Daj cynk
Reklama

Testy

Replika full metal GBB - RedWolf Licensed, pistoletu Nighthawk Custom Recon

Pistolet, 03.12.2012, h. 01:48, dodał: Promant , autor: Promant, Borax
19

Replika gas blow back pistoletu Nighthawk Custom Recon, oferowana pod marką RedWolf Licensed - wyprodukowana dla RedWolf Airsoft przez firmę KWC.Dane repliki

Producent: RWL / KWC
Model:
(numer katalogowy)
Nighthawk Custom Recon
Długość: 205 mm
Waga: 900 g
Prędkość wylotowa: 419 fps
Hop-up: regulowany
Blowback: gas blow back
Zalety: + dobre odwzorowanie wyglądu modeli Nighthawk Recon
+ osiągi
+ konstrukcja full metal
+ licencjonowane oznaczenia
+ realistyczna waga
+ estetyczne wykonanie
+ spasowanie elementów
+ anty poślizgowa powierzchnia chwytu (pewny uchwyt)
+ możliwość montażu latarki lub celownika laserowego (podlufowa szyna)
+ obustronna dźwignia bezpiecznika
Wady: - konieczność użycia klucza imbusowego przy wymianie naboju CO2
- umieszczenie przez producenta napisu określającego kaliber ASG
- konieczność zdjęcia zamka w celu dokonania regulacji HU
W zestawie: Replika, dwa magazynki, dwa klucze imbusowe, paczka kulek, instrukcja, katalog RWA.

 

 

 

xRWL.jpgReplika full metal, gas blow back, RedWolf Licensed - zasilana CO2 - pistoletu marki Nighthawk Custom Recon. Jest to replika z oferty RedWolf Airsoft, w ramach linii produktów licencjonowanych przez producentów wersji palnych. Replikę dla RedWolf Airsoft wykonała firma KWC.

 

 

 


TYTUŁEM WSTĘPU

 

Replika GBB Nighthawk Custom Recon z założenia odwzorowuje broń produkowaną przez amerykańską firmę Nighthawk Custom, z siedzibą w Berryville, Arkansas - produkującą broń palną na zamówienie. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się customowe wersje pistoletów budowane na bazie modelu 1911, strzelby oraz noże.

Firma Nighthawk powstała w 2003 roku, gdy kilku rusznikarzy pracujących dla innego znanego producenta pistoletów - Wilson Combat, odeszło pragnąc stworzyć własną markę koncentrującą się na wytwarzaniu customowych pistoletów. Właścicielami firmy są Craig Gholson, Mark Stone, i Jeff Phillips. Produkty Nighthawk na amerykańskim rynku broni palnej są cenione ze względu na ich jakość. Chwalony jest również poziom obsługi klienta. Motta firmowe brzmią:
"Kreatywność jest ważną częścią pracy rusznikarskiej, ale celem jest zawsze satysfakcja klienta" oraz "Nigdy nie mówimy, że coś jest już wystarczająco dobre".


Nighthawk Custom to główny dział amerykańskiej firmy specjalizujący się w oferowaniu perfekcyjnie wykonanych pistoletów przeznaczonych do strzelania sportowego w zawodach. Z firmą i jej produktami wiążą się takie nazwiska z branży jak Bob Marvel, Richard Heinie czy Chris Costa. Wszystkie elementy oferowanych pistoletów mogą być dostosowane do wymagań klientów. Od września 2012 roku firma używa wyłącznie elementów wykonanych maszynowo, przy czym to co u innych producentów stanowi standard gotowego produktu - w Nighthawk Custom jest punktem wyjścia do ręcznego pasowania i dopieszczania elementów, a nad każdą sztuką broni pracuje od początku do końca jeden rusznikarz - aż osiągnie w pełni zadowalający efekt.

 

 

 

 

 

 

RWL Nighthawk Custom jest repliką broni z serii Recon. Obecnie w ofercie firmy Nighthawk Custom znajdują się cztery podstawowe modele Recon:

 

 

 Advanced Armament Corporation Recon

 

aac-pistol-07.jpg

aac-pistol-09.jpg

 

 

Costa Recon

 costa-recon-01.jpg

costa-recon-03.jpg

 

 

Heinie Signature Recon

 heinie-sig-recon-01.jpg

heinie-sig-recon-02.jpg

 

 

GRP Recon (Global Response Pistol)

 

grp-recon-10.jpg

grp-recon-11.jpg

grp-recon-23.jpg

 

 

 

OPAKOWANIE

 

Replikę dostajemy w atrakcyjnym wizualnie, wykonanym ze sztywnej tektury, pełnym pudełku. Opakowanie utrzymano w charakterystycznej dla RedWolfa kolorystyce, gdzie dominuje czerń, obok czerwieni, bieli i odrobiny szarości. Na opakowaniu można znaleźć wszystkie potrzebne informacje na temat modelu produktu, producenta i podstawowych parametrów repliki.

 

 

 

pudlo1a.jpg

pudlo2.jpg

pudlo2a.jpg

pudlo3a.jpg

pudlo3aa.jpg

 

 

Pudełko posiada w środku styropianową wkładkę. Replikę od góry zabezpieczają uchylna pokrywka i boczne zakładki pudełka, co w połączeniu ze styropianem - bardzo dobrze unieruchamia replikę i akcesoria. Funkcja zabezpieczenia pistoletu zrealizowana jest bardzo dobrze.

 

 

 

pudlo4.jpg

pudlo6.jpg

 

 

W środku, oprócz pistoletu z magazynkiem, znajdziemy: zapasowy magazynek, paczkę kulek, klucze imbusowe do dociskania naboju CO2 oraz czarno białą instrukcję użytkowania repliki. Użytkownik otrzymuje dwa klucze imbusowe czyli po jednym na każdy magazynek, ale oczywiście wystarcza jeden, a zatem mamy bonusowo zapasowy klucz. (W opakowaniu testowanego egzemplarza znajdował się również katalog firmy RedWolf Airsoft, ale nie wiemy czy jest on standardowo dołączany do tego produktu.)

 

 

 

pudloSRODEK1.jpg

pudloSRODEK.jpg

pudloZAWARTOSC2.jpg

kulki.jpg

 

 

Wygląd instrukcji.

 

 

 

instrukcja1.jpg

instrukcja2.jpg

instrukcja3.jpg

 

 


PIERWSZE WRAŻENIE

 

Pistolet jest ciężki, sprawia solidne wrażenie - jego wagę odczuwa się podobnie do wagi broni palnej. Trzyma się go pewnie, dzięki porowatej powierzchni chwytu. Uchwyt jest wygodny, mimo że chwyt pistoletu jest dość masywny (gruby).

 

 

 

replikaDWAmagi.jpg

 

 

 

Replika jest dobrze wyważona i pomimo swojej wagi nie ciąży na lufę. Wygląd pistoletu jest estetyczny, a jakość wykończenia plasuje się na bardzo dobrym poziomie. Dla wielu osób rozmiary Nighthawk Custom Recon i jego waga powinny być zaletą, ponieważ zdecydowanie dodają replice realizmu.

 

 

 

REPLIKAx1.jpg

 

 

Spasowanie repliki jest bardzo dobre. Charakterystycznie dla większości replik gazowych - zamek ma minimalny luz boczny i przy gwałtownych ruchach dłonią - lekko "klekocze". Nie wpływa to jednak na komfort użytkowania ani na efekty strzelania, tym bardziej, że aby usłyszeć jakikolwiek dźwięk - trzeba repliką naprawdę mocno potrząsnąć.

  

 

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

 

Podstawowe parametry: pistolet waży 900 g i ma długość 205 mm.

Według RWA replika odwzorowuje jeden z modeli specjalnych zaprojektowanych dla firmy Nighthawk Custom przez Chrisa Costę. Z modeli obecnie oferowanych standardowo - replika najbardziej przypomina wersję GRP Recon, pod względem wyglądu zamka i szkieletu, rozmiarów oraz podobieństwa przyrządów celowniczych, kurka czy języka spustowego. Replika ma również zwykłe okładziny chwytu zamiast firmowych z logiem Nighthawk. Najbardziej widoczne różnice to obustronny bezpiecznik (w replice), który firma oferuje opcjonalnie, oraz kształt szyny montażowej i stopki magazynka. Natomiast oznaczenia (logo firmy) faktycznie są charakterystyczne dla modelu Costa Recon

Trzeba jednak brać pod uwagę, że, w czysto customowych modelach pistoletów, wszystkie te elementy mogą być stosowane w bardzo różnych konfiguracjach.

 

 

 

REPLIKAx2.jpg

REPLIKAx3.jpg

 

 

Zamek i szkielet pistoletu mają kolor czarny, matowy. Zarówno zamek, jak i szkielet, wykonano z metalu. Zamek jest dość ciężki, przy zwalnianiu wydaje mocny metaliczny dźwięk. Zauważyliśmy, że czarna farba dość łatwo się ściera. 

 

 

 

ZAMEK.jpg

SZKIELET.jpg

 

 

Chwyt jest masywny, a okładziny wykonano z tworzywa, które w dotyku przypomina gumę. Dłoń nie ślizga się i pistolet trzymamy pewnie.

 

 

 

CHWYT.jpg

 

 

Przód zamka wykonano w kolorze srebrnym, charakterystycznie dla pistoletów Nighthawk Custom. Metalowa lufa zewnętrzna ma również kolor srebrny (podobnie jak w pierwowzorze - nie posiada ona żadnego wewnętrznego gwintu do montażu tłumika dźwięku).

 

 

 

LUFAprzodZAMKA.jpg

LUFAx.jpg

 

 

Integralna ze szkieletem, podlufowa szyna umożliwia montaż oświetlenia taktycznego lub celownika laserowego. Jej wygląd jest nieco inny niż pierwowzorach serii Recon, ale też większa liczba "żeber" szyny zwiększa gamę możliwych do zastosowania akcesoriów np. latarek taktycznych (co w airsofcie ma na pewno znaczenie), gdyż oferuje większą liczbę pozycji - w różnych odległościach od osłony spustu.
(Doceni tę cechę każdy użytkownik, który choć raz po zakupie wymarzonej latarki przekonał się, że jedno wcięcie szyny to za mało i latarka nie mieści się przed osłoną spustu choć teoretycznie mogłaby pasować.)

 

 

 SZYNAx.jpg

SZYNAx2.jpg

 

 

Wygląd kurka (kształt identyczny jak w pierwowzorach Recon). Bezpiecznik naciskowy w tylnej części chwytu stanowi jeden element z "pazurem" w tyle szkieletu. Pazur lekko ugina się w dół, wraz z wciśnięciem bezpiecznika, gdy zaciskamy dłoń na chwycie.

 

 

 

KUREK.jpg

 

 

Dźwignie bezpiecznika odwzorowano obustronnie i obie są funkcjonalne. W wersji palnej producent daje nabywcy możliwość wyboru obustronnej dźwigni bezpiecznika, choć standardowo oferuje tylko lewostronną.

 

 

 

ZABEZPIECZONY.jpg

ODBEZPIECZONY.jpg

BEZPIECZNIKprawy.jpg

 

 

Wygląd dźwigni zwalniacza zamka, przycisku zwalniacza magazynka oraz języka spustowego. Zwalniacz magazynka działa lekko, ale jego zatrzask pewnie trzyma magazynek w chwycie.

 

 

 

SPUST.jpgSPUST2.jpg

 

 

Przyrządy celownicze są podobne do prezentowanych w jednej z wersji GRP Recon. Wykonano je bardzo estetycznie. Szczerbina dokręcona jest małym wkrętem imbusowym i regulowana w poziomie po jego odkręceniu. Zarówno muszka jak i szczerbina posiadają duże, bardzo wyraźne, białe kropki - ułatwiające celowanie. (W pierwowzorze muszka często posiada, w miejscu białej kropki, światłowód.)

 

 

 

SZCZERBINAxx.jpg

KROPKAmuszka.jpg

KROPKIszczerbina.jpg 

 

 

REGULACJA HU  

 

Regulacja hop Up dokonywana jest po zdjęciu zamka, co niestety nie jest wygodne ani stosunkowo szybkie. Tym bardziej, że pokrętło jest małe i dostęp do niego jest niezbyt komfortowy (małe pokrętło widać w głębi, w otworze widocznym pomiędzy śrubami). Przesunięcie pokrętła w stronę tyłu zamka powoduje dociskanie (podkręcanie) HU, a przesunięcie pokrętła w stronę przodu zamka powoduje luzowanie HU.

 

 

 

HU.jpg 

 

 

OZNACZENIA


Replika posiada licencjonowane oznaczenia producenta wersji palnej - firmy Nighthawk Custom, z Berryville, Arkansas/USA. Napisy i znaki firmowe wykonano kolorem białym.

Prawa strona zamka jest gładka, bez oznaczeń. Po lewej stronie zamka umieszczono logo i nazwę firmy Nighthawk Custom (wygląd znaku i czcionka napisu - identyczne jak w pierwowzorze).

 

 

 

LOGO.jpg

 

 

Oznaczenie jest identyczne jak np. spotykane na modelu Costa Recon (poniżej zdjęcie broni palnej):

 

 

 

costa1.jpg 

 

Z przodu lewej strony szkieletu znajduje się mały napis określający kaliber ASG.

 

 

 

KALIBER.jpg 

 

Z prawej strony szkieletu umieszczono numer seryjny oraz logo RedWolf Licensed.

 

 

 

NUMERlogoRWL.jpg

 

 

 

MAGAZYNEK

 

Magazynek wykonany jest z metalu i posiada stopkę z tworzywa. Ma kolor czarny matowy. Pojemność 17 BB (jednak lepiej ładować trochę mniej kulek np. 15, gdyż 17 BB wchodzi już trochę na wcisk). Kulki wchodzą do magazynka naprzemianlegle. Magazynek gładko wkłada się w gniazdo chwytu i równie łatwo wypada po zwolnieniu - wymiana jest zatem szybka i płynna.

 

 

 

mag2a.jpg

MAGAZYNEK1.jpg

MAGAZYNEK2.jpg

mag3.jpg

mag4.jpg

mag4a.jpg

 

 

Magazynek repliki Nighthawk Custom Recon ma realistyczne rozmiary, pod względem długości i szerokości. W porównaniu z rozwiązaniami magazynków wielu innych replik zasilanych CO2 jest, naszym zdaniem, bardzo dobrze przemyślany i wykonany.

 

 

 

mag6.jpg

mag9.jpg

 

 


Kapsułę 12 g CO2 wkładamy w wycięcie odpowiadające jej kształtem i dociskamy za pomocą klucza imbusowego - pokrętłem ukrytym w stopce (najpierw pokrętło dociskowe należy lekko wykręcić, aby zmieścił się nabój CO2, a następnie dokręcamy).

Stopka magazynka jest dużo mniejsza niż spotykane w wielu innych replikach CO2, zgrabniejsza i bardziej estetyczna. Dokręcanie kapsuły za pomocą klucza imbusowego jest na pewno bardziej czasochłonne i mniej wygodne niż za pomocą motylkowego pokrętła dociskowego. Z drugiej jednak strony nabywca otrzymuje w komplecie z repliką dwa magazynki, co zmniejsza częstotliwość wymiany samej kapsuły. Natomiast wyeliminowanie pokrętła motylkowego spowodowało skrócenie magazynka i zmniejszenie jego stopki, co zdecydowanie należy zapisać na plus w kwestii wyglądu repliki.

 

 

 

mag2.jpg

mag7.jpg

mag8x.jpg

 

 

Wykonana z tworzywa stopka magazynka ma powierzchnię o delikatnie porowatej fakturze.

 

 

 

STOPKAx.jpg

 

 

 

ROZKŁADANIE

 

Klasyczne, tak samo jak w innych modelach 1911.

 

 

 

WYGLĄD REPLIKI CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEJ

 

 

 ROZLOZONA.jpg

ROZLOZONA2.jpg

ROZLOZONA3.jpg

ROZLOZONA4.jpg

 

 

 

STRZELANIE

 

Ogólne wrażenia ze strzelania są bardzo pozytywne. Replika strzela celnie, a dobrze ustawiony hop-up nie ulega rozregulowaniu.

Skok zamka jest mocny i szybki. Zamek porusza się płynnie, a blow back jest silny.

Nie było podczas strzelania zacięć, ani pustych czy podwójnych strzałów. Nie zaobserwowaliśmy również żadnych przypadków syfonowania przy normalnym strzelaniu do celu. Jedynie raz, przy próbie bardzo szybkiego wystrzelenia całego magazynka, doszło do szybkiego ochłodzenia naboju CO2 i syfonu, jednak wystąpił on dopiero przy ostatniej wystrzelonej z magazynka kulce.

 

 

TESTY

 

1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na 0.2 g BB, Wykorzystano kulki marki Blaster. Prędkość początkowa pocisku generowana przez replikę wynosi  419  fps, a energia  1.6  J.


Poniżej wyniki pomiarów z kolejnych 10 strzałów.

 

 

 Lp.              fps            m/s              
1 537 2.64
2 537 2.64
3 393.1 1.4
4 393.1 1.4
5 389.6 1.39
6 397.6 1.45
7 386.2 1.36
8 389.6 1.39
9 384.5 1.36
10 381.1 1.35

 

 

Dla porównania dokonaliśmy jeszcze kilku pomiarów, każdorazowo ładując do magazynka 10 kulek. Za każdym razem pierwsze strzały znacznie odstawały wartością fps od następnych pomiarów. Później wartość malała i w miarę stabilizowała się. Zaobserwowaliśmy, że w miarę strzałów następowało ochładzanie się naboju CO2. Podczas doładowywania magazynka nabój CO2 miał czas ocieplić się, stąd silniejsze strzały na początku każdej wystrzelonej dziesiątki. Jednak średnia z każdej dziesiątki oscylowała wokół podobnych wartości: między 400 i 420 fps.

(Edit: W innych seriach pomiarów wyniki były bardziej wymieszane i najczęściej na poziomie +/-390 fps. Gdyby nie pierwsze strzały z zawyżonym wynikiem, co jest w replikach CO2 nagminne - należałoby podać średnią na poziomie 390 fps. Jeśli w podanej serii policzyć średnią z 8 strzałów, czyli z pominięciem dwóch pierwszych, wychodzi 389,35 fps).

 

 


2. Test celności i skupienia na dystansach 10 m oraz 20 m.

Strzelanie przeprowadzono na profesjonalnej, zadaszonej strzelnicy. Ponieważ tory strzeleckie nie są ogrzewane - w pomieszczeniu panowała niska temperatura (kilka stopni Celsjusza).

Strzały oddano w seriach po 10 BB. Użyto kulek marki King Arms, o wadze 0.25 g. Strzały oddawane były szybko (tzn. bez dłuższego i dokładniejszego celowania przy kolejnych strzałach), żeby przybliżyć warunki testu do realiów strzelania z pistoletu podczas gry.

 

Po wstępnej regulacji HU, na dystansie 10 m, wszystkie trafienia plasowały się w celu formatu A4 (przestrzeliny zmieściły się w kole o średnicy 150 mm). Jednak trafienia wypadały powyżej punktu celowania.

 

 

 10mA.jpg

 

 

Po dokładniejszej regulacji HU efekt był lepszy. Na dystansie 10 m wszystkie trafienia plasowały się w celu formatu A4 (przestrzeliny zmieściły się w kole o średnicy 125 mm)

 

 

 

10mB.jpg 

 

Na dystansie 20 m wszystkie trafienia plasowały się w celu formatu A4 (przestrzeliny zmieściły się w kole o średnicy 135 mm).

 

 

 

20m.jpg

 

 

 

3. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny pistoletu wynosi 25 m (większość oddanych strzałów nadal plasowała się w sylwetce, a 4/10 zmieściło się w celu A4). Donośność wynosi ponad 30 m.

 

4. Pomiar gazożerności [ile wystrzelimy na jednym naboju CO2] i skuteczności [po ilu strzałach spada zasięg i celność na jednym naboju CO2].

Na jednym naboju CO2 udało się wystrzelić 45 BB, czyli 3 pełne magazynki (ładowane po 15 BB). Przy tym do 40 strzału zasięg i celność nie spadły. Na pewno zużycie gazu jest w tym przypadku uwarunkowane koniecznością poruszania dość ciężkiego zamka przy silnym blow backu

 

 

 

PODSUMOWANIE

 

Replika GBB RedWolf Licensed - Nighthawk Custom Recon, zasilana CO2, wykonana jest estetycznie i bardzo dobrze spasowana. Wrażenie solidności i realistyczny wygląd oraz wagę - należy zaliczyć jej na plus.

Również wrażenia ze strzelania i osiągi powinny zadowolić każdego nabywcę szukającego mocnego pistoletu, gwarantującego odczucie realizmu podczas użytkowania. Na pewno jest to doskonała replika do strzelań tarczowych. Wprawdzie generowana prędkość początkowa nie predestynuje tego pistoletu do wykorzystania w CQB, jednak w otwartym terenie, na większych dystansach może się on okazać także bardzo przydatny w grach, na przykład gdy z jakiejś przyczyny gracz utraci możliwość korzystania z głównej jednostki broni (repliki).

Naszym zdaniem pistolet Nighthawk Custom Recon jest interesującym, porządnie wykonanym produktem i może zaciekawić zarówno miłośników replik modelu 1911, jak i nabywców poszukujących po prostu dobrego, solidnego pistoletu.

 

 

Plusy:


+ dobre odwzorowanie wyglądu modeli Nighthawk Recon

+ osiągi

+ konstrukcja full metal

+ licencjonowane oznaczenia

+ realistyczna waga

+ estetyczne wykonanie

+ spasowanie elementów

+ anty poślizgowa powierzchnia chwytu (pewny uchwyt)

+ możliwość montażu latarki lub celownika laserowego (podlufowa szyna)

+ obustronna dźwignia bezpiecznika

 

 

Minusy:

 

- konieczność użycia klucza imbusowego przy wymianie naboju CO2

- umieszczenie przez producenta napisu określającego kaliber ASG

- konieczność zdjęcia zamka w celu dokonania regulacji HU

 

 

 

Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy RedWolf Airsoft:

 

 

1.jpg

 

 


Źródło zdjęć wersji palnej:

www.nighthawkcustom.com

 

 

 

 

Replika GBB RedWolf Licensed, pistoletu Nighthawk Custom Recon

Autor: Borax

Replika gas blow back pistoletu Nighthawk Custom Recon - RedWolf Licensed - wyprodukowana przez firmę KWC.

Ocena wszystkich (4.00, głosów: 7)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Ukesu 03.12.2012, h. 07:43 Ukesu
Pistolet z ponad 420 fps...... syndrom rugera a tu jeszcze dostaje plusa za osiągi... :/
A dlaczego nie? Rozumiem, że wykorzystanie pistoletu ograniczasz wyłącznie do gier i to na dystansie CQB?
Wielu ludzi strzela tarczowo i coraz lepiej rozwija się airsoftowe IPSC. Można mieć pistolet na GG z 300-350 fps i można mieć także taki, do innych zastosowań.
Promant 03.12.2012, h. 11:25 Promant
Kumam, ale taka moc mooocno zawęża wykorzystanie tej repliki w AS. Nie samym AIPSC się żyje :D
Ukesu 03.12.2012, h. 12:43 Ukesu
420 fps wcale nie tak dużo :) sam mam Dan Wessona gdzie 2 pierwsze strzały wychodzą ponad 600fps więc to jest nic przy tym :)
Lemonekck 03.12.2012, h. 14:40 Lemonekck
W moim jest stabilne 360fps od pierwszego strzału. Pewnie wpłynęła na to temperatura bo strzelałem przy 5C. Spokojnie można 3 magi przy tej temp opróżnić.
kosteQ86 04.12.2012, h. 10:00 kosteQ86
Smutas 03.12.2012, h. 10:51 Smutas
Przyjemna replika, ale jakoś większego szału nie ma... Wygląd zewnętrzny nie powalił mnie na kolana. Kilka drobnych delatali psuje ogólny wizerunek repliki... Malowane metalowe powierzchnie trochę odstraszają, zwłaszcza te w kolorze srebrnym, które wyglądają brzydko moim zdaniem i zdają się być wyjątkowo nietrwałe.
DobryDobrodziej 03.12.2012, h. 13:11 DobryDobrodziej
Dobra recenzja, jak zawsze, jednak także mam wrażenie, że moc 419 fps'ów to trochę niejaki wynik. Ani to do użytku w roli repliki bocznej (w rozumieniu strzelania na krótkim dystansie), a strzelanie tarczowe z wykorzystaniem tej repliki jakoś nie wydaje mi się mocnym argumentem (nie jestem jednak znawcą IPSC...). Jednak może znajdą się gracze, których ta replika zainteresuje, są gusta i guściki, a bądź co bądź, wykonanie jest ładne.
fifibezon 03.12.2012, h. 15:35 fifibezon
Costa i Heinie piękne :)
asas 03.12.2012, h. 16:28 asas
Przepraszam, ale koledzy wyżej chyba nie zauważyli czegoś ważnego.. Po pierwsze, dwa pierwsze strzały po 530, a następne 8 - regularnie spadających, lącznie o 20 FPS'ów.
Może i jestem młody w temacie AIPSC ale coś mi się wydaje, że do dobrej regulacji HU potrzebne są stałe osiągi, a nie stale spadające.
Ale co ja tam wiem..
Zgadza się. Tyle, że tak wyszło w tej jednej serii. Nie ma sensu przytaczanie kilku kolejnych, bo w gaziakach zawsze jest rozrzut fps, natomiast nie są stale spadające.

W innych seriach pomiarów wyniki były wymieszane, ale najczęściej na poziomie +/-390 fps. Gdyby nie te pierwsze strzały z zawyżonym wynikiem, co jest w replikach CO2 nagminne - należałoby podać średnią właśnie na poziomie 390 fps. Ale piszemy jak jest.
Jeśli policzyć średnią z 8 strzałów, czyli z pominięciem dwóch pierwszych, wychodzi 389,35.
Promant 03.12.2012, h. 22:32 Promant
Do celnego strzelania niekoniecznie potrzebujesz stabilności, wystarcza, że charakterystyka prędkości wylotowej jest przewidywalna. Ten pistolet nie służy do benchrestu, więc nie jest wymagana stabilność. Spadanie prędkości w każdym sprzęcie z CO2 zobaczysz, przy GG mniej to widać, bo propan jest bardziej lotny.

Typowa charakterystyka z jaką się spotkałem przy wiatrówkach na CO2 to najczęściej niskie dwa strzały, górka z kilkoma i potem normalnie opadało przez kilkadziesiąt strzałów. Jeszcze fajniej masz przy wiatrówkach PCP ze zbiornikiem na spręż. powietrze, tam masz 200 bar ciśnienia (CO2 ma 80 bar) przy typowej wiatrówce koło 16J (240 m/s przy śrucie koło 0,55g)natłuczesz 50-60 strzałów (tzw. "na zawody"), a potem szybciej będzie spadać prędkość, więc poprawki trzeba będzie robić coraz większe, da się w ten sposób "do puszek" zrobić z kolejne 60 strzałów.

Co do HU to ja się tymczasem nie znam (z ASG mam do czynienia z powodu AA IPSC), ale powinno się je regulować, żeby za każdym razem z taką samą siłą podkręcała kulkę (nie jestem pewien czy docisk jest stały w każdym miejscu regulacji), a na szczerbince już doregulować sobie punkt trafienia - dlatego też wolę regulowaną szczerbinkę, można ustawić przyrządy, żeby trafiać "w punkt".
ptuk 09.01.2013, h. 22:58 ptuk
Leebre 15.12.2012, h. 15:27 Leebre
może jeszcze nie jest za póżno...

Drogi Święty Mikołaju :P
musashi 24.12.2012, h. 09:28 musashi
Ktoś może wie ile będzie kosztować w PL to cudo ?
Pan_Flint 10.01.2013, h. 00:04 Pan_Flint
Coś się zdjęcie na głównej zrypało...
poprawione
Promant 10.01.2013, h. 00:18 Promant
Matez1911 16.01.2013, h. 13:31 Matez1911
Jestem fanem Colta 1911 to mój ulubiony pistolet ciekawe ile kosztuje bo kupiłbym go !!!!!!!
musashi 21.01.2013, h. 16:40 musashi
Wie może ktoś gdzie można to kupić ?
SaveOurSouls 02.04.2013, h. 14:53 SaveOurSouls
Imbus to akurat moim zdaniem plus. Użytkuję Colta 1911 od KWA z takimi magami. Owszem nie jest to szybkie do wymiany, ale.......dla mnie wygodne. Przy niższej mocy repliki gazożerność spada......
Negrotheus 13.06.2013, h. 00:43 Negrotheus
Co mogę powiedzieć.....cudo.
Wygodny, ciężki i ... suchy jak pieprz :).
Replika przychodzi całkowicie pozbawiona smaru więc pierwsze co trzeba zrobić to porządne smarowanko (nie ma to jak zacząć dbać o replikę od wyjęcia z pudełka) ale jak już się to załatwi to można delektować się wszystkimi plusmi jakie ma ona do zaoferowania.
Jedyne co boli to fakt, że z gunfire'a przyszła zaopatrzona tylko w jeden magazynek :(.
P.S. Co do fps-ów to wydaje mi się, że te średnie 30 więcej niż którakolwiek CO2-jka KJW wcale nie eliminuje jej z użycia w budynku (w końcu w magu tylko naście kulek i semi only). Dodatkowo mogę tylko powiedzieć, że nierzadko widywałem Rugera Superhawka w roli boczniaka, przy którym te fps-y to szczyt delikatności :).
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 808460

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane