYTANIA - dlaczego nie ma:
1. info o działaniu selektora wadliwego w większości produktów CYMA.

2. info o materiale z jakiego wykonano atrapę suwadła. Te zrobione ze ZnAl rozlatują się w rękach przy normalnym odruchu przeładowania (a nie o to chodzi chyba by je zmieniać). Kolejny, typowy problem w CYMA.

3. Po diabła komu wycięcie w selektorze "Krebsa" skoro chwyt atrapy suwadła tam nie dochodzi. Zapewne jedynie kosmetyka. Wypadało by jednak choćby zauważyć problem. Używam dokładnie tego selektora. Średni. Szanuj ę, ale wolę stare, "alfiarskie" rosyjskie, bo dają się obsłużyć także lewą ręką.
Hogan17WBZ 29.04.2018, h. 08:50 Hogan17WBZ
Wszystko fajnie, ale powie mi ktoś jak tam odkręcić tlumik płomienia?
Zeby odkrecic tlumik plomienia trzeba najpierw wykrecic imbusem malutki wkret zabezpieczajacy. Taka malutka dziurka na poczatku tlumika, rozmiar chyba 1mm .

PS Mam CM.076A , ale mysle ze jest tak samo.

pozdrawiam
S1LV3R6 10.05.2018, h. 17:16 S1LV3R6
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 47939

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane