Daj cynk
Reklama

Testy

WSS Wintoriez - Force Core

Karabin, 05.11.2015, h. 18:19, dodał: Hyb , autor: Bartosz "Pienio" Baraniecki
13

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) - Replika trafiła do mojego serwisu stosunkowo niedawno, zaś w Polsce jest już widoczna od początku 2015 roku. Producent zapowiedział produkcję repliki oraz jej dystrybucję na początku 2014 roku – pierwszy kontakt środowiska Airsoft z produktem nastąpił w okolicach marca.RECENZJA REPLIKI FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

 

Wstęp

Z wielką przyjemnością chciałbym wszystkim czytelnikom zaprezentować znakomitą replikę produkcji FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) dostarczoną do mnie dzięki uprzejmości sklepu Gunfire. Replika trafiła do mojego serwisu stosunkowo niedawno, zaś w Polsce jest już widoczna od początku 2015 roku. Producent zapowiedział produkcję repliki oraz jej dystrybucję na początku 2014 roku – pierwszy kontakt środowiska Airsoft z produktem nastąpił w okolicach marca.

 

Trochę historii

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

Wraz z końcem lat 80. twórcy i użytkownicy radzieckiego uzbrojenia dostrzegli systematyczne starzenie się karabinów szturmowych AKM. Mimo produkcji kompatybilnych tłumików, celowników i specjalnej amunicji 7,62x39, dostrzeżono spadek skuteczności tego typu uzbrojenia. Przyczyną tego były coraz bardziej popularnie stosowane kamizelki kuloodporne, zaś konstrukcje samych kamizelek zza zachodniej granicy przewyższały swoimi parametrami radzieckie odpowiedniki. Dlatego nadszedł czas na wprowadzenie ulepszeń. Radzieccy technicy opracowali nowy typ naboju 9x39 w dwóch wariantach SP5 i SP6 z węglikiem wolframu (pocisk przeciwpancerny). Testy wykazały, że nowy pocisk jest w stanie przebić większość ówczesnych kamizelek kuloodpornych tak samo jak 6-mm blachę.

Moment zakończenia prac nad nową amunicją uwidocznił brak uzbrojenia, który mógł być nią zasilany. Projektanci poszli o krok naprzód w odpowiedzi na zapotrzebowanie wojsk specjalnych, dzięki czemu powstała całkowicie nowa konstrukcja WSS Wintoriez. Karabin oznaczono jako „Specjalny Karabin Snajperski”. Został on pierwotnie wprowadzony na użytek KGB, a dopiero później do specpułków. Następcą Wintorieza jest AS Wał.

 

Ciekawostki

 • W nomenklaturze wojskowej karabin często jest mylnie nazywany pistoletem (ponieważ strzela 9 mm amunicją zmodyfikowaną do wymiarów pocisku pośredniego);
 • Wymiary karabinu są tak dostosowane by przypominały wymiary karabinów szturmowych produkcji Kałasznikowa. Pozwala to na szybszą naukę obsługi karabinu;
 • Karabin strzela dwoma rodzajami amunicji: zwykłą i przeciwpancerną;
 • Karabin został wykalibrowany do 400 m zaś nastawy co 25 m;
 • Tłumik broni jest integralną częścią całej konstrukcji;
 • Karabin używa zmodyfikowanej wersji celownika PSO, możliwy jest również montaż noktowizorów. Konstrukcja posiada standardowy boczny montaż na celowniki radzieckiej produkcji.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) 

Pierwsze wrażenie – Unboxing

Sklep Gunfire dostarczył replikę w typowym, kartonowym pudełku. Sama replika spoczywa w wyciętym łożu z pianki, która w pełni chroni nasz zakup przed przypadkowym uszkodzeniem. W samym opakowaniu nie znajdziemy gadżetów, bajerów, czy też innych typowych dla airsoftu dodatków. Pianka zawiera wyłącznie replikę WSS Wintoriez, magazynek typu hi-cap, baterię stick Ni-Mh, ładowarkę oraz podstawowy zestaw dokumentów – instrukcję bezpieczeństwa oraz dowód zakupu wraz z gwarancją.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

 

Replika

Na pierwszy rzut oka replika została wykonana perfekcyjnie. Jej elementy odlewane zostały znakomicie wykończone: nie znajdziemy żadnych nadlewów, linii łączenia ani śladów obróbki maszynowej. Replika została dokładnie pomalowana dobrej jakości powłoką – farba nie łuszczy się, jest wytrzymała i ciężka do zarysowania. Elementy plastikowe i gumowe również prezentują wysoki poziom i jakość.

 

Tłumik

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Tłumik

Tłumik jak większość elementów repliki jest wykonany ze stopu aluminium. Jednak on sam nie jest odlewem. Część ta została dokładnie wykończona na tokarce. Od strony wylotu lufy zauważymy pierwszą rozbieżność w stosunku do oryginału (przyp. broni palnej). Korek tłumika został wykonany inaczej niż jego oryginalny odpowiednik. Na zakrętce znajdziemy dwa otwory, które pomagają nam go odkręcić. Sama zakrętka stabilizuje osłonę lufy wewnętrznej. Tłumik jest jedynie atrapą i nie pełni tu roli wytłumiającej – lufa wewnętrzna kończy się 2 cm przed jego zakończeniem, zaś sama osłona równo z końcem tłumika. W środku brakuje materiału tłumiącego, a lufa właściwa i powietrze przez nią przepływające, nie mają kontaktu z tubusem tłumika. Opisywany element łączy się z głównym łożem za pomocą atrapy pierścienia przed chwytem. Sam pierścień jest mocowany do korpusu dwoma imbusami, co jest kolejną rozbieżnością w stosunku do prawdziwej broni.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Tłumik 

Chwyt

Przedni chwyt został wykonany z ABSu o chropowatej fakturze. Element ten jest litą konstrukcją i otacza cały przekrój repliki. Charakteryzuje się on bardzo futurystycznym i niespotykanym wyglądem. Rozwiązanie to pozwala na pewny i stabilny chwyt całej repliki. Producent wykonał go wzorowo, z wysokiej jakości materiału. Jego montaż jest pewny, wytrzymały – nic nie trzeszczy, ani nie lata. Z mojej strony ogromny plus. Z lewej strony znajduje się przedni punkt mocowania pasa do broni. Jest to jedyny element repliki, który wywołał we mnie negatywne odczucia. W stosunku do oryginału jest on za mały (nie można zamocować oryginalnego paska) oraz wykonany z kiepskiej jakości plastiku (dynamiczne działania terenowe z pewnością go uszkodzą).

 

Korpus

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Korpus

Korpus stanowi lity odlew ze stopu aluminium. Wykonany jest bardzo dobrze – nie uświadczymy pęcherzy odlewowych ani miejscowych skurczów metalu. Nie zobaczymy również tzw. „szwu” łączącego połówki formy. Wskazuje to na wysoką jakość produkcji repliki. Gniazdo magazynka jest zdecydowanie głębsze w stosunku do rozwiązania stosowaneg

o w karabinach AK – pozwala to na szybszą i bardziej komfortową jego wymianę. Z lewej strony znajduje się oszczędnościowy montaż pod optykę kompatybilny ze wszelkimi uchwytami typu „jaskółka”. Bez problemu montowałem na nim boczne montaże RIS lub optykę POSP. Z prawej strony został umieszczony typowy selektor dźwigniowy stosowany w broni z serii AK. WSS Wintoriez posiada jednak selektor zdecydowanie zmniejszony o znacznie mniejszym skoku (wynika to ze skrócenia ramienia dźwigni). Zasada pracy nie została zmieniona. Wszystkie elementy przytwierdzone do korpusu są zafiksowane kołkami.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Korpus

 

Pokrywa

Charakterystyczną pokrywę dla projektu WSS Wintoriez w replice Force Core wykonano również ze stopu aluminium. Została ona odlana, co wymusiło zastosowanie grubszej ścianki. Spowodowało to również zwiększenie jej wagi. Według mnie tej części nie można nic zarzucić. Sprawia wrażenie wytrzymałej, funkcjonalnej i praktycznej. Faktura zdecydowanie różni się od korpusu – jest bardziej szorstka i w trudnych warunkach nie będzie się ślizgać.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Pokrywa

 

Magazynek

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Magazynek

Producent do opakowania dołącza standardowo magazynek typu hi-cap. Został wykonany z tworzywa o podobnej fakturze jak chwyt przedni repliki. Jest on bardziej „śliski” w dotyku – gdyby nie przetłoczenia, magazynek mógłby się ślizgać w dłoniach. Pomimo tego prezentuje bardzo dobre wykonanie i wytrzymałość. Miejsce łączenia dwóch połówek jest delikatne i mało widoczne; wzorowo zeszlifowane. Zauważalnym minusem są pojawiające się rysy na strukturze materiału w wyniku naturalnej pracy tej części repliki. Sam magazynek jest zwarty – nic nie lata, oraz bardzo odporny na przypadkowe złamanie. Charakteryzuje się łatwym dostępem do mechanizmu – koło zębate służące do podkręcania kulek jest praktyczne i bezawaryjne. Miejsce ich wsypu jest stosunkowo małe. Zauważyłem, że sam magazynek ma złe wymiary w stosunku do oryginału. Widoczne jest to, gdy jest on wpięty do repliki.

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Magazynek

 

Kolba

Kolba w porównaniu do pozostałych elementów repliki nie zachwyca. Została ona wykonana z bardzo śliskiego tworzywa o wzorze drewna. Wzór ten nie należy do najlepszych, ale z dalszej perspektywy prezentuje się nad wyraz dobrze. Struktura kolby jest zwarta, materiał jest wytrzymały zaś kształt odpowiada temu z prawdziwej broni palnej. Kolba składa się z dwóch połączonych na stałe połówek – w środku pod stopką znajduje się miejsce na baterię oraz układ elektryczny. Gumowy element jest znakomitym wyznacznikiem jakości produktów Force Core. Nie spotkałem się jeszcze z tak dobrze wykonaną częścią repliki dołączaną w stocku. Została ona wyprodukowana z bardzo dobrej jakości gumy – miękkiej, bardzo dobrze amortyzującej ruchy repliki oraz zapewniającej wysoką stabilizację w dołku strzeleckim. Stopka została przykręcona do repliki za pomocą dwóch śrub. Zastosowany układ elektryczny uniemożliwia wyciągnięcie kostki stykowej i bezpiecznika bez ich demontażu.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Magazynek

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Magazynek

 

Wnętrze


Komora Hop-Up i lufa wewnętrzna

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Komora Hop-Up

Element ten nie przypadł mi do gustu. W praktyce nie powinienem mieć żadnych zastrzeżeń co do niego. Komora działa wzorowo, zapewnia szczelność układu i bezproblemowo podaje kulki. Natomiast uwagę zwraca tzw. Teflon Fix wykonany przez serwis Gunfire podczas przeglądu zerowego. Jest to minusem dla producenta Force Core – replika wychodząca z fabryki nie powinna wymagać żadnych poprawek. Komora niestety nie trzyma ustawień docisku dystansera. Jest to jedna z części, którą postanowiłem wymienić. Do repliki pasują wszystkie komory Hop-up z replik AK po niewielkiej modyfikacji – kolejna zaleta.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Komora Hop-Up

Lufa wewnętrzna jest krystalicznie czysta, dokładnie wypolerowana. Widoczne są na niej miejsca kolejnych etapów produkcji. Test opadającej kulki wykazał jej wysoką szczelność. Prześwit między kulką, a ścianą jest niewielki (przy stosowaniu dobrej jakości amunicji, replika z pewnością spisze się jako karabin wyborowy według klasyfikacji Airsoft).

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Komora Hop-Up

 

Silnik

Silnik szybko reaguje na spust i nie stawia wyraźnego oporu. Jest jednak stosunkowo dobrej jakości, porównywalny z produktami konkurencji w zbliżonym przedziale cenowym. W testowanym modelu zauważyłem brak śruby służącej do regulacji silnika.

 

Szkielet Gearbox

Sam szkielet został wykonany z dużą dbałością o szczegóły. Wszystko jest na swoim miejscu, dobrze dopasowane. Gearbox repliki WSS Wintoriez to zmodyfikowana wersja GB V.3. Zasadniczą różnicą jest punkt montowania selektora ognia. Dodatkową zmianę stanowi też inna głowica cylindra (podobna do rozwiązań z GB V.7), podłużne wycięcie dla dyszy i inna długość samej dyszy. Interesujący jest również sposób wyjmowania Gearboxa z korpusu. W przeciwieństwie do replik AK w wersji VFC lub TM należy odkręcić koszyk GB, a następnie wyjąć mechanizm z korpusu.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) GearboxFORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Gearbox

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Gearbox

Gearbox – mechanizm

Producent Force Core nie ujął mnie jakością zastosowanych części wewnętrznych. Moją uwagę przykuły takie elementy, jak prowadnica sprężyny, sama sprężyna, głowica tłoka i dysza. Podzespoły te zostały wykonane z pozornie słabego materiału, a układ pneumatyczny wydaje się być nieszczelny, co powoduje straty mocy repliki. Mimo takiej opinii uważam, że elementy te mogą pracować bezawaryjnie przez wiele cyklów. Lecz na tym etapie rozwoju techniki stosowanej przy produkcji replik inni producenci wyprzedzili Force Core.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)Słowa uznania należą się dla zębatek, które są bardzo dobrze wykonane, dzięki czemu zapewniają cichą i bezawaryjną pracę. Plusem jest również sam tłok. Posiada on stalowe, wytrzymałe zęby oraz pomniejszone w celu zmniejszenia oporów i wagi. W Gearboxie zastosowano łożyska kulowe, co przy tej prędkości wylotowej i obciążeniu układu jest dobrym rozwiązaniem. Serwisanci Gunfire zastosowali prawidłowe smary. Uważam jednak, że samo podkładkowanie zębatek można było wykonać lepiej.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

 

Gearbox posiada również nieprawidłowo dobraną blachę grzbietową. Należy wstawić w to miejsce dłuższą. Element ten jednak nie wpływa na jakość pracy mechanizmu. 

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez)


Instrukcja demontażu


Producent nie zamieszcza żadnych informacji odnośnie serwisowania repliki. Pozwolę sobie nadmienić kilka słów na temat rozbierania repliki.

 

1. Demontaż tłumika

Zdejmujemy tłumik odkręcając dwie śruby imbusowe.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Demontaż tłumika

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Demontaż tłumika

 

2. Demontaż chwytu

Zdejmujemy chwyt poprzez energiczne pchnięcie go w stronę wylotu lufy. Odsłania nam to śruby, które pozwolą zdjąć podstawę muszki wraz z osłoną lufy wewnętrznej. Pamiętaj! W tym kroku należy również zdjąć pokrywę oraz atrapę rączki zamka.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Demontaż chwytu

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Demontaż chwytu

 

3. Wyjmujemy Gearbox

W tym kroku odkręcamy kolbę od korpusu. Należy odkręcić metalową osłonę znajdującą się zaraz za pokrywą. Odsłoni to śrubę, która znajduje się w zagłębieniu.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Wyjmujemy Gearbox


Następnie wybijamy kołki znajdujące się na chwycie kolby. Prawy i dolny odpowiadają za jej montaż. Pierwszy od lewej mocuje Gearbox na swoim miejscu.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Wyjmujemy Gearbox

Przed wyjęciem Gearboxa pamiętaj, żeby odkręcić koszyk silnika i śrubę mocującą selektor ognia.

 

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Wyjmujemy Gearbox

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Wyjmujemy Gearbox

 

Testy poligonowe

Replika jest wyjątkowo przyjemna w użytkowaniu. Po wyjęciu z pudełka uzyskała ona zasięg 63 m zasięgu maksymalnego przy 45 m zasięgu skutecznego, co jest bardzo dobrym wynikiem. Po wymianie części, o których wypowiadałem się przy okazji opisu Gearboxa, zasięg wzrósł do 70 m zaś skuteczny do 52 m.

 

Proponowane modyfikacje

Priorytetem jest wymiana prowadnicy sprężyny, sprężyny, dyszy, głowicy tłoka oraz komory hop-up. Zdecydowanie poprawi nam to możliwości repliki, a efekt ten otrzymamy stosunkowo niewielkim kosztem. Jeśli planujemy dłuższe użytkowanie, konieczna będzie wymiana lufy na precyzyjną oraz zastosowanie lepszej jakości gumki hop-up.

Proponowana modyfikacja komory hop-up

Poniżej przedstawiam sposób modyfikacji zwykłej komory hop-up AK w celu poprawienia osiągów WSS Wintoriez:

 FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Modyfikacja Hop-Up

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Modyfikacja Hop-Up

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Modyfikacja Hop-Up

FORCE CORE WSS Wintoriez (VSS Vintorez) Modyfikacja Hop-Up

Modyfikacja ta jest wyjątkowo prosta. Należy wyciąć występ prowadzący widoczny na zdjęciu numer 2 i po modyfikacji numer 3. Zdjęcie numer 4 przedstawia miejsce, w którym należy wkręcić dodatkową śrubę w celu ułatwienia manipulowania ustawień hop-up.

 

Podsumowanie

Replika WSS Wintoriez produkcji Force Core jest repliką godną uwagi. Zachwyciło mnie wykonanie samej repliki, które reprezentuje bardzo wysoki poziom. Zastosowane materiały są wysokiej jakości, zaś niedociągnięcia w porównaniu do oryginału są wybaczalne lub zastosowane z konieczności. Replika po wyjęciu z pudełka jest gotowa do użycia, zapewnia daleki zasięg i celność strzału. Jest to dobra baza pod tuning, który można wykonać bardzo niskim kosztem, nawet przy pomocy używanych części. Niestety recenzowany produkt dużo traci przez zastosowane stockowe części wewnętrzne. Na pytanie czy kupiłbym taką replikę – odpowiadam – oczywiście! Odbiorcami tego produktu nie są wyłącznie entuzjaści rosyjskiej myśli technicznej. Jest to replika również dla osób pałających się precyzyjnym strzelaniem. Nie ukrywam, że przeznaczona jest ona dla majsterkowiczów przynajmniej z minimalnym doświadczeniem w serwisie. Odradzam jej zakup osobom nowym w środowisku ASG, choć i oni na pewno nie zawiodą się, gdy będzie im dane z niej korzystać.

 

Zalety:

 • Świetne wykonanie;
 • Znakomita jakość materiałów;
 • Spasowanie części;
 • Ergonomia;
 • Zasięg, celność i prędkość wylotowa;
 • Cena;
 • Wytrzymałe części wewnętrzne;
 • Dobrej jakości lufa wewnętrzna oraz gumka hop-up.

 

Neutralne:

 • Niedoskonałości w odwzorowaniu w stosunku do oryginału;
 • Niektóre części wewnętrzne słabej jakości (nie przeszkadza to jednak w użytkowaniu repliki).

 

Wady:

 • Uchwyt paska;
 • Konieczność doinwestowania w replikę w celu usunięcia niedociągnięć;
 • Niestandardowy Gearbox.

 

Replikę w mojej klasyfikacji oceniam na 7/10.

Replika przekazana do testów dzięki uprzejmości sklepu Gunfire.

 

Recenzja i testy:
Bartosz „Penio” Baraniecki
Zdjęcia:
Katarzyna „Katbaj” B.

 

Przydatne linki

Repliki Force Corelista replik Force Core dostępnych w sklepie Gunfire.

Repliki SWD - Artykuł poświęcony zestawieniu modeli SWD. 

 

Ocena wszystkich (3.29, głosów: 14)

 • Dodaj do:
 • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
rain777 05.11.2015, h. 19:34 rain777
Czytając recenzję
Wysoki poziom to chyba tylko buda
Wnętrze gb przypomina mi stare cymy 0.28,komora hopa to horror jakiś (nawet dla właścicieli obecnych Cymek ta komora to jakiś artefakt wykopany z ziemi)
Pracuję przy tworzywach sztucznych.Nie wiem czy mają wtryskarki z przed 2 wś ale jak zacząłem oglądać dyszę w tej replice..to mi się płakać zachciało (jakość wykonania jak z plasteliny na niezłej bani)
Ze zdjęć które udostąpniono to tylko zębatki,szkielet gbi i antireversal by w śmietniku nie wylądowały,ale muszę uczciwie przyznać że buda fajna jest :P
Jeśli macie nadal tą replikę to zróbcie zdjecie z 2 sekundowym naświetlaniem samej dyszy od strony gb :>
Ta dysza wygląda jak zrobiony na odwal się odlew żywiczny z Tajwanu.
Po zakupie tej repliki lepiej od razu ją wybebeszyć i poskładać od nowa.
BlackShaman 05.11.2015, h. 20:46 BlackShaman
ImaNewbie 05.11.2015, h. 20:40 ImaNewbie
A myślałem że 0.28 jest plastik fantastik :D
Mendi 06.11.2015, h. 08:13 Mendi
Replika jest dostępna w sklepach od maja 2014. Kosztuje mniej jak połowę tego co wałki od g&g czy lct, przez co wykonanie musi pozostawiać sporo do życzenia. Faktycznie tworzywo i znal, niemniej jednak trzyma się sztywno. Dla upartego, Bart wykonuje aluminiowy front.

Replika nie jest zła, choć autora troche poniosło w pochwałach i peanach.... wałek ma mocny silnik, tłok i zębatki. Po wymianie springa na sp130, prowadnicy, dyszy i tej badziewnej komory, można wycisnąć 500 stabilnych fps i bardzo fajny rof. Przy czym po poprawnym wypodkładkowaniu kultura pracy pozostaje nadal bardzo dobra. Kolbę składaną (preferuję jednak wersję szturmową) można obrócić, tak by składała się prawidłowo. A lunety oryginalne, w przeciwieństwie do lct, pasują bez problemów. Ja ta

Bólem są natomiast magi - 150bb hicapy i brak jakichkolwiek innych.
Dlaczego musi być badziewna z zewnątrz za tą cenę? Czy jakieś kałaszy cymy czy boyi odbiegają na oko mocno od lct czy vfc? Nie sądzę. Dla mnie to force core odwaliło kawał gównianej roboty, i tej repliki i za 3 stówy bym nie wziął. Tak ciężko zrobić chociażby bardziej kształtny magazynek czy kolbę? Czy tłumik musi tak wyglądać? Nie musi, więc produkt to badziewie.
wroobelchannel 06.11.2015, h. 19:42 wroobelchannel
Mendi, chyba Pisaliśmy już na ten temat w Temacie na forum ...
anek 07.11.2015, h. 11:17 anek
pan kozaq 06.11.2015, h. 08:30 pan kozaq
Dostałem trochę raka po tej recenzji. Zarzuty jak u Mendiego- nie wszystko jest prawdą. No i te wstawki, że GFC zrobiło.
Promant 06.11.2015, h. 17:16 Promant
HM, nie bardzo rozumiem co znaczy ta cecha "neutralna". Neutralne to od biedy może być posiadanie lub nie oznaczeń - bo tu nie każdy koniecznie musi je mieć, choć zwykle także brak oznaczeń oceniany był negatywnie. Ale jak replika nie wygląda zgodnie z oryginałem, albo części są niskiej jakości to jest to minus, a nie jakieś "neutralne".
Lamus 07.11.2015, h. 15:08 Lamus
Miałem to w rękach. Szczerze, to myślę że jest to niezły, gówniany kawał paskudnie odwzorowanego plastiku i znalu. Bałbym się z tym robić cokolwiek, sprawiało wrażenie jakby miało się rozpaść po byle uderzeniu. Czytając recenzję, byłem miło zaskoczony jakością tej repliki. :)
Joony 28.12.2015, h. 17:13 Joony
Mógłby mi ktoś powiedzieć czy wsadzę w to magi od Lct?
eniuASG 01.04.2016, h. 15:00 eniuASG
niestety nie da sie zdjąć kolby ,te kołki są niewybijalne
da się, wybiłem je, wraz z kawałkiem plastiku :D
Joony 07.04.2016, h. 21:29 Joony
szakal 40 23.02.2017, h. 09:33 szakal 40
Do repliki nie da sie zamontować PSO bez przerobki bo dekiel zawadza o wierzyczkę z diodą. To jest poważny dwefekt
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 44761

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane