Daj cynk
Reklama

Testy

SIG556 Shorty

Karabin, 10.10.2010, h. 21:30, dodał: Bukhart , autor: Promant, Borax
16

SIG556 Shorty, to replika AEG typu full metal karabinka kal. 5,56 x 45 mm NATO, wyprodukowana przez firmę King Arms, w wersji z symulacją ruchu zamka.

 

TROCHĘ HISTORII

Karabin SIG556 kal. 5,56 x 45 mm NATO, produkcji firmy SIG SAUER [SIG Arms Corporation], wprowadzono na rynek w 2006 roku jako broń dedykowaną dla służb policyjnych oraz odbiorców cywilnych, z myślą głównie o rynku USA. Broń bazuje na konstrukcji karabinu szturmowego SIG SG550 z modyfikacjami charakterystycznymi dla wymagań klientów amerykańskich. Zaadaptowano m.in. kolbę systemu M4 oraz wprowadzono wersje z frontami RIS.

 

 

 

Broń firmy SIG SAUER ma licznych zwolenników na całym świecie, a jej karabiny i karabinki doczekały się wielu modyfikacji i odmian customowych, zwłaszcza na rynku amerykańskim. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producent wprowadził na rynek model SIG556 SBR [Short Barrel Rifle], oferowany w różnych konfiguracjach: z kolbami typu M4 oraz Magpul CTR (na prowadnicy stałej i składanymi na bok), a także w odmianie bezkolbowej, tak zwany SIG556 Pistol.

 

 

W ten sposób na rynku cywilnym pojawiła się broń, której replikę firma King Arms oferuje nam jako SIG556 Shorty. W katalogu produktów firmy SIG SAUER, na rok 2009, karabinek SIG556, w odmianie krótkiej, oferowany jest również jako wersja bezkolbowa: P556 SWAT.

 

OPAKOWANIE

Tradycyjnie dla produktów firmy King Arms: replika zapakowana jest w solidne pudło wykonane z grubej tektury, które zapewnia całkowicie bezpieczny transport repliki.

 

Również w tym przypadku zachowano elegancką, czarno czerwoną stylistykę KA, z dominującym na czarnym tle znakiem firmowym. Pudło, które wypełniono wewnątrz sztywną, gęstą pianką, skutecznie unieruchamia zarówno replikę, jak też znajdujące się w opakowaniu akcesoria. Również z góry replika zabezpieczona jest piankowym przykryciem, grubości 15 mm.

 

W opakowaniu, oprócz repliki znajduje się magazynek mid cap o pojemności 135 BB, przeźroczysta szybkoładowarka, chwyt pionowy typu Tango Down na szynę RIS oraz instrukcja użytkowania. Szybkoładowarka do kulek posiada nawet w komplecie końcówkę do ładowania magazynków pistoletowych.

 

Instrukcja w języku angielskim jest dobrze ilustrowana rysunkami prezentującymi etapy obsługi repliki. Dodatkowo do instrukcji dołączono ulotkę demonstrującą na zdjęciach sposób podpinania akumulatora.

 

 

PIERWSZE WRAŻENIE

Replika sprawia solidne wrażenie, do czego firma King Arms zdążyła nas już przyzwyczaić. Wysoka jakość zewnętrznego wykonania idzie w parze z dobrym wyważeniem karabinka i spasowaniem części.

 

Elementy repliki, poza kolbą, nie mają żadnych nadmiernych luzów. Zarówno front RIS jak chwyt pistoletowy sprawiają wrażenie dobrze spasowanych z korpusem. Jedynie przy celowym nacisku daje się odczuć niewielki luz w górnej części frontu RIS, w miejscu styku z korpusem. Jednak jest to zjawisko minimalne i nie wpływa na komfort użytkowania repliki.

 

Wykonany, podobnie jak kolba, z nylonu chwyt pistoletowy jest masywny - nie trzeszczy ani nie wydaje niepotrzebnych dźwięków. Jest on podobny wyglądem do chwytów w replikach M249. Jak przystało na nowoczesną konstrukcję jest ergonomiczny i wygodny.

 

Kolba sześciopozycyjna typu M4 tactical stock posiada dość duży luz w stosunku do średnicy metalowej rury prowadnicy, na której ją osadzono. Luz ten jest większy niż w tradycyjnych kolbach M4, z którymi mieliśmy możliwość porównać kolbę zastosowaną w replice SIG556 Shorty. Nie powoduje to jednak żadnego dyskomfortu podczas strzelania czy utrudnień w użytkowaniu repliki.

 

Kolba posiada wygodną, miękką stopkę wykonaną z gumy.

 

Obustronna dźwignia selektora porusza się płynnie ze słyszalnym cichym kliknięciem przy zmianie nastawy, jednakże moment zatrzymania selektora na kolejnych nastawach nie jest wyraźnie wyczuwalny. Łatwo można mimowolnie przeskoczyć do następnego położenia. W pozycji zablokowanej wyczuwalny jest lekki luz języka spustowego.

 

Mimo kompaktowych rozmiarów replika zaskakuje ciężarem, który dodaje realizmu oraz powoduje, że karabinek trzyma się pewnie i stabilnie. Dodatkowo poprawia tę stabilność i wygodę użytkowania zastosowanie krótkiego, pionowego, chwytu taktycznego Tango Down montowanego na dolnej szynie RIS.

 

 

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Pod względem wyglądu replika naprawdę "cieszy oko". Ponownie mamy do czynienia z bardzo dobrym odwzorowaniem ostrego pierwowzoru. Elementy metalowe oraz części wykonane z tworzywa są jednolicie matowe, różniąc się odcieniem, od grafitu do głebokiej czerni. Detale korpusu i frontu odwzorowano bardzo dobrze. Metalowe powierzchnie repliki są zimne i przyjemne w dotyku. W dwóch miejscach lewej strony korpusu widoczne są ślady, powstałe, jak sądzimy, po usuwaniu nadlewek z formy.

 

Elementy metalowe karabinka wykonano z aluminium. Tłumik płomienia jest stalowy, co potwierdza test z wykorzystaniem magnesów.

 

Replika posiada bardzo proste mechaniczne przyrządy celownicze. Muszka składa się poziomo do tyłu podstawy. Posiada ona regulację boczną.

 

Celownik przeziernikowy w postaci płaskiej blaszki, regulowanej na wysokość, chowa się całkowicie w wycięciu górnej szyny RIS korpusu. Otwarcie przeziernika bez użycia jakiegoś narzędzia jest trudne, ponieważ jest on dość głęboko schowany w wycięciu szyny. Charakter i celowa prostota przyrządów celowniczych krótkiej wersji karabinka SIG556 wynika z faktu, że jest to broń, w swoim założeniu, od początku przygotowana do wykorzystania odpowiednich celowników optycznych, takich jak kolimatory.

 

Front RIS posiada w tylnej części dolnej połowy, po prawej stronie, metalowy zaczep do kolby składanej. Możliwa jest zatem modyfikacja repliki do wersji z kolbą składaną na bok.

 

OZNACZENIA

Replika posiada licencjonowane oznaczenia producenta wersji ostrej, firmy SIG ARMS INC. USA. Nie ma żadnych niepotrzebnych i niezgodnych z ostrym pierwowzorem dodatkowych napisów. Na lewej stronie korpusu znajdują się oznaczenia kalibru broni oraz nazwa producenta. Po tej samej stronie, poniżej i bardziej z przodu body, widnieje numer seryjny.

 

Selektor posiada oznaczenia: S (safe) i F (fire). Pierwsza nastawa po przesunięciu dźwigni w kierunku F, a więc pomiędzy oznaczeniami, ustawia selektor w trybie ognia pojedynczego. Druga nastawa, przy oznaczeniu F, ustawia selektor w trybie auto.

 

Po prawej stronie korpusu znajdują się identyczne oznaczenia selektora ognia oraz numer na zamku.

 


Numerację na czterech szynach RIS wykonano czytelnymi, białymi cyframi.

 

 

ZASILANIE

Replika zasilana jest akumulatorem dedykowanym do typu kolby. Jest to akumulator o pojemności 1400mAh, w którym ogniwa łączone są podobnie jak w bateriach typu stick, jednak ten akumulator jest dwudzielny. Po zdjęciu gumowej stopki odkręcamy małą śrubkę i wysuwamy panel, w którym umieszczany jest akumulator.

 

 

Alternatywnie można zastosować akumulator typu LiPo, umieściwszy go bezpośrednio w rurze prowadnicy kolby.

 

 

Wtyk akumulatora typu mini.


WYGLĄD REPLIKI ROZŁOŻONEJ

 

ROZKŁADANIE

Aby rozebrać replikę należy wybić przedni pin oraz odkręcić dwie śruby imbusowe (znajdujące się przed gniazdem magazynka). Następnie przesuwamy górną część korpusu do przodu i zdejmujemy do góry.

Wybicie pina łączącego połówki szkieletu umożliwia także rozłożenie frontu RIS. Po przesunięciu dolnej części frontu do tyłu, zdejmujemy ją odciągając w dół. Górny RIS można zdjąć po odkręceniu śruby imbusowej (umieszczonej w jego przedniej części). Niestety przy rozkładaniu frontu RIS, odsuwana do tyłu, jego dolna połowa powoduje zarysowywanie powierzchni górnego korpusu.

 

 

BUDOWA WEWNĘTRZNA


1. Gearbox

GB jest nietypowy, oparty na konstrukcji V.3, z zaledwie szczątkowym "koszykiem" silnika.

 

W górnej części szkieletu gearbox posiada wycięcie do systemu EBB.

 

Mechanizm oraz płytka obustronnego selektora są niestandardowe.

 

Zębatki selektora ognia posiadają symbole (odlewy w postaci prostokątnych występów), które muszą się zgrać ze sobą w jednej linii, w identycznej pozycji po obu stronach gearbox'a.

 

Widok na moduł EBB, połączony z dźwignią przeładowania, który umieszczony jest w górnej połowie body.

 

Niestandardowa, przedłużona, jest także dysza.

 

Gearbox posiada kulkowe, 7mm łożyskowanie. Stalowe zębatki mają dość duży luz i, naszym zdaniem, wymagają lepszego podkładkowania. Na zębatce tłokowej znajduje się nakładka (gear sector clip) powodująca opóźnienie popychacza, a tym samym dłuższe zatrzymanie dyszy w tylnym położeniu. Wpływa to na lepsze podawanie kulek do komory HU, zwłaszcza przy wysokim współczynniku ROF.

 

Co dziwne, biorąc pod uwagę długość lufy wewnętrznej, zastosowano cylinder typu "zero".

 

Tłok, przystosowany do symulacji ruchu zamka, posiada wycięcie. Na tłoku widoczne są ślady powstałe w wyniku działania modułu EBB. Na dwóch zębach tłoka były już widoczne ślady zużycia. Znaleźliśmy również opiłki plastiku wewnątrz gearbox'a, które mogły się tam znaleźć w efekcie pracy systemu EBB lub działania zębatek na tłok. Test "strzykawki" wypadł pozytywnie, potwierdzając dobrą szczelność zespołu cylindra.

 

 

2. Komora HU

Komora HU jest standardowym produktem King Arms z dodanym elementem przedłużającym, który współgra z, nietypową, przedłużoną dyszą. Stockowa lufa wewnętrzna ma długość 233mm.

 

 

MAGAZYNEK


Będący na wyposażeniu repliki magazynek typu mid cap ma pojemność 135 BB. Wykonano go z tworzywa w kolorze czarnym. Powierzchnia magazynka jest matowa i lekko porowata. Na bokach posiada on szyny umożliwiające, po zastosowaniu odpowiedniego klipsa, łączenie magazynków ze sobą.

 

Po lewej stronie, u dołu magazynka, umieszczono logo producenta: SIG ARMS.

 

Magazynek lekko wchodzi do gniazda i ma niewielki luz na boki, ale nie telepie się i siedzi w gnieździe dość pewnie, a po zwolnieniu zatrzasku gładko wypada z gniazda. Podczas przeprowadzonych testów magazynek działał poprawnie i nie zdarzyły się żadne zacięcia ani puste strzały.

Replika akceptuje niektóre magazynki typu M4/M16, różnych producentów. Wszystkie sprawdzone przez nas magazynki M4 dość ciasno wchodzą w gniazdo, nie mają żadnych luzów i podają kulki bez problemu. Hi cap metalowy o pojemności 450 BB, firmy ICS:

 

 

Hi cap metalowy o pojemności 400 BB, produkcji chińskiej, sprzedawany pod marką P&J:

 

 

Hi cap metalowy, krótki, o pojemności 190 BB, produkcji chińskiej [nie pasują krótkie magazynki real cap, z tworzywa]:

 

 

Mid cap metalowy o pojemności 130 BB, firmy G&P:

 

 

Nie pasują magazynki M4/M16: MagPul PTS PMAG, mid capy firmy MAG oraz real capy P&J.


STRZELANIE

Replika wyposażona jest w system symulacji ruchu zamka: EBB, który wizualnie uprzyjemnia strzelanie, choć fizycznie jest on prawie nieodczuwalny. Ruch dźwigni przeładowania dodaje klimatu podczas strzelania z repliki, należy jednak zwrócić uwagę, że system jest delikatny i nagłe zablokowanie podczas strzelania może doprowadzić do uszkodzenia gearboxa, przed czym ostrzega w instrukcji sam producent. Skok dźwigni zamka, w systemie EBB tej repliki, jest niestety bardzo krótki i wynosi 15 - 20 mm.

Prostota, żeby nie powiedzieć: prymitywizm, mechanicznych przyrządów celowniczych sprawia, że nadają się one wyłącznie do użytku w sytuacjach awaryjnych. Do skutecznego strzelania konieczne jest wykorzystanie celowników optycznych lub innych przyrządów mechanicznych, montowanych na RIS.

Praca GB nie była tak kulturalna jak się spodziewaliśmy, słychać było wyraźnie nieprzyjemny zgrzyt pracujących zębatek. Podejrzewaliśmy problem z ustawieniem silnika, jednak regulacja nie przyniosła poprawy. Po rozłożeniu i ponownym złożeniu gearbox'a, ze zmianą ułożenia podkładek, sytuacja uległa poprawie: replika strzela poprawnie, a dźwięk pracy GB jest prawidłowy.

Podczas strzelań ujawniły się trudności z regulacją systemu hop up. W efekcie powtarzalność strzałów, szczególnie na wagomiarze BB 0,2 g była niezadowalająca. Hop up nie podkręcał kulek wystarczająco mocno. Na kulkach wagomiaru 0,25 g efekty były lepsze, jednak w obu przypadkach zdarzały się strzały znacznie odbiegające zasięgiem od średniej. W oparciu o doświadczenia z poprzednimi replikami marki KA zalecamy wymianę gumki HU. Zapewne będzie można również uzyskać poprawę celności po wymianie lufy wewnętrznej na precyzyjną.TESTY

Do testów użyto kulek 0,2 g i 0,25 g marki Blaster oraz ICS.

 

1. Pomiar fps i energii

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0,2 g BB. Zastosowano chrono Revolution Ver.I firmy MadBull.
Średnia prędkość początkowa dla repliki KA SIG556 Shorty na 0,2 g BB wynosi 345 fps, a energia 1,05 J.

 

Wyniki pomiarów podano jako uśrednienie. Różnica między skrajnymi pomiarami wyniosła 19 fps.

Wagomiar        fps          m/s          energia

0,2 g             345          105           1,05 J

 

2. Pomiar szybkostrzelności
Pomiar ROF przeprowadzono na akumulatorze 10,8 V dla wagomiaru 0,2 g BB. Wynosi on 11BB na sekundę.

 

3. Test celności i skupienia na dystansach 20 m oraz 30 m.

Test przeprowadzono używając tarczy odpowiadającej wielkością sylwetce, z umieszczonym centralnie prostokątem kartki A4. Do pomiarów odległości użyto taśmy mierniczej. Strzały oddano w seriach po 10.

Strzelania przeprowadziliśmy używając dwóch wagomiarów BB: 0,2 g oraz 0,25 g.

 

Używając wagomiaru BB 0,2 g na dystansie 20 m uzyskano 9/10 trafień w sylwetkę, z tego 4 trafienia w prostokąt A4. Skrajne przestrzeliny znajdowały się w odległości 190 mm, a 3 najbliższe mieściły się w okręgu o średnicy 75 mm.

 

 

Na dystansie 30 m uzyskano 3 trafienia w sylwetkę.

 

Używając wagomiaru BB 0,25 g na dystansie 20 m uzyskano 10/10 trafień w sylwetkę, z tego 9/10 w prostokąt A4. Skrajne przestrzeliny znajdowały się w odległości 240 mm, a 3 najbliższe mieściły się w okręgu o średnicy 50 mm.

 

 

Na dystansie 30 m uzyskano 6 trafień w sylwetkę.

 

4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego

Zasięg skuteczny repliki wynosi 20 m. Na tym dystansie wszystkie trafienia, 10/10, plasują się w sylwetce. Zasięg maksymalny repliki wynosi 30 m.PODSUMOWANIE

Replika karabinka SIG556 Shorty to kolejny produkt firmy King Arms, który charakteryzuje się pięknym wyglądem oraz wysoką jakością wykonania zewnętrznego. Dobre odwzorowanie pierwowzoru i oryginalne oznaczenia podnoszą wizualną atrakcyjność repliki.

O ile pod względem wykonania zewnętrznego replika plasuje się na wysokim poziomie, to nadal jesteśmy zdania, że należałoby poprawić jakość mechanizmów wewnętrznych replik firmy King Arms.

Naszym zdaniem replika karabinka SIG556 Shorty, w stocku, nadaje się do użytku na małych dystansach, a jej kompaktowe rozmiary predestynują ją do zastosowań w grach typu CQB, w których powinna sprawdzać się bardzo dobrze.

Dla osób, które zdecydują się na tuning i wymianę elementów wewnętrznych, SIG556 Shorty może stanowić, dzięki wysokiemu poziomowi wykonania części zewnętrznych, ciekawą bazę do stworzenia bardzo dobrej repliki.

 

Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy KING ARMS:

 

 

Źródła zdjęć wersji ostrych:

www.sigsauer.com

www.ar15.com

www.hk94.com

www.world.guns.ru

Dane repliki

Producent: King Arms
Model:
(numer katalogowy)
KA-AG-23
Długość: 670/750 mm
Waga: 2980 g
Prędkość wylotowa: 345 fps
Bateria: 1400 mAh
Hop-up: tak
Blowback: tak, EBB
Zalety: + obustronny selektor
+ full metal
+ licencjonowane oznaczenia
+ bardzo dobre odwzorowanie oryginału
+ piękne wykończenie
+ dobre spasowanie elementów zewnętrznych
+ dobra ergonomia chwytu
+ dobre wyważenie
+ odpowiednia waga
+ bezawaryjna praca magazynka
Wady: - nietypowy akumulator
- trudności z regulacją hop up
- duże luzy kolby
- głośna praca gearbox'a w stocku
- krótki skok dźwigni zamka w systemie EBB

SIG556 Shorty

Ocena wszystkich (3.50, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Felga 31.07.2009, h. 19:49 Felga
U mnie początkowy zachwyt wykonaniem zewnętrznym został przyćmiony bardzo słabymi osiągami, a szkoda.
Filipoo23 31.07.2009, h. 20:46 Filipoo23
20m skutecznego? Toż to ja bym tyle w kogoś paczką kulek rzucił...
Gogin 31.07.2009, h. 20:52 Gogin
Szybkostrzelność taka biedna? O_O
Promant 31.07.2009, h. 21:12 Promant
Szybkostrzelność może nie gigantyczna, ale wystarczająca. Osiągi są jakie są. Kwestia HU. Gumka HU nie jest najmocniejszą stroną KA. Ten sam problem był przy Galilu, tylko poważniejszy, bo tam była uszkodzona.
Po wymianie gumki HU na Guardera, Galil strzela na stocku wprost fantastycznie i to bez wymiany lufy na preckę.
Myślę, że tu wymiana gumki też zmieniłaby sytuację, a ponieważ replika ma dość krótką lufę - precka jest konieczna.

Tylko weźcie pod uwagę, że to replika, którą producent dedykuje do CQB. Jeżeli CQB - to zarówno dystans jak celność są wystarczające.
A szybkostrzelność można łatwo podnieść odpowiednią batką i silnikiem, jeśli komuś nie wystarczy.

U nas się utarło, że ludzie ganiają po lesie z MP5, G3 SAS czy innymi gnatami, które gdzie indziej używa się do akcji w budynkach.
A w CQB 20m to granica zasięgu. Większość akcji odbywa się w przedziale 5m - 15m.

Więc jeśli ktoś chce z tym biegać po lesie, to precka, albo dłuższa lufa ukryta w tłumiku dźwięku i dobra gumka hu.
To samo miałem z G3 SAS, nawet TM, - po takim tuningu bez problemu sprawdza się także w lesie.
sharku17 31.07.2009, h. 21:24 sharku17
Uuuuuła nie dość że rof kiepski to i osiągi jak w "tanim"elektryku z airsoftguns...
ZeeMike 31.07.2009, h. 21:51 ZeeMike
Duże posty widocznie wzrok automatycznie omija... ^^
Promant 31.07.2009, h. 22:28 Promant
No, czasem trudno niektórym pojąć, że jest różnica między CQB a zieloną i do jednego będzie taki Shorty, a do drugiego to się kupuje SIG556 albo SIG556RIS.
Na świecie ludzie nie ograniczają się do jednej repliki.

W Polsce każdy chciałby małe, poręczne, jak najtańsze, a żeby osiągi miało kosmiczne, jednocześnie nadawało się do czarnej, zielonej, a pewnie i czerwonej - gdy rannego trzeba dobić
Ale tak to nawet w erze nie ma.

A kolega sharku17, sądząc po wieku, to nie wyszedł jeszcze z etapu "tanich elektryków" i może nie powinien komentować czegoś, o czym nie ma pojęcia.
sharku17 01.08.2009, h. 19:32 sharku17
Panie Promant wyszedłem już dawno z etapu tanich elektryków, mp5k pdw od galaxy w całkowitym stocku ma o niebo lepszą celność< z 35m 10/10 w sylwetkę człowieka 8/10 w kartkę a4> i rof, choć na pewno ten Sig przewyższa ją pod względem wytrzymałości i jakości wykonania
Promant 01.08.2009, h. 21:22 Promant
Tego "pana" możesz sobie darować.

A skoro wyszedłeś poza tanie elektryki to nie stosuj idiotycznych porównań z nimi.
Wszystko ma swoje plusy i minusy.
A że chinole są silniejsze w stocku od wszystkiego na świecie - to norma. Tylko ta ich siła i celność strasznie szybko się kończy, niezależnie od chińskiej "marki".
I nie piszę tego bo "nie lubię chinoli" - sam mam ich kilka i wiem z doświadczenia jak szybko siadają bebechy, sprężyny tracą własności itp.

Tak więc ich tania magia siły w stocku szybko obraca się przeciw użytkownikowi. Nie bronię SIGa bo ma swoje minusy i to oczywiste, jasno to wykazaliśmy.

Ale też zwykła wymiana gumki hu i poprawienie spodkładkowania wystarczy żeby zdeklasował każde galaxy czy inny produkt z tej półki - przekonałem sie już po doświadczeniach z kilkoma replikami King Arms.

Biorąc pod uwagę, że i tak zmienia się gumkę i lufę na preckę w każdym stocku żeby polepszyć jego osiągi - to minusy tego SIGa raczej łatwo da się wyeliminować.
Zresztą to tylko teoretyczne dywagacje: nikt nikogo nie zmusza ani nie przekonuje do kupowania, a recenzje służą bezstronnemu informowaniu.

Mnie akurat ta replika zupełnie się nie podoba jako broń, bo nie lubię SIGów i na pewno bym go nie kupił.
viedzmin 01.09.2009, h. 21:40 viedzmin
Gdzie tu mozna znalesc cene broni?
painball 21.12.2009, h. 00:09 painball
Chryste Panie! Ta dysza ma dokładnie 47,61mm. Dobrze, że jest chociaż uszczelniona o-ring'iem co daje jakiś potencjał do ew. upów.

Piękny karabin. Zwłaszcza w wersji "długiej". Kusi. Kusi
Ogniomistrz 11.01.2010, h. 15:32 Ogniomistrz
to już mój sig 550 jg ma lepszą szybko strzelność.
lipek12 11.12.2010, h. 13:36 lipek12
Replika bardzo ładna :)
Ale osiągi powalają :D
niedzwiedziek51 06.06.2011, h. 20:59 niedzwiedziek51
Paluch ze spustu
dples 28.11.2012, h. 22:57 dples
sig sauer 556 holo aeg kings arms. mam od kilku miesiecy, polowe cxasu szukalem odpowiedniej baterii do łoża przedniego, potem okazji do strzelania, nastepnie po wystrzeleniu dwóch magazynkow zaliczył zniszczenie gearboxa baz zadnego zablokowania czegokolwiek, tak po prostu. ze wzgledu na nietypowa budowę, naprawa w poblizu miejsca zamieszkania nie jest opłacalna, poza tym serwis sie wcale nie pali do tego, wiec karabinek pojedzie do sprzedawcy w ramach gwarancji, wieki niesmak czuje do niego i tyle. moglem za mniejsze pieniadze miec typowego m4, albo 14 i wielki spokoj,
szymonslo 14.03.2014, h. 09:35 szymonslo
Moja żonka ma SIGa 552 od ICS i powiem Wam, że osiągami przygniata. Wygląda też spoko... chociaż ten metalowy orisowany chwyt przedni w Kingu robi wrażenie.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 430195

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane