Daj cynk
Reklama

Testy

Glock 17 ARMY

Pistolet, 28.07.2015, h. 11:19, dodał: szmerglu , autor: Fishbonee
23

Glock 17 od Army jest jedną z najtańszych opcji wśród glocków. Czy warto go kupić? Mamy nadzieję, że trochę przybliżymy Wam ten produkt i ułatwi to podjęcie decyzji. Glock 17 ARMY
Glock 17 ARMY
Autor: Fishbonee

Dane repliki

Producent: ARMY
Model:
(numer katalogowy)
R17
Długość: 210 mm
Waga: 725g
Prędkość wylotowa: 270 fps
Bateria: BRAK
Hop-up: TAK
Blowback: TAK
Zalety:
uczciwy stosunek cena/jakość
spasowanie
oznaczenia wersji palnej(!)
kompatybilność z systemem TM
znaczący skok celności w porównaniu do starej generacji
Wady:
chińskie oznaczenia na korpusie „psujące klimat”
błyszcząca się farba korpusu
plastikowa lufa zewnętrzna (!)
W zestawie:
Replika
Magazynek
Paczka kulek
Instrukcja

Glock R17 ARMY front

Army to obecnie jeden z najtańszych i najpopularniejszych producentów replik pistoletów GBB na rynku. Od jakiegoś czasu dostępna jest nowa generacja Glocków 17, w której podobno poprawiono ogólną jakość produktu.


Czy tak się stało? Przekonamy się w tej recenzji.

Opakowanie

Tu akurat nic się nie zmieniło. Prosty, brązowy karton z napisem „R17” w prawym dolnym rogu. Czysty minimalizm bez zbędnych fajerwerków. W środku zastaniemy replikę, magazynek, prostą instrukcję i paczkę kulek, którymi w wolnej chwili możemy porzucać do kosza na śmieci.

 

Glock R17 ARMY opakowanie

Zajmijmy się jednak głównym bohaterem tekstu, czyli samą repliką.

 

Wykonanie zewnętrzne

 

Glock R17 ARMY grawerowanie

Zamek

Zamek wykonany jest niestety z niesławnego ZnAlu. Mimo tego, sprawia solidne wrażenie. Pokryty jest estetyczną, czarną, matowa farbą (prawdopodobnie naniesioną metodą malowania proszkowego). W starszych modelach farba była brzydka i świecąca. Na zamku znajdują się również głęboko grawerowane oznaczenia palnego odpowiednika – po lewej stronie mamy „Glock 17 Austria 9x19”, natomiast, po prawej stronie numer seryjny oraz symbole, które niezbyt skutecznie udają austriackie oznaczenia. Ten stworek po lewej stronie jest teoretycznie austriackim orłem. Niestety, tylko teoretycznie.

 

Glock R17 ARMY grawerowanie prawa strona

Glock R17 ARMY grawerowanie orzeł

Korpus

Korpus wykonany jest w miarę starannie. Brak tu jakichkolwiek nadlewek, widać jedynie łączenia połówek. Natomiast, jego faktura pozostawia wiele do życzenia – powinna być bardziej matowa i mniej śliska. Po lewej stronie korpusu, na rękojeści widnieje logo Glocka. Z drugiej strony są już te mniej chciane oznaczenia. Zamiast „Made in Austria” mamy napis „INTERNATION ARMY MADE IN CHINA”, a na dole – “GAS BLOW BACK SYSTEM”. Tutaj jednak pojawia się mała uwaga – zależnie od dostawy zdarzają się również egzemplarze posiadające napis “Made in Austria”.

 

Glock R17 ARMY korpus

Glock R17 ARMY korpus

Glock R17 ARMY korpus

Glock R17 ARMY korpus

Przyrządy celownicze

Wykonane są z plastiku. Szczerbinka ma kształt U a muszka posiada białą kropkę ułatwiającą szybkie zgrywanie przyrządów. Bez oporów można je zdemontować i zastąpić innymi przyrządami, a nawet płytką z kolimatorem np. Docterem lub RMRrem.

 

Glock R17 ARMY szczerbinka

Magazynek

Nie zaskakuje jakością i nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle innych chińskich magazynków gazowych. Bardzo łatwo się rysuje. Na płytce u spodu magazynka widnieje dumny napis „ARMY MADE IN CHINA”. Po pewnym czasie użytkowania zaczyna coraz bardziej puszczać gaz i wymaga własnoręcznego uszczelnienia. Mieści maksymalnie 24 kulki.

 

Glock R17 ARMY magazynek

Glock R17 ARMY magazynek spód

Blokada spustu

Niestety (albo „stety”?) replika, oprócz zgodnego z oryginałem zabezpieczenia zintegrowanego z językiem spustowym, posiada bezpiecznik w postaci ruchomej płytki z numerem seryjnym. Ciężko się go jednak obsługuje z racji na trudno dostępne miejsce, dlatego nie przynosi żadnego pożytku.

 

Glock R17 ARMY blokada spustu

Glock R17 ARMY blokada spustu

A co w środku?

Po odciągnięciu zamka i zwolnieniu blokady po dwóch stronach korpusu możemy go zsunąć z jego prowadnic. Pozwala to na regulację HU oraz podstawowe czyszczenie i smarowanie repliki. Bez problemu możemy również wyciągnąć prowadnicę sprężyny powrotnej oraz lufę zewnętrzną wraz z komorą Hop-Up. Ogólnie Glock jest jedną z najłatwiej rozbieralnych i przyjaznych użytkownikowi airsoftowych konstrukcji.

 

Glock R17 ARMY części

Glock R17 ARMY części

Lufa zewnętrzna

Moim zdaniem największy minus tej repliki. Wykonana jest ona z plastiku, co przy replice z metalowym stockowo zamkiem wydaje się absurdalne. Dodatkowo pokryta jest dosyć błyszczącą czarną farbą, która wręcz podkreśla jej „plastikowatość”.

 

Komora Hop-Up

Komora Hop-Up jest metalowa i spełnia swoją funkcję poprawnie – trzyma regulację nawet przy szybszym strzelaniu.

Glock R17 ARMY komora Hop-Up

Sprężyna powrotna wraz z prowadnicą

Sprężyna powrotna nie jest ani wyjątkowo mocna, ani też słaba. Ot taki standard. Widać tu kolejny postęp względem starszych modeli – na końcu prowadnicy mamy kawałek gumy służącej do amortyzacji uderzeń podczas cyklu zamka, którego w starszych modelach nie było.

 

Glock R17 ARMY sprężyna

Hammer Housing

Jeśli chodzi o zespół zbijaka zaworu i kurka, to pojawia się w Army coś, czego w żadnej innej, stockowej replice pistoletu nie uświadczymy. Mianowicie, tzw. Zero Hammer – zamiast standardowego łożyska kurka mamy takie o zmienionym kształcie, który pozwala mu na całkowite „schowanie się” kiedy kurek jest odciągnięty. Dzięki temu mamy nie uświadczyć zjawiska zacinającego się zamka w czasie jego powrotu do pozycji wyjściowej. Jest to kopia pomysłu Guns Modify. Niestety, Chińczycy nie do końca dobrze go odzwierciedlili i zamek przy powolnym puszczaniu dalej potrafi się zablokować w pozycji tzw. out of battery.

 

Glock R17 ARMY zespół zbijaka zaworu i kurka

Glock R17 ARMY zespół zbijaka zaworu i kurka

BB Unit

Po odkręceniu jednej śrubki możemy wyciągnąć Blow Back Housing wraz cylinderkiem, jego sprężyną powrotną oraz głowicą tłoczka. Pokryty jest dosyć gęstym smarem. W samym BBH brak jest (w przeciwieństwie do starszych modeli Glocków Army) kawałka gumy służącego do amortyzacji uderzeń kurka w jego tylną ściankę. Mimo to dalej jest na swoim miejscu. Czyżby materiał na jego wykonanie został zużyty do amortyzacji sprężyny powrotnej zamka?

 

Glock R17 ARMY BB Unit

Glock R17 ARMY

Glock 17 (24).jpg

Glock R17 ARMY cylinderek

Sprężyna powrotna cylinderka

W BB Unit, tak samo jak w Marui, są dwa otwory na sprężynę powrotną cylinderka, jednak sprężynka jest tylko jedna – nie jest to żadna wada konstrukcyjna repliki. Sama sprężynka działa poprawnie, nie ma co się o niej więcej rozpisywać. Nie wiadomo tylko, dlaczego została pokryta takim gęstym, lepkim smarem.

 

Glock R17 ARMY sprężyna powrotna

Cylinderek/dysza

Plastikowy, nie sprawia wrażenia zbyt masywnego. Jest to potencjalny słaby punkt repliki – lubi pękać. Polecam wymienić na jakikolwiek inny, wzmocniony.

 

Glock R17 ARMY cylinderek z bliska

Glock R17 ARMY cylinderek z bliska

Głowica tłoczka

Standardowa głowica – szału nie ma. Jej wymiana powinna zwiększyć wydajność gazową pistoletu. Polecam głowicę typu Dyna (niestety trudno dostępna).

 

Glock R17 ARMY głowica tłoczka

To tyle o wnętrznościach R17 Army. Teraz pora na krótki test strzelecki.

 

Celność

 

Glock R17 ARMY celność

Oddano 10 strzałów do tarczy strzeleckiej 14 x 14 cm z odległości ok. 10 m. Użyto kulek o wadze 0,2 g i gazu Nuprol 2.0. Oprócz 2 strzałów, które „uciekły”, uzyskano całkiem dobre skupienie. Najwyższa wartość rozrzutu wyniosła 4,5 cm.


Dla porównania, wynik takiego samego testu celności jego starszego brata:

 

Glock R17 ARMY konkurent do testów

Tutaj rozrzut wynosił aż 7,5 cm!

 

Wydajność gazowa

Na jednym „nabiciu” gazem z magazynka można wystrzelić 62 kulki. Później zamek cofał się zbyt słabo, żeby załadować kolejną kulkę. Oczywiście w zależności od temperatury, wynik ten może nieznacznie się różnić.


Podsumowanie

 

Glock R17 ARMY WMASG.pl

Dostajemy dokładnie to za co płacimy – ani mniej, ani więcej. Jeśli ktoś nie chce wydawać zbyt dużych pieniędzy, a mieć coś zapasowego w kaburze, to jak najbardziej polecam – w tej roli spisuje się znakomicie. Ukąsić przeciwnika też potrafi. Warto zaznaczyć, że w porównaniu do poprzedniej generacji, Army bardzo poprawiło swój produkt. Czarna, świecąca farba na zamku, która bardzo często zalewała oznaczenia, została zastąpiona estetycznym, matowym pokryciem. Pojawił się również Zero Hammer (a właściwie jego kopia). Wszystkie podzespoły w dalszym ciągu kompatybilne z Tokyo Marui, więc na rynku mamy od groma części zapasowych gdyby się coś zepsuło.

Plusy:

  • uczciwy stosunek cena/jakość;
  • spasowanie;
  • oznaczenia wersji palnej;
  • kompatybilność z systemem TM;
  • znaczący skok celności w porównaniu do starej generacji.

Minusy:

  • chińskie oznaczenia na korpusie „psujące klimat”;
  • błyszcząca się farba korpusu;
  • plastikowa lufa zewnętrzna.

 

Przydatne linki:

Glock 17 WE - Inny test Glock 17, tym razem od WE.

Glock 17 Army - Temat poświęcony Glockowi na forum WMASG.pl

 

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 12)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mendi 28.07.2015, h. 14:32 Mendi
Miałem tego 2 sztuki - obydwie wadliwe prosto z pudełka. Problemy były z hammerem i blokowaniem się zamka w połowie. Udało się co prawda naprawić, ale częściami z kjw.
Ten chiński "zero hammer" robi replice więcej złego niż dobrego :D
Fishbonee 28.07.2015, h. 14:51 Fishbonee
Dokładnie.
Mendi 28.07.2015, h. 14:52 Mendi
Johnnie Walker 28.07.2015, h. 14:54 Johnnie Walker
Mam, używam. Ogólnie za tą cenę polecam. Oprócz drobnych usterek replika godna polecenia, jednak ja na starcie powymieniałem to i owo. W moim glocku nie mam tych oznaczeń "Internation Army Made in China" oraz "Gas Blowback System", tylko jak w palnej "Made in Autstria Glock INC. Smyrna GA"
http://airsoftphotos.net/album/show/515865
Można wiedzieć, co wymieniłeś? ;)
Cyranek 31.07.2015, h. 13:28 Cyranek
Gumka HU Action Army, łożyskowana żerdź ze sprężyną powrotną AIP, profilaktycznie cylinder Guardera (który co ciekawe posypał się w miejscu styku z komorą HU) i zbijak zaworu na TM oraz stockowy kurek armijca starszej generacji - jak wyżej wspomniane, pseudo zero hammer powodował problemy.
-Otto- 31.07.2015, h. 14:43 -Otto-
ja sam też mam takiego i bardzo dobrze mi się strzela jest to wogóle moja pierwsza replik jedynym minusem jest zamek który nie chce zatrzymywać w tyle ale być morze jest to spowodowane że strzelałem na -8stopniach
484848 20.02.2018, h. 11:51 484848
arend 28.07.2015, h. 15:18 arend
Replika "godna polecenia" to nie powinna mieć żadnych usterek. Według mnie to niestety Armowskie glocki nie nadają się nawet jako dawcy części ( no może poza sprężynką bb junitu)
Jednak za replikę, która nie powinna mieć żadnych usterek nie płaci się dwóch stów... A uwierz mi jest mniej awaryjna i tańsza w eksploatacji niż większość chińskich AEG, z którymi się spotkałem. Za te pieniądze jest jak najbardziej OK. W moim wypadku sprawdza się jako boczniak i po poświeceniu jej odrobiny czasu oraz niewielkiego nakładu pieniężnego cechuje się też zaskakująco dobrym skupieniem i zasięgiem jak na tę półkę cenową. Jednak zaznaczę, że mam prawdopodobnie najnowszą generację.
Johnnie Walker 28.07.2015, h. 15:46 Johnnie Walker
Gen. 3 na oczy nie widziałem (i jakoś nie zamierzam), za to gen. 2 to nieprzeciętne gówno - i to nawet jak za te 200zł.
wiciok 28.07.2015, h. 15:58 wiciok
Tadzwirz 28.07.2015, h. 17:19 Tadzwirz
Jestem dumnym posiadaczem tej repliki z ,,nowej generacji,, co mogę powiedzieć, może wszystkie a może tylko mój egzemplarz odporny na uderzenia i zadrapania, wydajny w użytkowaniu (!) gazu starcza na 3 magazynki.
Komora HU bardzo dobra... przy zerowym skręceniu i kulkach 0,28 leci na ok. 30 metrów.

Jedyne wady to zacinanie zamka które szybko zlikwidowałem czyszczeniem i odpowiednim smarowaniem, magazynek puszczał gaz, szybka wymiana uszczelek i trzyma idealnie.

Za tą cenę POLECAM !
Replika z 300fps i kulki 0.28g? :D
EndeBeats 28.07.2015, h. 23:45 EndeBeats
Może i lecą powoli ale zazwyczaj jak po sznurku :P
Maciejox 29.07.2015, h. 00:07 Maciejox
W replikach gazowych waga kulek ma inny wpływ niż w AEG. Ciężkie kulki zwiększają fps w gaziakach dzięki temu ze dłużej pozostają w lufie i przez to gaz może się rozprężać dłużej, tak samo działa dłuższa lufa. Oczywiście wszystko do momentu.
DeaDSmilE_PL 31.07.2015, h. 10:41 DeaDSmilE_PL
FilipBB 29.07.2015, h. 20:46 FilipBB
Panowie, macie jakiś pomysł/sposób na poprawę faktury korpusu? Strasznie mnie irytuje :D
a) przetrzeć zmywaczem do paznokci
b) pomalować czarnym matem
c) kupić korpus guardera :D
Fishbonee 30.07.2015, h. 15:55 Fishbonee
Zmywacz zadziałał, dzięki :D
FilipBB 01.08.2015, h. 16:02 FilipBB
DeaDSmilE_PL 31.07.2015, h. 10:38 DeaDSmilE_PL
Repliki Stark Arms mają w stocku zero hammer.
Ogólnie zero hammer to jest zdaje się kopia rozwiązania, które zastosowało Marui w swoim G18.
-Otto- 31.07.2015, h. 15:08 -Otto-
foxik58 03.01.2016, h. 21:07 foxik58
Mam od roku i NIC się nie zepsuło poza ułamanym kawałkiem gównolitowego zamka(na protechu).
Rostinini 11.03.2016, h. 23:08 Rostinini
Replika dotarła dzisiaj do mnie od krakmanów. I jak na pierwszy rzut oka to za 230 zł nie dostaniesz repliki tak dobrze wykonanej i odwzorowanej z metalowym zamkiem i blow backiem. W pełni zgadzam się z autorem testu i jestem ZA tą repliką.
Czarny96 22.12.2016, h. 19:27 Czarny96
Siema, mam tego glocka juz ponad 2 lata, przy starannym smarowaniu i czyszczeniu niezawodny. Możliwe ze zadarzają sie wadliwe egzemplarze natomiast mi trafil sie idealny egzemplarz i nie ma sie do czego przyczepic. Magi innych firm normalnie podają gaz jak i kulki, nic nie syczy. Jedyne co mi sie przytrafilo to ze wywiało mi uszczelkę zaworu wlotowego. Polecam, ale tez nie daje pewnosci ze trafi sie wam akurat tak dobry egzemplarz jak mój :)
Wieri13 26.03.2018, h. 13:29 Wieri13
Witam wszystkich. Jestem posiadaczem tego oto glocka i pojawil sie problem zamka w pozycji out of battery. Nasmarowanie nic nie pomogło myslałem czy by nie podpiłować jakiejś części tylko pytanie czy replika będzie dalej sprawna
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 64375

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane