Daj cynk
Reklama

Testy

Rękawiczki strzeleckie Active Shooting Gloves Pig Tac

Ekwipunek, 28.10.2016, h. 10:50, dodał: Hyb , autor: Fishbonee
0

Rękawiczki są obecnie jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego szanującego się airsoftowca, czy też regularnego bywalca strzelnicy. Dobrze uszyte rękawice gwarantują przede wszystkim lepszy chwyt broni oraz ochronę (w zależności od ilości warstw materiału) dłoni przed otarciami, nacięciami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Powinny również zapewniać odpowiedni komfort cieplny (zarówno w chłodniejsze jak i cieplejsze dni) oraz pozwalać na manipulowanie drobniejszymi elementami oporządzenia bez potrzeby ich ściągania.Pig Tac Active Shooting Gloves – opis i wrażenia z użytkowania

 

 


Pig Tac Active Shooting Gloves

 

Słowem wstępu

 

Rękawiczki są obecnie jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego szanującego się airsoftowca, czy też regularnego bywalca strzelnicy. Dobrze uszyte rękawice gwarantują przede wszystkim lepszy chwyt broni oraz ochronę (w zależności od ilości warstw materiału) dłoni przed otarciami, nacięciami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Powinny również zapewniać odpowiedni komfort cieplny (zarówno w chłodniejsze jak i cieplejsze dni) oraz pozwalać na manipulowanie drobniejszymi elementami oporządzenia bez potrzeby ich ściągania.

 

Opakowanie

 

Pig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting Gloves

Rękawice otrzymujemy w estetycznie wykonanym, prześwitującym, materiałowym woreczku w odcieniu Coyote Brown. Na środku naszyta jest metka Pig Tac, na którą naklejona jest ukraińska etykietka z nazwą produktu, numerem katalogowym oraz rozmiarem.


Pig Tac Active Shooting GlovesWoreczek posiada w otworze ściągacz oraz pętelkę do wieszania. Opakowanie to pomieści spokojnie więcej niż rękawiczki i na pewno przyda się do przenoszenia innych rzeczy – bardzo miły gest ze strony producenta.


Pig Tac Active Shooting Gloves


Wykonanie

 

Pig Tac Active Shooting GlovesRękawice wykonane są z koziej skóry oraz elastycznego materiału. Dostępne są w czterech wersje kolorystycznych: coyote (testowane), olive, black oraz multicam.

 

Pig Tac Active Shooting Gloves

Na całej zewnętrznej części dłoni (oprócz lamówki przy nadgarstku oraz skórzanego wzmocnienia wzdłuż palca wskazującego) zastosowano bardzo cienki, elastyczny materiał, przez co uzyskano lekką wagę, przewiewność oraz dopasowanie rękawiczek.


Pig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesNa materiale umieszczono również logo producenta, które nadaje rękawicom dodatkowych walorów wizualnych (i taktycznych). Mimo użytkowania rękawic od pół roku i obecnych śladów użycia w niektórych miejscach (o czym napiszę później), nie stwierdziłem utraty jakichkolwiek właściwości rękawic.


Pig Tac Active Shooting GlovesPrzy nadgarstku od strony małego palca widnieje gumowa naszywka z nazwą producenta.

 

Pig Tac Active Shooting GlovesWewnętrzna część dłoni rękawic jest w całości wykonana z koziej skóry. Jej warstwa jest już grubsza niż wcześniej opisanego, elastycznego materiału, co zapewnia już lekką ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.


Pig Tac Active Shooting GlovesNie jest jednak zbytnio odporna na ścieranie – podczas użytkowania powstały widoczne przetarcia w kolorze, ale nie wpływa to w żaden sposób na użytkowanie, a jedynie walory estetyczne.


Pig Tac Active Shooting GlovesZewnętrzne szwy naszyte są równo i estetycznie. Trzymają się bardzo pewnie, brak również jakichkolwiek odstających nitek. Ogromny plus dla producenta za to.


Pig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesDo lamówki przy nadgarstku zostały przyszyte pętelki mające na celu łatwiejsze zakładanie rękawiczek, czy też umożliwiające przytroczenie ich do oporządzenia.

Po wywróceniu rękawicy na drugą stronę możemy dokładniej przyjrzeć się temu, jak zostały uszyte i jak wpłynie to na naszą wygodę.


Pig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesNiestety, Pig Tac zostawiło przy przeszyciach dosyć sporą ilość odstającego materiału. Na większości powierzchni nie sprawia to żadnego dyskomfortu, jednak nadmiar materiału na koniuszkach palców zmniejsza czucie strzelca, uniemożliwiając przy tym operowanie małymi elementami oporządzenia oraz mocno utrudniając ładowanie amunicji – tu ściągnięcie rękawic daje znaczącą różnicę w manewrowości.


Pig Tac Active Shooting GlovesOczywiście dzięki większej ilości materiału nie musimy się obawiać o rozprucie rękawic, jest to jednak swojego rodzaju kompromis między wytrzymałością, a czuciem dłoni – nie każdemu to może odpowiadać.

 

Wrażenia z użytkowania

 

Pig Tac Active Shooting Gloves

Jak już wcześniej wspomniałem – używam rękawic od ponad pół roku. Oczywiście głównie podczas cotygodniowych rozrywek airsoftowych, ale również regularnie w nich ćwiczę, a nawet zdarzyło się w nich robić coś w ogrodzie, czy też przy aucie. Były więc dosyć często używane. Rękawice dobrze dopasowują się do dłoni oraz zapewniają bardzo pewny chwyt, w szczególności w przypadku przedmiotów o gumowanej fakturze. Nie odczułem w nich również żadnego dyskomfortu podczas gorących dni, dzięki cienkiej warstwie materiału na zewnętrznej stronie dłoni.

 

Pig Tac Active Shooting GlovesJedynym minusem rękawic jest dosyć słabe czucie na koniuszkach palców, ze względu na nadwyżkę materiału w ich miejscu. O ile po wyciągnięciu prosto z opakowania może być to mocno denerwujące, to po pewnym czasie użytkowania materiał ten „ubija się” i komfort użytkowania rośnie. Wciąż jednak brakuje tym rękawicom czucia w palcach, w porównaniu do mechanixów, które znajdują się na podobnej półce cenowej.

Najbardziej widoczne są odbarwienia skóry przy palcach:

 

Pig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesOraz minimalne strzępienia materiału na lamówce.

 

Pig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesPig Tac Active Shooting GlovesW prawej rękawicy oderwała się zewnętrzna warstwa pętelki do zakładania rękawic i uszkodzenie zdaje się postępować dalej – przydałoby się ten element dodatkowo wzmocnić.

 

Podsumowanie

 

Rękawice Pig Tac są dobrze wykonanym produktem w swojej cenie i zdecydowanie wyróżniają się wyglądem spośród wszechobecnych mechanixów, nomexów, czy też popularnych rękawic GFC. Na pochwałę zasługuje dobra jakość szwów (oprócz nieszczęsnych pętelek przy nadgarstkach) oraz świetny materiał – zarówno część elastyczna, jak i ta z koziej skóry. Poprawy koniecznie wymagają zakończenia czubków palców – dają one zbyt małe czucie podczas używania drobnych elementów oporządzenia. Miłym akcentem jest do zestawu woreczek materiałowy, szczególnie biorąc pod uwagę, że konkurencja z tej półki cenowej czegoś takiego nie zapewnia. Czy Pig Tac’i to dobry zakup? Myślę, że po przeczytaniu tego tekstu znacie swoją odpowiedź na to pytanie.

 

Przydatne linki

 

Pig Tac - Oficjalna strona producenta rękawic

Pig Tac ASG (Active Shooting Gloves) - Rękawice na stronie producenta

WMASG: Ochrona ciała - Dział na forum WMASG.pl poświęcony m.in. rękawicom

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Nie dodano żadnych komentarzy, bądź pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 38576

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane