Daj cynk
Reklama

Testy

Condor Tactical Response Bag

Ekwipunek, 20.01.2015, h. 14:29, dodał: Regdorn , autor: Wiciok
8

Torba Tactical Response Bag to produkt udany choć nie pozbawiony wad. Do czego się sprawdzi, a do czego nie? Przeczytajcie sami.Condor Tactical Response Bag
Torba Tactical Response Bag produkcji amerykańskiej, choć szyjącej głównie w Chinach firmy Condor Outdoor jest kopią modelu Tactical Bail Out Gear Bag, marki własnej sklepu LA Police Gear. Co ciekawe, występuje również w asortymencie producenta oryginału i to w wyższej od niego cenie – któryż to permanentnie znajduje się w stanie „promocji”. Jak sama nazwa wskazuje, torba została zaprojektowana jako tzw. BOB, torba ucieczkowa – służąca do przechowywania w jednym miejscu sprzętu, który będzie można bez problemu użyć w sytuacji awaryjnej.

 

Condor Tactical Response Bag - pasek

Pociąga to za sobą dość istotne konsekwencje – torba niestety niezbyt dobrze sprawdza się w zastosowaniach EDC. Duża ilość dostępnych z zewnątrz, a w konsekwencji odstających kieszeni i ładownic potrafi nieco utrudniać życie, ponadto pasek na ramię jest bardzo niewygodny – podkładka na ramię wypełniona jest cienką pianką, która słabo spełnia zadanie amortyzacji ciężaru – po zapakowaniu do środka kilku kilogramów wyraźnie odczuwamy ich masę. Siatka dystansowa zdecydowanie lepiej sprawdziłaby się w tym miejscu.

 

Condor Tactical Response Bag - pasek

Ponadto, w przeciwieństwie do oryginału - podkładka jest na stałe przyszyta do paska (w nowszych egzemplarzach ta wada została już na szczęście poprawiona). Brakuje również możliwości unieruchomienia torby poprzez przypięcie jej do paska u spodni, przez co ma ona tendencję do niepożądanego przesuwania się. Torba przez to wszystko po prostu nie nadaje się do długotrwałego przenoszenia na ramieniu innej niż dość lekka zawartości. Do środka nie mieści się typowy laptop 15”, choć z modelami już minimalnie mniejszymi nie powinno być problemów – warto jednak zwrócić uwagę, iż będą one narażone na uszkodzenia, gdyż ścianki i dno torby nie chronią w żaden sposób delikatnej zawartości. Arkusze formatu A4 nie sprawiają natomiast problemu ze zmieszczeniem się w środku.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda jednak w zastosowaniach bardziej „stacjonarnych” – jeśli torbę tylko przez chwile przenosimy na ramieniu, lub tym bardziej w ręce, albo leży ona np. w bagażniku samochodu.

 

Condor Tactical Response Bag - komora główna

Do dyspozycji mamy przede wszystkim główną kieszeń, zamykaną na dwubiegowy, wszyty odwrotnie zamek błyskawiczny. Wyścielona jest w środku miękkim materiałem, podatnym na chwytanie się taśmy samosczepnej (popularnego „rzepa”), za pomocą której mocowana jest w środku dodatkowa przegródka.

 

Condor Tactical Response Bag - komora główna

Tę ostatnią można użyć do podzielenia wnętrza torby na dwie, lub za pomocą odchylanego skrzydełka, na trzy części. Niestety, przegródka nie trzyma się ścianek na tyle dobrze, aby połączenie było pewne i nie odczepiało się podczas grzebania w wyładowanym wnętrzu.

Condor Tactical Response Bag - przódCondor Tactical Response Bag - ładownicaCondor Tactical Response Bag - ładownicaNa przedniej ściance mamy dostępne: dwie kieszenie o kształcie klasycznych ładownic 2xM4 z wypinanymi klapami,

 

Condor Tactical Response Bag - ładownica

dwie bardzo małe kieszonki z wspólną klapką, mieszczące drobiazgi, jak np. zapalniczka, zapałki, czy taśma klejąca,

 

Condor Tactical Response Bag - ładownica

oraz jeszcze jedną, małą kieszeń, wymiarów nieco większych od paczki chusteczek.

 

Condor Tactical Response Bag - tył

Na tylnej ściance mamy do dyspozycji podłużną kieszeń na latarkę typu Maglite (równie dobrze można schować tam małą parasolkę, czy niezbyt duży nóż w pochwie), oraz płaską kieszeń średniej wielkości – obie zamykane na zamek błyskawiczny. Na froncie górnej kieszeni znajdziemy panel z miękką częścią „rzepa”, służący do zaczepiania naszywek.

 

Condor Tactical Response Bag - tył

Na bocznych częściach tylnej ścianki napotkamy również pionowe kieszonki, w których możemy umieścić niewielkie płaskie przedmioty z klipsem jak, latarka czy folder, natomiast przegródki z drugiej strony wydają się być stworzone do przechowywania długopisów.

 

Condor Tactical Response Bag - bok

Condor Tactical Response Bag - bokPo bokach torby umieszczono dwie spore kieszenie, mieszczące po dwie półlitrowe butelki wody lub po jednak półtoralitrowej (albo chociażby dwie standardowe butle GreenGasu) – które możemy ustabilizować za pomocą ściągających gum, możliwych do skrócenia za pomocą regulatorów umieszczonych wewnątrz głównej komory.

 

Condor Tactical Response Bag - regulacjaCondor Tactical Response Bag - bok

W ich pobliżu znajdziemy również 2 metalowe, anodowane na czarno d-ringi, służące do montażu paska naramiennego z użyciem karabińczyków. Te ostatnie są plastikowo-metalowe, wykonano je w sposób uniemożliwiający zwijanie się paska.

 

Condor Tactical Response Bag - pasek

Pomiędzy przednim panelem, a wnętrzem głównej komory znajdziemy jeszcze jedną, ukrytą kieszeń. Cała wyścielona jest miękką częścią „rzepa”, w środku znajdziemy montowaną za jego pomocą wewnętrzną kaburę na broń krótką. Oczywiście możemy umieścić w środku dowolne elementy mocowane w identyczny sposób, np. wewnętrzne ładownice na magazynki, czy np. nóż bądź latarkę.

 

Condor Tactical Response Bag

Jeśli chodzi o użyte materiały i jakość wykonania, to nie stoją może na najwyższym poziomie, lecz są wystarczające jak na przeznaczenie omawianej torby. Szycie jest poprawne – wytrzymałe, choć zdarzają się wystające nitki i minimalnie krzywe szwy. Torba nie jest wykonana z Cordury, lecz z bliżej niezidentyfikowanego materiału – poliestru lub nylonu – który jednak sprawdza się wystarczająco dobrze. Podczas bodajże trzyletniego, choć trzeba przyznać – dość mało intensywnego użytkowania, torba nie uległa uszkodzeniu.

 

Condor Tactical Response Bag - zawartość

Opisywana torba jest obecnie użytkowana przeze mnie do przechowywania takiego sprzętu airsoftowego, którego nie przenoszę na stałe w oporządzeniu, lecz używam w zależności od potrzeb. Bez problemu można do niej spakować ekwipunek na typową strzelankę. Przykładowe przedmioty mieszczące się w środku widoczne są na zdjęciach (poza parką BW, która pełni jedynie funkcję tła).

 

Condor Tactical Response Bag - zawartośćCondor Tactical Response Bag - zawartość

Torbę Tactical Response Bag oceniam jako całkiem udany, choć niepozbawiony pewnych wad produkt – jednak o dość specyficznym i wyspecjalizowanym zastosowaniu. Jako torba BOB, czy do przechowywania ekwipunku wydaje się być godna polecenia, jednak do zastosowań EDC i innych, wymagających częstego przenoszenia na ramieniu torby obciążonej większym ciężarem - sugerowałbym jednak zainteresowanie się innymi produktami,  których od pewnego czasu mamy całkiem spory wybór na polskim rynku.

Testowany produkt jest zakupem prywatnymOcena wszystkich (6.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Obi-Wan 20.01.2015, h. 16:39 Obi-Wan
Czy ten produkt ma coś wspólnego z panem Jamesem Yeagerem?
Mocno wątpliwe, w opisie oryginału nic o tym nie ma:
http://www.lapolicegear.com/tabaoutbag.html
wiciok 20.01.2015, h. 17:33 wiciok
Oryginał nie ma w nazwie "Tactical Response". Kopia Condora ma.
Obi-Wan 20.01.2015, h. 17:36 Obi-Wan
Aż dziw, że ich Yeager nie pozwał, buahahaha...
-Otto- 20.01.2015, h. 17:50 -Otto-
bartsonn 20.01.2015, h. 17:50 bartsonn
Dobra i przydatna recka ! Mam pytanie odnośnie testu luf od EdGi, owy test czeka w kolejce czy jest jeszcze nie skończony :) ?
-Bosman- 20.01.2015, h. 17:50 -Bosman-
Zawracanie tyłka tymi nazwami, z których nic nie wynika. Marketingowe tworzenie bytów na siłę.
No po prostu torebka tylko z modnym słowem "tactical" w nazwie, żeby chłopcom którzy lubią torebki nie było za bardzo wstyd.
Szajnatałn 20.01.2015, h. 18:02 Szajnatałn
wojtekk8 20.01.2015, h. 18:57 wojtekk8
To nie jest torba dla chłopców co lubią torebki.Geneza tego typu toreb wywodzi się z określenia "range bag" lub "patrol bag" - pierwsze przeznaczone były na strzelnice, a drugie (generalnie te same torby często) dla policjantów jadących na służbę czy też na niej będących często po wizycie na strzelnicy.W latach '80 czy '90 ubiegłego wieku takie torby można było spotkać w sprzedaży np. w sklepie US Calvary co można było zobaczyć ładnie wyeksponowane w ich katalogach (niekoniecznie on-line).Stąd też często na zdjęciach widać ręczną radiostację jak, a na wyposażeniu takich toreb można spotkać kieszeń na radio, latarkę etc.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 14395

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane