Daj cynk
Reklama

Testy

MOD. 96 Beryl AEG

Karabin, 15.01.2012, h. 21:32, dodał: Regdorn , autor: Borax, Promant
192

Replika full metal AEG karabinu MOD.96 Beryl, w dystrybucji firmy Taktyczny.com, wykonana przez firmę ARES dla Fabryki Broni "Łucznik" Radom.Dane repliki

Producent: ARES
Model:
(numer katalogowy)
MOD.96 Beryl
Długość: 760/960 mm
Waga: 3000 g
Prędkość wylotowa: 380 fps
Bateria: LiPo
Hop-up: tak, regulowany
Zalety:  
+ full metal
+ zastosowanie elementów ze stali
+ solidne wykonanie i spasowanie, wrażenie wytrzymałości
+ kołkowanie korpusu, podstawy szczerbiny i muszki
+ solidnie wykonany i spasowany gearbox
+ pełne oznaczenia wersji palnej
+ elektroniczny system serii 3 strzałowej
+ szybkowymienna sprężyna (bez rozbierania GB)
+ możliwość wymiany elektroniki bez rozbierania GB
+ wysoka jakość wewnętrznych elementów gearbox'a
 
 
 
Wady:  
- luz kolby w pozycji złożonej
- suwak nastaw szczerbiny ma za duży luz (w stosunku do pierwowzoru)
- śrubka dokręcająca chwyt pistoletowy wchodzi bardzo płytko
(łatwo zerwać gwint przypadkowo ją przekręcając)
 
W zestawie: Replika, magazynek, instrukcja.

 

 

 

 

Replika full metal AEG karabinu MOD.96 Beryl, wyprodukowana dla Fabryki Broni "Łucznik"Radom. Dystrybucja: firma Taktyczny.com, Wykonanie: firma ARES.

 

 

 

 

TYTUŁEM WSTĘPU

 

 

Na mocy umowy między firmą Taktyczny.com z Krakowa i Fabryką Broni "Łucznik" Radom zlecono znanemu producentowi replik ASG wykonanie repliki AEG karabinu Beryl. Wykonawcą repliki jest firma ARES.


Wz. 96 Beryl, na amunicję 5.56x45 mm, jest indywidualną bronią samoczynno-samopowtarzalną o zasadzie działania opartej na wykorzystaniu energii gazów prochowych odprowadzanych przez boczny otwór lufy. Ryglowanie następuje przez obrót zamka w prawo (dwa rygle). Mechanizm spustowy z ogranicznikiem długości serii umożliwia strzelanie ogniem pojedynczym, seriami trzystrzałowymi i ogniem ciągłym. Przełącznik rodzaju ognia znajduje się po lewej stronie korpusu broni. Oddzielna dźwignia bezpiecznika umiejscowiona jest po prawej stronie komory zamkowej. Broń zasilana jest z dwurzędowych magazynków łukowych o pojemności 30 naboi (z możliwością zastosowania magazynków 20 nabojowych).


OPAKOWANIE


Replika zapakowana jest w solidne opakowanie, wykonane z grubego kartonu. Zarówno funkcja marketingowa, jak i funkcja fizycznego zabezpieczenia produktu - zrealizowane są bardzo dobrze.

Opakowanie utrzymane jest w ciemnej kolorystyce. Głównym elementem na pokrywie pudła jest wizerunek repliki, a obok niego nazwa modelu broni i znak Fabryki Broni Radom. Oprócz tego na opakowaniu można znaleźć zasadnicze informacje dotyczące repliki oraz logo firmy Taktyczny.com i firmy ARES.

 

 

pudlo1.jpgpudlo7.jpgpudlo6.jpg

 

 

W pudle znajdziemy piankę, dzięki czemu zabezpieczenie repliki oraz magazynka jest bez zarzutu. W środku nic nie przemieszcza się luzem. Całość przykryta jest dodatkowo prostokątem pianki.


 

 

pudlo2.jpgpudlo3.jpg


W opakowaniu, oprócz repliki, znajduje się instrukcja oraz magazynek. Instrukcja jest czarno - biała, ma formę złożonej karty, czytelnie prezentującej obsługę repliki i schematy konstrukcji.

 

 

instrukcja1.jpg

pudlo8.jpg

instrukcja2.jpginstrukcja 2a.jpginstrukcja3.jpg

 


PIERWSZE WRAŻENIE

 


Na pierwszy rzut oka replika sprawia doskonałe wrażenie. Poziom odwzorowania oryginału powinien zadowolić nawet bardzo wybrednych miłośników BerylaOdstępstwa od wyglądu pierwowzoru są w tym przypadku marginalne i wynikają głównie z konieczności podyktowanej konstrukcją repliki AEG.

 

 

berylPRAWAroz.jpgberylPRAWAroz1.jpg

 

 

Karabinek jest dobrze wyważony i spasowany. Nie sprawia wrażenia ciężkiego, ale dobrze leży w rękach i wygodnie się z niego składa do strzału.

 

 

berylLEWAroz1.jpg

 

 

Po wyjęciu z opakowania, z kolbą rozłożoną, replika sprawia wrażenie wręcz monolitycznej. Od razu daje się odczuć solidność wykonania i spasowania. Żadne elementy nie mają luzu, a części z tworzywa nie trzeszczą. Nie ma żadnych niepotrzebnych dźwięków przy poruszaniu repliką - wszystko jest dokładnie dokręcone i zakołkowane.

W pozycji złożonej kolba ma lekki luz i przemieszcza się w niewielkim zakresie. Można to oczywiście uznać za minus w użytkowaniu, ale wersja palna karabinu również nie posiada żadnego zatrzasku unieruchamiającego kolbę w pozycji złożonej.

 

 

 

berylPRAWAz.jpg

 
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

 

 

Replika MOD. 96 Beryl bardzo dobrze odwzorowuje oryginał. Można się nawet posunąć do stwierdzenia, że jest to, jak dotąd, jedna z najlepiej wykonanych pod tym względem replik na rynku. Uzyskano tu chyba maksymalne odwzorowanie Beryla na jakie w ogóle pozwala konstrukcja repliki typu AEG.

Metalowe elementy repliki mają kolor czarny, powierzchnie są lekko błyszczące (półmatowe) dokładnie jak w pierwowzorze.

 

 

berylLEWAz.jpg

 

 

 

Replika Beryla to produkt klasy full metal. Jednak wiele elementów wykonano ze stali.
Test z użyciem małych magnesów wykazał, które części repliki faktycznie wykonano ze stali. Są to: korpus, pokrywa komory zamkowej, zwalniacz magazynka, osłona spustu, pręty kolby, rura gazowa oraz piny i śruby

 

 

MAGNESY1.jpgMAGNESY2.jpgMAGNESY3.jpg

 

 

Zastosowane w replice tworzywo jest bardzo dobrej jakości. Ścianki elementów polimerowych są grube.

 

 

chwytPRZEDNIprawa.jpgREPLIKAdolchwytu.jpg

 

 

Kolba posiada miękką stopkę. Składa się i rozkłada lekko oraz płynnie. Przycisk zwalniający kolbę również działa lekko i nie wymaga używania siły (jak to ma często miejsce w wielu replikach ASG z kolbami składanymi na bok).

 

 

 

KOLBAzlozona.jpg

stopkaKOLBY.jpg

zatrzaskKOLBY.jpgzatrzaskKOLBY1.jpg

 

 

Aby zdemontować kolbę należy odkręcić dwie śruby.

 

 

srubaKOLBY2.jpgsrubaKOLBY.jpg

 

 

Elementy frontu repliki zakołkowano na lufie, podobnie jak to ma miejsce w pierwowzorze.

 

 

REP1.jpgREPLIKAfrontprawa.jpgprzewodSKOSNY.jpg

 

 

Podstawa muszki jest zakołkowana, ale oprócz tego zastosowano (od dołu) małą śrubkę stabilizującą.

 

 

podstawaMUSZKI.jpg

 

 

Jedynym odstępstwem, widocznym z zewnątrz, jest zastosowanie przez producenta małej śrubki imbusowej, stabilizującej na lufie przewód skośny systemu gazowego - od góry.

 

 

srubkaPRZEWODUskosnego.jpg

 

 

Wygląd mechanicznych przyrządów celowniczych. Muszka regulowana na wysokość.

 

 

 

MUSZKA.jpg

 

 

Szczerbina. Suwak nastaw szczerbiny jest dość luźny, jak to ma niestety miejsce w wielu replikach (ma zbyt duży luz w stosunku do oryginału).

 

 

SZCZERBINAsuwak.jpg

 

 

Bezpiecznik karabinu porusza się bez zbędnego luzu. Atrapy bezpiecznika i selektora ognia praktycznie przesuwają się z oporem porównywalnym do tych samych elementów wersji palnej.

 

 

BEZPIECZNIK.jpgBEZPIECZNIK2.jpg

 

 

Selektor ognia jest w pełni funkcjonalny. Dzięki zastosowaniu układu elektronicznego replika posiada trzy nastawy ognia: pojedynczy, ciągły oraz seria 3 strzałowa.

 

Nastawa ognia ciągłego.

selektorCIAGLY.jpg

Nastawa ognia pojedynczego.

selektorPOJEDYNCZY.jpg

Nastawa serii 3 strzałowej.

selektorBURST.jpg

 

 

Pokrywa komory zamkowej i zatrzask pokrywy, który trzyma bardzo pewnie. Odwzorowano go prawidłowo, jako działający dwustopniowo - najpierw wciskamy górną część ruchem "w dół", a następnie klasycznie "do przodu" i pokrywa komory zamkowej jest wolna.

 

 

pokrywaKOMORY.jpgzatrzaskPOKRYWY.jpg

 

 

Wygląd zdemontowanego zatrzasku pokrywy komory zamkowej.

 

 

zatrzaskPOKRYWY1.jpgzatrzaskPOKRYWY2.jpg

 

 

 

Zwalniacz magazynka.

 

 

zatrzaskMAGA.jpg

 

 

 

Urządzenie wylotowe (po jego odkręceniu ukazuje się gwint prawoskrętny).

 

 

urzadzenieWYLOTOWE1.jpgurzadzenieWYLOTOWE2.jpgGWINTlufy.jpg

 MAGAZYNEKBędący na wyposażeniu repliki magazynek typu hi-cap, o pojemności 300 BB, wykonano z tworzywa w jednolitym kolorze ciemno szarym.

 

 

mag1.jpgmag2.jpg

 

 

 

Magazynek repliki bardzo dobrze oddaje wygląd magazynka wersji palnej. Odwzorowano nawet szczęki, co w replikach AEG jest stosunkowo rzadkie.

 

 

mag5.jpgmag6.jpgmag4.jpg

 

 

 

Magazynek bardzo dobrze trzyma się w gnieździe. W ogóle nie ma luzu bocznego, jednak trzeba go pewnie dopchnąć, wkładając do gniazda (co sygnalizuje ciche kliknięcie). Na skorupie odwzorowano oznaczenie kalibru amunicji.

 

 

mag3.jpg

 

Magazynek podaje bez zarzutu, nie odnotowaliśmy żadnych zacięć, a podkręcanie nie jest konieczne częściej niż w innych magazynkach typu hi-cap. Sprężyna jest dość mocna.
Bolączką wielu hi-capów jest luźna klapka magazynu kulek, która ma tendencje do samoczynnego otwierania się. W Berylu również tego detalu nie zaniedbano - klapka zamyka się pewnie i nie ma możliwości przypadkowego jej otwarcia.

W zasadzie wrażenia z oględzin magazynka są takie, że "wyglada jak prawdziwy". Oczywiście widoczną różnicę stanowi pokrętło podkręcania, jednak mamy nadzieję, że wkrótce dostępne będą również mid- i low-capy.

Widoczna różnica w stosunku do pierwowzoru to długość magazynka: magazynek repliki musi być krótszy, gdyż nie wchodzi do gniazda tak glęboko jak oryginał. Jednak podpięty do repliki - magazynek Beryla AEG wygląda bardzo realistycznie.OZNACZENIAPod względem oznaczeń replika wz.96 Beryl jest unikatowa. Posiada po prostu oznaczenia Fabryki Broni "Łucznik" z Radomia - jak wersja palna. Jedyna widoczna różnica polega na wykonaniu numeru seryjnego w formie białego nadruku, a w oryginale jest on wybity.

 

 

oznaczenia1.jpgoznaczenia2.jpgZASILANIE

 

Replika zasilana jest akumulatorem umieszczonym pod pokrywą komory zamkowej. Zastosowano wtyk typu T-connectorBeryl AEG jest repliką typu LiPo ready i zalecane jest stosowanie akumulatorów LiPo 7.4 V lub 11.1 V.

 

 

tCONNECTOR.jpg

 SYSTEM SERII 3 STRZAŁOWEJ

 

Karabin wyposażony jest w programowany elektroniczny moduł, zaprojektowany i wykonany przez firmę ARES, który zaadaptowano do repliki Beryla. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest używanie trzech trybów ognia: pojedynczego, ciągłego oraz serii 3 strzałowej.

 

 

modulELEKTRO.jpg

modulELEKTRO2.jpgmodulSELEKTORA.jpg

 

 

REPLIKA CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONA

 

 

 

replikaROZLOZONA1.jpgreplikaROZLOZONA.jpg
ROZKŁADANIEW celu rozebrania repliki należy zdjąć pokrywę zamka i zdemontować prowadnice atrapy zamka. Atrapa suwadła porusza się po dwóch prowadnicach (zamiast, jak to ma klasycznie miejsce w klonach AK - po jednej). Nie tylko zwiększa to wytrzymałość atrapy zamka, ale również gwarantuje, że suwadła nie będzie się odciągać zbyt lekko.

 

 

PROWADNICEsuwadlaKORPUS.jpgSUWADLOnaPROWADNICACH.jpg

 

 

Prowadnice zabezpieczone są pierścieniami osadczymi, które usuwamy.

 

 

usuwanieBLOKADYsuwadla.jpgblokadySYWADLA.jpg

 

 

Wyjmujemy jednocześnie zatrzask pokrywy komory zamkowej, przez którego boczne otwory przechodzą obie prowadnice.

 

 

zatrzaskPOKRYWY1.jpgtylGBkorpus.jpg

 

 

Wygląd zdemontowanego suwadła.

 

 

 

suwadlo2.jpgsuwadlo.jpgsuwadlo3.jpg

 

 

Wymontowane prowadnice atrapy zamka.

 

 

prowadniceSUWADLA.jpg

 

 

Dźwignię bezpiecznika trzeba ustawić w pozycji do góry (90 stopni) i wysunąć z korpusu.

 

 

BEZPIECZNIK90stopni.jpg

 

 

Kolejny krok to wykręcenie śruby chwytu pistoletowego, nie należy jednak jeszcze zdejmować samego chwytu.

 

 

srubaCHWYTU2.jpg

 

 

Odkręcamy śrubę mocującą komorę HU, która znajduje się w gnieździe magazynka.

 

 

srubaKOMORYhu.jpg

 

 

Zdejmujemy chwyt przedni zabezpieczony dźwigienką znajdującą się w „okuciu”.

 

 

jarzmoCHWYTUprzedniego.jpg

 

 

Następnie należy zdjąć szczerbinę poprzez wciśnięcie jej na wysokości osi jej regulacji i wysunięcie do tyłu. Wyjmujemy sprężynę szczerbiny.

 

 

SZCZERBINAsprezyna.jpg

SZCZERBINAsprezynaZDJETE.jpgSZCZERBINAzdjeta.jpg

SZCZERBINAzdjeta1.jpg

 

 

Wykręcamy dociskowy wkręt imbusowy widoczny na zdjęciach. I wybijamy pin łączący podstawę szczerbiny z korpusem.

 

 

 

odkrecanieJARZMA.jpgodkrecanieJARZMA2.jpgPINkorpusu.jpg

 

 

Następnie należy wysunąć do przodu lufę zewnętrzną wraz z podstawą szczerbiny i rurą gazową, i wybić pin znajdujący się powyżej zatrzasku magazynka.

 

 

PODSTAWAszczerbinyLEWA.jpgPODSTAWAszczerbinyPRAWA.jpgPINnadSPUSTEM.jpg

 

 

Wówczas lekko przesuwamy GB do góry i zdejmujemy chwyt pistoletowy. Odkręcamy kosz silnika od GB i rozłączamy kable.

 

 

KOSZYKsilnika.jpg

 

 

Teraz GB trzeba wysunąć do tyłu i do góry, jednocześnie manipulując lufą wewnętrzną, tak, aby nie uszkodzić dyszy lub komory HU.

 

 

 

WYJECIEgb1.jpg

WYJECIEgb.jpg

 

 

Widok korpusu po wyjęciu gearbox'a. Na pierwszym zdjęciu widać wyraźnie okrągły wewnętrzny element dźwigni selektora, z dwoma magnesami.

 

 

KORPUSsrodek.jpgKORPUSsrodek3.jpgKORPUSsrodek1.jpg

 

 

Elementy selektora ognia.

 

 

ELEMENTYselektora.jpg

 BUDOWA WEWNĘTRZNA

 


1.Gearbox.

Gearbox jest bardzo dobrze złożony i spasowany. GB jest niestandardowy, podobny do typowego V.3, ale zmodyfikowany.

 

 

 

GBprawa1.jpgGBlewa2.jpg

 

GB pozbawiony jest typowych elementów mechanicznych takich jak „selector plate” i przerywacz oraz klasycznych styków wewnątrz. W ogóle we wnętrzu szkieletu GB nie umieszczono żadnych elementów odpowiedzialnych za tryby jego pracy. Zastąpiono je elektroniką, której płytki umieszczone są po obu stronach szkieletu.

 

 

GBoxOTWARTY.jpg

popychacz.jpg

 

 

Po prawej stronie gearbox'a znajduje się główny moduł, zaś po lewej, w miejscu, gdzie w klasycznych konstrukcjach znajduje się płytka selektora - umieszczono czujnik odczytujący położenie selektora ognia. Ów czujnik odczytuje położenie selektora ognia dzięki dwóm wbudowanym w niego magnesom.

 

 

modulELEKTRO2.jpgGBprawa.jpgmodulSELEKTORA.jpg

 

 

Podobnie jest w przypadku położenia zębatki tłokowej, w której również znajduje się magnes - za jego pośrednictwem moduł ustala położenie tej zębatki. Zastępuje to klasyczny przerywacz w postaci ząbka na osi zębatki i dźwigienki połączonej z kostką stykową.

 

 

zebatkaMAGNES.jpg

 

 

Samą kostkę stykową zastąpiono mikrostykiem umieszczonym w module elektronicznym.

 

 

mikrostyk1.jpgmikrostyk.jpg

 

 

A co za tym idzie: również język spustowy został zaprojektowany na nowo, tak aby współpracował z wyżej wymienionym mikrostykiem.

 

 

 

spust4.jpg

spust.jpg

SPUST2A.jpg

 

 

Zaletą tej konstrukcji jest możliwość wymiany całego modułu elektroniki bez potrzeby rozbierania GB. Wystarczy wykręcić śrubki trzymające moduł i czujnik położenia selektora ognia. Otwór w szkielecie, przez który przeprowadzono przewody łączące płytki elektroniki jest na tyle obszerny, że można bez problemu przełożyć przez niego czujnik selektora.

 

 

modulOTWOR.jpgMODULotwor2.jpg

Gearbox z modułem zdemontowanym.

GBbezMODULU.jpg

Moduł zdemontowany.

modulELEKTRO3.jpg

 

Moduł elektroniczny jest zabezpieczony silikonem. Z przodu płytki znajduje się złącze serwisowe, służące do programowania układu.

 

 

zlaczeSERWISOWE.jpg

 

 

W tylnej części GB znajduje się śruba, której odkręcenie umożliwia wymianę sprężyny bez konieczności rozkręcania gearbox'a.

 

 

srubaSPREZYNY.jpg

srubaGB2.jpgGBlewa.jpg

 

 

Wygląd silnika.

 

 

silnik.jpg

 

 

2. Elementy wewnętrzne gearbox'a.


Części wewnętrzne GB są bardzo dobrej jakości.  
Cylinder i tłok posiadają aluminiowe głowice. Głowica tłoka jest łożyskowana. Szczelność zespołu tłok/cylinder jest wzorowa. (Dysza nie jest uszczelniona, ale wykazuje bardzo dobrą szczelność.)

 

 

tlok4.jpgtlok2.jpgtlok3.jpg

 

 

 

Tłok posiada wszystkie zęby metalowe.

 

 

 

tlok1.jpg

 

 

 

Zębatki wykonano ze stali, a zębatka silnikowa posiada cztery zęby przeciw powrotne.

 

 

 

zebatki.jpgzebatki2.jpg

 

 

 

Łożyska kulkowe mają średnicę 8 mm.

 

 

 

lozyska1.jpg

lozyska.jpgProwadnica sprężyny jest metalowa, łożyskowana.

 

 

 

prowadnicaSPREZYNY.jpgSprężyna o niejednakowym skoku zwojów.

 

 

 

sprezynaGLOWNA.jpg2. Lufa wewnętrzna i komora HU.


Komora HU jest nietypowa. Nie jest to, jak można było spekulować, komora do replik AK.

(Nowa konstrukcja komory powoduje, że po odciągnięciu suwadła, patrząc z boku praktycznie prawie nie widać jej w korpusie repliki.)

Jest to, wykonana z tworzywa, zaprojektowana do repliki Beryla - całkowicie nowa komora HU z pokrętłem regulacyjnym w formie umieszczonej z prawej strony zębatki. (Na pierwszych zdjęciach widać dodatkowy metalowy element - klucz, nie jest on oczywiście częścią repliki, a jedynie umieszczono go dla zablokowania suwadła w celu wykonania dokładniejszych zdjęć widoku pokrętła.)

 

 

odciagnieteSUWADLO.jpg

pokretloHU.jpg

pokretloHU2.jpg

komoraHUwKORPUSIE.jpg

komora1.jpg

 

 

Regulacja HU wymaga cierpliwości, ale raz wyregulowany - nie ma tendencji do rozregulowania się. Przesuwanie pokrętła do przodu powoduje luzowanie, a przesuwanie w kierunku kolby - dociskanie HU. (Sprawdziliśmy to wielokrotnie. Natomiast w instrukcji podano błędnie odwrotne kierunki.)

Hop up pracuje w ciekawy sposób; zaobserwowaliśmy, że przy obracaniu pokrętła "do przodu" następuje luzowanie, ale w dosłownie ostatnim momencie - nagłe silne dociśnięcie. Dlatego trzeba regulować dokładnie. Obracanie w kierunku "do tyłu" - dociska i przebiega bez niespodzianek.

Gumka hop up jest standardowa, silikonowa. Lufa wewnętrzna ma długość 500 mm.

 

 

komora2.jpg

 

 

Komora nie posiada klasycznego dystansera. Jego rolę pełni, znacznie lepiej, wyprofilowana końcówka przedstawionego (na zdjęciu poniżej) elementu, która odpowiedzialna jest za dociskanie podczas regulacji.

 

 

komora6.jpg

 

 STRZELANIE

 

Test strzelecki przeprowadzono w otwartym terenie, przy temperaturze -2 stopnie Celsjusza. Lekki wiatr.

Ogólne wrażenia ze strzelania są bardzo pozytywne. Replika strzela równo, a zasięg jak na stock - jest bardzo dobry. Dźwięk strzału jest przyjemny dla ucha, zwłaszcza ciekawie brzmi seria 3 strzałowa. Podczas strzelania nie słychać pracy zębatek gearbox'a, jedynie uderzenia tłoka. Kulturę pracy gearbox'a oceniamy wysoko.

Celność na dystansie 30 m  i 40 m jest podobna. Wszystkie strzały plasują się w sylwetce. Osiągi nie są wprawdzie nadzwyczajne, ale na poziomie innych replik stockowych i wyższym od wielu, które już testowaliśmy.

Replika jest bardzo poręczna, znacznie wygodniejsza w użytkowaniu od replik AK (np. AK74). Przypomina to raczej wygodę użytkowania M4 niż AK. Waga i smukła linia karabinu są zdecydowanie przyjazne dla strzelca. Długość również nie sprawia problemów w manewrowaniu repliką.TESTY


1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0,2 g BB. W teście użyto kulek marki Blaster.

Generowana prędkość początkowa, jako średnia z 10 pomiarów, wynosi: 380 fps.

 

Wagomiar     fps           m/s           energia

0.2 g           380          116             1.33 J
2. Test celności i skupienia na dystansach 30 m oraz 40 m.

Test przeprowadzono używając tarczy odpowiadającej wielkością sylwetce, z umieszczonym centralnie prostokątem kartki A4. Do pomiarów odległości użyto taśmy mierniczej 100 m.

Strzały oddano w seriach po 10. Wykorzystano kulki Blaster o wagomiarze 0,25 g.

 

Wyniki na obu dystansach były zbliżone, wszystkie strzały trafiły w korpus. Trafienia poza celem A4 plasowały się na jego obrzeżach. Zastosowanie lufy precyzyjnej mogłoby w tym przypadku zdecydowanie polepszyć skupienie. Naszym zdaniem może mieć tutaj wpływ także wagomiar BB, możliwe, że kulki innej wagi (cięższe) dałyby lepsze wyniki.

 

Dystans 30 m. 10/10 strzałów umieszczonych w sylwetce, z tego 5/10 w celu formatu A4.

 

BerylTARCZA30.jpgDystans 40 m. 10/10 strzałów umieszczonych w celu sylwetkowym, z tego 5/10 w celu formatu A4.

 

 

BerylTARCZA40.jpg
3. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny, rażenia celu sylwetkowego, wynosi 55 m. Na tym dystansie osiągalne jest 50% trafień w sylwetkę. (Przy czym wartość ta jest wieksza na dystansie 50 m, a zmniejsza się stopniowo powyżej 55 m.)

Zasięg maksymalny wynosi 65 m. Na tym dystansie można jeszcze trafiać w sylwetkę, ale trafienia są coraz bardziej przypadkowe - jest to dystans donośności kulek.


4. Pomiar szybkostrzelności.

ROF, mierzony na akumulatorze LiPo 11.1 V 1200 mAh wyniósł:

nastawa ognia ciągłego       13.5 BB na sekundę (810 BB na minutę)

nastawa serii 3 strzałowej    13.3 BB na sekundę (798 BB na minutę)

 

 

 

PORÓWNANIE WYGLĄDU DETALI REPLIKI MOD.96 BERYL oraz WERSJI PALNEJ wz.96 BERYL

 

U góry każdej pary fotografii znajduje się zdjęcie wersji palnej, a u dołu zdjęcie repliki.

 

Front strona lewa.

 

ostryFlewa.jpg

REP1.jpg

 

Front strona prawa.

 

ostryFprawa.jpg

REP2.jpg

 

Front góra.

 

ostryFrontgora.jpg

REP3.jpg

 

Korpus strona lewa.

 

ostryKorpuslewa.jpg

REP4.jpg

 

Korpus strona prawa.

 

ostryKorpusprawa.jpg

REP5.jpg

 

Kolba strona lewa.

 

ostryKolbalewa.jpg

REP6.jpg

 

Kolba strona prawa.

 

ostryKolbaprawa.jpg

REP7.jpg

 

Łoże strona lewa.

 

ostryLozelewa.jpg

REP8.jpg

 

Łoże strona prawa.

 

ostryLozeprawa.jpg

REP9.jpg

 

Dół łoża.

 

ostryLozedol.jpg

REP10.jpg

 

Mocowanie kolby.

 

ostryzaczep.jpg

REP11.jpg

 

 

ostryzaczep2.jpgREP12.jpg

 PODSUMOWANIE

 


Replika AEG karabinu MOD 96. Beryl, wyprodukowana przez firmę ARES, charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem odwzorowania oryginału, solidnym wykonaniem i bardzo dobrym spasowaniem elementów - zarówno zewnętrznych jak i części gearbox'a. Elementy wewnętrzne GB również charakteryzują się wysoką jakością, a szczelność zespołu tłok/cylinder jest bardzo dobra.

Dla osób ceniących maksymalny realizm dużym plusem będą również dokładne oznaczenia Fabryki Broni "Łucznik" Radom.

Także zastosowane materiały, pod wzgledem jakości i rodzaju (metal, stal, tworzywo), nie pozostawiają nic do życzenia. Właściwie, porównując z wykonaniem dowolnego innego AEGa sposród dostępnych na rynku, wyglądowi repliki trudno cokolwiek zarzucić.

Produkt ten prezentuje jakość znaną z innych wyrobów ARESa, połączoną z niezwykłą dbałością o realizm oraz kilkoma ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, jak: nowa komora HU, zdublowana prowadnica suwadła czy moduł elektroniczny z trybem serii 3 strzałowej.

Pod względem osiągów w stocku replika również zadowala, a jakość elementów gearbox'a umożliwia tuning mocowy. Kultura pracy GB jest wysoka.

Oczywiście Beryl AEG ma kilka minusów i w każdej replice można znaleźć coś, co możnaby zrobić inaczej. Jednak w przypadku tego produktu ilość pozytywów, w stosunku do minusów, jest przytłaczająca.

Beryl AEG powinien zadowolić wielu graczy interesujących się tą bronią, nawet bardzo wybrednych pod względem realizmu wykonania. Polscy airsoftowcy bardzo długo czekali na replikę Beryla. Teraz, kiedy już się pojawiła - możemy jedynie cieszyć się, że dzięki staraniom firmy Taktyczny.com została wyprodukowana na tak wysokim poziomie. 


 

 


Plusy:

+ full metal

+ zastosowanie elementów ze stali

+ solidne wykonanie i spasowanie, wrażenie wytrzymałości

+ kołkowanie korpusu, podstawy szczerbiny i muszki

+ solidnie wykonany i spasowany gearbox

+ pełne oznaczenia wersji palnej

+ elektroniczny system serii 3 strzałowej

+ szybkowymienna sprężyna (bez rozbierania GB)

+ możliwość wymiany elektroniki bez rozbierania GB

+ wysoka jakość wewnętrznych elementów gearbox'a

 Minusy:

- luz kolby w pozycji złożonej

- suwak nastaw szczerbiny ma za duży luz (w stosunku do pierwowzoru)

- śrubka dokręcająca chwyt pistoletowy wchodzi bardzo płytko

(łatwo zerwać gwint przypadkowo ją przekręcając)

Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Taktyczny.com:

 

 

logggggo.jpg

 

 

 

Redakcja WMasg dziękuje Luisowi za pomoc w realizacji recenzji.


 

 

Źródło zdjęć wersji palnej: Taktyczny.com

 


 

 

Ocena wszystkich (5.56, głosów: 54)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kola 15.01.2012, h. 21:54 Kola
I jest Beryl, fajna recenzja, dobra robota panowie!
kosiarzPL 15.01.2012, h. 22:20 kosiarzPL
świetna recenzja! a karabin przecudny :)
Hiena_Echo 1 15.01.2012, h. 22:21 Hiena_Echo 1
Przepiękny beryl ! , i recenzja też na poziomie Bravo
rambo0072 15.01.2012, h. 22:23 rambo0072
Mówcie kiedy można go kupić, bo portfel zam się rwie to opróżnienia :D
kazik14 15.01.2012, h. 22:31 kazik14
Karabin - cudo. Zdziwił mnie tylko magazynek, że nie jest przezroczystu z ewentualnymi artapami nabojów ; )
Podobno w późniejszym okresie takie też mają być, ale to niepotwierdzona informacja.
Promant 15.01.2012, h. 22:47 Promant
Mam nadzieje że bedą. Bo póki co wstrzymuje się z zakupem nowych magów :P Ewentualnie można próbować dopasowywać wkład z midów od beryla aresa to przezroczystej skorupy z oryginału. Powinien dużo lepiej pasować niż wkłądy z magów od ak74. :P
Sab93 15.01.2012, h. 23:09 Sab93
Mi się podoba komora hopsiup - nie trzeba ciać magów, zeby weszły, więc łatwiej będzie robić przezroczyste magazynki, jeśli się nie pojawią.
Dread 16.01.2012, h. 16:14 Dread
Ja też słyszałem, że przeźroczystę mają być, więc trzeba poczekać.
Stalker 16.01.2012, h. 18:00 Stalker
Przecież te przeźroczyste są badziewne, chyba że mowa o tych nowych z odcieniem ciemnej zieleni.
szmerglu 17.01.2012, h. 18:04 szmerglu
Azur 15.01.2012, h. 22:32 Azur
Ja osobiście się załamałem. Replika Beryla wz.96 ze zwalniaczem maga od wz.2004 oraz dźwignią zmiany trybu ognia również od późniejszych wersji. Oznaczenia nad logiem FB naniesione krzywo, niebite i w dodatku białe. Jakość łączenia elementów, mam na myśli kolanko gazowe oraz chwyt pistoletowy (nie wiem jak inne), na żałosnym poziomie. Poza tym konstrukcja mocno niestandardowa.
Kolego drogi, możesz sprawdzić bo to i na tym forum znaleźć można, karabinków Beryl są 3 warianty - wz.96A (goły i wesoły), wz.96B (taki jak ta replika), wz.96C (obecnie kupowany, pełnie "orisowanie", kolba teleskopowa, ergonomiczny chwyt pistoletowy).
EmperorPalpa 15.01.2012, h. 22:59 EmperorPalpa
O, sprawdziłem i faktycznie - podziękować za wyprowadzenie z błędu.
Azur 15.01.2012, h. 23:03 Azur
Azur 15.01.2012, h. 22:38 Azur
Poza tym tłumik powinien był zakołkowany, a jest nakręcany...
Brakuje również oznaczeń przy dźwigni bezpiecznika :)
Azur 15.01.2012, h. 22:48 Azur
0wn 15.01.2012, h. 22:41 0wn
Mam pytanie:
Czy obsada lufy i obsada kolby jest z stali?
Korpus cały jest stalowy, więc i jarzmo lufy też, natomiast podstawa szczerbiny nie. Mocowanie kolby nie, tylko jego elementy.
Z tego, co mi mówiono, wiem, że mają być serie z tymi elementami stalowymi. Ale szczegółów nie znam.
Promant 15.01.2012, h. 23:06 Promant
Krepel 15.01.2012, h. 22:42 Krepel
Jestem pod wrażeniem, szczególnie GB-nie spodziewałem się takiego cuda!
krokers 15.01.2012, h. 22:47 krokers
Recenzja fajna, zawsze jak robią to się chłopaki przykładają. Mnie zaciekawiło ze na lipo 11 ma rof 13 przy 380fps coś tu jest nie tak.
Czemu? Tutaj wszystko zależy od tego jaką wydajnościowo baterię zastosujesz. Im wyższa będzie wartość C tym większy sobie zapewnisz ROF. 
Poza tymnie wiemy jak programowany jest moduł elektroniczny, może jego ustawienia determinują ROF?
Ostry beryl nie ma jakiejś gigantycznej szybkostrzelności - tylko 700 na min czyli replika juz ma wyższą, a strzelając z repliki nie zauważyliśmy żeby brzmiało nienaturalnie - moim zdaniem wyższa szybkostrzelność brzmiałaby sztucznie.
Wydaje mi się, że ROF zblizono tu do realu, skoro to ma być replika treningowa.
No ale co kto lubi, to tylko ASG. :)
Promant 15.01.2012, h. 22:55 Promant
Skoro w ASG idziemy w realizm to niech i ROF będzie zbliżony do ostrej.
No chyba, że ktoś musi mieć przewagę siły ognia...
wiedzmin1994 16.01.2012, h. 17:50 wiedzmin1994
Kto idzie ten idzie :P Ja wcale do tego nie dążę :D
SHOGUN_YAMATO 16.01.2012, h. 21:21 SHOGUN_YAMATO
A dla kogo ona ma być treningowa? Są tu jakieś plany, jakiekolwiek?
Guest (ID:6452) 16.01.2012, h. 23:06 Guest (ID:6452)
To już są plany FB Łucznik i wątpliwe żeby tak od razu o tym trąbili, chyba że powiedzą więcej przy okazji jakichś targów militarnych.
Ale chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa, że Łucznik wydał kasę na replikę asg z powodu pragnień airsoftowców.
Jeżeli zamówili i sa właścicielem repliki i praw, to oczywiste jest, że do czegoś jej potrzebują. W koncu współcześnie dość często odbiorca broni palnej chce w pakiecie zakupić jakiś system treningowy.
Promant 17.01.2012, h. 10:09 Promant
goren 15.01.2012, h. 22:51 goren
No brzmi to bardzo fajnie i ma się ochotę to zakupić :). Niepokoić może ilość niestandardowych elementów. Oby były one bardzo wytrzymałe.
Oby były dostępne osobno...
Najciekawszy jest ten moduł który wygląda jakby go 5latka robiła no ale cóż ważne że działa..
MyN3 15.01.2012, h. 23:16 MyN3
E, grunt że jakoś zabezpieczyli. W duchu AK, ma działać, nie wyglądać ;)
Pritcher 16.01.2012, h. 11:40 Pritcher
wolves 15.01.2012, h. 23:00 wolves
Ciekawa recka, fajna replika ale nie jestem miłośnikiem AK itp, ale z checią poczekam na jakieś dodatki do naszego Beryla i może z szynami się kupi...
Widmo34 15.01.2012, h. 23:01 Widmo34
Jedyna replika tego szkaradziejstwa (subiektywna opinia, nie zabijać), a ludzie narzekają. Dobrym ruchem jest wywalenie kostki, przerywacza i tapet plate. Niech wstawianie eletroniki stanie się trendem (ICS, a teraz ares...).
No, byłoby fajnie, gdyby powstał taki standard. Bangla to naprawdę nieźle i w tym przypadku elektronika sprawuje się lepiej niż elementy starego systemu.
Promant 15.01.2012, h. 23:08 Promant
Sab93 15.01.2012, h. 23:07 Sab93
Pożądana recenzja. Replika naprawdę fajnie wyszła. Postarali się przy jej produkcji ;) Pokazali kilka ciekawych rozwiązań. Ciekawe czy magazynki od ARESA po modyfikacji będą pasować do normalnych AEGów. Jak biedzie w przyzwoitej cenie to może się skusze na hi-capa i poeksperymentuje :D Tak samo układ 3 strzałowy. Bardzo ładnie im ta elektronika wyszła. Ciężko będzie uzyskać podobny efekt w samoróbce :P
Raczej czarno widzę z tymi magazynkami, do gniazd korpusów AK nijak nie wchodzi. Nie wiem czy modyfikacja w ogóle jest tu mozliwa.
Promant 15.01.2012, h. 23:14 Promant
Promant - Polak potrafi :)
Ghost_pl 15.01.2012, h. 23:25 Ghost_pl
To ja wiem. :)
Promant 15.01.2012, h. 23:26 Promant
Nie takie rzeczy już sie robiło. Trochę inicjatywy i bedzie pasować :D
Sab93 16.01.2012, h. 16:45 Sab93
a magi OD innych AEGów będą pasowac do tego berylka?
kajtoo5 05.02.2012, h. 20:23 kajtoo5
Kilka komentarzy niżej Promant wyjaśniał tę kwestię ;)


"nie miałem możliwości sprawdzenia magazynków od replik AK74. Sprawdzałem
magazynki metalowe AK47 (TM i chińskie; mid-capy i hi-capy, hi-capy
krótkie) oraz plastikowe AKM Cymy.

Wszystkie magazynki bez problemu wchodzą do gniazda i siedzą niewzruszenie jak skała.

Tylko nie podają.Jeśli spojrzycie na zdjęcia magazynka Beryla, to widać na
nich, że otwór wyjściowy kanału BB jest wysoko. W magazynkach AK na
górze jest płasko czyli ten otwór jest niżej - innymi słowy podajnik
komory HU Beryla nie sięga dostatecznie nisko żeby magazynek AK zaczął
podawać. "
Sab93 06.02.2012, h. 14:40 Sab93
mirhus 15.01.2012, h. 23:14 mirhus
Na mój gust replika jest miodna, recka przygotowana super. Nic mi nie zostało jak zbierać kasę i kiedyś go kupić :)
Borax 15.01.2012, h. 23:15 Borax
Galeria zdjęć powstała dzięki uprzejmości Luisa, który udostępnił nam sprzęt.
Jeszcze raz, dzięki Luis.
Właśnie: dzięki LUIS! :)
Promant 15.01.2012, h. 23:24 Promant
Nie ma za co:)! Recenzja rzetelna, a replika jak dla mnie bliska ideału:). Przyjemna w oglądzie, dotyku. Sam używam eMkę, ale zastanowiłbym się nad kupnem Beryla. Czemu? Bo jest bliska ideałowi :). Dobre materiały, wręcz bliźniacze zewnętrzne podobieństwo z ostrym opdpowiednikiem (suwadełko chodzi tak samo "ciężko"). Co do elektroniki, na pewno to lepsze rozwiązanie niż płytka stykowa, znika problem upalania styków itd.
luis 16.01.2012, h. 18:36 luis
Matison 15.01.2012, h. 23:18 Matison
Zakochałem się :) Świetne odwzorowanie, przecudo, ostrzegam wszystkich przyszłych właścicieli ich, jak was spotkam to na pewno zagadam i zobaczę to cudo ;P
KicpA 15.01.2012, h. 23:31 KicpA
"
GB pozbawiony jest typowych elementów mechanicznych takich jak „tapet plate”..."

Chodziło raczej o selector plate, tapet plate to popychacz który jest ;)
Hehe, jak się człowiek spieszy... :) dzięki za zwrócenie uwagi.
Promant 15.01.2012, h. 23:37 Promant
Nie ma problemu, tak z innej beczki dodał bym jeszcze do wad to że zębatka ma wbudowany magnes, wymiana na zestaw np helikalny odpada ;)
KicpA 15.01.2012, h. 23:40 KicpA
No to już efekt konstrukcji wykorzystującej moduł elektroniczny, więc "wada" tylko zaleznie od punktu widzenia. :) Może producent przewiduje jakieś dedykowane zestawy do tuningu na przyszłość; wszystko pewnie będzie zależeć od tego jak ta replika będzie się sprzedawać.
Promant 15.01.2012, h. 23:45 Promant
Może będzie dostępny osobno sam magnes który będzie można umieścić w otworze, który wydaje mi się, że znajduje się w większości zębatek tłokowych. Może nawet uda się wyjąć ten magnes który jest stockowo wmontowany.
Czeczot 16.01.2012, h. 00:02 Czeczot
Sovieta 15.01.2012, h. 23:45 Sovieta
Myślałem, że z czymś przesadzą, albo czegoś nie dorobią.. a tu? Dla miłośnika AK i wszelkich ak-podobnych to gratka i marzenie. Coś niesamowitego. Wykonanie miodzio!
jaymz87 15.01.2012, h. 23:56 jaymz87
No to się przekonałem, na lato bankowo jest mój. Ciekawi mnie kwestia z ostrymi częściami od bojowej wersji. Fajnie by było gdybyście posprawdzali jak pasują różne, nazwijmy to fronty, czyli cały orisowany i ten ze stałą rączką taktyczną jak i szyna na dekiel i co najważniejsze jak ze spasowaniem najnowszej, rozsuwanej kolby od ostrzaka. Ogólnie wielkie DZIĘKI za reckę, przekonaliście mnie do tej repliki.
My akurat nie mamy takiej możliwości, ale przedstawiciele firmy Taktyczny twierdzą, że pasują. I z tego co mi wiadomo, to stopień kompatybilności jest bardzo wysoki, ale na ten temat w tej chwili wypowiadać się nie mogę. Chyba sporo się wyjaśni na Shot Show, który zaczyna się 17go. 
Może ktoś z załogi Taktycznego wypowie się na ten temat.
Promant 16.01.2012, h. 00:05 Promant
Niestety, tak różowo nie jest: górna szyna ris odoryginalnego Beryla nie pasuje :-( - jest za krótka.
Natomiast dokupiłem przód -chwyt wiertarkowy + 2 krótkie szyny ris na przerobionym z oryginału chwycie - weszło pepiej niż to co z repliki :-)
W sumie: SUPER
Lamictal 02.02.2012, h. 19:40 Lamictal
senkuPH 15.01.2012, h. 23:59 senkuPH
Goren - Racja, też się o to boję.
CIUPAK1 16.01.2012, h. 00:23 CIUPAK1
Nie macie może do sprawdzenia lipo 7,4V? Ciekawi mnie jaką szybkostrzelność na niej,może się okazać że podobna do ostrego.
dixon 16.01.2012, h. 00:57 dixon
Jeżeli już tyle trudu i zachodu.. nowa komora, nowy system elektroniczny.. to nie dało się już zrobić górnej pokrywy 'body' bez żeberek zrobić? eh...
maciejs 16.01.2012, h. 01:20 maciejs
Magazynek dość nietypowo zakończony (szczęki jak w wersji ostrej). Moje pytanie jak z ewentualną dostępnością magazynków LOW lub MID-CAP? Czy są/będą? Czy innych firm magi pasują? Jeśli tak to jakie. Dla mnie absolutnym wymogiem przy zakupie jest dostęp do tanich magazynków LOW/MID-CAP pasujacych do repliki.
zgadzam się z przedmówcą, magi też mi spędzają sen z powiek...
jaymz87 16.01.2012, h. 01:46 jaymz87
jak napisano w recenzji , jest to oczekiwane od producenta :) Beryl boski :)
mg34 16.01.2012, h. 03:25 mg34
Właśnie ja z tym samym pytaniem - broń kupić można, ale czy, zanim wyjdą midy, można w jakiś sposób zamonować te od AK, tu też dowolne inne już istniejące?
Sariel 16.01.2012, h. 09:41 Sariel
Poniżej macie już odpowiedź Czopera, że magazynki będą.

Ja powiem tak:

nie miałem możliwości sprawdzenia magazynków od replik AK74. Sprawdzałem magazynki metalowe AK47 (TM i chińskie; mid-capy i hi-capy, hi-capy krótkie) oraz plastikowe AKM Cymy.
Wszystkie magazynki bez problemu wchodzą do gniazda i siedzą niewzruszenie jak skała.
Tylko nie podają.

br/>Jeśli spojrzycie na zdjęcia magazynka Beryla, to widać na nich, że otwór wyjściowy kanału BB jest wysoko. W magazynkach AK na górze jest płasko czyli ten otwór jest niżej - innymi słowy podajnik komory HU Beryla nie sięga dostatecznie nisko żeby magazynek AK zaczął podawać. 

Kiedyś pisałem w newsach o takim ustrojstwie, bodajże na EBairsoft to sprzedawali, ale nie pamiętam jakiej firmy, miało to formę tulejki zakładanej na podajnik komory HU, żeby sięgnąć otworu magazynka.
Być może gdyby tak pokombinować - magi AK też by podawały.
Promant 16.01.2012, h. 10:46 Promant
Takie coś Promant było dla M4 TM z tym ich "dziwnym" blowbackiem, aby dopasować zwykłe AEGowe magazynki. Przypominam M4 SOPMOD (czy jak to sie zwie) ma jakieś takie dłuższe magazynki.
Sledzikmaster 16.01.2012, h. 20:19 Sledzikmaster
killer121pl 16.01.2012, h. 09:04 killer121pl
super !!!
Arekcore 16.01.2012, h. 09:13 Arekcore
świetna recka, aż się chce leciec do sklepu:)
Promant 16.01.2012, h. 10:14 Promant
Recenzja dotyczy cech produktu, pisana jest aby potencjalni nabywcy wiedzieli co kupują.
Recenzja nie dotyczy sprzedaży produktu i jego ceny.
Wszystkie komentarze dotyczące ceny produktu i daty sprzedaży będą kasowane, bo nie mają związku z treścią recenzji.
My ceny również nie znamy; co jest chyba oczywiste skoro produkt jeszcze nie trafił "na półki".

Odnośnie daty premiery rynkowej, było podane w newsach, że:

a) beryl ma mieć premierę na Shot Show (który rusza jutro) i z tym na pewno będzie skorelowany start sprzedaży czyli należy się jej spodziewać na dniach;
b) Taktyczny przygotowuje nową stronę specjalnie dla repliki Beryla (rusza też nowy silnik sklepu) i wraz z jej startem ruszy sprzedaż;
c) informacja o rozpoczęciu sprzedaży pojawi się na stronie sklepu i na WMasg


Wszelkie kolejne zapytania o cene czy sprzedaż będą uznane za celowe OT. 
Czoper 16.01.2012, h. 10:26 Czoper
kazik14: recenzowany egzemplarz to wersja na rynek cywilny - ze względów praktycznych (użytkowych) wyposażona w magazynek typu HiCap - po to, żeby nie zmuszać nabywców chcących natychmiast pobiec "do lasu" do wydania kolejnych pieniędzy na minimalny zestaw magazynków. Gdyby HiCap miał być przezroczysty z atrapami nabojów przestałby być HiCapem. Przy tej wielkości magazynka atrapy znacząco ograniczyłyby jego pojemność. Ot - kompromis.

Będą dostępne magazynki Real i MidCap - początkowo tylko czarne.

Sab93 - przekładka wkładów real/mid do ostrej skorupy chyba nie ma sensu - w przezroczystej skorupie umieścisz czarny wkład? Po co? Moim zdaniem jeśli przezroczyste magazynki to tylko z atrapami. Wystarczy poczekać? ;)

Azur - brawo! :)

Goren - ilość niestandardowych elementów? Widzę cztery: szkielet, elektronika, spust, komora HU. O spust i komorę przy "normalnym" użytkowaniu nie trzeba się obawiać. Szkielet jakościowo nie powinien odbiegać od innych szkieletów Aresa. Elektronika pracuje testowo na M150 i dużym LiPo z wysokim C - daje radę. Nie obawiałbym się o dostępność części zamiennych. O w/w zamiennikach z Cymy zapomnij - nie ta półka.

KicpA, Czeczot - magnes nie stanowi sproblemu! ;)

Dixon - dało się zrobić wszystko. Decyzje zapadały w oparciu o "potencjał sprzedażowy" poszczególnych elementów.

Maciejs - nie denerwuj się! Magazynki AK (Promant pisał - nie pasują). O real i mid pisałem ja. ;)
Hehe. Nie denerwuję się. Dzięki za odpowiedź.
maciejs 16.01.2012, h. 12:03 maciejs
Zależy też jakiej jakośći będą te atrapy. Bo napewno dzięki tej samej krzywiźnie da się ładnie dopasowywać wkłady od miców do skorupy od ostrego. Sposób na atrapy też mam, ale narazie jest w fazie rozwojowej.
Sab93 16.01.2012, h. 16:48 Sab93
Problem, nieproblem, po prostu nie każdy zestaw zębatek posiada takie otwory i tyle ;) nie każde będą pasować. ;)
KicpA 17.01.2012, h. 12:58 KicpA
Jacek GROT 16.01.2012, h. 10:49 Jacek GROT
Troszkę nie podoba mi się ta ilość elektroniki i rozwiązania z selektorem/ spustem... No, ale poczekamy, zobaczymy, jak to się będzie miało do niezawodności w trudnych warunkach (deszcz, mróz, błoto etc)

Ja czekam na Mini : )
Akurat zastosowane rozwiazanie z magnesami i czujnikami jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i wilgotność, ponieważ nie posiada części mechanicznych :) zasiekać to może tylko jakieś EMP :D
tongpu 16.01.2012, h. 19:14 tongpu
Promant 16.01.2012, h. 10:54 Promant
Bez elektroniki źle, z elektroniką źle... Nie ma repliki źle, jest replika - też nie do końca dobrze. Aż ciśnie się na usta: TO JEST POLSKA. :D :D :D
nitka 16.01.2012, h. 10:58 nitka
Witam Przepraszam, że tak późno, ale chciałem poczytać i mieć mozliwość skomentować jak najwięcej
1. Sprzedaż rusza od wtorku ponieważ we wtorek odpalamy nowy sklep
2. Dodatkowo od wtorku rusza oficjalna strona www.berylasg.pl
3. Wszystkie ceny będą na stronie www.taktyczny.com
4. Na dzień dzisiejszy mamy pierwsza dostawę kolejna za 5 tygodni
5. Co do magów - będą wszystkie wersje włącznie z imitacja amunicji. Wszystko jest zamówione tylko czekamy na dostawę. Początki są czasami trudne z dostawami i z zabezpieczeniem produkcji, ale nie ma obaw wszystko będzie.
6. Magi nie będą pasowały z innych replik i do innych też. Inny promień krzywizny eliminuje wykorzystanie środka od innego - chyba, że Polak potrafi
7. Na dzien dzisiejszy próbujemy zainstalować wnętrze z maga repliki do ostrej skorupy - poczekajcie na wynik
8. Tłumik płomienia jest oczywiście na gwincie ponieważ co niektórzy chcą strzelać z tracerem, nie ma problemu zakołkować oryginał
9. Na dzień dzisiejszy program do układu elektronicznego nie będzie w sprzedaży
10. Cześci do tuningu wkrótce będą dostępne w naszym sklepie.
11. Kompatybilność z częściami ostrego jest bardzo duża. Czasami trzeba poświęcić kilka minut z pilniczkiem, a czasam pasuje jak złoto. Na stronie Beryla będzie za kilka dni wizualizacja wymiennych części. Bardzo Was wszystkich  proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o szczegóły. Pracujemy nad wszystkim bardzo intensywnie i zobaczycie, że wszystko będzie dostępne wkrótce. Projekt Beryla to początek całej serii Polskiego uzbrojenia.
PS
Film reklamowy berylka wyświetlany w LAS VEGAS na You Tube
Start strony we wtorek... hmmmm, ktoś tu jest przesądny? :)

Chciałem pogratulować Beryla jego twórcom. Widać, że potraktowaliście
sprawę bezkompromisowo. Tak trzymać! Bardzo cieszy wiadomość o "serii
polskiego uzbrojenia".
KWIA_TEK 16.01.2012, h. 12:50 KWIA_TEK
I takiej odpowiedzi czekałem - dzięki za spełnienie marzeń wielu polskich ersoftowców :)
jaymz87 16.01.2012, h. 13:16 jaymz87
piroman2 16.01.2012, h. 11:26 piroman2
CUDNY!!!
Pritcher 16.01.2012, h. 13:05 Pritcher
Miałem się nie zachwycać, ale nie mogę, muszę pochwalić :) Jedna z niewielu replik której dystrybutor może bez wstydu położyć obok ostrej wersji :)
Skąd redakcja wzięła ostrego Beryla do porównania?
Zdekowane ostre wersje są do pomacania na miejscu w siedzibie Taktyczny.com z tego co mi wiadomo.
jaymz87 16.01.2012, h. 13:17 jaymz87
Nie doczytałem, na końcu, nad galerią jest podane że zdjęcia ostrej wersji pochodzą właśnie stamtąd. Mea culpa.
Pritcher 16.01.2012, h. 14:01 Pritcher
Oleander 16.01.2012, h. 16:01 Oleander
Panowie, mój ostatni komentarz tutaj. Sprzedaje mój komputer...
desperat.... :D
jaymz87 16.01.2012, h. 16:28 jaymz87
Gray 16.01.2012, h. 16:28 Gray
Naprawdę szacun za tak dobrze dopracowaną replikę hmm chyba przepracuje wakacje dla tego cudeńka. Pytanie do Panów z Taktycznego. Czy jak oficjalnie skończą się testy MSBSa i zostanie on wprowadzony do produkcji to też pokusicie się o wyprodukowanie repliki?(wiem, że do wprowadzenia MSBSa jeszcze długa droga ale chciałbym zaspokoić swoją ciekawość) :)
Równie dobrze mógłbyś pytać o replikę następcy M4/M16Ax :)
Pritcher 16.01.2012, h. 16:31 Pritcher
(Uff, jeszcze mam laptopa... xD)  Niech zrobią to co chińczyki zrobiły z MASADĄ- wyprodukowali replikę zanim wprowadzono oryginał. Ja proponuję patrzeć trochę bliżej- Beryl GBB I powinno to przyjść w sumie łatwo, bo WE zaczyna się bawić kałaszkami to czemu Beryla nie mieli by zrobić?
Oleander 16.01.2012, h. 17:05 Oleander
Może dlatego, że Beryl powstał na zlecenie, a jest on bronią... lokalną?
Azur 16.01.2012, h. 18:32 Azur
chlor 16.01.2012, h. 17:01 chlor
Fajna recka.
Tyle czasu czekałem na tego Beryla z Aresa i co?
Niestandardowy GB trudny w tuningu, niestandardowa komora, niestandardowe magazynki a na koniec tłumik płomienia niepodobny do orginału...
Może się mylę ale to nie jest ekonomiczna replika.
Pozostaje jeszcze kwiestia ceny tego na obecną chwilę bezcennego Beryla.
Nie podoba się, to nie psuj innym chumoru. GB jest łatwiejsze w tuningu bo nie znajdziesz żadnych kabli w środku i nie masz problemu z poobcieranymi przewodami i upchaniem wszystkiego. Borka od AK tam wsadzisz. Springa wymienisz. Zębatki też. O co się plujesz? Ja się moge tylko przyczepić do tego, że procedura rozkładania jest dość skomplikowana. Btw. Ja nie jestem jakiś super spec ale czytam ze zrozumieniem.
Oleander 16.01.2012, h. 17:09 Oleander
Skoro to taki łatwy tuning to wymień zębatki na helikalne. Nawet nie wiesz jak czesto elektryka jest przyczyną awarii.
A tak poza tym to jest forum portalu społecznościowego i każdy ma tu prawo wyrazić własną opinię.
Nawet inną niż twoja.
chlor 16.01.2012, h. 17:24 chlor
Przecież kolega chlor wymienił co mu nie pasuje. Stonuj trochę charakter swoich wypowiedzi, bo piszesz jak opętany i zahipnotyzowany tą repliką...
Azur 16.01.2012, h. 18:30 Azur
Możesz powiedzieć jaki problem masz z zębtakami?
Pies 16.01.2012, h. 18:32 Pies
Zdecyduj się - czepiasz się tłumika płomienia, a jednocześnie utyskujesz na "niestandardowe magazynki". Rozumiem, że do repliki broni na nabój 5,56x45 mieli umożliwić podpinanie maga od replik odwzorujących 7,62x54/5,45x39?

To naprawdę fajnie, że Polacy zabrali się do dzieła - przekonali do współpracy Aresa, weszli na rynek replik I klasy celując w półkę VFC czy G&G (nie żadnych Boyi czy Cymy), premierę ma na Shot Show w Las Vegas, gdzie zobaczy ją wieeeeeelu zagranicznych gości. Ma nowe rozwiązania techniczne, nie jest XXX kopią tego samego. Na dodatek stanowi POCZĄTEK LINI POLSKIEGO UZBROJENIA.
Nosz kurczę, tylko się cieszyć, prawda?
Grzegorz973 16.01.2012, h. 21:19 Grzegorz973
Grzegorz, zastanów się. Niestandardowośc większości części to, dla mnie przynajmniej, nie jest przypadek. Na dzień dzisiejszy nie ma pewności, ale w zasadzie najprawdopodobniej nie będzie można montować komór od AK w dotychczasowym standardzie, podobnie ze szkieletem gb i wieloma innymi częściami. Magazynki również się do tego zaliczają. Co za problem było zrobić magazynki do Beryla o standardowym wyglądzie i wymiarach, coby chociaż sobie mogli użytkownicy domowych beryli mogli kupić i używać. To oczywiście wymagałoby zmiany również komory HU, być może powrotu do zwykłej. Ale nie.

Polecą pewnie na mnie gromy, ale moim zdaniem replika nieprzypadkowo jest tak bardzo niestandardowa. Jak zwykle chodzi o pieniądze, spore pieniądze, które producent zarobi na sprzedaży części zamiennych, tuningowych itp.
Azur 16.01.2012, h. 21:54 Azur
Nie mogę już edytować. Z tymi 'wieloma częściami' się nieco zagalopowałem.
Azur 16.01.2012, h. 22:16 Azur
Replika została wykonana dla FB Radom, na ich zamówienie i dla ich celów. Nie dlatego, ze polscy airsoftowcy płaczą za nią od lat. Polscy airsoftowcy mają szczęście, bo niejako przy okazji dostają replikę na rynek cywilny.
Innymi słowy - wykonana jest według wymagań Łucznika i według okreslonej specyfikacji, i nie chodzi o to zeby zedrzeć z airsoftowca pieniądze na niestandardowych magazynkach czy częściach.
FB guzik obchodzi, że magazynki beryla nie będa pasować do czyjejś samoróbki, czy tanie magazynki asg AK nie będą pasowac do repliki beryla.
FB ma replikę jaką chciało, ma service pack i ok.

Dzięki temu jest też wersja na rynek "cywilny" dla airsoftowców. Jeśli ktos myśli, że to jest replika, która powstała bo takie było zapotrzebowanie cywilnego rynku asg i ze dlatego z premedytacją zrobiono ja niestandardowo by wyciągać kasę - to jest zwyczajnie naiwny.

To jest od początku do końca przemyślana replika, z rozwiązaniami i wyglądem dającym jej cechy repliki treningowej.
A że na rynek cywilny asg trafiła przy okazji ta wersja "cywilna"; to się możemy tylko cieszyć.
Promant 16.01.2012, h. 22:42 Promant
Zastanowiłem się. Włożyli w to własny kapitał, własną pracę, wypuszczają świetny produkt, zapowiadają kolejne inwestycje, na dodatek są Polakami z szansą na międzynarodową rozpoznawalność - niech chłopaki zarabiają! Jak będę miał odpowiednią gotówkę, to sam się dorzucę do sukcesu tego projektu. Ba, już się nie mogę doczekać następnych produktów od Taktycznego/FB Radom! Kurczę, marzy mi się linia produktów polskiej zbrojeniówki z czasów II Rzeczpospolitej. Mors, ViS, rkm wz. 1928... chociaż Glauberytem, Tantalem, UKM-2000, czy Alex'em też nie pogardzę. Komu innemu będzie się chciało, jak ten projekt okaże się fiaskiem?

Dla kogo mieli robić te magazynki? Dla kilkudziesięciu miłośników Beryla, którzy przerobili sobie Boye/Cymy/co tam było? Po to, by sprzedało im się mniej dedykowanych magazynków, bo przecież można biegać z tańszą chińszczyzną?
A potem jeszcze upewnić się, że pasują części innych producentów, coby inne firmy zarobiły na ICH inwestycji?

I tak dobrze, że dziś jeszcze nie wtorek, bo jak już chłopaki ruszą ze sklepem, to gotów jestem się założyć, iż pojawi się pierdyliard komentarzy liczących na skopiowanie przez Chińczyków, albo utyskujących że to nie półka cenowa Cymy...

Tylko kurczę, jak tak siedzicie Panowie w pracy, to nie martwi Was perspektywa że kogoś może kiedyś olśnić: "Ej, w Chinach/Indiach to mniej będą chcieli..."?
Grzegorz973 16.01.2012, h. 22:55 Grzegorz973
Grzegorz ja w ciągu ostatnich 4 lat na ASG wydałem ponad 20 000 pln. Nie skąpie na moje chobby. Ty masz replike RK BOYI a tak strasznie psioczysz na chińczyków i umoralniasz innych?Zastanawiam się tylko czy to, że tak zachwalasz tą replikę Beryla oznacza również, że ją kupisz? Pytam bo to jest tak, że krowa która dużo ryczy mało mleka daje...Cieszę się, że ludziom z Taktycznego się udało. To dzięki nim i Nitce miałem okazje strzelać z ostrego Beryla.Beryl dla mnie to AK. Czyli powinny pasowac magi AK w standardzie VFC, komora hop up AK standard a tak nie jest. Do tego dochodzi jeszcze nie do końca odwzorowany z orginału tłumik płomienia i elektronika której ja osobiście nie ufam i której awaryjności się boję.To nie jest tak, że ja neguje replikę Beryla. Za długo na nią czekałem a teraz jestem zmuszony przemysleć jej zakup co mnie boli.Albo ją z tymi wadami kupię i pokocham albo nie.
EDIT: O Boże! Cena...właśnie ją zobaczyłem.
chlor 17.01.2012, h. 18:04 chlor
Perski102 16.01.2012, h. 17:27 Perski102
Nie ma co się kłócic - karabin przepiękny , wzorowa recenzja .
Najmad12 16.01.2012, h. 17:52 Najmad12
Nareszcie coś dla koneserów polskiej broni - Berylek sprawia wrażenie bardzo miłe dla oka i duszy. Ładna recenzja panowie. Pozdrawiam :)
Pies 16.01.2012, h. 18:27 Pies
Jak działa burst? Czy krótkie wciśnięcie spustu powoduje wykonanie pełnego cyklu, czy też spust musi być wciśnięty przez cały czas jednej serii?
Podpisuję się pod pytaniem. (chociaż sam nie pamiętam jak to działa już w oryginale) 
Btw. Ta elektronika nad którą niektórzy tutaj płaczą- to prawdziwe DZIEŁO SZTUKI. I z tego co mi wiadomo ta repplika będzie dużo bardziej przez to niezawodna.
vincenzo 16.01.2012, h. 19:18 vincenzo
o ile mi wiadomo to burst jest programowany elektronicznie, czyli jedno wcisniecie daje 3 strzaly, nie trzeba go przytrzymywac, o ile dziala na tej zasadzie co mofety, ale raczej na pewno tak.
old 16.01.2012, h. 21:23 old
Jedno naciśnięcie = 3 strzały, kolejne naciśnięcie = 3 kolejne strzały, kolejne naciśnięcie = 3 kolejne strzały, kolejne naciśnięcie = 3 kolejne strzały,kolejne naciśnięcie = 3 kolejne strzały...

:) próbowane do bólu. I za każdym razem dokładnie 3.

Nie to żebym wcześniej nie miał w rękach repliki z burstem, ale jak pociągnąłem kilka serii ciągłym to stwierdziłem, że w tej replice wolę używać burst.

Moduł działa bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów z nieprzewidzianą samoczynną zmianą długości serii, strzelaniem serią zamiast pojedynczego czy w ogole problemów z nastawą pojedynczego (jak to ma często miejsce w zwykłych mechanicznych kałachach).
Promant 16.01.2012, h. 21:43 Promant
Maza94 16.01.2012, h. 19:17 Maza94
Historyczna chwila, asg w Polsce stało się tak sławne, że nawet powstała replika na Polskiego karabinka. Za jakieś 3 lata, może sprzedam aksy i SWD to sobie kupie ;). Ale widać że replika robiona pod Polaków, wzmocnione bebechy itd, tłok z metalowymi zębami... Cyma się chowa.
_Mateo_ 16.01.2012, h. 19:24 _Mateo_
Naszczęście wtorek już za kilka godzin...
True... :)
rambo0072 16.01.2012, h. 19:28 rambo0072
Ace 16.01.2012, h. 19:37 Ace
wiadomo coś o wersji mini? na starych zdjęciach obok normalnych wersji były też krótkie, które nie ukrywam bardziej mnie interesują.
Czoper 16.01.2012, h. 20:14 Czoper
Pies, Vincenzo - burst działa jak powinien: dotkniesz - idą 3. Dotkniesz i przytrzymasz - też 3. Nie ma znaczenia jak długo przytrzymasz spust w trybie "burst" - zawsze idą 3. Ciągły jest tylko w trybie "ciągły".
Dzięki. :)
Pies 16.01.2012, h. 20:22 Pies
Perzan_LBN 16.01.2012, h. 20:22 Perzan_LBN
Nareszcie prawdziwy Beryl, życie nabiera sensu ;)
snajperswd11 16.01.2012, h. 21:17 snajperswd11
Ja póki co zbieram kase na tą lepszą wersję z szynami i pierdołami które umożliwią lepsze poslugiwanie się repliką. Cóż recenzja na 5! beryl na 6 z minusem! Minus to za niektóre częsci które niewyglądają jak w ostrym(to tylko ASG) a to 6 to za całą pracę ludzi którzy się przyłożyli aby powstała ta replika:) Wielki SZACUN!!!  Jedyna moja uwaga i obawa o ten układ 3 strzałowy. Mam wątpliwości czy to pociągnie na dłużej.Aczkoleiwk mam nadzieję że ruszy cała Polska zbrojeniówka!!! :)
Pozdrawiam Snajper
bushido 16.01.2012, h. 22:27 bushido
Nerkę sprzedam...


Jedną sprawę tylko mam. Wyslijcie to gdzie sie da za granicę - jestem ciekaw opinii osób, które nie są "emocjonalnie zaangażowe" ;).
Ja nie jestem emocjonalnie zaangażowany. I nigdy nie byłem. Wręcz zawsze beryl mi sie nie podobał. :)
Promant 16.01.2012, h. 22:33 Promant
W sumie replika od "zwykłych" kolejnych klonów AK różni się tą elektroniką (czyli burstem jak i selektorem całym). Ciekawi mnie jak na dłuższą metę się spisze, jakie flaki będą w ostatecznej wersji produkcyjnej, czy ARES nie postanowi tu przyszoszczędzić na tłoku, tam na czyms innym. Nigdy klony kałaszka mnie szczególnie nie zwilżały a i szczególnie emocjonalnie nie podchodzę do tematu (bo to, że replika polskiej broni szczególnie mnie nie grzeje) ale wykonanie sądząc z opisu- może być niezłe. Chętnie poczekam na opinie o tej replice za np rok czy dwa, jak się spisuje.
Guest (ID:6452) 16.01.2012, h. 23:12 Guest (ID:6452)
Czoper 16.01.2012, h. 23:46 Czoper
Dex - w sumie to różni się czymś więcej. Na przykład tym, że "zwykłych" kolejnych klonach AK gearbox wisi zgodnie z panującym standardem na śrubie mocującej bezpiecznik/selektor i dodatkowo trzymany jest chwytem pistoletowym. Często się zdarza, że dokręcając chwyt "ściąga" się całość powodując przekosy osi cylindra względem osi lufy - śruba trzymająca bezpiecznik/selektor robi za oś obrotu. W Berylu dołożono trzeci punkt mocowania gearboxa - wybijany kołek nad kabłąkiem spustu. Kołek przechodzi przez gearbox pod miejscem, w którym mniej więcej zaczyna się cylinder. Inaczej mówiąc - dołożono kolejny punkt mocowania/podparcia gearboxa co wzmacnia i usztywnia konstrukcję.

Przy okazji - bezpiecznik nie jest przykręcany śrubą - rygluje się go dokładnie jak w ostrym (od razu: ostry nie podejdzie - ma inny kształt roboczych krzywek).
I jeszcze jedno (możliwość edycji już przepadła - sorry).Kwestia niestandardowych części.Otóż wewnętrz gearboxa jest pełny standard. Poza spustem i magnesem w otworze zębatki tłokowej współpracującym z elektroniką. A, że komora i magazynki od AK nie pasują?! Od M4 i G36 też nie! Może dlatego, że jest to wyjątkowo starannie i przemyślanie wykonana replika B E R Y L A. I dlatego ma kilka dedykowanych części.

Promant, Grzegorz973 - w pełni się z Wami zgadzam.

I poza tym - przecież nie ma obowiązku posiadania Beryla by FB/Taktyczny. Wybór jest spory. Są przecież: "AAAAAAAaby. Robię Beryle".
Czoper 17.01.2012, h. 00:09 Czoper
Ja osobiście sobie jakoś wielkiego płakania nad magami do nowego AK 74 czy M4 od TM sobie nie przypominam. Wtedy nikomu to nie przeszkadzało, ale jak już wypuszcza się, bądz co bądz, polską replikę to wielki lament "czemu zrobiliście je niestandardowe? chcecie na mnie tylko zarobić! i co ja teroz zrobie z moim pierdylionem chińskich magazynków!".

Producenci harytatywnie tego nie robią to raz, dwa jak było wcześniej już zauważone replika robiona jest wg specyfikacji Łucznika. Trzy, dla takiego pedanta odnośnie zewnętrznego wyglądu, wygląd magazynków do repliki nie odbiegający bardzo od wyglądu ostrych bardzo cieszy tak samo jak brak widocznej komory po odciągnięciu suwadła.
rambo0072 17.01.2012, h. 00:18 rambo0072
161sj005 17.01.2012, h. 12:11 161sj005
Myślę, że jak tyle czekaliśmy to jeszcze trochę wytrzymamy.
Nie znalazłem w recenzji informacji jaką średnicę lufy zastosowano jako stockową.
Ciekawi mnie też sprawność zakładania baterii-mam na myśli to jak siedzi i jak ma się manualnie sama czynność w porównaniu z innymi konstrukcjami AK podobnymi
Lufa to typowy stock, precyzyjna nie jest. Nie dysponujemy elektronicznymi przyrządami do dokładnych pomiarów, ale napisaliśmy w recenzji, że przydałaby się wymiana na precyzyjną. 

Bateria siedzi tak, jaką się sobie dobierze pod wzgledem kształtu, Najlepiej małe lipo stick.
A wymiana nie nastręcza żadnych problemów.
Promant 17.01.2012, h. 12:42 Promant
nitka 17.01.2012, h. 13:56 nitka
Witam
Za godzinę będzie uruchomiona sprzedaż - dajcie wszystko odpalić
Lufa 6,03 takie mamy dane z ARESA
Aku - narazie dostępne na rynku - juz pracujemy nad większymi 11,1 1300 20C za tydzień przyjdą do testów prototypy
czekamy z niecierpliwością, historyczna chwila już za godzinę :D
jaymz87 17.01.2012, h. 14:01 jaymz87
Nijak mi to nie wygląda na 6.03, ani nie daje takiego skupienia. Z porównań z innymi lufami - moim zdaniem jest to stock; możliwe, że tzw. "półprecka" czyli 6.05.
Promant 17.01.2012, h. 16:04 Promant
ORKAN_Hubert 17.01.2012, h. 14:29 ORKAN_Hubert
http://taktyczny.com/repliki-asg/karabiny-szturmowe/karabin-szturmowy-mod.-96-beryl.html

Wiadomo już kiedy w sprzedaży pojawią się pozostałe wersje?
Czyli jednak nadal będzie opłacalne robienie "samoróbek" Berylca dla osób przy mniejszej kasie a replika Aresa dla zapaleńców/osób mogących wydać więcej. Obstawiałem cenę około 1500zł ale jednak jest trochę wyższa niż sądziłem, cóż czas okaże czy opłacalne będzie kupno tej repliki ale tak czy innaczej odkladać będę (choć marzeniem moim to replika MSBS jest).
Gray 17.01.2012, h. 16:28 Gray
No niestety, cena mnie negatywnie zaskoczyła. Po zapewnieniach, że beryl będzie kosztował podobnie do innych replik Aresa spodziewałem się kwoty w granicach 1500zł (większość replik tego producenta raczej nie przekracza tego progu). Szkoda, bo z pewnością jest to świetna replika, być może warta tych niecałych 2 tysięcy, ale niestety z powodu ceny nie będę mógł sobie na nią pozwolić, a i pewnie niejeden maniak z tego powodu się nie zdecyduje :( . Pozostaje mi tylko pozazdrościć i pogratulować ewentualnym nabywcom :)
Pies 17.01.2012, h. 19:36 Pies
@Azot174 Nie wiem jaki będzie sens robienia własnych samoróbek Beryla która wyniesie może że i nawet drożej niż kupienie tego i nie mamy tego samego unikalnego wyglądu jak i tych samych trybów ognia no ewentualnie jak ktos jest wytrwały i ma dużo kasy to wstawi jakiś mosfet ale wtedy będzie drożej i straci jeden z 2 trybów ognia na rzecz serii.
Matison 18.01.2012, h. 00:29 Matison
Będzie drożej... Zwróci się przy kupowaniu magazynków :) A i części ostre, a nie repliki, z dużo lepszych materiałów. Tryby ognia i bezpiecznik też sa do zrobienia. Nastręcza to trudności, ale działa.
Azur 18.01.2012, h. 13:23 Azur
paint 17.01.2012, h. 19:55 paint
Powiem tak: każdą kwotę da sie uzbierać, jeśli się człowiek uprze. ;) Co z tą zapowiadaną osobną stroną reklamową dla beryla? Będzie, nie będzie?
Mlody 17.01.2012, h. 20:59 Mlody
Dupy nie urywa , ja tylko czekam na wersję "C" :)
zawsze możesz ją sobie sam zrobić, szyny są na allegro.
jaymz87 18.01.2012, h. 00:06 jaymz87
nitka 17.01.2012, h. 21:03 nitka
Strona Beryla będzie ( juz jest wrzucona) , ale trzeba poczekać tak zapewniają informatycy. Po Shot Show bedzie na niej pełna informacja dotycząca mozliwości zamontowania elementów wersji ostrej jako wizualizacja. Dodatkowo w zakładce edycja limitowana bedzie przedstawiona wersja Beryla na ostro  zmodernizowana przez FB. Przepraszam za drobne  poślizgi , ale musimy dopiąć wiele rzeczy dotyczących tego projektu. Wszystko będzie jak trzeba.
recon80 17.01.2012, h. 22:43 recon80
Dla mnie bomba!!!
Czoper 17.01.2012, h. 23:09 Czoper
Mlody - "C" znaczy "Commando"?
Pewnie będzie kłopot... Nie ma jej w programie Fabryki - pewnie nie będą chcieli robić repliki. Co innego Mini.
Wersja C to najowsza wersja uzywana przez wojsko głównie na misji w Afganistanie. Charakteryzuje sie głównie szynami ris w przednim chwycie i rozsuwaną kolbą.
http://www.militarium.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=71&p=154302&hilit=beryl+wz.+96C#p154302
norba 18.01.2012, h. 15:27 norba
Azur 18.01.2012, h. 13:20 Azur
Chodziło mu o wz2004.
Czoper 18.01.2012, h. 17:18 Czoper
AAA... Takie C... To przepraszam. :)
Wojtasasg 19.01.2012, h. 20:56 Wojtasasg
CUUD !!! 
Zaprawdę powiadam wam towarzysze broni iż światłe czasy dla polskiego asg zbliżają się wyczuwam.
Wojmir 20.01.2012, h. 12:25 Wojmir
mom please!
moja już wie co kupic na osiemnastkę xD
Wermacht 20.01.2012, h. 14:49 Wermacht
fiszczak2817 20.01.2012, h. 23:09 fiszczak2817
mg schutze 21.01.2012, h. 12:10 mg schutze
Pytanie za 100 pt.

Szyna RIS nad komorą od oryginału będzie pasować?
I kiedy będzie można dokupić magazynki?
W Stanach silnie promowany był również system treningowy Beryl ASG, już w docelowej postaci. Ta napędzana elektrycznie replika standardowego karabinka z Łucznika, strzelająca niegroźnymi dla życia i zdrowia 6-mm pociskami ma takie elementy, jak kolba, łoże, zestaw szyn montażowych, czy wspornik z szyną wymienne z odmianą bojową.
Piec 21.01.2012, h. 13:37 Piec
Widzisz na zdjęciach jakieś szyny RIS?
I tak dla jasności body w replikach asg wszystkich odmian ak jest innej długości niż jej odpowiednik ostrej broni.
Jest po prostu dłuższe, a co za tym idzie szyna nad komorę moze nie pasować tak jak w oryginale. Dlatego np pokrywy od ostrej nie pasują do replik...
mg schutze 21.01.2012, h. 13:51 mg schutze
http://www.altair.com.pl/start-7334 <- Tutaj masz replikę z szynami.
Piec 21.01.2012, h. 22:08 Piec
Dalej nie łapiesz widzę.
O taką szynę chodziło 
http://masterbator.netszok.pl/demobil4/szyna%20beryl/2
mg schutze 22.01.2012, h. 09:00 mg schutze
NIE, nie pasuje - jest ZA KRÓTKA (jakiś 1/ 1,5cm).Ale: troche wysiłku i pewno da się przerobić
Lamictal 02.02.2012, h. 19:44 Lamictal
ziober 21.01.2012, h. 17:01 ziober
Być może niestandardowa komora hop i Gbox jest odpowiedzią na to pytanie, a być może delikatnie przedłużone szyny będą dostępne w Taktyczny.com ?
Szacun dla konstruktorów, świetny pomysł z magnesami - na to nikt jeszcze u nas nie wpadł :)
wątpię by były jakieś różnice w szynach itpcelem było zrobienie takiego karabinka by wszystko z ostrej pasowałomała różnica w długości jest w miejscach gdzie nie powinno to mieć kompletnie żadnego znaczenia w tej kwestii
AvengerC47 21.01.2012, h. 18:02 AvengerC47
flimek 21.01.2012, h. 17:05 flimek
Dla tych którzy nie mieli prawdziwego kbs Beryl'a w rękach to bomba...
Patioo62 21.01.2012, h. 18:41 Patioo62
wz. 96 jak będzie opcja stockowa na nowszego wz po Iraku to moze kupimy...
nitka 21.01.2012, h. 20:42 nitka
Jak juz pisałem nie bedzie w sprzedaży ( bynajmniej narazie ) róznych wersji . Na stronie www.berylasg.pl będzie możliwość stwożenia sobie konkretnej konfiguracji. Samego łoża jest cztery rodzaje , kolby trzy rodzaje , syżn RIS pięc rodzaji ( jak tu stwożyć wersje kiedy jest tyle możliwości do zmiany  konfiguracji )Dodatkowo bedzie można zmienić przewód skośny, podstwę muszki i wiele innych drobnych elementów .  Oczywiście my będziemy w stanie złożyć sprzęt wg indywidualnego zamówienia. Każdy posiadacz repliki  będzie w stanie zakupic u nas  dowolny element i samemu sobie go przełożyć. Elementy wersji bojowej - oczywiście nie wszystko da sie przełożyć w kilka sekund. Wszystkie elementy znim trafią do nas do sprzedaży ,a  które potrzebuję drobnej przeróbki będą zmodyfikowane już w Fabryce Broni.
Bazyl_Wej 22.01.2012, h. 09:47 Bazyl_Wej
Na stronie Berylasg.pl podczas przeskakiwania z języka polskiego na angielski jest ok - ale spowrotem z angielskiego  na polski - zostają przypisy angielskie przy replice ;] tak w kwestii marginalnej :P

rambo0072 22.01.2012, h. 12:10 rambo0072
Mi się nie podoba fakt, że nie zostało nic wspomniane o co najmniej średnim wykonaniu kolanka gazowego. U góry gdzie jest śrubka widać pory co wygląda strasznie. Do tego zdjęcia pokazują tylko lewą stronę kolanka. Zdjęcie które pokazuje prawą stronę jest niewyraźne i nie ma pokazanego kolanka z bliska. A co tam się kryje? Brzydkie okrągłe cztery dziurki, płytkie na jakiś 1mm, co wygląda brzydko. Fakt wystarczy trochę szpachli i farby i będzie git, ale nie wspomnienie o tym graniczy z manipulacją. Należy też zaznaczyć, że łączenia połówek magazynka też nie są za ładnie wykonane i mam nadziej, że w midach i realach będzie to lepiej zrobione.
Kolego, nie przesadzaj z oskarżeniami o manipulację. Staramy się pisać maksymalnie obiektywnie. Niestety w tym wypadku to faktycznie nasze niedopatrzenie, że nie napisaliśmy wyraźnie na ten temat. Ale:
1. o śrubce piszemy wyraźnie, że jest to odstępstwo od wyglądu i jest pokazana na zdjęciu.
2. po to są dodatkowe porównania na zdjęciach wyglądu ostrego z repliką, żeby wszystko zobaczyć, a tam widac te "dziurki".
Jak się tyle zapieprza z recenzją na termin, zarywając noce, to niestety można czasem coś przeoczyć, ale wypraszam sobie oskarżenia o jakies manipulacje.

Co do kwestii łączeń to już widać problem osobistej oceny. Naszym zdaniem nie ma tu żadnych odstępstw od realu, a w porównaniu z wieloma replikami rodziny AK jest nawet lepiej.
Żadna replika nie będzie ideałem, bo to tylko zabawka i na pewno można znaleźć jeszcze 1000 dupereli, które komus sie nie spodobają. 

Natomiast jesli chodzi o jakość zdjęć - staramy się, ale nie dysponujemy dobrym sprzętem, ani studiem z profesjonalnym oświetleniem, a wiadomo jak bywa z naturalnym oświetleniem o tej porze roku.
Oczywiście możesz nam zasponsorować dobry aparat, będziemy wdzięczni. My niestety mamy w życiu poważniejsze wydatki.
Promant 23.01.2012, h. 09:47 Promant
Oj tam, oj tam, czepiasz się. To, że replika wcale nie ma pełnych oznaczeń też wcale nie jest ważne, ważne, że producent tak podał i uważa, że nikt nie zauważy.
Azur 25.01.2012, h. 14:36 Azur
Perzan_LBN 22.01.2012, h. 13:05 Perzan_LBN
A jak powinna być zamontowana optyka na berylu? Na bocznej szynie jak do AK czy jakoś inaczej?
Na specjalnej, dedykowanej do berylka szynie:

http://www.fabrykabroni.pl/?d=111
jaymz87 22.01.2012, h. 14:03 jaymz87
szpargal 22.01.2012, h. 18:29 szpargal
Czy lufa zewnętrzna jest ze stali czy ZnAl-u?
jest ze znal'u
rambo0072 22.01.2012, h. 20:40 rambo0072
Perzan_LBN 22.01.2012, h. 19:12 Perzan_LBN
Dzięki za informację. Mam nadzieję że będzie można dokupić taką szynę.
Takie szyny są na allegro do nabycia za 90 pln od oryginału stąd moje pytanie o pasowanie tej części w replice.
mg schutze 22.01.2012, h. 19:56 mg schutze
Perzan_LBN 23.01.2012, h. 16:58 Perzan_LBN
nie mam pojęcia ale sądząc z poziomu wykonania detali tej repliki pewnie powinna pasować.
TONI 23.01.2012, h. 17:13 TONI
oki super widziałem go osobiście w ubiegłym roku na targach w Kielcach.
tylko teraz cena
ILE ??
Cena: 1890 zł na Taktycznym.
DkSel 23.01.2012, h. 17:52 DkSel
DW-13 Weasel 25.01.2012, h. 12:45 DW-13 Weasel
hmm moze troche dziwne pytanie ale czy on jest w stanie uzywac inne magazynki typu AK, np. magazynki AK74 marki G&P, MAG itd.?

Pytam sie skoro Highcap ktory przychodzi z berylem ma inna konstrukcje u gory.
Niestety nie.
Regdorn 25.01.2012, h. 13:52 Regdorn
nitka 26.01.2012, h. 11:13 nitka
Magazynki są zupełnie inne, ale wszystkie rodzaje będą dostępne w naszym sklepie
Dadan AKP 27.01.2012, h. 08:31 Dadan AKP
Ciekawe w jakiej cenie. 100 ?
MasterGos 27.01.2012, h. 11:51 MasterGos
Jesli stać Cię na tą replike to cena magazynów nie jest problemem.
Karchu 27.01.2012, h. 20:10 Karchu
Kiedy można się spodziewać wersji wz. 2004 oraz mini beryl?
nitka 28.01.2012, h. 16:56 nitka
Magazynki sa już zamówione i czekamy na dostawę. Cena normalna jak aresowskie. Co do wersji to jak juz pisałem nie bedzie kolejnych wersji. Każdy będzie mógł sobie złożyć co bedzie chciał . W przyszłym tygodniu na stronie www.berylasg.pl będą wszystkie informacje o dostępności szpeja do zmiany konfiguracji- będzie mozna zamówić co kto chce. Mini długo jeszcze nie bedzie.
Co z dedykowanymi aku LiPo ? Czy już wiadomo jaka cena i kiedy będa ? Czy planujecie jakiś zestaw Batka + ładowarka + Buzerek do berylka :P ?
PS. Magazynki HI / MID / czy LOW cap ?
Bazyl_Wej 28.01.2012, h. 22:59 Bazyl_Wej
nitka 30.01.2012, h. 09:17 nitka
W tym tygodniu będziemy mieli testowy akumulator 1300 -  11,1 -  specjalnie przygotowany do Beryla  . Zależy nam , aby posiadać ze względu na mała przestrzeń pod pokrywą jak najlepszy akumulator. Cena jak normalne akumulatory lipo. Zestawy również będą w sprzedaży.
Aleck 08.02.2012, h. 15:29 Aleck
Witam.
Coś mi podpowiada, że towar nie warty ceny. Używałem przez pewien czas oryginału, wykonanie fatalne. Wymienię kilka wad oryginału gdyż prawdopodobnie tak też zrobiony jest ten karabinek.
W prawdziwym KB Beryl wz96
1. pomalowana zamiast oksydowana pokrywa komory zamkowej (spirytus i zejdzie farba do żywej blachy)
2. szybko rdzewiejące elementy (nasadka, zaczep magazynka, rura gazowa, przewód skośny, pokrywa komory zamkowej, gwint zewnętrzny lufy, elementy szczerbinki i muszki)
3. kolba bardzo szybko łapie luzy.
4. zabezpieczenie równierz się poluzowuje.
5. przy częstm strzelaniu uchwyt magazynka się wyciera co powoduje że poprostu się nie trzyma, tutaj też tak raczej będzie, w oryginale są 4 tutaj tylko jeden a nowy pewnie jest drogi.
Miło że w końcu w ASG pojawia się polski karabinek, niestety jego cena pozostawia wiele do życzenia. Wykonanie podejrzewam jak w oryginale.
Nie wiem ile mam w tym racji, ale jeśli jest tak jak myślę to kupiec tego karabinka będzie miał zabawę jak z prawdziwą bronią codzienne czyszczenie a ruda wciąż wyłazi.
jaymz87 20.02.2012, h. 20:46 jaymz87
Pytanie do panów z Taktycznego: czy szyna na dekiel pokazana na berylach a stronie beryl.asg to oryginalna szyna prosto od producenta bez modyfikacji, czy jednak specjalnie wydłużona ?
Szyna bez przeróbki nie będzie pasować, gdyż replika jest dłuższa.

Z tego co mi mówił przedstawiciel taktycznego, to przeróbka polegająca na usunięciu / przeniesieniu jednego nita, co umożliwia odpowiednie przedłużenie. Sam tego nie widziałem, powtarzam tylko co mi przekazano; podobno dla serwisu sklepu jest to pięć minut roboty.
Promant 20.02.2012, h. 22:36 Promant
Bazyl_Wej 28.02.2012, h. 17:30 Bazyl_Wej
A ja tak czekam i czekam - i nic nie słychać co do bateri dedykowanej ;]
Pieniążki stygną :P a tu cza baterie , ładowarke i buzerek do Bermildy zakupić :P

Co Panowie z Taktycznego na to ;] ?
ja wiem, że jak na razie nie ma żadnych modyfikacji do Berylato ze strony są to tylko poglądowe, czekają na dostawę od Łucznikapytałem chyba tydzień temu, pewnie za kilka tygodni będzie ;]baterie pewnie w podobnym czasie lub jeszcze później
AvengerC47 28.02.2012, h. 21:08 AvengerC47
tranox 18.03.2012, h. 17:52 tranox
ile takie cudo kosztuje? :D
pido 20.03.2012, h. 12:44 pido
Niestety kosztuje ok. 2000 pln. Pytanie czy to dużo..? Wg mnie trochę za dużo, czuje się w tym politykę – "niech najpierw kupią ci, którzy i tak kupią. Super, że jest i należą się duże słowa uznania dla inicjatorów. Kilkakrotnie (kupując wielokrotnie części do budowy replik na bazie AK74) namawiałem ludzi z FB, żeby weszli na rynek ASG, dobrze, że dotarło. Szkoda tylko, ze dystrybutor i producent nie zadbali od razu o lepszą dystrybucję i reklamę – jedno miejsce zakupu zniechęca (brak możliwości dotknięcia, wypróbowania przezd zakupem), brak dodatków, brak dedykowanych magazynków Mid etc. i jakaś dziwna obsuwa z zapowiedziami i terminami. To zła polityka wg mnie, bo każdego chcącego zakupić replikę Beryla te "szczegóły" skutecznie wstrzymują. Miałem okazję wypróbować ją na targach – pierwsze wrażenie: lekki, za lekki, wrażenie delikatności. Duże rozczarowanie – brak blowback, a w tej cenie powinien być, tak uważam. Tak przy okazji – nie wiem jaki to ma być system treningowy i dla kogo – jeśli nie można w pełni obsłużyć jak w ostrej, nie daje żadnego wrażenia odrzutu itd. Powinna być wersja CO2, wtedy inna rozmowa ale podobno nie będzie takiej..
Z moich doświadczeń wynika, że za ok. 1500–1700 pln można zbudować bardzo wierną replikę wz.96, opartą na częściach z ostrej i mówię tu o kompletnej replice wraz z szynami itd. Trzeba trochę poszukać używanych części, może być jeszcze taniej. Trudna i trochę żmudna robota ale jaką daje satysfakcję... Dużą przewagą są oznaczenia fabryczne nowej repliki, ale czy to jest aż tyle warte..?
Jak ktoś zdolny to i z tym sobie poradzi...

nitka 27.03.2012, h. 15:58 nitka
Witam ponownie
Sporo pada słów na nasz temat i oczywiście przyjmujemy na klatę
OBSUWY - tak są , ale nie zależne od nas. My robimy co się da ,aby wszystko załatwić jak najszybciej. Projekt BERYLA to jak wszyscy wiedzą  to nowa rzecz i jak to bywa z nowym czasami trzeba poczekać. Części z ostrego, magi ( wszystkie wersje) aku - wszystko będzie. Część rzeczy pochodzi od ARESA , częśc z Radomia, częśc z Power Bean. No nie wiem co mogę dalej pisać. Poprostu też chciałbym juz wszystko mieć już na miejscu , ale.........
Co do repliki treningowej to nie będę komentował pewnych zdań i nie będę wyprowadzał co niektórych z błędu. Na naszej hali trenują jednostki wojskowe , własnie używając Beryla i jakoś nie wypowiadają takiej opinii - że lipa. Wprowadzanie systemu szkoleniowego to nie tylko replika ,ale program szlolenia , który spinamy do kupy  , ale nie miejsce i czas i o tym pisać.
Dla zainteresowanych Berylem - prosze jeszcze o wytrwałość.
Dudek Javny 04.04.2012, h. 13:39 Dudek Javny
jj_234 16.04.2012, h. 19:00 jj_234
Recenzja napisana bardzo porządnie, wszytsko rzetelnie opisane i wyjaśnione. Dobra robota. A co do repiliki, to miód malina :)
pride 18.04.2012, h. 17:34 pride
szału nie ma :)
leito1 08.05.2012, h. 09:01 leito1
Może "szału nie ma" ale ważne że jest i chwała chłopakom że się za to wzięli i dopieli do końca ;) Co do samej repliki to ja przynajmniej uważam że nie ma idealnej... Każda ma jakieś swoje plusy i minusy :]
she-wolf 25.05.2012, h. 18:24 she-wolf
:) sama bym sobie taką sprawiła
Winiacz 26.05.2012, h. 08:28 Winiacz
MOD.1 w sprzedaży!
Mendi 01.06.2012, h. 12:12 Mendi
ma ktos może zwymiarowane urzadzenie wylotowe (tłumik płomienia), wybieram sie do tokarza z kilkoma duperelkami to może by i taki tlumik klepnął
paruff 01.06.2012, h. 16:49 paruff
Przerabiał ktoś już szynę od ostrego??
Szeryf_Wlkp 21.07.2012, h. 13:38 Szeryf_Wlkp
a czy ktos wie czy batka LiFe stick wejdzie pod pokrywe? (takie tam małe pytanko)
Michael_Corleone 19.06.2013, h. 07:57 Michael_Corleone
Elegancki:)
pulsar 25.09.2014, h. 14:27 pulsar
Komentarz po latach:
+ elektroniczny system serii 3 strzałowej + możliwość wymiany elektroniki bez rozbierania GB

TO NIE SĄ ZALETY tylko WADY. Elektronika jeśli wysiądzie to jesteś ugotowany. Musiałem sobie sam zrobić obejście na mosfecie żeby chociaż mieć strzał w trybie full-auto. Niestety bez elektroniki obawiam się, że sprężyna będzie mi się szybciej ubijać bo trudno powiedzieć w jakiej pozycji pozostaje po strzale.
Możliwość prostej wymiany elektroniki byłaby zaletą, gdyby dało się kupić płytkę z elektroniką.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 485239

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane