Daj cynk
Reklama

Testy

Glock 17

Pistolet, 21.07.2005, h. 01:31, dodał: Sharpek , autor: Wit
10

Glock 17

Dane repliki

Producent: Omega - Tajwan
Model:
(numer katalogowy)
Glock 17
Długość: 193 mm
Waga: 630 g
Hop-up: stały
Blowback: Tak
W ostrej rodzinie "cudownych dziewiątek" Glock skutecznie konkuruje z Berettą, Sig Sauerem i innymi produktami. Podobnie rzecz się ma w kręgu ASG.

Opisywany model Glock'a 17 jest produktem tajwańskiej firmy Omega. Dystrybucją modelu prowadzi natomiast STTi, stąd często, mylnie, STTi podawane jest jako producent.

Masa modelu, identyczna jak oryginalnego pierwowzoru, została osiągnięta dzięki zastosowaniu w szerokim zakresie metalu do jego wytworzenia. Szkielet pistoletu wykonany jest z ABS, który w swej fakturze jest identyczny jak tworzywo, z jakiego wykonany jest szkielet oryginału. Zamek, przedni celownik, lufa oraz niektóre elementy wewnętrzne wykonane są z metalu. Powoduje to przyjemne uczucie metalicznego chłodu przy dotknięciu zamka, a po jakimś czasie nabywa on naturalnych otarć, co zwiększa w dużym stopniu realizm modelu.

Opisywany Glock, podobnie jak oryginał, działa tylko w systemie podwójnego działania (DAO). Oznacza to, że po wprowadzeniu naboju do komory poprzez ręczne przeładowanie, strzelanie następuje po ściąganiu spustu. Wpływa na to brak kurka zewnętrznego.

Wszelkie, tłoczone napisy zamieszczone na modelu są odwzorowaniem napisów zanieszczonych na oryginale. I tak: na lewej stronie zamka, z przodu jest stylizowane logo GLOCK i oznaczenie modelu (17). W 1/3 długości napis AUSTRIA, a nad spustem oznaczenie amunicji 9x19. Po prawej stronie zamka, pod oknem wyrzutnika łusek, znajduje się nr seryjny ( jako ciekawostkę można uznać, że oba posiadane przeze mnie egzemplarze oznaczone są różnymi numerami: HA 6973 i HA 9027). Na wysokości chwytu zamieszczone jest ponownie logo GLOCK, tym razem znacznie zmniejszone. Na szkielecie, nad okładziną po prawej stronie zamieszczony jest napis: GLOCK.INC.. SMYRNA.GA (w drugim egzemplarzu tylko INC..SMYRNA.GA), zaś w dolnej części okładziny z prawej strony chwytu napis: PAT. PENDING (w drugim egzempalrzu: PAT.NO. - 109016).

Okładziny chwytu są wykonane z gumowanego tworzywa i na stałe połączone z chwytem. Na okładzinie po lewej części chwytu, w jego dolnej części, wytłoczone jest logo GLOCK. Jedynym odstępstwem jest zamieszczenie na spodzie szkieletu, pod lufą, napisu: MADE IN TAIWAN.

Model nowszy (później nabyty), posiada jeszcze wytłoczenia w górnej części, na pokrywie okna wyrzutnika łusek. Są to: strzałka skierowana ku tyłowi pistoletu, łacińska "omega" i logo GLOCK.

Przedni i tylny grzbiet chwytu jest karbowany, podobnie jak wyprofilowana odpowiednio dla dwuręcznego strzelania, osłona spustu. Na spuście zamieszczony jest, identycznie jak w pierwowzorze, przycisk bezpiecznika. Działa on w taki sposób, że aby oddać strzał, należy uprzednio wcisnąć cały przycisk bezpiecznika. Zapobiega do przypadkowemu ściągnięciu spustu.

Przedni celownik, metalowy, jest opatrzony w białą, fosforyzującą plamkę, a tylny - szczerbina z tworzywa, w białą ramkę.

Magazynek wykonany jest z tworzywa. Jego pojemność to 15 kulek ułożonych naprzemiennie. Ładowanie magazynka jest ułatwione poprzez dodanie do kompletu ładownika. Ładowanie gazem jest nieco utrudnione, gdyż zawór gazowy jest umieszczony dość głęboko. Wymaga to zatem staranności i uwagi, a zatem wyklucza szybkie naładowanie podczas akcji. Wadą jest też konieczność mocnego osadzenia magazynka w chwycie. Zbyt lekkie spowodować może, że magazynek wypadnie. Występuje to w obu egzempalrzach, a zatem można założyć, że dotyczy modelu.

Model rozkłada się poprzez przesunięcie w dół zatrzasku umieszczonego nad spustem, a następnie przesunięciu zamka do tyłu, uniesieniu w górę i zdjęciu z lufy, przesuwając do przodu. Rozkładanie nie nastręcza żadnych problemów, podobnie jak ponowne składanie.

Analogicznie do jakości wykonania, Glock sprawia dużą przyjemność przy strzelaniu. Silny Blow - Back przyjemnie "kopie" przy strzale. Kulki lecą z zadowalającą mocą na odległość 25-30 m. Zadowalającą celność i moc (obiektem testowych strzałów była tradycyjnie puszka po złocistym napoju:)) osiąga się na dystansie 10-15 m. Jedno napełnienie gazem wystarcza na wystrzelenie 2 - 2,5 magazynka. W żadnym z posiadanych egzemplarzy nie wystąpił "efekt syfonu" nawet podczas strzelania w niskich temperaturach. Wadą przy strzelaniu jest konieczność "długiego" ściągania spustu, co jest skutkiem systemu DAO.

Ogólnie ujmując, Glock 17 produkcji Omega jest bardzo dobrym modelem. Zachowano przy jego wyprodukowaniu dużą wierność do oryginału. Idealny, dzięki swej niezawodności, jako broń boczna, a także bardzo skuteczny w działaniach CQB.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Dariusz 22.10.2006, h. 07:35 Dariusz
Fajny pistolecik ,ale gdzie go można kupić?
modd 01.11.2006, h. 09:28 modd
Właśnie gdzie można go dostać?
PATSMOL123 30.05.2007, h. 21:02 PATSMOL123
www.tajgun.pl
(ostatnio widzialem)
a wiadomo gdzie można zakupić sam magazynek do tego modelu?
tom_glock_17 13.02.2016, h. 14:45 tom_glock_17
uzi43 07.11.2007, h. 15:37 uzi43
wg mnie jest bardzo fajny do tego replika jednego z fajniejszych pistoletow... a wie ktos moze czy jest replika five-seven??
Cheatmaster 11.02.2008, h. 17:41 Cheatmaster
Jest, ale bardziej na ściane, niż na "pole walki"... Poszukaj na forum
szakal9992 13.10.2008, h. 19:22 szakal9992
mam Glocka do sprzeda Gazowego z dwoma magazynkami butla z gazem pełna 200kulek i do tego dodaje laser
wojtuskk 05.11.2008, h. 21:08 wojtuskk
za ile sprzedasz????
Doremu 09.05.2009, h. 12:14 Doremu
$3
five seven
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 84041

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane