Daj cynk
Reklama

Testy

H&K P8

Pistolet, 19.10.2005, h. 14:37, dodał: Piok , autor: Fboardpro
18

Dane repliki

Producent: HFC
Długość: 195mm
Waga: 600g
Prędkość wylotowa: ok. 50m/s
Hop-up: Brak

Pierwsze wrażenia

Po otwarciu kartonowej pokrywy ukazuje się nam ciemnoszaro-czarny P8 leżący w styropianowym pudełku, gdy trzymamy go mamy wrażenie obcowania z pistoletem ostrym ponieważ ma dość dużą wagę. Złudzenie od razu niestety psuje plastikowość oraz jakikolwiek brak oznaczeń fabrycznych ( niema nawet napisu 9x19), na zamku, magazynku oraz na rękojeści są jedynie napisy "hf P8", na kabłąku spustowym jest ciekawy napis :"WARNING Made in Taiwan, REFER TO OWNERS MANUAL". Mimo tego pistolet sprawia w miarę dobre wrażenie.

Wykonanie

Pistolet wykonany prawie w całości z abs'u, który jest niezwykle wytrzymały ( przynajmniej mój model :). Do części metalowych należą : spust wraz z całym mechanizmem spustowym, ciężarki oraz żerdź sprężyny powrotnej, swoją wagę gun zawdzięcza głównie dzięki dwóm ciężarkom w rękojeści oraz w magazynku. Jest zwarty oraz solidny w budowie o czym można się przekonać kiedy upadnie z 1m na podłogę ;)

Strzelanie

Pistolet nie ma HU i to niestety bardzo dobrze widać, moc jest mała. Spust ma dość długi skok jednak nie jest zbyt twardy, guna naciąga się w miarę lekko i sprawnie. W magazynku dwurzędowym mieści się 17 kulek, rzadko występują zacięcia. Po oddaniu ostatniego strzału oraz ponownemu naciągnięciu zamek pozostaje w tylnym położeniu, lecz względem oryginału ma za mały skok ( jak większość krótkich sprężyn ). Trudno mówić o skutecznym zasięgu ;) całkowity wynosi około 20m. na muszce jest biała plamka, która nieco poprawia celowanie, ma się wrażenie że szczerbinka jest zamontowana odwrotnie ponieważ dwie "kropki" które miały być pomalowane są po drugiej stronie :D

Podsumowanie

Mimo licznych wad pistolet jest godny polecenia za cenę nie większą niz 100zł, Nabyłem go w roku 1999 w militaria.pl, obecnie gun leży w szafie ponieważ jest zepsuty ( poszła metalowa część, która trzyma sprężynę ), była to moja wina ponieważ załadowałem niechcący 8 kulek do lufy i wystrzeliłem :) ( w tym gunie nie ma blokady ). Efekt wystrzału był podobny do blowbacka ;) Gdyby nie to zdarzenie to gun by na pewno do dzisiaj służył.

Zalety:

- ciężar* - solidność - zwalniacz zamka - otwiera się komora nabojowa - pojemność magazynka - możliwość podłączenia tłumika

Wady:

- ciężar* - brak hop-up'u - brak trademark'ów - zbyt mocno dociążony tył pistoletu - mała moc - utrudnione rozbieranie pistoletu - "plastikowość"

Ocena wszystkich (2.33, głosów: 3)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
redhand 03.11.2005, h. 10:53 redhand
Był to mój pierwszy pistolet. Niepowiem że jest świetny bo nie jest. Ma trochę za małą, jak dla mnie, moc. Moja wresja posiadała Hop-Up, ale mam wrażenie że zbyt łatwo się on rozregulowuje ponieważ po pół roku zaczął skutecznie hamować kulki, które probowałem z niego wystrzelić. NIE POLECAM!
saper 17.12.2005, h. 19:00 saper
Element, który trzyma spręzynę jest żeliwny. Pistolet wypadł mi z ręki i ta częśc niestety pękła. Dwóch kumpli miało to samo uszkodzenie w swoich P8. Ciężko dostać tą część, nie mówiąc o jej wymianie. Sam pistolet, przynajmniej mój, miał dobry zasięg i naprawde byłem z niego zadowolony. Teraz zastanawiam się, czy sprzedac go na części, czy kombinowac ten element, który pękł. Uważam, ze to niezła giwera. Mój model nie cofał się po ostatnim wystrzale i miał blokade spustu.
Pietracha 19.12.2005, h. 23:12 Pietracha
Pitolet raczej dobry. Był mój pierwszy. Ma dużą masę. Wykonany z dobrego ABSu. Miła faktura rękojeści. Zaletą jest duży kabłąk spustu - można strzelać w grubszych rękawiczkach. Magazynek jest bardzo masywny - wręcz pancerny - upadek na ziemię nie robi na nim żadnego wrażenia. Niestety szkielet jest w jednym miejscu bardzo cienki (tam przy bolcu blokady zamka w tylnym położeniu) co spowodowało pęknięcie. Na szczęście nie powiększało się ono i nie wpływało na osiągi pistoletu. U mnie wystąpił również problem z komorą Hop Upu (ja mam wersję z HU) - popękały uszka, do których się mocuje bolec spustu co niestety sprawiło, że dalsze strzelanie jest niemożliwe. Do strzelania używałem kulek 0.12 g i takie są chyba najlepsze. Możliwe jest "regulowanie" HU - na górze komory jest malutki otworek tuż nad gumką HU - wystarczy tam coś wetnkąć a potem poskładać do koupy - niestety jest to zadanie dla cierpliwych gdyż trzeba za każdym razem składać i rozkładać replikę, żeby sprawdzić ustawienie. Zauważyłem również, że gwint w zespole kurkowym (tam gdzie się wkręca śrubę w gnieździe magazynka) ma tendencję do wyrabiania się. To tyle ode mnie. Gun dobry, w miarę trwały, gdyby nie pewne błędy konstrukcyjne (np.: zbyt cienki szkielet). Na początek może być.
baalp 01.01.2006, h. 12:23 baalp
w moim egzemplażu po upadku pękło body w okolicy bolca blokady zamka w tylnym położeniu. moim zdaniem wygląda dość podobnie do orginału. użytkuje go już 5 rok i gdyby nie mała moc i brak hop-up'u był by zajebisty.
redhand 29.01.2006, h. 00:50 redhand
Kolejną wadą tego guna jest tłok. Zbyt łatwo się on rozszczelnia co powoduje, że kulki nawet nie wylatują z lufy.
Kantek 06.04.2006, h. 02:29 Kantek
Kumpel ma ten pistolet, niestety uszkodził mu się element mocujący zespół lufy ale sobie z tym jakoś poradził, pozatym wytrzymał elegancko upadek na asfalt z niezapiętej kabury, jedynie się troche metalowe części zarysowały.
JakubZ 30.08.2007, h. 15:51 JakubZ
Ale bujdy miałem go 5 lat i do tej pory chodzi(jest to najlepszy pistolet w swojej cenie)
generalsimus 23.11.2007, h. 21:59 generalsimus
Pistolet jak na swoja cenę dość dobry. Ma małą moc, to fakt, ale jest wytrzymały-kilka upadków na asfalt. Dobry jako broń boczna, ale tylko na bardzo krótkie dystanse.
Kornik_66 13.01.2008, h. 21:11 Kornik_66
Dobry pistolet za małą cenę ;] Mam go od tygodnia, i po serii prób celności w piwnicy stwierdzam, że jego rzekoma niecelność to kompletna bujda ! (przynajmniej na dystansie ok 6 m) Chociaż mocą to rzeczywiście nie grzeszy...
loyle 16.03.2008, h. 20:26 loyle
dobry do póki nie złamie się hmmm.. nie pamietam ja księ to nazywa xD to czego używasz do odciągania do tyłu przed każdym strzałem.. broń była cąłkiem ok na 0,20 na jakieś 10, 15m... ale musiała być bezwietrzna pogoda...
metalman 17.03.2008, h. 15:52 metalman
Mam taki pistolet od 5 lat. Zasadniczo jest to replika pistoletu HK USP a nie P8. (zainteresowanych różnicą odsyłam do strony producenta $3.

Moja wersja posiada Hop Up, który wg. moich obserwacji najlepiej spisuje się przy kulkach 0.12. Jak napisał Pietraszka, istnieje możliwość dociśnięcia gumki poprzez wkręcenie czegoś w otwór w komorze HU. Ja jednak tego nie próbowałem.

Głowną wadą (dla mnie) jest to, że ciężarki są umieszczone w rękojeści i magazynku. Kabura z repliką przypięta do paska próbuje się przekręcić rękojeścią w dół co jest bardzo irytujące natomiast z kabury zamocowanej na szelkach (takiej, w której pistolet wkłada się z przodu a nie z góry) parę razy mi wypadł. Na szczęście nic się nie uszkodziło co świadczy o niezłej trwałości.

Drugą wadą są problemy z rozłożeniem a konkretnie ze zdjęciem zamka. Ponieważ jest on z dość cienkiego ABS'u boję się go zdejmować "na chama".

Jeśli chodzi o zalety to dotyczą one raczej oryginalnego USP, na którym ta replika jest wzorowana. Osłona spustu jest tak duża, że bez problemu można strzelać w grubych zimowych rękawicach. Zwalniacz zamka, zwalniacz magazynka oraz bezpiecznik znajdują się w bardzo wygodnych miejscach.

Z dostępem do części nie ma problemu. Większość można dostać w sklepie Tajgun.

Do pistoletu posiadam dodatkowo tłumik firmy HFC. Jest on wzorowany na tłumikach typu USSOCOM. Jest to bardziej gadżet poprawiający wygląd choć, o dziwo, przytłumia lekko dzwięk (a dokładniej: działa jak filtr dolnoprzepustowy...).

Samą replikę oceniam pozytywnie natomiast (nie wiem jak to ująć żeby było wiadomo o co mi chodzi) pistolety HK USP uważam za rewelacyjne, bardzo ergonomiczne i wygodne. Zastanawiam się nad kupnem "gaziaka" i będzie to na 99% replika HK USP (najprawdopodobniej z KSC).

Na koniec uwaga do autora recenzji: mnie do magazynka udało się wepchnąć tylko 15 kulek. Przy większej ilości istnieje ryzyko ich wypadnięcia przez otwór w dolnej części przodu magazynka, który, swoją drogą, pozwala na szybsze ładowanie...
"Drugą wadą są problemy z rozłożeniem a konkretnie ze zdjęciem zamka.
Ponieważ jest on z dość cienkiego ABS'u boję się go zdejmować "na
chama".
"


W tej replice nie jest możliwe zdjęcie zamka w taki sposób jak w ostrym odpowiedniku, jednak jest to możliwe. Należy wypchnąć pin będący osia zaczepu zamka a następnie wybić pin trzymający ciężarek w rękojeści. Po usunięciu ciężarka uzyskujesie dostep do śruby mocującej zespół kurkowy do szkieletu, po jej odkręceniu zamek schodzi razem z lufa i zespołem kurkowym.
Tomcat_76 09.03.2011, h. 09:38 Tomcat_76
"Zastanawiam się nad kupnem "gaziaka" i będzie to na 99% replika HK USP (najprawdopodobniej z KSC)."

Napisałem to trzy lata temu a od roku jestem szczęśliwym posiadaczem gazowej repliki... Sig Sauera P226 TM :-) A dawałem sobie tylko 1% ;-)
metalman 09.03.2011, h. 12:30 metalman
loyle 16.06.2008, h. 08:49 loyle
jak ktoś lubi (bądz lubiał ja kja =P) strzleać do celów gdy wiatru brak a one stoją na około 8m... super sprawa xD osobiście mi... poszłą "cała górna czesć" też jak blow back =P tylko że to raczej od zbyt szybkiego ładowania... jak ktoś chce się pobawić, hmm całkiem ok...
Kacper3D 27.01.2010, h. 14:24 Kacper3D
redhand bujda! nie polecasz ? no nie wiem. Mam go już pewien okres (wersja bez HU) jak na swoją cenę jest bardzo dobry ! Genialny dla początkującego. Dobrze wykonany,mocny wytrzymuje każdy upadek. Strzelam z kulek 0,23 trochę za ciężkie ale daje rade. Jedynie co to górna część broni jest innego koloru bo chyba z plastiku co trochę widać. Ja bardzo polecam dobry w miarę realny pistolet, a za taką cenę nic lepszego nie znajdziesz
"Jedynie co to górna część broni jest innego koloru bo chyba z plastiku co trochę widać."

I prawidłowo, że jest innego koloru. W oryginale szkielet wykonany jest z czarnego polimeru a zamek z oksydowanej stali, która raczej czarna nie jest. Różne kolory tworzyw do tego właśnie nawiązują. Bardziej denerwujący może być fakt, że tworzywo, z którego jest wykonany szkielet zbyt bardzo się błyszczy w porównaniu do polimeru z oryginalnego USP.
metalman 09.03.2011, h. 12:27 metalman
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 81481

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane