Daj cynk
Reklama

Testy

Liga Action Air, czyli airsoftowe strzelectwo dynamiczne

Wywiady, 12.02.2012, h. 16:00, dodał: Stalker , autor: Stalker
28

Liga Action Air rozwija się bardzo prężnie. Prezentujemy zasady i szczegóły uprawiania  IPSC Action Air , który łączy airsoft oraz IPSC. Przeczytajcie wywiad, w którym na nasze pytania odpowiada Dominik "Yarlan" Górski, koordynator zawodów LAA.- Wiele osób pewnie nie ma pojęcia, czym jest Liga Acion Air. Opisz, na czym polega ta dyscyplina airsoftowa.

- LAA nie jest nazwą sportu, tylko rozgrywek ligowych konkurencji strzeleckiej IPSC Action Air. Strzelectwo dynamiczne jest sportem strzeleckim, różniącym się nieco od strzelectwa tarczowego, powszechnie znanego, choćby tym że oceniana jest nie tylko celność, ale i czas ostrzelania tarcz. Jest to sport, który łączy w sobie takie elementy jak celność, szybkość i siłę. Strzelec pokonuje specjalny tor, na którym musi ostrzelać określoną liczbę tarcz - ma to zrobić jak najszybciej i jak najcelniej. Tory często wymagają przyjmowania różnych postaw strzeleckich, pokonania różnych przeszkód. Dzięki temu sport ten jest bardzo widowiskowy oraz wymaga od strzelca wszechstronnego wyszkolenia.

MMLAA046.JPG

 

- Co ciebie przyciągnęło do tego sportu?

- W IPSC urzekło to, że nie ma tam miejsca na monotonię - każde zawody są inne i niepowtarzalne. Sam trening także jest bardzo urozmaicony, gdyż poza ćwiczeniem umiejętności typowo strzeleckich, trzeba trenować takie elementy, jak szybką i sprawną zmianę magazynków w pistolecie, dobycie broni, usuwanie zacięć oraz siłę, kondycję i taktykę. Na torach IPSC obowiązuje zasada freestyle, to strzelec decyduje, które cele w jakiej kolejności ostrzela - dobre zaplanowanie przebiegu nierzadko jest kluczem do wygrania danego toru.

- Jakiego rodzaju replik broni używa się w LAA?

- Mamy trzy klasy sprzętowe: Production, Standard oraz Open. W klasie Production można strzelać tylko z broni zamieszczonej na specjalnej liście (wspólna lista dla broni palnych i airsoftowych) - pistolet nie może pracować w systemie single action. Zabronione są przeróbki broni. Standard - w klasie tej dozwolone są wszystkie pistolety spełniające odpowiedni wymóg gabarytowy, można tu dokonywać różnych przeróbek np. podczepić lejek ułatwiający zmianę magazynka, porting zamka, półkę pod kciuk itp. Open - klasa otwarta na wszelkiego rodzaju modyfikacje - włączając w to celowniki optoelektroniczne, np. kolimatorowe.

W tej chwili w LAA strzelamy głównie w klasie Standard, gdyż jest ona kompatybilna z klasą Production, co daje naprawdę fajną rywalizację. Open jeszcze nigdy się nie otworzyła, gdyż na żadne zawody do tej pory nie zgłosiła się wystarczająca liczba chętnych do otworzenia tej klasy.

- Jak wygląda wyposażenie strzelca?

- Zestaw minimum to pistolet plus zapasowe magazynki - totalnym minimum są dwie sztuki. Ale ze względów taktycznych radzę zaopatrzyć się w 3-4, 5 magazynków to moim zdaniem maks, w jaki warto inwestować. Do jednego magazynka możemy załadować maksymalnie 18 kulek (niezależnie od ich fizycznej pojemności). Poza pistoletem przyda się pas, kabura i ładownica na magazynki. Kabura musi zapewnić bezpieczne przenoszenie broni (broń nie może wypaść w trakcie przenoszenia), musi zasłaniać całkowicie język spustowy pistoletu, jeżeli posiada zapięcia lub zatrzaski - muszą być zapięte. W IPSC są także stosowane wyczynowe kabury nazywane wieszakami. Wieszak posiada pełen wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o kąty ustawień odległość od ciała, wysokość itp - poza tym zapewnia bardzo szybkie dobycie pistoletu. Jeżeli chodzi o spodnie - to pamiętajmy że muszą posiadać szlufki, gdyż pas musi być przewleczony przez minimum trzy szlufki w spodniach. Zakładanie pasa na kurtkę, bluzę - nie przejdzie.

 

MMLAA069.JPG

- Sama broń jednak nie wystarczy - jak ważny jest trening siłowy w tym sporcie?

- W IPSC obowiązuje motto DVC - Diligentia, Vis, Celeritas, co po łacinie oznacza celność, siłę i szybkość. Zawody strzeleckie powinny być tak organizowane, by wymagać od strzelca sprawdzenia w równym stopniu tych właśnie cech. Dlatego sprot ten jest bardzo wszechstronny i atrakcyjny. Oczywiście można wyćwiczyć swój własny niepowtarzalny styl - są osoby, które strzelają bardzo celnie, nie schodzą z torów bez 'full house'a' kosztem czasu, są tacy, którzy na każdym torze robią best time'y - oczywiście kosztem celności. Mimo różnych taktyk osoby te mogą w równym stopniu reprezentować najwyższą formę strzelecką IPSC.

- Gdzie można stworzyć zawody LAA? Czy wymagane są do tego specjalnie przystowane miejsca?

- ASG ma tę zaletę, że właściwości penetrujące kulki można ograniczyć dowolnym artykułem tekstylnym - dlatego na strzelnicę Action Air można zaadaptować prawie każdy budynek, salę gimnastyczną, boisko orlik, kawałek lasu, łąki - ważne by oznaczyć lub osłonić strefy ognia i zapewnić bezpieczeństwo zarówno dla strzelców jak i osób postronnych - kibiców. Pamiętajmy, IPSC to sport. W przeciwieństwie do 'strzelanek' ASG tu są obecni kibice i ich obecność jest zamierzona. Kibice zazwyczaj nie mają ochrony oczu, dlatego projektując strzelnicę i tory należy zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, tak by żadna kulka wystrzelona w kierunku uznawanym za bezpieczny nie opuściła strefy strzelania. W tej chwili zawody IPSC Action Air mamy zaplanowane w takich miastach jak: Kraków, Bytom, Warszawa, Błonie, Warka, Nowa Sól, Gdynia, Poznań, Parzęczew. Oczywiście jest to lista otwarta, gdyż regulamin LAA pozwala dodać imprezy do rankingu w czasie trwania rozgrywek - naturalnie z odpowiednim wyprzedzeniem.

- Jak wyglądają tory, na których się strzela w LAA? Rozumiem, że budujecie coś w rodzaju kill house'ów?

- Projektując tory powinniśmy przedewszystkim kierować się zasadą równorzędności DVC. Imprezy IPSC są zawodami strzeleckimi, a nie biegowymi czy akrobatycznymi. Przeszkody powinny utrudniać strzelanie, ale nie stanowić wyzwania samego w sobie. Regulamin IPSC dokładnie określa wysokość przeszkód oraz ich rodzaje. Jednym z bardziej charakterystycznych typów przeszkód w IPSC są tzw. tunele coopera. Jest to tunel, w którym pokrycie dachu stanowią luźne elementy - np. listewki. Strzelec musi pokonać taki tunel uważając, by nie strącić żadnego elementu. Innymi rodzajami przeszkód są różnego rodzaju okienka, klapki, drzwi, schodki, drabiny, równoważnie, mostki, np. na linach, itp. W zasadzie wszystko zależy od pomysłowości projektanta toru oraz zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.
DSC07223.JPG
- Jak istotną rolę pełni w tym sporcie taktyka?
- Czasami zdarzają się tory na pozór łatwe, cele są nieosłonięte, na bliskich dystansach, jednak o sukcesie na takim torze decyduje sposób pokonania go - czy strzelec najpierw zdecyduje się ostrzelać cele z lewej czy z prawej, czy pokona na torze większy dystans, czy mniejszy, czy podejdzie bliżej do tarcz, czy zdecyduje się na ryzyko i ostrzela z daleka. To wszystko ostatecznie decyduje o czasie i celności - te elementy podlegają ocenie.  Na innych torach cele mogą poukrywane i trzeba się mocno skoncentrować, by o żadnym nie zapomnieć.

Pamiętajmy, że IPSC to rywalizacja. Poziom określają inni zawodnicy. Pokonanie toru bez presji czasu jest banalne prawie dla każdego strzelca. Zrobienie tego szybko, bardzo szybko może być już bardziej problematyczne. Najlepiej przyjść na zawody, strzelić je w swoim tempie, bez 'spinki' i porównać swój wynik z najlepszymi, będziemy wiedzieli, ile pracy przed nami, by doścignąć czołówkę.

- Ile celi mamy zwykle ostrzelać? Czy są cele karne?

- Tor może wymagać od strzelca oddania maksymalnie 32 strzałów. W jaki sposób to będzie rozłożone na cele metalowe, papierowe - nie ma znaczenia. Limitu na cele karne nie ma, ale zazwyczaj nie ma ich więcej niż celów punktowanych, w zasadzie nie ma obowiązku stosowania ich na torze - robi się to w celu uatrakcyjnienia toru. Jeżeli projektant toru stwierdzi, że tor jest wystarczająco atrakcyjny - to nie montuje na nim P.T.'ków.

- Rozgrywka jest obserwowana i oceniana przez sędziów. Jaka jest ich rola, na ile mogą ingerować w rozgrywkę i wpływać na jej wynik?

- Tak jak w każdym sporcie, tak również w IPSC są sędziowie. W IPSC nazywają się RO (Range Officer) . Sędzia jest odpowiedzialny za stosowanie przepisów bezpieczeństwa przez strzelca, za przebieg zawodów zgodny z regulaminem oraz za prawidłową ocenę samego przebiegu. Sędzia wydaje komendy strzelcowi przygotowujące do startu oraz po zakończonym przebiegu w celu sprawdzenia, czy strzelec przypadkiem nie opuszcza toru z załadowanym pistoletem. W czasie samego strzelania RO nie może w żaden sposób ingerować w przebieg zawodnika - oczywiście pod warunkiem, że zawodnik nie łamie zasad bezpieczeństwa. W przypadku naruszenia przepisów bezpiczeństwa, RO przerywa przebieg, a zawodnik jest karany dyskwalifikacją z CAŁYCH zawodów. Jego wynik nie zostanie uwzględniony w klasyfikacji końcowej. W tym punkcie nie ma przebacz - bezpieczeństwo strzelania jest czynnikiem nadrzędnym.

- Rozumiem, że zawodnicy muszą nosić ochronę oczu. Jakie są jeszcze wymogi bezpieczeństwa?

- Poza wymogiem używania okularów ochronnych oraz stosowania przepisów bezpieczeństwa, nie ma innych restrykcji. Przepisy te są dość klarownie opisane w zasadach IPSC i jeżeli ktoś będzie się chciał z nimi zapoznać - radzę rozpocząć lekturę od tego rozdziału, a następnie ponownie go przeczytać w ramach studiowania całego dokumentu.

 

DSC00396.JPG

- Czy jest limit wieku, od którego można zacząć starty w LAA?

- W IPSC mamy następujące kategorie wiekowe: Junior (do 21 lat), senior (50+), super senior (60+), poza tym mamy jeszcze Lady, klasyfikującą wszystkie panie niezależnie od wieku. Oczywiście wszyscy razem są klasyfikowani w kategorii Regular. Nie ma dolnego ograniczenia wiekowego. Jeżeli ktoś ma zdolną pociechę i ją przeszkoli z zakresu przepisów IPSC - to nawet wczesna podstawówka potrafi nieźle zamieszać w rankingu!

- Ile zawodów planujecie zorganizować w Polsce w tym sezonie?

- Na rok 2012 mamy zaplanowanych grubo ponad 20 imprez i jest szansa, że jeszcze kilka zostanie dołożonych, gdyż czekam na potwierdzenie od kilku klubów. Imprezy będą się odbywały w całej Polsce - od południa po północ. Pełny i aktualny kalendarz znajduje się na stronie ligi www.actionair.pl. Będzie gdzie strzelać, a osoby które zainwestują odrobinę grosza w sprzęt do IPSC na pewno nie będą narzekały na wyrzucone pieniądze.

- Jak wielu mamy dziś zawodników?

- W zeszłym sezonie w ramach LAA wystartowało ok. 150 zawodników. Jednak IPSC Action Air cały czas się rozwija, ciągle widzę nowe twarze, co wróży szybki rozwój tej dyscypliny w Polsce. Jeżeli chodzi o kluby, to z LAA dziś współpracują z nami: KNJ - Błonie, RU - Warszawa, ZKS - Warszawa, SWKS - Warka, Kragal - Bytom, Arena ASG - Piotrkowice Wielkie, Strefa 7 - Nowa Sól, Parkur Strzelecki - Gdynia, Shooting Academy - Parzęczew oraz AAP - Warszawa.

- Jak wyglądają zawody w Polsce?

- Zawody IPSC podzielone są na tzw. levele - jest ich pięć i charakteryzują wielkość oraz rangę imprezy. Najniższa ranga - L1 - to zawody klubowe. Składają się zazwyczaj z ok. 3 torów i można je rozegrać w kilka godzin - np. wieczorem po pracy/szkole. L2 - to zawody o zasięgu regionalnym - np. Mistrzostwa Mazowsza. Jest to już większa impreza, składająca się z ok. 6-8 torów, na strzelenie której trzeba poświęcić cały dzień. Na zawodach rangi L2 i wyższej obowiązuje już harmonogram strzelań, który określa, gdzie dany zawodnik strzela o danej godzinie. Warto przestrzegać harmonogramu i np. nie spóźnić się na poranną rejestrację, gdyż kierownik zawodów może nie dopuścić do startu spóźnialskich. Największą imprezą zorganizowaną do tej pory w Polsce były zawody L3 - są to miedzynarodowe zawody rangi np. Mistrzostw Polski. Impreza taka składa się już z kilkunastu torów, a trwa niekiedy przez kilka dni. Zawody rangi L4 mają zazwyczaj status mistrzostw kontynentu, a L5 - to Mistrzostwa Świata.

 

MMLAA017.JPG

- Strzelectwo dynamiczne określa się często mianem IPSC. To prawidłowe określenie?

- IPSC, czyli International Practical Shooting Confederation, to tak naprawdę nazwa międzynarodowej federacji strzeleckiej zajmującej się strzelectwem praktycznym ew. dynamicznym, ale przyjęło się używać nazwy IPSC w stosunku do samego sportu, którym ta federacja zarządza. W IPSC mamy kilka różnych konkurencji: palnych - Handgun, Rifle i Shotgun, a także Action Air - jedyną pneumatyczną konkurencję strzelaną z pistoletów ASG. IPSC na świecie działa na zasadzie regionów, każdy z nich posiada swojego dyrektora i jest odpowiedzialny za organizację rozgrywek strzeleckich w danym kraju. W Polsce od roku 2012 IPSC zostało wcielone w struktury Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, dzięki czemu zyskało rangę sportu w świetle widzenia ustawy o sporcie - co wiąże się z możliwością organizowania Mistrzostw Polski, formowania oficjalnej reprezentacji narodowej na duże imprezy zagraniczne, np. Mistrzostwa Świata itp. To wszystko dotyczy także konkurencji Action Air, gdyż jest składową IPSC.

Jakiś czas temu spotkałem się z dyskusją na forum na temat tego czy ASG jest sportem czy nie jest sportem. W wersji IPSC - jest! Ze wszystkimi tego zaletami i wadami. Tak na marginesie jeszcze tylko wspomnę, że często używa się też nazwy AIPSC odnośnie Action Air. AIPSC oraz IAPS to nazwy innych federacji strzeleckich, które zajmują lub zajmowały się strzelaniem dynamicznym tylko airsoftowym i z oryginalnym IPSC, poza podobieństwem wizualnym, od strony formalnej nie mają nic wspólnego.

- Czy LAA może być pierwszym krokiem do profesjonalnego uprawiania sportów strzeleckich?

- Zdecydowanie tak. Zwłaszcza jeżeli chodzi o dyscypliny dynamiczne. Airsoft daje nam szansę na spróbowanie tego sportu bez robienia tony uprawnień oraz wdawania potężnych pieniędzy na broń i amunicję. Ponadto można zacząć zabawę już w wieku wczesnej podstawówki, tak by w wieku licealnym w czasie przesiadania się na broń palną mieć specyfikę IPSC w małym palcu.

Jeżeli ktoś planuje wykorzystywać Action Air jako wstęp lub trening do palnego IPSC, musi wziąć pod uwagę to, że bez treningu palnego się nie obejdzie. Tak jak manualne kwestie obsługi pistoletu i taktykę pokonywania toru można wyćwiczyć w zasadzie bez szkody dla techniki, tak samego strzelania i kontroli odrzutu broni nie da się, niezależnie od tego z jak silnym hard kickiem mamy doczynienia.

Korzystając z okazji, chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do udziału lub kibicowania na najbliższych zawodach czyli Mistrzostwach Mazowsza IPSC Action Air - 19 lutego w hali klubu LKS Olymp w Błoniu, ul. Lesznowska 15A.

Szczegółowy harmonogram imprezy oraz informacje znajdują się na stronie ligi www.actionair.pl

Lidze Action Air patronuje WMASG.pl

 

Patronat WMASG.pl

 

Rozmawiał: Stalker

Zdjęcia: Marek Frejnik

Ocena wszystkich (5.80, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Grey 15.02.2012, h. 15:55 Grey
Ja zabawę w LAA choćby dla spróbowania czegoś innego bardzo polecam. Podaję link do dość chaotycznie nakręconego materiału z ostatnich zawodów w Bytomiu.
http://www.youtube.com/watch?v=BJViN8h_Kv0
ebola 15.02.2012, h. 16:46 ebola
link prowadzi do filmiku: międzyteamowe znaki ręczne
Przepraszam:
http://www.youtube.com/watch?v=gX20kd-E4zg
Grey 20.02.2012, h. 13:09 Grey
pablito77 15.02.2012, h. 16:49 pablito77
W IPSC mamy następujące kategorie wiekowe: Junior (do 21 lat), senior (50+), super senior (60+)

a co pomiędzy 21-50? nie ma żadnej kategorii? 
Jest - Open.
xasistis 15.02.2012, h. 17:52 xasistis
Masz klasyfikację ogólną - w której są klasyfikowane wszystkie osoby, nazywa się ona Regular.
Z Regulara są wydzielone klasyfikacje dodatkowe, czyli Junir, Senior, Super Senior i Lady.
Czyli, jeżeli jakiś dziadek z Super Seniora będzie wymiataczem i pokona wszystkich - dostaje dwa razy pudło:
1. za regulara, 2. za super seniora :)
Yarlan 15.02.2012, h. 18:02 Yarlan
pablito77 15.02.2012, h. 18:03 pablito77
a teraz jasne dzięki.
Yarlan 15.02.2012, h. 18:04 Yarlan
Mała uwaga, własnie zostały opublikowane nowe zasady :) Dorzucono w nich klasę sprzętową classic (1911 & S-ka). Wklasach rozróżniono ilości kulek które można mieć w magazynkach w momencie startu i tak mamy:
Production: 15
Standard: 18
Open: 28
Clasic: 10

W LAA strzalmy standard, czyli w zasadzie bez zmian, ładujemy po 18 kulek. Ale dla formalności warto było wspomnieć :)

PZdr.
Y.
A jak bym chciał kożystać z rewolweru? :P
SHOGUN_YAMATO 15.02.2012, h. 20:04 SHOGUN_YAMATO
Yarlan 15.02.2012, h. 20:12 Yarlan
Możesz w klasie standard i open, tlko narzucasz sobie na dzieńdobry konkretne utrudnienie ;)
W ActionAir nie ma rewolweru wydzielonego jako osobna klasa sprzętowa. W palnej już jest :)
Gallain 15.02.2012, h. 20:40 Gallain
Jeśli chciałbym zacząć brać udział w zawodach z bronią palną, to jak to wygląda od strony formalnej? Konkretnie chodzi mi o pozwolenie na broń i trudność w jego uzyskaniu.
W tej chwili conieco się unormowało.
Generalnie powinieneś się zapisać do klubu strzeleckiego, zrobić patent strzelecki (kurs i egzamin) uzyskać licencję strzelecką (na podstawie patentu i klubu zrzeszonego w PZSS), tutaj kiedyś były 2 lata stażu w klubie - nie wiem czy teraz się coś zmeniło...
Następnie robisz badania lekarskie, psychologiczne i psychiatryczne, wpłacasz chyba 2 stówki (chyba) na konto WPA i składasz podanie.

Tak w skrócie.

Potem by utrzymać papiery musisz się wykazywać startami w zawodach sportowych, które są uznawane przez PZSS jako 'ważne' (kalendarz okręgowy lub ogólnopolski) - minimum 4ry na rok.
PS Starty z ASG w zawodach IPSC Action Air w ramach LAA SĄ! zaliczane do tego limitu i można nimi przedłużać sobie licencję na broń palną!
Yarlan 15.02.2012, h. 20:56 Yarlan
pablo79 16.02.2012, h. 10:13 pablo79
Planujecie zrobić coś w Poznaniu?
Tak - zakończenie sezonu LAA odbędzie się w Poznaniu na strzelnicy Magnum.
Bedzie to impreza połączona razem z zakończeniem sezonu IPSC w HandGun. Zawody będą rozgrywane na tych samych torach co palne i strzelane razem z 'palnymi' strzelcami - tażke gratka fajna, bo będzie mozna przy okazji popodglądać czołowych polskich strzelców IPSC.

Wcześniej będą zawody w Nowej Soli - to stosunkowo niedaleko Poznania (bliżej niż Kraków ;) )
PZdr.
Yarlan 16.02.2012, h. 11:50 Yarlan
LogaN 16.02.2012, h. 13:51 LogaN
Fajnie wiedzieć, że są takie rzeczy w Polsce i ludzie się nimi zajmujący :). Będę się starał wybrać zobaczyć z czym to się je do Krakowa, bo chyba nic bliżej Bielska-Białej nie znalazłem w kalendarzu :).

A sam wywiad - krótki i konkretny :).
W BB zajęcia z IPSC Action Air prowadzi Andrzej Kieczka:
http://www.kieczka.prv.neteasy.pl/

Już z nim rozmawiałem, także nie ma problemu, by do jego sekcji dołączyły osoby - zarówno ostrzelane jak i totalnie zielone.


Pzdr.
Yarlan 04.03.2012, h. 10:31 Yarlan
Yarlan 16.02.2012, h. 15:32 Yarlan
Jest szansa że jedna impreza z Bytomia zostanie przerzucona do BB, ale w tej chwili nie mam jeszcze pewnych informacji na ten temat.

Pzdr.
Będę śledził kalendarz, bo jeśli tak się stanie, to będę wielce uradowany :).

Pozdrawiam!
LogaN 16.02.2012, h. 18:39 LogaN
Guest (ID:6452) 16.02.2012, h. 17:11 Guest (ID:6452)
"W Polsce od roku 2012 IPSC zostało wcielone w struktury Polskiego
Związku Strzelectwa Sportowego, dzięki czemu zyskało rangę sportu w
świetle widzenia ustawy o sporcie"

Bez przynalezności do PZSS nadal jest to sport w rozumieniu ustawy. Właściwie od pewnego czasu w środowisku strzeleckim coraz częściej dochodzą mnie głosy, jakoby PZSS więcej przeszkadzało niz pomagało w czymkolwiek.

Owszem, PZSS jest jedynym takim związkiem w Polsce ALE nie jest konieczny do organizowania zawodów czy ogólnie- bycia sportowcem (strzelcem). Istnieją zawody strzeleckie w Polsce bez "patronatu" PZSS i cieszą się nawet pewnym zainteresowaniem.
Dex - jeżeli już powołujesz się na cytat, to cytuj całe zdanie, a nie fragment wyrwany z kontekstu. Następnie zacytowanie (całe) zdanie skonsultuj sobie np. z art. 13 ustawy o sporcie.

Owszem, można sobie organizoeać zawody, ale nie będą to zawody IPSC jak również bez członkostwa w IPSC nie będziesz uprawniony do startu w innych zawodach IPSC w kraju i poza krajem (Level 2 i wyżej).

Tak naprawdę nie wiem co chcesz uzyskać powyższym wpisem, jeżeli nie odpowiada Ci taka forma współzawodnictwa, zaprasza na np. RSC - zawody nie PZSSowe, którym jako LAA patronujemy i wspieramy ciepłym słowem i doświadczeniem.


tnx.
Yarlan 16.02.2012, h. 19:28 Yarlan
A muszę coś chcieć? Po prostu zaznaczam, że jest alternatywa dla PZSSu.
Guest (ID:6452) 16.02.2012, h. 20:10 Guest (ID:6452)
Ale nie w IPSC.
Yarlan 16.02.2012, h. 20:39 Yarlan
Yarlan 18.02.2012, h. 07:13 Yarlan
Do sponsorów Mistrzostw Mazowsza IPSC Action Air dolaczy Target - producent green gazu, silikonu i preparatów do konserwacji broni ostrej polskiej marki PRO TECH GUNS. 
W trakcie imprezy na stoisku Target bedzie mozna wypróbowac nowy green gas, a takze nabyc produkty po peferencyjnych cenach.

Nagrody takze ufundowal sklep ACPRI ASG, który juz tradycyjnie wspiera wiekszosc imprez LAA. 
Prężnie się rozwija- super!!! Oj tylkoc zekam na lvl1 w Krakowie :D. Może się spotkamy i poznamy soobiście.
Guest (ID:6452) 18.02.2012, h. 23:44 Guest (ID:6452)
Cirii 19.02.2012, h. 10:58 Cirii
Może ktoś posiada jakieś informacje, czy na terenie Wrocławia bedzie się coś działao w tej kwesji. chętnie bym zobaczyło jak takie zaaody wyglądają na żywo
bzyla 27.02.2012, h. 20:52 bzyla
Dobrze, jasno,przystępnie i wyczerpująco opisane.Gratulacje.
B.Żyła
Yarlan 04.03.2012, h. 21:29 Yarlan
TNX :)

btw, dałem Cirii'emu namiar na osoby prowadzące treningi IPSC AA we Wrocławiu, więc gdyby był ktoś chętny, niech uderza bezpośrednio do niego.

PZdr.
y.
GumisGrafi 19.08.2016, h. 09:03 GumisGrafi
Panowie, Panie,

Od niedawna mieszkam w Bydgoszczy. Chcę wraz z 10 letnia córką uprawiać ten sport w wersji Action Air. Możecie proszę mnie skierować w odpowiednie miejsce? Jest tu jakaś liga?

Pozdrawiam, Gumiś.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 53673

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane