Daj cynk
Reklama

Testy

Glock Phoenix metal slide G17L oraz Glock G17L Custom

Pistolet, 17.10.2016, h. 16:00, dodał: Hyb , autor: Fishbonee
8

Ciężko napisać jakiekolwiek słowa wstępu, ponieważ repliki Glocka produkcji Phoenix’a są jedną wielką tajemnicą, a sama strona producenta nie zapewnia zbyt wielu informacji. Dlatego musimy odkryć je sami. Zapraszamy do lektury!Glock metal slide G17L oraz Glock G17L Custom od Phoenix Airsoft – opis i wrażenia z użytkowania

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

- co otrzymasz w zestawie z repliką G17L oraz G17L Custom od Phoenix
- jakiej jakości są elementy wewnętrzne oraz zewnętrzne replik
- czym różnią się od siebie te dwa modele

 

Wstęp

 

Ciężko napisać jakiekolwiek słowa wstępu, ponieważ repliki Glocka produkcji Phoenix’a są jedną wielką tajemnicą, a sama strona producenta nie zapewnia zbyt wielu informacji. Dlatego musimy odkryć je sami. Zapraszamy do lektury!

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix Airsoft

 

Opakowanie

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftGlock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix Airsoft
Zarówno model G17L jak i G17L custom przychodzą do nas w identycznym opakowaniu, które stanowi plastikowy kufer zapinany na zatrzaski z tworzywa. Na skrzynce trudno dopatrzeć się jakiejkolwiek informacji – na górze znajduje się nalepka z logiem feniksa, a na dolnej części – nalepka z wskazaniami ostrożności napisana w jednym z azjatyckich dialektów. Wersję dostarczonej repliki rozróżniamy jedynie po kolorowej kropce naklejonej na dół opakowania – G17L oznaczone jest kolorem zielonym, a wersja Custom – niebieskim/fioletowym. W środku wyścielonym gąbką zastaniemy:

 • replikę 
 • magazynek
 • wycior
 • naszywkę PVC z logiem producenta

 

Wykonanie zewnętrzne

 

Zamek

W obu replikach zamek wykonany jest z aluminium CNC 6061 i pokryty na czarno metodą malowania proszkowego. Pazur wyciągu łusek, w odróżnieniu do wielu innych replik – da się zdemontować i stanowi osobną część zamka.

G17L

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftZamek z modelu G17L posiada wygrawerowane laserowo oznaczenia zgodne z palnym odpowiednikiem, jednak niestety nie jest to głęboki grawer. Po drugiej stronie zamka wygrawerowano numer seryjny repliki, który nanoszony jest fabrycznie zawsze taki sam na wszystkie glocki Phoenixa. U góry zamka widać charakterystyczne wcięcie, znane z przedłużonej wersji glocka 17.

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix Airsoft


G17L Custom


Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftJeśli chodzi o customowy model, to posiada on zmienioną budowę w stosunku do „klasycznego” G17L – przednia część zamka została mocno zredukowana przez portowanie w celu zredukowania wagi zamka. Nie zastaniemy również po lewej stronie oznaczeń palnego odpowiednika, w których to miejsce wygrawerowano logo oraz podpis Phoenix. Pozostało nam jedynie drobne logo Glock z drugiej strony zamka.

 

Korpus

Wykonany z polimeru o czarnym, matowym kolorze. Brak jakichkolwiek widocznych nadlewek, czy też ubytków materiału.

G17L


Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftJest to standardowy korpus trzeciej generacji Glocka. Jak w przypadku zamka, również zadbano o oznaczenia palnego odpowiednika.

G17L Custom

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftPosiada ten sam korpus co jego „bojowy” brat bliźniak, jednak po złożeniu repliki (o czym świadczy nadpalenie zwalniacza magazynka) zastosowano metodę stipplingu, w celu polepszenia chwytu strzelca. Przy gnieździe magazynka dokręcono również dodatkowo, aluminiowy magwell, który nie tylko ułatwia szybką wymianę magazynka podczas rozgrywek IPSC, ale również zwiększa powierzchnię chwytu korpusu.

 

Przyrządy celownicze

W obu przypadkach wykonane z plastiku, jednak różnią się rodzajem punktu celowniczego.

G17L

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftGlock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftZastosowano tu znane i kochane przyrządy typu 3 dot. Ich wykonanie nie jest najlepszej jakości – widać drobne nadlewki na szczerbince oraz ślady po wypełnianiu otworów białą farbą.

G17L Custom
Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftTutaj zastosowano jedynie światłowodową czerwoną kropkę na muszce, a szczerbinę pozostawiono czarną. W przeciwieństwie do G17L, przyrządy celownicze mają delikatnie karbowaną powierzchnię, co ma na celu ograniczenie odbijania światła słonecznego przez przyrządy.

 

Lufa zewnętrzna

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftW obu replikach jest identyczna. Wykonana z metalu i pokryta czarnym, połyskowym kolorem. Posiada wewnętrzny gwint, dzięki któremu można zamontować adapter z tłumikiem. Konstrukcja lufy, ze względu na jej rozmiar, jest nieco inna niż w mniejszych Glockach. W celu jej demontażu z zamka należy rozkręcić ją na 2 części.

 

Magazynek

W obu przypadkach zastosowano te same magazynki, różnią się one jedynie swoimi stopkami. Magazynki prosto z pudełka pozostawiają trochę do życzenia i wymagają dodatkowego uszczelnienia – puszczają gaz po załadowaniu. Sprężyna trzymająca stopkę magazynka jest dosyć słaba i ma tendencje do ściągania stopki podczas przeładowywania replik, co może się skończyć małą, irytującą zgubą.

G17L

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftZastosowano stopkę magazynka z oznaczeniami palnego odpowiednika. Nie posiada ona otworu na dyszę od butli z gazem – w celu załadowania magazynka należy zsunąć stopkę.

G17L Custom

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftZastosowano customową, czerwoną, aluminiową stopkę magazynka z wygrawerowanym na biało logiem producenta. Stopka jest dosyć gruba i gwarantuje lepszą amortyzację upadającego magazynka, niż w przypadku wersji G17L. Trzyma się jednak luźno i ma tendencje do wypinania się zarówno podczas wkładania magazynka, jak i jego wypadania na ziemię.

 

Części wewnętrzne


Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftZ racji na to, że w obydwu replikach znajdują się identyczne podzespoły - pojawi się opis bez podziału na model. Warto również wspomnieć, że wszystkie części są wykonane w znanym i cenionym systemie TM, co otwiera ocean możliwości modyfikacji replik pod własne potrzeby.

 

Komora Hop Up z lufą wewnętrzną

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftKomora wykonana jest z metalu. Lufa to nic innego jak standardowa mosiężna rurka – niestety, nawet w wersji Custom nie znajdziemy w środku lufy precyzyjnej.

  

Zero Hammer

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix Airsoft
W Glockach stockowo zainstalowano tzw. Zero Hammer. Jest to łożysko kurka o charakterystycznym kształcie, który znacznie poprawia płynność ruchu zamka w czasie powrotu do pozycji wyjściowej. W przeciwieństwie do niegdyś testowanego Glocka Army – tutaj mechanizm działa bezbłędnie.

 

Blow Back Unit

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix Airsoft
Koszyczek mieszczący zespół gazowy wykonany jest z metalu i jego jakość nie budzi zastrzeżeń. Podobnie jak w przypadku lufy, obecność standardowego elementu w wersji Custom można by było zastąpić czymś bardziej przystępnym do IPSC – odchudzoną wersją BBU.

 

Cylinderek

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftWykonany z solidnego, czarnego, matowego tworzywa. Po bokach cylinderka można zauważyć przetartą, chropowatą powierzchnię, jednak nie stwierdziłem znaczącego jej wpływu na działanie mechanizmu.

 

Głowica tłoczka

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftStandardowa, wykonana z plastiku. Widać miejsce łączenia połówek, jednak brak jakichkolwiek ostrych krawędzi. Uszczelka głowicy wykonana jest z bardzo twardej i sztywnej przezroczystej gumy, co nie wróży jej zbyt dobrej pracy w przypadku niskich temperatur. Zalecam jej wymianę na inną.

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix Airsoft

 

Użytkowanie

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix Airsoft

 

Test strzelecki

 

Glock metal slide G17L i Glock G17L Custom Phoenix AirsoftStandardowo – z odległości około 10 metrów oddano 10 strzałów do tarczy o wymiarach 15x15 cm. Użyto gazu Smart Gas. Z powodu identycznych części w środku replik, przestrzelono tylko jedną z nich. Uzyskano przyzwoite skupienie – maksymalny rozrzut między przestrzelinami wyniósł 3,3 cm. Warto zwrócić uwagę na położenie przestrzelin – celowano w środek tarczy, więc replika ewidentnie strzela „pod cel”, przez co trzeba nauczyć się brać sporą poprawkę podczas celowania - szczególnie podczas zawodów IPSC.

 

Podsumowanie

 

Repliki Phoenix Airsoft mimo swojej początkowej tajemniczości okazały się bardzo przyzwoicie wykonanymi replikami gazowymi, które prosto z pudełka oferują dobre osiągi. Dodatkowo repliki te nie wymagają żadnych poprawek w ich fabrycznej konfiguracji – są dobrze nasmarowane, a części poruszają się bez zbędnych oporów i nie potrzebują dotarcia.

Plusy:

 • Zero Hammer w stockowej konfiguracji!
 • walizka w zestawie;
 • dobre skupienie;
 • oznaczenia palnego odpowiednika (wersja G17L);
 • dobrze wykonane smarowanie mechanizmu.

Minusy:

 • słabej jakości mocowanie stopek magazynków;
 • magazynki przepuszczające gaz;
 • wersja IPSC nie różni się wewnętrznie od standardowego modelu.

 

Przydatne linki

Octagon Airsoft / Phoenix Airsoft - Oficjalna strona producenta replik

TEST: Pistolet Armorer Works HX 1103 - Test repliki stworzonej przez Armorer Works

TEST: Pistolet FNX-45 Tactical Cybergun - Poprzedni test poświęcony pistoletowi FNX-45

Pistolety, rewolwery i pistolety maszynoweDział na forum WMASG.pl poświęcony replikom gazowym

Ocena wszystkich (5.86, głosów: 7)

 • Dodaj do:
 • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
qbis 17.10.2016, h. 22:55 qbis
+/- ile kosztują te repliki ?
+/- 120$
Fishbonee 18.10.2016, h. 18:27 Fishbonee
Krzywica 18.10.2016, h. 22:22 Krzywica
Czy tylko mi to trąca VFC czy tam SA?
https://www.instagram.com/p/BDa8Isgmzz1/

Sądząc po tej małej wskazówce - możliwe, że Bell jest podwykonawcą replik :D. Więc jednak trochę niezbyt VFC/SA, brak również charakterystycznego dla nich przełącznika singla/auto oraz części są faktycznie w pełni TMowskie.
Fishbonee 19.10.2016, h. 08:14 Fishbonee
Wygląd flaków mnie troszkę nakierował, wyglądają po wykonaniu jak VFC ale może to przez tonę smaru.
Krzywica 19.10.2016, h. 12:21 Krzywica
nocaster 29.10.2016, h. 10:20 nocaster
Repliki raczej z górnej półki cenowej a stockowo magazynki już popuszczają gaz?
Magazynki jak w artykule - puszczają prosto z pudełka i wypadałoby je dodatkowo uszczelnić i rozejrzeć się za marujowskimi. Co do reszty - jest naprawdę fajnie, szczególnie Zero Hammer działa jak należy, a cały mechanizm chodzi naprawdę gładko.
Fishbonee 01.11.2016, h. 16:50 Fishbonee
clsports 15.12.2016, h. 03:08 clsports
cały mechanizm chodzi naprawdę gładko.
green laser sight fits G17 http://www.haikeoutdoor.com/en/ProductShow/index/word/13863.html
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 171469

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane