Daj cynk
Reklama

Testy

Rockets Platinum Series

Amunicja, 26.09.2013, h. 11:31, dodał: LogaN
22

Od pewnego czasu na polskim rynku dostępna jest nowa seria kulek Rockets o wadze 0,28g i 0,3g. Redakcja WMASG.pl postanowiła przetestować nowe kulki o nazwie Platinum Series.TYTUŁEM WSTĘPU

Historia kulek sprzedawanych pod marką Gunfire ma już na karku ładnych kilka lat. W tym czasie kulki ewoluowały, podobnie jak opinie o nich. Wraz z kolejnymi seriami, niektóre cechy kulek Gunfire były poprawiane, inne nie, czasami pojawiały się też nieprzewidziane wcześniej problemy z ich użytkowaniem. Swoją przygodę z kulkami Gunfire rozpocząłem, jeśli dobrze pamiętam, na przełomie lat 2007/2008.


1.JPG

Jak wiadomo, odpowiednio dobrany ciężar, a także jakość używanej amunicji Airsoftowej mają olbrzymie znaczenie dla parametrów używanych przez nas replik. Nieodpowiednio dobrana amunicja będzie powodem wielu frustracji, które prędzej czy później spotkają gracza na Airsoftowym polu walki.

Kiedy rozpoczynałem swoją przygodę z kulkami oznaczanymi jeszcze jako Gunfire, miały one opinie ekonomicznej amunicji do "rozpylaczy". Sprawdzały się dobrze wyłącznie w replikach wyposażonych w standardową lufę - używanie kulek w lufach precyzyjnych dawało tragiczne rezultaty. Poprawę miała przynieść nowa seria kulek, oznaczona jako GFC Ammo. Jakość wykonania podniosła się, polepszyły się także właściwości balistyczne. Zaczął jednak nasilać się problem związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem kulek w magazynkach o dwurzędowym ułożeniu kulek (mid-cap). Kulki miały tendencję do blokowania się i w efekcie uniemożliwiały użytkowanie takich magazynków. Sytuacja miała się zmienić wraz z wprowadzeniem kulek autonomicznej serii, wypuszczanych pod marką "Rockets". Jakość wykonania tych kulek na pierwszy rzut oka była wyższa niż GFC Ammo, jednak i te kulki nie uniknęły problemów we współpracy z magazynkami typu mid-cap. Rockets stały się tanimi kulkami, o przyzwoitych właściwościach, które spełniały oczekiwania wielu maniaków posiadających repliki elektryczne ze standardowymi lufami i magazynkami low/hi-cap. W środowisku znalazło się także wielu graczy, którzy narzekali na różne dziwne ekscesy, do których dochodziło przy użyciu kulek tej serii. Osobiście jestem zadowolonym użytkownikiem m.in. tych właśnie kulek.


7.JPG

Aspiracje firmy Gunfire okazują się jednak jeszcze wyższe. Dlatego dzisiaj mam okazję przedstawić Wam rezultat wykonanych przeze mnie testów kulek nowej serii "Rockets Platinum Series" o wadze 0,28g i 0,3g, których cena pozwala zaklasyfikować kulki do bezpośrednich konkurentów firm takich jak Madbull, albo G&G. Czy cena kulek Rockets Platinum Series idzie w parze z ich jakością? Zapraszamy do lektury.

 

OPIS PRODUCENTA I PIERWSZE WRAŻENIA

Na początek dwa słowa o cenie. Cena opakowania z kulkami 0,28g to 35 złotych, natomiast kulki 0,3g kosztują 49 złotych. Opakowania mieszczą po 3 tysiące kulek (+/- 5%).

Na stronie producenta możemy przeczytać, że ideą przyświecającą produkcji tej serii kulek było wytworzenie najwyższej jakości amunicji Airsoftowej. Kulki Rockets Platinum Series dedykowane są do luf precyzyjnych. Przeznaczeniem kulek tej serii są repliki wyborowe, w których Rockets Platinum Series zapewniać mają najwyższą możliwą precyzję i zasięg oddawanych strzałów.


2.JPG

Według opisów na stronie producenta i etykiecie - średnicę kulek cechuje tolerancja wykonania na poziomie 0,005mm. Jeśli więc podane informacje są prawdziwe, to kulki te miałyby się cechować wyższą powtarzalnością niż kulki G&G.

W przeciwieństwie do wielu innych kulek na rynku, średnica Rockets Platinum Series wynosić ma 5,96mm (G&G i wiele innych ma 5,95mm). Oznaczałoby to minimalnie zmniejszenie wolnej przestrzeni między lufą a kulką, a zarazem śladowy wzrost FPS w stosunku do innych kulek. Niestety, nie dysponuję sprzętem, który pozwoliłby na dokładne sprawdzenie czy podana średnica, tolerancja, a także masa kulek są prawdziwe.


3.JPG

Kulki serii Rockets Platinum Series zapakowane są w buteleczkę, która przywodzi na myśl produkty firmy Action Sport Games (m.in. kulki Blaster oraz Excel). Butelka zakręcana jest głęboką zakrętką, nie posiada żadnego lejka ani podajnika, który ułatwiłby dozowanie kulek.

Według zapewnień producenta, kulki Rockets Platinum Series są podwójnie polerowane. Porównując ich fakturę z innymi kulkami, zdecydowanie dobre wrażenie sprawiają kulki 0,3g. Kulki o masie 0,28g są nieco ciemniejsze, wydają się delikatnie mniej gładkie (choć w dalszym ciągu trzymają bardzo dobry poziom), a także widać na nich punkt wtrysku. Swoją fakturą, kulki Rockets Platinum Series 0,3g bardzo przypominają kulki firmy Madbull o tej samej wadze.

Kulki produkowane są na Tajwanie.

 

STRUKTURA WEWNĘTRZNA I WAGA

Poniżej zamieszczone są fotografie rozciętych na połówki, losowo wybramych kulek różnych firm, w tym także kulki Rockets Platinum Series. Do porównania użyto kulek Rockets 0,25g; G&G 0,28g; G&G 0,3g; Madbull 0,3g; P&J Premium 0,3g oraz Straight 0,36g.


8.JPG

Kulki Rockets Platinum Series o wadze 0,28g wyróżniają się najbardziej widocznymi pęcherzykami powietrza. Pęcherzyki te są jednak rozlokowane centralnie, dlatego nie powinny mieć większego wpływu na właściwości balistyczne kulek. Kulka G&G o tej samej wadze jest pozbawiona pęcherzyków, natomiast jej faktura wewnętrzna jest w podobnym stopniu chropowata. Bardzo podobnie do kulek G&G 0,28g wyglądają kulki Rockets 0,25g, choć ich wnętrze jest nieco bardziej chropowate.


xgf028.jpg

Kulki Rockets Platinum Series o wadze 0,3g są jaśniejsze i mają gładszą strukturę wewnętrzną niż kulki 0,28g. Również w przypadku kulek 0,3g możemy zaobserwować zlokalizowane w centrum kulki pęcherzyki powietrza, jednak są one znacznie mniejsze niż w kulkach lżejszych.


xgf03.jpg

W rozciętych kulkach G&G 0,3g i w czarnych P&J Premium 0,3g nie znalazłem pęcherzyków powietrza. W kulce Madbull 0,3g charakterystyczny jest natomiast tylko jeden, natomiast zdecydowanie większy pęcherzyk powietrza (w centralnym punkcie kulki). Kulka firmy Madbull ma również najbardziej gładką strukturę wewnętrzną.


kulki.jpg

Umieszczone centralnie pęcherzyki powietrza odnalazłem także w dość legendarnych kulkach Straight o wadze 0,36g. Kulka ta jest jednak zdecydowanie twardsza i nieco inaczej wykonana niż pozostałe opisywane kulki.

Wagę kulek sprawdziłem za pomocą urządzenia mierzącego ciężar do dwóch miejsc po przecinku. Waga kulek zgadzała się z opisem. W przypadku jednej spośród kilku losowo wybranych kulek 0,3g, urządzenie wskazało wagę 0,31g.


4.JPG
5.JPG

 

SPECYFIKACJA REPLIK

Do wykonania testu celności i zasięgu posłużyły różne repliki o napędzie sprężynowym, gazowym i elektrycznym, posiadające prędkość wylotową umożliwiającą zastosowanie kulek o wadze 0,28g i 0,3g.


9.JPG

Specyfikacja replik użytych do testu:

SR-25 od A&K/P&J - elektryczna replika I serii, tuningowana, kluczowe części:
- lufa Prometheus 590mm;
- komora hop-up King Arms;
- gumka hop-up Systema Energy;
- sprężyna główna Guarder SP150.
System hop-up ustawiony na kulki 0,3g.

SPR od A&K/P&J - replika elektryczna, tuningowana, kluczowe części:
- lufa Prometheus 469mm;
- komora hop-up King Arms;
- gumka hop-up Systema;
- sprężyna główna Guarder SP130.
System hop-up ustawiony na kulki 0,28g.

SWD od A&K - replika sprężynowa, tuningowana, kluczowe części:
- gumka hop-up Madbull Shark przezroczysta;
- sprężyna główna Guarder SP170.
System hop-up ustawiony na kulki 0,36g.

M700 od KJW - stockowa replika gazowa; propan.
System hop-up ustawiony na kulki 0,28g.

Dan Wesson 8'' od ASG - stockowa replika gazowa; CO2 Crosman.

Wszystkie repliki długie na czas testu miały zamontowaną i wyregulowaną optykę.

 

POMIAR SKUPIENIA

Pomiar celności przeprowadzono strzelając w samopowtarzalnym lub powtarzalnym trybie ognia z unieruchomionej repliki. Strzały oddawane były do kartki A4 z centralnie narysowanym punktem.

Strzelano podczas bezdeszczowej pogody, momentami wyczuwalny delikatny wiatr.

W przypadku replik SR-25, SPR oraz SWD strzały oddawano z odległości 25 oraz 45 metrów. Do każdego z celów oddano 10 strzałów (SR-25 i SPR) lub 5 strzałów (SWD) z użyciem wybranych kulek o odpowiednim ciężarze. Na zielono zaznaczono przestrzeliny powstałe z 25 metrów, a na czerwono - 45 metrów.

SR-25 (Madbull 0,3g; G&G 0,3g; Rockets PS 0,3g):


xsr252.jpg

Wnioski:

W porównaniu najgorzej wypadły kulki Madbull 0,3g. Wszystkie strzały na 25 metrach zmieściły się w kartce A4. Najdalsze przestrzeliny znajdowały się 15cm od siebie, a po odrzuceniu skrajnego strzału - 10cm. Na odległości 45 metrów tylko 7/10 strzałów trafiło cel. Najdalsze przestrzeliny znajdują się w odległości 28cm, a po wyeliminowaniu skrajnej - 15cm.

W przypadku kulek G&G 0,3g - na 25 metrów wszystkie strzały zmieściły się w celu. Najdalsze przestrzeliny znajdowały się w odległości 17cm, a po wyeliminowaniu skrajnego strzału - 10cm. Na odległości 45 metrów 9/10 strzałów trafiło w cel. Rozpiętość między najdalszymi trafieniami to 24cm, a pomijając najdalszą przestrzelinę - 20cm.

Kulki Rockets Platinum Series 0,3g osiągnęły dobry rezultat w tym teście. Na 25 metrów wszystkie strzały zmieściły się w celu. Rozpiętość między najdalszymi trafieniami to 11cm, a po odjęciu najmniej celnego strzału - 8cm. Strzelając na odległość 45 metrów 8/10 strzałów zmieściło się w celu. Najdalsza rozpiętość to 22cm, a odejmując jeden strzał - 18cm.

W tym teście kulki Rockets wypadły bardzo podobnie do G&G. Skupienie tych pierwszych było w niewielkim stopniu lepsze. Należy jednak pamiętać, że na odległości 45 metrów odnotowane zostało jedno trafienie więcej na kulkach G&G.

SPR (G&G 0,28g; Rockets PS 0,28g):


xspr2.jpg

Wnioski:

Kulki G&G 0,28g trafiły cel 10/10 razy z odległości 25 metrów. Najdalsze przestrzeliny oddalone o 13cm (12cm po eliminacji najbardziej odległej). Na odległości 45 metrów uzyskano 7/10 trafień o rozpiętości 23cm (bez zmian po odjęciu jednej przestrzeliny).

Kulki Rockets Platinum Series trafiły cel 10/10 razy z odległości 25 metrów. Najdalsze przestrzeliny rozpięte na 16cm (14cm). Na odległości 45 metrów 7/10 trafień, rozpiętość 25cm (22cm).

W tym teście nieco lepiej wypadły kulki G&G 0,28g. Odnotowano tyle samo trafień na jednym i drugim rodzaju amunicji, jednakże przestrzeliny po G&G były na ogół nieco bardziej skupione.

SWD (P&J Premium 0,3g; Rockets PS 0,3g):


xswd2.jpg

Wnioski:

Kulki P&J Premium 0,3g trafiły cel 5/5 razy z odległości 25 metrów. Rozpiętość trafień: 16cm (10cm). Na odległości 45 metrów odnotowano 4/5 trafień - 22cm (19cm).

Kulki Rockets Platinum Series trafiły cel 5/5 razy z 25 metrów - 16cm (10cm). Z 45 metrów również odnotowano 5/5 trafień - 22cm (19cm).

W tym teście zdecydowanie lepiej wypadły kulki Rockets PS. Uzyskały maksymalną liczbę trafień, a skupienie było zauważalnie lepsze niż w przypadku kulek P&J Premium.

W przypadku repliki M700 strzały oddawano z odległości 20 metrów (zielony kolor) oraz 30 metrów (czerwony kolor). Oddano po 5 strzałów do celu z każdej odległości. Wyniki wzbudziły jednak pewne wątpliwości, wobec czego powtarzalność strzałów została sprawdzona na chronometrze. Niektóre strzały cechowały się rozrzutem FPS na poziomie nawet 40 FPS, wobec czego te wyniki prawdopodobnie nie są do końca miarodajne.

M700 (G&G 0,28g; Rockets PS 0,28g):


xm7002.jpg

Wnioski:

Kulki Rockets PS: 20 metrów - 5/5 trafień. Rozrzut 9cm (8cm). Odległość 30m - 4/5 trafień. Rozrzut 6cm (5cm).

Kulki G&G: 20 metrów - 5/5 trafień. Rozrzut 9cm (6cm). Odległość 30m - 4/5 trafień. Rozrzut 16cm (11cm).

Wyniki tego testu są z kilku powodów zaskakujące, według mnie są głównie dziełem przypadku, jako że replika niemal z każdym strzałem zachowywała się odmiennie. Dla czystości sumienia podałem jednak suche dane.

W przypadku repliki Dan Wesson 8'' strzały oddawano wyłącznie z odległości 25 metrów. Na zielono zaznaczono wyniki przy użyciu kulek 0,28g, a na czerwono - 0,3g.

Dan Wesson 8'' (G&G 0,28g; G&G 0,3g; Rockets PS 0,28g; Rockets PS 0,3g):


xdw2.jpg

Wnioski:

Strzelano wyłącznie na odległości 25 metrów. Kulki G&G 0,28g: 5/5 trafień i rozrzut 10cm (10cm). Kulki G&G 0,3g: 5/5 trafień i rozrzut 8cm (7cm).

Kulki Rockets Platinum Series 0,28g: 4/5 trafień i rozrzut 24cm (17cm). Kulki 0,3g: 5/5 trafień i rozrzut 17cm (14cm).

W tym teście zdecydowanie lepiej sprawdziły się kulki G&G. Wpływ na aż tak dużą różnicę mógł mieć jednak fakt, że strzelanie do celu rozpoczęto kilka strzałów po załadowaniu nowej kapsuły CO2 - ciśnienie mogło jeszcze nie być do końca unormowane, ale to tylko przypuszczenie.

 

POMIAR FPS

Pomiar FPS przeprowadzono przy użyciu urządzenia pomiarowego UFC.


10.JPG

Do pomiarów użyta została opisywana wcześniej replika SPR. Wykorzystano jeden magazynek, który na zmianę ładowany był kulkami firmy G&G oraz Rockets PS - zarówno o wadze 0,28g jak i 0,3g.

W przypadku kulek 0,28g - średnia strzałów między kulkami G&G oraz Rockets PS nie różniła się i wynosiła 382-385 FPS. Kulki Rockets Platinum Series wykazywały się jednak minimalnie mniejszą rozbieżnością strzałów!

Wyniki w przypadku kulek 0,3g nieco się różniły. Zarówno w przypadku Rockets PS jak i G&G odchyły byłe równie niskie, jednakże wartości FPS były w nieznacznym stopniu wyższe przy zastosowaniu kulek Rockets PS. Wszystkie strzały przy użyciu kulek G&G zamykały się w przedziale 365-369 FPS, podczas kiedy użycie kulek Rockets PS dało wyniki zamykające się w przedziale 370-374 FPS. Albo więc kulki Rockets PS są minimalnie lżejsze od odpowiedników firmy G&G, albo dane na opakowaniu sugerujące średnicę 5,96mm (zamiast 5,95mm w przypadku G&G) znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

POMIAR ZASIĘGU CAŁKOWITEGO

Pomiar zasięgu całkowitego miał na celu sprawdzenie zachowania kulek w ostatniej fazie lotu. Wykonany był przy pomocy drugiej osoby, która stojąc w rejonie przewidywanego opadu kul, starała się wychwycić ewentualne wahania zasięgu całkowitego w zależności od użytych kulek.

Do testu ponownie wykorzystano opisywaną wcześniej replikę SPR. Kulki Rockets PS zostały porównane do kulek G&G. Zarówno w przypadku amunicji 0,28g jak i 0,3g nie stwierdzono żadnych wahań ani różnic w zasięgu.

 

TEST MAGAZYNKÓW

Celem tego testu było ustalenie czy kulki Rockets Platinum Series będą bezproblemowo współpracować z magazynkami różnego typu.


6.JPG

Test wykonano przy użyciu customowej repliki M4A1 oraz MP5K PDW od Galaxy, które zasilane są różnymi, litowymi akumulatorami. Z obu replik, na każdym magazynku wystrzelono serią 30 kulek.

M4A1 (LiPo 7,4V 1200mAh 20C):
- magazynek low-cap SRC: brak zacięć na 0,28g i 0,3g
- magazynek mid-cap King Arms: brak zacięć na 0,28g i 0,3g
- magazynek hi-cap JG: brak zacięć na 0,28g i 0,3g

MP5K PDW (LiPo 11,1V 1300mAh 20C):
- magazynek low-cap Galaxy: brak zacięć na 0,28g i 0,3g
- magazynek mid-cap King Arms: brak zacięć na 0,28g i 0,3g
- magazynek hi-cap Cyma: brak zacięć na 0,28g i 0,3g

Wyniki okazały się bardzo dobre - w żadnej z replik nie stwierdzono zacięć nawet przy użyciu magazynków typu mid-cap.

Wydaje się więc, że kulki Platinum Series są dużo lepiej wykonane zewnętrznie niż poprzednia seria kulek Rockets.

 

WRAŻENIA ZE STRZELANIA I PODSUMOWANIE

Nie miałem póki co okazji na dłuższe obcowanie z kulkami Rockets Platinum Series. Wstępne testy (bo inaczej nie da się powiedzieć o wystrzeleniu w sumie około 1000 kulek danej marki) są dość optymistyczne. By móc jednoznacznie stwierdzić walory użytkowe kulek, musiałbym wystrzelić ich przynajmniej kilka, kilkanaście tysięcy, nie wspominając już o tym, że przez lufy używanych przeze mnie replik przewinęło się już kilkaset tysięcy kulek, z czego około 100 000 to kulki marki G&G.


x028.jpg

Jak już jednak wspomniałem - nie jest źle! Używając kulek Rockets PS na przemian z kulkami G&G oraz Madbull - nie odczuwałem dyskomfortu. Porównywanie wyglądu kulek z odpowiednikami "gigantów rynku" nie zrodziło we mnie kompleksów. Nie znalazłem w opakowaniu nic, co powstrzymałoby mnie przed testowaniem kulek w lufach precyzyjnych. Wrażenia ze strzelania - również dobre. Kulki nie odstawały od konkurencji, w kilku testach zdawały się nawet wykazywać nieco lepsze właściwości balistyczne, choć na ogół wyniki były dość porównywalne. Pozytywnie zaskakuje brak problemów z podawaniem kulek w testowanych, sprawnych magazynkach wszystkich typów - także mid-cap. Wykonane testy pozwalają mi przypuszczać, że kulki Rockets Platinum Series o wadze 0,3g są nieznacznie lepiej wykonane niż lżejsze kulki (0,28g) tej serii. Różnice między nimi były jednak kosmetyczne i wyczuwalne głównie podczas oględzin i krojenia kulek.


x030.jpg

Nie będziemy oszukiwać - nowe kulki Rockets PS nie wywołają rewolucji. Jakość bez wątpienia podskoczyła, jednak wraz z nią do góry poszła także cena, niemalże zrównujac się z Airsoftową amunicją firmy G&G i Madbull. Czy jest się wobec tego z czego cieszyć? Uważam, że jak najbardziej. Na rynku pojawiła się kolejna warta uwagi propozycja, która może uratować skórę graczy na wypadek braku ich ulubionego kompozytu na sklepowych półkach, a być może dla niektórych to właśnie te kulki się nim okażą. Co natomiast, jeśli producent zdecyduje się obniżyć cenę testowanych kulek? Wówczas może być już naprawdę ciekawie. Oczywiście zakładając, że wraz z ceną nie spadnie jakość samych kulek - bo w końcu to od nich zależy czy na respawn udamy się my czy przeciwnik.

Kulki do testów dostarczyła firma Gunfire.pl.

 

xGF.jpg

 

Zdjęcia ogólne wykonano przy użyciu aparatu Fujifilm Finepix Z.
Zdjęcia szczegółowe wykonano przy użyciu aparatu Nikon D5100.


kulkicale.jpg

Ocena wszystkich (4.20, głosów: 10)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
The-Naturat 26.09.2013, h. 12:43 The-Naturat
Czyli GG nic nie pobije...
AKTG 26.09.2013, h. 12:55 AKTG
Dobry test, ciekawy referat.
shamoth 26.09.2013, h. 13:02 shamoth
Jedna taka sugestia...
Jak ktoś szykuje jakiś test/porównanie czy nie mógł by się zgłosić do administracji np z zapytaniem o wysłanie spamu do użytkowników forum z zapytaniem "Potrzebuję/szukam kulek/gumek/replik/luf takich a takich w ilości takiej a takiej do testu/porównania/recenzji. Jak ktoś ma i może udostępnić słać na adres..."

Te białe Straighty 0.36 faktycznie lipnie w środku wyglądają, aż mnie ciekawi jak latają w porównaniu z ich "ołowianym" odpowiednikiem.
Fakt, cenka mogła by być niższa ;]
Propozycja ciekawa - gdyby w jakiś sensowny sposób to zorganizować... Przy czym bardziej widziałbym to jako dział na forum - łatwy dostęp, przejrzystość wątków... Ciekawe :).
LogaN 26.09.2013, h. 13:39 LogaN
No to działaj LogaN, ja tam tu jestem zwykłym absorbentem kompozytu ;]
shamoth 26.09.2013, h. 15:07 shamoth
Scharf 26.09.2013, h. 14:17 Scharf
Autor się napracował gratuluje.
ćwiartka 26.09.2013, h. 14:26 ćwiartka
Mimo niezłej recenzji bałbym się włożyć do repliki cokolwiek sygnowane przez Gunfire.
Przy czym troszkę wprowadziłem tutaj w błąd, gdyż kulki Rockets są odrębną marką kulek niż tradycyjne wyroby Gunfire - przynajmniej takie dostałem zapewnienie od ich dystrybutorów.

Wobec czego przepraszam za wprowadzenie w błąd, nazewnictwo zostało poprawione.
LogaN 26.09.2013, h. 15:15 LogaN
Moim zdaniem gunfire to bardzo dobra firma- ich kulki może pozostawiają wiele do życzenia, ale reszta akcesoriów (nie wiem jak replik) są bardzo dobrej jakości.
Looczaty 26.09.2013, h. 18:56 Looczaty
GunFire to duża firma i na tym zakończmy..

Repliki GFC są dobre bo nie są produkowane przez GFC tylko JG + pewne ulepszenia jak np.
Idealnie spasowany GB (w stocku) gdzie zębatki chodzą płynnie bez podkładek..
Jedynym minusem jest "mosfet" jednak repliki z ASCU są bardzo dobre ;)
Z resztą jak większość JG 5 GEN ;)

A reszta "GFC" to po prostu ACM`y z metką GFC identyczny zabieg jak P&J u Krakmanów ;)
jedyne co mi się nie podoba to fakt, że w niektórych sklepach pisze np. Producent: P&J Polska
Bo jedyne co w PL jest produkowane to opakowanie chociaż i z tym taki pewny bym nie był ;)

Może typowe customy GFC są spoko ale ile w nich ich produkcji to sprawa sporna..
MyN3 27.09.2013, h. 13:18 MyN3
Kuba M4 26.09.2013, h. 16:39 Kuba M4
0,3g Rockets PS bez zacięć i jakichkolwiek innych problemów na lufach: PDI (6,01) (nie raven, żeby nie było) / Guarder (6,02) / JBU (6,01 i 6,03).
Zdecydowanie wieje z flaszki Taiwanem ;)
Maciejox 26.09.2013, h. 19:10 Maciejox
patrząc na wyniki nie opłaca się ich kupować. Osiągi mają porównywalne w pewnym stopniu do gng ALE

0.30 na gunfire stoją po ~48zł za3000szt. Gng 2000szt jest po ~36zł. Czyli zakładając że byłyby dostępne paczki po 3000 szt, cena wynosiłaby <54zł . Uważam więc, że warto dopłacić tych +/-5 zł i kupić gng. No ale to już indywidualny wybór :)
Cerber_ 26.09.2013, h. 19:11 Cerber_
nie wiem jak 0.28 i 0.30 ale 0.25 zeżarły mi lufe 6.04 i mam mieszane uczucia do tej marki :/
Rockets i Rockets Platinum Series, to inne kulki.
LogaN 26.09.2013, h. 20:21 LogaN
kondonzulan 26.09.2013, h. 20:06 kondonzulan
Szkoda, że do dobraliście kulek BBS 5,95. Kiedy był ich oddzielny test to wiele osób stwierdziło chórem, że nikt nie będzie robił testów porównawczych. A tu proszę minęło kilka tygodni i tak test już jest, jednak bez udziału BBSów. (pewnie autorzy testów nie są tymi samymi osobami, ale czepiam się tu raczej ogółu który strasznie krzyczał, że BBS to kolejne rocketsy.)
Z 5,95 jest trochę inna historia, którą zdradza coraz więcej sprzedawców i wbrew pozorom nie potrzebuje dodatkowych testów z innymi bardzo dobrymi kulkami ;)
Wystarczy mieć odpowiednie kontakty lub zapytać przedstawiciela handlowego co i jak ;)
MyN3 27.09.2013, h. 13:06 MyN3
mike88 26.09.2013, h. 21:03 mike88
ja do Rockets`ów mam uraz i never ever nie zasypie tym maga...nawet w stocku i m249 :D
Brzuski 26.09.2013, h. 21:22 Brzuski
Do redakcji daje w końcu jakieś zdjęcia dobrej jakości i większe :). Przy 1080p ja muszę lupą patrzeć co tam nadziergane jest.
rysieku070 06.01.2014, h. 03:33 rysieku070
Nie wiem, co wy macie z lufami czy komorami że na Rocketsach macie zacinki, ja od dłuższego czasu na przemian używam PJ'otów i Rocketsów, jedyne co robię to przed strzelanką zanurzam je w wodzie z płynem wysypuje je na ręcznik szybka selekcja wadliwych kulek i tyle. Lufy używam precki 6.01 i chyba przez pół roku 2 razy zacinke mialem? pewnie przez jakiś syf w magu.
Mówisz o tych starych rocketsach w workach i o płynie do mycia naczyń.
SzamoL 21.01.2014, h. 22:33 SzamoL
Innowierca 13.01.2014, h. 23:33 Innowierca
Dobre kuleczki wystrzelony tysiąć i zero zacięć. Strzelalem dziś na stockowej replice warriora (480fps) z dystansu 25 kroków,45 kroków oraz 50 i wchodziło w cel wielkości poltora kartki A4 w zadawalającym stopniu.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 41811

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane