Daj cynk
Reklama

Testy

Specna Arms SA-A01 z rodziny M4/M16

Karabin, 11.07.2014, h. 22:53, dodał: Regdorn , autor: wiciok
63

Testowana replika wydaje się odwzorowywać karabinek MK110 produkcji Primary Weapons Systems (PWS), jednakże nie jest to replika w ścisłym znaczeniu tego słowa - od oryginału różni ją kilka elementów. Testowany sprzęt jest jednym z licznych wariantów replik produktów z rodziny AR-15 oferowanych pod marką Specna Arms.Dane repliki

Producent: Specna Arms
Model:
(numer katalogowy)
SA-A01
Długość: 713 – 798 mm
Waga: 2675 g
Prędkość wylotowa: średnio ok. 414 fps (M120) / 324 fps (M90)
Bateria: NiMh 9,6 V 1100 mAh
Hop-up: tak, regulowany
Zalety:
estetyka wykonania ogółem na piątkę z minusem
świetne spasowanie korpusu i frontu
system Enter&Convert
indywidualny numer seryjny
bardzo dobrze spasowany gearbox
działająca atrapa przycisku zwalniania suwadła bardzo dobry stosunek jakości do ceny
Wady:
luzy na przyrządach celowniczych
brak oryginalnych oznaczeń
fatalnej jakości śruby łączące szkielet gearboxa
słabo działający system hop-up
W zestawie: Karabin, magazynek, akumulator dzielony stick NiMh 9,6 V 1100 mAh, prosta ładowarka, wycior, mała paczka kulek, smycz Specna Arms, instrukcja obsługi, dodatkowa sprężyna M90

TYTUŁEM WSTĘPU

Testowana replika wydaje się odwzorowywać karabinek MK110 produkcji Primary Weapons Systems (PWS), jednakże nie jest to replika w ścisłym znaczeniu tego słowa - od oryginału różni ją kilka elementów, jak chwyt pistoletowy, tłumik płomienia, czy inne, drobne szczegóły.

Replika jest dystrybuowana w Polsce pod marką Specna Arms.

 

Testowany sprzęt jest jednym z licznych wariantów replik produktów z rodziny AR-15 oferowanych pod marką Specna Arms. Do wyboru mamy około dwudziestu modeli, przy czym część z nich to repliki w malowaniu half-tan.

 


Cechą wyróżniającą repliki Specna Arms spośród wielu innych typowych emek jest obecność modyfikacji typowego szkieletu GB w wersji V.2 pozwalającej na zmianę sprężyny bez konieczności otwierania całego gearboxa, nazywanej przez producenta Enter&Convert.

Dodatkowa uwaga ode mnie przed rozpoczęciem testu – złożyło się tak, iż do dyspozycji mam dwa egzemplarze repliki, więc zwracając uwagę na niektóre charakterystyczne kwestie odniosę się też do drugiego egzemplarza.

 

OPAKOWANIE

Replika zapakowana jest w typowe kartonowe pudło ze zdejmowaną pokrywą, z dużą naklejką z logo producenta umieszczoną w centralnym miejscu.

 

Replika i dodatkowe akcesoria umieszczone są w styropianowej wytłoczce, która wydaje się zabezpieczać je w wystarczającym stopniu – wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu i nie wykazują tendencji do wypadania.

Wewnątrz, oprócz repliki znajdziemy: magazynek hi-cap, akumulator Ni-MH 9,6V 1100 mAh typu dzielony stick, prostą ładowarkę, małą paczkę kulek, wycior, instrukcję obsługi, oraz smycz z logiem Specna Arms. Do repliki powinna być także dołączona dodatkowa sprężyna typu M90 (otrzymałem ją osobno).

 


Instrukcja pokazuje typowe, elementarne czynności dotyczące obsługi replik typu AEG i nie wyróżnia ją nic szczególnego. Na okładce podziwiać możemy pozostałe repliki z rodziny.

 

PIERWSZE WRAŻENIE

 

Replika na pierwszy rzut oka sprawia zdecydowanie dobre wrażenie. Jest wykonana bardzo estetycznie, a także dobrze wyważona. Składanie się z nią do strzału to czysta przyjemność. Spasowanie części jest bardzo dobre, jedynymi elementami mającymi lekkie luzy są rozkładane przyrządy celownicze, oraz kolba (jest to jednak typowe dla replik a nawet ich ostrych odpowiedników).

 

Replika jest wyposażona w funkcjonujący zatrzask atrapy suwadła (bolt-catch), co stanowi dodatkową zaletę zwiększającą fun factor z zabawy repliką. Oczywiście nie wpływa on w żaden sposób na działanie repliki, w końcu to zwykły AEG, a nie replika typu PTW.


Testowana replika poza typowymi elementami plastikowymi (chwyt, kolba) wykonana jest w większości ze stopu cynku i aluminium, z drobnymi elementami stalowymi (typu śrubki, piny, sprężynki, atrapa suwadła) – czyli nie różni się w tej kwestii od zdecydowanej większości replik podobnej klasy obecnych na rynku.


WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

 


SA-A01 jest repliką typu full metal. Większość elementów jest odlana ze stopu cynku i aluminium. Nieliczne stalowe elementy zewnętrzne to: piny, śrubki, sprężynki, ucho zawieszenia, pokrętło regulacyjne celownika, blaszka-atrapa suwadła, pierścień dociskający prowadnicę kolby, a także śrubka od regulacji kolby. Drobne elementy stalowe są oksydowane, niestety powłoka jest nierównomierna i niskiej jakości, szczególnie widać to na elemencie regulacyjnym kolby, oraz pinach łączących korpus (identycznie w obu egzemplarzach). Powłoka na małych pinach w korpusie jest natomiast nałożona poprawnie, ma natomiast odcień wpadający w lekki fiolet.

 

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire


Elementy ze stopu Zn-Al pomalowane są matową, czarną farbą, wg, dystrybutora malowanie powstało metodą proszkową. Farba nie wykazuje tendencji do samoistnego ścierania się i sprawia bardzo pozytywne, wręcz pancerne wrażenie. Malowanie jest bardzo estetyczne i równomierne. Jest to jedna z największych zalet testowanej repliki.

 

Tłumik płomienia jest wykonany bardzo estetycznie i z dbałością o szczegóły. Do wykonania nie można się w żaden sposób przyczepić. Nakręcany jest na standardowy 14mm gwint lewoskrętny na końcu lufy. Nie jest zabezpieczony żadną śrubką kontrującą, jednak na końcu gwintu pod podkładką znajdziemy gumowy o-ring, który powinien zabezpieczać tłumik przed samoczynnym odkręceniem.

 

Lufa zewnętrzna jest pomalowana srebrną farbą o chropowatej fakturze. Niestety wygląda w mojej opinii dość tandetnie, przynosząc na skojarzenia farbę tzw. srebrzankę. Farba nie jest zbyt wytrzymała, mimo jednokrotnego tylko odkręcenia, już była wytarta na gwincie pod tłumikiem płomienia.


Zespół szyn montażowych na froncie repliki sprawia bardzo dobre wrażenie.

 

Jest pomalowany w taki sam sposób, jak korpus i pozostałe znalowe elementy. Szyny są numerowane. W środku znajduje się błyszcząca, srebrna atrapa rury gazowej. Front sprawia wrażenie pancernego, w obu testowanych replikach nie ma dosłownie żadnego, najmniejszego luzu.

 

Niestety okazało się, iż w jednej z testowanych replik front jest lekko przekoszony w stosunku do korpusu. W replice airsoftowej ma to na szczęście jednak wyłącznie znaczenie estetyczne. Nie jest to wina niedokładnego wykonania, lecz poskręcania – podczas składania repliki bez problemu udało się wszystko wyprostować. W drugim egzemplarzu występują minimalne wgniecenia na grzbiecie szyny.

 

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - korpus (body)Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - korpus (body)

Korpus repliki wydaje się być wykonany bardzo dobrze i estetycznie, widać jednak, iż jest odlewem. Pomiędzy górną, a dolną częścią jest co prawda widoczna niewielka szczelina, jednakże nie powoduje ona żadnych luzów. Spasowanie obu połówek nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, nie można wyczuć najmniejszych luzów. Malowanie nie budzi żadnych zastrzeżeń.

 

Piny skręcane z łbem imbusowym, wykonane są ze stali i oksydowane (łeb malowany), powłokę szerzej opisałem już wcześniej.

 

Po dokładnym przyglądnięciu się możemy zauważyć drobne nierówności od wewnętrznej strony wlotu gniazda magazynka, a także nieco większe z przodu, na zewnątrz wspomnianego gniazda (dotyczy obu testowanych egzemplarzy). Są to bez wątpienia niedoróbki, jednakże trzeba przyznać, iż nie są widoczne na pierwszy rzut oka i nie powinny przeszkadzać zdecydowanej większości użytkowników.

 


Przyrządy celownicze typu flip-up, umieszczone na szynie montażowej, demontowalne. Do wyboru przezierniki o dwóch średnicach. Wykonane z metalu z drobnymi elementami stalowymi. W pełni regulowane.

 

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - przyrządy celownicze

Niestety, w obu egzemplarzach wykazują duże luzy zarówno w pozycji złożonej, jak i rozłożonej. W jednym egzemplarzu krzywo założony element blokujący na szynie (jest nagwintowany nieosiowo).

 

Osłona przeciwpyłowa (dust cover) wykonana jest ze znalu. Jedynie trzymająca ją ośka, sprężynka, oraz zabezpieczający ośkę pierścień segera są ze stali.

W jednej z testowanych replik zatrzask nie został pomalowany, widoczny jest „naturalny”, szary kolor znalu.


Atrapa suwadła wykonana jest z blachy stalowej, niestety w jednym z testowanych egzemplarzy widać wyraźnie zaciek z farby, którą została pomalowana.

Replika wyposażona jest w działający mechanizm zwalniania atrapy suwadła. Po przeładowaniu repliki blaszka zasłaniająca regulację systemu hop-up zatrzymuje się w tylnym położeniu, z którego może być zwolniona poprzez naciśnięcie zwalniacza zaczepu suwadła (bolt-catch). Zwalniacz znalowy, pomalowany, z widocznym luzem, co typowe dla replik. Niestety powtórne „przeładowanie” repliki nie zwalnia atrapy suwadła, możliwe jest to do wykonania tylko z użyciem zwalniacza.

 

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - rączka przeładowania

Rączka przeładowania metalowa, estetyczna, brak zastrzeżeń.

Przycisk zwalniacza magazynka jest wykonany ze znalu i przykręcony śrubką. Zatrzask magazynka również wykonany jest ze znalu.

 

Przełącznik trybu ognia wykonany jest ze znalu. Siła potrzebna do jego obrócenia jest optymalna, działa on z zauważalnym „klikiem”.

 

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - dopychacz

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - dopychacz

Atrapa dopychacza zamka wykonana jest ze znalu. Wciska się lekko, na końcu powodując zauważalne kliknięcie. W jednym z testowanych egzemplarzy dopychacz po wciśnięciu czasem zacina się i trzeba go odciągać ręcznie, a także trochę widoczne jest nierównomierne malowanie.

 

Język spustowy jest wykonany ze znalu i pomalowany. Osłona spustu znalowa. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.

Ucho zawieszenia jest wykonane ze stali i pomalowane w identyczny sposób, jak reszta repliki. Brak zastrzeżeń jakichkolwiek co do jakości wykonania.

Pierścień dociskający prowadnicę kolby wykonany jest ze stali, a pomalowany w typowy dla testowanej repliki sposób. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń co do estetyki wykonania.

 

Chwyt pistoletowy to model typowy dla replik z rodziny AR-15, wykonany z czarnego, gładkiego, aczkolwiek matowego tworzywa. Sprawia pozytywne wrażenie.

 

Widoczne lekkie nadlewki oraz linia łącząca połówki odlewu.

 

Stopka chwytu metalowa, żeberkowana, pomalowana czarną, błyszczącą farbą.

 

Prowadnica kolby metalowa, sześciopozycyjna.

 

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - kolbaKarabinek M4 Specna Arms Gunfire - kolba

Kolba typu SF, wykonana z matowego tworzywa o teksturowanej fakturze.

 

Tworzywo dobrej jakości, nie trzeszczy, nie wygina się.

 

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - kolba

Na pierwszy rzut oka w miarę estetyczna, po przyglądnięciu się widoczne liczne nadlewki i linie łączące połówki odlewu.

 

Stopka gumowa, zdejmowana, wykonana estetycznie.

 

Pod stopką dodatkowa zaślepka kryjąca miejsce na akumulator typu dzielony stick, oraz końcówkę okablowania z bezpiecznikiem i wtyczką typu mała Tamiya.

 

Z przodu kolby również obecne wyjmowane zaślepki zasłaniające baterię. Luz kolby, typowy zresztą dla replik, jak również ich palnych odpowiedników w jednym egzemplarzu niewielki, w drugim natomiast dość spory i irytujący.

 

Karabinek M4 Specna Arms Gunfire - kolba

Nakrętka blokująca śrubkę regulacyjną stalowa, zabezpieczona kontrującą śrubką ampułową, oksydowana. Oksyda niskiej jakości (w obu egzemplarzach).


OZNACZENIA

 


Replika posiada malowane srebrną farbą oznaczenia – napis MARINE ENV. M-4, logo USMC, oznaczenie kalibru palnego odpowiednika, oraz indywidualny numer seryjny (w przypadku testowanych replik jest to: S 016402, oraz S 016367). Ponadto na prawej stronie korpusu znajduje się napis SPECNA ARMS INDUSTRIES. Szkoda, że oznaczenia te nie są bite/grawerowane, oraz nijak się mają do rzeczywistości.

 

Oznaczenia selektora ognia również są namalowane srebrną farbą. Szyny montażowe są numerowane, oznaczone są również przyrządy celownicze – w tych przypadkach mamy do czynienia z napisami wykonanymi białą farbą.

 

Na prawej stronie korpusu znajdziemy naklejkę ostrzegającą przed poważnymi niebezpieczeństwami wynikającymi z zabaw repliką airsoftową...

 

ZASILANIE

W komplecie z repliką otrzymujemy akumulator Ni-MH 9,6V 1100 mAh w formie dzielonego sticka. Wtyk typu mała Tamiya. Miejsce na niego przewidziane jest w kolbie typu SF. Zmierzona za pomocą ładowarki mikroprocesorowej Imax B6 pojemność akumulatora nie odbiega od normy.

W kolbie, w przeciwieństwie do np. produktu firmy CYMA, nie mieści się akumulator Li-Po Turnigy Nano-Tech 7,4V 2000mAh 15-30C.

 

MAGAZYNEK

Magazynek typu hi-cap o standardowej pojemności 300 kulek.

 

Skorupa wykonana ze stali. Pomalowany nietypową, charakterystyczną metaliczną farbą, niestety szybko ulega ona wytarciu. Magazynek ma typowy dla replik z rodziny AR-15 lekki luz w gnieździe, aczkolwiek nie jest on denerwujący Magazynek bezproblemowo podaje kulki.

 

W replice przetestowano również działanie następujących magazynków:

- Real-cap MAGPRO, szary, plastik, 25 kulek – podaje
- Low-cap Boyi(?)/Azteko.pl, szary, metal, 65 kulek – podaje
- Low-cap Boyi, czarny, metal, 65 kulek – podaje
- Mid-cap Boyi, czarny, metal, 120 kulek – podaje

 

ROZKŁADANIE REPLIKI


Replikę zaczynamy rozkładać od wykręcenia ampułkowej śrubki zabezpieczającej przedni pin, który następnie wyjmujemy, po czym rozsuwamy obydwie połówki korpusu w sposób typowy dla replik z jednoczęściową komorą hop-up.

Aby zdjąć front i odkręcić lufę zewnętrzną, musimy najpierw zdemontować wszystkie szyny. Z przodu są przykręcone śrubami ampułowymi, z tyłu (oprócz górnej, wsuwanej) trzymane są przez nietypowe, charakterystyczne śruby. Odkręciłem je za pomocą szczypiec do pierścieni segera. Po odkręceniu szyn i zsunięciu górnej zdejmujemy atrapę bloku gazowego i wyjmujemy pręt pełniący funkcję repliki rury gazowej. Lufę zewnętrzną możemy zdjąć odkręcając charakterystyczny pierścień przy korpusie. Nie jest on przykręcony przesadnie mocno, jednak demontaż może być problematyczny, jeśli nie posiadamy odpowiedniego klucza/szczypiec i nie chcemy zbytnio zmasakrować repliki.

 

Do wyjęcia gearboxa z repliki musimy najpierw zdjąć prowadnicę kolby, odkręcamy więc znajdującą się wewnątrz śrubę, następnie zwyczajnie wysuwamy prowadnicę.

Po odkręceniu prowadnicy kolby wyciągamy tylny i wybijamy środkowy pin. Odkręcamy chwyt pistoletowy, wyciągamy także zwalniacz zamka po uprzednim wybiciu trzymającej go ośki - wtedy możemy wysunąć GB z dolnego korpusu.

 

BUDOWA WEWNĘTRZNA

 

1. Gearbox

 

Gearbox to wersja V.2, w której zmieniono tylną ściankę. W miejscu, gdzie w typowym szkielecie od wewnątrz opiera się prowadnica sprężyny, w replikach Specna Arms z systemem Enter&Convert mamy otwór, w którym umieszczamy i blokujemy poprzez przekręcenie specjalną prowadnicę sprężyny. Potrzebny jest do tego duży śrubokręt płaski.

 

Poza tym, szkielet jest standardowy i zawsze możemy zmienić go na każdy inny typowy V.2, oczywiście tracąc wtedy profity wynikające z obecności systemu Enter&Convert, czyli możliwość wymiany sprężyny bez otwierania całego gearboxa. Do szkieletu mamy też przykręcony element służący do blokowania zamka w tylnym położeniu, jest on jednak demontowalny i przypomina rozwiązanie stosowane w replikach innych producentów.

 

Na spodniej części gearboxa znajdziemy naklejkę z literami QD.

 

Śruby, którymi skręcony jest gearbox są przystosowane do odkręcania za pomocą kluczy typu Torx. Niestety, śruby ściskające listwę u góry GB są wykonane z bardzo miękkiego materiału i wyrabiają się podczas odkręcania…

 

Szkielet gearboxa jest sprawia bardzo dobre wrażenie, jest wykonany bardzo precyzyjnie i dokładnie spasowany – wszystkie elementy pewnie siedzą na swoich miejscach, absolutnie żaden nie wypada.

 

Z przodu szkieletu wzmocnienia, wydają się być nieco grubsze, niż te stosowane standardowo. Rogi okna cylindra nie są zaokrąglone.

 

Tłok plastikowy z metalowym ostatnim zębem, identyczny jak w innych chińskich replikach.

 

Głowica tłoka plastikowa, wentylowana, z 6 otworami, łożyskowana.

 

Cylinder standardowy, mosiężny, typu 2.

 

Głowica cylindra plastikowa z metalową prowadnicą dyszy (brak luzów). Wygląda typowo, uszczelniana jest jednym o-ringiem.

 

Dysza plastikowa, nieuszczelniona, aczkolwiek jest spasowana dosyć ciasno.

 

Popychacz dyszy plastikowy, standardowy.

 

Kostka stykowa plastikowa, standardowa. Ciasno spasowana w szkielecie.

 

Blokada spustu standardowa, plastikowa.

 

Zatrzask przeciwpowrotny stalowy, standardowy, bez żadnych oznaczeń.


Zębatki stalowe, bez żadnych oznaczeń.

 

Nie wyróżniają się niczym szczególnym – ani pozytywnie, ani negatywnie.

 

Brak opóźniacza popychacza. Zębatka silnikowa ma 4 zęby przeciwpowrotne.

 

Łożyska kulkowe 8mm. Nie mają luzów. Pewnie osadzone w szkielecie GB, nie wypadają, nie kręcą się w gniazdach.

 

Płytka selektora plastikowa, standardowa.

 

Sprężyna – M120 - o regularnym skoku zwojów, M90 – o nieregularnym. Brak szlifów. Krótsza niż typowe sprężyny, głośno brzęczy przy strzelaniu (bardziej dotyczy to sprężyny M120).

 

Prowadnica sprężyny – niestandardowa (główna część systemu Enter&Convert), stalowa, niełożyskowana. Blokowana jest w wycięciach szkieletu poprzez przekręcenie.


Silnik bez żadnych oznaczeń, wygląda identycznie jak te stosowane standardowo w innych chińskich replikach.

 

Biegun dodatni, zaznaczony czerwonym mazakiem. Magnesy nie wyglądają na neodymowe.

 

Zębatka typu D.

 

Okablowanie w grubej przeźroczystej izolacji. Wtyk mini Tamiya. Sztywne, o dosyć małym przekroju, mimo tego, nie stwierdziłem jednak ich przegrzewania się.

 

Przewody na części długości umieszczone są w koszulce termokurczliwej, niestety ma ona tendencję do przecierania i strzępienia się w miejscu, gdzie kable przechodzą do środka prowadnicy kolby (zaobserwowane w obu replikach).

 

Gearbox jest dosyć oszczędnie nasmarowany smarem wyglądającym na litowy lub silikonowy. Układ pneumatyczny jest szczelny (efekt tzw. strzykawki), z wyjątkiem dyszy, która nie jest uszczelniona przepuszcza powietrze, choć w małym stopniu. Podkładkowanie niestety pozostawia wiele do życzenia.

 

2. Lufa wewnętrzna i komora HU

 

Komora hop-up tradycyjna – jednoczęściowa. Wykonana z metalu. Pokrętła mają spore luzy.

Dystanser silikonowy, średniej twardości, długość 4mm, średnica 2,5mm.

 

Gumka HU czarnego koloru, nie jest silikonowa. Wydaje się być twardsza niż gumki stosowane w innych replikach. Kołnierz dość gruby. Wypustka podkręcająca o dość niestandardowym kształcie.

 

Lufa wewnętrzna wykonana z mosiądzu, o zmierzonej długości 285mm.


STRZELANIE

Kultura pracy jest przeciętna, słychać pracę zębatek, oraz bardzo wyraźny, metaliczny i ostry dźwięk sprężyny.

Osiągi repliki niestety plasują się na przeciętnym poziomie z powodu dobrego spasowania i szczelności GB, lecz bardzo słabo pracującego systemu hop-up. Mimo wysokiej temperatury otoczenia, gumka HU wydaje się rozgrzewać podczas strzelania – pierwsze ok. 3 kulki są podkręcane słabo i w losowych kierunkach, dopiero potem sytuacja się stabilizuje. Nawet wtedy osiągi jednak są dalekie od ideału, pomimo, iż początkowo większość kulek leci prawie jak po sznurku, zdarzają się jednak takie, które uciekają całkowicie na boki. Zjawisko to nasila się wraz z podkręcaniem systemu HU. Kulki, które w początkowej fazie lotu lecą poprawnie, nie są niestety podkręcane w poprawny sposób, dzieje się to bardzo chaotycznie.
Wszystko to skutkuje niestety słabymi wynikami na tarczy.

 

TESTY

 

1. Pomiar fps i energii

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na kulkach 0.2 g marki PJ Premium.
Chronograf produkcji pana Radeckiego.

Karabinek M4 Specna Arma Gunfire - pomiar fps

 

2. Pomiar szybkostrzelności (ROF)


Szybkostrzelność repliki SA-A01 zmierzono na czterech różnych akumulatorach:

a) Akumulator z zestawu: Specna Arms NiMh 9,6 V 1100mAh – 13 k/s
b) Akumulator dołączany do replik JG: Shuang Ba Ni-MH 8,4V 1100mAh – 11 k/s
c) Akumulator Li-Po Turnigy Nano-Tech 7,4V 2000mAh 15-30C – 12 k/s
d) Akumulator Li-Po Turnigy Nano-Tech 11,1V 1800mAh 20-40C – 18 k/s

 

3. Test celności i skupienia na dystansach 30 m oraz 40 m

Podczas testów strzeleckich używano akumulatora dołączonego do repliki i kulek 0,25g marki G&G.

Test przeprowadzono używając tarczy wielkości kartki formatu A3. Strzelano ogniem pojedynczym, seriami po 10 kulek, regulując system HU w zależności od odległości.

Na dystansie 20 m, w pierwszej serii uzyskano 10/10 trafień w cel A3, 9/10 strzałów mieściło się w obrębie umieszczonego centralnie pola wielkości kartki formatu A4. W drugiej serii uzyskano 9/10 trafień, 9/9 mieściło się w obrębie pola A4.

Na dystansie 30 m, w pierwszej serii uzyskano 5/10 trafień w cel wielkości formatu A3. W drugiej serii również otrzymano 5/10 trafień.
Słabe wyniki na tarczy są wynikiem źle działającego systemu hop-up. Konieczna wydaje się być jak najszybsza wymiana gumki hop-up.

 

4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny repliki, przy którym większość strzałów nadal trafia w tarczę A3 lub jej bezpośrednie sąsiedztwo, odpowiadające ludzkiej sylwetce, wynosi 40m.

Zasięg maksymalny repliki, czyli donośność, wynosi 50m, na tym dystansie jest jeszcze możliwe trafienie serią celu zbliżonego wielkością do człowieka.

 

PODSUMOWANIE

Replika SA-A01 produkcji Specna Arms już od pierwszego kontaktu pozytywnie zadziwia jakością wykonania. Dokładniejsze oględziny pozwalają co prawda na zauważenie dość licznych, choć drobnych niedoróbek, jednakże nie wpływają one w jakiś znaczący sposób na ocenę i odbiór całości. Replika wykonana jest na wysokim standardzie biorąc pod uwagę kraj pochodzenia (Chiny), słynący raczej z produktów pośledniej jakości. Gearbox nie zachwyca może jakością zastosowanych części, prezentując się raczej typowo wśród replik tzw. II klasy, jednak sam szkielet gearboxa, bądź co bądź, jednak najdroższy i najbardziej skomplikowany element wyróżnia się tutaj poziomem spasowania. Sporym plusem repliki jest zastosowany system Enter&Convert, eliminujący konieczność rozkładania gearboxa w celu wymiany sprężyny. Największą wadą repliki jest słabo działający system hop-up, wymiana gumki powinna więc być pierwszą rzeczą, jaką dokona potencjalny nabywca.

 

Zalety:

- estetyka wykonania ogółem na piątkę z minusem
- świetne spasowanie korpusu i frontu
- system Enter&Convert
- indywidualny numer seryjny
- bardzo dobrze spasowany gearbox
- działająca atrapa przycisku zwalniania suwadła
- dobra szczelność układu pneumatycznego
- bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Wady:

- luzy na przyrządach celowniczych
- brak oryginalnych oznaczeń
- fatalnej jakości śruby łączące szkielet gearboxa
- słabo działający system hop-up


Całkowicie subiektywna opinia autora

Uważam, iż emka produkcji Specna Arms plasuje się w ścisłej czołówce replik II klasy. Masakruje repliki pokroju Boyi i AGM spasowaniem, szczelnością i jakością bebechów. Wygrywa z A&K/PJ częściami wewnętrznymi. Stojąca na podobnej półce cenowej CYMA w mojej opinii przegrywa ze Specną pod względem wyglądu zewnętrznego i spasowania, wygrywając pod względem osiągów w stocku, choć jest to akurat kwestia bardzo łatwa do poprawienia na korzyść Specny (w zasadzie zmiana gumki powinna załatwić sprawę). W spasowaniu z pewnością dorównuje replikom A&K/PJ, a pewnie i je przewyższa, choć ciężko to stwierdzić bez dokładnego bezpośredniego porównania. Możliwość zmiany sprężyny bez otwierania gearboxa jest atutem, którego nie oferuje żaden konkurent w tej klasie replik. Replika wydaje się mieć dobry potencjał tuningowy. Biorąc pod uwagę obecne ceny podzespołów, zakup Specny i jej upgrade uważam za świetną drogę do stworzenia efektywnej i efektownej emki, o ile tylko nie jesteśmy perfekcjonistami. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, zakup repliki Specny uważam za opłacalny.

 

Replikę do testu dostarczył sklep Gunfire.pl

 

Testy WMASG.pl - Gunfire.pl

Ocena wszystkich (4.24, głosów: 17)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
eMBeKa93 12.07.2014, h. 09:47 eMBeKa93
Gunfire powinno już doliczyć te kilkanaście złotych do ceny ale niech zmienią na starcie gumkę na coś lepszego bo to co daje producent to jakaś porażka! nawet przy maksymalnym podkręceniu w 4 egzemplarzach z którymi miałem do czynienia kulki dalej opadały :P
Mam specne i miałem dokładnie ten sam problem - ta stockowa gumka to jakaś tragedia
Wymieniłem niedawno na tą g&g i jest już super :3
Melite1337 12.07.2014, h. 12:20 Melite1337
Tak samo dostałem Specne , strzeliłem 3 razy i od razu poszedłem wymienić gumkę .
Pietrucha_ 13.07.2014, h. 00:58 Pietrucha_
U mnie nie wystarczyła sama zmiana gumki... poszła komora HU
SIERRA DELTA 03.04.2015, h. 10:21 SIERRA DELTA
Garnek 12.07.2014, h. 10:38 Garnek
Ku uściśleniu w modelach ze standardowym tłumikiem płomienia-bolec blokujący jest!Recka celująca!
MIROSLAV 12.07.2014, h. 10:39 MIROSLAV
No i w końcu ruszyliście z testami oby tak dalej ;)
Za parę dni będzie Skorpion EVO od ASG i sprężyny Tornado, kilka innych testów też jest w drodze.
wiciok 12.07.2014, h. 11:47 wiciok
Emcet 12.07.2014, h. 12:21 Emcet
suharex 12.07.2014, h. 10:42 suharex
W SA-B01 jest to samo. HU jakby nie było :D
Dokładnie!
SIERRA DELTA 03.04.2015, h. 10:22 SIERRA DELTA
ravkill 12.07.2014, h. 10:48 ravkill
Podsumowując - standardowa chińska replika, ze sporą dawką marketingu, shitowym gearboxem, różniącym się tylko dziurą na wymianę spreżyny (w dół). W przypadku zmiany sprężyny, na mocniejszą, i tak trzeba wszystko wymienić, a na końcu szkielet gearboxa... (mogę się mylić, pękać może szybciej...). W dodatku, to cudo chińskich rączek, sprzedawane jest w cenie, o 130 zł tańszej, niż KWA CQR.... Wybór jest oczywisty... (+ bateria i ładowarka....).


Przepraszam, różnica w marży dystryucyjnej, jest ogromna.. oczywiście na korzyść SPECNY, i to tłumaczy obecność kontenera Specny i problemy z dostepnościa KWA...
Ten gówniany gearbox ciągnie m150, silnik KWA by się przy tym zesrał i spłonął. Plastikowe KWA... Niby ZnAl nie jest cudem, ale lepsze to niż plastik. Idzmy dalej. W KWA często pojawia się problem ze szczelnością w cylindrze, kolejne $$$ do dorzucenia. W Specnie również, wiec tu bilans wychodzi na 0. Mówimy o najuboższym modelu. Gdyby ktoś chciał coś bardziej wymyślnego to cena KWA wypierdacza kosmicznie do góry, Specna max o 100zł. Także pozdrawiam maniaków 1 klasy, którzy odczuwają coraz większy ból dupy, bo chińczyki gonią znane marki w zawrotnym tępie, nadal oferując niskie ceny.
Emcet 12.07.2014, h. 11:30 Emcet
Widać że Kolega ravkill nie bardzo miał okazje grzebać w tych replikach co nie przeszkadza się wypowiadać. Stockowy Gearbox w jednej ze Specn będących w moim posiadaniu znosi od dłuższego czasu M150 (~550fps) przy modufikacji obejmującej tylko elementy pneumatyczne... czekam aż coś się stanie i jak na razie po >4000 strzałów gearbox sie nie poddaje. Specjalnie nie założyłem M-Blocka bo jestem ciekaw ile szkielet wytrzyma. W moim otoczeniu działają Specny w podobnej konfiguracji a nawet silniejszej. Stockowe modele po wymianie gumki i lufy (koszt od 130zł) potrafią wprawić w kompleks posiadaczy "markowych" replik.Co do ceny to podstawowy model to wydatek ~600zł. Porównanie do KWA jest mocno chybione bo pierwszy model CQR jest o 50% droższy (~900zł). Co do obecności na rynku Specn i KWA to nie trzeba być chyba geniuszem aby zauważyć że bardziej opłacalne jest sprowadzanie produktu na który będziemy mieli większy zbyt, lepszą marże i wyłączność.Moim zdaniem pojawienie się eMek SA namieszało na rynku podobnie jak kiedyś zrobiły to repliki m4 KWA. Cena i przepaść w jakości jaka oddziela je od konkurencji - kiedyś to samo dotyczyło KWA kontra np. G&P.PS. Pisze to jako były posiadacz replik chyba niemal każdego producenta wliczając w to PTW Systemy.
Yeneth 12.07.2014, h. 11:33 Yeneth
Obi-Wan 12.07.2014, h. 11:42 Obi-Wan
O, mam dokładnie ten sam model :3
relativy 12.07.2014, h. 13:56 relativy
Miałem okazję bawić się tą repliką i powiem szczerze, są one mocno przereklamowane, recenzja ta to potwierdza. Wewnętrzne bebechy są co najwyżej średnie. Tłok po 5k praktycznie do wymiany, smar był wszędzie tylko nie tam gdzie powinien, podkładkowanie praktycznie nie istnieje, aż strach z tego strzelać na stocku. Widzę, że do recenzji wysłali jakąś specjalną wersję, bo kabelki to były zwykłe aluminiowe druty, do tego zimne luty na kostce stykowej, porażka.
Wymiana gumki też wiele nie pomaga, dopiero wymiana całej komory przynosi zadowalające efekty. Możliwość wymiany springa, to jakiś chiński chłyt maketingowy, bo wyciągnięcie GB z body w wsadzenie spowrotem wymaga mnóstwa czasu. Do tego delta ring się trzyma do puki się go nie odkręci, potem poleciał gwint i body do wymiany, poza tym znal, znal everywhere.
Za 150zł więcej mamy M4 CQR od KWA, które w prawdzie ma plastikowy lower, ale jest pod każdym względem lepsza od SA
"zadowoleni" posiadacze Specny tego nie zrozumieją. Przynajmniej do czasu, kiedy tego KWA nie kupią. Za to karzą posiadacza KWA kupować specne, bo ona taka "zayebista". Niestety, jakoś nie dam się namówić.
ravkill 12.07.2014, h. 14:20 ravkill
Specna wymaga pewnego doinwestowania na starcie (kable, gumka, może precka) ale poza tym to całkiem niezła replika w dobrej cenie. W pakiecie jest działająca (!) bateria NiMh, skąłdane przyrzady celownicze w niektórych wersjach, sprężyna do CQB.
Mając porównanie do G&P czy PTW oceniam ją pozytywnie, oczywiście pamiętając że to chinol tzw kategorii II.
kugelblitz 12.07.2014, h. 16:45 kugelblitz
HellMaker666 12.07.2014, h. 13:59 HellMaker666
Zachwyty zachwytami. Super, chińska emka i taka zajebista! A teraz proszę, zdjęcia GB SA po wystrzeleniu paczki kuleczek G&G:
https://drive.google.com/folderview?id=0B3yf2FY3WEteMjFVSi1YUXJsTkE&usp=sharing
Chybiony argument drogi kolego bo sporo zależy od tego jak była użytkowana. Oczywiście daleko wewnętrznemu mechanizmowi do jakosci wykonania producentów z wyższej półki ale widziałem bebechy replik G&P, KWA itp. w gorszym stanie po połowie tego przebiegu a firmy te mają wyższy poziom kontroli jakości. Istnieje także ryzyko trafienia na gorzej złożony model i w przypadku replik "MiC" jest ono większe ale to nadal różnica ceny.
Zresztą każda marka ma swoje problemy i nawet przytaczane wcześniej KWA też cierpi z powodu kilku swoich niedoskonałości - jak każda replika wliczając w to takie "zabawki" jak PTW.
Rozumiem że wypowiadający się wyżej koledzy wyposażyli by najchętniej wszystkich w M4 CQR od KWA ale przypomnę że nadal podstawowy model "full metal" tego producenta nie kosztuje 600zł (jak SA-B01) a niestety prawie 900zł i to za wersje z polimerową połowa korpusu (KWA CQR Mod. 1).
Dlatego drodzy koledzy porównujmy repliki SA do CYMY, BOYI i innych z tej samej półki cenowej bo tylko wtedy ma to sens.
Yeneth 12.07.2014, h. 14:47 Yeneth
Yeneth, nie zgodzę się. Jak replika ma być użytkowana? naciskasz spust i strzelasz.
W moim egzemplażu wyglądało to podobnie, ale cylinder był cały.
Oczywiście, każda replika ma swoje wady i zalety, nawet G&P czy KWA, nie mniej przy różnicy w cenie 150zł bardziej opłaca się to dołożyć i kupić KWA, które jest po prostu lepsze, choć też swoje wady ma. No i chyba lepszy ten plastik w KWA, niż znal specny, która po 4 miesiącach pękła w pół. (delta ring się zeszlifował) Tak naprawdę tuning specny skończy się tym, że z repliki zostanął stockowe, chyba tylko łożyska.
relativy 12.07.2014, h. 16:59 relativy
relativy od sposobu użytkowania wiele zależy. Otwierałem GB stockowego G&P które po 2k kulek całkowicie się posypało (zębatki, tłok), widziałem sławne KWA w którym opiłki metalu można było łopatką wybierać. Jak wspominałem wady fabryczne mogą dotkną każdą replikę i oczywiście przy droższych modelach jest na to mniejsza szansa ale pozostaje kwestia ceny.
Przez moje ręce przeszło sporo modeli SA (konfigurowanych pod znajomych) a trzy zostały w arsenale i jak na razie jest to najlepszy stosunek ceny do jakości jaki spotkałem. Cenowo KWA Mod. 1 plasuje się w granicy ~900zł (i podobnie jak w replikach SA cierpi na wadę systemu HU) dlatego właśnie twierdzę że nie jest konkurencyjna. Różnica cenowa chwilami sięga nawet 400zł na podstawowym modelu (gdzie KWA nadal ma lower receiver z polimeru) a dla modeli z bardziej fantazyjnymi frontami RIS dochodzi ona do ponad 700zł. Gdzie tu konkurencja?
Yeneth 12.07.2014, h. 18:34 Yeneth
Chińczyk jak to chińczyk, typowy gb. Dlatego więc, pierwsze co robi się po zakupie specny, to otwiera gb, czyści wszystko i nakłada nowe smary (odpowiednie, nie olejek silikonowy na zębatki). Nowe kable, tłok shs za 3 dychy, zieloną g&g. nowe oringi gdzie trzeba, trochę teflonu w odpowiednie miejsca, opcjonalnie powiedzmy polprecka KWA z komisu za 40 dyszki i to moze naprawde fajnie strzelać :)
Erkiii 14.07.2014, h. 17:28 Erkiii
OFF 12.07.2014, h. 15:18 OFF
Oby zrobili w końcu replikę HK 416 :D
Said 12.07.2014, h. 18:44 Said
Ból dupy posiadaczy drogich emek czas start. Miałem sporo markowych replik. Sory ale specna przy nich to ferrari. Idę do lasu i wale ze specy na 60 metrów w czasie gdy kwa i gg nie dolatuja do mnie nawet lobem. Sory ale taka prawda. Ps. niedawno pozbyłem się glocka KWA - colt WE strzela o wiele lepiej. ;))))))))
Kup KJW to będziesz rzygał tęczą :D.
Fishbonee 12.07.2014, h. 22:29 Fishbonee
Garnek 12.07.2014, h. 19:07 Garnek
Zakładając , że kupi się jakiś podstawowy model ze zniżką teamową na gunfire -600zł+100 komora KA+30 guma systemy+25zł spring shs+15 dysza shs za ca 800 zł mamy replikę znacznie lepiej strzelającą niż każda markowa stockowa replika-czego chcieć więcej? :-)
U mnie, team kupował tuningowane KWa w gunfire, po 880-930 zł, w zależności od zakresu tuningu. Pozbywając się 2óch mid capów, za 100 zł, mieli KWA, w cenie specny, skoro już się tak tymi zniżkami chwalisz.... Ja się pozbyłem 2 tuningowanych i używanych KWA, po tysiąc z kawałkiem. Nie wiem, kto zrobił lepszy deal, ja czy kupujący, bo teraz w takczynym, za takie tunomgowame KWA, z jednym magiem, jeden z modów tego forum (z mojego teamu) zapłacił 1,4 K... A w gunfire specny straszą...
ravkill 13.07.2014, h. 00:11 ravkill
Pewności, że to zagra, raz.
A dwa, że za darmo nikt tego nie zrobi, chyba, że robisz sam.
poldeck 13.07.2014, h. 02:07 poldeck
Garnek 12.07.2014, h. 19:26 Garnek
Z tego co słyszałem to w większości półplastikowych KWA korpus przy pinie pęka-wole znal specny...
No tak, bo przecież znal specny na którym gwint delta ringu przestaje istnieć po paru odkręceniach jest przecież taki wspaniały.
Winiacz 12.07.2014, h. 22:31 Winiacz
Nie mam delta ringów, nie mam luzów, jestem szczęśliwym człowiekiem :)
Emcet 12.07.2014, h. 22:43 Emcet
hmm, ja też dużo słyszałem.. pozostańmy przy faktach... Fakty pznasz, jak bedziesz tą specnę sprzedawał. Realna wartość, Cię zaskoczy, chyba nie dożyje i w częćiach pójdzie..
ravkill 13.07.2014, h. 00:13 ravkill
hmm, ja też dużo słyszałem.. pozostańmy przy faktach...
ravkill 13.07.2014, h. 00:13 ravkill
poldeck 13.07.2014, h. 00:24 poldeck
Zespół styków:http://asgshop.pl/sklep/pics/16633.jpg Kostka stykowa:http://asgshop.pl/sklep/pics/pz-10.jpg Nauczyć się! Zapamiętać! Nie szerzyć błędnej terminologii, którą nawet niektóre sklepy wprowadziły na swoich stronach.
Ok, paniałem.
wiciok 13.07.2014, h. 08:27 wiciok
Hahahaa! Ależ jak najbardziej poprawne nazewnictwo. O ile poprawnie występuje zamiennie zespół styków i kostka stykowa to już nazwana przez ciebie kostka stykowa to po prostu łącznik kostki stykowej. Do tego linkujesz do sklepu, który koła zębate nazywa zębatkami. W kwestii terminologii nie jest to najlepszy przykład.
luglo 14.07.2014, h. 21:02 luglo
poldeck 13.07.2014, h. 00:54 poldeck
ŁGARSTWA tu widzę!
Jakim cudem specna ze swymi plastikowymi głowicami ma wygrać pod względem części wewnętrznych z emkami PeJota, która mają w standardzie zestaw cylindra "pół Bore-Up" z metalową głowicą cylindra, stożkową głowicą tłoka i na dokładeczkę silnik neodymowy?
NO JAK SIĘ PYTAM?

Wygrywa z A&K/PJ częściami wewnętrznymi.
I jeszcze PeJoty mają łożyskowaną prowadnicę, czego tu nie widzę.
Ta replika nie ma wewnętrznie NICZEGO lepszego poza tym, że ma standardową komorą HU, którą i tak pasuje w chińszczyźnie wymienić na choćby CA za 35 pln...
poldeck 13.07.2014, h. 01:01 poldeck
Aż zdjęcie wrzucę.
Jakim cudem bebechy specny mają wygrać z TYM?Tak, to jest GB PeJota.

Nie jestem fanatykiem PeJotów czy coś w ten deseń, choć akurat ich LR-300 uważam za świetną zabawkę ALE chociaż trzymajmy się faktów. Teraz nagle będzie szał na repliki Specny, które żadnym cudem nie są a za pół roku, rok, będzie o tym cichutko...
poldeck 13.07.2014, h. 01:21 poldeck
Zarzucanie komuś łgarstwa w akapicie dotyczącym prywatnej, osobistej i całkowicie subiektywnej opinii, co wyraźne zaznaczono, jest niepoważne.

Dla mnie ważniejszy od pseudo-BU jest szkielet GB, który uważam, za o wiele lepszy niż w PJ. Dalej łożyska 8mm kulki vs 6mm ślizgi (chyba, że coś się zmieniło).
Kable są lepsze w Specnie.

Specna w stoku naciąga M150 na lipolu 7,4, a M170 bez problemu na 11,1. Chyba nie jest to aż taki zły GB?

W PJ które miałem w rękach nie było silnika neodymowego.

To prawda, że łożyskowanie prowadnicy przemawia za PJ.


Jakie są fakty, widać dokładnie na zdjęciach i każdy może, a nawet powinien wyciągnąć samodzielnie odpowiednie wnioski. Nikogo nie przymuszam do swoich.
wiciok 13.07.2014, h. 08:51 wiciok
Komora HU w Specnie nie jest standardowa ;) Widzę że wiesz o czym się wypowiadasz Poldeck. Specnowa jest nieco krótsza.
Emcet 13.07.2014, h. 11:04 Emcet
Garnek 13.07.2014, h. 07:23 Garnek
Kolego Ravkill z replikami KWA miałem do czynienia zanim zacząłeś bawić się w ASG.Moja KWA to było jedno z pierwszych KWA , które Poldeck miał w łapach (pozdrawiam -Rengi) i już więcej KWA nie kupię, a wiesz dlaczego ?Bo przez DWA lata w Polsce,Eiropie i Azji nie można było kupić niestandardowej komory hop up do niej.Fakt teraz można , ale ciekawe na jak długo...Także ciekaw jestem jak udało by Ci sprzedać to Twoje KWA z pękniętą komorą.Co do pękającego plastikowego body w KWA widziałem jedno ,które pękło na swojej drugiej strzelance:-).
Winiacz mam swoją Specne od trzech miesięcy i jeszcze Delta ringu nie ściągałem i nawet nie zamierzam -bo kupiłem wersję ,która mi się podoba i nie mam takiej potrzeby.
Osobiście jestem ze swojej SA bardzo zadowolony-całkiem fajny szkielet żeby nauczyć się grzebać we flakach.
Doinwestowałem 200zł i mam teraz 450 fps na m120(ze skokami max 1 fps) , bardzo wysoką kulturę pracy i zasięg około 70m.
Porównując ją do dziesiątek replik jakie miałem (w 90% markowych), oceniam ją bardzo wysoko...
Garnek 13.07.2014, h. 07:37 Garnek
white_pl 13.07.2014, h. 07:47 white_pl
"Masakruje repliki pokroju Boyi i AGM spasowaniem, szczelnością i jakością bebechów. Wygrywa z A&K/PJ częściami wewnętrznymi."
Masakruje repliki
MA SA KRU JE....SERIO !?!
No rzetelny test to to nie jest.....albo autor nie widział GB producentów ,których wymienia....albo...no właśnie.
Niestety trzeba włączyć myślenie - obejrzeć zdjęcia i wyciągnąć samemu wnioski z tego co się widzi.
Autor wyraźnie napisał, że ten dodatkowy punkt treści to całkowicie subiektywna opinia osobista, więc nie rozumiem w czym problem?
Jest recka; każdy ma rozum i sam może sobie wyrobić dowolną opinię.
Promant 13.07.2014, h. 13:28 Promant
wiciok 13.07.2014, h. 08:54 wiciok
@white_pl
Widział, i taka jest jego opinia (może rzeczywiście zbyt zhiperbolizowana), z którą nikt nie karze nikomu się zgadzać.I masz rację, po to jest cały opis GB, żeby samemu wyciągnąć wnioski.
@ wiciok.
Wiem, własnie ,że Ty wiesz. Dlatego nie rozumiem tego zachwytu :/ Do tego punktu mi się podobalo. Jest ok - napisałeś ,że jest ok. Są nadlewy - napisałeś ,że są nadlewy.
Obstawiam ,ze wiesz też jak te repliki wyglądają po krótkim przebiegu...
kto ma łeb na karku - wyciągnie swoje wnioski. Ale niestety początkujący przeczyta opis i co z niego wywnioskuje ? Że ktoś super, pro elo replikę sprzedaje za "pół-darmo" ,a wiemy ,że tak nie jest...ech.
...dobra...nie pisze nic więcej, bo nie chcę mieć konta usuniętego.
white_pl 13.07.2014, h. 14:49 white_pl
No jak wyglądają? Tak się składa że mam dwie u siebie. Dodatkowo kilka u znajomych. Więc czekam na informację od osoby która nie ma tej repliki, o tym jak wygląda środek po krótkim przebiegu.
Emcet 13.07.2014, h. 15:52 Emcet
Zachwytu girboxem nie było, jeśli tak to zabrzmiało, to przyznaję, źle się wysłowiłem.

Cóż, nauczka na przyszłość, żeby opisywać same suche fakty.
wiciok 13.07.2014, h. 16:24 wiciok
Promant 13.07.2014, h. 13:27 Promant
Ja piernicze, za każdym razem to samo. Zamiast rozważać plusy i minusy danej repliki na bazie recenzji i doświadczeń; zaczyna się słowna przepychanka o wyższości dżemu nad ketchupem. Naprawdę nie można bez tych ciągłych przepychanek między właścicielami chińczyków i KWA, czy innych markowych?

Niektóre komentarze są naprawdę wartościowe, ale w tym potoku głupot trudno się to czyta.
I dziwne, ze nigdy nie miałem bólu dupy ani z powodu markowych, ani chińczyków, a wśród kilkudziesięciu AEGów jakie użytkowałem prywatnie - było ich pół na pół.
Natomiast co do cen; w przypadku zwykłych, najbardziej popularnych modeli - róznica od dawna zaczyna się zacierać, a w przypadku replik rzadkich - ceny chinoli często biją po kieszeni.
Dlatego takie dyskusje są bezsensowne.
Śliwa 14.07.2014, h. 18:21 Śliwa
Oj tam, szał szałem, u mnie po wymianie tłoczka i głowicy + zębateczek i kabli, oraz oczywiście gumki z dystanserem repliczka bangla cudownie :)
Ciągnie bezproblemowo M130, u kumpla w środku została wsadzona SP140 guardera i też bangla :)

U mnie do prowadnicy kolby weszło Turnigy Nano 7,4 2000mAh (stick)
lukesob 15.07.2014, h. 02:58 lukesob
Prosta sprawa. Jak ktoś ma $ to kupi KWA i odsprzeda w podobnej cenie. Wystarczy niewielki tuning żeby sięgnąć granic zasięgu kulki. Jak ktoś nie ma $ to kupi specne wymagającą dużego tuningu, wyda na to więcej i sprzeda dużo poniżej wartości. Jednym słowem lepiej mieć więcej $ niż mniej. Warto kupić czopy przeciwbólowe aby szybko zadziałały tam gdzie powinny. ASG to droga zabawa i każda myszka będzie chwalić swój ogonek :D
No w końcu ktoś to jakoś sensownie i ładnie podsumował...! Ale ja i tak zostanę przy moim stalowym kałaszku od LCT, a reszta niech się kłóci, który szajsmetal lepszy :)
Maciejox 15.07.2014, h. 22:24 Maciejox
koho 18.07.2014, h. 14:38 koho
Nigdy nie łapałem co jest takiego atrakcyjnego w "indywidualnym numerze seryjnym" na replikach, których korpusy nie odwzorowują żadnej konkretnej wersji palnej...
Jak komuś ukradną, to będzie co podawać na policji :-P
wiciok 18.07.2014, h. 18:20 wiciok
Valor92 11.08.2014, h. 13:01 Valor92
Ja posiadam G02 i jestem zadowolony. I mam pytanie do posiadaczy "klasycznych" wersji eMek.
Jak można wyjąć podstawę muszki, bo zamiast pinów, to jest coś w rodzaju "zwiniętej" blaszki?
Czosnek1 15.08.2014, h. 13:07 Czosnek1
Te zwinięte blaszki to też piny :)
patroniasty 08.09.2014, h. 14:28 patroniasty
Ale czad , mam specnę M4 i jest lepsza od jakichkolwiek waszym zdaniem droższych marek , tylko dlatego że niczym się nie różni od tych droższych tylko ceną , SPECNA RZĄDZI i nie piszcie głupot że jest do dupy tylko dlatego że przepłaciliście za swoje repliki dwukrotnie , a też macie chińskie produkcje , robione przez chińskie rączki tylko się nie nazywają Specna
vmax-r 10.09.2014, h. 23:32 vmax-r
Mam M4A1 RIS CQB SA-B02 - To mój wstęp w to hobby.

Seryjna lufa, gumka hopup to jakaś porażka... sieje jak chce (strzelam na 30-40m).
Zmieniłem lufę na guardera 6.02 (30mm) oraz dałem gumkę czerwoną madbulla.
Ta ostatnia cholera miała wadę fabryczną i na samym końcu podkręcała tor lotu kulki w prawo - normalnie można zdjąć przeciwnika za węgłem :-)))
apexis 21.11.2014, h. 09:00 apexis
znowu się zakochałem
KonradMK 13.12.2014, h. 05:35 KonradMK
Mam i Specnę i KWA tylko że moje KWA nie jest plastikowe, chyba słabo znacie produkty tej firmy bo tylko wersja CQR ma plastikową połówkę receivera. Wsadziłem do Specny silnik z KWA, dałem porządną sprężynę M90 i 350 fps jest do tego z zawrotnym rpsem. Polecam do CQB.

A, i jak wam pęknie kołnierz górnego receivera w Specnie tak jak mi to już nie będziecie mówić że to taka sama klasa jak KWA itd ;)
deaerio 01.01.2015, h. 16:35 deaerio
Byłem posiadaczem B03, jako mojej pierwszej repliki przez...1,5 m-ca i sprzedałem to to coś w cholere. Na początku się podnieciłem jak to ładnie wygląda itd. Poczytałem o znalu, do tego obserwowałem działanie HU w SA B03 - masakra. Teraz jestem posiadaczem KA. Body metalowe, które jest z prawdziwego metalu i prezentuje naprawdę jwysoką jakosc wykonania i jmega komora HU. Na stocku zawstydza specnuchy stuningowane pod milion fps i niewiadomo jakie springi.

Dla mnie stwierdzenie że sa to idealny stosunek jakości do ceny jest absurdalny. SA są jak na to co prezentują za drogie. średnio 750 zł za replikę?? Wole dołożyć 200 - 250 i mieć coś markowego, w zupełnie mi wystarczającego na moje potrzeby
parkur132 05.11.2016, h. 20:31 parkur132
Za to ja mam odrębne zdanie na temat tego karabinu. Mianowicie zakupiłem ten karabin i wizualnie jak i jakościowo jest naprawdę zarąbiście wykonany jednak gdy przechodzimy do strzelania dzieje się coś śmiesznego. Gdy postrzelam chwile na ogniu pojedynczym karabin wydaje z siebie dwa krótkie sygnały " bip bip " i przestaje strzelać. Jak odłączę baterię i podłączę z powrotem to strzela normalnie do momentu magicznych dwóch dźwięków. Co może być przyczyną tego zjawiska.. ?
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 187392

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane