Daj cynk
Reklama

Testy

M15A4 Carbine

Karabin, 23.10.2005, h. 02:03, dodał: Piok , autor: Cappuccio
5

Dane repliki

Producent: Classic Army
Długość: 770/880mm
Waga: 1880g
Prędkość wylotowa: 250fps (kulka 0
Hop-up: Stały

Wykonanie:

Jak przystało na firmę mającą już spore doświadczenie w produkcji modeli z rodziny m15, Classic Army spisało się bardzo dobrze. Karbinek wygląda naprawdę solidnie, nic nie trzeszczy, body wykonane jest z wytrzymałego ABSu tak jak większość replik. W rękach czuć jej ciężar (ok. 2 kg ) choć mogłaby być odrobinę cięższa. Na body mamy „wybite” oznaczenia producenta: logo ArmaLite, „Carbine 5,56MM M15A4 SER.000001”.

W „praktyce”:

Żeby zacząć zabawę musimy uporać się z magazynkiem, nie wiem czy to wynika z braku doświadczenia z modelami sprężynowymi, ale mi napełnienie magazynka i poprawne załadowanie broni zajęło 15 minut. Instrukcja na pudełku jest mało przejrzysta, biorąc pod uwagę wiele możliwości jakie daje magazynek. Magazynek posiada dwie komory: jedna jak się okazało może służyć jako pojemnik na kulki jest zatykana „lejkiem”, który po wyciagnięciu wkładamy do komory właściwej. Następnie odciągamy dźwignie znajdująca się na spodzie magazynka a następnie wsypujemy kulki. Gdy magazynek jest pełny, wyciągamy lejek, zatykamy druga komorę, naciskamy malutki przycisk na spodzie magazynka i wkładamy go do broni. Nareszcie możemy spróbować jak strzela replika. Producent oferuje dwie możliwości naciągnięcia sprężyny, typowa za dźwignie napinania zamka lub za otwierany z łoża chwyt (jak poinformował nas dostawca repliki należy uważać przy korzystaniu z tej opcji, ponieważ chwyt jest wrażliwy na uszkodzenia - nie może on służyć do mocnego trzymania karabinu. Nie można go w żadnym wypadku napinać podczas oddawania strzału, gdyż może się to skończyć połamaniem tłoka.). Replika posiada selektor ognia z pozycją SAFE,SEMI,AUTO oczywiście w pozycji Auto strzela nadal ogniem pojedynczym. Kolbę możemy ustawić w pozycji złożonej lub rozłożonej (niestety brak pozycji pośrednich). Dużym plusem jest możliwość regulacji przyrządów celowniczych zarówno muszki i szczerbinki, za to minusem jest brak możliwości ściągnięcia raczki transportowej, co by znacznie ułatwiało montaż optyki, pozostaje jedynie zamontowanie montażu na rączce. W terenie replika sprawuje się dobrze, posiada sporą moc na kulce 0,2 ToyJet uzyskaliśmy średnio 250 fps co daje jej zasięg porównywalny z AEGami Tokio Marui .

Podsumowując:

Replika jest godna polecenia, dobrze wygląda, dobrze strzela, jest produkowana przez renomowaną firmę, jeśli ktoś marzy o m4 a nie stać go na zakup elektryka jest to dobre wyjście z sytuacji. + dobre wykonanie + dobry zasięg + możliwość regulacji przyrządów celowniczych,

Minusy:

- magazynek (plastikowy) - mało metalowych części. Replika nie była testowana w boju i nie jest znana jej wytrzymałość na „polu walki” Do testów replikę i kulki dostarczył sklep: http://www.asg.com.pl/

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Lewan1916 08.04.2006, h. 15:02 Lewan1916
Mam to może cuś napisze....
Sama replika bardzo mi się podoba, jest szczegółowa i z niezłego tworzywa.... To tworzywo to praktycznie tylko plastik ale swoje waży (1.8kg) i nie wygląda jak badziewie.
Kobe można rozłożyć, jedna tam też kryje się ABS...:( Fajną rzeczą jest za to celownik który można dostosować do odległości. Zasięg: nie moge napisać jaki jest skuteczny ale na oko to jakieś 35m.
Magazynek to natomiast czarna magia.... Trzeba nieźle kombinować żeby się cos udało strzelić. Oczywiście potem okazuje się że mag jest całkiem niezły i uniwersaly (można w nim przechowywać kulki) ale początki zawsze są trudne:).

Rączki do przenoszenia nie da się odkręcić ale można na nią założyć szyne i broń będzie wyglądać podobnie jak te z "snajperki" z Vietnamu. Są 2 możliwości przeładowiania, ale to rączka przy kolbie łamie się prawie odrazu i nie ma sensu z niej używać.
Ten text nie bieżcie na serio bo jestem tak naprawde początkującym w asg...
Pozdrawiam
fryzzjer 21.02.2007, h. 17:18 fryzzjer
bo to m15 I co wniej do kitu? :/
sloboda 17.06.2007, h. 08:08 sloboda
Nie polecam. Najpierw odłamała mi się chwyt ładowania przy kolbie. Później odłamała się część odpowiadająca za odblokowanie maga żeby podawał kulki. Na koniec chwyt pistoletowy a replika w ogóle przestała działać.
pawelek666 13.07.2009, h. 13:27 pawelek666
Ile on kosztuje ?
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 72764

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane