Daj cynk
Reklama

Testy

Desert Eagle .50 AE

Pistolet, 21.07.2005, h. 15:54, dodał: Sharpek , autor: Wit
6

Desert Eagle .50 AE

Dane repliki

Producent: KWC
Model:
(numer katalogowy)
NO.KG-51H
Długość: 270 mm
Waga: 995 g
Hop-up: regulowany
Blowback: Tak
Pistolet, ze względu na swoje gabaryty, kontrowersyjny, zarówno w wydaniu "ostrym", jak i w wydaniu ASG.

Model wykonany w przeważającej mierze z tworzywa, co widać przy bliższych oględzinach. Metalowy jest jedynie kurek oraz zatrzask magazynka. Na lewej stronie zamka, wytłoczone napisy: DESERT EAGLE .50AE PISTOL. I poniżej: ISRAEL MILITARY INDUSTRIES LTD. (I,M.I). Na prawej stronie zamka widnieje napis: MAGNUM RESEARCH INC. MINNEAPOLIS MINN. I poniżej: MADE IN TAIWAN. Okładziny chwytu wykonane z tworzywa zmatowionego. Po obu stronach na okładzinach wytłoczone logo I.M.I. Zarówno napisy, jak i logo, w pełni odwzorowują oryginalny pierwowzór. Na szkielecie, nad okładziną chwytu po prawej stronie zamieszczono stylizowany symbol KWC.

Replika, tak samo jak oryginalny DE, działa w systemie pojedyńczego działania (tzw. single action). Oznacza to, że strzał można oddać tylko z napiętego kurka (brak samonapinania). Napięcie kurka następuje ręcznie, lub przez cofający się zamek.

Bezpiecznik skrzydełkowy, umieszczony po obu stronach, w tylnej części zamka. Odbezpieczenie sygnalizowane jest czerwoną plamką, umieszczoną pod skrzydełkami bezpiecznika. Zabezpieczenie powoduje brak możliwości ściągnięcia spustu, oraz blokuje zamek. Powoduje to, że nie można przypadkowo przeładować zabezpieczonego pistoletu podczas wsuwania do kabury (np.).

Hop-Up jest regulowany karbowanym pokrętłem, umieszczonym nad komorą.

W górnej części osłony lufy znajdują się wytłoczenia umożliwiające montaż dodatkowych urządzeń celowniczych. Standardowe przyrządy celownicze stałe.

Blow - Back cechuje znaczna siła i duży skok. Daje to odczucie "kopnięcia" przy wystrzale.

Magazynek dużych rozmiarów, jest wykonany z metalu. Jego ładowanie ułatwia dołączony do zestawu ładownik. Pistolet jest "gazożerny". Jedno ładowanie gazem wystarcza na 1 magazynek. Donośność skuteczna to ok. 20 m. Celność na dystansie 15 m zadowalająca ("test puszki").

W opisywanem egzemplarzu występuje tendencja "zapychania" pistoletu kulką, która nie jest precyzyjnie wprowadzana przez mechanizm do komory. Zdarza się to szczególnie przy szybkim strzelaniu.

Model nie jest odporny na niskie temperatury. Od 5 st. C w dół należy liczyć się ze zjawiskiem "syfonu" .

Rozmiary DE, oraz jego właściwości strzeleckie powodują, że jako jeden z nielicznych pistoletów może stanowić "broń główną".

Jako uzupełnienie, załączam opis zamieszczony przez Chemika na "starej" WMASG: "Jest to kolejny model gazowych replik broni typu blow back, z gazem ładowanym w spód magazynka. Jednak jest to szczególny model, ze względu na jego siłę (zalecam używac kompozytowych kulek 0,33 g). Wystrzelone kulki bez problemu przechodzą przez krzaki, co znacznie ułatwia walke. Pojemny magazynek (25 kulek) umożliwia dłuższą wymianę ognia, a długa lufa ułatwia celowanie oraz zwiększa zasięg broni. Model wykonany jest z dobrego jakościowo plastiku. Model ten posiada delikatny odrzut co daje namiastkę realizmu i poprawnie wpływa na samopoczucie podczas starcia :). Jego wadą jest cena oraz duże zużycie gazu jednak ze względu na jego zalety te wady mają marginalne znaczenie."

Ocena wszystkich (5.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
koster 27.02.2006, h. 10:50 koster
Bardzo fajna broń. Tylko trochę gazożerna:/ ale dokładasz Propan i już portfel się uśmiecha;)
Springfield 05.04.2006, h. 14:29 Springfield
Chciał bym się dowiedzieć ile kosztuje ten deserteagle,i też mam pytanie czy zamek cofa się czy nie?
bike123 24.05.2006, h. 21:44 bike123
zgadza sie tylko repliki DE nie schodza ponizej 300 wiec wydac ponad 300 poto by zabic propanem ;/ mija sie z celem
ramiel 27.07.2008, h. 17:47 ramiel
springfield , chyba jak pisze , że jest blow back to sie zamek cofa. czytaj dokladnie nastepnym razem
jason_m 30.04.2009, h. 21:31 jason_m
dla mnie ekstra giwera , pasująca idealnie do replik jak UZI lub AK74 ...
i jak każda replika z Blow-BACK , gazożerna ...
ale zadam pytanie : czy tutaj z repliką w zestawie poza kulkami jest inny dodatek typu : ładowarka kulek albo jakaś zatyczka lufy ??? jak coś odpowiedzi na PW ...
zito6 07.05.2011, h. 09:27 zito6
Małe sprostowanie broń krótka nie jest bronią ostrą. Broń ostra jest zasilana amunicją ostrą czyli nie jak w wypadku desert eagle kulistymi pociskami.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 86982

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane