Daj cynk
Reklama

Testy

ASK201 (AK74) firmy Accuracy Pneumatics Shooting

Karabin, 02.10.2010, h. 23:44, dodał: Promant , autor: Borax, Promant
16

Niedawno na naszym rynku pojawiły się repliki AEG marki APS, producenta z Hong Kongu. Zapraszamy do lektury, przygotowanej przez redakcję WMasg recenzji karabinu ASK201 (AK74), firmy Accuracy Pneumatics Shooting.Dane repliki

Producent: Accuracy Pneumatics Shooting
Model:
(numer katalogowy)
ASK201
Długość: 948 mm
Waga: 3050 g
Prędkość wylotowa: 399 fps
Bateria: stick
Hop-up: tak
Blowback: Electric Blow Back

Karabinek AK74 firmy Accuracy Pneumatics Shooting, z Hong Kongu, oznaczony jako ASK201. Typ: electric blow back.

 


TYTUŁEM WSTĘPU


Karabinek AK74 powstał jako rozwinięcie konstrukcyjne popularnego automatu Kałasznikowa.

 

Zastosowano amunicję 5,45 x 39 mm. Prototypy testowano od 1974 roku, stąd oznaczenie modelu, ale do seryjnej produkcji wszedł dopiero w roku 1976. Głównym producentem tego modelu jest fabryka w Iżewsku.

 


OPAKOWANIE


Repliki firmy Accuracy Pneumatics Shooting zapakowane są w solidne opakowania, wykonane z grubego kartonu. Pokrywa pudła ma kolorystykę z przewagą czerni i czerwieni. Dominującym elementem graficznym jest duże godło producenta.

 

Opakowania replik są z zewnątrz jednakowe, a o tym jaka replika znajduje się w środku - dowiadujemy się z nalepki, znajdującej się na pokrywie.

 


Na boku pokrywy opakowania producent umieścił informację, którą powinien przyswoić sobie każdy, kto planuje zakup repliki airsoftowej.

 


W środku nie znajdziemy wprawdzie pianki czy gąbki, jednak zabezpieczenie repliki oraz dołączonych do niej akcesoriów jest bez zarzutu. Kartonowe wstawki wewnątrz pudła doskonale unieruchamiają replikę. Nie ma mowy o przemieszczaniu się karabinka czy akcesoriów, które z kolei zapakowano do osobnego pudełka. Całość przykryta jest dodatkowo prostokątem tektury.

 

W opakowaniu, oprócz repliki znajduje się instrukcja, magazynek, wycior, akumulator stick 9.6 V i prosta ładowarka (firma oferująca repliki APS na naszym rynku dołączyła również, dodatkowo, akumulator typu stick Firefox, który przy zakupie repliki oferuje w opcji). Znajdziemy tu również małą paczkę kuleczek 6 mm BB marki APS. Czarno-biała instrukcja użytkowania, w języku angielskim, jest dość dokładnie ilustrowana rysunkami prezentującymi etapy obsługi repliki. Zawiera wszystkie podstawowe informacje dotyczące zakupionego karabinka oraz wizerunki całej serii replik z rodziny AK74, produkowanych przez Accuracy Pneumatics Shooting.

 


PIERWSZE WRAŻENIE


Na pierwszy rzut oka replika sprawia dobre wrażenie.

 

Karabinek jest dobrze wyważony i spasowany, przyjemnie trzyma się go i składa do strzału. Daje wrażenie solidności wykonania. Żadne elementy nie mają luzów, nic nie trzeszczy ani nie wydaje niepotrzebnych dźwięków, mimo solidnego "potrząsania" - wprost po wyjęciu z pudła - można stwierdzić, że wszystko jest dokładnie dokręcone.

 

Jedynie dźwignia selektora ognia miała luz i niezbyt precyzyjnie trafiała w położenia nastaw. Jednak nie było problemu z jej właściwym wyregulowaniem.

 


WYGLĄD ZEWNĘTRZNY


Podstawowe parametry:


Pierwowzór                              Replika APS

długość                940 mm                                 948 mm

waga                   3300 g (niezaładowany)           3050 g

długość lufy          415 mm                                 500 mm (wewnętrzna)


Podstawowe parametry repliki i pierwowzoru różnią się, choć nie są to różnice przesadnie duże.

 

Metalowe elementy repliki mają kolor czarny, powierzchnie są matowe. Pokrycie powierzchni elementów metalowych (poza lufą) charakteryzuje się bardzo delikatną (miałką) porowatością. Lufa zewnętrzna jest gładka i bardzo błyszcząca, co stanowi raczej nieciekawy efekt wizualny.

 

Replika ASK201 to produkt klasy full metal + drewno. Do wykonania repliki ASK użyto metalu (ZnAl), stali, drewna oraz tworzywa. Z tworzywa wykonano chwyt pistoletowy, w kolorze brązowym - wpadającym w odcień śliwkowy (oraz pomarańczowy magazynek).

 


Z drewna wykonano nakładkę rury gazowej, łoże oraz kolbę. Drewna wykonane są dobrze i estetycznie, choć ich kolor "na żywo" sprawia wrażenie trochę zbyt "wiśniowego". Ale może właśnie dzięki temu nadaje specyficzny i nietuzinkowy wygląd replice AK74 APS. Łoże i nakładkę rury gazowej osadzono w sposób taki jak w pierwowzorze (czy w replikach DBoys).

 


Wgłębienia w kolbie wykonano, naszym zdaniem, pod trochę za dużym kątem i za wąskie, w porównaniu z pierwowzorem. Choć faktycznie można zaobserwować, że kąt ten i kształt bywał różny w modelach ostrego odpowiednika.

 

Test z użyciem małych magnesów wykazał, które części repliki faktycznie wykonano ze stali. Są to: korpus, pokrywa komory zamkowej, muszka (ale nie podstawa muszki), dźwignia selektora, rura gazowa, osłona spustu, zwalniacz magazynka, stopka kolby, zaczep zawieszenia, wycior oraz wszystkie piny i śruby.

 

 

Pozostałe elementy z metalu (nie stalowe) to: podstawa szczerbiny i szczerbina, atrapa suwadła, mocowanie kolby, spust, jarzmo łoża, tylne okucie nakładki rury gazowej, blokada rury gazowej, kolanko gazowe, podstawa muszki, urządzenie wylotowe i lufa zewnętrzna. Przyrządy celownicze odwzorowano zgodnie z oryginałem. Nastawy szczerbiny są prawidłowe, ale nie zostały zabarwione na biało.

 

Szczerbina ma luz boczny, z tendencją do pozostawania z boku, po przypadkowym przesunięciu.


MAGAZYNEK


Będący na wyposażeniu repliki magazynek typu hi cap, o pojemności 500 BB, wykonano z tworzywa w jednolitym kolorze ciemno pomarańczowym. Magazynek dobrze trzyma się w gnieździe, ma jednak minimalny luz boczny. Nie jest on bardzo duży - magazynek nie "lata" na boki.

 

Magazynek podaje bez zarzutu, nie odnotowaliśmy żadnych zacięć, a podkręcanie nie jest konieczne częściej niż w innych magazynkach typu hi cap AK.

 


OZNACZENIA


Poza oznaczeniami nastaw selektora ognia, na korpusie repliki - z lewej strony - umieszczono tylko jedno oznaczenie, naniesiony laserowo numer seryjny.

 


ZASILANIE


Replika zasilana jest akumulatorem typu stick umieszczonym pod pokrywą komory zamkowej. Karabinek swobodnie zmieści stick do 10.8 V, gdyż akumulator wchodzi pod nakładkę rury gazowej, aż do atrapy rury gazowej. Jednak zastosowanie takiego akumulatora może nastręczać trudności, ze względu na umieszczony pod pokrywą komory zamkowej moduł EBB. W efekcie okablowanie może przeszkadzać w swobodnej pracy suwadła, dlatego bezpieczniej jest używać akumulatorów 8.4 V lub 9.6 V. W komplecie z repliką znajduje się akumulator stick NiMh 9.6 V o pojemności 800 mAh. Do testu otrzymalismy dodatkowo akumulator stick NiMh Firefox 8.4 V, o pojemności 1500 mAh. Na zdjęciu widoczny jest akumulator stick 8.4 V wsunięty maksymalnie pod podstawę szczerbiny i nakładkę rury gazowej.

 

Akumulator dodany do zestawu przez firmę APS, w przeciwieństwie do Firefox'a, dość trudno wpasowuje się na swoje miejsce pod podstawą szczerbiny i nakładką rury gazowej.

Niestety akumulator ten, dodany do kompletu przez firmę APS, okazał się wadliwy. Oba akumulatory, otrzymane do testu wraz z repliką, były ładowane pełnym cyklem, z użyciem ładowarki ImaxB6. O ile stick Firefox działa bez zarzutu, to akumulator APS w ogóle nie działa, mimo wykazanego pełnego naładowania.

Powtórzenie cyklu ładowania również nie przyniosło efektu, stąd wniosek, że ten konkretny egzemplarz akumulatora otrzymaliśmy już wadliwy.

 

 

SYSTEM ELECTRIC BLOW BACK

 

Moduł EBB sprawia wrażenie solidniej wykonanego, w porównaniu z replikami EBB, które ocenialiśmy do tej pory.


Oczywiście trudno ocenić jak EBB będzie się sprawował w dłuższym okresie, ale praca systemu jest pewna i miarowa.

 

Skok suwadła jest dość równy i osiąga około 30 mm.ROZKŁADANIE

 

1.Budowa i rozkładanie frontu.

Budowa repliki jest nietypowa. Łączy w sobie rozwiązania stosowane w replikach systemu TM oraz w replikach systemu DBoys czy najnowszych Cymach. Rozkładanie repliki jest częściowo podobne do jej ostrego pierwowzoru: front połączony jest z korpusem za pomocą kołka. Natomiast podstawa muszki jest, podobnie jak kolanko gazowe, przykręcana na lufie za pomocą śrubek krzyżakowych.

Urządzenie wylotowe nakręcane jest na szeroki gwint prawoskrętny - stabilizowany imbusem. Gwint ten, według pomiaru ma 24 mm, a nie 22 mm, jak zwykle bywa w tłumikach płomienia do replik AK74. Jest on z kolei nakręcony na typowy gwint lewoskrętny 14 mm, odlany jako całość z podstawą muszki.

 

k9.jpgkkkk.jpg

Podobnie - za pomocą śrub przymocowano osłonę spustu oraz boczną szynę montażową i ustalono blokadę rury gazowej, tak więc są to wyraźne odstępstwa od pierwowzoru, gdzie stosowano nity. Natomiast wszystkie piny i kołki osadzone są "ciasno". Replika jest bardzo dobrze spasowana.

 

Jarzmo łoża blokowane jest tak samo jak w wersji ostrej, za pomocą rygla, ale także dodatkowo dokręcone od góry małym imbusem.

 

k7.jpg

Podstawa szczerbiny jest kołkowana na lufie.

 

k6.jpg

Lufa, jak pisaliśmy wyżej, jest kołkowana w jarzmie, a dodatkowo stabilizuje ją wkręcony od góry imbus.

 

k5.jpg

Aby wybić kołek (który trzyma bardzo dobrze), łączący korpus i lufę, należy najpierw wymontować pręt prowadnicy suwadła, gdyż przechodzi on przez wcięcie w kołku.

 

k4.jpg

 

2.Budowa i rozkładanie korpusu.

Widok jarzma (przednia część korpusu).

 

k3.jpg

Widok mocowania kolby.

 

kkkk1.jpg

Aby wymontować gearbox odkręcamy dźwignię selektora ognia i chwyt pistoletowy. Śruba mocująca dźwignię selektora ma nieco inny kształt niż zwykle spotykany w replikach AK.

 

kkkk2.jpg

Kolejne czynności są następujące: zdejmujemy pokrywę komory zamkowej. Wyjmujemy prowadnicę suwadła. Usuwamy zatrzask pokrywy. Zatrzask pokrywy komory zamkowej nie jest w żaden sposób przykręcony i wysuwa się swobodnie (tłok, a tym samym moduł EBB muszą wówczas znajdować się w przednim położeniu).

Następnie odkręcamy dwie śruby łączące mechanizm EBB z atrapą suwadła. Jest to konieczne do wyjęcia gearbox'a. Po odkręceniu śrub - cofamy suwadło do tyłu i wyjmujemy (identycznie jak to jest w replikach DBoys).

 

k.jpgMały zatrzask blokuje element - łącznik - modułu EBB (połączonego z suwadłem). Włożenie niewielkiego śrubokręta i lekkie przekręcenie pozwala uwolnić i wyjąć ten element.

 

kk7.jpg

Widoczna w gnieździe płytka, dokręcona śrubą, trzyma od dołu komorę HU. Po odkręceniu śruby trzeba płytkę delikatnie podważyć i wyjąć. W tym momencie komora HU jest luźna.

 

k2.jpgk1.jpg


BUDOWA WEWNĘTRZNA


1.Gearbox.


Gearbox jest bardzo dobrze złożony i spasowany. GB jest niestandardowy, podobny do typowego V.3, ale zmodyfikowany - rozszerzony o moduł EBB - odpowiedzialny za symulację ruchu suwadła generowaną ruchem tłoka.

 

Wygląd gearbox'a (elementy GB wykonane z tworzywa mają kolor zielony). Bezpiecznik typu samochodowego.

 

kk8.jpg

kk9.jpg

Wygląd silnika. Zębatka silnika nie jest w żaden sposób przykręcona i jest luźna tzn. nawet nie blokuje się "na wcisk". W gearbox'ie dociskają ją pozostałe zębatki. Ale naszym zdaniem nie powino tak być, że zębatka silnika założona jest luzem na oś silnika. Powinna być wciśnięta.

 

kk6.jpg

Cylinder jest stalowy. Dysza (uszczelniona) wykonana jest z metalu i charakteryzuje się bardzo dobrą szczelnością. Szczelność zespołu tłok/cylinder jest wzorowa.

 

kkk4.jpgkkk.jpgkkk8.jpg

Tłok jest niestandardowy - posiada wycięcie na zaczep modułu EBB. Nie posiada on drugiego zęba co ułatwia współpracę z zębatką.

 

kkk6.jpg

kkk5.jpg

Zaczep odpowiedzialny za połączenie tłoka i z resztą modułu EBB jest masywny.

 

kk5.jpg

Wykonany ze stali antyreversal posiada nietypową sprężynkę.

 

kk3.jpgkk4.jpg

Zębatki wykonano ze stali, a zębatka silnikowa posiada cztery zęby przeciw powrotne.

 

kk1.jpg

Łożyska ślizgowe, z tworzywa, 7 mm. Spodkładkowanie było nienajlepsze i wymagało poprawienia.

 

kk2.jpg

Prowadnica sprężyny wykonana jest z tworzywa.

 

kk.jpg

Sprężyna o niejednakowym skoku zwojów.

 

kkk7.jpg

 

2.Lufa wewnętrzna i komora HU.

Komora osadzona jest, w korpusie, w sposób identyczny jak w replikach AK74 DBoys. Unieruchamiający komorę hop up w odpowiednim miejscu, plastikowy element w kształcie litery L umieszczony jest dość luźno i łatwo wypada, należy zatem uważać, aby go nie zgubić np. w momencie wymiany akumulatora.

 

Komora HU to typowa komora do replik AK, wykonana z tworzywa. Dokręcono do niej ażurową "kostkę" z tworzywa, która stabilizuje położenie komory w korpusie (podobny system mamy w replikach DBoys).

 

kkk2.jpgkkk3.jpgGumka HU jest niestandardowa, krótsza, ale można zastosować gumkę standardowej długości. Lufa wewnętrzna, długości 500 mm, wykonana jest ze stali nierdzewnej. Dystanser wykonany z przeźroczystego silikonu, przypomina dystansery Guarder.

 

kkk1.jpg

STRZELANIE


Replika wyposażona jest w system symulacji ruchu suwadła: EBB, który stanowi ciekawe wzbogacenie wrażeń wizualnych podczas strzelania, choć jako blow back jest on słabo odczuwalny. Należy także pamiętać o delikatności systemu EBB. Nagłe zablokowanie podczas strzelania może doprowadzić do uszkodzenia gearbox'a, ponieważ konstrukcja polega praktycznie na pośrednim połączeniu suwadła z tłokiem. Trudno stwierdzić, czy żywotność rozwiązania firmy APS będzie dłuższa niż w przypadku analogicznych systemów innych producentów.


Ogólne wrażenia ze strzelania są bardzo pozytywne. Dźwięk strzału jest przyjemny dla ucha, nie słychać pracy zębatek gearbox'a, jedynie uderzenia tłoka. Kulturę pracy gearbox'a oceniamy wysoko.

Skupienie na dystansie 20 m jest bardzo dobre, ale już powyżej 30 m jest mniej precyzyjne. Natomiast powyżej 40 m rozrzut jest już całkiem spory. Trudno stwierdzić od czego to zależy w testowanej replice, ale naszym zdaniem przy długości lufy wewnętrznej 500 mm - można się spodziewać lepszego zasięgu i skupienia w stocku.


TESTY


1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0,2 g BB. W teście użyto kulek marki Devil Blaster
Prędkość początkowa, jako średnia z 10 pomiarów, wynosi: 399 fps. Skrajne wrtości dzieliła różnica 10 fps.


Wagomiar       fps      m/s      energia
0,2 g              399     121       1,45 J2. Test celności i skupienia na dystansach 20 m oraz 40 m.

Test przeprowadzono używając tarczy odpowiadającej wielkością sylwetce, z umieszczonym centralnie prostokątem kartki A4. Do pomiarów odległości użyto taśmy mierniczej. Strzały oddano w seriach po 10. Wykorzystano kulki ICS o wagomiarze 0,25 g.

Dystans 20 m. Skupienie dobre. 10/10 strzałów umieszczonych w celu formatu A4.

 

Dystans 40 m. 9/10 strzałów umieszczonych w celu sylwetkowym, z tego 3/10 w celu formatu A4.3. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny, rażenia celu sylwetkowego, wynosi 53 m. Na tym dystansie większość strzałów można jeszcze bez większego problemu plasować w sylwetce. Zasięg maksymalny wynosi 58 m. Na tym dystansie można jeszcze trafiać w sylwetkę, ale trafienia są coraz bardziej przypadkowe.

4. Pomiar szybkostrzelności.

Nie byliśmy w stanie zmierzyć ROF na akumulatorze 9,6 V, dołączonym do repliki, gdyż okazał się on wadliwy.

ROF mierzony na akumulatorze 8,4 V Firefox wynosi: 11,7 BB na sekundę, czyli 702 BB na minutę.

 

 

PODSUMOWANIE


Replika ASK201 karabinu AK74, firmy Accuracy Pneumatics Shooting, charakteryzuje się solidnym wykonaniem i bardzo dobrym spasowaniem elementów, zarówno zewnętrznych jak i części gearbox'a.

Dla osób przyzwyczajonych do maksymalnego realizmu minusem będą na pewno niektóre odstępstwa od wyglądu pierwowzoru np. brak kołkowania elementów repliki na lufie, czy użycie śrub krzyżakowych zamiast nitów. Jednak w dużej mierze replika odpowiada rozwiązaniom jakie znamy z najnowszych replik DBoys czy Cyma: rozkładanie frontu i korpusu, osadzenie komory HU itp. - są tutaj identyczne. Można mieć nadzieję, że w kolejnych seriach producent pokusi się o zwiększenie stopnia realizmu odwzorowania.

ASK201 nie jest repliką full steel, lecz full metal. Dla niektórych fanów AK również będzie to minusem, ale z drugiej strony nie wszyscy użytkownicy AEG AK przywiązują tak dużą rolę do samego materiału, z którego replikę wykonano. Ogólnie można stwierdzić, że choć odwzorowanie oryginału nie jest idealne, jednak plasuje się na przyzwoitym poziomie.

Spotkaliśmy się z opiniami, że repliki AK APS to "krok wstecz". Można wysnuć taki wniosek porównując ASK201 do replik full steel, jednak tylko do nich. W praktyce full metal AK74 APS nie różni się jakością wykonania od replik full metal AK74 DBoys.

W porównaniu z repliką APS M4 CQB, którą również testowaliśmy, AK tego producenta jest wykonany dużo solidniej i wizualnie bardziej estetycznie. Właściwie, poza błyszczącą lufą zewnętrzną, wyglądowi repliki trudno coś zarzucić.

Produkt firmy APS, w swojej klasie cenowej, nie jest wprawdzie odpowiedni dla szukających ideału rekonstruktorów, ale powinien zadowolić wielu graczy interesujących się przede wszystkim solidnie wykonaną repliką ASG za relatywnie przystępną cenę.

 Plusy:


+ full metal

+ solidne wykonanie, wrażenie wytrzymałości

+ kołkowanie korpusu i podstawy szczerbiny

+ dobrze prezentujące się elementy drewniane

+ dobre spasowanie elementów zewnętrznych

+ miarowa praca systemu EBB z relatywnie dużym skokiem atrapy suwadła

+ dobre wyważenie

+ mieści akumulator 10.8v

+ solidnie wykonany i spasowany gearbox


Minusy:


- odstępstwa od wyglądu pierwowzoru:

- brak kołkowania elementów osadzonych na lufie

- użycie śrub w miejscu nitów

- niemożność użycia innego typu akumulatora niż stick

 

 


Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Taiwangun:

 

 

 


Źródło zdjęć wersji ostrej:

www.world.guns.ru

 

 


Ocena wszystkich (5.80, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Tuksiak 09.10.2010, h. 23:36 Tuksiak
Ładna replika.
Ładna recka.
A może mały test skupienia na .28g?
Loganziom 11.10.2010, h. 10:52 Loganziom
Ładny kałach! Jak za tą cenę to nawet porządnie posklecany! Porównując reckę do tej z M4 to nasuwa się wniosek, że jak na razie to kałachy APS`owi lepiej wychodzą!
kapalek 11.10.2010, h. 12:42 kapalek
super recenzja, ale nadal nie wiem co brac czy tego aps'a czy czekać aż wróca cymy cm048
czekaj na cm048 :)
Zajcu 14.11.2010, h. 10:47 Zajcu
Nikaz 31.10.2010, h. 20:15 Nikaz
jak ktoś kupi tego to niech odrazu po dokreca all śrubki :P bo mam tą wersje z risami i troche było luzem ;P
snajperswd11 07.11.2010, h. 13:27 snajperswd11
Nie wiem czy ktoś zauważył błędy w wykonaniu AK-74. Kolba idzie za bardzo w dół oraz magazynek jest nie taki jak w ostrym:P I oznaczenia błędne:P
A znasz jakąkolwiek replikę AK74, gdzie magazynek jest taki jak w ostrym? Bo ja nie. Zawsze czymś się różnią. Natomiast "oznaczenia" tutaj są żadne, więc ameryki nie odkryłeś. Co do kolby: w wersji Cymy "idzie" prawidłowo? Nie sądzę. Tylko trochę mniej "opada" niż w APS, za to wcięcie ma lepiej zrobione przez co wrażenie "opadania" jest mniejsze. W APS kolba mogłaby mniej opadać, ale różnica z innymi replikami jest niewielka.
Promant 14.11.2010, h. 20:53 Promant
ozzi811 24.11.2010, h. 22:56 ozzi811
Od niedawna posiadam tą replikę. Za bardzo nie orientuje się jak wypada w porownaniu z prawdziwym kalachem. Jak dla mnie replika wykonana jest staranie i ladnie. Drewno ładnie wykonane oraz kolor dobrze dobrany. Replika strzela dobrze, jest duża regulacja Hop-up'a. Narazie używam kulek 0,23 ale będę sprawdzał także cieższe. W mojej replice nic nie skrzypi i nie lata. Jedynie co czasami EBB nie do końca się cofa.
wojciosw5 19.01.2011, h. 22:49 wojciosw5
ja mam wersję 204p i jest naprwdę niezły
szyzag 24.02.2011, h. 18:49 szyzag
Też mam 204p - na pierwszej strzelance grzmotnąłem sobą i repliką o kamieniste podłoże i powiem szczerze....ja miałem kilka bolących siniaków, a kałaszek caluteńki :) Jeśli chodzi o celność, odległość strzały itp to jest na prawdę dobrze (w stocku!), śrubek dokręcać akutar nie musiałem, ale mam lekkie luzy na frontgripie (?) i kolba mi lata-ła bo wolę biegać bez kolby ;p tak czy siak osobiście polecam, bo jak do tej pory nie miałem z nią żadnych kłopotów :)
JN78 16.05.2011, h. 23:22 JN78
Nie mam odniesienia do innych AK 74, którego zresztą w oryginale nie widziałem, co innego AKMS, z którego miałem okazje strzelać. Ale ta 74 wygląda dobrze moja jest jeszcze trochę zbyt ładna i wygląda przez to mało realistycznie. Piętą achillesową tej repliki jest magazynek denny i nie wiem czy pasuje innej firmy. Nie wiem tez czy da się w niej ulepszyć bebesz ki w przyszłości. Ale na razie strzela bez zarzutu tyle ze mi osobiście wydaje się ze lepiej kulkami 0,25. Zbędny wydaje się blow back bajer, który działa jak chcę czasami nie domknie okna. Za tą kasę całkiem przyzwoita replika. Kupiłem już M 15 CA używaną trochę przy niej trzeba porobić, ale gadżetów do repliki jest tyle ze szok tak wiec w planach mam stworzyć bestyjkę a kałasz będzie zapasowy albo dla gości.
cycusb 24.07.2011, h. 02:41 cycusb
Ja  ma  wersie  ASK204 i jestem bardzo zadowolony. Jest bardzo precyzyjna na dalekie i bliskie dystanse. POLECAM
ZAPRASZAM DO MOJEJ EKIPY  AirSoft Grom.
Outlaw 27.11.2011, h. 21:23 Outlaw
Mam ta replike od jakis 4miesięcy replika sie swietnie spisuje jednak jesli chce sie miec Blow-Back to trzeba kupic 2 mniejsze baterie i je wymienic ja kupiłem FIrefox'a 9,6 2000mAh i Blow-back ocierał mi baterie wiec musiałem go wykręcic nie wiem moze z tą baterią to moja wtopa jednak replika swietna
System hop-up jest równiez bardzo dobry w kazdych warunkach moze ustawic idealnie prosty tor lotu kulki

Pozdrawiam i Polecam
Skeczu 13.05.2012, h. 18:18 Skeczu
Ładna replika aaale ten magazynek... :|
Hagen1989 25.06.2013, h. 16:57 Hagen1989
Ja mam ASK201 i jeśli o wygląd chodzi, to wygląda ładnie i solidnie. Działanie też bardzo dobre. Luzów nie ma po za jednym elementem przynajmniej u mnie, a mianowicie leciutko lata mi nakładka rury gazowej. Ogólnie według mnie to 10/10.
Mosin123 30.04.2017, h. 14:11 Mosin123
Mam Ask201a i trochę się zawiodłem. Replike po 1 strzelance (ok 2000k ) popsuł się selektor. Zaczeły występować znaczne luzy tzn podstawa szczerbinki ruszała się jak chciała razem z obsadą lufy co skutkowało wypadaniem pokrywy komory zamkowej. Trzeba też uważać na znal bo ma tendencje do łamania. Blow back daje bardzo przyjemne odczucia lecz ociera o baterie.
Moja opinia to 6/10
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 135638

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane