Daj cynk
Reklama

Testy

Gogle - Chronosoft (Bolle)

Ekwipunek, 10.05.2007, h. 20:13, dodał: Regdorn , autor: Regdorn
7
Gogle Chronosoft już na pierwszy rzut oka budzą zaufanie, solidna szybka w "gumowej" oprawce. Tu nie ma co zawieść, ale...


Ani autor opisu, ani Redakcja WMasg.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki podczas użytkowania opisywanych okularów/gogli.

Każdy ma obowiązek przetestować swoją ochronę oczu przed rozgrywką.

Wygląd

Gogle Chronosoft już na pierwszy rzut oka budzą zaufanie, solidna szybka w "gumowej" oprawce. Tu nie ma co zawieść, ale...


[Powiększ]

Gogle firmy Bolle są uważane za jedne z najlepszych i używane są przez najlepsze jednostki wojskowe i policji na całym świecie, także przez polskie służby. Prezentowane tu gogle Chronosoft, dawniej zwane Commando należą do modeli prostszych, tańszych, ale też popularniej stosowanych.


Obudowa tych gogli wykonana jest, podobnie jak wyższej 800-tki, z tworzywa zwanego Kratonem. Jest to specjalny odporny na działanie wysokich temperatur kauczuk o właściwościach termoplastycznych. W dotyku jest on twardy, ale elastyczny. Ma właściwości gumy i dzięki temu doskonale trzyma się szczelnie twarzy. Tutaj zapewne zaletę tego doceniają żołnierze walczący w trudnych warunkach (Irak, Afganistan), jednak w naszym przypadku, mimo podwójnej poliwęglanowej szybki (dostępne przezroczyste, lub przyciemniane - całość jest grubości około 6mm) i pokrycia wewnętrznej części środkiem chroniącym przeciw parowaniu (P80), gogle te niemal błyskawicznie, już przy niewielkim wysiłku zaczynają parować.


[Powiększ]

Z danych dostępnych w Sieci m.in. na stronach dystrybutorów można się dowiedzieć, że szybka modelu Chronosoft posiada drugą klasę optyczną i zapewnia pełną ochronę UV (A i B). Pole widzenia jest zadowalające. Moim zdaniem warto zwrócić też uwagę na to, że gogle te nie posiadają zbyt szeroko rozstawionych "uszu" i dzięki rozciągliwemu paskowi (35mm) z powodzeniem można je założyć zarówno na hełm, jak i bezpośrednio na głowę. Komfort ich noszenia niestety jest niższy niż pozostałych modeli tej samej firmy.


[Powiększ]

Wytrzymałość


Test ogniowy (wytrzymałościowy)

  • replika: około 420 fps,
  • odległość: około 1,5 metra,
  • kilka strzałów pojedynczych w prawą część szybki,
  • kilka strzałów w środek,
  • długa seria (kilkanaście kulek) w lewą część szybki.
  • kilka strzałów w oprawkę

Chronosofty spełniają ochronną normę CE EN166. Mimo, że świadczy ona o dosyć szerokim wachlarzu zabezpieczenia wzroku (pył i odpryski płynów), to poza kwestią ich parowania, nas najbardziej interesuje fakt przejścia przez Chronosoft z powodzeniem naszego testu ogniowego. Po naszym teście na poliwęglanowej szybce pojawiły się jedynie niewielkie ślady po kulkach, co prawdopodobnie jest uszkodzeniem jedynie warstwy szybki mającej ją chronić przed zarysowaniami.


Użytkowanie


[Powiększ]

Podsumowując, gogle prezentują się ładnie. Po zachwycie nad ich prostotą i solidnością nasz entuzjazm złamały niestety wrażenia z ich użytkowania. Stopień w jakim parują, raczej dyskwalifikuje je do regularnego stosowania w dłuższych potyczkach airsoftowych, jednak być może ze względu na ich atrakcyjny, surowy wygląd i rozsądne gabaryty gogle Bolle Chronosoft (Commando) znajdą wśród nas swoich zwolenników.Do testów okulary i gogle dostarczył sklep Capri (asg.com.pl)

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
J.K. 08.05.2007, h. 14:28 J.K.
A gdyby tak je zacyprysować? Proponuję metodę zapodaną gdzieś tam na forum: Najpierw miękką szmatką nasączoną spirytusem salicylowym polerować gogle przez ok. 5min a następnie przejść do meritum całej sprawy, czyli do potraktowania ich Cyprysem (polerować jak wyżej, nie wcierać zbyt mocno). Zasada działania tej cudownej pasty do mebli też jest opisana na forum. Od kiedy kupiliśmy pierwszą tubkę, poznańskie strzelanki stały się znacznie mniej mgliste.
Regdorn 08.05.2007, h. 23:20 Regdorn
Testowi podlegały gogle nie proces Cyprysowania
J.K. 09.05.2007, h. 13:18 J.K.
A to zmienia postać rzeczy.;p W takim razie gwoli ścisłości: Po potraktowaniu ich pastą, kiedy przestaną tak bardzo parować liczba zwolenników powinna się dość znacznie zwiększyć.
buziek 09.05.2007, h. 14:25 buziek
Ja z kolei powycinałem w tej 'gumie' dziurki, przed strzelanka korzystam z plynu do mycia naczyn i takze nie paruja
Neonov 02.08.2007, h. 11:14 Neonov
sami się zacprysujcie ta pasta to tragedia. Tak czy siak WYSTARCZY WYCIĄĆ otwory wentylacyjne ktore w tym modelu są zaślepione, od góry i parę "custom" otworów od dołu a nie będą parowały wogole.. sprawdziłem i używam od roku. inna sprawa to jakość wizjera, roklejają się warstwy, polecam wyjąć wizjer rozkleic brutalnie cąłość wyczyścić z kleju, posmarować "kropelką" albo butaprenem i skleic porządnie, jak bedą szczelne to nie zaparują nawet nad czajnikiem.
Don Drzewuu 21.04.2009, h. 22:29 Don Drzewuu
Wystarczy trochę dziurek w oprawce i jest jak ta lala, nic nie paruje.

Pozdrawiam,

TS
Train 31.01.2010, h. 08:46 Train
Trochę dziurek w oprawce i nie parują
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 29254

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane