Daj cynk
Reklama

Testy

Testy kamery Tachyon Ops HD Night Vision

Ekwipunek, 19.07.2012, h. 06:57, dodał: Grey
12

TV.WMASG przeprowadził testy kamery nahełmowej Tachyon Ops przeznaczonej do pracy w podczerwieni we współpracy z zewnętrznym urządzeniem naświetlającym IR.Typowe kamery sportowe montowane na hełm lub do broni nie pozwalają na kręcenie filmu w nocy. Tachyon Ops HD Night Vision dostarczona do testów przez Specshop dedykowana jest właśnie do nagrywania filmów w ciemności. Niezbędne przy tym okazuje się dodatkowe urządzenie świecące w podczerwieni. Poza pracą w podczerwieni pozwala kręcić także w dzień, ale nagrania charakteryzują się małym nasyceniem kolorów.

Testowana kamerka kosztuje ok. 1000 zł, czyli mieści się na półce cenowej Go Pro HD i Contour Roam.

W zestawie z kamerą producent Tachyon dostarcza:

- mocowanie na hełm
- mocowanie na statyw
- mocowanie na klipsie (do czapki z daszkiem, do kurtki, do kamizelki taktycznej)

- ochraniacz przeciwdeszczowy
- sznurek do przewleczenia
- 20 cm Dual-Lock firmy 3M
- kabel microUSB do ładowania i zrzucania materiału

Rozdzielczość 1440 px na 720 px (HD 'Ready' 720p)
Kodek kompresji - H.264
Ilość klatek - 30 FPS

Sama kamera waży 38 gramów i jest odporna na wstrząsy - można ją montować na broni palnej. Jest też odporna na niskie temperatury dzięki zastosowaniu baterii litowo-jonowej. Dzięki temu nie trzeba jej formatować, rozładowywać do końca etc.

16GB karta microSD (minimum 6 klasy) powinna być w stanie (wg producenta) nagrać 4 godzinny materiał na w pełni naładowanej baterii. Okupuje się to mocną kompresją obrazu czyli jego niską jakością.

Dostępne są opcjonalne akcesoria, takie jak montaże na broń, a w sierpniu ma pojawić się dedykowane podświetlenie w podczerwieni.

TV.WMASG i Tachyon Ops HD NV
Dzięki uprzejmości Specshop WMASG będzie mógł w przyszłych swoich produkcjach wykorzystać testowaną kamerę, więc będziecie mogli, drodzy Maniacy, jeszcze wiele razy zauważyć, że ta kamerka w pewnych sytuacjach świetnie spełnia swoją rolę.


Link do Tachyon Ops HD Night Vision:
Specshop.pl

Ocena wszystkich (3.17, głosów: 12)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Pritcher 19.07.2012, h. 09:17 Pritcher
Było o niej kiedyś w newsach. Fajna kamerka, malutka, szczególnie w porównaniu do Gopro. Oczywiście można narzekać że sprowadzona bezpośrednio z międzynarodowego sklepu producenta wychodzi niecałe dwie stówy taniej(jakże to, sklep chce zarabiać?! Hańba!), ale jest słowo klucz. Gwarancja.
Natępny znawca tematu. Ludzie a sklepy mają działać za przysłowiowego darmowego Nie dość że muszą cło i te sprawy to podatek od sprzedarzy co sam z resztą napisałeś. Nie licząc transportu do polski i w polsce + gwarancja. Firma musi zarabiać bo inaczej nic byśmy nie mieli bo każdy by sądził że lepiej ściągać na włąsną rekę niż dać zarobić te kilka złotych firmie .
Brzuski 19.07.2012, h. 11:58 Brzuski
To w nawiasie to taka ironia była. Poluzuj majty, przecież chodziło mi właśnie o to o czym Ty piszesz. Niecałe 80zł więcej, a nie martwisz się cłem, transportem, masz gwarancję.
Pritcher 19.07.2012, h. 12:00 Pritcher
Panowie ceny dla dystrybutorów, sklepów i dla użytkowników końcowych są zupełnie inne, to że sklep producenta ma takie ceny to nic nie znaczy (w większości branż sklepy producentów mają najwyższe ceny dla klienta końcowego)
Druga sprawa że jeśli sklep nie jest w stanie wywalczyc dobrej ceny dla siebie to może zając się prowadzeniem ogródka przy bloku, bo to normalne że każdy kupuje tam gdzie taniej
l_isek 20.07.2012, h. 12:32 l_isek
Z cyklu Captain Obvious znowu atakuje. to chyba normalne że kazdy kupuje taniej żeby sprzedać drożej, inaczej instytucja dystrybutora nie miała by racji bytu. Wszystko się z reguły rozbija o wolumen sprzedaży, im większy, tym lepsze możliwości negocjacji.
I nie zawsze cena sklepu producenta jest gorsza, zależy od modelu dystrybucji. W jedynm wypadku będzie tak jak mówisz, w innym nie.

Znajdź proszę tą kamerkę taniej niż u producenta. Proszę.
Pritcher 20.07.2012, h. 12:38 Pritcher
Nie znajdę taniej, ale jeśli prowadzę działalność o danym sektorze to negocjuję cenę (to normalne) jeśli zamóię więcej lub jeśli chcę nawiązać dłuższą współpracę to nie będzie problemu z uzyskaniem 20-30% rabatu
l_isek 20.07.2012, h. 12:42 l_isek
A, z tym się zgodzę, to realne liczby. I może nawet producent da egzemplarz lub dwa jako ekspozycję :) Ale zobacz że tutaj wszyscy, wszędzie, dają cenę $139,90, lub wyższą w lokalnej walucie. Może być tak że na rynek anglojęzyczny jest inny model dystrybucji, z umową dystrybucyjną i warunkami cenowymi.
Pritcher 20.07.2012, h. 15:16 Pritcher
Pritcher 19.07.2012, h. 09:20 Pritcher
Przepraszam, nie policzyłem VATu i cła. Niecałą stówę taniej wychodzi bezpośrednio.
xasistis 19.07.2012, h. 09:26 xasistis
O, Grey'u, miło cię widzieć!
piociek 19.07.2012, h. 11:33 piociek
Żeby się tylko zabawa z nią nie skończyła jak z moim Contourem: http://www.youtube.com/watch?v=ASVuzCQwNsE ;)
LogaN 19.07.2012, h. 16:26 LogaN
Bardzo fajnie zrealizowany materiał :).
McKing23 19.07.2012, h. 22:23 McKing23
Naprawdę świetna sprawa z tą podczerwienią jeśli dysponowałbym taką kasą napewno bym sobie coś takiego sprawił ;)
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 49327

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane