Daj cynk
Reklama

Testy

TK 104 NV (AK) produkcji LCT

Karabin, 29.01.2012, h. 20:59, dodał: Promant , autor: Borax, Promant
25

Replika full steel AK 104 AEG marki LCT Airsoft.Dane repliki

Producent: LCT Airsoft
Model:
(numer katalogowy)
TK 104 NV (AK 104)
Długość: 800 mm / 880 mm
Waga: 3540 g
Prędkość wylotowa: 396 fps
Bateria: stick lub LiPo
Hop-up: tak, regulowany
Zalety:  
+ full steel, realistyczny wygląd
+ solidne wykonanie, wytrzymałość
+ kołkowanie i nitowanie elementów
+ dobre spasowanie
+ dobre wyważenie
 
Wady:  
- problem z właściwym zahaczeniem magazynka w gnieździe
- nieszczelność dyszy
- prowadnica sprężyny odstająca jakością od innych części GB
- kiepskiej jakości opakowanie
 
W zestawie: Replika, magazynek, instrukcja.

 

 

 

 

Replika full steel AK 104 AEG marki LCT Airsoft.

 

 

 

 

TYTUŁEM WSTĘPU

 

 

Firma LCT Airsoft powstała w 2007 roku jako airsoftowa marka firmy Li Cheng Technique Business Company, mającej długoletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji form odlewniczych oraz odlewów. Początkowo firma LCT Airsoft skupiała się na produkcji części i wysokiej jakości zestawów konwersyjnych do replik AEG, by później rozwinąć również produkcję kompletnych replik.

LCT Airsoft specjalizuje się w replikach broni z rodziny AK. Poprzednie modele AK, produkowane przez LCT, dostosowane były do standardu TM (Tokyo Marui). Obecnie większość modeli, oferowanych przez tego producenta, wprowadzanych jest na rynek w nowej wersji (NV). Repliki te charakteryzują się rozkładaniem zbliżonym do pierwowzoru, kołkowaniem oraz nitowaniem elementów metalowych, a także zastosowaniem stali jako głównego materiału.

Testowana replika, TK 104 NV (AK 104) należy już do takiej właśnie nowej serii. Jest to replika AK 104 w, popularnej ostatnio, wersji PMC, czyli z kolbą na prowadnicy typu M4 oraz frontem z szynami RIS.

 


OPAKOWANIE


Replika zapakowana jest w pudło wykonane z grubego kartonu, z uchylną pokrywą. Trudno tu raczej mówić o funkcji marketingowej, gdyż opakowanie nie posiada żadnej kolorystyki, a podstawowe informacje dotyczące repliki i producenta, zawarte są na dwóch naklejkach.

 

 

pudlo1.jpgpudlo1b.jpgpudlo1a.jpg

 

Replikę przykryto dodatkowo prostokątem tektury, ale niezbyt wytrzymałej, przebił ją uchwyt suwadła.

 

 

pudlo2.jpg
W środku nie znajdziemy pianki czy gąbki, lecz wycięte wstawki kartonowe, które niestety średnio spełniają funkcję zabezpieczenia produktu. Generalnie pudło sprawia wrażenie trochę nie pasującego do tego modelu repliki. Na przykład wycięcie, w którym umieszczono kolbę z prowadnicą - w ogóle nie pasuje do kształtu i wielkości kolby. Na szczęście replika jest "pancerna", dzięki czemu jakość zabezpieczenia nie gra w tym przypadku aż tak ważnej roli.

Jednak trzeba nadmienić, że replika tej klasy zasługuje na lepsze jakościowo i bardziej funkcjonalne opakowanie, dające również pewność dobrego zabezpieczenia w transporcie.

 

 

 

pudlo3.jpgpudlo5.jpg

 

W opakowaniu, oprócz repliki znajdują się: instrukcja oraz magazynek. "Instrukcja" - jest nią tylko częściowo. Prezentuje bowiem na zdjęciach etapy rozkładania repliki oraz elementy gearbox'a. Nie ma jednak nic na temat obsługi repliki, regulacji HU czy zasad bezpieczeństwa - widać producent uznał te informacje za "oczywiste" i nie zadał sobie trudu ich zamieszczania. Właściwie instrukcja ma formę rozkładanej karty folderu, gdzie po jednej stronie przedstawiono zdjęcia i podstawowe informacje dotyczące głównych modeli AK z oferty firmy LCT.

 

 

 

instrukcja1a.jpginstrukcja1.jpginstrukcja2.jpg

 

 

PIERWSZE WRAŻENIE

 

 


Na pierwszy rzut oka replika sprawia bardzo dobre wrażenie, niemal jak "ostry" odpowiednik. Nie ma się wrażenia trzymania w rękach zabawki - wręcz przeciwnie: replika charakteryzuje się pewną surowością wykonania, która od razu kojarzy się z wersją palną.

 

 

 

REPLIKA4.jpg
Karabin jest ciężki, masywny, dobrze wyważony oraz spasowany. Żadne elementy nie mają luzów, nic nie trzeszczy ani nie wydaje niepotrzebnych dźwięków. Pomimo solidnego "potrząsania" - wprost po wyjęciu z opakowania - można stwierdzić, że wszystko jest dokładnie zakołkowane i dokręcone.

 

 

replika1.jpgWYGLĄD ZEWNĘTRZNY

 

 

Podstawowe parametry: waga - 3540 g, długość - 800 mm / 880 mm, długość lufy - 365 mm.

Metalowe elementy repliki mają kolor czarny, powierzchnie są oksydowane. Oksyda jest bardzo odporna na ścieranie.

 

 

 

replik3.jpg

 

 

Replika AK104 to produkt klasy full steel.

 

 

replika2.jpg

 

 

Korpus repliki to stalowa wytłoczka z przynitowanymi wzmocnieniami wewnętrznymi.

 

 

korpusWZMOCNIENIA.jpgkorpusWZMOCNIENIA2.jpg

 

 

Z tworzywa wykonano chwyt pistoletowy, łoże i nakładkę rury gazowej z szynami RIS oraz kolbę.

Tworzywo jest ogólnie dobrej jakości, elementy plastikowe mają grube ścianki. O ile do jakości zastosowanych, do wykonania kolby i chwytu przedniego, tworzyw nie można mieć żadnych zastrzeżeń - o tyle chwyt pistoletowy sprawia dość tandetne wrażenie. (Choć być może podobnie wygląda w pierwowzorze, nie mamy niestety możliwości porównania.)

Stwierdziliśmy również, że nie każdy taktyczny chwyt pionowy pasuje idealnie na dolną szynę RIS łoża. Dotyczy to głównie chwytów typu QD; w niektórych przypadkach nie zatrzaskują się one pewnie na szynie i w efekcie chwyt rusza się. Chwytów posiadających śrubę dociskową ten problem nie dotyczy.

 

 

 

frontPRAWA.jpgkolbaLEWA.jpgkolba2.jpgchwytPISTOLETOWY.jpg

 

Mocowanie prowadnicy kolby. Prowadnica kolby posiada gniazda do wpinania zawieszeń QD.

 

 

mocowanieKOLBY.jpgmocowaniekolby2.jpg
Magnesy wykazują, które części repliki wykonano ze stali. Właściwie, poza językiem spustowym i prowadnicą kolby (oraz oczywiście częściami plastikowymi jak chwyty i kolba) wszystkie elementy zewnętrzne repliki wykonano ze stali.

(Elementy metalowe repliki, podobnie jak w  oryginale, połaczone są nitami oraz kołkowane.)

 

 

 

magnes1.jpgmagnes2.jpgmagnes3.jpgmagnes4.jpgmagnes6.jpgmagnes5.jpg


Przyrządy celownicze wykonano prawidłowo. Sama muszka ma niewielki luz na gwincie, co może prowadzić do samoczynnego wykręcenia pod wpływem wibracji.

 

 

muszka.jpg

 

Szczerbina posiada barwione na biało oznaczenia nastaw.

 

 

nastawySZCZERBINY.jpg

 

 

Montaż boczny.

 

 

montazBOCZNY.jpg

 

 

Dźwignia selektora ognia przesuwa się z dużym oporem, porównywalnym z pierwowzorem.

 

 

SELEKTOR.jpg

 

 

Oznaczenia nastaw selektora.

 

 

 

oznaczenia SELEKTORA.jpg

 

Podstawa muszki oraz urządzenie wylotowe.

 

 

podstawamuszkiTLUMIK.jpgurzadzenie wylotowe.jpgurzadzenie wylotowe2.jpg

 

Gwint o średnicy 24 mm. Stanowi on całość z podstawą muszki.

 

 

 

podstawaGWINT.jpggwint.jpggwint2.jpg

 

 

 

Zatrzask pokrywy komory zamkowej.

 

 

 

zatrzaskPOKRYWY.jpg

 

Suwadło.

 

 

suwadlo.jpg

 

Wykonane ze stali suwadło składa się z 3 zespolonych elementów.

 

 

suwadlo2.jpg
MAGAZYNEKBędący na wyposażeniu repliki magazynek typu hi cap ma pojemność 600 BB. Skorupę wykonano ze stali, zaczep tylny z tworzywa, a przedni z aluminium.  Magazynek dość dobrze trzyma się w gnieździe, nie "lata" na boki.

 

 

mag1.jpg

 

Pewnym minusem jest na pewno konieczność zwracania uwagi na dokładne wczepienie przedniego zaczepu magazynka, przy wkładaniu do gniazda, które ma zbyt głebokie wcięcie z przodu. W efekcie magazynek nie trafia prawidłowo na swoje miejsce. Wyklucza to płynną i szybką zmianę magazynka.

 

 

mag2.jpg


Magazynek podaje bez zarzutu, nie odnotowaliśmy żadnych zacięć, a podkręcanie nie jest konieczne częściej niż w innych magazynkach typu hi cap AK. Pokrętło podkręcania osadzono trochę zbyt głęboko, przez co jego ząbki ledwo wystają ze stopki i trudno jest płynnie podkęcać.

 

 

pokretlomaga.jpg

 

Magazynek ma oznaczenie identyczne jak na korpusie.

 

 

 

mag3.jpg

 

Do repliki pasują i podają bez problemu magazynki metalowe hi cap oraz mid cap produkcji Tokyo Marui.OZNACZENIAPoza oznaczeniami nastaw selektora ognia, na korpusie repliki - z lewej strony - nabito numer seryjny oraz logo producenta wersji palnej.

 

 

oznaczenia1.jpgoznaczenia2.jpg


ZASILANIE


Replika wykorzystuje akumulatory, które zmieszczą się pod pokrywę komory zamkowej, czyli typu stick lub LiPo (o odpowiednim ksztalcie).

 

 

WYGLĄD REPLIKI CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEJ

 

 

 

rozlozona.jpgROZKŁADANIE

 

 

Front repliki rozkłada się podobnie jak w broni palnej. Elementy repliki są spasowane tak dokładnie, że przy rozkładaniu często potrzebne jest użycie odpowiedniej siły oraz narzędzi.

 

 

 

rura gazowa.jpgrura gazowa2.jpgrura gazowa1.jpgokucie loza.jpgfront2.jpg

 

 

Lufa zewnętrzna jest wsunięta w korpus i dokręcona, od góry, dwoma srubami imbusowymi. Aby ją zdemontować należy najpierw wybić kołek podstawy szczerbiny oraz odkręcić dwa wkręty imbusowe (umieszczone od spodu) i przesunąć podstawę szczerbiny do przodu. Wówczas uzyskujemy dostęp do wkrętów trzymających lufę.

 

 

 

kolekSZCZERBINY.jpg

mocowanieLUFY.jpg

jarzmoLUFY.jpg

 

Reszta rozkładania repliki przebiega identycznie jak w innych replikach AEG AK.

 

 BUDOWA WEWNĘTRZNA


1.Gearbox.

Gearbox jest ogólnie dobrze spasowany. (Jedynie zębatki są dość luźno spodkładkowane, jednak nie powoduje to żadnych niepożądanych skutków.) Kostka stykowa siedzi pewnie na swoim miejscu w szkielecie, ale nie jest dokręcona (mimo otworu na śrubkę), co powoduje jej wypadanie przy rozkręcaniu GB.

GB to standardowy V.3.

 

 

 

GBPRAWA.jpgGBlewa.jpg

 

 

Umieszczono na nim logo producenta.

 

 

szkieletLOGO.jpg

 

 

Szkielet GB sprawia bardzo solidne wrażenie.

 

 

szkielet.jpg

 

Wygląd gearbox'a po otwarciu. 

 

 

GBotwartyLewa.jpg

 Wygląd silnika (nie posiada on żadnych oznaczeń).

 

 

 

silnik2.jpgTłok jest standardowy, ale przeźroczysty - posiada wszystkie zęby stalowe. Głowica tłoka, wykonana z aluminium, jest łożyskowana i wentylowana.

 

 

 

tlok.jpgtlok2.jpgtlok3.jpg

 

 

 

Szczelność zespołu tłok/cylinder jest wręcz wzorowa. Gorzej sprawa wygląda w przypadku dyszy, która, mimo że jest uszczelniona, powoduje duże ubytki ciśnienia - co może wpływać na wartość prędkości początkowej pocisku. Naszym zdaniem dyszę warto wymienić. 

 

 

 

dysza.jpg

 

 

Głowica cylindra jest aluminiowa.

 

 

 

glowicaCYLINDRA.jpgZębatki wykonano ze stali, a zębatka silnikowa posiada cztery zęby przeciw powrotne. Na zębatkach widnieją oznaczenia LCT.

 

 


zebatki.jpg

 

 

Zębatki są dość luźno spodkładkowane, jednak nie ma to negatywnego wpływu na ich pracę.
Łożyska ślizgowe, ze stali, 6 mm.

 

 

 

lozyska.jpg

 

 

Prowadnica sprężyny wykonana jest z tworzywa. Nie jest łożyskowana. Sprawia wrażenie delikatnej i, naszym zdaniem, kwalifikuje się do wymiany.

 

 

prowadnica SPREZYNY2.jpg


Sprężyna główna o niejednakowym skoku zwojów.

 

 

sprezyna.jpg

 
2.Lufa wewnętrzna i komora HU.

Komora hop up wykonana jest z tworzywa. Lufa wewnętrzna osadzona jest w niej dość luźno. Ma długość 365 mm.

 

 

 

komora1.jpg

 


Regulacja HU jest płynna. Suwak porusza się, naszym zdaniem, trochę zbyt lekko - jednak nie zauważyliśmy tendencji do rozregulowywania się raz ustawionego HU

 

 

komora.jpg

suwakHU.jpgSTRZELANIE

 

 

Dźwięk strzału jest przyjemny, nie słychać pracy GB. Działanie mechanizmu jest poprawne, kulturę pracy oceniamy pozytywnie. Hop up działa prawidłowo.TESTY


1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0,2 g BB. W teście użyto kulek marki Blaster. Prędkość początkowa, jako średnia z 10 pomiarów, wynosi: 396 fps. 

Wagomiar       fps      m/s      energia

0,2 g              396     120        1,44 J2. Test celności i skupienia na dystansach 30 m oraz 40 m.

Test przeprowadzono używając tarczy odpowiadającej wielkością sylwetce, z umieszczonym centralnie prostokątem kartki A4. Do pomiarów odległości użyto taśmy mierniczej. Strzały oddano w seriach po 10. Wykorzystano kulki Blaster o wagomiarze 0,25 g.

Test prowadzony był w terenie, przy temperaturze -8 stopni Celsjusza.

 

 

Dystans 30 m. Skupienie: 10/10 strzałów umieszczonych w sylwetce, z tego 8/10 w celu formatu A4.

 

 

30m.jpg
Dystans 40 m. 9/10 strzałów umieszczonych w celu sylwetkowym, z tego 6/10 w celu formatu A4.

 

 

40m.jpg

3. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny, rażenia celu sylwetkowego, wynosi około 55 m. Na tym dystansie większość strzałów można jeszcze plasować w sylwetce.

Zasięg maksymalny wynosi w granicach 65 m.

 


4. Pomiar szybkostrzelności.

ROF na akumulatorze 11.1 V LiPo wynosi 12 BB na sekundę, czyli 720 BB na minutę.

 PODSUMOWANIE

 


Replika AK 104 firmy LCT Airsoft, charakteryzuje się solidnym wykonaniem i bardzo dobrym spasowaniem elementów. Karabin od razu, na pierwszy rzut oka, sprawia bardzo pozytywne i realistyczne wrażenie - co protwierdza się przy szczegółowym przeglądzie.

Osoby ceniące realizm w wykonaniu replik, z pewnością nie będą zawiedzione. Wystarczy wspomnieć, że żaden z nitów nie jest wytłoczony razem z korpusem, lecz każdy stanowi osobny element.

Osiągi stockowe repliki powinny zadowolić każdego odbiorcę.

Produkt firmy LCT jest repliką "z górnej półki". Mimo kilku minusów, może zainteresować wielu graczy szukających solidnie wykonanej repliki ASG i jest ze wszech miar godny polecenia.

 

 Plusy:

+ full steel, realistyczny wygląd

+ solidne wykonanie, wytrzymałość

+ kołkowanie i nitowanie elementów

+ dobre spasowanie

+ dobre wyważenieMinusy:

- problem z właściwym zahaczeniem magazynka w gnieździe

- nieszczelność dyszy

- prowadnica sprężyny odstająca jakością od innych części GB

- kiepskiej jakości opakowanie

 Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Gunfire.pl:

 

 

yGFlogo.jpg

 

Ocena wszystkich (4.78, głosów: 9)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
kazik14 29.01.2012, h. 21:59 kazik14
według mnie to jaja sobie robią chyba z tym opakowaniem .
luis 29.01.2012, h. 22:07 luis
No cóż, replika godna zainteresowania, ze wględu na opcję Full Steel! Nie często, w tej cenie można zakupić pożądnie wykonaną replikę AK. Choć opakowanie na poziomie "wyrobu czekoladopodobnego"i ta "amerykanizacja wyglądu" zapewne znowu wzbudzi burzę wokół "koszerności" wyrobu (o zdjęciach nie wspomnę:P) . Dzięki za recenzję Panowie!
Denis 29.01.2012, h. 22:49 Denis
Jak na moje oko prowadnica, dysza, i hop up do wymiany od razu ale na czymś musieli sobie jakośc reszty odbić. Coś sie psuc musi taki teraz zwyczaj. Ale replika całkiem niezła, recenzja bardzo fajna.
Bananik 30.01.2012, h. 00:54 Bananik
Odnosząc się do recenzji...

Gwintu nie da się wykonać metodą odlewania, przynajmniej nie tak małego!
OK, źle się wyraziliśmy.
Promant 30.01.2012, h. 01:57 Promant
Oczywiście gwint nie jest odlany. Jest wykonany na jedoczesciowym odlewie podstawy muszki i kolanka.
Borax 30.01.2012, h. 20:00 Borax
johny13 30.01.2012, h. 08:51 johny13
Mialem kiedys LCT'ka - sprzedalem go ze wzg na sposob w jaki lufa jest mocowana na korpusie. 2 srobki ktore dociskaja ( nawet nie wchodza w nagwintowane otwory w lufie) nie sa dobrym rozwiazaniem ,aby dac pewnosc, ze replika wazaca 4,5kg po prostu nie rozleci sie na 2 kawalki.
Samo wykonanie korpusu jest wrecz bajeczne: nie jest malowane, ale oksydowane. Gdybym mial wybierac VFC czy LCT - wole VFC.
Może miałeś replikę starszej serii, albo jakąś niedoróbkę. Trudno wnioskować na cały asortyment, ale w tej replice śruby trzymają bardzo dobrze; lufa nie giba się, wszystko jest stabilne i wykonane ze stali. Wręcz trzeba sporej siły i młotka żeby wybić kołek podstawy szczerbiny, a on przechodzi przez wycięie w lufie, więc całość trzyma się mocno.
Promant 30.01.2012, h. 09:45 Promant
Pormant- mialem replike starszej generacji, niestety.. Kola zebate byly zamocowane na tulejach ze sprzezynami dociskowymi ( nie trzeba pozniej bawic sie w podkladkowanie). Motor GP ( nie podany typu, jedynie bylo widac wytloczenie na korpusie motoru). Podstawa muszki,tak jak lufa trzymala sie na 2 srobkach. Zasieg- przy takiej ilosci fps ( sp90 - 350fps) walilo naprawde daleko. Sam bylem zdziwiony jak zobaczylem,ze wali mi to na 60 pare metrow czyli tyle co chinska snajpeka z 450fps.Dziwie sie,ze LCT nie zrobilo tego patentu jak w VFC- kolek mocujacy lufe z korpusem a dodatkowo 2 sroby. Wtedy ze wzg mechanicznych LCT bylaby replika z samej gornej piolki, a wymiana motoru czy kabli to juz tylko petka ;)
johny13 30.01.2012, h. 18:06 johny13
Mogli zrobić to w inny sposób, dodatkowy kołek, lub nawet wkręty o większej średnicy wchodzące nieco w lufe załatwiłyby sprawę. Mimo to nie mieliśmy wrażenia delikatności tego połączenia.Lufa trzyma sie bardzo pewnie na swoim miejscu. Dwa wkręty dociskowe zapobiegają jedynie jej wysunięciu się z korpusu. Ponieważ wszystko jest stalowe można je dokręcić nieco mocniej niż w przypadku aluminium lub ZnAlu, bez ryzyka zerwania gwintu.
Borax 30.01.2012, h. 20:08 Borax
HaryWalker 30.01.2012, h. 15:05 HaryWalker
Znakomicie wykonanae brzydactwo.
Grabekk 30.01.2012, h. 15:58 Grabekk
11 strzałów na sekunde ...
moze i 11bb/s ale nie trzeba wkladac sprezyny do zuka aby walilo to skutecznie na 65m ;). A wymiana motoru - to juz kwestia groszowa ;)
johny13 30.01.2012, h. 18:08 johny13
Cyku 30.01.2012, h. 18:14 Cyku
Bardzo słaby ROF, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że osiągnięty dzięki lipolowi 11,1V.
guzio29 30.01.2012, h. 19:31 guzio29
Czy tylko ja to widze, czy mam problemy ze wzrokiem czy to kwestia fotki, ale na zdjęciu z lufa wew. i rozłozoną komorą HU lufa wew. zagina sie do góry :D rozumiem, że to do strzelania z pod pomostu do ekipy na pomoście :P

Sprawko bomba ! Gratulacje. Co do reszty to niewątpliwie wpływa to na moja decyzje o zakupie ;)
Nie chcieliśmy tego zdradzać na razie , bo to nowość; ale lufa ma specjalny profil, dzieki któremu współpracuje z komorą HU.
Borax 30.01.2012, h. 20:17 Borax
Aparat przekłamuje. Bardzo często nie udaje się zrobić dobrego zdjęcia lufy wewnętrznej - długi błyszczący obiekt o wąskiej średnicy i niestety obiektyw nie ogarnia.
A jeśli chciałbyś kupować LCT to sprawdzaj dokładnie czy egzemplarz jest z serii NV, stalowej, bo wiele jest na rynku starszych egzemplarzy; niektóre nawet kołkowane, ale jeszcze głownie z aluminium.
Promant 30.01.2012, h. 22:46 Promant
guzio29 31.01.2012, h. 12:25 guzio29
@Borax - a widzisz, jednak jestem medium :D
@Promant - wielkie dzięki za info, bo właśnie przeglądałem i znalazłem to o czym mówisz ... Dobrze wiedzieć zanim się kupi ...
Ozzy96 06.02.2012, h. 15:37 Ozzy96
Jaka jest cena tej repliki (gdzie można ją kupić ?) ?
Fuzzy Shadow 09.02.2012, h. 18:27 Fuzzy Shadow
Ta kolba wygląda jakby ją za nisko zamontowano. Jak dla mnie ta kolba tylko szpeci karabin
CQBRAY 16.02.2012, h. 11:16 CQBRAY
Dla mnie bomba :) Nie wiem co chcecie od kartonu, no chyba ze niektórzy sprzęt trzymają w nim cały rok. Wiadomo coś o cenie?
WszystkoZajęte 12.04.2012, h. 10:35 WszystkoZajęte
Aż zacznę grać w lotto by mieć z czego kupić to cudo :)
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 238203

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane