Daj cynk
Reklama

Testy

Theta Optics (#1) - kolimatory otwarte

Części i akcesoria , 10.07.2015, h. 16:19, dodał: Regdorn , autor: Scharf & Fishbonee, fot. Aneta Cieślak, Regdorn
29

W połowie roku Gunfire na rynek wprowadził nową markę celowników optycznych - Theta Optics. Test przeprowadziliśmy w trzech częściach. W pierwszej kolejności przyjrzeliśmy się dokładnie celownikom kolimatorowym otwartym. Przeczytajcie. Dzięki uprzejmości sklepu Gunfire otrzymaliśmy paczkę kolimatorów i lunet marki Theta Optics. Marka ta została świeżo wprowadzona na rynek i według zapowiedzi producenta nie ustępuje jakością markowym produktom. Optyka sygnowana jest sloganem "Clear view on Your battlefield", co może sugerować, że będziemy mieć do czynienia z czystym i przejrzystym widokiem na cel. Redakcja WMASG przeprowadziła rzetelny test, aby zweryfikować wszystkie zapowiedzi producenta. Jako pierwsze prezentujemy Wam kolimatory otwarte. Przeczytajcie. 

  

Theta Optics Model RIS OPEN

THO-KOL-213-BLK

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK)

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - widok z boku 

 

Opakowanie

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - zestaw

Składa się z białego, tekturowego pudełka wewnętrznego oraz twardej, czarnej, fakturowanej przykrywki, na którą naklejona jest estetyczna,  niebieskoszara etykieta. Opakowanie jest wykonane zupełnie inaczej niż w przypadku pozostałych modeli. Grafika nie przedstawia zakupionego przez nas kolimatora, a na bokach nie znajdziemy jego specyfikacji oraz żadnych opisów. Jedyne informacje zawarte na pudełku to nazwa producenta, kod dystrybutora oraz dane importera. Całość jest dobrze chroniona przez czarną, piankową wytłoczkę. Należy zwrócić uwagę, że kolimator jest przechowywany w pudełku pionowo, a nie poziomo.

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - zestaw 

W środku opakowania znajdziemy:

- kolimator;

- baterię CR2032;

- klucz hex do regulacji i montażu kolimatora;

- instrukcję obsługi w języku angielskim, będąca jednocześnie mini katalogiem produktów;

- niebieską ściereczkę z mikrofibry do szkła.

 

Wykonanie zewnętrzne

Przedstawiony model Theta Optics RIS Open nie jest kopią żadnego z popularnych celowników kolimatorowych. Dla jednych jest to niewątpliwą wadą, natomiast dla innych może stanowić zaletę (z racji jego niecodziennego wyglądu). Niemniej celownik jest wykonany na wysokim poziomie, a całość pomalowana jest z dbałością o szczegóły - brak tutaj jakichkolwiek nadlewek czy zacieków. Na montażu z lewej strony umieszczono ładne, grawerowane, białe logo Theta Optics. Na obejmie szkła mamy zintegrowane dwu-drabinkowe szyny RIS pozwalające na montaż dodatkowych akcesoriów takich jak latarka czy laser.

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK)

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - widok od przodu

Włącznik - wykonany jest estetycznie. Włączanie i wyłączanie kolimatora sygnalizowane jest wyraźnym i odczuwalnym kliknięciem. Nastawy pokrętła zostały oznaczone kolorami (zielony i czerwony) oraz ich angielskimi skrótami literowymi: R i G. Aktualnie wybraną nastawę wskazuje biała, grawerowana kropka. Intensywność świecenia znaku celowniczego definiuje szerokość paska na pokrętle - analogicznie jak w przypadku pokrętła głośności. Im szerszy, tym mocniej świeci nasz znak celowniczy.

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - włącznik

Punkt celowniczy - w tylnej części urządzenia mamy dostęp do dźwigni z 4 wariantami znaku celowniczego. Do dyspozycji mamy: krzyż z okręgiem i kropką, krzyż, okrąg z kropką oraz klasyczną kropkę. Dźwignia pracuje z wyraźnym oporem, a każda zmiana nastawy powoduje odczuwalne kliknięcie. Znak celowniczy posiada wyraźny efekt ducha.

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - punkt celowniczy (wybór)

Szkło - jak w pozostałych produktach Theta Optics, tutaj również ma srebrzysty, lustrzany refleks. Na uwagę zasługuje wielkość soczewki, która powoduje, że w tym modelu mamy największą przepuszczalność światła. Soczewka delikatnie zniekształca oraz odbija obraz - także od strony strzelca.

Pokrętła regulacji - zwykłe imbusy. Nie posiadają one dodatkowych zaślepek.

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - regulacja

Waga - 170 gramów, co w połączeniu z szerokim spectrum widzenia daje dobry wynik.

 

Użytkowanie

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - użytkowanie

Miłym zaskoczeniem była możliwość wyboru kształtu punktu celowniczego. Dla nas najwygodniejszy i najbardziej użyteczny był okrąg z kropką ze względu na jego uniwersalność.

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - punkt celowniczy

Sam kolimator wywarł na nas najlepsze wrażenie spośród wszystkich testowanych urządzeń. Znak celowniczy jest tu najwyraźniejszy i najmocniej wyświetlany. Nietypowym problemem może być jednak użytkowanie kolimatora w warunkach niskiego natężenia światła (np. w budynkach) - wtedy wszystkie znaki celownicze oprócz kropki, nawet na najniższej nastawie mocy, są zbyt intensywne i rozmywają się.

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - widok od tyłu

Na szybce od strony oka występuje efekt ducha wspomagany refleksem światła odbijanym od soczewki. Powoduje to dyskomfort w celowaniu i dekoncentruje strzelca. Montaż kolimatora nie jest szczytem technologii, jednak proste mocowanie przy pomocy imbusów gwarantuje stabilność i "trzymanie zera".

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - widok od tyłu

Montaż RIS bezproblemowo pasuje do większości replik zarówno chińskich jak i markowych - GFC, DBOYS, VFC, WE, G&G. Regulacja plamki celowniczej zachodzi na całej płaszczyźnie soczewki i nie sprawia żadnych problemów. Celownik został przetestowany także na replice gazowej, nie zauważyliśmy aby podczas strzelania następowało samoczynne przemieszczanie się punktu celowniczego oraz samoczynne wyłączanie się optyki.

 

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - strzelanie

Theta Optics Model RIS OPEN (THO-KOL-213-BLK) - strzelanie

 

Theta Optics Model RED DOT SIGHT OPEN

THO-KOL-201-BLK

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK)

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) 

Opakowanie

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - zestaw

Kolimator otrzymujemy w pudełku wykonanym identycznie jak w przypadku kolimatora Micro. W środku znajdziemy:

- kolimator z osłoną szybki;

- baterię CR2032;

- klucz hex do regulacji położenia punktu celowniczego oraz montażu;

- ściereczkę do czyszczenia szkła;

- instrukcja do lunety w języku angielskim i polskim.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - zestaw

 

Wykonanie zewnętrzne

Celownik jest wykonany bardzo dobrze, całość jednolicie pomalowana czarną farbą metodą proszkową. Nigdzie nie zauważyliśmy znaczących uchybień powłoki zewnętrznej. Plastik użyty do produkcji kolimatora jest odlany poprawnie. Brak widocznych nadlewek czy pęknięć. Na montażu z prawej strony umieszczono ładne, grawerowane, białe logo Theta Optics.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - widok z prawego boku (z osłoną)

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - widok z lewego boku (z osłoną)

 

Model ten jest kopią kolimatora Reflex, jednak nie jest to jego dokładna replika - różnica leży w pozycji śrub montażowych, które znajdują się po lewej, zamiast po prawej stronie. Celownik posiada gumową osłonę szkła, na której wyraźnie widać nadlewki. Spełnia ona jednak swoją rolę i jest bardziej elastyczna od plastikowej osłony modelu MICRO, dzięki czemu lepiej trzyma się na obejmie szkiełka.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - widok z prawego boku

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - widok z lewego boku

Włącznik

Wykonany jest estetycznie. Włączanie i wyłączanie kolimatora, oraz zmiana trybu świecenia plamki sygnalizowana jest wyraźnym i odczuwalnym kliknięciem. Nastawy pokrętła zostały oznaczone kolorami (zielony i czerwony) oraz ich angielskimi skrótami literowymi: R i G. Całość działa podobnie jak w modelu RIS OPEN. Jedyna zmiana to wyraźne zaznaczenie intensywności świecenia znaku celowniczego od 1 do 5.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - włącznik

Punkt celowniczy

W tylnej części urządzenia mamy dostęp do dźwigni z 4 wariantami znaku celowniczego. Do dyspozycji mamy: krzyż z okręgiem i kropką, krzyż, okrąg z kropką oraz klasyczną kropkę. Dźwignia pracuje z wyraźnym oporem, a każda zmiana nastawy powoduje odczuwalne kliknięcie. Znak celowniczy posiada wyraźny efekt ducha.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - ustawianie punktu celowniczego

Szkło - jak w pozostałych produktach Theta Optics, tutaj również ma srebrzysty, lustrzany refleks. Pomimo podobieństwa do modelu OPEN RIS, kolimator nie posiada tak przejrzystej optyki, a wąska obejma szkła powoduje mniejszy kontrast obrazu od otoczenia. Soczewka delikatnie zniekształca oraz odbija obraz - także od strony strzelca.

Pokrętła regulacji - zwykłe imbusy. Nie posiadają one dodatkowych zaślepek.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - regulacja

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - regulacja

Waga - 110 gramów i jest to drugi najlżejszy z testowanych przez nas celowników. Nie wpływa znacząco na wyważenie repliki.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - regulacja Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - bateria

 

Użytkowanie

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK)

Podobnie jak w przypadku modelu RIS OPEN, mamy możliwość wyboru kształtu punktu celowniczego.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - krzyż celowniczy

Kolimator wywarł na nas najlepsze wrażenie zaraz po modelu OPEN RIS. Znak celowniczy jest tu najwyraźniejszy i najmocniej wyświetlany. Również i tu występuje problem z użytkowaniem kolimatora w warunkach niskiego natężenia światła. Wszystkie znaki celownicze (oprócz kropki) nawet na najniższej nastawie mocy, świecą zbyt intensywne i rozmywają się. Na szybce od strony oka występuje efekt ducha wspomagany refleksem światła odbijanym od soczewki, co niestety powoduje dyskomfort w celowaniu.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - strzelanie

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK) - strzelanie

Montaż kolimatora jest analogiczny jak w przypadku produktu RIS OPEN. Montaż bezproblemowo pasuje na większość replik chińskich oraz markowych - GFC, DBOYS, VFC, WE, G&G. Regulacja plamki celowniczej zachodzi na całej płaszczyźnie soczewki i nie sprawia żadnych problemów. Celownik został przetestowany także na replice gazowej. Nie zauważyliśmy, aby podczas strzelania następowało samoczynne przemieszczanie się punktu celowniczego oraz wyłączanie się optyki.

 

Theta Optics Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK)

 

Theta Optics Model RED DOT SIGHT MICRO

THO-KOL-202-TAN

 

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - na broni

 

Opakowanie

 

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - zestaw

Kolimator otrzymujemy w estetycznie wykonanym pudełku z foliowanej tektury, z nadrukowaną grafiką przedstawiającą model kolimatora oraz jego nazwę. Na bokach mamy wyszczególnioną specyfikację kolimatora oraz jego krótki opis po angielsku i polsku, co było bardzo miłym zaskoczeniem. Specyfikacja zawiera wszelkie informacje dotyczące zasilania, wagi i koloru oraz regulacji punktu celowniczego.

 

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - zestaw

W środku znajdziemy piankową wytłoczkę, która solidnie zabezpiecza zawartość pudełka:

- kolimator z osłoną;

- baterię CR2032;

- klucz hex do regulacji położenia punktu celowniczego;

- klucz hex do oddzielania kolimatora od montażu w celu zmiany/założenia baterii;

- ściereczkę do czyszczenia szkła;

- rozkładaną instrukcję obsługi tego modelu w języku angielskim;

- dodatkowa instrukcja do lunety w języku angielskim i polskim.

 

Wykonanie zewnętrzne

Model ten jest kopią kolimatora DOCTER® Sight II Plus, jednak nie jest to jego dokładna replika. Nie posiada oznaczeń palnej wersji - jedynie ukryte od spodu logo Theta. Ma również delikatnie inny kształt okna celowniczego. Obejma szkła nie jest przykręcona pod kątem prostym, lekko opada w stronę frontu celownika sprawiając wrażenie kiepsko dopasowanej.

 

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - wygląd

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - widok od tyłu

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - widok od spodu na logo

Celownik jest wykonany poprawnie, jednak sposób jego malowania pozostawia wiele do życzenia. Farba położona jest nierówno, miejscami widać nawet zacieki, co wpływa na nieestetyczny wygląd kolimatora. Przez cały okres testów mieliśmy wrażenie jakoby wersja TAN była pośpiesznie modernizowaną wersja BLACK. Dodatkowo osłona jest wykonana z czarnego plastiku, na którą nałożono warstwę piaskowej farby, a nie oryginalne tworzywo w tym kolorze. 

 

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - włącznik

Włącznik - posiada 3 nastawy: czerwony, wyłączony, zielony. Przeskakuje z wyraźnym kliknięciem.

Punkt celowniczy - w formie zielonej i czerwonej kropki bez możliwości ustawienia natężenia. Kropka posiada delikatny efekt ducha.

Szkło - ma srebrny, lustrzany refleks z odrobiną koloru fioletowego. Nie jest to idealna optyka spośród wszystkich modeli jakie otrzymaliśmy. Najbardziej zniekształca, przyciemnia oraz odbija obraz - także od strony strzelca.

Pokrętła regulacji - zwykłe imbusy. Nie posiadają one dodatkowych zaślepek.

Waga - to tylko 50 gramów i praktycznie nie wpływa na odczucie ciężaru używanej repliki.

 

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - bateria

 

Użytkowanie

Do dyspozycji mamy wcześniej wspomniane 3 nastawy. Ich moc nie jest duża i korzystanie z kolimatora w terenie przysparza problemów – kropkę trudno jest użyć jako punkt celowniczy nawet w pochmurne dni. W tej sytuacji czerwona kropka zdaje się być kompletnie bezużyteczna, a zielona zauważalna, ale słabo, co wciąż utrudnia szybkie celowanie. Z tych względów Red Dot Sight MICRO niespecjalnie nadaje się do użytku zgodnie z założeniem takiego typu kolimatora – czyli na lunecie lub broni krótkiej.

 

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - na broni

Regulacja horyzontalna zachodzi praktycznie na całej płaszczyźnie szkła. Niestety podczas ustawiania znaku celowniczego przy pomocy imbusa nie usłyszymy, ani nie poczujemy żadnych wyraźnych kliknięć/przeskoków. Regulacja pionowa jest jeszcze mniej przyjemna. Przy zbyt wysokim ustawieniu, znak celowniczy zobaczymy dopiero pod nienaturalnie niskim kątem patrzenia na kolimator. Montaż RIS bezproblemowo pasuje na większość replik chińskich oraz markowych - GFC, DBOYS, VFC, WE, G&G. Celownik został przetestowany także na replice gazowej. Nie zauważyliśmy aby podczas strzelania następowało samoczynne przemieszczanie się punktu celowniczego oraz wyłączanie się optyki.

 

Theta Optics Red Dot Sight MICRO (THO-KOL-202-TAN) - na broni

Podsumowanie

Kolimatory otwarte Theta Optics w naszym teście sprawiły się dobrze. Jedynie model MICRO wypadł słabo na tle innych produktów własnej marki, jak i innych, dostępnych na rynku. Producent jednak zapewnia, że urządzenia Theta Optics ciągle ewoluują, wobec czego można zakładać, że po otrzymaniu informacji zwrotnej ze środowiska, model ten zostanie poprawiony.

Zewnętrzne wykonanie pozostałych dwóch – Open RIS i Red Dot plasuje się na wysokim poziomie i dorównują produktom markowym. Warto by w nich jednak wyeliminować refleksy od strony oka strzelca. Optyka reklamowana sloganem „Clear view on Your battlefield” powinna szczególnie zapewniać przejrzysty obraz celu. Niemniej obydwa celowniki przypadły nam do gustu. Są solidnie wykonane, farba jest trwała, znak celowniczy jest wyraźny, a ich cena nie odstrasza, pozostając na poziomie konkurencyjnych produktów.

Reasumując, możemy śmiało polecić nowe celowniki kolimacyjne Theta Optics. Wyróżnia je przystępna cena i podwyższona jakość w stosunku do chińskich odpowiedników. Najlepszy stosunek cena – jakość posiada model Model Red Dot Sight Open (THO-KOL-201-BLK).

Celowniki Theta Optics testowaliśmy dzięki uprzejmości Gunfire.pl

 

Gunfire.plKoniec części pierwszej, ale nie ostatniej! Już wkrótce na łamach WMASG.pl kolimatory zamknięte!

 

Przydatne linki:

Theta Optics (#2) - kolimatory zamknięte - druga część testu kolimatorów od Theta Optics.

Theta Optics (#3) - lunety - ostatnia część testów urządzeń optycznych od Theta Optics.

WMASG - Celowniki - Dział na forum WMASG poświęcony urządzeniom celowniczym.

Theta Optics - celowniki kolimatorowe otwarte

Autor: Aneta Cieślak

Ocena wszystkich (3.87, głosów: 15)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
wojtessky 16.07.2015, h. 15:45 wojtessky
Miałem ostatnio krótką przygodę z koli Theta Optics. Zamówiłem model M3 typu aimpoint na montażu QD. Cena 199zł. To była porażka. Wykonanie mizerne. Krzywo wkręcone śrubki od QD(prawdopodobnie gwinty już nie do odratowania), podczas świecenia czerwonej plamki, był taki refleks od wnętrza tubusa, że połowa pola widzenia była czerwona. Po zamontowaniu na szynie RIS latał we wszystkie strony bez względu jak mocno była dokręcona śruba stabilizująca. Odesłałem go w tym samym pudełku w którym przyszedł jeszcze tego samego dnia. W tej cenie zdecydowanie lepiej kupić GP czy nawet ACM.
you-dash 16.07.2015, h. 15:57 you-dash
Przecież to zwykłe chińskie kolimatory tylko z logo firmy, taka jest prawda.
wegorz 16.07.2015, h. 16:38 wegorz
Nowe nadruki, nowe pudełka, nowe nazwy i siup na rynek z "nowym produktem" :) Tylko pewnikiem fabryka ta sama co zawsze.
sqter0 16.07.2015, h. 17:55 sqter0
kolejny zamówiony artykuł.
Scharf 16.07.2015, h. 18:01 Scharf
Buahah teorie z kosmosu xD wszyscy w dodatku tacy znawcy. A jak dostaniesz produkt renomowanej marki z jakims bublem to tez oceniasz cala marke. Niezly mam ubaw czytajac te komenty :P
Ale o co chodzi? Przecież to zwyczajna chinina. Nawet, co ciekawe, w cenie zwyczajnej chininy (tu plus- nie przywalili ceną jak za markowe). Rzuć okiem na allegro- jest tego na tony, z różnymi napisami. Ja u siebie mam taki otwarty z napisem ZSO, znajomy ma z napisem BERKUT a drugi ma (uwaga) bez napisu. Wszystkie po z grubsza stówie. I wszystkie działają te otwarte- bo to udany model jest. Chiński ale nie przeczę, że udany. Tylko nie róbmy z tego jakiejś "marki" bo się na śmiech zbiera.
Szajnatałn 16.07.2015, h. 18:15 Szajnatałn
jeden bubel można wybaczyć, zdarza się, ale tyle na raz świadczy o marce.
wojtessky 16.07.2015, h. 18:30 wojtessky
Wg mnie celowniki Theta sa zdecydowanie lepsze od typowej chininy. Byc moze ze GF wymogl na fabryce lepsze wykonanie, kto wie...
Scharf 16.07.2015, h. 22:31 Scharf
Nie zdziwiłbym się jak do testów zostały podesłane wyselekcjonowane sample. Po fotach widać, że to to samo co wala się pod zwyczajnym logiem acm. Równie dobrze sam mogę powiedzieć chińczykowi z aliexpress, żeby od teraz ładował mi koli w pudełka Emcet Optics, a potem podeślę co lepsze do testów. W końcu po ile tych kolimatorów testowano? Po sztuce, reszta kontenera może działać jak chce. Ta reszta trafia do ludzi i widać, że chińska loteria jakościowa pod nowym logiem nadal trwa.
Zrezygnujcie z testowania podsyłanych ustawek, bo niestety od dłuższego czasu mijają się z tym co piszą zwykli ludzie na forum, po zakupie. Wiadomo, że nikt swojej nowej marki nie podkopie. Były Dum Dumy, które dziwnym zbiegiem okoliczności latały jak GG, a po udanych testach ludziom nagle dostarczano zwyczajny gruz. Teraz Thety, przyjdzie czas na Spartaki mocniejsze niż tytan i inne chińskie wynalazki, które podczas testów wykazują nadzwyczajne zdolności.
Emcet 16.07.2015, h. 23:03 Emcet
Chinina: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chinina

Praktycznie taki sam jak drugi z testowanych mam od ok. 1,5 roku. To jest całkiem udana, funkcjonalna konstrukcja, ale chińskością wykonania kłuje oczy purystów.
Merrowing 17.07.2015, h. 17:53 Merrowing
Merrowing to jeszcze zarzuć linkiem do "boczniaków" i będzie komplet. Śmieszy mnie to, że GF-Hejt powoduje że nie czytacie testu, tylko od razu wyciągacie teorie spiskowe. Ale co ja tam wiem, w końcu przez moje ręce przewinęło się tylko około 25 różnych kolimatorów - markowych i chińskich więc w sumie nie mam porównania....
Scharf 21.07.2015, h. 08:02 Scharf
falloutpl 16.07.2015, h. 23:08 falloutpl
Testy nie ciekawej chińszczyzny na głównej wumazgu, świat się kończy.
To nie testy, to reklamy
Dantes 19.07.2015, h. 21:43 Dantes
@dantes: Przypominam, że reklama na WMASG jest opisana "REKLAMA", wszystkie pozostałe treści powstają niezależnie. GF zwrócił się do nas z pytaniem czy bylibyśmy zainteresowani takim testem i była to nasza decyzja. W tekście wytykane są wady i niedoróbki, co raczej kłóci się z pojęciem reklamy. GF-hejt aż tak już zabija szare komórki?

@falloutpl: ciekawe-nieciekawe jest rzeczą gustu. Swojego czasu wieszano na nas psy, że ignorowaliśmy niemarkowe produkty. Chińszczyzna chińszczyźnie też nierówna (vide Flyye, Pantac). Niemniej dziękuję za uwagę, bo rzeczywiście publikowane artykuły w ostatnim czasie odbiegają od tych sprzed paru lat i to poprawimy.
Regdorn 20.07.2015, h. 15:51 Regdorn
@ Redgorn,

masz rację użyłem złego sformułowania za co pragnę przeprosić.

Jednak dużo korzystniej zamówić ten towar z ali za 96 PLN niż w GFC za 175...
Szczególnie gdy na ali są teraz przelewy24 a ostatnią paczkę dostałem po 6 dniach od opłacenia ( będzie szybciej z Chin niż z GFC)
Dantes 21.07.2015, h. 15:54 Dantes
W ten sposób rozumując to cokolwiek można kupić taniej, ale wówczas ryzykując brak gwarancji i ew. zwrotu pieniędzy. Nie tylko jest Ali, bo na wszystko można polować z pominięciem oficjalnej dystrybucji na eBay i Allegro. Natomiast nie widzę związku z artykułem Scharfa i Fishbonee. Oni dostali produkt i sprawdzili jak działa, a następnie opisali rzetelnie jak potrafili.
Regdorn 21.07.2015, h. 19:51 Regdorn
Dantes, jak już tak hejtujesz GFa to ja dodam coś od siebie. Kupuje w sklepie od dłuższego czasu i pomijając fakt jednej wpadki - ilość sprzętu, promocje etc. to jest światowa klasa. Kupiłem już 3 replikę w promocji gdzie mi zdjęli z ceny średnio 450 zł ! Normalnie nie da się dogodzić, najlepiej jakby wszystko było za darmo, no ewentualnie dopłacić by coś mogli....


"Natomiast nie widzę związku z artykułem Scharfa i Fishbonee. Oni dostali produkt i sprawdzili jak działa, a następnie opisali rzetelnie jak potrafili."

+1
Scharf 22.07.2015, h. 08:51 Scharf
@ sharf, mi nigdy GFC nie obniżyło ceny repliki o 450 PLN. Za to przysłali mi replikę połamaną i miesiąc prosiłem się o zwrot pieniędzy. Bardzo przepraszam za mój hejt - bardziej powinienem mieć opinię neutralną po tych wszystkich przygodach,
Dantes 22.07.2015, h. 11:00 Dantes
dziadekmarek1 18.07.2015, h. 08:32 dziadekmarek1
"Nihil novi"---nic dobrego.
chylek 18.07.2015, h. 22:43 chylek
Prawda jest taka, że jak dasz chińczykowi więcej kasy, albo większe zamówienie, to ci nawet kutasa wydrukuje na tym koli :)
Yurij 20.07.2015, h. 13:15 Yurij
Można kupić w komisie udane kopie Docterów, Eotechów i T1, a ludzie nadal dają się łapać na najgorsze ścierwo sprowadzane przez gunfire- tylko z nowym logiem. Widzieliście kiedyś latarki na bazarach? Jak się zamówi od chińczyka kilkadziesiąt sztuk to zrobią na nich taki napis jaki się chce o ile się zmieści na tubusie. To samo z tymi koli.
smigol99 25.07.2015, h. 14:04 smigol99
Czyżby kolejny produkt kupiony przez GFC z Czech? (konkretnie z airsoftpro)Theta Optics pojawiło się tam około 2 miesiące temu... A o ile mi wiadomo GFC kupiło już kilka produktów od Airsoftpro.

Sam używam ich kolimatora, mam go może krótko (wyżej wspomniane 2 miesiące) ale przeszedł już sporo i nadal działa bez zarzutów.
Lol, jest dokładnie odwrotnie.
wiciok 28.07.2015, h. 20:31 wiciok
Ja miałem w rękach repliki TO pod koniec maja, więc jak Wiciok napisał Jesteś w błędzie
White1981 07.08.2015, h. 00:51 White1981
O, w takim razie przepraszam za moje niedoinformowanie. chciałbym jeszcze tylko sprecyzować, że moja opinia dotyczy koli zamkniętego a nie otwartego, o którym jest mowa w temacie. Małe niedopatrzenie z mojej strony, ale dyskusja jest raczej o jakości produktów tej firmy, więc może niepotrzebnie wcinam się z opiniami o GF'ie wyrobionymi przez obserwację innych produktów niż omawiane tutaj (opinię opieram o części do karabinka wyborowego swd, które można zakupić w GF, pomimo tego, że są to produkty produkowane przez Airsoftpro, no ale w zasadzie - tak właśnie działa handel).

PS kolimator nadal sprawuje się bez zarzutów.
smigol99 14.09.2015, h. 22:54 smigol99
krolik1982 01.08.2015, h. 18:05 krolik1982
jeżeli komuś nie szkoda kasy to lepiej kupić to http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5597
Porównujesz koli za ~150 do 850? I może komuś ''nie szkoda'' tylko po prostu jej nie ma.Jest to test produktu do 200zł, więc czego wy wymagacie? Gdyby obraz był bardzo dobry, a punkt celowniczy niemal idealny to jaki byłby sens kupowania optyki za min 1k?To tak jak mieć pretensje do CM028, że jest z plastiku - LOL !
White1981 07.08.2015, h. 00:47 White1981
pchelka 20.08.2015, h. 15:36 pchelka
Witam panowie model open, co prawda z innymi napisami ale to ten sam shise.

Trochę postrzelałem i oceniam ten kolimator wbrew pozorom pozytywnie za 100 zł jest naprawdę znośnie / ok. Na początku koli wręcz mi przeszkadzał, aktualnie się powoli przyzwyczajam i okazuje się przydatny

Największe minusy:
- Odbijanie się światła, niestety często zwłaszcza w słabym oświetleniu widać odbicie w szybie które przysłania cel to jest chyba najbardziej bolesna wada tego koli
- Mam wrażenie iż gubi ustawienia po pewnym czasie (albo moja plastikowa szyna jest za miękka :))
W sumie mały problem w parę minut przed grą można go ustawić na 40 metrów ale trzeba o tym pamiętać


Plusy
- Kropka może intensywnie świecić (daje rade w ostrym słońcu)
- Jest tani i dobry bo tani :)
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 122806

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane