Daj cynk
Reklama

Testy

Ładownice firmy SPECOPS (cz. 1)

Ekwipunek, 11.10.2010, h. 18:20, dodał: Regdorn , autor: Foka
19

Dzięki stałej współpracy z firmą SPECOPS będziecie mieli okazję zapoznać się z częścią oferty SPECOPSa i testem ich produktów z punktu widzenia oporządzenia do airsoftu.Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że WMASG rozpoczął współpracę z SPECOPSem, producentem oporządzenia. Dzięki tej współpracy będziecie teraz mieli okazję zapoznać się z częścią oferty SPECOPSa i testem ich produktów z punktu widzenia oporządzenia do airsoftu.


SPECOPS rozpoczął swą działalność w 1994 roku. Początkowo kamizelki szyto typowo chałupniczymi metodami, ale niewątpliwie były to jedne z pierwszych produktów w tej branży produkowane w Polsce. Oficjalnie firma powstała dopiero jedenaście lat później, w 2005 roku, ale już wtedy były gotowe pierwsze projekty do przemysłowej produkcji kamizelek. W kolejnych latach powstawały kolejne modele sztandarowego produktu SPECOPSa - kamizelki MKT-1, MKT-2, MKT-3, aby ostatecznie osiągnąć aktualny stan - MKT-4.

Testowane ładownice należą do najnowszej linii produkcyjnej i znajdują się w aktualnej ofercie. Ładownice uszyte są z Cordury DuPont, zapinane są na napy STOCKO, klamry ITW i rzepy Velcro.

 

Ładownice

 

Pierwsze wrażenie

Po otworzeniu paczki oczom moim ukazał się zbiór różnych ładownic - różne rozmiary, kamuflaże, sposoby zapinania. Po "obmacaniu" ładownic to co się rzuciło w oczy to to, że są grubsze i sztywnieje niż te, z którymi miałem dotychczas do czynienia. Przez swoją solidność pojedyncza ładownica jest lekko, acz zauważalnie, cięższa od odpowiednika innych producentów. Po dokładniejszym przyjrzeniu się widać staranność wykonania i wykończenia. Nie ma żadnych odstających nitek, szwy są zakończone solidnie, kilkukrotnym powrotem ściegu, ładownice są ryglowane we wszystkich punktach narażonych na uszkodzenie.

Klapy ładownic oraz brzegi ścian uszyte są z podwójnej warstwy materiału (w przeciwieństwie do produktów inny producentów, gdzie klapy są jednostronne), a na krawędziach materiał jest potrójnie podwinięty, więc faktycznie na krawędziach klap jest sześć warstw materiału. Zapewnia to solidność i trwałość, a efektem ubocznym jest utrzymanie kamuflażu ładownicy również po wewnętrznej stronie klapy.

 

Na zdjęciu widać zawinięcie materiału na krawędzi klapy


Wszystkie dostarczone ładownice są w systemie MOLLE, ale sposoby zakończenia przeplatanych pasków są różne. Część ładownic ma "standardowe" zapięcie na nap, a w części, aby zapiąć ładownicę pasek trzeba podwinąć. Sposób mocowania ładownicy zależny jest od jej długości i planowanego przeznaczenia.

 


Zapięcia ładownic są w szerokiej gamie możliwości: sam rzep, same napy, napy z rzepem, klamry ITW z rzepem (w tym wypadku rzep można zasłonić doszytym kawałkiem rzepa i uzyskujemy zapięcie tylko na klamrę ITW). Patki ułatwiające otwarcie ładownic są zzrobione z taśmy cordurowej i zakończone gumowym uchwytem poprawiającym trzymanie.


Do testów otrzymaliśmy następujące ładownice:
- potrójna ładownica na flashbangi NICO w kamuflażu MultiCam uszyta z materiału Crye;
- podwójna ładownica na flashbangi NICO, czarna;
- podwójna ładownica na magazynki do pistoletu 9 mm, czarna;
- pojedyncza ładownica na magazynek do UMP 9 mm w kamuflażu wz. 93 Pantera;
- potrójna ładownica na magazynki do M4/M16 w kamuflażu wz. 93 Pantera;
- potrójna ładownica na magazynki do Beryla czarna;
- potrójna ładownica na magazynki do Beryla w kamuflażu Desert DPM;
- ładownica na 20 nabojów do strzelby gładkolufowej 12 ga.

Należy zaznaczyć, że dla SPECOPS priorytetowym odbiorcą są polskie służby mundurowe, stąd ładownice pistoletowe i do pm są na magazynki 9 mm, a nie np. .45 ACP. Dostępne są też m.in., często poszukiane na naszym rynku, ładownice na magazynki do G36 (ładownica przypomina wyglądem ładownicę na magazynki do Beryla i mieści dwa spięte magazynki). Z naszych informacji wynika, że SPECOPS ma w planach wprowadzenie do produkcji ładownic skierowanych głównie do odbiorcy airsoftowego, np. ładownice na magazynki do UMP .45 czy P90. Możliwe jest również zamówienie ładownicy wg specyfikacji klienta, ale sposób wykonania i cena jest indywidualnie negocjowana z klientem.

 

Użytkowanie i testy

Przez cały okres testów ładownice nie przysparzały problemów, nie uległy żadnej awarii. Oczywiście przy tak krótkim okresie użytkowania (ok 1 miesiąc) trudno mówić o niezawodności czy wytrzymałości, ale można stwierdzić, że ładownice zostały uszyte starannie i z dużą dbałością o dokładność. Nie raz się zdarzało, że w ładownicach pochodzących z innych źródeł pierwsze problemy typu wychodzące nici czy puszczające szwy zdarzały się po 1-2 tygodniach użytkowania.

Ładownice na flashbangi można wykorzystać do przenoszenia zużytych flashbangów NICO "dla wyglądu", ale pasują do nich również popularne granaty hukowe B&G GH-2. Jak się ktoś uprze można w nich przenosić magazynki do pistoletu.

 

 

Ładownice pistoletowe pomieszczą właściwie każdy standardowy magazynek do gaziaka, będącego repliką pistoletu 9 mm, na zdjęciach widać ładownicę z magazynkami do Glocka KSC i Beretty M92 TM. Magazynki do replik są wyraźnie dłuższe od "ostrych" odpowiedników, ale ładownica jest zapinana na długi rzep, więc jest spory zapas na zamknięcie.


Lewa (na zdjęciu dolna) ładownica z otwartą klapą, prawa z klapą schowaną do środka tworzy ładownicę CQB. Widać różnicę w głębokości schowania magazynka.

 

Ładownica z magazynkami do Glocka KSC

 

Ładownica z magazynkami do Beretta M9 TM

 

Ładownica z magazynkami do "ostrego" Glocka

 

Ładownica na magazynek do UMP pomieści długi magazynek do pistoletu gazowego np. do G18C, tak samo bez problemu mieszczą się magazynki do 9 mm pistoletów maszynowych, takich jak MP5. Nie miałem niestety dostępnego magazynka UMP .45 ale z pomiarów miarką wychodzi, że powinien pasować. Jak tylko będę miał możliwość przymierzenia opis zostanie uzupełniony. Maksymalna długość przy jakiej zamknie się ładownica to 24 cm (ładownica zamykana jest na rzep więc wartość tą można traktować orientacyjnie).

 

Ładownica do UMP z magazynkiem do MP5


Ładownica na magazynki serii M4/M16 ma wszyte dwie przegrody rozdzielające magazynki, przegrody są sztywne i dość grube, niczym nie przypominają starych pasków z ładownic ALICE. O ile magazynki do "ostrej" eMki wchodzą w miarę swobodnie (ale bez luzów), to magazynki do repliki (testowane na metalowych low-capach P&J) wchodzą dość ciasno. Wyjęcie magazynka nie przysparza problemów, ale przy jego wkładaniu trzeba chwilę pokombinować.


Ładownica z magazynkami P&J d M4
Ładownica z magazynkami do "ostrej" eMki

 

Ładownica na magazynki do Beryla jest skonstruowana identycznie jak to do eMki, różni się jedynie wymiarami. Ładownica pomieści magazynki do AK ale, jako, że nie jest to ładownica do nich dedykowana, będzie trochę ciasno i nie będą idealnie pasowały, ale ładownica w pełni spełnia swe zadanie.

 

Ładownica z magazynkami do AKM


Oba wzory ładownic na magazynki karabinkowe są ładownicami pudełkowymi, są sztywne, ze sztywną klapą, która obejmuje ładownice również po bokach. Ładownice sa typowo "leśne" i nie da się ich zaliczyć do "szybkich", ale bez wątpienia pewnie trzymają magazynki i chronią je przed zabrudzeniem.


Porównanie wielkości ładownic do Beryla i do M4

 

Ładownica do Beryla, widać przegrody rozdzielające magazynki i zakładkę z materiały na krawędziach ładownicy

 

Ładownica na naboje do strzelby mieści 20 nabojów i jest skonstruowana w postaci sztywnej otwieranej na pełnej długości kieszeni.

 


W noktowizji ładownice nie świecą, nie odbijają podczerwieni, a kamuflaż jest widoczny (co słabo widać na zdjęciach z powodu niskiej jakości sprzętu).Poniżej przedstawiono porównanie kolorów ładownicy SPECOPS z ładownicami innych producentów.
Górny rząd od lewej: SO, Miwo Lubliniec, Maxpedition.
Po środku: SDS (ładownica na flarę).
Dolny rząd od lewej: Tasmanian Tiger, Miwo Praszka, Pantac, Crom.Podsumowanie

Ładownice, które miałem okazje przetestować okazały się porządniejsze niż początkowo sie spodziewałem. Mając doświadczenie z produktami wielu producentów (oba Miwo, Crom, SDS, BlackHawk, Eagle, NFM) byłem pozytywnie zaskoczony, ładownice sprawią wrażenie wręcz pancernych. Kiedy pokazywałem ładownice kolegom z ekipy mieli pozytywne opinie, ale często padała uwaga, że pewnie są dużo droższe od innych dostępnych ładownic. Okazuje się jednak, że ładownice są nieznacznie droższe od produktów innych krajowych producentów i są w cenach podobnych do tych w jakich pojawiają sie amerykańskie ładownice kontraktowe na Allegro.

Produkty dostępne są na Allegro bezpośrednio od producenta (końcówki serii, więc wybór jest ograniczony, za to ceny są obniżone) oraz w sieci dystrybutorów na tererenie całego kraju, których lista znajduje się na stronie SPECOPS. W sprawie zamówień na ładownice wg własnego pomysłu należy kontaktować się bezpośrednio z producentem.

 

Ładownice testowaliśmy dzięki uprzejmości producenta: SPECOPS

Ładownice firmy SPECOPS

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
shellshock 11.12.2008, h. 17:12 shellshock
Macałem kilka ładownic Specops'a, są wykonane naprawde solidnie, o kilka klas wyżej niż miwo. Właśnie przed chwilą nawet zaopatrzylem sie w takowe na allegro.
CIN3K 11.12.2008, h. 17:36 CIN3K
Szkoda, że nie mają ładownic na 2 magi m16/m4 :/
Prezes_____ 11.12.2008, h. 18:36 Prezes_____
Szacun, widać, że porządnie uszyte,

PS: Foka ten mag z glocka to twój? xD pozdro
Ravenkan 11.12.2008, h. 19:23 Ravenkan
Po dogłebnym przeanalizowaniu literek "FOKA" i porównaniu z literkami składającymi sie na nick autora teksu wnioskuję, iż magazynek ten jest najprawdopodobniej jego własnością...
happy666 11.12.2008, h. 19:35 happy666
CIN3K, myślę, że spokojnie mógłbyś sobie u nich taką "zarzyczyć". Prezes__, wszystko wskazuje na to, że jego xP Chyba, że to jest dedykacja od jego idola w strzelectwie xF
dawid_o 11.12.2008, h. 19:43 dawid_o
Jakość bezkonkurencyjna na polskim rynku to prawda. Ale tekst że są nieznacznie droższe to chyba czysty marketing. Nawet po "obniżce ceny" te na allegro są prawie dwa razy droższe niż odpowiedniki w miwo.
W.Zajcev 11.12.2008, h. 20:09 W.Zajcev
A co w tym dziwnego że Foka ma magazynek do Glocka?
Foka 11.12.2008, h. 20:18 Foka
Nie, to nie są moje magazynki. Poszedłem do sklepu z bronią, żeby zrobić zdjęcia i wszystkie magazynki były tam podpisane "Foka".
happy666 11.12.2008, h. 20:24 happy666
Nic w tym dziwnego, po prostu tematy nie na temat są najlepsze
von_Zakapior 11.12.2008, h. 21:30 von_Zakapior
No dobra, a jakiś cennik? Chyba, że są bezcenne...
Foka 11.12.2008, h. 21:58 Foka
Cennik masz na Allegro i na stronach sklepów współpracujących: $3
Np Militaria.pl
happy666 11.12.2008, h. 21:58 happy666
Jeśli mówisz o ładownicach to przecież w podsumowaniu jest link do aukcji na allegro
mastah 11.12.2008, h. 22:44 mastah
$3
"Okazuje się jednak, że ładownice są nieznacznie droższe od produktów innych krajowych producentów"
$3
Rzeczywiście, nieznacznie.
Pozdro
shellshock 11.12.2008, h. 23:54 shellshock
Cena ładownicy miwoskiej z Twojego linku dotyczy ładownicy wykonanej z poliestru w systemie 20mm. Jeżeli uwzględni sie w niej cordure, 25mm system mocowania, wtedy specops okazuje sie być droższy o 20-30 zł?
happy666 11.12.2008, h. 23:55 happy666
Mastah, zgadza się, ale już w zestawieniu z kontraktowymi amerykańskimi ładownicami wypada wiarygodniej w stosunku do twierdzenia w opisie. Ładownica pistoletowa molle Condora kosztuje 45zł, a SPECOPSa 35zł czarna, następny przykład (niby zestawienie innego rodzaju ładownic, ale przedstawia przedział cenowy)- Ładownica SAW kosztuje 59zł, a SPECOPSa na 3x NICO 49zł.
cziman 12.12.2008, h. 01:03 cziman
Świetny artykuł.

Pytanko do Foki: jak subiektywnie porównałbyś jakość wykonania ładownic specopsa do miwo? Czy uważasz że podczas średnio-intensywnego używania sprzętu ( coś więcej niż 3 godzinki niedzielnej jebanki zakończonej piwem, aczkolwiek nikt z ostrej po tym pruć nie będzie ) warto jest dopłacać za tą różnicę?
Chaves 13.12.2008, h. 19:15 Chaves
Ludzie precyzujcie o jakim miwo piszecie (Praszka/Lubliniec).
Foka 14.12.2008, h. 00:50 Foka
Cziman, trudno powiedzieć bo nie mam nic z Miwo, porównywałem do ładownic użyczonych przez kolegów. SPECOPS jest moim zdaniem wykonany solidniej, z grubszego i bardziej odpornego materiału. Czy warto dopłacać? Nie wiem, ale jakoś dziesiątki ludzi używają Miwo i nie ma narzekań, że się sypią.
metka 08.12.2014, h. 20:02 metka
Porównywanie MIWO ze SPECOPSEM to trochę tak jak by porównywać Dacie Logan z HUMMEREM w warunkach bojowych.Jednym i drugim się da,ale każdy musi wybrać czym woli :)
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 718075

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane