Daj cynk
Reklama

Testy

ASG 1st Battle Weelchair Team - airsoft bez granic

Wywiady, 09.06.2009, h. 16:41, dodał: Regdorn , autor: XiE
176
Od jakiegoś czasu we Włocławku działa dość nietypowa grupa airsoftowa. Głównym założeniem grupy jest zrzeszanie osób niepełnosprawnych i airsoftowa integracja...


Jest wiele airsoftowych teamów. Od kilku lat można powiedzieć, że trudno nawet je policzyć, a co dopiero zapamiętać. Grupy przyjmują różne założenia, cele, mają przeróżne upodobania względem taktyki, umundurowania czy sprzętu. Kilka dni temu zgłosiła się do nas grupa dość nietypowa, której podstawowym zadaniem jest zrzeszanie osób niepełnosprawnych i umożliwienie integracji na polu airsoftowym. W otrzymanej mailem wiadomości przeczytaliśmy: Drugi założyciel teamu, Kacper "Kakadz" Kolibowski, od urodzenia jeździ na wózku, jednak nie przeszkodziło mu to w zrealizowaniu swoich marzeń i od jakiegoś czasu jest jednym z wielu airsoftowców w Polsce. Postanowiliśmy przeprowadzić z nim wywiad i dzięki temu przybliżyć tę tematykę czytelnikom forum. W obecnej chwili grupa jest nieliczna, jednak mamy nadzieję, że temat zaciekawi mieszkańców całej Polski, i że ta publikacja przyczyni się nie tylko do zasilenia szeregów tego teamu, ale także rozpropaguje ideę na inne regiony.
 
Pytania podzielone zostały na trzy części. W części pierwszej pojawiają się pytania dotyczące podstawowych informacji o grupie, profilu grupy i przyświecających jej założeń. Na te pytania odpowiadali razem Sardyna i Kakadz. Część druga to pytania skierowane do Kakadza, jako szczególnego członka grupy. Na koniec zapytaliśmy Sardynę o plany dalszego rozwoju oraz drobne wskazówki dla zainteresowanych. CZĘŚĆ PIERWSZA - CHARAKTERYSTYKA GRUPY

XiE: Skąd jesteście?
Kakadz i Sardyna: Wszyscy członkowie naszej grupy pochodzą z Włocławka; tutaj też powstała nasza ekipa.

X: Nazwa "ASG 1st Battle Wheelchairs Team" wiele mówi, czy możecie jednak przybliżyć w dwóch słowach ideę powstania grupy?
K i S: Nasza grupa powstała, aby przyjmować do swych szeregów, oprócz osób pełnosprawnych, również osoby niepełnosprawne fizycznie, głównie jeżdżące na wózkach.

X: Ilu członków w obecnej chwili liczy Wasza grupa?
K i S: Obecnie w grupie są cztery osoby (Dominik "Sardyna" Nawlicki, Kacper "Kakadz" Kolibowski, Michał "Mike" Nowak, Maciej "Mac" Nowakowski) plus piąta na okresie próbnym (Bartosz "resteler" Szkopek).

X: Początki grupy – opiszcie proszę w kilku słowach jak powstał pomysł założenia grupy.
K i S: O airsofcie dowiedzieliśmy się w roku 2006 od naszego kolegi, wtedy też postanowiliśmy stworzyć grupę; z czasem przekształciła się ona w 1st BWT i postanowiliśmy przyjmować w swoje szeregi osoby niepełnosprawne.
 
Mike, Kakadz, Mac 

X: Jedną z pierwszych kwestii, jaka przychodzi nam do głowy w związku z trudnościami, jakie mogą napotkać osoby niepełnosprawne jest nierówność terenu. Jak wygląda kwestia poruszania się wózkiem podczas strzelanki?
K i S: Poruszanie się wózkiem podczas strzelanki wygląda bardzo różnie, w zależności od terenu. Na bardziej ubitej i równej ziemi Kakadz nie ma większych problemów, natomiast na mniej korzystnym dla niego terenie (nierówności, piasek, błoto) pomocy udzielają mu członkowie naszej grupy.

X: Jakie inne trudności może napotkać osoba niepełnosprawna na polu airsoftowym?
S: To zależy przede wszystkim od rodzaju i cech danej niepełnosprawności.
K: Jak już było wspominane, dla mnie podstawową i w zasadzie jedyną trudnością może być teren – nierówności, błoto bądź grząski piach na drodze, a także zwalone drzewa bądź gałęzie, jakie można spotkać na ścieżkach, bo to często po nich poruszam się na strzelankach. Teren może być niekiedy najgorszym przeciwnikiem.
 
 

X: Kolejne pytanie dotyczy terenu zurbanizowanego. Czy myśleliście o jakimś specjalnym rodzaju taktyki? 
K&S: Nastawiamy się głównie na taktykę zieloną; z racji braku budynków, w których moglibyśmy przeprowadzać walki airsoftowe, nie możemy sobie pozwolić na nic więcej.

X: Mundury, repliki, wyposażenie – innymi słowy, czego używacie w grupie?
K&S: Podstawą jest mundur BW Flecktarn; 2 osoby posiadają kamizelki Pattern 83, natomiast ja i Kakadz używamy oporządzenia BW. Każdy z nas posiada również nakrycie głowy (kapelusz BW, czapka BW, replika hełmu kevlarowego oraz kontraktowy kevlar francuski). Jeżeli chodzi o "broń", to korzystamy ze sprzętu JG i CYMY.

X: Czy wybierając sprzęt stawiacie raczej na jednolitość w grupie, czy każdy z Was dobiera go sobie indywidualnie pod kątem własnego gustu?
K&S: Wszyscy członkowie naszej grupy posiadają mundury BW Flecktarn, natomiast pozostały sprzęt, taki jak oporządzenie czy też replikę, każdy z członków wybiera według własnego upodobania.

X: Jak wyglądają wasze treningi?
K&S: Na treningach ćwiczymy głównie taktykę – formacje, wszelkiego rodzaju sygnały ręczne, poruszanie się po lesie, a także ewentualną pomoc Kakadzowi w zajęciu bezpiecznej pozycji, tzn. kiedy zostaniemy ostrzelani, kilka osób wrazie potrzeby szybko pomaga Kacprowi wycofać się do lasu, żeby uniknął kulek.
 
 

X: Czym różnią się te treningi od treningów innych grup airsoftowych?
K&S: Tak jak wspomniałem, na naszych treningach uczymy się poruszania, działania taktycznego z udziałem osoby/osób niepełnosprawnej/nych, a co za tym idzie, trenujemy także udzielanie jej wsparcia i osłony. To podstawowa różnica, która wyróżnia nasze ćwiczenia od treningów innych grup. Poza tym, nasze treningi nie różnią się zbytnio od tych, które przeprowadzają inne ekipy airsoftowe.

X: ASG 1st BWT a inne grupy, jak przebiega współpraca? 
K&S: Dostajemy liczne zaproszenia na strzelanki z innymi grupami i mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się odwiedzić kilka ekip.

CZĘŚĆ DRUGA - W DRODZE DO REALIZACJI MARZEŃ


X: Kiedy i w jakich okolicznościach zetknąłeś się z pojęciem AS (airsoft)?
K: Po raz pierwszy z pojęciem airsoft zetknąłem się w roku 2006, a dowiedziałem się o tym od kumpla.

X: Czego się po AS spodziewałaś i czy to się pokryło z oczekiwaniami? Czy coś Cię pozytywnie/negatywnie zaskoczyło?
K: Przede wszystkim oczekiwałem dobrej zabawy i przeszło to moje oczekiwania – airsoft jest fajniejszy niż myślałem; poza tym pozytywnie zaskoczył mnie fakt, jak wiele osób popiera naszą akcję.

X: Jak widać na kilku zdjęciach, czasem lubisz strzelać z pozycji leżącej. Czy masz jakieś preferencje odnośnie repliki albo funkcji w grupie?
K: Z pozycji leżącej strzelam tylko i wyłącznie wtedy, kiedy "wykatapultuję się" (jak lubię określać wywrócenie się) z wózka; wtedy nie ma czasu na powrót na mój "czołg" i jestem zmuszony do ostrzału ze wspomnianej już pozycji. Natomiast odnośnie funkcji w grupie, to nie narzekam. Niestety, jako osoba jeżdżąca na wózku, nie mam zbyt dużego wyboru i m.in. uniemożliwia mi to bycie snajperem.
 
 

X: Zastanawia mnie kwestia trafień. Czy trafienie w wózek liczy się jak zwykła rana?
K: Koła liczą się jak nogi, jeżeli w nie dostanę, czekam na medyka i nie biorę w tym czasie udziału w strzelance. Natomiast strzał w pozostałe elementy wózka liczą się jako moja "śmierć", kiedy po strzale słychać brzdąknięcie, wiadomo, że oberwałem.

X: Maskowanie w terenie. Czy myślałeś o wykonaniu jakiegoś szczególnego ghille, albo stroju kamuflującego? 
K: Nie, w zupełności wystarcza mi mundur BW. Myślę jednak o przeróbce swojego wózka, mianowicie – zaplanowane mam przedłużenie osi i założenie jak najszerszych opon oraz przemalowanie ramy na matową oliwkę; wtedy również przymocowałbym manierkę do ramy swojego wózka.
 
 
 
X: W jakiej sytuacji z chęcią przyjmujesz pomoc kolegów?
K: Z pomocy kolegów korzystam w sytuacjach, kiedy nie daję sobie rady z przebyciem cięższego terenu. 

X: Jaką sytuację odczytasz jako nadopiekuńczość kolegów?
K: W naszej grupie raczej nie dochodzi do takich sytuacji.

X: Co najbardziej cenisz w airsofcie?
K: W ASG cenię przede wszystkim niesamowity klimat, jaki ma ta zabawa.

X: Czy masz inne podobne hobby?
K: Z podobnych zainteresowań to przede wszystkim militaria; lubię również strzelanie z broni palnej.

X: Opisz proszę jakąś szczególną przygodę na polu airsoftowym: strzelanie, akcję? Coś co najlepiej zapamiętałeś...
K: W pamięci zapadła mi dość zabawna sytuacja z naszych początków. Byłem w drużynie, wraz z kolegą patrolowaliśmy wyznaczoną trasę i czekaliśmy na atak naszych przeciwników. W pewnym momencie ze szkółki leśnej wypadł Sardyna wraz z drugą osobą i zaczęli na nas pędzić, krzycząc z całych sił "Hesbollah". Wraz ze swym kompanem natychmiast zaczęliśmy się wycofywać, jednak natrafiłem przednim kołem na wystający korzeń i zostałem "wykatapultowany" ze swojego wózka. Przeleciałem w powietrzu dobre półtora metra i po wylądowaniu natychmiast zacząłem ostrzał z pozycji leżącej. Niestety, pojedynek nie został rozstrzygnięty, gdyż nikt nie był w stanie go dokończyć ze względu na śmiech, jaki ogarnął mojego towarzysza i wrogów, a jak tu strzelać do bezbronnych? Śmiech po chwili ogarnął i mnie...
 


CZĘŚĆ TRZECIA - ROZPRZESTRZENIANIE IDEI


X: Wasza grupa jest dosyć młoda. Ale macie na pewno jakieś plany. W jakim kierunku zmierzacie?
S: Przede wszystkim chcemy dalej się rozwijać i przyjmować nowe osoby w nasze szeregi. Jeśli tylko uda mi się dostać na studia do Gdańska, to chciałbym założyć tam sekcję naszej grupy, wtedy działalibyśmy już na terenie dwóch miast.

X: Tematyka integracji z osobami poruszającymi się na wózkach do dzisiaj budzi różne pytania, wątpliwości. Co móglibyście poradzić tym, którzy po raz pierwszy będą się strzelać w gronie osób niepełnosprawnych?
S: Polecam przede wszystkim nie traktować takich ludzi ulgowo. Wbrew pozorom w-skersi (popularne określenie ludzi jeżdżących na wózkach) radzą sobie wyśmienicie w lesie, tylko w niektórych sytuacjach, takich jak przeprawa przez niekorzystny dla nich teren, potrzebują pomocy swoich pełnosprawnych kolegów.
 
 
 
X: A jakich porad udzielicie osobom niepełnosprawnym, które zechcą spróbować swoich sił na gruncie airsoftowym?
S: Przede wszystkim należy się nie bać, że sobie nie dasz rady, gdyż jest pełno airsoftowców, którzy chętnie służą pomocą, o czym sami już się przekonaliśmy.

X: Jak wielokrotnie podkreślaliście, grupa otwarta jest na nowych członków. Jakie kryteria trzeba spełniać aby stać się jednym z Was?
S: Najważniejsza kwestia to chęć uczestnictwa w airsoftowym życiu. Nie zależy nam na ludziach, którzy przyjdą na dwa trzy treningi i stwierdzą, że im się to jednak nie podoba. Ponadto wymagamy munduru BW, ochrony na oczy oraz jakiejś "broni". Ważny jest również wiek, gdyż przyjmujemy jedynie osoby, które ukończyły 16 lat. Osoba, która trafia do nas na okres próbny, ma 3 miesiące na skompletowanie podstawowego sprzętu. Oprócz członków już w tej chwili jest spora ilość airsoftowców, która popiera naszą akcję.

X: Ostatnie pytanie... Możliwe, że po przeczytaniu wywiadu ktoś będzie chciał się zapisać do waszej grupy albo zadać dodatkowe pytania. W jaki sposób można się z Wami skontaktować?
S: Chyba najwygodniej się kontaktować poprzez mail do mnie: dominik.nawlicki@wp.pl 
 
 
 

Ocena wszystkich (5.94, głosów: 16)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Johann 09.06.2009, h. 17:42 Johann
Z podziwem patrzę na nich. Nic tylko pogratulować takiej grupie. Czołgiem Panowie!
Ryba1993 09.06.2009, h. 17:43 Ryba1993
Szacun
SHOGUN_YAMATO 09.06.2009, h. 17:49 SHOGUN_YAMATO
Jaaaa... szacunek
hugomcm 09.06.2009, h. 17:52 hugomcm
Szacuneczek.
Pozdro.
marekp86 09.06.2009, h. 17:53 marekp86
Dla takich ludzi jak wy mam pełen szacunek.Powodzenia dalej.
Kellerhs 09.06.2009, h. 17:54 Kellerhs
Szaczunek dla ekipy Pozdrawiam
Ptaszek 09.06.2009, h. 17:54 Ptaszek
Brawo!!
Guest (ID:6452) 09.06.2009, h. 17:56 Guest (ID:6452)
Kurde, a ja myslałem że co jak co ale osoba na wózku w ASG nie przejdzie... A tu proszę! Pogratulować, wielki szacun.
C-bOoL 09.06.2009, h. 18:00 C-bOoL
Niemożliwe nie istnieje , szacun
Kamzi_909 09.06.2009, h. 18:02 Kamzi_909
I to mi sie podoba - nie ma nic co by zniechęciło do swoich zamiłowań BRAWO
bonzo94 09.06.2009, h. 18:03 bonzo94
Bardzo dobry pomysł
vitjaz 09.06.2009, h. 18:04 vitjaz
Szacunek i gratulacje!!! brak mi słów...
Then 09.06.2009, h. 18:05 Then
Szacun i ode mnie Zawsze jak widzę kogoś na wózku, to myśle sobie, jak by mi brakowało ASG, gdyby i mnie coś dopadło, a tu proszę...

Swoją drogą wózek elektryczny (albo i spalinowy) + jakieś RPK... to może być postrach
Wyborowiec 09.06.2009, h. 18:09 Wyborowiec
To są właśnie ludzie którzy się nie poddają!
Matim_2005 09.06.2009, h. 18:13 Matim_2005
Wielki szacunek dla Ciebie Kacper i powodzenia w dalszej zabawie !
MrHK 09.06.2009, h. 18:15 MrHK
Szacunek. Osobiście zastanowiłbym się nad zbudowaniem wózka-czołgu... No co?!
BlixT 09.06.2009, h. 18:16 BlixT
Wielki szacun dla tej ekipy za podjęcie takiej nie innej decyzji inni ludzie by omijali osoby niepełnosprawne!
Życzę powodzenia i mam nadzieje,że kiedyś spotkamy się na polu walki
Pozdrawiam
Tom92 09.06.2009, h. 18:17 Tom92
Wielki szacunek ^^
Demo666 09.06.2009, h. 18:19 Demo666
ze...j się a nie daj się !!

A tylko dodam, że w zeszłym roku kilka osób niepełnosprawnych wypytywało mnie o ASG, ale ostatecznie nie przyszli zobaczyć. Chyba jednak bali się, że nie dadzą rady.
Sushi.50 09.06.2009, h. 18:19 Sushi.50
To jest dopiero inicjatywa w airsofcie.
Levy 09.06.2009, h. 18:19 Levy
Pełen szacunek!

Pozdrawiamy!
Marrtinez 09.06.2009, h. 18:19 Marrtinez
Oby tak dalej chłopaki!
Promant 09.06.2009, h. 18:25 Promant
Gratulacje.
Idea wspaniała, choć jej realizacja na pewno wymaga od wszystkich członków grupy wiele siły i samozaparcia. To już coś więcej niż hobby i można tylko podziwiać za chęci i sposób ich realizacji.
Fear Factor 09.06.2009, h. 18:25 Fear Factor
Wspaniała inicjatywa, mam nadzieję, że wiele osób (nie tylko w airsofcie) będzie brało z Was przykład. Jestem pod wielkim wrażeniem
scynek 09.06.2009, h. 18:26 scynek
ASG: Impossible is nothing.
Patryk19925 09.06.2009, h. 18:26 Patryk19925
Jestem pełen podziwu i uważam, że airsoft jest dla WSZYSTKICH ;] Morze kiedyś spotkamy się na polu walki ;] Oby tak dalej i życzę samych sukcesów ;] POWODZENIA ŻYCZY CAŁA GRUPA S.A.S. - Sekcja Airsoft Sulechów.
johny13 09.06.2009, h. 18:26 johny13
szacunek i uklon az do samej ziemi
Mormaeglin 09.06.2009, h. 18:34 Mormaeglin
Jestem doprawdy pełen podziwu i szacunku.
Gogin 09.06.2009, h. 18:35 Gogin
Naprawdę fajny wywiad, a wiara w siebie Kakadza i Sardyna - nic tylko pozazdrościć, mam do Was wielki szacunek. Powodzenia w rozwoju grupy!
Maza94 09.06.2009, h. 18:36 Maza94
Wspaniałe widzieć że nawet niepełnosprawni mogą grać w ASG z równie wielkim (a może nawet większym) zapałem w ASG
ZOBACZIE:
$3
Kamil 09.06.2009, h. 18:37 Kamil
No mnie szczena opadła. Wielki szacunek z podejmowanie wyzwań! Życzę sukcesów!
Manyu 09.06.2009, h. 18:37 Manyu
Nic tylko życzyć dalszego rozwoju i więcej takich osób.
Pozdrawiam .
dzanas 09.06.2009, h. 18:46 dzanas
i TO się nazywa pasja ! respekciol !
piotras1001 09.06.2009, h. 18:46 piotras1001
Co tu duzo gadac też jestem pod dużym wrażeniem tego co przeczytałem i co widziałem na zdjęciach wielki szacunek dla Was panowie i jeszcze większy dla Kakadza. Tak 3maj!!!
Azur 09.06.2009, h. 18:50 Azur
Podziw i szacunek z mojej strony, świetna inicjatywa.

Pozdrawiam
Raveneye 09.06.2009, h. 18:55 Raveneye
Inicjatywa warta naśladowanie wszędzie. I mam nadzieję, że powstanie wiele więcej takich właśnie grup.
Amfanatik 09.06.2009, h. 18:56 Amfanatik
To już nie jest hobby. To pasja.
Pozdrawiam i powodzenia w realizacji planów.
No i a nóż: Do zobaczenia po drugiej stronie lufy
McGiver 09.06.2009, h. 19:04 McGiver
Szacun. A co z pomysłem obudowania wózka pancerzem, dodania silnika i lufy na granaty 40 mm?

Żarty żartami... Ale naprawde szacun.
Daxtar 09.06.2009, h. 19:05 Daxtar
Jestem pełen podziwu za wytrwałość... SZACUN

O ile się nie mylę widziałem kiedyś na YouTube.pl filmik prezentujący waszą
ekipę byłem bardzo zaskoczony że osoba na wózku podjęła się takiego zadania gratulacje i powodzenia.

Znalazłem: $3
HW_Lisu 09.06.2009, h. 19:08 HW_Lisu
No chłopaki w końcu się udało ten wywiad przeprowadzić Powodzenia w dalszych losach grupy i (cholera, który to już raz) - zajrzyjcie w końcu na jakąś naszą większą lub mniejszą strzelankę
Adikos2050 09.06.2009, h. 19:10 Adikos2050
Chylę czoła. Jestem pod wrażeniem.
cfaniak1 09.06.2009, h. 19:15 cfaniak1
To jest wręcz niesamowite. Szacunek. Chylę czoła.
Witek92 09.06.2009, h. 19:17 Witek92
Nie wiem co powiedzieć... brawo!
Erav 09.06.2009, h. 19:19 Erav
I to mi się podoba, szacunek dla 1st BWT, wszyscy jesteśmy równi. Gorąco pozdrawiam. Bawcie się dobrze.

eraw
Baker2222 09.06.2009, h. 19:20 Baker2222
Szacunek dla ekipy Oby tak dalej !
Ghillie 09.06.2009, h. 19:25 Ghillie
Panowie, chylę czoła ;]

Czołgiem
sisi 09.06.2009, h. 19:28 sisi
Łół no proszę! Tak rodzą się bohaterowie! Świetna inicjatywa. Do zobaczenia na polu walki.
scuro 09.06.2009, h. 19:30 scuro
niesamowite - tak trzymać!
poldeck 09.06.2009, h. 19:37 poldeck
Mieliśmy kiedyś w GSP głuchego snajpera ale to przerosło moje wszelkie wyobrażenia. Podziw za siłę woli i samozaparcie.
hawker 09.06.2009, h. 19:42 hawker
ristekpa szacun itp. O ile się założę rozwalilbyscie mnie w 5 minut ;DD
Regdorn 09.06.2009, h. 19:53 Regdorn
@HW_Lisu: nie wspominając, kto miał się tym wywiadem kiedyś zająć
dexter125 09.06.2009, h. 20:00 dexter125
Chylę czoła !! Pełen szacunek i uznanie dla kolegów.
penio151 09.06.2009, h. 20:19 penio151
Wielkie gratulacje. Dzięki takim ludziom od nowa poznaję czym jest Air Soft. Powodzenia w dalszej realizacji planów!

$3
deserteagle50 09.06.2009, h. 20:25 deserteagle50
Jak najbardziej pozytywne. Tylko tak dalej!
wezwany-asterix 09.06.2009, h. 20:38 wezwany-asterix
Twardziele?...
Nie, tacy sami ludzie jak wszyscy, tylko z wielkim apetytem na życie.
Prawdziwi łamacze barier.
Pozdrawiam i życzę powodzenia na tej niezbyt łatwej drodze.
wezwany asterix
www.wezwani.com
Belegpz 09.06.2009, h. 20:43 Belegpz
Kakadz wielki szacunek dla ciebie. Powodzenia na treningach i oczywiście w walce. A co do 1st Battle Weelchair Team jesteście wzorem do naśladowania przez inne teamy ASG.
Oby tak dalej
criz 09.06.2009, h. 20:54 criz
Kakadz to jest ale gość, ludzie mają mniejsze problemy a robią z siebie ofiary. Takie podejście jak jego to naprawde godne podziwu. No i oczywiście szacunek dla całego teamu za pomysł na stworzenie grupy asg jakich powinno być więcej w Polsce.
eston 09.06.2009, h. 21:03 eston
Po prostu wielki szacun dla Was chłopaki!
samek 09.06.2009, h. 21:04 samek
"Ristekpa!"
dcm_Marecheq 09.06.2009, h. 21:21 dcm_Marecheq
Gratuluję wytrwałości.
Mała sugestia z mojej strony:
Gdyby kolega używający wózka korzystał na strzelankach z odpowiednio przystosowanego quada to nie wyglądałoby to tak... dziwnie.
Zelu 09.06.2009, h. 21:30 Zelu
Brawo i tak trzymać !!
Pozdrawiam!
Wawix 09.06.2009, h. 21:39 Wawix
Tak trzymać Soldaten ;D
HW_Lisu 09.06.2009, h. 21:47 HW_Lisu
@Regdorn: O ile pamiętam to z mojej strony zrobiłem wszystko co miałem Kontakt nawiązałem, a potem była cisza. Chyba dlatego, że chłopaki czekali na oficjalne rozpoczęcie działalności jako ekipa. Tak czy owak - fajnie, miło i sympatycznie. A teraz dziady z 1st BWT - ruszać swoje poślady na najbliższą strzelankę we Włocławku
Peacemaker 09.06.2009, h. 21:57 Peacemaker
Szacunek dla was chłopaki! Gratulacje
Pozdrawiam
cassius 09.06.2009, h. 22:15 cassius
Niestety, ale chyba lepszych slów nie znajdę - zajebisty pomysł! Naprawdę ogromny szacunek. Aż się w sercu cieplej robi
Andrzej25 09.06.2009, h. 22:16 Andrzej25
Szczerze przyznaje, że ja chyba nie miałbym tyle samozaparcia. Wielki szacunek.
Xie 09.06.2009, h. 22:23 Xie
Lisu: gdzie diabeł nie może, tam babę pośle....
Skucha, nie wiedziałam że zabieram Ci temat. Wybacz proszę, jak zobaczyłam 'Włocławek' miałam nawet do Ciebie pisać, ale ja ostatnio strasznie zalatana jestem. Mam nadzieję, że chłopaki poślady ruszą - teraz byłoby faux pas nie przyjąć zaproszenia, skoro tak publicznie przekazane.
Metzeger 09.06.2009, h. 22:27 Metzeger
Słowa wielkiego uznania Panowie
lunar 09.06.2009, h. 22:44 lunar
Wielki PODZIW I SZACUN dla ekipy. A 2 dni temu sie zastanawiełem czy jest jakiś "airsoftowy w-skers" i masz Ci baba plcek.

Poprostu powodzenia!
kovall 09.06.2009, h. 22:49 kovall
AleSuperGrupa
Wielki szacunek i pozdrowienia.
Adi.K 09.06.2009, h. 22:52 Adi.K
Brak mi słów. Boska idea. Dlatego AirSoft to koleżeńskie hobby.

Pozdrawiam!
dominafc 09.06.2009, h. 23:02 dominafc
jaka bzdura jak zrobia blind team to czlonkowie nie beda musieli uzywac gogli, nie no bez przesady buahahah
doktorre 09.06.2009, h. 23:03 doktorre
Jak widać, kolejny dowód na to że jest to zabawa dla wszystkich i bawić się może każdy.
Z tym wózkiem spalinowym byłoby ciekawie.

P.S. Po raz kolejny nasza wspaniała redaktorka zaczyna przypominać mi Maksa Kolonko.
Znajduje temat tam gdzie wszystkim wydawało się że go nie ma. Gratulacje.
Pietroko 09.06.2009, h. 23:04 Pietroko
BRAWO.
MATRON 09.06.2009, h. 23:17 MATRON
Nie ukrywam jestem pełen podziwu dla ekipy, pokonaliście barierę jaką jest niepełnosprawność. Wielki szacunek i jeszcze większy ukłon dla Was. Pozdrawiam Matron.
juru 09.06.2009, h. 23:20 juru
Super - to mi sie podoba - ASG dla wszystkich bez żadnych barier! Szacun!
Komen 09.06.2009, h. 23:33 Komen
Mój pierwszy komentarz do jakiegoś artykułu, ale tutaj nie można nie wyrazić swojego uznania. Zgadzam się z poprzednikami^^
ALF 10.06.2009, h. 00:01 ALF
Życie jest strasznie chamskie, ale fajnie że mimo ich sytuacji, robią to co kochają.
tutu89 10.06.2009, h. 00:02 tutu89
Wielkie brawa i szacunek dla założycieli, a zwłaszcza dla Kacpra, życzę Tobie żebyś zawsze wytrwale dążył do celu i pomagał w tym innym. Wspaniały pomysł!!
happy666 10.06.2009, h. 00:18 happy666
Kurde, wzruszyłem się... Brak mi słów, poprostu "impossible is nothing"
zia 10.06.2009, h. 00:18 zia
Kozak!
maxavelli 10.06.2009, h. 00:24 maxavelli
Palce na spustach...
ADRniemadrzwi 10.06.2009, h. 00:28 ADRniemadrzwi
Na youtubie można filmiki pooglądać o tym teamie.
Kakadz 10.06.2009, h. 00:41 Kakadz
W imieniu całego 1st Battle Wheelchairs Team'u, dziękuję Wam wszystkim za tak miłe i budujące komentarze i... pozwolę sobie zacytować jednego z Was - "Do zobaczenia po drugiej stronie lufy!"
dcm_Marecheq 10.06.2009, h. 01:00 dcm_Marecheq
Gelayev 10.06.2009, h. 02:27 Gelayev
Kacper "Kakadz": BRAWO !!! MEGA RESPEKT, CHYLE CZOŁA.
Mam nadzieje, ze temat sie rozwinie i Admin Forum WMASG doda "rubryke" dla niepełnosprawnych. To byłby krok milowy w świecie ASG.
JESZCZE RAZ WIELKIE BRAWA DLA KACPRA.

Grzesiek34232 10.06.2009, h. 07:15 Grzesiek34232
Niesamowite Powodzenia i sukcesów życzę!
AnR 10.06.2009, h. 08:52 AnR
@Gelayev
Odrazu sekcje dla innowierców powinni zrobić. Czasem jak niektórzy przemówia to powinni się odrazu zamknąć.

Gratulacje dla pomysłu, wykonania, serca, ducha, walki oraz zaparcia.
xsnailx 10.06.2009, h. 09:09 xsnailx
Szacunek! Oby tak dalej chlopaki !!!
tkn07 10.06.2009, h. 09:10 tkn07
gratuluję pomysłowości i życzę szybkiego rozwoju teamu Pozdrowienia od
14 BSZ
krogul 10.06.2009, h. 09:38 krogul
Ode mnie również wyrazy szacunku i uznania.
Taka refleksja mnie naszła, że dawno nie widziałem tylu życzliwych i zgodnych komentarzy. Budujące.
throd 10.06.2009, h. 09:38 throd
A moim zdaniem trzeba sobie zdawać sprawę z własnych ograniczeń. Ja mimo miłości do lotnctwa nie pchałem się no pilota myśliwca bo poprostu wiem że się do tego nie nadaje. nie widze jakoś takiej osoby na wózku uciekającej przd ogniem lub szybko się obracajęcej gdy wjazd pod krawęynik jest nieraz barierą nie do pokonania.
Masz trochę racji ale nikt nie jest zmuszany do gry... To, że przełamał bariery i bez nóg radzi sobie w lesie oraz nie narzeka znaczy chyba, że się nadaje. Poza tym kto wie, może być lepszy niż połowa z nas a Ty dyktujesz mu granice które On już przekroczył. Pozdrawiam!
B3Lf öÖö (LastSniper) 04.01.2014, h. 20:18 B3Lf öÖö (LastSniper)
cysi3k 10.06.2009, h. 09:42 cysi3k
My mamy inwalidę drugiej kat. w naszej ekipie i czasem bywa szczególnie ciężko... a co dopiero osoba na wózku - szacun!
Longbow 10.06.2009, h. 10:04 Longbow
Pełen podziw... Osoby niepełno sprawne nie moga być dyskryminowane. Jeżeli tylko radzą sobie jak mogą, dlaczego im nie pomagać? Pozdrawiam i życzę sukcesów !
Jeszcze ejdno: przykład z pilotem myśliwca jest nieodpowiedni. Jako pilot ryzykujesz życie, musisz być najlepszy, ponadto wstepujesz do organizacji: Wojska Polskiego gdzie obowiązują zasady dotyczące "krzepy" i zdrowia, w ASG tych zasad nie ma.
j23 10.06.2009, h. 10:05 j23
throd - Kacper doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich ograniczeń ale walczy z tymi które może pokonać i jak widać przesuwa granicę coraz dalej i za to go podziwiam -- muszę przyznać że jako fizjoterapeuta widziałem już wiele inicjatyw ludzi niepełnosprawnych ale "AirSoft na wózku" to absolutnie genialnialny pomysł ze swej strony mogę zapewnić że wieść o tym rozejdzie się w moim "rehabilitacyjnym światku" , już widzę miny kolegów po fachu hehehehe
senkuPH 10.06.2009, h. 10:29 senkuPH
najlepsze jest w tm wszystkim to,że robi to co lubi i sprawdza sie w tym oby tak dalej !! Pzdr Seq
rademenes83 10.06.2009, h. 10:37 rademenes83
Tak trzymać panowie pełen szacun
DELTA_FH12 10.06.2009, h. 11:30 DELTA_FH12
Ode mnie także wielki SZACUN .

Polecam ten artykuł wszystkim tym dla których np: deszcz ,śnieg czy niska temperatura są "barierami" nie do przejścia i uważają w/w za wystarczające usprawiedliwienie nieobecności na manewrach.

pozdro
J.K. 10.06.2009, h. 12:04 J.K.
Żyjemy w czasach, gdzie niemożliwe staje sie rzeczywostością.;]

Przede wszystkim wytrwałości. I oby jak najwięcej niepełnosprawnych znalazło w sobie tyle siły i samozaparcia co Kakadz.

Pomysł znakomity. Jako pierwsi udowodniliście, że airsoft to zabawa naprawdę dla każdego.;]

Pozdro!
lewku 10.06.2009, h. 12:52 lewku
szacunek dla was chłopaki
shamoth 10.06.2009, h. 13:21 shamoth
Jeszcze szukam szczęki... cholernie budująca inicjatywa.
Mam nadzieję że nie będziecie jedyni i że pary będziecie mieli więcej niż Owsiak ;]

Kwestia czasu i będzie można naprawdę dostać "kule w łeb" od osoby ze szwedkami
Mohawk_PL 10.06.2009, h. 14:13 Mohawk_PL
Gdybym mieszkał bliżej Was, to byłbym zaszczycony by móc Was poznać i stanąć w waszych szeregach.
Xie 10.06.2009, h. 14:31 Xie
Hahhahah shamoth, mówisz i masz...
$3
Tomaszowo 2009 No dobrze, takie przypadki raczej przyjmują bardziej stabilne pozycje, ale nic nie stoi na przeszkodzie by np. bronić bazy. Wystarczy tylko odrobina pomocy od znajomych.
jendrek90 10.06.2009, h. 14:43 jendrek90
Ale niezłą inicjatywa!!!! SUPER!!!!

Mogłbyś jeszcze kolego troche wózek przyzdobić liścmi i już wogole niewidoczny byś był!Un4rm3D 10.06.2009, h. 16:23 Un4rm3D
Jestem naprawdę pełen podziwu. Gratuluję samozaparcia. Tak z pomysłów to może byś koła w wózku na gąsiennice wymienił to by nie było problemów terenowych ;]
thewolfe 10.06.2009, h. 16:50 thewolfe
$3
$3

Jesli bohater tego artykułu przegląda komenty to mam dwalinkiktóre jesli ich nie widział powinny go zaciekawić

Segway nie kosztuje bajońskich sum,ma spory zasieg i jest tez wersja terenowa do obslugi moze sluzyc balansowanie tułowiem. Układ stabilizowany żyroskopowo.

Pozdrawiam i gratuluję inicjatywy
Albercik 10.06.2009, h. 19:29 Albercik
Podziwiam i gratuluję wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich zainteresowań
Capuchino 10.06.2009, h. 19:30 Capuchino
Wielki szacunek . Dobrze ,że ze względu na swój stan nikt nie odmawia airsoftowi . Jestem pełen podziwu i gratuluję
gross 10.06.2009, h. 20:28 gross
Gratuluję hartu ducha!
lesio_10 10.06.2009, h. 20:41 lesio_10
Jestem pełen uznania. Brawo panowie !!
bibol 10.06.2009, h. 21:14 bibol
Szacun dla całej ekipy, oby tak dalej chłopaki <lol>
Novy 11.06.2009, h. 09:00 Novy
respect! pierwszy raz słyszę o ekipie ASG w której są osoby niepełnosprawne, dla nich też jestem pełen podziwu i chylę czoła
lojtnant 11.06.2009, h. 09:20 lojtnant
Pełny szacunek. To 100% dowód na siłę woli człowieka! Dziękuję, że pokazaliście wszystkich że można tak wiele zrobić...

A teraz luźny pomysł: z przodu lekka obrotnica + minimi i....pozamiatane.
sniper_tarzan 11.06.2009, h. 11:16 sniper_tarzan
Airsoft jest dla wszystkich bez wyjątków i wy to udowodniliście. Gratuluję samozaparcia koledze i życzę waszej ekipie zwycięstw na polu walki
sobczaq 11.06.2009, h. 12:27 sobczaq
Huh, nie będę oryginalny, jeśli chodzi o komentarz, ale: BRAWO PANOWIE! Wspaniała inicjatywa
straz22 11.06.2009, h. 21:27 straz22
Koledzy macie mój Szacunek udowodniliście że ASG jest dla wszystkich:))
Juhas 11.06.2009, h. 21:57 Juhas
Pozdro kacper!
wija99 11.06.2009, h. 22:59 wija99
Akcje popieram (chociaż nie do końca widzę sens(bo go chyba tylko w-skersi widzą))
Może zamiast szerszych opon gąsienice? obić się blachą i mamy przenośny bunkier jedno osobowy.
tygrys07 12.06.2009, h. 10:34 tygrys07
Mieszkam w Dublinie i jakis czas temu strzelalem sie z kolega na wozku,mial zamontowane 2-ie 60-ki po bokach na full auto i kosil ludzi jak mu sie podobalo. Jak widac ASG jest dla chcacego

POZDRAWIAM
Antek93 12.06.2009, h. 14:53 Antek93
Wielki szacunek ! I powodzenia
MARCINHD 12.06.2009, h. 18:16 MARCINHD
tak trzymac, moje gratulacje........
rusone47 12.06.2009, h. 19:51 rusone47
Na prawdę szacuneczek .

Pozdro dla ekipy ( a najbardziej do tego pana z przed ostaniego zdjęcia za Karabin )
B4u3J 12.06.2009, h. 21:23 B4u3J
Per aspera ad astra... Przez ciernie do gwiazd. Oczywiście, macie uznanie w moich oczach.
NastY 12.06.2009, h. 22:42 NastY
Pełen szacunek chłopaki. Powodzenia.
mackoff 13.06.2009, h. 10:01 mackoff
Gratulacje!

Jeśli kiedyś będziecie na mazowszu w okolicach Warszawy to dajcie znać.

Fajnie widzieć ludzi bawiących się w nasze hobby wspólnie bez względu na ograniczenia.

Pozdrawiam serdecznie.
Sil43 13.06.2009, h. 11:54 Sil43
There is no Spoon. Bez jaj, na początku myślałem, że to żart. Ale... Kurna, tak trzymać.
Baykos 13.06.2009, h. 15:30 Baykos
Jestem pod wielkim wrażeniem!
masterpain87 13.06.2009, h. 20:54 masterpain87
Tak trzymac panowie, tak trzymac!!!
Ortega 13.06.2009, h. 23:56 Ortega
Potrafi wykrecic łzę w oku ... Nic dodac - nic ujac Niepełnosprawne osoby w wiekszosci sa przygotowane na to ze los bedzie rzucal jej klody pod nogi ... ale Kakadz pokazuje wyraznie ze nie istnieja na swiecie rzeczy niemozliwe dla takich wlasnie ludzi Pomysł był genialny jest i bedzie Gratulacje i zycze wam powodzenia a szczegolnie Kakadzowi - oby tak dalej
Pavo 14.06.2009, h. 17:16 Pavo
Miejmy nadzieję, że team się będzie dalej rozwijał. Tak trzymać
Andrzej50 14.06.2009, h. 19:08 Andrzej50
Szacunek. Jesteście bardzo odważni, wielu obawiałoby się gry w jednym teamie z niepełnosprawnym, ze względu konieczność pomagania mu i ryzyko, że zostaną wyśmiani. Kakadz pokazał coś wspaniałego, pomimo wielu przeciwności zrealizował marzenia, i również nie bał się drwin. Gratuluję i życzę wielu sukcesów.
wija99 14.06.2009, h. 22:43 wija99
Jestem pod wrażeniem, wytrwałości W'skersów , ALE większość z was nie traktuje normalnych ludzi z szacunkiem gdy biegają z cymami lub JG i w dodatku noszą Flectarn, bo są tanie i kojarzą się jednoznacznie z osobami niedojrzałymi.
Jest napisane że koledzy pomagają mu "tylko" z pokonaniem ciężkiego terenu. To u was chyba utwardzane lasy są.
adam1 15.06.2009, h. 19:48 adam1
No panowie dobra robota .Podziwiam i trzymać tak dalej:D
szogun1279 16.06.2009, h. 00:11 szogun1279
No tak panowie i panie Kacper potrafi bawić się tak samo jak my w airsoft...jest jednak jedna rzecz którą Kacper potrafi a niewielu z nas by się na to zdecydowało.. KACPER LATA! bo nie pochwalił się tym że do jego pasji oprócz asg należy też lotnictwo i wszystko z nim związane! co teraz szczeny dopiero opadły , no Kacper pochwal się że zaliczyłeś kurs motolotniowy to nie uwierzą.
Pozdrowienia od Czarnego Legionu.
zlyzuw 16.06.2009, h. 21:26 zlyzuw
Podziwiam kolege, mimo iż jest niepełnosprawny to nie rezygnuje z realizacji swoich marzeń i cieszy się życiem. Pozdrawiam
jofes 16.06.2009, h. 21:50 jofes
Respekt ja bym nie dał rady.
Armand 17.06.2009, h. 18:08 Armand
Super oby tak dalej pozdrawiam i jak najwiecej sukcesow!!!
Kakadz 22.06.2009, h. 17:44 Kakadz
szogun1279 - Tak, tak... Jest dokładnie tak, jak mówisz. Moją największą pasją jest lotnictwo i wszystko co lata i jestem aktualnie w trakcie kursu motolotniowego, to znaczy, po jego pierwszej części. W tym roku powinna odbyć się druga część, ale na chwilę obecną fakt ten stoi pod znakiem zapytania, ale mam nadzieję, że jednak się odbędzie i z niecierpliwością czekam na wiadomość, że jednak się odbędzie.
Kakadz 22.06.2009, h. 17:47 Kakadz
I mam dla Was wszystkich ciekawą wiadomość... Otóż 1st Battle Wheelchairs Team się rozpadł i rozważam rezygnację z ASG. Szkoda, że tak się to kończy i nawet nie zdążyliśmy się ani razu spotkać na polu bitwy...
Kwiaciu15 10.10.2010, h. 21:47 Kwiaciu15
Szacunek dla kolegi za odwagę i dla drużyny :) ja się zastanawiam czy ja bym się strzelał jak bym był niepełnosprawny, mam nadzieję na spotkanie na polu walki ;) i jeszcze raz Szacunek !
iwo303 18.10.2010, h. 20:02 iwo303
Tyle osób już napisało że nie bede kontynuował ale jesli kiedyś zabacze kogoś takiego na strzelance na pewno będe taką grupę starał się wspierać oby był więcej takich grup w całej polsce i żeby ktoś zorganizował strzelanke specjalnie dla niepełnosprawnych ;-)
DubiQ 22.10.2010, h. 19:45 DubiQ
Chylę czoło! Wielki szacunek dla Was! Pomysł kolegi na zbudowanie wózka czołgu jak najbardziej popieram :)
drozdek96 26.10.2010, h. 16:20 drozdek96
podziwiam Pana Kakadza za olbrzymią siłę woli i wytrwałość w dążeniu do celów :D pozdrawiam gorąco i życzę wytrwałości :)
Razor 7-4 28.10.2010, h. 12:10 Razor 7-4
Kakadz jesteś WIELKI!!!
WojaKwz 04.11.2010, h. 21:11 WojaKwz
Wielki szacunek dla Ciebie Kacper. Takich ludzi się ceni.
Pozdrawiam :)
camus18 04.12.2010, h. 16:07 camus18
ogromny szacunek . Panowie byłby to dla mnie ogromny przywilej móc z Wami uczestniczyć w jednej strzelance. Keep on rock'n \m/
JaiLpl 08.12.2010, h. 18:00 JaiLpl
Wasza grupa powinna otrzymać tytuł honorowej. Jesteście Wielcy ! Szacunek jakiego nie da się opisać !
JaiLpl 08.12.2010, h. 18:01 JaiLpl
Kakadz, szkoda :( Mam nadzieję że wróci zajawka/znajdziecie nowe grupy i spotkamy się na polu bitwy !
micha1989pl 23.04.2011, h. 21:24 micha1989pl
Brawo dla tych ludzi. Też mam nadzieję, że kiedyś znajdziemy się w jednej bitwie. Mój karabin jest do Waszej dyspozycji gdy tylko będe mógł pomóc.
Takich grup powinno być więcej. O wiele więcej.
Panowie macie szacunek. Biję wam pokłon.
TheCrow 08.06.2011, h. 22:25 TheCrow
Wielki ukłon i szacun w waszą strone .
Jak się ma marzenia - to nic nie stoi na przeszkodzie ...

Brawo ... !!!!
keber 12.06.2011, h. 16:36 keber
Jak widać - chcieć znaczy móc !
Pozdrawiam.
rynek 30.07.2011, h. 20:57 rynek
Wielki szacunek z mojej strony.
Podziwiam ludzi którzy organizuja takie akcje oby tak dalej.
ASGLukim 20.09.2011, h. 18:56 ASGLukim
Git no i to jest prawdziwa ekipa:)
SZACUNEK:)
power12320 26.09.2011, h. 20:52 power12320
WIELKI SZACUN DAL WAS :D :D
piroman2 13.10.2011, h. 07:15 piroman2
Naprawdę szacuneczek :D
Marzenia są najważniejsze, a w połączeniu z kreatywnością i dobrymi pomysłami można dokonać rzeczy niemożliwych !
Pozdrawiam i oby tak dalej.
mikimiki611 22.10.2011, h. 20:30 mikimiki611
Szacunek  za determinacje . Oby tak dalej .
Pergan 13.11.2011, h. 09:35 Pergan
Wielki Szacun dla WAS !!!
Arek SWDN 30.11.2011, h. 18:45 Arek SWDN
Wielki Szacunek. Powodzenia w Airsofcie xD
Ryba73 03.12.2011, h. 12:19 Ryba73
Szacun! W przyszłym roku zapraszamy Tę Dzielną Ekipę Na II edycję Operacji "Omaha" do Łodzi! Warunki terenowe oraz umocnienia pozwolą Tym Dzielnym Chłopakom zaznać jeszcze większego "airsoftowego szczęścia"! Pozdrawiamy GRUPA ODWET 
majoretti1 08.01.2012, h. 20:27 majoretti1
Ogromne Wyrazy Uznania.Chcieć znaczy móc, i trzymam kciuki za wszystkich którzy nigdy się nie poddają i realizują swoje marzenia.Tak trzymać. OGROMNY SZACUN :)
nikimi 14.03.2012, h. 15:39 nikimi
gościu jesteś MISTRZEM !!!;D full respect ;]
Cień 05.05.2012, h. 19:32 Cień
Szacunek ;]
benjoyeq 11.05.2012, h. 23:30 benjoyeq
Szacunek i podziw. Życzę dalszego rozwoju dla team'u.
ABSOLUT BARSLEEPER 18.05.2012, h. 21:54 ABSOLUT BARSLEEPER
GREAT!
WSputnik 08.06.2012, h. 10:03 WSputnik
Szacun!Ma nadzieje ,że wasz team będzie się ciąglę rozwijać!
Kazman 08.06.2012, h. 13:05 Kazman
szacuneczek Panowie
Mroziakpl 28.06.2012, h. 19:27 Mroziakpl
Szacunek dla was, a dla nas jest to bardzo dobry przykład, że CHCIEĆ TO MÓC.
WujekHugo 15.07.2012, h. 06:34 WujekHugo
Patrzę z podziwem, powodzenia życzę- mało się takich ludzi spotyka. Satysfakcja z każdej strony Panowie. Pozdrawiam.
02kuba 23.04.2013, h. 21:00 02kuba
To jest coś niesamowitego. Pomimo przeciwności dążyć do realizacji swoich pasji. WIELKI SZACUNEK I GRATULACJE
szegi82 23.03.2014, h. 18:46 szegi82
Szacunek,pozdrawiam i życze powodzenia chłopaki.....
Mike007 24.03.2014, h. 14:51 Mike007
"Obecnie w grupie są cztery osoby (Dominik "Sardyna" Nawlicki, Kacper "Kakadz" Kolibowski, Michał "Mike" Nowak, Maciej "Mac" Nowakowski)"

yyyyy..... Ten Michał "Mike" Nowak to chyba nie ja, co?? Widzę że w PL jest dwóch Michałów Majków Nowaków ;p
Ayyon 09.11.2015, h. 09:01 Ayyon
Fajna sprawa.
Znając życie i chęć kupowania gadżetów do naszego hobby, za 2 lata z tego wózka będzie zrobiony mikro czołg :D
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 59234

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane