Daj cynk
Reklama

Testy

Mauser M.7.65

Pistolet, 21.07.2005, h. 01:14, dodał: Sharpek , autor: Wezyr
5

Dane repliki

Producent: HFC
Długość: 210 mm
Waga: 240 g
Hop-up: brak
Jest to jeden z najtańszy modeli gazowych jakie są dostępne na naszym rynku. Najtańszy nie znaczy najgorszy. Jest niewielkich rozmiarów, bardzo przypomina SigSauer'a P-232. Nie posiada mechanizmu Blow Back, przez co jest bardziej ekonomiczny. Ma dużą siłę wyrzutu, co wcale nie przeszkadza w stosowaniu amunicji każdego typu z wyjątkiem kulek barwiących (pękają w lufie i brudzą mechanizm modelu).

Skrzydełkowy bezpiecznik umieszczony jest z lewej strony zamka w zasięgu kciuka. Wygodny chwyt z drewnopodobnego plastiku pozwala na pewne trzymanie broni nawet spoconą dłonią. Wgłębienie na suwadle biegnące wzdłuż lufy daje możliwość zamontowania na nim zwykłego rubinowego lasera.

Drażni natomiast mała pojemność magazynka (tylko 11 kulek). Małe gabaryty mają również pewną wadę, mianowicie ciężko jest celować po lufie. Przy strzelaniu do góry nogami (np. zjazdy na linie głową w dół) daje o sobie znać brak zaworka kontrolującego zużycie gazu. Z lufy idzie wielka chmura gazu i po wystrzelaniu jednego magazynka trzeba go ponownie nabijać.

Strzela dość głośno. Bezpiecznik zbyt lekko chodzi i czasami broń sama się zabezpiecza, a to jest niekiedy bardzo denerwujące, zwłaszcza gdy przeciwnik już ma Cię na muszce.

Bardzo twardy spust powodował, że po pierwszym strzelaniu na palcu pojawił się bolesny bąbel, który później pękł i konieczna była szybka reanimacja za pomocą plasterka.

Ogólnie rzecz biorąc: odpowiednia jakość za rozsądną cenę. Doskonale nadaje się jako broń boczna.

Koszernie Krwawy Rabin: "Broń krótka, waga idealna do rozmiarów. Nie marnuje dużo gazu. Uprzedzam jednak od razu: w przeciwieństwie do innych gaziaków (np. Beretta) nie nadaje się do ciągłej walki. Ci którzy chcą poszarżować niech lepiej go sobie odpuszczą. Nadaje się jednak do krótkich i bliskich (do ok. 7 metrów) starć typu: zasadzki, czy bronienie okopu. Największa wada: magazynek ma pojemność 11 kulek. Dlatego powinien zainteresować wytrawnych strzelców, którzy chcą mieć taniego gaziaka za rozsądną cenę."

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
soldat 14.06.2006, h. 00:20 soldat
Może mi ktoś powiedzieć jakie to ma osiągi. Chodzi mi o zasięg maksymalny itp. W opisie nic o tym nie ma.
_domino 19.08.2006, h. 17:39 _domino
Badziew straszny. Puszcza gaz, celnosc znikoma, kilka razy sie zacial. Odradzam!
Skibek 17.01.2007, h. 14:32 Skibek
Mój Mauser z kolei wyrzucał z początku po dwie kulki, które w locie odbijały się od siebie, wynikiem czego były "widełki", czyli jedna leciała metr w lewo, a druga w prawo. (rozrzut 2m na odległości 10m to chyba spory). Na szczęście już to naprawiłem. Sam pistolet był za lekki, więc wpakowałem mu ze 200g cyny w okłądki rękojeści. Teraz się go już czuje w ręku. Ogólnie nie poleciłbym tego sprzętu kumplowi z drużyny... Wystarczy, że ja go mam, a jak oba się zatną to co wtedy?
asg_gdansk 05.04.2010, h. 22:13 asg_gdansk
gun super
zalety:daleko strzela ok:30m kulki 0,23g gun-fire celny TANI energia 211 fps

wady:gazożerny magazynek 11kulek mały lekki o ulatnianiu gazu nie wspomne
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 23152

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane