Daj cynk
Reklama

Testy

H&K MP5 A5

Pistolet Maszynowy, 17.07.2005, h. 15:51, dodał: Sharpek , autor: Regdorn
9

H&K MP5 A5

Dane repliki

Producent: ICS
Długość: 490/656 mm
Waga: 2070 g
Prędkość wylotowa: 290FPS
Bateria: 600 mAh
Hop-up: regulowany
Wykonanie:
Model jest wykonany w całości z metalu (całe body - v2.0) co po chwili użytkowania daje bardzo ładny efekt - model zaczyna się przecierać na krawędziach oraz na co bardziej wystających elementach. Nadaje mu to wyglądu bardzo realistycznego i naprawdę cieszy to oko. Po dwumiesięcznym okresie użytkowania na modelu widać piękne ślady niejednego stoczonego boju. Jeśli chodzi o wykończenie i detale są one na wysokim poziomie. Elementy kompokozytowe to głównie przedni chwyt, rękojeść oraz stopka kolby. Zamek jest metalowy i ruchomy jednak w modelu tym nie ma systemu Blow Back. Ot taki bajer. Podczas ruszania nim czy "zrzucania/zwalniania" wydaje bardzo przyjemny dźwięk. Niestety nie radzę zbyt często tego robić gdyż może się ułamać (materiał nie jest zbyt wytrzymały - a szkoda).

Niezbyt fortunne rozwiązania to:
Sposób zakładania baterii. Chwilkę trzeba się z tym pomęczyć ale jak już się nabierze wprawy nie ma z tym problemu. Mocowanie bezpiecznika trybu ognia. Osadzony jest na bardzo małym odcinku trzpienia (ok 4mm) i zabezpieczony przed spadaniem poprzez dokręcenie/dociśnięcie równie krótką śrubką. Niestety bardzo łatwo się obluzowuje i ułatwia to zgubienie tego elementu. Rozwiązaniem problemu jest osadzenie zarówno bezpiecznika jak i śrubki dociskającej na kleju do gwintu (np. firmy Bizon) - po długim okresie strzelania nie zauważyłem żadnego luzu i MAM tą część nadal.

Balistyka:
Model strzela dobrze na ok 45-50m (kulki 0.25g) zachowując długo zadowalającą skuteczność. Skupienie jest bardzo dobre chociaż spada przy opcji ognia ciągłego. Szybkostrzelność choć niższa niż np. w modelach Tokyo Marui dla mnie jest zadowalająca - jakby nie było chodzi o celne strzelanie w czym model ten jest bardzo dobry a nie o "sianie"... Hop-Up w jaki model ten jest wyposażony reguluje sie bardzo łatwo (wg niektórych zbyt łatwo - wg mnie optymalnie) poprzez zewnętrzną wajchę dostępną tuż nad lewą ręka strzelca praworęcznego, z lewej strony u góry. Wbrew opini niektórych Hop-Up ten nie rozregulowuje się od wstrząsów spowodowanych strzelaniem.

Kupując ten model towarzyszyły mi liczne obawy spowodowane dosyć ostrymi przestrogami od znajomego, który był nieszczęśliwym posiadaczem podobnego modelu tej samej firmy. Na szczęście zostały one rozwiane po wielomiesięcznym bezproblemowym eksploatowaniu tegoż modelu. Znam wielu zadowolnych jak i niezadowolonych użytkowników tych modeli (v2.0). Możliwe, że niektóre osoby zbyt dużo oczekują od zabawek jakimi są modele ASG.

Co mnie drażni w modelu to jedyny dostępny magazynek ICS jakim jest Hi-Cap (na szczęście pasuja tzw. Low-Capy Tokyo Marui) oraz mała bateria (600mAh) jaką można załadować do modelu ze składaną kolbą. Na szczęście ICS produkuje system RAS do MP5 zapewniający możliwość włożenia większej baterii (2000 mAh).

Model rozbiera się bardzo łatwo i szybko. Niestety małe trudności pojawiają się kiedy chcemy model spowrotem złożyć. Nie ma tam zbyt wiele miejsca na kabelki, które lubią nam przeszkadzać jak tylko potrafią ;). Są one wykonane ze znacznie sztywniejszych materiałów niż jest to w przypadku modeli Tokyo Marui. Po chwili jednak nabiera się wprawy i nie ma z tym już większego problemu. Warto tutaj wspomnieć, że części wewnętrzne są w pełni kompatybilne z częściami Tokyo Marui.

Model polecam jednak z pewnym zastrzeżeniem. Modele ICS wyglądają realistycznie i ładniej od np. modeli Tokyo Marui. Pomimo iż ICS stara się podnosić poziom ich wykonania, to jednak Tokyo Marui cieszą się znacznie mniejszą zawodnością w trakcie eksploatacji.

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
clown 22.11.2005, h. 20:50 clown
gdzie mozna to dostac
PoPeK 08.02.2006, h. 20:02 PoPeK
wg. mnie seria mp5 firmy ICS to dobra inwestycja. Ja co do swojego modelu nie mam zadnych ale...jedyny feler jesli chodzi o mp5-tki z ICS to wlasnie wejscie magazynkowe (magi innej firmy maja tendencje do wypadania), jest na to latwy sposob - tasma izolacyjna :)
Jak dla mnie ICS sa na PLUS
Freman17 20.08.2006, h. 22:49 Freman17
mam pytanie gdzie można kupić do niego stałą kolbe?? w przystępnej cenie??
Daglasss 19.08.2008, h. 08:44 Daglasss
Po ile to chodzi ???
dzanas 03.01.2009, h. 23:28 dzanas
www.madonion.eu polski dystrybutor replik ICS-a a cena przystępna
adamo007 09.06.2009, h. 18:01 adamo007
on ma daleki zasięg ale szybko się kończy magazynek
adamo007 09.06.2009, h. 18:02 adamo007
na tanich militariach:)
ADI1992 20.01.2010, h. 09:05 ADI1992
giwerka jeste zarąbista bo sam mam taka i mp5 navy obładowana w szynach tylko z latarką taktyczna bo to ma byc bron lekka a nie jakis bajer
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 90363

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane