Daj cynk
Reklama

Testy

Desert Eagle

Pistolet, 19.10.2005, h. 14:25, dodał: Piok , autor: Piok
12

Dane repliki

Producent: KWC
Model:
(numer katalogowy)
ka-51h
Waga: 900g
Hop-up: Regulowany

Wykonanie:

Replika wykonana jest w większości z czarnego lekko lśniącego ABSu, który w miarę dobrze udaje metal, ale tylko do pewnej odległości, z bliska widać wyraźnie, że model wykonano z kompozytu. Po ujęciu pistoletu nie ma się wrażenia "plastikowości" budowy. Wywiera bardzo pozytywne wrażenie zarówno pod względem pewności i wygody chwytu jak i solidności wykonania. Zabawk posiada oznaczenia identyczne jak w oryginale po prawej stronie zamka widnieje napis " MAGNUM RESEARCH INC. MINNEAPOLIS MADE IN TAIWAN „ po lewej “DESERT EAGLE .50AE PISTOL ISRAEL MILITARY INDUSTRIES LTD. (I.M.I.)” Na prowadnicy zamka widoczny jest numer seryjny „ 90100912” a na okładzinach uchwytu widoczny jest charakterystyczny znak I.M.I. Jedynymi znakami producenta zabawki są: malutkie logo KWC między okładziną chwytu a zamkiem i wspomniany napis “Made in Taiwan" na zamku. Model ten posiada bardzo dużo części wykonanych z metalu, są to: obudowa magazynka, mechanizm kurkowy i spustowy wraz z ich obudowami, obudowa lufy właściwej, zwalniacz magazynka,guzik i dżwigienka rozkładania pistoletu, zwalniacz zamka. Tłok wykonany z metalu, co jest i zaletą i wadą, ponieważ jego duża masa powoduje wolniejsze rozprężanie się sprężyny i przez to mniejsze osiągi modelu, ja w swoim pistolecie wywierciłem sporą ilość otworów w tłoku, co wyczuwalnie zmniejszyło jego masę i wpłynęło pozytywnie na szybkość lotu kulek, niestety spowodowało to również podniesienie poziomu hałasu podczas wystrzału. Przeładowuje się bardzo łatwo i wygodnie mimo mocnej sprężyny głównej i aż dwóch sprężyn powrotnych, gdyż solidny i dużych rozmiarów zamek oraz skrzydełka bezpiecznika, dają bardzo wygodny chwyt dla dłoni. Zamek oczywiście, pozostaje w tylnej pozycji po wystrzeleniu ostatniej kulki.

Osiągi:

Zasięg skuteczny to około 30 metrów (cel wielkosci człowieka). Celność jest bardzo dobra, dzięki długiej 12 centymetrowej lufie. Według moich doświadczeń do tego pistoletu najlepiej nadają się dwa rodzaje amunicji: - Kulki 0.20 grama firmy KWC. Zasięg i prędkość postępowa kulki jest trochę większa, niestety tracona jest celność na ostatnim odcinku lotu. - Kulki 0.23 grama firmy Cybergun. Zasięg i prędkość nieco się zmniejszają, ale za to kulka do ostatnich metrów trzyma płaski tor lotu. Jedyną wadą tych kulek jest to, że od czasu do czasu powodują zacięcia broni, co nie zdarza się nigdy przy stosowaniu amunicji innych producentów. - Kulki Tokyo Marui niestety nie nadają się do tego modelu, gdyż hop-up wykonany jest ze specyficznej gumy, która po prostu “nie łapie” bardzo gładkich i śliskich kulek :( Można używać także tajgunowskich, najtańszych białych kulek ( tych po około 10 złotych za paczkę 500 sztuk), ale ze względu na ich niedokładność wykonania każdy strzał to praktycznie loteria i nie ma sensu strzelać do przeciwnika oddalonego o więcej niż 15metrów.

Wady:

- Bardzo głośny huk wystrzału - Kulki Tokyo Marui nie nadają się do tego pistoletu - W niskich temperaturach, hop-up i uszczelka w lufie sztywnieją, co powoduje spadek osiągów aż do zera - Tak samo zamek w niskiej temperaturze nie chce wracać samodzielnie do pozycji zamkniętej ( trzeba dopychać dłonią)

Zalety:

- Bardzo głośny huk wystrzału : -) - Zasięg - Celność - Wygląd - Niezawodność - Jakość wykonania - Regulowany hop-up - Duża ilość metalowych części - Duża pojemność magazynka ( w porównaniu do innych modeli sprężynowych KWC)

Podsumowanie:

Pistolet ten posiadam od ponad pół roku, wystrzeliłem z niego ładne parę tysięcy kulek i wiele już razem przeszliśmy. Nie zamieniłbym swojego „dizerta” na żaden inny pistolet sprężynowy. Praktycznie wszystko, co mogło się w nim zużyć i zepsuć już to zrobiło. Pękła tylna część zamka na szwie, co jednak nie wpłynęło w żadnym stopniu na ogólną wytrzymałość konstrukcji zamka gdyż pęknięcie ma długość niecałego centymetra i kończy się na otworze, w którym osadzona jest szczerbinka. Popękały również skrzydełka bezpiecznika na skutek zbyt mocnego dokręcenia przeze mnie ich śrub mocujących, po sklejeniu oba skrzydełka trzymają się jak nowe. Obie te usterki powstały z mojej winy. Poza lekkim starciu materiału na współpracujących częściach zamka i korpusu pistoletu, nie wykryłem praktycznie żadnego zużycia w pozostałych mechanizmach broni. Przy odpowiedniej dbałości i konserwacji, model powinien służyć przez długie lata.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
snajper-k 27.02.2006, h. 15:44 snajper-k
W desercie mojego kolegi zepsuł się cylinder poszukuje cylindra na sprzedaż..
Prosiłbym o jakiekolwiek info jak coś to na alkapone@op.pl z góry dziękuje.
Protoss 24.05.2006, h. 17:35 Protoss
Miałem tego DE przez pół roku, po czym go sprzedałem aby kupić elektryka. Replika bardzo dobra, kosztuje conieco ale naprawdę można być zadowolony, Desert jest duży, ciężki i fajny ;) Z celnością jest tak jak w artykule, przewiercenie tłoka jest dobrym pomysłem gdyż jest niestety metalowy.

Wystrzeliłem kilka tysięcy kulek CG 0.20, przy których Desert okazjonalnie się zacinał w przypadkach gdy przeładowalem go drugi raz (na kulkach dołączonych do repliki nie zacinał się, tylko po prostu po podwójnym przeładowaniu jedna z kulek wypadała). Poza tym nie miałem żadnych problemów z moim Desertem, a teraz wiernie służy koledze. Mimo dosyć wysokiej ceny jak na sprężynę polecam, robi wrażenie a i strzela rozsądnie.

Btw: nr seryjny na każdym egzemplarzu jest inny.
Placek 01.09.2006, h. 13:33 Placek
Z tego co tu czytam jest to bardzo dobra replika! Mam zamiar ją sobie kupić i nasuwami się pytanie czy ktoś wie gdzie można dokupić dodatkowe magazynki?
Fester 20.12.2006, h. 21:08 Fester
Mam pytanko: głowica tłoka jest metalowa tak? a nie pasowała by ta głowica:
$3
kri100 09.01.2007, h. 16:50 kri100
DE jest bardzo dobrą repliką, najlepsza jaką do tej pory miałem. Posiada regulowany h-u i rozbiera się go łatwo i realistycznie. Przeładowywanie jak na taka silną sprężynę jest wygodne a strzelanie przyjemne, dzięki dobremu wyważeniu. Polecam, mimo, że ostatnio trudniej go dostać.
Addirel 01.04.2007, h. 21:50 Addirel
Mam mojego Deserta już ok. 6 miesięcy. Jest ciągle w świetnym stanie. Jedyna wada jego jest iż gdy jest mrozik bardziej sie opłaca rzucać kulkami, niż nimi strzelać Polecam
kingolas 02.08.2008, h. 23:54 kingolas
Witam!
Mam tego guna już ponad rok, jest to jedna z lepszych jak nie najlepsza sprężyna dostępna na polskim rynku Airsoftowym, strzela fenomenalnie.. najlepiej 0,2g kulka leci prościutko przez dobre 35m jak nie więcej,nigdy nie miałem z tym gnatem problemów, nigdy mnie nie zawiódł a wiele przeszedł .. jeśli ktoś już się wprawił w strzelaniu z tego gnata to spokojnie może konkurować z jakimś laikiem z AEGiem.. wiem bo już tak miałem ;].
Pozdrawiam!
smily 07.04.2009, h. 14:38 smily
Gdzie można dostać tą broń? Chodzi mi o sklep internetowy.
Skejter 25.07.2009, h. 20:56 Skejter
Mam pytanie jak uszczelnic tłok w tym Dezercie? Mój mail firebike@poczta.fm.Za odpowiedz z góry dziekuje.
bwyt 25.11.2009, h. 22:18 bwyt
a ile on kosztuje?
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 25940

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane